VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Adolf Hitler

Më 21 korrik1944 u ekzekutua koloneli nazist Claus von Stauffenberg, drejtues i komplotit për të vrarë Hitlerin

By | July 21, 2019

Policia gjermane konfiskon disa “punime të Hitlerit”

By | January 25, 2019

Më 5 janar 1919 themelohet Partia e Punëtorëve Gjermanë, Partia Naziste

By | January 5, 2019

Studimi shkencor vërteton teorinë se Hitleri ka vdekur më 1945

By | May 21, 2018

Fotografi e rrallë e Hitlerit duke dalë nga një klub nate me 2 vajza

By | October 18, 2017

Kështu Hitleri kishte planifikuar ta shkatërrojë Moskën dhe ta shndërrojë në liqen (video)

By | October 6, 2017

Gjykim skocezit që i mësoi qenit përshëndetjen naziste

By | August 3, 2017

Telefoni i Hitlerit shitet për qindra mijë dollarë

By | February 20, 2017

Arrestohet në Austri sozia i Hitlerit

By | February 14, 2017

‘Hunting Hitler’, ish-agjenti i CIA-s drejt zbardhjes së misterit?

By | January 15, 2017

Austria do ta konfiskojë shtëpinë ku u lind Hitleri

By | June 1, 2016

Trupat e gjetur në Führerbunker më 30 prill 1945 nuk ishin të Hitlerit dhe Evës?

By | January 9, 2016

Makina që Hitleri ia dhuroi Zogut – Kushton 1 milion euro (fotot)

By | January 3, 2016

Diktatorët më të pushtetshëm në botë, ja shifrat e pasurisë së tyre

By | November 1, 2015

Nacionalistë francezë prenë energjinë elektrike – Hitleri u ngjit majë kullës Eifel në këmbë

By | October 14, 2015