VOAL

VOAL

Këndi i humorit: Ishte martuar një qytetare me një burrë katundar

November 2, 2017
blank

Komentet

blank

Këndi i humorit: Mësuesja iu bën pyetje nxënësve

Mësuesja iu bën pyetje nxënësve:

“Fëmijë, çfarë ju jep pula?”

Nxënësi përgjigjet: “Na jep mish, mësuese!”

Mësuesja:

“Shumë mirë! Tani çfarë ju jep derri?”

Nxënësi tjetër përgjigjet: “Na jep proshutë, mësuese!”

Mësuesja: “Shkëlqyeshëm! Dhe çfarë ju jep lopa e majme?”

Nxënësi tjetër përgjigjet: “Na jep detyra shtëpie!!!”

blank

Këndi i humorit: Një oficer policie përpiqet të ndalojë një makinë për shpejtësi

Një oficer policie përpiqet të ndalojë një makinë për shpejtësi dhe drejtuesi i saj gradualisht rrit shpejtësinë e tij derisa arrin 100 kilometër në orë.

Burri përfundimisht e kupton se nuk mund të shpëtojë dhe më në fund tërhiqet. Polici i afrohet makinës dhe i thotë: “Ka qenë një ditë e gjatë dhe turni im pothuajse ka përfunduar, kështu që nëse mund të më japësh një justifikim të mirë për sjelljen tënde, do të të lë të shkosh”.

Burri mendon për disa sekonda dhe më pas thotë: “Gruaja ime iku me një oficer police rreth një javë më parë. Mendova se mund të jesh ai oficeri që po përpiqesh të ma kthesh!”

blank

Këndi i humorit: Një studim mbarëbotëror u krye nga OKB

Një studim mbarëbotëror u krye nga OKB.

Pyetja e vetme që u bë ishte: “Ju lutem, a do të jepni mendimin tuaj të ndershëm për zgjidhjet e mungesës së ushqimit në pjesën tjetër të botës?”

Sondazhi ishte një dështim i madh.

Në Afrikë nuk e dinin se çfarë do të thotë “ushqim”. Në Evropën Lindore nuk e dinin se çfarë do të thotë “i ndershëm”. Në Evropën Perëndimore ata nuk e dinin se çfarë do të thotë “mungesë”. Në Kinë nuk e dinin se çfarë do të thotë “opinion”. Në Lindjen e Mesme nuk e dinin se çfarë do të thotë “zgjidhje”. Në Amerikën e Jugut nuk e dinin se çfarë do të thotë “ju lutem”. Dhe në SHBA nuk e dinin se çfarë do të thoshte “pjesa tjetër e botës”.

blank

Këndi i humorit: Dy djem po ecin nëpër një park lojërash dhe hasin në një luan që nuk ka ngrënë për ditë të tëra

Dy djem po ecin nëpër një park lojërash dhe hasin në një luan që nuk ka ngrënë për ditë të tëra.

Luani fillon të ndjekë dy djemtë. Ata vrapojnë sa më shpejt që të munden.

Njëri fillon të lodhet dhe vendos të bëjë një lutje: “Të lutem, bëje këtë luan besimtar, o Zot.”

Ai kthen kokën për të parë nëse luani është ende duke ndjekur dhe e sheh luanin në gjunjë.

I lumtur kur pa përgjigjen e lutjes së tij, ai kthehet dhe shkon drejt luanit.

Ndërsa i afrohet luanit, ai dëgjon duke thënë një lutje: “Faleminderit, Zot, për ushqimin që ma dhè!!!”.

blank

Këndi i humorit: Një bionde, një flokëkuqe dhe një brune po mendonin se çfarë do të bënin nëse do të shkonin në kozmos

Një bionde, një flokëkuqe dhe një brune po mendonin se çfarë do të bënin nëse do të shkonin në kozmos.

Flokëkuqja tha: “Unë do të dashuroja një marsian!”.

Zeshkania tha: “Unë do të bëja biznes me një jupiteras!”.

Bjondja tha: “Do të bëja plazh në Diell”.

Flokëkuqja u përgjigj: “Por ti do të digjeshe dhe do të vdisje”.

Biondja u përgjigj: “Jo nëse do të shkoj natën!!!”.

blank

Këndi i humorit: Një nuse i thotë burrit të saj

Një nuse i thotë burrit të saj: “Zemër, ti e di që unë jam e virgjër dhe nuk di asgjë për seksin. Mund të ma shpjegosh më parë?”

“Mirë, zemër. E thënë thjesht, ne do ta quajmë gjënë tënde private “burg” dhe gjënë time private “i burgosur”.

Dhe ata bëjnë dashuri për herë të parë dhe burri buzëqesh i kënaqur.

Duke e shtyrë atë, nusja e tij qesh, “Zemër, i burgosuri duket se ka shpëtuar!”.

Duke u kthyer në anën e saj ai buzëqesh dhe thotë: “Atëherë do të duhet ta burgosim përsëri”.

Pas herës së dytë, nusja thotë: “Zemër, i burgosuri është përsëri jashtë!”

I shoqi kthehet prapë nga ajo dhe ata bëjnë sërish dashuri. Nusja prapë thotë: “Zemër, i burgosuri u arratis përsëri!!”

I shoqi thërret: “Hej, nuk është burgim i përjetshëm!!!”

blank

Këndi i humorit: Presidentit Linkoln iu afrua një zonjë pas një fjalimi politik

Presidentit Linkoln iu afrua një zonjë pas një fjalimi politik…

– Nëse do të ishit burri im, do të helmoja çajin tuaj! – i tha zonja.

Linkolni u përgjigj:

– Nëse do të ishe gruaja ime do ta pija me kënaqësi!!!

blank

Këndi i humorit: Njëri i mburret mikut të tij: kam një djalë të mrekullueshëm!

Njëri i mburret mikut të tij: kam një djalë të mrekullueshëm!

– A pi duhan? – e pyet miku i tij.

– Deri tani, jo, – i përgjigjet ai.

– A pi alkool? – e pyet miku.

– Deri tani, jo, – i përgjigjet ai.

– A kthehet vonë në shtëpi? – e pyet miku.

– Deri tani asnjëherë! – i përgjigjet ai.

– E çfarë moshe ka djali yt? – e pyet miku.

– I mbush gjashtë muaj të mërkurën!!! – i përgjigjet ai.

blank

Këndi i humorit: Elefanti po ikte me të katra nga pylli.

Elefanti po ikte me të katra nga pylli.

E pyetën: Pse po ik?

– Sepse luani vendosi t’i vrasë të gjitha xhirafat në pyll! – u përgjigj elefanti.

– Po ti je elefant, nuk je xhirafë!!- i thanë banorët e pyllit.

– E di që jam elefant e nuk jam xhirafë, por luani ia ka dhënë gomarit autorizimet e pushtetit!!! – u përgjigj elefanti.

 

blank

Këndi i humorit: E pyetën një burrë 95 vjeçar

E pyetën një burrë 95 vjeçar:
Gazetarja – Cili ësht sekreti i dashurisë suaj, pasi ti vazhdon edhe sot e kësaj dite t’i thërrasësh gruas “jeta, zemër, shpirt, ëmbëlsirë”????
Burri – E çfarë sekreti, mi goce, ia kam harruar emrin!!!
blank

Këndi i humorit: Shefi i policisë në komisariat iu thotë policëve

Shefi i policisë në komisariat iu thotë policëve:
– Kam blerë bileta për të shkuar ke “Dasma e Figaros”.
Policët filluan të festojnë. Të lumtur. Kur i pa shefi, u tha:
– Vetëm mos më bëni ndonjë budallik si herën e fundit, kur vajtëm të shohim “Liqenin e Mjellmave”, që më erdhët me rroba banjoje!!!
blank

Këndi i humorit: – Pashë në ëndërr sikur isha duke bërë pazar në Big Market

– Pashë në ëndërr sikur isha duke bërë pazar në Big Market…- thotë ajo e sapozgjuar.

– Pashë në ëndërr sikur po flija me 3 femra… – thotë i shoqi.

– Po unë s’isha aty?- e pyet ajo.

– Ti ishe në Big Market, pra!!!- i përgjigjet i shoqi.

 


Send this to a friend