VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Bekim Fehmiu

Bekimi me shikim nga qielli – Takim (e kuvendim) me artistin e madh filmor -nga bajram sefaj

By | June 2, 2020

INTERVISTA EKSKLUZIVE 1970, Bekim Fehmiu: Kam një grua dhe një të dashur

By | February 21, 2020

Premiera e dokumentarit për aktorin Bekim Fehmiu më 15 qershor në Prizren

By | February 13, 2020

Paris-presse (1970) – Intervista ekskluzive me Bekim Fehmiun, Belmondon jugosllav, emri i djalit, gruaja dhe e dashura, sa fëmijë dëshiron…

By | October 21, 2019

Raporti sekret i Sigurimit: Bekim Fehmiu tha se filmat shqiptarë janë skematikë dhe me propagandë

By | September 29, 2019

Aktori i famshëm në Shqipëri në 1972, Sigurimi: Adhuron Titon dhe kishte dëshirë të shikonte shokun Enver

By | September 28, 2019

Aktori Bekim Fehmiu dhe “Odiseja”, “rikthehen” në RAI

By | December 29, 2018

Më 24 dhjetor 1922 lindi Ava Gardner, aktore e shquar amerikane e filmit

By | December 24, 2018

Fahri Musliu: Bekim Fehmiu kërkoi të luajë filmin e Skënderbeut, por roli iu refuzua për arsye ideologjike

By | October 7, 2018

Fahri Musliu: “Bekim Fehmiu ka arritur atë që aktorët e ish-sistemeve komuniste nuk e kanë arritur”

By | October 7, 2018

Mbushi 50 vjet miniseria “Aventurat e Odisesë”, ku Bekim Fehmiu luan rolin e Odisesë (fotot)

By | March 25, 2018

Sekreti shqiptar i Irenë Papasit

By | September 8, 2017

Kam përshëndetur nga fare pranë aktoren Irini Papa dhe e kam parë dramën “Shtëpia në Bulevard” në të njëjtën shfaqje me Bekim Fehmiun – Nga Petro Mejdi

By | August 4, 2017

Më 15 qershor 2010 u nda nga jeta Bekim Fehmiu, aktor shqiptar me famë botërore

By | June 14, 2017

Më 1 qershor 1936 lindi Bekim Fehmiu, aktor shqiptar me famë botërore

By | June 1, 2017

KUR AKTORI BEKIM FEHMIU VIZITONTE SHPELLËN NË HIMARË – KU U NDESH ODISEU ME CIKLOPIN

By | February 22, 2017

ULIKSI RREFEN HISTORINE E TE ATIT, BEKIM FEHMIUT I biri i Bekim Fehmiut: Historia e sagës që lindi intelektualë e patriot

By | December 14, 2016

Fotografitë e fundit të Bekim Fehmiut

By | July 11, 2016

Uliks Fehmiu: Çështja e kufijve e vjetër, im at s’do dinte ku të jetonte

By | June 9, 2016

Fehmiu më 1989: Do të digjem me benzinë si revoltë kundër Millosheviçit

By | June 3, 2016

Aleksandar Vučić dhe Edi Rama deklaratë të përbashkët për Bekim Fehmiun me rastin e 80 vjetorit të lindjes

By | June 1, 2016

Sot i mbushte 80 vjet Bekim Fehmiu, aktori i madh shqiptar me famë botërore

By | June 1, 2016

Filmi me Uliks Fehmiun pjesë e filmave nga Bosnja në Nju Jork

By | May 23, 2016

Pse po injorohet Bekim Fehmiu – Nga Fahri Musliu

By | May 12, 2016