VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Xi Jinping

Po rrezikoni botën’, letra e BILD drejtuar Presidentit kinez

By | April 18, 2020

Presidenti kinez kërkon përafrim mes shteteve në botë

By | May 16, 2019

Evropa synon marrjen e masave për t’u mbrojtur nga Kina

By | March 1, 2019

SHBA-Kinë, dakord për mosrritjen e tarifave për produktet kineze

By | December 2, 2018

Presidenti kinez Xi Jinping fillon një turne afrikan

By | July 22, 2018

Presidenti kinez Xi takohet me udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un

By | June 19, 2018

Putin për një vizitë zyrtare në Kinë

By | June 8, 2018

“Forbes” zgjedh “njerëzit më të fuqishëm në botë”

By | May 9, 2018

Kina premton lëshime tregtare për Shtetet e Bashkuara

By | April 10, 2018

Kina heq kufizimin e mandatit presidencial

By | March 11, 2018

Kina shfuqizon kufirin e dy mandateve për presidentin

By | February 25, 2018

Macron nis vizitën në Kinë

By | January 8, 2018

Trumpi: “Përparim i shkëlqyer” në bisedimet me Kinën

By | November 9, 2017

Takimi Jinping-Trump, Kina dhe SHBA kanë rënë dakord për shumë çështje

By | November 9, 2017

Trumpi lavdëron Kinën për trajtimin e kërcënimit bërthamor nga Phenjani

By | November 9, 2017

Xi Jinping në paradën ushtarake: Më shumë se kurrë na duhet një ushtri e fortë

By | July 30, 2017

Trump: Kina më ka shkaktuar një zhgënjim të madh

By | July 30, 2017

Xi bën thirrje për bashkëpunim më të madh mes Azisë dhe Evropës

By | May 14, 2017

Trump: Kina përfiton nëse zgjidh problemin e Koresë së Veriut

By | April 11, 2017

Trump: “Progres i jashtëzakonshëm” në raportet me Kinën

By | April 8, 2017

Trump: Përparim madhor në bisedimet me Presidentin Xi

By | April 7, 2017

Trumpi pret në Florida Presidentin e Kinës Xi Jinping

By | April 7, 2017