VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: PERCY BYSSHE SHELLEY

Më 8 korrik 1822 u nda nga jeta poeti i shquar romantik Percy Bysshe Shelley

By | July 8, 2019

13 poezi të zgjedhura nga Percy Bysshe Shelley – Përktheu Faslli Haliti

By | August 5, 2018

Më 4 gusht 1792 lindi Percy Bysshe Shelley, poet i madh romantik anglez dhe botëror

By | August 4, 2018

Mos iu tremb puthjeve të mia – Cikël poetik nga Percy Bysshe Shelley – Përktheu: FASLLI HALITI

By | January 13, 2018

Dhe rrezet e hënës puthin detin – Poezi nga PERCY BYSSHE SHELLEY – I shqipëroi: Elida BUÇPAPAJ

By | November 22, 2016

Filozofia e dashurisë – Poezi nga PERCY BYSSHE SHELLEY – Përktheu: FASLLI HALITI

By | January 25, 2016