VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi i humorit: Arrijnë nëpunësit e regjistrimit të popullsisë

By | November 3, 2018

Komentet

Këndi i humorit: Një student i pasur hyn në provim të historisë në fakultet

Nje student i pasur hyn ne provim te historise ne fakultet. Profesori e pyet:
-Ku eshte hedhur bomba atomike ?
Ai nuk përgjigjet fare, ia dorezon nje tufe me para dhe e kalon provimin.

Te nesemen vjen nje fukara ne provim. Profesori e pyet:
-Ku eshte hedhur bomba atomike ?
-Ne Hiroshima dhe Nagasaki !
-Kur ?
-Ne vitin 1945.
-Sa njerez kane vdekur.
-Tre milione.
-Tani me thuaj emrat !!!

Këndi i humorit: E pyesin Gazmendin ku do të shkojë me pushime vitin tjetër

E pyesin Gazmendin ku do të shkojë me pushime vitin tjetër: në det apo në mal?

Ai përgjigjet:

-Vjet shkova në mal dhe gruaja ime mbeti shtatzënë. Sivjet shkova në det dhe prapë gruaja ime mbeti shtatzënë.

E pyesin sërish:

-Atëherë ku e ke vendosur të shkosh me pushime?

-Nuk ka rëndësi se ku do ta shkoj. Tashmë do ta marrë gjithnjë me vete gruan!

Këndi i humorit: Një burrë i martuar shkon në një hotel me të dashurën

Një burrë i martuar shkon në një hotel me të dashurën.
Dhe, mbas disa perkedheljesh, ajo i thote:
– Sadik, e di çfare do te me pelqente me shume ?
– Hë, çfare? – tha Sadiku…
– Te beja dashuri me ty, po pa mjeker.
Po Sadiku nuk ishte dakort:
– Degjo, vogelushe, nese do ta hiqja mjekren, ime shoqe me siguri do te me vriste.
E dashura u shtremberua pak ne fytyre, duke bere rolin e te dashuruares e mbas disa çastesh te zjarrta, ia mbushi mendjen dhe Sadiku u rrua.
Kur arriti ne shtepi ishte shume vone dhe, ne heshtje, u zhvesh e hyri ne krevat te e shoqja. Pa dashje beri zhurme dhe e shoqja u zgjua, ajo ia vendosi duart ne faqe e i thote:
– Qamil, çfare ben ketu ti ? A e di se nga momenti ne moment vjen im shoq dhe na vret te dyve…

Këndi i humorit: Një polic kthehet në kazermë me një bronkopneumoni të jashtëzakonshme

Një polic kthehet në kazermë me një bronkopneumoni të jashtëzakonshme. Të gjithë e pyesin:
– “Po si e ke marrë bronkopneumoninë?”
– “Eh … në tren, atje ishte i thyer xhami i dritares, dhe mua m’u desh të duroj erën në fytyrën time gjatë gjithë rrugës!”
– “Po nuk mund të ndërroje vend?”
– “Epo … me kë ta ndërroja? Nuk ishte askush në vagon!”

Këndi i humorit: Një polic ngrihet herët e pergjumësh, mbath një këpucë të zezë e një këpucë të kuqe

Një polic ngrihet herët e pergjumësh, mbath një këpucë të zezë e një këpucë të kuqe. Shkon te puna, e shikon shefi dhe i thote:
-Ku shkon ti me keto kepuce? Vrap ne shtepi e nderroi!
Duke ikur polici per ne shtepi. u kthye serish e i tha shefit:
-Shef, me falni, ne shtepi nje kepuce te kuqe e nje te zeze kam. Nuk kam me çfare t’i nderroj!!!

Këndi i humorit: Një burrë kthehet në shtëpi, para kohe, nga një udhëtim pune

Një burrë kthehet në shtëpi, para kohe, nga një udhëtim pune.

Në një taksi ai pyet taksistin nëse ai mund të dalë dëshmitar, sepse dyshon për besnikërinë e gruas së tij.
I bindur se ajo ka dashnor, dëshiron ta kapë atë në flagrancë.
I premton 100 euro dhe taksisti pranon.

Burri dhe taksisti hyjnë në dhomën e gjumit në heshtje.
Burri hap dritën, heq mbulesën dhe … gjen gruan e tij në shtrat me një burrë tjetër!

Në këtë pikë, tërësisht i zemëruar merr një armë dhe ia vë në kokë dashnorit.

Në atë moment gruaja e tij bërtet:

“Të lutem mos qëllo, kur ju thashë se do të kisha marrë një trashëgimi, unë isha duke gënjyer ty.
Ai pagoi Porsche-in që të dhuroi.
Ai pagoi abonimin tënd të stadiumit.
Ai pagoi shtëpinë tonë në det, madje edhe atë në male.
Ai pagoi pushimet tona në Meksikë.
Ai pagoi për ne që të anëtarësohemi në Country Club dhe gjithmonë i paguan tarifat tona mujore!

Burri, i zhgënjyer, e ul armën dhe, duke iu drejtuar taksistit, pyet:
– Çfarë do të bëje në vendin tim?

Shoferi i taksive pa menduar dy herë përgjigjet:
– Mbuloje tani, se po ftohet!

Këndi humorit: Avokati takon klientin e tij në qeli

Avokati takon klientin e tij në qeli. I thotë:

-Kam një lajm të keq dhe një lajm të mirë për ty!

-Ma thuaj të parin! – thotë klienti.

-Gjaku që kanë gjetur në vendin e krimit është yti.

-T’u thafë goja! Po lajmi i mirë cili është?

-Gliceminë dhe kolesterolin i ke për mrekulli!

Këndi i humorit: Mbrëmë e mora në telefon një mikun tim inxhiner dhe e pyeta çfarë ishte duke bërë

Mbrëmë e mora në telefon një mikun tim inxhiner dhe e pyeta çfarë ishte duke bërë.

M’u përgjigj kështu:

-Jam duke bërë një punë trajtimi me ujë të nxehur procelaneve, qelqeve, metaleve në një mjedis të tensionuar!

Më preku vërtet shumë, por ngaqë nuk kisha kuptuar asgjë, iu luta të ma shpjegonte më thjesht.

Ai m’u përgjigj:

-Jam duke i larë pjatat dhe enët nën mbikqyrjen e tim shoqeje!

Këndi i humorit: Njëri kishte tri femra kandidate për martesë

Njëri kishte tri femra kandidate për martesë, por nuk e kishte vendosur me kë prej tyre do të martohej.

Pastaj ai vendosi të bënte një provë (jo matematikore), për të parë se cila ishte më e përshtatshme për t’u bërë gruaja e tij.

Ai tërhoqi 15 000 euro nga llogaria e tij në bankë, ia dha nga 5 000 secilës duke i thënë: “Bëj me to çfarë të duash” ….. 😳😳😳😳😳

E para shkoi në pazar, bleu rroba, bizhuteri, shkoi te floktorja, te esetisti, etj …

Pas kthimit, ajo itha atij:
“I kam shpenzuar të gjitha paratë e tua për të qenë më e bukur për ty, që ti të kënaqesh: e bëra këtë, sepse unë të dua”.

Edhe e dyta shkoi në pazar, bleu rroba për vete, një CD player, një televizor me ekran të sheshtë, dy palë këpucë për vrapim…

Pas kthimit, ajo i tha atij:
“I kam shpenzuar të gjitha paratë e tua që të të bëj lumtur. E gjitha kjo, sepse unë të dua “

E treta i mori paratë dhe e investoi në bursë…
Në tri ditë ajo e dyfishoi investimin e saj, ia ktheu 5 000 eurot dhe i tha atij:

“Kam investuar paratë e tua dhe kam fituar.
Tani mund të bëj atë që dua me paratë e mia. E gjitha kjo, sepse unë të dua “.

Pastaj burri filloi të mendonte …

>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> të mendonte…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> të mendonte…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> të mendonte…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> të mendonte…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> të mendonte… (burrat mendojnë shum !!!)
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon… (burrat mendojnë vërtet shumë)
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> mendon…
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>> …dhe martohet me atë që i kishte gjinjtë më të mëdhenj.
>>
>> Sepse burrat mendojnë shumë… por gjithmonë bëjnë të njëjtat gafa!

Këndi i humorit: Një zotëri e kishte zakon të blasfemonte çdo minutë

Një zotëri e kishte zakon të blasfemonte çdo minutë. Shkon tek një prift dhe e pyet:

-O Atë, si të çlirohem nga ky ves?

Prifti i thotë:

-Biri im, çdo herë që blasfemon duhet t’ia dhurosh 10 euro njeriut të parë që takon.

Zotëria largohet në punë të vet. Pa bërë një minutë, shkel në një pellg në rrugë dhe blasfemon. Shikon rrotull dhe nuk ka asnjë njeri. Pas pak vëren një figurë femërore që afrohet. Ia zgjat 10 euro.

Zonja i thotë:

-Jo, dua 20 euro!

Zotëria i thotë:

-Mua prifti më tha 10 euro!

Zonja ia ktheu:

-Po prifti është klient i rregullt!

 

 

Këndi i humorit: Një polic ia blen të birit një makinë dhe e porosit të mos e ngasë me shpejtësi

Një polic ia blen të birit një makinë dhe e porosit të mos e ngasë me shpejtësi.

Ia jep çelësat e makinës dhe i biri del nga shtëpia.

Kur kthehet në shtëpi, i ati e enjt me shuplaka. I biri, i thotë:

-Pse po më rrah, unë e ngava makinën ngadalë, baba!

I ati ia kthen:

-Nuk është e vërtetë. Të kam marrë në celular dhe më kanë thënë se je i paarritshëm!!!

 

Këndi i humorit: Arrijnë nëpunësit e regjistrimit të popullsisë

Arrijnë nëpunësit e regjistrimit të popullsisë.

-Si e keni emrin? – pyesin të zotin e shtëpisë.

-Adam, – përgjigjet ai.

-Po ju si e keni emrin? – pyesin zonjën e shtëpisë.

-Evë, – përgjigjet ajo.

-E pabesueshme! Rastësisht, a nuk keni një gjarpër në shtëpinë tuaj? – pyesin nëpunësit e regjistrimit të popullsisë.

Zonja e shtëpisë fillon të thërrasë:

-Vjehërr, po të kërkojnë!!!