VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: afrikano-amerikan

Tensionet racore, media njofton dorëheqjen e zyrtares së DASH

By | June 19, 2020

Bota solidarizohet me protestat kundër padrejtësive raciale në Amerikë

By | June 2, 2020

O’Brien, policët të kishin shpëtuar jetën e afrikano-amerikanit

By | June 1, 2020

Zemërim dhe mërzi në SHBA – protestuesit kërkojnë drejtësi për vdekjen e Floyd

By | May 31, 2020

Protesta në ShBA pas vdekjes së afrikano-amerikanit George Floyd

By | May 30, 2020

Minesota thërret Gardën Kombëtare për të shuar protestat e dhunshme në Mineapolis

By | May 29, 2020

Përplasjet Trump-Cummings për Baltimorën

By | August 2, 2019

Më 25 dhjetor 2006 u nda nga jeta James Brown, Babai i muzikës Soul

By | December 25, 2018

Më 19 maj 1925 lindi Malcom X, njeriu që akuzoi Amerikën e bardhë për krimet e saj kundër zezakëve amerikanë

By | May 19, 2017

MË 21 SHKURT 1965 U VRA MALCOLM X, FILOZOF REBEL I LIRISË

By | February 21, 2017

DHJETË VJET PA MBRETIN E MUZIKËS SOUL JAMES BROWN

By | December 25, 2016

I armatosuri në Dallas planifikonte sulm më të gjerë

By | July 11, 2016