VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Hamit Gurguri

Një vështrim kureshtar mbi librin ”Gishti mbi Ohër ” i Shkrimtarit, Poetit, publicistit, veprimtarit dhe mbi të gjitha, atdhetarit të flaktë, Hamit Gurgurit!

By | February 9, 2020

NË BORÅS TË SUEDISË AKADEMI PËR NDER TË 108 VJETORIT TË LINDJES SË POETIT TË MJERIMIT – Nga Sokol Demaku

By | October 14, 2019

Akulli i një nate (Poezi për vetminë) – Poezi nga Anna Mattsson – Shqipëroi nga suedishtja: Hamit Gurguri

By | September 8, 2019

30 vjet nga kryengritja e minatorëve të Trepçes – Nga Hamit Gurguri, Anëtar i Lidhjës së Shkrimtarëve të Suedisë

By | March 2, 2019

SHKRIMATRËT ME GJUHË AMTARE TJETËR JANË PASURI E GJUHËS DHE KULTURËS SONË KËTU- URË LIDHËSE MES LETËRSIVE, GJUHËVE DHE POPUJVE

By | April 22, 2018

Një vizitë e rrallë dhe impresionuese në bibliotekën e qytetit Fier – Nga Sokol Demaku

By | July 13, 2017

NJË TAKIM MBRESËLENËS ME TË BIJEN E POETIT DRITËRO AGOLLI, POETËN DHE UDHEHEQËSEN E “KLIK EKSPO GROUP” NË TIRANË ME MIQ NGA SUEDIA – Nga Sokol Demaku

By | July 9, 2017

Sot ishim më të rëndësishëm se kurrë… – Fotoreportazh nga Viron Kona

By | July 3, 2016

”BURRI NË PROVË” SAKRIFICË E NJERIUT TONË PËR JETËN E DINJITETSHME NJERËZORE – Nga Sokol Demaku

By | May 21, 2016