VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Kim Il Sung

Letërkëmbimet mes Hoxhës dhe Kim Ir Senit më 1973, palët në unison kundër bashkëpunimit me SHBA

By | April 15, 2018

Hoxha më 1966: Jemi të rrethuar nga armiq të betuar, çdo parti duhet të drejtohet nga marksizëm-leninizmi

By | April 14, 2018

Izolimi më 1967, pas Bashkimit Sovjetik Shqipëria prishi marrëdhëniet me Korenë e Veriut, zbardhet raporti i ambasadës shqiptare në Penian

By | April 1, 2018

Hoxha më 1964 në sulm ndaj Hrushovit: Çdo hap ndaj nesh do jetë katastrofik, fshihet pas revizionistëve

By | March 13, 2018

Zbardhen raportet e Manush Myftiut, ja si lideri i Koresë së Veriut i jepte udhëzime Hoxhës për të luftuar fraksionet në parti

By | February 28, 2018

Ja si Hoxha sulmonte Hrushovin në takimet me koreanët, akuza BRSS se po mbronte armiqtë

By | February 15, 2018