VOAL

VOAL

Këndi i humorit: Në orën 8 të mëngjesit, një polic i ri hyn në komisariat duke gulçuar dhe i mbytur në djersë

April 22, 2019

Komentet

Këndi i humorit: Ndeshje futbolli mes ofierëve dhe policisë

Ndeshje futbolli mes ofierëve dhe policisë.
Fusha e zgjedhur ndodhet pranë një hekurudhe. Menjëherë pas fillimit të ndeshjes kalon një tren dhe fishkëllen shumë fort.
Lojtarët e policisë, duke menduar se loja ka përfunduar, largohen.

Pas rreth gjysmë ore oficerët shënojnë…

Këndi i humorit: Një djalë e pyet nënën e tij

Një djalë e pyet nënën e tij: “Mami, pse ata zotërinj po i prekin cicat e lopës?”
Dhe nëna përgjigjet: “sepse duan ta blejnë”

Dhe djali thotë: “atëherë babi do të blejë një kamariere”.

Këndi i humorit: Roza sheh që dielli është i mrekullueshëm ndaj vendos të dalë për të bërë pazar

Roza sheh që dielli është i mrekullueshëm ndaj vendos të dalë për të bërë pazar. Sapo del jashtë, sheh nga dera e përparme një zonjë me çizme, pallto dhe çadër.

Sapo kalon qoshen e rrugës, fillon stuhia.

Javën tjetër binte shi me gjyma, Roza e sheh se është keq por vendos të bëjë pazar gjithsesi. Sapo del jashtë, sheh zonjën e javës së kaluar me syze dielli, bluzë dhe pantofla duke dalë nga dera e përparme.

Sapo kalon qoshen e rrugës, del një diell verbues.

Në atë moment, e intriguar, Roza ndalon zonjën dhe i thotë:

– Më falni zonjë, por a mund të më shpjegoni si e dini kaq saktë si do të jetë moti?

– Unë kam një metodë shumë të thjeshtë. Para se të dal, shikoj burrin tim që fle lakuriq dhe, nëse anon djathtas, është mot i mirë, nëse anon majtas, është mot i keq.

– … Dhe nëse ai qëndron drejt?

– Nëse ai qëndron drejt… as që dal fare nga shtëpia…

Këndi i humorit: Një vajzë thërret në telefon gjinekologun e saj

Një vajzë thërret në telefon gjinekologun e saj:
“Më falni doktor, a nuk i lashë mbathjet tek ti?”
Dhe doktori: “Jo, zonjushe!”
Dhe ajo: “Ok, me sa duket i kam lënë tek dentisti!”

Këndi i humorit: Po bisedojnë Roza dhe Nikolla

Po bisedojnë Roza dhe Nikolla:
Roza: -50 vjet më parë jetohej më mirë!
Nikolla: -Ishe ti në jetë 50 vjet më parë?
Roza: -Jo…
Nikolla: – Ja pse jetohej më mirë!

Këndi i humorit: Një profesor i madh universiteti që jep filozofinë

Një profesor i madh universiteti që jep filozofinë, siç e ka zakon tash e 20 vjet, mbërrin në klasë dhe shkruan në dërrasën e zezë.
SA TË KAM DASHUR TY
NUK KAM DASHUR KURRË NË JETË!
Me një zë të trishtuar si gjithmonë,
pyet studentët e tij.
Çfarë kam shkruar?
Të gjithë janë në siklet dhe heshtin.
Hajde, thotë mësuesi, lexohet lehtë.
Një vajzë ngrihet dhe lexon:
SA TË KAM DASHUR TY
NUK KAM DASHUR KURRË NË JETË!
Mirë, thotë profesori.
Mbrëmë ftova një grua në darkë e cila mundi të më bënte të ndjeja këto fjalë thellë në zemrën time.
Ne u takuam për 2 muaj.
Shpirtrat tanë dridheshin së bashku, gjithçka ishte e mrekullueshme.
Dje doja t’i kërkoja të martohej me mua.
E çova në darkë.
Gjithçka ishte përrallore.
Ajo ishte përrallore.
Ndjeva që zëri më kapej në fyt.
Nxora fletoren, grisa një copë dhe, siç bënim kur ishim fëmijë, i shkrova:
SA TË KAM DASHUR TY
NUK KAM DASHUR KURRË NË JETË!

Si një fëmijë, prisja të shihja një buzëqeshje në buzët e saj të bukura.
Fytyra e saj u zbraz.
Ajo filloi të qajë.
Ajo kërkoi falje sepse nuk mundi ta mbante veten dhe u largua.
E pabesueshme, e ndoqa.
Doja, duhej të dija pse ai reagim.
Në fund ajo u përgjigj:
Ju jeni një profesor i shkëlqyer i filozofisë.
Unë jam një profesore e nderuar e letërsisë.
Si mund ta bëje atë gabim?
Nuk mund ta besoj, NUK MUND!
Mund t’i kisha shpjeguar se e kisha bërë me vetëdije vetëm për të pretenduar se ishim përsëri fëmijë.
Për t’i treguar asaj se dashuria që ndjej për të është e aftë të më transportojë në atë kohë kur nuk mund të dalloja një O nga një U.
Por në atë moment e kuptova.
Të duash nuk do të thotë që të jesh i përkryer.
Të duash nuk është gjithmonë gjëja e duhur.
Ajo po kërkonte një dashuri të përkryer.
Nuk do ta kisha bërë kurrë të lumtur.
Nuk fola asnjë fjalë.

Këndi i humorit: Gazetari në Kombinat, për një hetim mbi papunësinë, interviston një grup të rinjsh

Gazetari në Kombinat, për një hetim mbi papunësinë, interviston një grup të rinjsh.
– “Si e ke emrin dhe me çfarë merresh?”
– “Unë quhem Turi dhe jam i papunë!”
– “Po ti tjetri?”
– “Unë quhem Titi dhe jam ndihmës i Turit!!”
– “Ah… po ju të tjerët çfarë punësh bëni?”
– “Eeeh çfarë bëjmë, nuk bëjmë asgjë… Atë që bëjnë Turi dhe Titi!!!”

Këndi i humorit: Tani shkon në spital për të vizituar mikun e tij Tuni, i cili duhet të operohet

Tani shkon në spital për të vizituar mikun e tij Tuni, i cili duhet të operohet.
– Tuni, çfarë ndodhi? E shoh se je i shqetësuar, çfarë tha doktori? eshte serioze?
Tuni: – Jo, doktori nuk tha gjë, foli infermierja dhe tha: “Mos u shqetëso, është një operacion shumë i thjeshtë, zgjat një orë dhe gjithçka mbaron.”
Tani: – Epo atëherë pse e keni atë fytyrë funerali?
Tuni: – Sepse infermierja nuk më fliste mua, po fliste me kirurgun.

Këndi i humorit: I shoqi vëren se prej disa kohësh gruaja e tij i shton palltot dhe bizhuteritë

I shoqi vëren se prej disa kohësh gruaja e tij i shton palltot dhe bizhuteritë. Një ditë ndërsa ajo është në dush ai i thotë:
– Roza, nga vijnë gjithë këto para?
– Nikollë, herë pas here unë luaj me bileta llotarie dhe herë pas here fitoj. Meqë ra fjala, kam blerë një pallto të bukur edhe për ty, shiko në gardërobë. Je i lumtur??
– Ah zemër… çfarë bukurie…
Pasi mbaron dushi, Roza del krejtësisht e zhveshur dhe i afrohet sobës për t’u tharë.
Nikolla shqetësohet – Oh Roza, kujdes, mos u afro shumë pranë sobës, do të na e djegësh biletën e llotarisë!!!…

Këndi i humorit: I kërkon mjekut recetë për vjehrrën

I kërkon mjekut recetë për vjehrrën:

– Doktor, a mund të përshkruani një pilulë gjumi për vjehrrën time?
– Pse vjehrra juaj vuan nga pagjumësia gjatë natës?
– Jo, jo, vjehrra natën fle shumë mirë, pilula e gjumit është për ditën.

Këndi i humorit: Nata e parë e martesës

Nata e parë e martesës. Ajo del nga dushi e veshur me rrobabanjo, ai thotë:
– E dashur, hiqe petkun dhe më lër të të shikoj, ne jemi martuar tani!
Ajo e heq dhe ai habitet: – Dashuri, je e bukur. Ndalo aty dhe do të të bëj një foto.
– Pse po më bën foto, i dashur?
– Kështu që unë mund të të marr gjithmonë me vete e dashur.
Menjëherë më pas ai shkon të bëjë dush dhe del me rrobabanjo dhe ajo thotë:
– E dashur, hiqe petkun dhe më lër të të shikoj, ne jemi martuar tani!
Ai e heq dhe ajo i thotë me habi: – Prit, ndalo këtu dhe do të të bëj një foto.
– Pse po më bën foto, e dashur?
– Epo, sepse kështu mund të bëj një zoom…

Këndi i humorit: Tani i ankohet Tunit

Tani i ankohet Tunit:

Tani- E gjeta gruan time në shtrat me një anglez.
Tuni- Çfarë i tha atij?
Tani– Çfarë i thashë? Asgjë, unë nuk di anglisht!!!


Send this to a friend