VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Mihail Lermontov

Më 27 korrik 1841 u nda nga jeta Mihail Lermontov, poet, dramaturg dhe piktor rus

By | July 27, 2020

Jo, unë me aq zjarr ty nuk të dua – Poezi nga MIHAIL LERMONTOV – Përktheu LASGUSH PORADECI

By | October 15, 2019

I BURGOSURI – Poezi nga MIHAIL LERMONTOV – Përktheu LASGUSH PORADECI

By | October 15, 2019

VELA – Poezi nga Mihail Lermontov (1814- 1841) – Përktheu Faslli Haliti

By | October 15, 2019

Më 15 tetor lindi Mihail Lermontov, poet, dramaturg dhe piktor rus

By | October 15, 2019