VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Bedri Pejani

Më 6 korrik 1946 vdiq i helmuar në spitalin e Prizrenit atdhetari i shquar Bedri Pejani – Nga DARLING ISMAIL VLORA

By | July 6, 2018

NJË PËRKUJTESË E SHQIPTARËVE IRREDENTË LIDHJES SË KOMBEVE – Shkruajtur nga SOTIR GJIKA – Pёrktheu nga italishtja Eugjen Merlika

By | May 20, 2018

Më 6 korrik 1946 u nda nga jeta Bedri Pejani, nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë, publicist, diplomat dhe atdhetar shqiptar

By | July 6, 2016

Marie Shllaku shkodrania 20 vjeçare që u flijua për Kosovën

By | November 1, 2015