VOAL

VOAL

George Clooney quan Tramp-in një “fashist ksenofob”

March 3, 2016
blank

Komentet

blank

Ben Stiller i thotë Zelenskyt: Ju jeni heroi im

Aktori amerikan Ben Stiller në takim me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky

RFE/RL

Aktori i Hollivudit dhe ambasadori i vullnetit të mirë i Kombeve të Bashkuara, Ben Stiller e ka konsideruar presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky si heroin e tij, gjatë një vizite në Kiev.

“Ajo çfarë keni bërë, mënyra si keni mobilizuar shtetin, botën, është vërtet inspiruese”, ka thënë ylli amerikan 56-vjeçar, duke iu referuar fjalimeve të Zelenskyt para parlamenteve në gjithë botën.

“Është nder i madh për mua… ju jeni heroi im”, ka thënë Stiller, i cili është emëruar ambasador i vullnetit të mirë i OKB-së më 2018.

Vizita e tij në Kiev dhe takimi me Zelenskyn janë realizuar në Ditën Botërore të Refugjatëve.

Zelensky dhe Stiller kanë diskutuar nevojat e personave të zhvendosur përkohësisht në Ukrainë dhe Poloni, të cilët Stiller i ka vizituar para se të takonte Zelenskyn.

Gjatë vizitës së tij, Stiller ka vizituar edhe lagjet e Irpinit, ku janë zhvilluar luftime të ashpra në ditët e para të luftës.

“Mendoj se është e vështirë të kuptosh se çfarë po ndodh këtu, nëse nuk keni qenë personalisht në këto ambiente”, i ka thënë ai Zelenskyt.

Të dy kanë folur edhe për karrierat që kanë pasur si aktorë komedianë.

”Ju keni hequr dorë nga një karrierë e mrekullueshme aktrimi”, i ka thënë Stiller, Zelenskyt.

“Jo aq të mirë sa e juaja”, i është përgjigjur Zelensky.

Para fitores në zgjedhjet presidenciale më 2019, Zelensky është njohur më së miri për rolin që ka pasur në një serial televiziv, ku ka luajtur rolin e një mësuesi në një shkollë të mesme.

blank

JLO flet për fillimet e karrierës: Më tallnin për pamjen e jashtme

Jennifer Lopez ka folur së fundmi rrreth komenteve tallëse që bënin për pamjen e saj.

“Unë u rrita rreth grave të kolme, kështu që nuk ishte asgjë për të cilën më vinte turp,” u shpreh Lopez, në dokumentarin e saj, ‘Halftime’.

Por, kur ajo filloi në industrinë e argëtimit, “ideali i bukurisë ishte të ishe shumë e hollë, bjonde, e gjatë,” shpjegoi ajo.

“Ishte e vështirë kur dëgjon se si  njerëzit tallen me ty”, rrëfeu artistja. “Por unë përfundova duke ndikuar në gjërat  që kurrë nuk kam menduar se do ndikoja.”

Pjesa e parë e dokumentarit u shfaq premierë në Festivalin e Filmit Tribeca, disa ditë pasi Lopez pranoi çmimin Generation Award gjatë MTV Movie & TV Awards 2022.

“Dua të falënderoj të gjithë njerëzit që më dhanë këtë jetë, më dhanë gëzim , dhe ata që ma thyen zemrën. Ata që ishin të vërtetë dhe ata që më gënjyen.Dua të falënderoj dashurinë e vërtetë dhe dua të falënderoj të gjithë njerëzit që më thanë në fytyrë – ose kur nuk isha aty – që nuk mund ta bëj këtë.Unë me të vërtetë nuk mendoj se do ta kisha bërë këtë pa ty” deklaroi Jennifer./Lapsi.al

blank

Johnny Depp fiton gjyqin ndaj ish-bashkëshortes, fiton 15 mln euro

Ka marrë fund beteja e ashpër ligjore mes aktorit hollivudian, Johnny Depp, dhe ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard.

Johnny Depp ka fituar zyrtarisht gjyqin e tij për shpifje kundër Amber Heard. Juria e përbërë nga pesë burra dhe dy gra e ktheu vendimin të mërkurën, pas gati 13 orësh diskutimi të shtrira në tre ditë në Gjykatën e qarkut në Fairfax të Virginias.

Pas dëshmive gjashtëjavëshe në gjyqin njëqind milionë dollarësh Johnny Depp kundër Amber Heard për shpifje, juria në Fairfax të Virginias ka vendosur në anën e aktorit.

Me këtë rast, Depp është shpërblyer me 10 milionë dollarë si dëmshpërblim dhe pesë milionë dollarë të tjera si dëme ndëshkuese.

Hamshori hollivudain e paditi ish-gruan e tij për shpifje duke kërkuar 50 milionë dollarë dëmshpërblim, derisa më pas ajo ngriti një kundërpadi prej 100 milionë dollarësh.

Gjykatësi Penney Azcarate mblodhi jurinë në orën 15:00 (me kohën lokale) për ta shpallur vendimin në Gjykatën e Qarkut në Fairfax të Virginias, ku gjyqi kishte vazhduar për gjashtë javë. BW

blank

Kevin Spacey akuzohet për sulme seksuale

Këtë e ka bërë të ditur Divizioni i Posaçëm i Krimeve të Prokurorisë Publike në Londër. Faktet datojnë në një periudhë midis 2005 dhe 2013

 

VOAL- Aktori Kevin Spacey është paditur nga drejtësia britanike për katër akuza për sulm seksual ndaj tre burrave. Kështu deklaroi Prokuroria e Kurorës (CPS). “CPS ka autorizuar një çështje penale kundër Kevin Spacey, 62 vjeç, për katër akuza për sulm seksual ndaj tre burrave,” tha në një deklaratë Rosemary Ainslie, kreu i Divizionit të Posaçëm të Krimeve të Prokurorit.

“Ai akuzohej gjithashtu se ka nxitur një person të angazhohej në aktivitete seksuale me penetrim pa pëlqimin e tij”, shtoi ai, duke saktësuar se akuzat “pasojnë shqyrtimin e provave të mbledhura nga Policia Metropolitane gjatë hetimeve”. Ngjarjet ndodhën në një periudhë midis marsit 2005 dhe prillit 2013.

Dy akuza kanë të bëjnë me sulmet seksuale në Londër në mars 2005 kundër të njëjtit ankues. Një tjetër sulm seksual ka të bëjë me një ankues të dytë në gusht 2008, i cili gjithashtu ishte përfshirë në një aktivitet seksual me penetrim pa pëlqimin e tij. Së fundi, Kevin Spacey akuzohet për një sulm të katërt seksual ndaj një ankuesi të tretë në prill 2013 në Gloucestershire (Anglia Jugperëndimore).

Policia e Londrës kishte hapur një hetim pas marrjes së raporteve për sulme seksuale ndaj aktorit, disa prej të cilave dyshohet se ishin kryer në zonën Lambeth të Londrës, ku ndodhet teatri Old Vic, ku Spacey ishte drejtor artistik midis 2004 dhe 2015. rsi-eb

blank

Johnny Depp tregon me detaje se si ish-gruaja i preu gishtin

Johnny Depp tregoi me detaje në sallën e gjyqit sherrin që pati me Amber Heard në mars të vitit 2015, që përfundoi me prerjen e gishtit të aktorit të famshëm.

58-vjeçari, i cili në atë kohë ndodhej në Australi për xhirimin e filmit “Piratët e Karaibeve”, kujton se ish-gruaja e tij ishte e inatosur për faktin sepse kishte takuar avokatët për një marrëveshje pasmartesore.

“Doja ta qetësoja dhe t’i thoja se nuk ia kisha hedhur. Nuk u qetësua dhe situata u përshkallëzua në çmenduri, kaos dhe dhunë. Ishte si e pushtuar. Unë doja të largohesha nga konflikti, por ajo vazhdonte duke më ofenduar rëndë. Ishim në një shtëpi të madhe në Australi dhe unë jam kyçur në 9 dhoma gjatë asaj dite, sepse sherri vazhdoi gjatë gjithë ditës. Ajo i binte dyerve me grusht, donte konfrontim fizik.

“Një moment, kur ishte larguar nga dera, unë dola dhe shkova te bari. Mora një shishe vodka dhe piva disa gota, hera e parë që pija alkool pas shumë vitesh. Kur më pa, nisi të më bërtiste pse nisa të pija prapë. Kapi shishen e vodkës dhe ma hodhi. Më kaloi shumë pranë kokës. Unë qëndrova i qetë dhe mbusha një gotë tjetër nga një shishe tjetër. E mori edhe atë shishe dhe ma hodhi mua. Unë u struka pas barit, por shishja më kapi në dorë. Në fillim nuk ndjeva fare dhembje, por si nxehtësi. Kur pashë dorën, maja e gishtit më kishte ikur dhe unë shikoja vetëm kockën. Aty e humba fare dhe mbaj mend që shkruaja me gjakun e gishtit nëpër mure të gjitha gënjeshtrat që ajo më kishte thënë”, tha Depp.

Johnny Depp ka paditur në gjykatë ish-bashkëshorten e tij për shpifje, pas akuzave të kësaj të fundit për dhunë në familje, duke i kërkuar dëmshpërblim për prishje të imazhit në shumën e 50 milionë dollarëve./A2CNN

blank

Sean Penn: Në Ukrainë më shkoi ndërmend të rrokja armët kundër Rusisë

Aktori holivudian Sean Penn, 61-vjeç, i cili në fillim të konfliktit ndodhej në Ukrainë për të bërë një dokumentar dhe më pas u detyrua të ikte më këmbë drejt kufirit polak për shkak të përkeqësimit të situatës, theksoi se është i vetëdijshëm se për momentin nuk di çfarë t’i ofrojë popullit ukrainas përveçse të luftojë përkrah tyre.

“Nëse keni qenë në Ukrainë mendja juaj do të pyesë instiktivisht se në çfarë shekulli jetojmë”, shtoi aktori holivudian.

”Isha në një stacion shërbimi në Brentwood (në shtetin e Nju Jorkut) një ditë më parë dhe mendova të marr armët kundër Rusisë? Çfarë po ndodh kështu?”, shtoi i irrituar ai.

Aktori rrëfen se gjatë qëndrimit në Ukrainë i kishte shkuar nëpër mend të qëndronte në Ukrainë vetëm me një pushkë në dorë dhe pa jelek antiplumb, sepse do të ishte më mirë t’ia jepte një civili ose një luftëtari me përvojë.

Penn kujtoi gjithashtu takimin me presidentin Zelensky, një ditë para pushtimit rus, dhe se ishte me të një ditë gjatë konfliktit, duke e përshkruar si shumë emocionues. bw

blank

Will Smith përjashtohet nga Oscars për 10 vjet

RFE/RL

Aktorit amerikan, Will Smith, i është ndaluar pjesëmarrja në ndarjen e Çmimit Oscar dhe në ngjarje të tjera të Akademisë amerikane të Filmit për dhjetë vjet, pasi ai goditi me shuplakë komedianin Chris Rock në ceremoninë e fundit të Oscars.

Akademia e Artit, Filmit dhe Shkencës, që organizon ceremoninë e ndarjes së Çmimit Oscar, u takua të premten virtualisht për të vendosur për masat disiplinore.

Smith ka kërkuar falje për veprimet e tij dhe ka dhënë dorëheqje nga Akademia.

Aktori amerikan goditi komedianin Rock pasi ky i fundit bëri shaka me kokën e rruar të gruas së Smith, e cila vuan nga alopecia, sëmundje që shkakton rënien e flokëve.

Më pak se një orë pas kësaj ngjarjeje, Will Smith mori çmimin për aktorin më të mirë për rolin në filmin “King Richard”, ku ka portretizuar babanë e tenisteve Venus dhe Serena Williams.

Në deklaratë, Akademia tha se edicioni i 94-të i Oscars “u la në hije nga sjellja e papranueshme dhe e dëmshme që Smith bëri në skenë”.

Kjo organizatë tha se në kohën kur Smith goditi Rock, Akademia nuk kishte qenë e përgatitur që ta trajtonte siç duhet situatën e paprecedentë dhe kërkoi falje për këtë gjë.

Akademia po ashtu falënderoi komedianin Rock që u tregua i përmbajtur “nën rrethana të jashtëzakonshme”.

Në letrën e dorëheqjes, Smith ndërkaq kishte shkruar se ai ka “tradhtuar besimin e Akdemisë”, duke shtuar se ishte “zemërthyer” nga veprimet e tij.

Dorëheqja e tij nënkupton se ai nuk do të mund të votojë për edicionet e ardhshme të Oscars.

Akademia fillimisht kishte paraparë që të dilte me një vendim disiplinor më 18 prill, por dorëheqja e aktorit Smith e ka përshpejtuar këtë proces.

Shumë pak persona kanë dhënë dorëheqje nga Akademia. Katër anëtarë – producenti Harvey Weinstein, aktori Bill Cosby, regjisori Roman Polanski dhe kinematografi Adam Kimmel – janë përjashtuar nga Akademia lidhur me pretendimet për abuzime seksuale, ndërkaq aktori Carmine Caridi ishte përjashtuar më 2004 për shkak të piraterisë së filmave.

blank

Lista e plotë e fituesve në “Grammy Awards 2022”

Mbrëmja më e madhe vjetore e vlerësimit të muzikës, “Grammy Awards 2022”, është mbajtur të dielën pas mesnate.

Artistë të shumtë e kompozitorë janë shpërblyer me çmime në sajë të të arriturave vjetore në fushën e muzikës.

Edicioni i 64-të i çmimeve “Grammy” u mbajt në MGM Grand Garden Arena të Las Vegasit.

Dy nga çmimet kryesore: “Incizimi muzikor i vitit” dhe “Kënga më e mirë e vitit” kanë shkuar në duart e grupit Silk Sonic.

Ndërkohë “Albumi i vitit” shkoi për Jon Batiste, gjersa “Artisti i ri më i mirë i vitit” u shpall senzacioni Olivia Rodrigo.

Kjo është lista e plotë e fituesve sivjet në “Grammy Awards”:

INCIZIMI MUZIKOR I VITIT

“Leave The Door Open,” Silk Sonic

KËNGA E VITIT

“Leave The Door Open,” Silk Sonic

ALBUMI I VITIT

“We Are,” Jon Batiste

ARTISTI I RI MË I MIRË

Olivia Rodrigo

PERFOROMANCA MË E MIRË SOLO E ZHANRIT POP

“Drivers License,” Olivia Rodrigo

PERFOROMANCA MË E MIRË DUO/GRUP E ZHANRIT POP

“Kiss Me More,” Doja Cat feat. SZA

ALBUMI MË I MIRË TRADICIONAL I ZHANRIT POP

“Love for Sale,” Tony Bennett & Lady Gaga

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT POP

“Sour,” Olivia Rodrigo

KËNGA MË E MIRË RITMIKE

“Alive,” Rüfüs Du Sol

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT RAP

“Call Me If You Get Lost,” Tyler, the Creator

PERFORMANCA MË E MIRË E ZHANRIT RAP

“Family Ties,” Baby Keem, Kendrick Lamar

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT RAP

“Jail,” Kanye West, Jay-Z

ALBUMI MË I MIRË LATIN

“Mendó,” Alex Cuba

ALBUMI MË I MIRË URBAN

“El Último Tour Del Mundo,” Bad Bunny

PERFORMANCA MË E MIRË AMERIKANE

“Cry,” Jon Batiste

BPERFORMANCA MË E MIRË E ZHANRIT R&B

“Leave The Door Open,” Silk Sonic

“Pick Up Your Feelings,” Jazmine Sullivan

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT R&B

“Leave The Door Open,” Silk Sonic

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT R&B

“Heaux Tales,” Jazmine Sullivan

PERFOROMANCA MË E MIRË SOLO E ZHANRIT COUNTRY

“You Should Probably Leave,” Chris Stapleton

PERFOROMANCA MË E MIRË DUO/GRUP E ZHANRIT COUNTRY

“Younger Me,” Brothers Osborne

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT COUNTRY

“Cold,” Chris Stapleton

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT COUNTRY

“Starting Over,” Chris Stapleton

PERFORMANCA MË E MIRË E ZHANRIT ROCK

“Making a Fire,” Foo Fighters

KËNGA MË E MIRË E ZHANRIT ROCK

“Waiting on a War,” Foo Fighters

ALBUMI MË I MIRË I ZHANRIT ROCK

“Medicine at Midnight,” Foo Fighters./Telegrafi

blank

Zelensky bën paraqitje befasuese në ndarjen e çmimeve Grammy, prek audiencën me fjalimin e tij

 Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy bëri një paraqitje surprizë mbrëmjen e djeshme në ndarjen e çmimeve Grammy në Las Vegas.

Me një zë të ngjirur ai  iu bëri thirrje  të gjithëve të tregonin mizoritë ruse ndaj popullit ukrainas.

Sipas Deadline , videoja është regjistruar në një strehë dy ditë më parë dhe ka “udhëtuar” në Las Vegas  me një protokoll të posaçëm transporti, në mënyrë që të mos gjurmohej origjina e saj.

‘Muzikantët tanë veshin parzmore në vend të smokingëve. Ata u këndojnë të plagosurve në spitale. Edhe për ata që nuk dëgjojnë muzika përshkron gjithçka’ u shpreh Zellenskyy.

Ai tha se ‘kishte një ëndërr’ që ata që jetonin në qytetet e Ukrainës mund të ishin po aq të lirë sa interpretuesit në skenën e Grammys dhe e krahasoi pushtimin me një heshtje vdekjeprurëse që kërcon të shuaj ëndërrat e popullit ukrainas përfshirë dhe fëmijët.

‘Mbusheni heshtjen me muzikën tuaj. Plotësoni atë sot për të treguar historinë tonë. Tregoni të vërtetën për luftën në rrjetet tuaja sociale, në TV, na përkrahni në çdo mënyrë që mundeni, por jo në heshtje. Dhe pastaj paqja do të vijë në të gjitha qytetet tona,” tha Zelensky ndërsa mbante veshur bluzën e tij tashmë të markës kaki.

Më pas John Legend i prezentuar nga Zelenskyy përformoi këngën e tij ‘Free’ në nderim të popullit të Ukrainës.

Siuzanna Iglidan nga Odessa iu bashkua skenës, së bashku me këngëtaren Mika Neëton, nga Burstyn, Ukraina perëndimore.

Image

Iglidan, e veshur me një fustan të verdhën me ngjyrën eflamurit të vendit të saj, i binte bandurës, një instrument popullor ukrainas i cili konsiderohet instrumenti muzikor kombëtar.

Fjalimi i plotë i presidentit ukrainas në ndarjen e çmimeve Grammmy.

Lufta.

Çfarë është më e kundërta me muzikën? Heshtja e qyteteve të rrënuara dhe njerëzve të vrarë. Fëmijët tanë vizatojnë raketa fluturuese që gjuajnë, jo yje. Mbi 400 fëmijë janë plagosur dhe 153 të tjerë kanë vdekur. Dhe nuk do t’i shohim kurrë duke vizatuar. Prindërit tanë janë të lumtur që zgjohen në mëngjes, në vendstrehime por të lumtur se janë gjallë.Të dashurit tanë nuk e dinë nëse do jemi sërish bashkë. Lufta nuk na lë të zgjedhim se kush do të mbijetojë dhe kush do heshtë përgjithmonë.

Muzikantët tanë veshin parzmore në vend të smokingëve.  Ata u këndojnë të plagosurve në spitale, edhe për ata që nuk mund t’i dëgjojnë muzika gjithsesi depërton. Ne mbrojmë lirinë tonë. Në tokën tonë në po luftojmë me Rusinë e cila sjell vetëm heshtje me bombardimet e saja. Heshtje vdekjeprurëse.Plotësoni heshtjen tonë më muzikën tuaj. Mbusheni heshtjen sot për të treguar historinë tonë.

Tregoni të vërtetën për këtë luftë në rrjetet tuaja sociale, në TV. Na përkrahni në çdo mënyrë që mundeni, me çdo gjë por jo me heshtje. Dhe pastaj do të vij paqja. Të gjitha qytetet tona po i shkatërron lufta, Chernihiv, Kharkiv, Volonovakha, Mariupol dhe të tjerë. Ata tashmë janë legjenda. Por unë kam një ëndërr që ata të jetojnë të lirë. Të lirë si ju në skenën e Grammy.

syri.net

blank

Will Smith jep dorëheqje nga Oscars

RFE/RL

Aktori amerikan, Will Smith, ka dhënë dorëheqje nga Akademia Oscars pasi goditi me shuplakë komedianin Chris Rock gjatë ceremonisë së ndarjes së Çmimeve Oscars që u mbajt të dielën e kaluar.

“Veprimet e mia në edicionin e 94-të të Çmimeve Oscars ishin shokuese, të dhimbshme dhe të pafalshme”, tha aktori përmes një deklarate.

Akademia tha se ka pranuar dorëheqjen e tij dhe do të vazhdojë të “lëvizë përpara” me procedurat disiplinore.

Smith e goditi me shuplakë komedianin Rock pasi ky i fundit bëri një shaka për kokën e rruar të gruas së aktorit, Jada Pinkett Smith, e cila vuan nga alopecia.

Disa minuta më vonë ai fitoi çmimin për aktorin më të mirë në rolin e tij në filmin King Richard, ku Smith portretizoi babanë e tenisteve Venus dhe Serena Williams.

Dorëheqje a Smith, sipas Hollywood Reporter, nënkupton se ai më nuk mund të votojë për Oscars, por mund të nominohet në të ardhmen dhe të mbajë çmimin që ka fituar.

“Lista e atyre që kam lënduar është e gjatë dhe përfshin Chris, familjen e tij, shumë nga miqtë dhe më të dashurit e mi, të gjithë ata që ishin të pranishëm dhe shikuesit që na shikonin nga shtëpia”, tha Smith në deklaratë.

“Kam tradhtuar besimin e Akademisë. Ua kam hequr të nominuarve dhe fituesve mundësinë e tyre për të festuar dhe për nderuar punën e tyre të jashtëzakonshme. Jam zemërthyer”, shtoi aktori amerikan.

Drejtori i Akamdemisë, David Rubin, tha se ka pranuar dorëheqjen e Smith dhe se do të vazhdojë me procedurat disiplinore.

Deri më tani ka pak persona që janë përjashtuar nga Oscars: Harvey Weinstein, Bill Cosb dhe Roman Polansky. Ende është e paqartë se çfarë masash disiplinore do të ndërmarrë Akademia ndaj Smith.

Akademia Oscars ka thënë se proceduarat do të vazhdojnë ndaj Smith, duke e lënë të hapur mundësinë që atij t’i merret Çmimi Oscar, edhe pse kjo thuhet se ka pak gjasa të ndodhë dhe ekziston mundësia që ai të mos lejohet të marrë pjesë në ceremonitë e ardhshme të Oscars.

blank

Ja pse Bruce Willis njoftoi largimin nga ekrani pas sëmundjes (DETAJE)

Për fansat ishte një tronditje të dëgjoje Bruce Willis duke njoftuar pensionimin e tij, por nuk ishte befasi për ata që punuan me legjendën e filmit aksion.

Për ta, prej disa vitesh kishte shenja se aktori po luftonte me një çrregullim kognitiv të trurit që e lë të sëmurin të paaftë për të përpunuar gjuhën. Brenda disa orësh nga deklarata e familjes së tij që njoftoi se do të “largohej nga karriera që do të thoshte kaq shumë për të ” për shkak të diagnozës së tij të afazisë , doli se linjat e tij në skenarët e fundit ishin prerë.

blank

Nuk ishte e pazakontë që Bruce të kalonte jo më shumë se një ditë në xhirime, me regjisorët që bënin çmos për të përshtatur gjendjen e tij.

Dhe LA Times raportoi se ai dy herë shkrepi një armë të mbushur në xhirimet e Hard Kill në 2020.

Stuart F Wilson, dyfishi i tij i marifetit prej 17 vitesh, i tha The Sun : “Ne kishim parë disa ndryshime. Ndonjëherë kur po flisnit me të, ai thjesht dukej i anashkaluar dhe ne mendonim se nuk do të thoshte asgjë, por do të pyesje veten nëse ka gjëra të tjera që po ndodhin.”
Kolegët në filmin me buxhet të ulët White Elephant treguan gjithashtu se si ylli i Die Hard dukej i hutuar, duke pyetur dy anëtarët e ekuipazhit: “Unë e di pse jeni këtu dhe e di pse jeni këtu, por pse jam unë këtu?”

Gjendja degjenerative, për të cilën familja e tij zbuloi se është arsyeja e vështirësive të tij, mund të jetë e përhershme ose e përkohshme.

Vajza e tij e madhe Rumer , 33, shkroi në Instagram të mërkurën: “Brusi ynë i dashur ka përjetuar disa probleme shëndetësore dhe së fundmi është diagnostikuar me afazi, e cila po ndikon në aftësitë e tij njohëse”.

Më së shpeshti e shkaktuar nga një goditje ose një dëmtim i trurit, afazia prek rreth 350,000 njerëz në Britani, duke përfshirë aktoren e “Game of Thrones”, Emilia Clarke, e cila e përjetoi atë për një javë pas operacionit për heqjen e një mpiksje gjaku.

Nuk ka pasur asnjë shpjegim për atë që solli problemin e Bruce. Pretendohet se 20 vjet më parë ai u godit në ballë nga një predhë kur një marifet shkoi keq. bw

blank

Sean Penn shkon në Ukrainë

Ylli i Hollivudit, Sean Penn ka vizituar Ukrainën, edhe pse vendi ka hyrë në ditën e 34-të të luftës.

Penn, i cili po ndihmon me programe bamirësie për refugjatët ukrainas, postoi një fotografi në Twitter, së bashku me guvernatorin e Lviv, Maksym Kozytskyy.

Ndryshe, një muaj më parë, aktori u fotografua në një konferencë shtypi në Zyrën Presidenciale në Kiev teksa punonte në një dokumentar në Ukrainë. Express


Send this to a friend