VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: RAMIZ LUSHAJ

U NDA NGA JETA GAZETARI RIZA HOXHA – Nga RAMIZ LUSHAJ

By | October 15, 2019

GENCI NIMANBEGU, NËNKRYETAR I KUVENDIT NË MALIN E ZI, NDEROHET ME ÇMIMIN E MADH “DARDANIA” – Nga Ramiz LUSHAJ

By | August 5, 2019

FLAMUR KENA, KUR KA ASDRENA… – Poezi nga RAMIZ LUSHAJ

By | July 28, 2019

NURIE MEHAJ, E PARA DHE E VETMJA SHOFERE SHQIPTARE NË BOTË QË DREJTON NJË MAUNE 40 TONËSHE – Nga Ramiz LUSHAJ

By | July 24, 2019

MOS FOLNI SI NË DASËM, KUR RAMUSH HARADINAJ PO SHKON NË HAGË – Nga Ramiz LUSHAJ

By | July 21, 2019

A KA NEVOJË SHQIPËRIA PËR KAQ SHUMË DËSHMORË TË POLICISË?! – Nga Ramiz LUSHAJ

By | May 15, 2019

REXHEP RAM PONARI, NJERIU QË E MBAJTI LART EMRIN DINASTOR TË PONARIT TË LEKËS – Nga Ramiz LUSHAJ

By | May 1, 2019

ELIOT ENGEL FLET SHQIPTARISHT – Studim nga RAMIZ LUSHAJ

By | April 8, 2019

Rudina Hajdari në Ditëlindjen e Azem Hajdarit dhe…?! – Nga Ramiz LUSHAJ

By | March 13, 2019

Çka na duhen këto kumbari shqiptare me Serbinë?! – Nga Ramiz LUSHAJ

By | December 18, 2018

Hajde Azem, zbrit nga Shtatoret… (Klithmë poeme pa mbarim) nga Ramiz Lushaj

By | December 8, 2018

100 VALBONA NË VALBONË – Nga RAMIZ LUSHAJ

By | December 7, 2018

Vitet më kanë fut në rreth… – Cikël poetik nga RAMIZ LUSHAJ

By | November 12, 2018

Partizani i Kosovës e pedagogu i Tiranës, Dervish Ram Gjongecaj “Qytetar Nderi” i Tropojës – Nga Ramiz LUSHAJ

By | October 26, 2018

“Ju jeni shembulli i parë dhe më i mirë shqiptar…” – Nga Ramiz LUSHAJ

By | October 17, 2018

80 VJET NË PRITJE…! – Nga Ramiz LUSHAJ

By | October 3, 2018

I paharrueshëm emri e kujtimi i mirë për Tahir Bajraktarin e Shipshanit të Malësisë së Gjakovës – Nga Ramiz Lushaj

By | September 21, 2018

“TROPOJA” – GAZETA MË E RE E SHTYPIT SHQIPTAR – Nga RAMIZ LUSHAJ

By | September 16, 2018

NËSE NDODH DEGRADIMI I SOTËM I SHOQËRISË, SHKOJMË TE DEGRADIMI I DJESHËM, PREJ NGA KEMI DALË NJË HERË – Nga RAMIZ LUSHAJ

By | September 7, 2018

DY FJALË PËR LIBRIN PËR PLISIN E BARDHË DHE AUTORIN E TIJ, AGRON GJEDIA – Nga Ramiz LUSHAJ

By | August 25, 2018

PRAPË LIDERSHIPI I TEPRUAR I BERANËS MBI PLAVË E GUCI ?! – Nga RAMIZ LUSHAJ

By | August 12, 2018

Kjo Pozita e sotme, e Majta në Pushtet, “ta merr Amanetin”…! – Nga Ramiz LUSHAJ

By | August 2, 2018