VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Nobelist

Lasgush Poradeci, nobelisti i munguar – Nga ARTUR SPANJOLLI

By | December 22, 2017

Dritë hijet e një Nobelisti – Günter Grass, Nobelist dhe shkelës tabush

By | August 24, 2017

Fjalimi i Nobelit – MARIO VARGAS LLOSA: NUK KISHTE ASGJË MË TË VËSHTIRË SE TË SHKRUAJE HISTORIRA

By | December 7, 2016

Hëna dhe çmenduria – Tregim nga Isaak Bahshevis Singer – Perktheu: Mimoza EREBARA

By | November 8, 2015

KUSH E URREN KADARENË – Nga REXHEP SHAHU

By | August 14, 2015