VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Komentet

Këndi i humorit: Një i pasur kishte një lidhje me një grua italiane për disa vjet

Një i pasur kishte një lidhje me një grua italiane për disa vjet. Një natë, gjatë një takimi të tyre, i rrëfeu atij se ishte shtatzënë. Duke mos dashur të prishë reputacionin e tij dhe martesën e tij, ai i pagoi asaj një shumë të madhe parash nëse do të shkonte në Itali për të lindur fëmijën. Nëse ajo qëndronte në Itali, ai do t’i siguronte mbështetje për fëmijën derisa fëmija të bëhej 18 vjeç. Ajo u pajtua, por pyeste veten se si do ta dinte kur fëmija do të lindte.

Për ta mbajtur atë diskrete, ai i tha asaj t’i dërgonte atij një kartolinë dhe të shkruante “Spageti” në anën e pasme. Ai pastaj do të organizonte mbështetje për fëmijën.

Një ditë, rreth 9 muaj më vonë, ai u kthye në shtëpinë e gruas së tij të hutuar.

“Zemër,” tha ajo, “sot keni marrë një kartolinë shumë të çuditshme.”

“Oh, vetëm ma jepni dhe unë do ta shpjegoj më vonë,” tha ai.

Gruaja ia dorëzoi kartolinën dhe pa se burri i saj teksa e lexonte, u zbardh, u zverdh dhe u fik. Në kartolinë shkruhej “Spageti, Spageti, Spageti, dy me qofte, një pa qofte.”

Këndi i humorit: Pasi u martuan, të nesërmen burri shkon në punë

Pasi u martuan, të nesërmen burri shkon në punë. Nusja që të dukej punëtore përpara vjehrit, i kërkoi fshesën që të fshinte shtëpinë.
-Nuk kemi fshesë, i thotë vjehri!
-Atëhere,më prit aty, i thotë nusja, se kam nevojë për flokët e tua, bën fshesë dhe fshiu shtëpinë! Pastaj i kërkon një furçë që të pastronte banjon.
Mori gërshërën, qethi vjehrin dhe me flokët e tij improvizoi një fshesë dhe fshiu shtëpinë.Pastaj i kërkon një furçë që të pastronte banjon.
-Nuk kemi furçë,i thotë plaku!
-Prit aty,i thotë nusja,se kam nevojë për mjekrën tënde!
Mori gërshërët,i pret plakut mjekrën dhe bëri një furçë dhe shkoi të pastroj banjën…
Kur u kthye djali nga puna, shikon babain e qethur e të rruar, hipur në maje të një peme dhe e pyet:
– Baba, pse ke hipur atje lart, a mos je çmendur?
– Pëëësst…! Eja edhe ti biri im, hip shpejt këtu lart se nusja jote po gatuan ëmbëlsirë e mund të ketë nevojë për vezë!

Këndi i humorit: Drenicaku në Tiranë

 

Shkon nji drenicak në Tiranë edhe hyn në nji restaurant.

Ia bon kamarierit: “A bon 1 picë ?”

Kamarieri i thotë “a don tobascco me t’i qit”…

Ky s’di çka është dhe i thot: “mushe plot”…

Vjen pica, ia nis ky me honger, kafshaten e parë tu e djegggë.

Të 2-ten tu e kallë ma shumë.

Ia bon: “Kamarier a ka mundësi nji ujë ” ..

Kamarieri: “A e don me gaz a pa gaz? ..

Drenicaku : “Jo, merre edhe i shkrepse e kallëm krejt q….. nanen!”

Këndi i humorit: Në një shkollë në Moskë mësuesi pyet një nxënësin e tij

Në një shkollë në Moskë mësuesi pyet një nxënësin e tij:

-Më thuaj, vogëlushi Sergei, qenushja jote ka lindur këlyshë?

Sergei përgjigjet:

-Po, mësues, i ka lindur mbrëmë këlyshët!

Mësuesi e pyet:

-E sa këlyshë ka lindur?

Sergei përgjigjet:

-Tre, zotëri mësues!

Mësuesi i thotë:

-Atëherë ka lindur 3 këlyshë komunistë…

Sergei reagon menjëherë:

-Joooooooooooooo! Janë vetëm 2! Njëri i ka hapur sytë!

Këndi i humorit: Një predikues feje shkon te një fshat i ri për të predikuar fenë

Një predikues feje shkon te një fshat i ri për të predikuar fenë dhe në hyrje të fshatit pyet një djalosh:
-Me falni, a mos e di ku eshte kisha e fshatit?
Dhe çuni ia tregon. Ky i thote prap çunit:
-Sonte ne darke merr shoket dhe hajde te kisha se ka meshe!
-Po çfar do bejm aty? – e pyet çuni.
-Do ju shpjegoj se si do gjeni rrugen per ne parajse.
-Po ik, o shoku, çfare do shpjegosh ti, ti nuk dite te gjesh rrugen as per te kisha!!

Këndi i humorit: Një gjirokastrit hyp lart në taracë për të rregulluar antenën e televizionit

Një gjirokastrit hyp lart në taracë për të rregulluar antenën e televizionit, se nuk i kapte kanalet. Ndërkohë gruaja kishte vënë dy vezë në tigan për mëngjes. Në një moment, tek po lëvizte antenën, i rrëshqet këmba e bie poshtë.
Kur afrohet pranë ballkonit të tij në katin e tretë, i thërret gruas:

-Grua, hiqe njërën vezë, se unë ikaaaaa!

Këndi i humorit: Në një kantinë vere vdes somelieri (provuesi i verës) dhe kërkohet një somelier i ri

Në një kantinë vere vdes somelieri (provuesi i verës) dhe pronari i biznesit nxori një njoftim për të gjetur një somelier të ri.
Ditën e nesërme pranë kantinës paraqitet një pijanec ordiner, me rrobat e grisura, kushedi sa kohë i palarë i cili afrohet tek recepsioni dhe i thotë vajzës që ndodhej aty se kishte ardhur për vendin e ri të punës. Pronari e sheh dhe nxiton për ta hequr qafe. I jep një gotë verë dhe i thotë:
– Ma gjej pak se e çfarë viti është kjo verë dhe me çfarë rrushi është bërë?
Pianeci i qetë përgjigjet:
– Kjo është një verë 3 vjeçare, me rrush moskat, i rritur në një kodër me orientim nga veriu dhe është konservuar në një fuqi prej çeliku, ka gradacion të ulët dhe është një verë e pranueshme për konsumatorin!
– Korrekt, i thotë pronari, ndërkohë i jep një gotë tjetër vere për ta provuar.
– Kjo është një kabernet savignon, 8 vjeçare, orientimi i vreshtit lindje-perëndim, është mbajtur në një fuqi prej dru lisi dhe i nevojitet 3 muaj që të maturohet.
– Korrekt, i thotë përsëri pronari duke i dhënë një gotë të tretë për ta provuar:
– Kjo është një shampanje pinot blanc, gradacion i lartë por shumë e shijshme, – përgjigjet pijaneci i qetë.
Pronari ishte i impresionuar, thërret sekretaren, i thotë diçka në vesh dhe sekretarja kthehet pas 5 minutash me një gotë vere të mbushur me urinë. Ja jep pianecit dhe e pyet për karakteristikat e kësaj pijeje.
Pijaneci e provon dhe qetë-qetë përgjigjet:
– Është një bionde, 26 vjeçare, tre muajshe shtatzënë dhe po nuk e fitova vendin e punës do ju them se kush është edhe babai i fëmijës…

Këndi i humorit: Erdha të kthej papagallin që bleva!

– Erdha të kthej papagallin që bleva!
– Pse?
– …se është femër!
– E çfarë problemi ka që është femër?
– Në vend që të përsërisi fjalët që i them, m’i kundërshton të gjitha!!!

Këndi i humorit: Reja i telefonon vjehrrës

Reja i telefonon vjehrrës:

-E dashur vjehërr, kur fëmija bëhet pis, kush duhet t’ia ndërrojë panolinat, nëna apo babai?

Vjehrra i përgjigjet:

-Gjithnjë nëna, e dashur nuse!

Reja ia kthen:

-Atëherë, eja shpejt: Yt bir është dehur dhe i ka mbushur pantallonat!

Këndi i humorit: Zysha: Beni, na thuaj me një fjali, çfarë bëre dje

Zysha: Beni, na thuaj me një fjali, çfarë bëre dje.

Beni: Une dje po flej me babin.

Zysha: Jo Beni, unë fjeta me babin.

Beni: Ndoshta ti ke ardhur me vonë, se mua më zuri gjumi shpejt.

Këndi i humorit: Dy shokë, njëri prej të cilëve ka një patë të gjallë nën krah, takohen në rrugë

Dy shokë, njëri prej të cilëve ka një patë të gjallë nën krah, takohen në rrugë. Dhe bien dakord të shkojnë në kinema për të parë një film me dritë të kuqe. Por djali nuk dëshiron të heqë dorë nga pata dhe shoku i tij e këshillon që ta fusë brenda pantallonave. Në kinema, ndërsa të dy po diskutojnë për përmbajtjen e filmit, pata nxjerr kokën nga zinxhiri i pantallonave të djalit dhe një grua ulur pranë tij i thotë shoqes:

– Marta, djali pranë meje nxori zogun!

Shoqja i përgjigjet:

– Nuk do të thotë gjë, të gjithë e bëjnë këtë në këtë kinema!

Dhe shoqja i thotë:

– Po, por është duke m’i ngrënë kokoshkat!!!

Këndi i humorit: Një gruaje i bie telefoni për të njëmbëdhjetën herë

Një gruaje i bie telefoni për të njëmbëdhjetën herë dhe kur përgjigjet, i thonë:

– Alo, unë jam një operator i Vodafone, të mora në telefon për të propozuar ofertën tonë të re tregtare!

Gruaja përgjigjet:

– Më vjen keq, burri im kujdeset për këto gjëra, por ai nuk është në shtëpi tani!

Pastaj operatori e pyet:

– Dhe kur mund ta gjej?

Dhe gruaja i përgjigjet:

– Sapo të jem martuar unë do t’ju njoftoj !!!


Send this to a friend