VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: GIUSEPPE UNGARETTI

10 poezi nga GIUSEPPE UNGARETTI – Përktheu FASLLI HALITI

By | February 10, 2019

Më 8 shkurt 1888 lindi poeti i shquar italian Giuseppe Ungaretti

By | February 8, 2019

PËR TIM BIR – Poezi nga GIUSEPPE UNGARETTI – Përktheu SULEJMAN MATO

By | June 7, 2018

Mbushi 50 vjet miniseria “Aventurat e Odisesë”, ku Bekim Fehmiu luan rolin e Odisesë (fotot)

By | March 25, 2018

E dashur, e largët si një pasqyrë – Poezi nga GIUSEPPE UNGARETTI – I shqipëroi: ELIDA BUÇPAPAJ

By | November 27, 2016

Je gruaja që kalon si një gjethe, Dhe lë në pemët një flakë vjeshte Nga GIUSEPPE UNGARETTI E shqipëroi Elida Buçpapaj

By | April 26, 2016

Variacione me temën e trëndafiles – Poezi nga GIUSEPPE UNGARETTI – Shqipëroi: ELIDA BUÇPAPAJ

By | February 24, 2016

Ditë për ditë – Poezi nga GIUSEPPE UNGARETTI – Shqipëroi: ELIDA BUÇPAPAJ

By | January 15, 2016

12 shtator 1966 – Poezi nga GIUSEPPE UNGARETTI – Shqipëroi: ELIDA BUÇPAPAJ

By | January 9, 2016

Atje ku drita – Poezi nga GIUSEPPE UNGARETTI – Shqipëroi: ELIDA BUÇPAPAJ

By | October 17, 2015

32 poezi nga GIUSEPPE UNGARETTI – Përktheu: FASLLI HALITI

By | September 16, 2015