VOAL

VOAL

HOROSKOPI JAVOR 27 MARS 2017

March 27, 2017
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI I JAVËS 27 QERSHOR – 3 KORRIK 2022

Dashi

 

Priten goxha vështirësi këtë javë dhe shpesh do ndiheni si të hutuar. Nëse keni një lidhje do konfliktoheni ashpër me atë që keni në krah dhe marrëdhënia mes jush sa do vijë e do përkeqësohet. Ju beqarët do jeni shumë të paduruar dhe ka rrezik të hidheni në krahët e personave të papërshtatshëm. Financat do përmirësohen furishëm dhe vetë do habiteni për ato që do ju ndodhin. Gjithçka do ndryshojë falë një trashëgimie që do merrni. Shëndeti do jetë më i mire së një javë më parë. Do ndiheni më të qetë dhe nuk do keni aspak shqetësime. Në punë do jeni gjithë kohës të frymëzuar dhe do ndiheni gati për të ndërmarrë sfida të reja.

Demi

 

Javë e zakonshme dhe pa probleme serioze. Ju të dashuruarit nuk duhet te bëni asgjë që nuk i pëlqen partnerit tuaj sepse mund të keni probleme serioze me të. Merreni çdo gjë shtruar dhe mendoni për të dy palët. Ju beqarët nuk do mendoni shumë për jetën sentimentale sepse do jeni të zënë me punë dhe angazhime të tjera. Buxheti nuk do jetë aspak i keq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi. Po u treguat të pamatur situata do marrë tatëpjetën. Shëndeti duhet pasur më në kujdes se asnjëherë më parë. Do keni dhimbje barku, shpine dhe koke. Në punë do jeni të duruar dhe këmbëngulës. Mund të lodheni paksa, por në fund do arrini atje ku e keni planifikuar.

Binjakët

 

Këtë javë do jeni të gatshëm të bëni edhe ndryshime për të mirën e të gjithëve. Do e lini pas frikën dhe druajtjen. Nëse jeni në një lidhje do kërkoni një jetë të qete dhe harmonike dhe do bëni çmos që ta arrini. Kënaqësia dhe mirëqenia duken në horizont. Ju beqarët jeni mërzitur aq shumë vetëm sa do mendoni edhe të martoheni pa dashuri. Mos u nxitoni, kësaj jave do keni një takim shumë të rëndësishëm. Saturni do ju ndihmojë të jeni të matur me shpenzimet dhe situata financiare do përmirësohet goxha. Kujdes me shëndetin. Neptuni do ketë ndikim të keq tek ju dhe mund të keni probleme me kolitin, diarre, dhimbje koke apo edhe probleme me gjumin. Në punë do jeni dinamikë dhe plot entuziazëm. Do i arrini objektivat që i keni venë vetes.

Gaforrja

 

Atmosfera do ngrohet kësaj jave për ju dhe gjërat do ecin në rrugën më të mirë të mundshme. Nëse keni një lidhje jo shume te qëndrueshme, këtë periudhë gjërat do fillojnë të ndryshojnë për mirë. Do jeni më afër partnerit tuaj të dashur. Dashuria do iu pushtojë edhe ju beqarët megjithatë mirë është të mos i shkëpusni këmbët nga toka. Shpenzime te tepruara mos kryeni sepse do jetë një jave delikate për sa iu përket financave. Urani dhe Neptuni do e mbrojnë shëndetin tuaj. Bëni vetëm pak kujdes me nervozitetin dhe çdo gjë do shkojë më së miri. Për sa i përket jetës profesionale do jetë javë ideale. Do i keni të gjitha kushtet e nevojshme për të arritur atje ku dëshironi.

Luani

 

Këtë javë gjërat do marrin më shumë kuptim dhe do ndiheni më të plotësuar. Marrëdhënia në çift do shkojë mirë në përgjithësi. Tensioni do te ulet dhe do filloni t’i shfrytëzoni prioritetet e të qenit ne një lidhje. Ju beqaret që kërkoni dashuritë e mëdha do keni shumë fat këtë javë. Do filloni të mendoni edhe për një lidhje serioze. Falë mbështetjes së Merkurit ju do keni fat edhe në planin financiar. Megjithatë nuk duhet absolutisht të rrezikoni shumë. Shëndeti pritet të jetë i mirë, por për të mos pasur probleme konsumoni sa me shumë vitamina, merruni me aktivitet fizik dhe mbrohuni nga djersitja. Në punë gjërat do shkojnë mirë dhe nuk do gjendeni aspak në vështirësi.

Virgjëresha

 

Venusi do ketë ndikimin më të madh këtë javë dhe do jeni më të ndërgjegjshëm për të komunikuar e për t’u shprehur. Planetët do iu shtyjnë t’i jepni më shumë ngjyra jetës suaj në çift. Në ndonjë moment mund të ketë edhe debate të vogla, por që do kalojnë pa u kuptuar shumë. Ju beqarët do udhëhiqeni nga një energji shumë e madhe dhe nga pasioni. Do dashuroni në çmenduri sepse do gjeni edhe personin e duhur. Në planin financiar reagoni mirë para se të veproni sepse situata nuk paraqitet shumë e favorshme. Në përgjithësi shëndeti do jetë i mirë. Kujdes duhet të bëni vetëm me ushqimin e tepruar. Ruajeni veten edhe nga infeksionet. Në punë do merrni shumë kënaqësi dhe ato që prisnit do iu realizohen.

Peshorja

 

Të mbështetur nga planetët do kaloni një javë të mbushur me pasion. Monotonia nuk do ketë më vend në jetën tuaj në çift. Shprehini edhe më tepër ndjenja dhe mundohuni të largoni idetë e këqija. Për ju beqarët priten aventura të reja. Të pushtuar nga euforia nuk do dini se ku të ndaleni. Kujdes sepse mund të lëndoheni vetë. Financat nuk do jenë të shkëlqyera, por gjithsesi nëse bëni pak kujdes me shpenzimet situata do jetë e mirë. Shëndeti do ketë disa probleme të vogla, por që lidhen përgjithësisht me ndonjë virozë. Mundohuni të kujdeseni pak më shumë. Jeta profesionale do jetë e qëndrueshme dhe do mund ta konsolidoni më tepër pozicionin tuaj.

Akrepi

 

Javë shumë e paqëndrueshme ka për të qenë kjo për të gjithë. Do keni ditë ekstremist pozitive, por edhe ditë kur nuk do jeni me humor të mirë, kur do doni të qëndroni në qetësi e të reflektoni. Nëse keni një lidhje do ju duhet t’i mendoni me kujdes gjërat që do thoni sepse përndryshe lidhja mund të marrë tatëpjetën. Ju beqarët do njiheni me persona të shumtë, por asnjë nuk do ua mbushë plotësisht mendjen. Financat ne tërësi do jenë të mira. Hëna madje mund të sjellë edhe një surprizë nga mesi i javës. Shëndeti në tërësi do jetë i kënaqshëm. Do ndiheni në formë të mirë fizike. Gjithsesi bëni kujdes nëse keni për të bërë rrugë të gjata. Në punë do i mbani premtimet dhe fjalët e dhëna kështu që do gëzoni mbështetjen e të gjithëve.

Shigjetari

 

Këtë javë duhet të tregoheni shumë më të kujdesshëm për shëndetin. Mund të keni probleme nervore dhe probleme me stomakun. Ata që janë në një lidhje duhet t’i shprehin sa më shumë ndjenjat dhe kanë për të pasur një javë shume te kënaqshme. Beqarëve nuk do ju mungojnë aspak mundësitë për të realizuar takime te veçanta sidomos ditën e mërkurë dhe te shtunë. Mirë është që t’i kushtojnë pak më tepër rëndësi paraqitjes. Financat do jenë të turbullta në çdo moment dhe nuk do dini çfarë të bëni për ta ndryshuar situatën. Në rastin më të keq kërkoni hua nga të afërmit. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e mirë. Në punë tregohuni me autoritarë atje ku ju takon dhe zgjidhini me diplomaci të gjitha problemet që do ju dalin. Kujdes nga intrigat e disa mive të supozuar.

Bricjapi

 

Asgjë nuk do ju shkojë ashtu si e kishit menduar gjatë kësaj jave. Për ju të dashuruarit kjo periudhë herë pas here do këtë turbullira. Ndonjëherë debatet do jenë përtej të imagjinueshmes. Mundohuni të reflektoni para se të flisni dhe të mos nxitoheni për asgjë. Ju beqarët më mirë të mos pranoni asnjë ftesë sepse më shumë do lëndohen sesa do gëzoheni. Financat do varen tërësisht nga ju kështu që kujdes me menaxhimin e tyre. Shëndeti do ketë probleme të vogla. Nëse mbani dietë mundohuni të mos zbatoni rregulla shumë strikte sepse do keni edhe shqetësime. Në punë merrni edhe mendimet e kolegëve para se të kryeni ndonjë projekt të madh.

Ujori

 

Asnjë fushë nuk do kalojë krizë këtë javë, përkundrazi optimizmi do mbizotërojë. Për ju të dashuruarit do jetë periudhë e begatë dhe e mbushur me emocione. Pranë partnerit do ndiheni më mirë se asnjëherë më parë. Ju beqarëve do ju plotësohen ëndrrat më të bukura dhe e gjithë jeta do ju marrë një tjetër rrjedhë. Për asnjë moment nuk do ndihen vetëm dhe zemra do iu përmbushet. Në planin financiar do iu gjeni shpejt zgjidhje problemeve dhe do jeni më të qetë. Edhe shëndeti do jetë i qëndrueshëm dhe nuk do keni shqetësime. Në punë do jeni të kujdesshëm, diplomatë dhe gati për të provuar edhe sfida të reja. Më të privilegjuarit do jeni nëse punoni në aktivitete private.

Peshqit

 

Gjatë kësaj jave do i përkushtoheni më tepër jetës tuaj sentimentale. Do keni diskutime goxha të gjata me partnerin dhe do vendosni pikat mbi “i” për disa çështje delikate. Ju beqarët do realizoni takime mbresëlënëse që ditët e para dhe gjatë gjithë javës do përjetoni emocione të këndshme. Shëndeti nuk do ketë aspak probleme dhe vështirësi, përkundrazi do jeni energjike dhe dinamike. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po nuk kryet çmenduri gjendja do mbetet e kënaqshme. Në pune do keni ide shumë të mira sesi të arrini atje ku keni dëshiruar. Do lodheni e do mundoheni paksa, por rezultatet do ua mbushin zemrën me gëzim.

blank

HOROSKOPI E HËNË 27 QERSHOR 2022

Dashi

Mos lejoni që natyra serioze e pjesës së parë të ditës t’ju shqetësojë. Energjia e përgjithshme bëhet më e lehtë dhe optimiste ndërsa dita kalon. Përdoreni këtë në avantazhin tuaj. Të ngecesh në një rrugë sot do të ketë efekte anësore shumë sfiduese.

Demi

Ngjarjet dhe atmosfera e përgjithshme rreth vendit të punës nuk janë në favorin tuaj sot. Mundohuni të shtyni çdo takim apo vendim të rëndësishëm për një kohë tjetër. Nuk jeni në gjendjen tuaj më të mirë, ndaj qëndroni larg rrezikut. Besoni se kjo është taktika më e mirë.

Binjaket

Mund të bëni plane të forta gjatë mëngjesit, por përpjekja për t’i zbatuar këto plane pasdite do të jetë më e lehtë të thuash sesa të bësh. Ngjarjet e papritura në fund të ditës do të krijojnë një rrëmujë të madhe. Jini të gatshëm të përshtateni.

Gaforrja

Energjia aktuale astrale mund ta bëjë partnerin tuaj aktual mjaft të vështirë për t’u kuptuar. Ai mund të duket se është në humor edhe më të egër se zakonisht, gjë që mund t’ju bëjë të pyesni veten se si do t’i qaseni në lidhje me një ide të caktuar të rëndësishme.

Luani

Ndonjëherë të duash një tjetër është e lehtë dhe argëtuese, dhe në raste të tjera kërkon më shumë përpjekje, veçanërisht kur ai nuk është në sjelljen e tij më të mirë. Shtrirja aktuale planetare ju sjell të kuptoni se pavarësisht se keni kaluar vështirësi, ju ende e doni atë.

Virgjeresha

Konfigurimi aktual qiellor mund t’ju bëjë të ndiheni nervoz për komunikimin me njerëz të rinj. Nuk është aq shumë vetë akti, por më shumë me kë do të flisni. Ekziston një person i veçantë me të cilin dëshiron dëshpërimisht të flasësh.

Peshorja

Ndonjëherë ne kemi nevojë të marrim seriozisht veten dhe marrëdhëniet tona. Aspekti aktual në lojë ju inkurajon të bëni pikërisht këtë sot. Edhe pse askush nuk mund t’ju akuzojë se po mashtroni, në të kaluarën nuk i keni treguar as personit në jetën tuaj se sa të përkushtuar jeni.

Akrepi

Konfigurimi aktual planetar ju ndihmon të ndiheni më të qetë në lidhje me një marrëdhënie që ka qenë diçka si një xhiro me slitë deri në këtë pikë. Një minutë duket se është ndezur, dhe minutën tjetër duket se është i fikur. Kjo ju ka lënë të ndiheni konfuz.

Shigjetari

Merrni parasysh pjesën tuaj të enigmës dhe se si po kontribuon drejt një tërësie më të madhe. Pyesni veten nëse ky qëllim më i madh është me të vërtetë diçka që ju e mbështesni personalisht. Nëse jo, atëherë është koha për të bërë disa ndryshime të mëdha në karrierë. Mos kini frikë.

Bricjapi

Mos jini konformist sot – veçanërisht në lidhje me punën. Detyra juaj është të dalloheni nga të gjithë të tjerët në vend që të humbni në tufë. Tregojuni të tjerëve se keni ide dhe procedura unike që duhen njohur dhe zbatuar.

Ujori

Ka një shqetësim brenda jush sot që mund të përpiqeni ta largoni. Ju duhet të kuptoni se ky trazim i energjisë rënduese brenda jush po ju ndihmon në fakt të jeni më proaktivë në lidhje me jetën tuaj të punës dhe karrierës. Përqafojeni këtë energji.

Peshqit

Nëse ka ndonjë detyrë që keni sot që kërkon forcë, përqendrim dhe disiplinë, sigurohuni që t’i trajtoni ato gjatë pjesës së parë të ditës suaj. Ngjarjet sporadike dhe të rastësishme të pasdites ka të ngjarë t’ju largojnë ekuilibrin.

blank

HOROSKOPI E DIEL 26 QERSHOR 2022

Dashi

Përmirësoni aftësitë tuaja teknike sot. Kërkojini dikujt për një mësim të shpejtë në kompjuter që do t’ju ndihmojë të kuptoni pak më mirë një program të ri. Nuk ka kuptim të qëndroni në epokat e errëta kur njerëzit e tjerë kanë njohuritë që ju nevojiten.
Demi

Sot mund të lindë një debat mes jush dhe një kolegu, shefi ose klienti. Sigurohuni që ta keni të drejtë axhendën tuaj. Mendoni vetëm për qëllimet tuaja personale apo po mendoni më shumë për qëllimet kolektive? Përgjigja juaj duhet të jetë kjo e fundit.

Binjaket

Mendësia juaj do të fiksohet në një pikë sot, duke e bërë të vështirë për të tjerët që t’ju lëkundin në çdo drejtim. Kini kujdes këtu. Duke pasur një qëndrim shumë të ngurtë do t’ju futë në telashe. Jini të gatshëm të ndryshoni sipas zhvillimeve rreth jush.

Gaforrja

Ju keni mundësinë të bëni përparime të mëdha në punën tuaj sot duke bashkuar pjesë të ndryshme të enigmës. Ju keni aftësinë unike për të mbushur hendekun midis njerëzve të ndryshëm dhe për t’i bërë ata të shohin potencialin e tyre kur punojnë së bashku.

Luani

Me të dëgjuar një ide mjaft të largët, reagimi juaj do të jetë ta shpërfillni atë dhe të vazhdoni me qasjen tuaj të zakonshme. Mos nxitoni të votoni kundër këtij koncepti të ri. Kjo ide e re e shkëlqyer mund të jetë më e zbatueshme për ju sesa mendoni.

Virgjeresha

Puna me të tjerët do të jetë jashtëzakonisht e dobishme sot. Bashkohuni me një ekip mendimtarësh që nuk kanë frikë të shprehin idetë e tyre radikale. Kështu arrihet ndryshimi pozitiv. Ju keni potencialin për të bërë hapa të mëdhenj nën ndikimin e tyre.

Peshorja

Dilni nga rutina juaj aktuale. Tani për tani, ju jeni duke mbetur prapa sepse nuk jeni të gatshëm të shikoni përpara dhe të integroni ide të reja në regjimin tuaj të punës. Përveç kësaj, mos kini frikë nga teknologjia e re dhe përparimet teknike. Ata do t’ju ndihmojnë.

Akrepi

Mendimi juaj është në shënjestër. Sigurohuni që t’i shkruani idetë tuaja në vend që t’i lini ato të humbasin. Mendja juaj ka një potencial të jashtëzakonshëm. Përdorni pasurinë e mrekullueshme të burimeve të ruajtura në kokën tuaj. Mos i shtypni idetë tuaja

Shigjetari

Lajme të rëndësishme do t’ju vijnë përmes kompjuterit. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, shikoni në internet. Mundësia që keni pritur është postuar në një faqe interneti. Thjesht duhet të merrni kohë për ta gjetur atë. Teknologjia e re do t’ju çojë drejt qëllimeve tuaja.

Bricjapi

Fjalët tuaja do të kenë fuqi më të madhe sot dhe do të keni aftësinë të ndikoni shumë njerëz me informacionin që ndani me të tjerët. Mos mbani asnjë sekret nga njerëzit. Informacioni që keni është i vlefshëm, ndaj komunikoni atë që dini.
Ujori

Jini të hapur ndaj ideve të reja. Konceptet e fundit do t’i shtojnë një fuqi të madhe qëllimeve tuaja të karrierës. Mbani linjat e komunikimit të hapura në vend që të mbyllni dhe të supozoni se dini gjithçka që duhet të dini për fushën në të cilën po punoni.
Peshqit

Dikush po përdor njohuritë e tij ose të saj për të luajtur një lojë pushteti me ju. Ai ose ajo po tregohet dhe po përpiqet t’ju kontrollojë përmes përdorimit të fjalëve të fantazisë dhe ideve që ju shkojnë drejt e në kokë. Merrni vetëm faktet që ju nevojiten dhe vazhdoni përpara.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 25 QERSHOR 2022

Dashi

Dita e sotme shënon pikën më të ulët të muajit për ju sa i përket karrierës. Ka të ngjarë të ndiheni të rënduar dhe të plogësht. Do të keni ndjenjën se po lëvizni me frenat emergjente të ndezura.
Demi

Sot duket se ka një konflikt të vështirë interesi për sa i përket punës. Taktikat konservatore të dikujt po ju ngadalësojnë. Në vend që të punoni për këtë, mendoni të ngadalësoni ritmin tuaj. Merrni kohën tuaj.

Binjaket

Vendosja e qëllimit është e rëndësishme. Nëse nuk keni synime në mendjen tuaj si afatshkurtër ashtu edhe afatgjatë atëherë si e dini nëse jeni në rrugën e duhur? Sigurohuni që të keni një plan të përcaktuar dhe se jeni duke punuar me vetëdije drejt qëllimeve tuaja.

Gaforrja

Fërkimi në lidhje me punën do jetë një gjë e zakonshme për ju sot. Sidoqoftë, në përpjekje për të ruajtur paqen, mund të kafshoni gjuhën tuaj dhe të mbani zemërimin tuaj brenda. Kjo nuk është një taktikë e shëndetshme.

Luani

Humori juaj i mprehtë dhe sarkastik ka të ngjarë të lehtësojë stresin e një situate të vështirë pune. Mos kini frikë të lini komentet tuaja të fluturojnë. Bërja e kësaj do të nxisë shoqërinë më të mirë mes kolegëve tuaj. Kënaquni me njerëzit me të cilët ndërveproni çdo ditë.

Virgjeresha

Merrni një qasje më konservatore ndaj punës tuaj dhe të gjitha çështjeve të karrierës sot. Do të fitoni më shumë respekt nga kolegët dhe punëdhënësit kur të zbuloni anën tuaj të qëndrueshme, të bazuar dhe praktike. Nuk ka nevojë për këmbanat dhe bilbilat.

Peshorja

Dita e sotme shënon fillimin e një cikli të ri rritjeje për ju në lidhje me punën dhe karrierën tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të fshirë zakonet dhe modelet e vjetra që nuk ju shërbejnë më. Filloni rishtas me një qëndrim të ri dhe qasje pozitive.

Akrepi

Mos u mundoni të trajtoni gjithçka menjëherë. Mësimi i sotëm për ju është të jeni të durueshëm. Qasuni detyrave dhe qëllimeve hap pas hapi. Mos harroni se Roma nuk u ndërtua brenda një dite. E njëjta gjë vlen edhe për perandorinë tuaj personale. Merreni ngadalë dhe vazhdoni me kujdes.

Shigjetari

Ju jeni të shtyrë për të kryer një sasi të madhe pune sot. Qëndrueshmëria juaj është e fortë dhe ndiheni më të motivuar se zakonisht. Ju keni aftësinë për të arritur një status të lartë dhe do të njiheni për arritjet tuaja.

Bricjapi

Përpjekjet tuaja në botën e karrierës do të përballen me rezistencë të madhe sot nëse nuk jeni plotësisht të përgatitur dhe nuk i keni të gjitha faktet tuaja të drejta. Njerëz të tjerë do të duan përgjigje të qëndrueshme. Një prezantim i nxituar dhe i përciptë nuk do ta shesë idenë tuaj.
Ujori

Ecja përpara me projektet sot do të jetë shumë më e lehtë nga sa mund ta kishit pritur. Nëse jeni në treg për një punë të re, sot është një kohë e mirë për ju që të dilni atje dhe të kërkoni. Diçka me siguri do t’ju vijë në rrugën tuaj. Fati është në anën tuaj.
Peshqit

Qëndrueshmëria do të fitojë garën sot. Mos i shpërfillni detajet për të nxituar në projektin e radhës. Është më mirë të merrni kohën tuaj dhe t’i qaseni punës tuaj me kujdes. Duke bërë këtë do të fitoni shumë lavdërime dhe mirënjohje.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 24 QERSHOR 2022

Dashi

Nuk është koha për të qenë të fshehtë në lidhje me një projekt karriere për të cilin po punoni. Ndoshta keni frikë se dikush mund të përpiqet të vjedhë idenë tuaj të fundit. Ndaloni së qeni kaq paranojak dhe veproni me besim.
Demi

Konsideroni zgjerimin në të gjitha frontet. Çfarëdo që jeni duke punuar, cilido qoftë investimi juaj, cilado qoftë puna juaj aktuale, zgjerojeni atë. Përqafoni më shumë, investoni më shumë dhe punoni më shumë. Suksesi do të vijë në rrugën tuaj shumë shpejt.

Binjakët

Durimi dhe këmbëngulja juaj do të vihen në provë. Njohja nga figurat e autoritetit nuk do të jetë e lehtë, ndaj mos prisni shumë prej tyre. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të keni shumë fat.

Gaforrja

Jeni në një periudhë rritjeje sa i përket karrierës. Në përgjithësi, ju jeni në ngritje. Përditshmëria mund të ketë uljet dhe ngritjet e saj, por kur tërhiqeni dhe shikoni situatën tuaj, do bëni përparim të rëndësishëm drejt qëllimeve më të mëdha.

Luani

Nuk ka gjasa të fitoni asnjë debat sot, pavarësisht nëse keni apo jo të drejtë, ndaj as mos u shqetësoni të përfshiheni. Shanset janë kundër jush në këtë aspekt. Prisni një kohë më të favorshme për të bërë ndonjë lëvizje të madhe.

Virgjëresha

Çështjet financiare janë në favorin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të kërkuar një rritje rroge ose një promovim. Nuk do të ishte keq të blini një biletë lotarie. Fati juaj është mjaft i fortë dhe ju keni mundësinë të përfitoni nga ky fat në mënyrë monetare.

Peshorja

Jeni në prag të diçkaje të madhe, por ndiheni sikur jo të gjitha pjesët janë në vendin e tyre. Ato nuk janë, kështu që duroni. Është më mirë të prisni derisa gjithçka të jetë në vend të përsosur përpara se të bëni lëvizjen tuaj.

Akrepi

Merrni parasysh të ndiqni një rrugë të re pune. Diçka ka të ngjarë të ndezë interesin tuaj në momentin aktual. Mos e hidhni mënjanë këtë ide. Këtu ka potencial të madh për sukses të madh. Mos qëndroni të mbërthyer në një situatë që nuk është as tërheqëse.

Shigjetari

Nëse karriera juaj aktuale duket se po shkatërrohet tani, mos luftoni shumë për këtë. Ky është një mesazh nga universi se kjo rrugë e veçantë nuk është e juaja për tu marrë në momentin aktual. Lërini gjërat të shkërmoqen në mënyrë që të ndërtoheni më të fortë se më parë.

Bricjapi

Ju keni aftësinë për të punuar dy herë më shpejt se zakonisht. Prirja juaj mund të jetë të uleni duarkryq dhe të relaksoheni pasi kur në fakt bëni punë, jeni dy herë më efikas. Rezistojini këtij tundimi dhe përpiquni të shkoni përtej asaj që pritet prej jush.
Ujori

Sot është një ditë pushimi për ju në lidhje me karrierën tuaj. Mos u lodhni. Është thjesht një nga ato ditë. Asgjë nuk duket se po shkon siç duhet, por kjo nuk do të thotë se jeni të dënuar përgjithmonë. Jini të qetë me veten dhe jini të durueshëm. Gjërat do të përmirësohen.
Peshqit

Ka të ngjarë të jeni jashtëzakonisht të shqetësuar sot, duke e bërë të vështirë për ju të përqendroheni në ndonjë gjë. Mendimet tuaja gravitojnë natyrshëm drejt barit më të gjelbër në anën tjetër. Bëni më të mirën për të qëndruar të përqendruar dhe besoni se jeni në rrugën e duhur.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 23 QERSHOR 2022

Dashi

Situatat e punës mund të ecin jashtëzakonisht mirë, por mos u kapni duke menduar se gjërat do të ecin gjithmonë kaq mirë për ju. Ekziston një rrymë vështirësish që mund të dalin në sipërfaqe në çdo kohë. Qëndroni të vetëdijshëm.
Demi

Jeni të lumtur të lini të tjerët të bëjnë punën sot dhe kjo është diçka e mirë. Delegoni sa më shumë që të jetë e mundur te të tjerët. Ju jeni më mirë sot si dirigjent i grupit sesa si një nga lojtarët.

Binjakët

Sot mund të përballeni me disa kundërshtime. Mos mendoni për asnjë minutë se do të jeni në gjendje ta shmangni këtë situatë. Ju gjithashtu mund të ngriheni dhe të përballeni me situatën në vend që të përpiqeni të fshiheni dhe të pretendoni se nuk kishit asnjë lidhje me të.

Gaforrja

Sot do të keni një hapësirë të konsiderueshme frymëmarrje, ndaj përfitoni prej saj. Vlerësoni situatën tuaj pa u kapur nga drama që ju rrethon. Vetëm kjo kohë do të jetë jashtëzakonisht e vlefshme në lidhje me efikasitetin tuaj të përgjithshëm.

Luani

Bëni një hap aventuresk përpara sot. Mos kini frikë të shfrytëzoni një shans. Rreziku i madh sjell shpërblim të madh. Për momentin mund të mos ndiheni se jeni në një terren krejtësisht të qëndrueshëm me karrierën tuaj, por kjo është mirë. Merrni frymë thellë dhe mos hiqni dorë.

Virgjëresha

Një objektiv që i keni vënë vetes rreth tre muaj më parë po përballet me kundërshtime të vështira. Mos e hidhni ende poshtë. Në vend të kësaj, përdorni këtë kohë të vështirë për të modifikuar planin tuaj dhe për të dalë me një qasje më realiste për ëndrrën tuaj.

Peshorja

Jeni gati për të ecur përpara por ndiheni sikur njerëzit përreth jush janë ende një hap prapa. Ndoshta tregu që dëshironi të synoni është një hap prapa. Mos u shqetësoni. Kjo është mundësia juaj për të dhënë shembullin. Ecni përpara me besim.

Akrepi

Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, sot është një ditë e mirë për ju që të dilni atje. Bëni disa telefonata. Dërgoni CV-në tuaj me email tek punëdhënësit për të cilët dëshironi të punoni. Takohuni me një mik për drekë, nëse është e mundur. Në përgjithësi, ju duhet të ndërveproni me të tjerët.

Shigjetari

Struktura e rutinës suaj të përditshme të punës mund të vihet nën kritika sot. Ndoshta një punëdhënës nuk e miraton qasjen tuaj. Përpiquni të arrini një kompromis duke mbajtur parasysh se puna juaj më e mirë bëhet kur jeni vetëm. Synoni për pavarësi.

Bricjapi

Mund të mos jeni të frymëzuar për të bërë shumë punë sot, por në përgjithësi, shpirti juaj në lidhje me punën do të jetë pozitiv. Kjo është një ditë më e mirë për ju për të komunikuar me klientët, bashkëpunëtorët ose punëdhënësit e mundshëm.
Ujori

Sigurohuni që të keni kontrollin e punës tuaj në vend që të lejoni që puna juaj të marrë kontrollin mbi ju. A po punoni me vetëdije drejt një qëllimi më të madh karriere, apo thjesht po kaloni lëvizjet e një pune të përditshme për të paguar faturat? Ti vendos.
Peshqit

Njerëzit po punojnë me qëllime të ndryshme për përpjekjet tuaja. Nga ana profesionale, veprimet e pakujdesshme të dikujt po ju vështirësojnë kryerjen e detyrës. Ndoshta informacioni nuk është shpërndarë me saktësi. Qasuni problemit me një qëndrim të mirë.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 22 QERSHOR 2022

Dashi

Mendoni përsëri për një citim ose një lloj mësimi që keni dëgjuar nga dikush afër jush. Fjalët e tyre mund të mos kenë pasur kuptim atëherë, por tani ju keni filluar ta vlerësoni këtë grimcë mençurie. Dëgjoni këshillën e këtij shpirti të ditur.

Demi

Qëllimet e karrierës që dëshironi të arrini nuk do t’ju dorëzohen në një pjatë argjendi. Nëse vërtet dëshironi që ëndrrat tuaja të realizohen, duhet të punoni për to. Tani është koha për të bërë punën në vend që të uleni dhe të prisni për një mrekulli.

blank

Binjakët

Ju ndiheni të bllokuar në lidhje me situatën tuaj aktuale të karrierës. Ju dëshironi lirinë, por ky koncept duket si një ëndërr e largët që mund të mos realizohet kurrë. Qëndroni atje dhe mos u shqetësoni. Puna që po bëni tani së shpejti do të çojë në lirinë që kërkoni.

blank

Gaforrja

Një përpjekje e vogël do t’ju bëjë shumë në këtë moment. Mos e nënvlerësoni fuqinë tuaj për të arritur atë që është më e rëndësishme për ju në lidhje me karrierën tuaj. Rrethanat rreth jush janë në favorin tuaj ndaj përfitoni nga kjo kohë e favorshme.

blank

Luani

Mos i kaloni kufijtë tuaj sot. Për t’u siguruar që nuk e bëni këtë, merrni kohë për t’i rregulluar gjërat me një bashkëpunëtor dhe/ose punëdhënës. Sigurohuni që të gjithë të jenë të qartë se cilat janë pritshmëritë. Të bësh këtë do të ndihmojë në parandalimin e një konfrontimi të keq.

blank

Virgjëresha

Në përgjithësi, ju jeni duke operuar në një kohë shumë dekurajuese në lidhje me karrierën tuaj, dhe mund të jetë e vështirë për ju të mbani mjekrën lart gjatë gjithë kësaj. Jini të qetë me veten në vend që të prisni shumë. Do të vijë koha juaj. Jini të durueshëm.

blank

Peshorja

Një zhvendosje fantastike mendore ndodh për ju sot, duke hapur derën për mundësi të reja fantastike në lidhje me karrierën tuaj. Ciklet në jetën tuaj që duket se kanë lëvizur prapa, më në fund po ecin përsëri përpara. Ecni përpara me besim.

blank

Akrepi

Sigurohuni që po punoni me të mirën e aftësive tuaja dhe se po i përmbushni pritjet dhe përgjegjësitë tuaja. Shqyrtoni këtë koncept në lidhje me punën tuaj aktuale, si dhe qëllimet tuaja të përgjithshme të karrierës gjatë gjithë jetës. Të dyja janë çelësi i suksesit.

blank

Shigjetari

Ju dhe partneri juaj mund të vlerësoni një ditë jashtë në fshat, mes paqes dhe harmonisë së natyrës, ku mund të përshtateni me ritme më natyrale. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse të dy keni qenë vërtet të zënë në punë. Aspekti aktual në lojë tregon se një pushim do t’ju mundësojë të ndiheni edhe më afër njëri-tjetrit.

 

Bricjapi

Sot është një ditë e mirë për të forcuar veten tuaj në punë, në mënyrë që të jeni më të përgatitur për t’u përballur me sfidat e ardhshme. Merrni mjete shtesë për kutinë tuaj të veglave. Mësoni nga mjeshtrit që janë të gatshëm të ndajnë truket e tyre të tregtisë me ju.

Ujori

Projektet që kanë ngecur në një rrugë të vështirë më në fund do të fillojnë të ecin përsëri përpara. Sot do të ndjeni një ndjesi më të madhe disipline që do t’ju ndihmojë të përfundoni çdo detyrë që ju mundon prej shumë kohësh.

Peshqit

Kjo është një kohë përmbushjeje për ju, por në të njëjtën kohë, shënon një periudhë fatkeqësie. Ju mund të jeni nën një vëzhgim të ashpër nga të tjerët, por në përgjithësi, ju po punoni drejt ëndrrës suaj dhe kjo është më e rëndësishmja. Mbajeni të gjallë këtë ëndërr!

blank

HOROSKOPI E MARTË 21 QERSHOR 2022

Dashi
Ju mund të ndiheni pak të zymtë sot, dhe ndoshta nuk e keni idenë pse. Shikoni brenda për të zbuluar nëse ndonjë gjë që mund të keni parë mund të ketë zgjuar kujtime të pavetëdijshme nga e kaluara. Çfarë lehtësimi nëse është kështu. Lironi traumat nga e kaluara dhe do të ndiheni sikur një peshë e rëndë ju ka rënë nga supet.
Demi
Një nga miqtë tuaj më të ngushtë mund të jetë në një humor jo të mire sot. Kjo mund të jetë më shumë për shkak të problemeve personale dhe pak, nëse asgjë, të bëjë me ju ose dikë tjetër. Ju ndoshta do të vendosni ta lini atë vetëm për të zgjidhur gjërat dhe për të vazhduar me çështjet tuaja. Kjo është mënyra më e mençur e veprimit.
Binjakët
Një projekt për të cilin jeni mjaft të emocionuar mund të kërkojë një punë intensive sot. Ndonjëherë mund të ndiheni sikur muret po ju mbyllen, por ju duhet të përqendroheni në mënyrë që të merrni rezultatet më të mira të mundshme. Do t’ju duhet gjithashtu të bëni pushime të herëpashershme për të kthjelluar kokën.
Gaforrja
Keni kaluar shumë kohë duke e shtyrë trupin fizikisht. Nëse po, mund t’i ndjeni efektet sot. Dhimbjet muskulore dhe rraskapitja mund t’ju dëmtojnë. Harrojini projektet dhe punët e shtëpisë dhe kujdesuni për veten për pak kohë. Mundohuni të pushoni pak. Nuk do të jesh i mirë me askënd nëse e bën veten dëshmor.
Luani
Një natë e trazuar me pak gjumë mund t’ju bëjë të ndiheni të çuditshëm dhe nuk ju pëlqen të bëni shumë shoqëri sot. Nëse mundesh, puno vetëm në shtëpi në projekte ku mund të ndalesh dhe të marrësh një sy gjumë nëse dëshiron. Përqendrimi juaj mund të mos jetë ai që është zakonisht, por nëse e izoloni veten nga shpërqendrimet, duhet të jeni të kënaqur me atë që arrini.
Virgjëresha
Ndoshta keni mundur të shihni miqtë ose fqinjët një ditë më parë, por sot nuk keni dëshirë të shoqëroheni me ta. Tensioni nervor dhe streset e tjera mund t’ju nxisin dëshirën për të qenë vetëm. Gjëja më e mirë për të bërë është të qëndroni në komunikim të ngushtë me njerëzit që keni përreth. Përmbushni atë që dëshironi sa më shpejt që të jetë e mundur.
Peshorja
Me siguri nuk do të ndiheni shumë social sot. Në fakt, ka të ngjarë të dëshironi të punoni vetëm në projekte dhe detyra nëse mundeni. Kjo mund të jetë mirë për ju, pasi ndoshta duhet të përqendroheni për të përfunduar ato që keni nisur. Më aspektin financiar mund të ndiheni në formën e duhur.

Akrepi
Nevoja për t’u përqendruar mund të bëjë të nevojshme që të izoloheni në mënyrë që të përqendroheni plotësisht në detyrën në fjalë. Ata që janë në pushtet duhet të jenë gjithashtu të kënaqur me ju. Në aspektin sentimental sot mund të ndjeni nevojën e një personi.
Shigjetari
Hulumtimi mbi një temë që lidhet me një projekt mund t’ju bëjë të shkoni në një vend ku mund të lexoni pa u hutuar vazhdimisht. Përqendrimi juaj është i lartë dhe ka të ngjarë të arrini shumë në këtë drejtim. Megjithëse materiali mund të mos ju duket aq interesant sa do të kishit shpresuar.
Bricjapi
Sot mund të kaloni shumë kohë duke u marrë me disa punë. Jeni të prirur të punoni për diçka të rëndësishme që do të dëshironi t’i riktheheni sa më shpejt të jetë e mundur. Sidoqoftë, trafiku ose vonesa të tjera mund t’ju pengojnë. Shkoni me rrjedhën dhe do të arrini atë që dëshironi.
Ujori
Përgjegjësi të tjera mund t’ju detyrojnë të shtyni punën për projekte personale që kanë shumë vlerë për ju. Kjo mund të jetë zhgënjyese, dhe ka të ngjarë të dëshironi të izoloni veten me gjithçka që duhet të bëni dhe të hidheni në zgjidhjen e problemit sa më shpejt të jetë e mundur. Mos i sabotoni përpjekjet tuaja.
Peshqit
Stresi nga puna e tepërt mund t’ju bëjë të ndiheni më të dobët se zakonisht. Ju mund të tundoheni të qëndroni në shtëpi, të pushoni pak dhe të rikuperoni energjitë tuaja. Bëje këtë nëse mundesh. Përndryshe, ju mund të mos jeni në gjendje t’i jepni projektit tuaj përqendrimin që i nevojitet, dhe për këtë arsye mund të mos arrini aq sa mendoni se duhet.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 20-26 QERSHOR 2022

Dashi

 

Gjatë kësaj jave planetët do ju ndihmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Për ju të dashuruarit nuk do ketë ditë problematike. Debatet dhe mosmarrëveshjet absurde do lihen pas krahëve dhe do mendoni në çdo moment të përjetoni emocione së bashku me partnerin. Ju beqarët do keni një takim të veçante të mërkurë ose të enjte. Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e para dhe të fundit. E mërkura dhe e enjtja do jenë delikate dhe mund të përballeni me shqetësime të vogla. Shëndeti do vijë dita ditës duke u përmirësuar. Nuk do jeni më nervozë si më parë, përkundrazi qetësia do mbizotërojë dhe nuk do keni shqetësime aspak. Në punë do hidhni hapa para dhe do merrni vlerësime pa fund.

Demi

 

Asgjë nuk do ju shkojë ashtu si e kishit menduar gjatë kësaj jave. Për ju të dashuruarit kjo periudhë herë pas here do këtë turbullira. Ndonjëherë debatet do jenë përtej të imagjinueshmes. Mundohuni të reflektoni para se të flisni dhe të mos nxitoheni për asgjë. Ju beqarët më mirë të mos pranoni asnjë ftesë sepse më shumë do lëndoheni sesa do gëzoheni. Financat do varen tërësisht nga ju kështu që kujdes me menaxhimin e tyre. Shëndeti do ketë probleme të vogla. Mos e ndërprisni menjëherë dietën që keni filluar prej kohësh sepse jo vetëm do shtoni shumë në peshë, por do keni edhe shqetësime. Në punë merrni edhe mendimet e kolegëve para se të kryeni ndonjë projekt të madh.

Binjakët

 

Hidheni pak krahëve të shkuarën e hidhur këtë jave dhe ecni përherë me skema. Ju që jeni në një lidhje do keni disa mosmarrëveshje me partnerin sepse sjellja e tij do iu duket e papranueshme. Do kishit preferuar që ai të tregohej më i hapur me ju. Më në fund, falë mbështetjes së Venusit edhe ju beqarët do mund të takoni personin ideal. Jeta juaj do të ndryshojë rrënjësisht. Edhe me financat do keni shumë fat. Buxheti juaj do të rritet mjaft dhe kjo do iu lejojë të bëni pak më shumë shpenzime. Falë mbështetjes së Marsit dhe Venusit tek shëndeti, nuk do keni për çfarë të shqetësoheni. Merruni edhe me pak sport. Në punë do jeni të vendosur të realizoni të gjitha objektivat dhe do ia dilni mbanë me sukses.

Gaforrja

 

Kjo ka për të qenë një javë pozitive për të gjithë. Nëse jeni në një lidhje gjithmonë do bëni gjënë e duhur dhe më të mirën për të dyja palët. Ju beqarët do jeni me fat dhe do e gjeni princin tuaj të kaltër. Ai do jetë fiks ashtu si ata e kanë ëndërruar gjithmonë. Në planin financiar do i kuptoni gabimet e bëra deri sot dhe do mundoheni të gjeni një zgjidhje për çdo problem. Shëndeti për fat të keq do ketë probleme të mëdha. Do hani pa fund dhe kjo mund t’iu sjellë probleme edhe me stomakun përveçse do shtoni në peshë. Në punë do lodheni pak, por do kënaqeni kur të arrini atje ku keni dashur.

Luani

 

Merrini gjërat shtruar këtë javë dhe mos kërkoni asgjë me ngulm pasi vetëm ashtu nuk do lëndoheni. Nëse jeni në një lidhje dhe kohët e fundit ajo ka lënë për të dëshiruar duhet të flisni me partnerin dhe të mundoheni t’i zgjidhni problemet. Mos prisni një ndryshim të menjëhershëm sepse gjërat bëhen dalëngadalë. Ju beqarët do mundoheni të fitoni më shume lek në mënyrë që të krijoni një lidhje serioze apo të martoheni. Ky është prioriteti juaj këtë periudhë. Të gjithë duhet të bëni të pamundurën për të mos prishur shume lek dhe të bëni pak ekonomi. Kujdesuni pak me shumë edhe për shëndetin, sidomos për lëkurën. Në punë duhet ta studioni me kujdes terrenin para se të merrni një vendim me rëndësi.

Virgjëresha

 

Këtë javë priten të merren vendime shumë të mëdha që do ua ndryshojnë rrjedhën e gjërave. Nëse keni një lidhje do i jepni prioritet marrëdhënies me partnerin dhe do zyrtarizoni gjithçka. Do jeni gjithë kohës me humor të mirë dhe do buzëqeshni. Ju beqarët do ndihmoheni nga Venusi dhe jeta do ju ndryshojë njëherë e mirë. Ndryshe nga sa mendonit do mund ta ndryshojë rrënjësisht për mirë. Sektori i financave do e kalojnë zonën e rrezikshme dhe do ndiheni shumë më të qetë kur të shpenzoni. Shëndeti do vijë duke u përmirësuar ditë pas dite e madje nuk do keni më as shqetësime nga shpina. Në punë do ju tregoni të gjithëve se kur i vini një qëllim vetes askush nuk mund t’iu pengojë t’ia dilni mbanë.

Peshorja

Sado që të mundoheni nuk keni për ta ruajtur dot një klimë të ngrohtë këtë javë. Herë pas here do ju duhet të bëni më shumë durim dhe të këmbëngulni. Jeta juaj në çift ka për të qenë shumë e trazuar dhe nuk do bëni as përpjekjen më të vogël për ta ndryshuar. Debatet do vazhdojnë edhe në mbrëmje. As beqarët nuk do e kenë mendjen për të krijuar një lidhje të qëndrueshme dhe do  refuzojnë ftesat që do ju bëhen. Buxheti mund të mbahet i qëndrueshëm vetëm falë ndihmës së të afërmve sepse ju nuk do arrini dot t’i vini fre vetes. Shëndeti nuk do jetë shumë problematik, por nuk do ndiheni as shumë të qetë. Në punë përfitoni të kërkoni çdo gjë që do doni në momentin e duhur sepse askush nuk do ju thotë dot jo.

Akrepi

 

Kjo javë nuk do jetë ashtu si e kishit imagjinuar. Dashuria sidomos ka rrezik të ketë probleme. Yjet do ua vështirësojnë gjërat dhe shpesh nuk do e duroni dot ta keni pranë partnerin. Mundohuni të kafshoni gjuhën dhe të mos merrni vendime të nxituara për të cilat do pendoheni. Ju beqarët do keni takime shumë të bukura, por që nuk do mund të çohen më tej. Gjendja e financave do jetë disi më e qëndrueshme, çka mund t’iu lejojë edhe ndonjë shpenzim më tepër se zakonisht. Shëndeti do jetë problematik dy ditët e para për shkak të mungesës së gjumit dhe lodhjes profesionale. Sido që të jetë mos neglizhoni asnjë shqetësim. Në punë fillimi i javës do jetë goxha pozitiv, ndërkohë që pas të enjtes ka rrezik që situata t’iu dale jashtë kontrollit.

Shigjetari

 

Kjo javë nuk do jetë as e mirë e as e keqe. Për çështjet e zemrës gjërat nuk do ecin për mrekulli. Ju të dashuruarit do keni dyshime për partnerin tuaj dhe do mundoheni ta përndiqni atë gjithë kohës. Kjo do e acarojë edhe më tepër marrëdhënien mes jush. Ju beqarët nuk do ngurroni t’ia shprehin ndjenjat atyre që do pëlqeni dhe në këtë mënyrë do e ndryshoni shumë shpejt statusin. Me financat do keni vështirësi dy ditët e para, por dalëngadalë situata do stabilizohet. Do e gjeni çelësin e suksesit. Shëndeti do jetë i shkëlqyer. Do keni mbrojtje të mirë imunitare. Në punë do mundoheni shumë gjithë javës, por do arrini atë që keni dashur. Disa kolege do ju mbështesin fort.

Bricjapi

 

Këtë jave do jeni të gatshëm të lëvizni edhe malet që gjërat t’iu ecin sa më mirë. Do i arrini të gjitha objektivat. Fale mbështetjes se Venusit marrëdhënia juaj në çift do jetë e ngrohtë dhe e bukur. Do kaloni edhe momente plot pasion dhe sensualitet. Ju beqarët do kaloni një javë shumë të mirë. Do keni mundësi për të takuar persona interesantë dhe mund të mendoni edhe për gjëra serioze. Për sa i përket planit financiar do jetë një javë e vështirë prandaj duhet të tregoheni të matur me shpenzimet. Nëse tregoheni më të kujdesshëm me shëndetin nuk do keni probleme. Vetëm nëse keni organizëm më të dobët mund të sëmureni pak nga ndonjë virozë. Në pune duhet të jeni më vigjilentë dhe të kujdesshëm.

Ujori

 

Ka mundësi që të jeni më nervozë gjatë kësaj jave dhe më të paduruar. Kjo do ju çojë shpesh drejt gabimeve. Nëse jeni në një lidhje duhet të bëni çdo gjë për ta mbajtur sa më pranë partnerin dhe pse jo ta surprizoni herë pas here atë. Ju beqarët do jene pa fat, kështu që sado të mundoheni ta ndryshoni statusin nuk do mundin dot. Në planin financiar duhet të mendoni vetëm si t’i përmirësoni të ardhurat. Po menduat të ndihmoni të tjerët keni për të pasur probleme serioze nga të cilat nuk do dilni dot. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë gjatë javës. Mund të ndiheni në ankth dhe mund të keni edhe probleme me zemrën. Në pune do jeni më të matur dhe do e programoni çdo hap qe do hidhni.

Peshqit

 

Kjo javë do jetë përgjithësisht e këndshme. Komunikimi juaj me të gjithë do jetë i shkëlqyer dhe kjo gjë do ju ndihmojë në planin profesional dhe personal. Nëse jeni në një lidhje do preferoni që çdo moment të lirë ta kaloni me atë që keni në krah. Pas mesit të javës mund të mendoni edhe për disa pushime në fundjavë. Ju beqarët ka rrezik të mbeteni vetëm edhe pse do e kërkoni në çdo moment princin tuaj të kaltër. Marsi do ju nxitë të jeni më të logjikshëm me shpenzimet dhe do keni një gjendje financiare të qëndrueshme. Shëndeti mund të ketë shqetësime vetëm ditën e parë dhe më pas do jeni më energjikë. Në punë, komunikimi, këmbëngulja dhe vendosmëria do jenë çelësat për të arritur atje ku dëshironi.

blank

HOROSKOPI E HËNË 20 QERSHOR 2022

Dashi

Marrja e disa përgjegjësive të reja dhe motivimi i vetes për t’u fokusuar në çështje të rëndësishme, do t’ju bëjë të ndiheni më pak të lodhur. Duhet të vlerësoni kohën dhe paratë ose përndryshe e ardhmja e afërt do të jetë plot me telashe dhe sfida. Partneri juaj dëshiron vetëm të kalojë pak kohë me ju, por ju nuk jeni në gjendje të përmbushni dëshirën e tij.
Demi

Shmangni sjelljen impulsive ose kokëfortë në mbledhjet shoqërore. Mbani nën kontroll zemërimin tuaj dhe trajtojini të gjithë në zyrë me mirësjellje. Devijimi nga kjo rrugë mund të vërë në rrezik punën tuaj.

Binjakët

Udhëtimet e këndshme dhe takimet sociale do t’ju bëjnë të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, ndaj kontrolloni situatën tuaj të parave dhe kufizoni shpenzimet tuaja. Një pasion i njëanshëm do t’ju sjellë vetëm dhimbje.

Gaforrja

Do tëjeni shumë aktiv gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Pozicioni juaj financiar ka gjasa të përmirësohet shumë shpejt. Mund të ketë promovime ose përfitime monetare për punonjësit e kësaj shenje zodiakale.

Luani

Suksesi nga sipërmarrjet e kaluara do të rrisë besimin ndaj jush. Përqendrohuni në gjëra të reja dhe kërkoni ndihmë nga miqtë tuaj më të mirë. Romanca do të sundojnë mendjen tuaj pavarësisht punëve në pritje.

Virgjëresha

Nëse jeni duke gjykuar zgjedhjet e dikujt tjetër, kujdesuni që të mos lëndoni ndjenjat e tyre. Thënia e gjërave të gabuara jo vetëm që do të ndikojë tek ata, por do të krijoni edhe një përshtypje të keqe për veten tuaj. Dikush me plane dhe ide të mëdha do të tërheqë vëmendjen tuaj.

Peshorja

Një vizitë në një vend fetar do t’ju sjellë paqe. I dashuri juaj mund të mos arrijë t’i vlerësojë gjestet tuaja të dashurisë sot. Do t’i arrini qëllimet tuaja me punë të palodhur dhe durim.

Akrepi

Niseni ditën me joga dhe meditim. Biznesmenët sot mund të pësojnë humbje në tregti. Gjithashtu, mund t’ju duhet të shpenzoni para për të përmirësuar biznesin tuaj. Sipërmarrjet e reja do të jenë tërheqëse dhe do të premtojnë fitime të mira.

Shigjetari

Do të bëni disa shpenzime që do t’ju ulin humorin. Çështjet në frontin e familjes mund të jenë problematike. Neglizhimi i përgjegjësive tuaja familjare mund të shkaktojë zemërimin e një anëtari të familjes. Mos luani rolin vartës në jetën tuaj të dashurisë.

Bricjapi

Përgjithësisht do të jetë një ditë argëtuese. Luani sipas rregullave, pasi të vepruarit në fshehtësi mund të çojë në telashe sot. Planifikoni një surprizë për partnerin/partneren tuaj, duke e bërë atë të ndihet i/e veçantë.
Ujori

Sot do të jeni plot energji, çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni në gjysmën e kohës që merrni zakonisht. Miqtë ose familja do të bëjnë çmos për t’ju kënaqur. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të mos jenë në humor për të diskutuar një temë me rëndësi që ju mund të hapni.
Peshqit

Do të jeni në humor për të udhëtuar. Një lajm i mirë i papritur gjatë pjesës së fundit të ditës do t’ju bëjë të mendoheni gjatë. Në aspektin professional përpiquni për sukses. Do të jeni me fat, pasi kjo është një ditë e mirë për ju.

blank

HOROSKOPI E DIEL 19 QERSHOR 2022

Dashi
Sot për ju fillon një cikël i ri që do të zgjasë rreth katër javë. Mundësi të pabesueshme në lidhje me karrierën tuaj do t’ju vijnë gjatë kësaj kohe. Edhe pse do të ketë ulje-ngritje brenda asaj periudhe, përparësia e përgjithshme është e juaja.

Demi
Mendoni dy herë përpara se të vazhdoni me një ide të vjetër. Informacioni më i avancuar do t’ju vijë sot që do t’ju bëjë të konsideroni një qasje të re. Merreni seriozisht këtë qasje të re. Nuk është diçka që duhet ta hidhni automatikisht poshtë.

Binjakët
Situata juaj e karrierës po vjen në një pikë kulmore. Për katër javët e ardhshme, do ta gjeni veten në një kryqëzim të rëndësishëm. Vlerësoni përparimin tuaj gjatë gjashtë muajve të fundit dhe gjeni një mënyrë për të përmirësuar situatën për gjashtë muajt e ardhshëm.

Gaforrja
Mënyrat tuaja të të folurit të shpejtë dhe të të menduarit të shpejtë do të jenë shumë të dobishme sot. Do të ketë shumë mundësi në të cilat do t’ju duhet të mendoni. Besoni vetes për të marrë këto vendime spontane në vend që të kaloni orë të tëra duke menduar.

Luani
Gjatë katër javëve të ardhshme, ju keni aftësinë për të bërë përparime të mëdha në lidhje me karrierën tuaj. Përdoreni këtë kohë për të bërë ndonjë lëvizje të madhe. Skena është vendosur. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përqafoni rolin tuaj dhe të vendoseni në qendër të vëmendjes.

Virgjëresha
Idetë tuaja janë të mira, por ato duhen rafinuar. Kërkoni këshillën e të tjerëve. Bëni gjëra me një partner. Nuk ka nevojë të rishpikni timonin, veçanërisht kur keni burimet në majë të gishtave për të përmbushur qëllimet tuaja me lehtësi.

Peshorja
Qëllimet e karrierës që i keni vendosur vetes disa muaj më parë duhet të zbatohen tani. Filloni të bëni hulumtime dhe kërkoni këshillën e të tjerëve. Njerëzit janë më se të gatshëm t’ju ndihmojnë në këtë kohë.

Akrepi
Marrja e vendimeve sot do të jetë pothuajse e pamundur. Në vend që t’i mendoni gjërat në kokën tuaj për orë të tëra, konsultohuni me dikë tjetër. Komunikimi do të rrjedhë mirë mes jush. Në aspektin sentimental do të ndiheni të plotësuar.

Shigjetari
Tani është koha për të vendosur synime njëvjeçare për veten tuaj në lidhje me karrierën tuaj. Energjia është në vend që ju të mbillni farat. Kaloni kohë vetëm për të marrë parasysh se çfarë ka më shumë rëndësi për ju dhe çfarë dëshironi të arrini gjatë 12 muajve të ardhshëm.

Bricjapi
Sot do të vini re ndryshime të mëdha në lidhje me punën. Atmosfera ka të ngjarë të jetë jashtëzakonisht e ndryshme nga një ditë më parë. Merrni vendime bazuar në atë se si janë gjërat tani në vend se si ishin gjërat. Jini fleksibël ose do të mbeteni prapa.

Ujori
Sot do të ndjeni një rritje të jashtëzakonshme krijuese. Imagjinata juaj është e egër. Mos e ndaloni ose mos u përpiqni ta zbutni. Përfitoni nga kjo energji duke marrë një qasje më artistike në karrierën tuaj dhe do të lulëzoni si kurrë më parë.

Peshqit
Pavendosmëria do të jetë armiku juaj më i keq sot. Me shumë mundësi do t’ju mundojë si kurrë më parë. Përmes gjithë kësaj, ju mund të përfitoni nga idetë e të menduarit përpara për sa kohë që jeni të gatshëm të merrni një rrezik dhe të mos ngecni duke debatuar se cilën mënyrë të vazhdoni.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 18 QERSHOR 2022

Dashi
Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta. Vendosjet planetare të sotme mund të mos jenë më të favorshmet për ju për sa i përket parave, kështu që jini vigjilent në financat tuaja. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre.

Demi
Mundohuni të mos e humbni qetësinë, veçanërisht në një kohë krize. Sot mund të jeni dëshmitarë të fitimeve të moderuara në aktivitetet e biznesit. Një vizitë nga një mysafir mund të pushtojë mbrëmjen tuaj.

Binjakët
Ata që kanë shpenzuar më shumë para sesa duhet, do ta kuptojnë vlerën e kursimit të parave, pasi mund të lindë një nevojë urgjente financiare. Bashkohuni me familjen ose miqtë e ngushtë për ta bërë këtë një ditë të mbushur me argëtim.

Gaforrja
Përdorni nivelet tuaja të larta të energjisë sot. Dëshira juaj për njohuri do t’ju ndihmojë të bëni miq të rinj. Mos u dorëzoni para kërkesave të panevojshme të të dashurit tuaj. Besnikëria dhe aftësia juaj për t’i bërë gjërat me përsosmëri do t’ju sjellë atë çfarë prisnit.

Luani
Mos e humbni energjinë tuaj duke menduar për të pamundurën, përqendrohuni më shumë në atë që mund të arrini. Do të jeni në humor për të udhëtuar dhe për të shpenzuar para, por kjo mund t’ju bëjë të pendoheni.

Virgjëresha
Edhe pse pozicioni juaj financiar do jetë i qëndrueshëm, një dalje e vazhdueshme e parave do t’ju pengojë të realizoni plane të reja. Kjo është një ditë e favorshme për të dhënë dhe marrë dhurata nga ata që doni. E dashura/I dashuri juaj do t’ju mungojë gjatë gjithë ditës.

Peshorja
Entuziazmi dhe sipërmarrja juaj do t’ju mundësojnë të arrini diçka të dukshme. Një lajm i mirë i papritur drejt mbrëmjes do të sjellë lumturi për të gjithë familjen. Romanca do të jetë emocionuese, ndaj mos hezitoni të kontaktoni personin që doni.

Akrepi
Mund ta keni të vështirë të kontrolloni emocionet tuaja, sjellja juaj e pazakontë do të ngatërrojë njerëzit përreth jush. Sot mund të shpenzoni para për riparimin e një pajisjeje shtëpiake me defekt. Mund të ketë emocione dhe një energji të re në jetën tuaj të dashurisë.

Shigjetari
Mos u shqetësoni kur përballeni me situata të ndërlikuara. Merrni pjesë në aktivitete sociale për të mbajtur veten në humor të mirë. Ndjenjat romantike do jene reciproke sot me personin që pëlqeni.

Bricjapi
Bëni kujdes nga konsumimi i ndonjë ushqimi të ndenjur apo të keq sot. Mundësitë për punë do të vijnë përmes një të afërmit tuaj. Në mes të jetës suaj të ngarkuar, do të gjeni kohë për të kaluar me fëmijët tuaj. Kalimi i kohës me ta do t’ju bëjë të mendoni për gjërat që po humbisni.

Ujori
Natyra juaj fëmijërore do të dalë në sipërfaqe dhe do të jeni lozonjarë. I dashuri/ e dashura juaj mund të jetë i/e mërzitur nga diçka që mund të thoni. Pranoni gabimet tuaja dhe korrigjojini ato.

Peshqit
Sot do të jeni të relaksuar dhe në humorin e duhur për t’u kënaqur. Një letër me postë do të sjellë një lajm të rëndësishëm për ju. Një rritje e përgjegjësisë duket e mundshme në frontin profesional.


Send this to a friend