VOAL

VOAL

HOROSKOPI JAVOR 18-24 SHTATOR 2017

September 18, 2017
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E ENJTE 7 KORRIK 2022

Dashi

Sot është një ditë e mrekullueshme për ju. Do të zbuloni se mund të bëni shumë punë duke përdorur mendjen tuaj të shpejtë dhe zgjuarsinë e mprehtë. Informacioni po fluturon shpejt dhe furishëm. Kapni atë që ju rezonon dhe hidhni atë që nuk ju nevojitet.

Demi

Shpesh, ne pyesim veten: “Pse unë?” Ju mund të ndiheni sikur ia bëni vetes këtë pyetje më shumë se kushdo tjetër. Jeta juaj ndoshta ndonjëherë duket si një udhëtim me slitë që nuk përfundon kurrë. Bëni një pushim nga gjërat sot nëse mundeni. Komunikoni mendimet dhe ndjenjat tuaja me të tjerët.

blank

 

Binjakët

Ju mund t’ju duket se truri juaj gumëzhin si bletë sot. Ka shumë informacione që duhet të përpunoni tani. A keni menduar të blini disa pajisje të reja elektronike ose pajisje të vogla për shtëpinë tuaj? Tani është një kohë e mirë për të bërë disa kërkime mbi këtë projekt përpara se të nxirrni portofolin tuaj.

blank

 

Gaforrja

Mos supozoni automatikisht se mund t’i zgjidhni vetë të gjitha problemet tuaja. Vetëm akti i të folurit të gjërave me të tjerët mund të ndihmojë për të hedhur dritë mbi një situatë që ju shqetësonte më parë. Kërkoni ndihmën e të tjerëve në zonat ku keni nevojë për ndihmë. Të gjithë kemi probleme me të cilat duhet të merremi.

 

Luani

Çohu herët dhe fillo të punosh. Ju keni shumë energji emocionale dhe fizike që duhet t’ju ndihmojë të përmbushni çdo gjë që duhet të bëni. Energjia planetare është në anën tuaj. Përfitoni nga ajo për të thënë atë që keni në mendje dhe afrohuni kudo që duhet të jeni. Ju duhet të jeni në gjendje të gjeni një ekuilibër të shëndetshëm midis dhënies dhe marrjes.

blank

 

Virgjëresha

Mos ngurroni të flisni hapur sot. Ndoshta askush nuk e ka dëgjuar këndvështrimin tuaj për një kohë. Ndoshta është e rëndësishme që ata ta dëgjojnë atë. Vetëm për shkak se njerëzit nuk kërkojnë mendimin tuaj, kjo nuk do të thotë se nuk është i vlefshëm. Ju keni një pasqyrë intuitive të pabesueshme që të tjerët nuk arrijnë ta shohin.

blank

 

Peshorja

Qëndroni në komunikim të ngushtë me të tjerët sot. Kjo do të jetë mënyra juaj shpëtuese. Vëzhgoni me vëmendje gjërat në mënyrë që të mos humbni vendin tuaj në lojë. Sa I përket aspektit sentimental sot mund të takoni një person shumë interesant.

blank

 

Akrepi

Askush nuk do të plotësojë nevojat tuaja sot, kështu që ngrihuni dhe bëjini gjërat vetë. Mos u shqetësoni nëse gjërat duket se shkojnë keq. Aspekti aktual mund të duket se ngatërron disa aspekte të jetës suaj të dashurisë, por kjo është vetëm që të ndodhë diçka më e përshtatshme.

blank

 

Shigjetari

Dëgjoni me vëmendje erën, sepse përgjigjet po fryjnë sot, pikërisht përballë jush. Kontaktoni me njerëz me të cilët nuk keni biseduar për një kohë. Do të zbuloni se mund të jeni mjaft produktiv aty ku nuk e prisni. Jini spontan në veprimet tuaja. Zbulimet do t’ju vijnë si rrufe.

blank

 

Bricjapi

Yjet do përkujdesen mjaft për ju gjatë kësaj dite dhe do ju ndriçojnë mendimet. Nëse keni një lidhje jeta juaj sentimentale do jetë e mrekullueshme. Në shumë momente do përjetoni lumturi si asnjëherë më parë. Ju beqarët do keni ide shumë të mira sesi të arrini ta bëni për vete atë që pëlqeni. Deri në fund të ditës do ja arrini qëllimit final. Në punë komunikimi dhe thjeshtësia do ju çojnë më lart. Shefat do ju shohin me kujdes dhe mundet t’iu bëjnë disa propozime tejet interesante. Në planin financiar duhet të veproni gjithmonë me maturi dhe logjikë sepse në të kundërt situata do ju dalë jashtë kontrollit.

Ujori

Jini të fortë dhe lërini njerëzit të dinë mendimet tuaja edhe nëse mendoni se ndjenjat e tyre do të lëndohen. Detyra juaj është të mbroni emocionet tuaja. Njerëz të tjerë mund të trajtojnë të tyren. Bëhu agresiv nëse duhet të jesh. Mendja juaj e shëndoshë varet nga fakti se jeni të vërtetë me veten tuaj.

Peshqit

Mbrojtja juaj e paracaktuar është të kujdeseni për veten dhe të tjerët. Kjo është diçka e mirë, por sigurohuni që ta bëni atë në një mënyrë që të mos e varfërojë forcën tuaj jetike të jetës. Gjëja kryesore është të ofroni këshilla dhe më pas të largoheni nga situata. Ju nuk jeni përgjegjës për veprimet e të tjerëve.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 6 KORRIK 2022

Dashi

Aspekti i sotëm në lojë mund të nënkuptojë që një valë energjie ka një ndikim të fuqishëm në marrëdhënien tuaj aktuale. Nëse me partnerin jeni përpjekur të nxirrni një projekt të ndërsjellë, por deri tani keni hasur në pengesa të panumërta, atëherë mund të prisni që ato të shpërthehen nga një ide që duket krejtësisht e qartë.

Demi

Mund të shqetësoheni nga një rrymë e fuqishme që mendoni se është e pranishme mes jush dhe një personi tjetër me të cilin keni vendosur tashmë se mund të jetë më mirë të mbani një distancë. Mjedisi aktual astral mund të nënkuptojë që fati ndërhyn duke bërë që të bini në dashuri me të.

 

Binjakët

Energjia astrale e sotme sigurisht që do të krijojë një mbrëmje shumë të gjallë që nuk do ta harroni për ca kohë. Nëse jeni beqar, atëherë prisni që dashuria t’ju kërcejë nga vendet më të pamundshme. Aspekti financiar gjatë ditës mund të mos jetë ai që prisnit.blank

 

Gaforrja

Mos lejoni që respektimi juaj i një rutine t’ju ndalojë të dilni dhe të bëni diçka spontane një herë. Energjia aktuale planetare duket se dëshiron të ndërhyjë në zakonet tuaja të përditshme, por vetëm në mënyrë që kozmosi t’ju ofrojë një dhuratë dashurie.

 

Luani

Ju ndjeni presionin për të prodhuar diçka pa burimet e nevojshme për ta bërë këtë. Të tjerë kërkojnë që të bëhet diçka, por mungesa e largpamësisë nga ana e dikujt tjetër po e bën të pamundur këtë detyrë. Bëni më të mirën me atë që keni.

 

Virgjëresha

Aftësia juaj për t’u lidhur me njerëzit e tjerë në një nivel të sinqertë është një pjesë kyçe e suksesit tuaj veçanërisht sot. Ka shumë sharlatanë në punë përreth jush. Nëse mund të dalloheni si dikush që qëndron fort pas së vërtetës, do të përparoni.

 

Peshorja

Roma nuk u ndërtua brenda një dite, dhe as një marrëdhënie, ata kërkojnë përpjekje dhe një ndjenjë të fortë përkushtimi. Shtrirja aktuale planetare tregon se nëse mendimet tuaja janë larguar nga partneri juaj aktual dhe kanë qëndruar te dikush tjetër, mund t’ju duhet të mendoni pse po ndodh kjo.

 

Akrepi

Mjedisi i sotëm astral mund të nënkuptojë që ju të filloni të shqetësoheni më shumë se zakonisht për një marrëdhënie aktuale. Mendimet tuaja po fluturojnë kudo dhe ju bëjnë të imagjinoni skena që nuk kanë asnjë lidhje me mënyrën se si janë gjërat në të vërtetë.

 

Shigjetari

Konfigurimi aktual astral ju inkurajon të mos fantazoni se si mund të jenë gjërat, por t’i trajtoni ato ashtu siç janë. Kjo, më shumë se çdo gjë, do t’ju ndihmojë të përparoni me dikë jashtëzakonisht të kendshëm dhe me të cilin mund të krijoni një marrëdhënie.

 

Bricjapi

Me shtrirjen planetare të sotme, mund të keni një shans për të folur me dikë mjaft të veçantë. Temat e bisedës mund të mos jenë ato që kishit imagjinuar, por është një fillim. Edhe nëse nuk mendoni se keni ndonjë gjë të thellë për të kontribuar, vazhdoni përpara.

Ujori

Mund të ndodhë një betejë midis zemrës dhe kokës suaj. Ndërveprimi i sotëm i energjive qiellore mund të tregojë se koka juaj ju thotë të shkoni në një drejtim dhe të angazhoheni në një plan të caktuar, ndërsa zemra ju thotë diçka tjetër.

Peshqit

Nuk mund të jesh i sigurt për asgjë, me energjinë e sotme qiellore. Nëse jeni në një partneritet të përhershëm, atëherë partneri mund të shfaqë modele të caktuara të sjelljes, ose papritur të vijë me një ide që duket krejtësisht jashtë karakterit. Megjithatë, në këtë rast mund të jetë pikërisht ajo që nevojitet për të shijuar jetën tuaj të dashurisë.

blank

HOROSKOPI E MARTË 5 KORRIK 2022

Dashi

Kjo është një ditë e mirë për ju që të përgatiteni për lëvizjet e ardhshme në karrierë. Merrni hapa të rëndësishëm që do t’ju ndihmojnë të vendosni një themel të fortë. Krijoni një bazë të qëndrueshme nga ajo që keni në dispozicion, për t’u përdorur si një pikë kërcimi më vonë gjatë rrugës.

Demi

Mos u përpiqni të shtyni dikë tjetër në diçka që ai ose ajo nuk është i gatshëm ta bëjë. Sa më shumë që të tentoni dhe të përpiqeni ta bindni, aq më shumë ai person do të rezistojë. Të gjitha lajkat, sharmi dhe ëmbëlsia në botë nuk do ta ndryshojnë mendjen e këtij personi.

 

Binjakët

Faktet që mblidhni sot do të jenë shumë të rëndësishme për ju më vonë. Sigurohuni që informacioni që merrni të jetë i organizuar mirë në mënyrë që ta kuptoni lehtësisht gjatë rrugës. Nuk ka nevojë të nxjerrim ndonjë përfundim sot. Thjesht grumbulloni të dhënat.

 

Gaforrja

Ndërveprimi i sotëm i energjive qiellore mund t’ju bëjë të vini në dyshim ndjenjat tuaja për dikë afër jush. Zemra juaj mund t’ju thotë një gjë, ndërsa mendja juaj mund të jetë në një rrugë krejtësisht të ndryshme. Është e vështirë të zgjidhësh çdo situatë në një gjendje konflikti.

 

Luani

Energjia aktuale astrale është e përkryer për të shijuar një natë të mrekullueshme me dikë të veçantë nëse është e mundur. Nëse atyre u pëlqen të vishen po aq sa ju, atëherë mund të argëtoheni shumë së bashku duke zgjedhur se çfarë do të vishni dhe çfarë aksesorësh shkojnë me veshjet tuaja.

 

Virgjëresha

Ju mund të bëni përparim të jashtëzakonshëm në punën tuaj sot duke marrë para në një nga idetë tuaja të shumta. Bëjeni këtë duke iu referuar asaj që është më e rëndësishme për ju dhe duke e paraqitur atë në një mënyrë konkrete, të qëndrueshme dhe të bazuar.

 

Peshorja

Sot do të hidhni një hap gjigant përpara. Mos kini frikë ta bëni këtë. Toka në të cilën jeni është e fortë dhe e besueshme. Do të njiheni dhe do të shpërbleheni për natyrën tuaj tepër të besueshme dhe kujtesën përrallore. Mos hezitoni t’i shfaqni këto cilësi.

blank

Akrepi

Frustrimi me punën tuaj do të jetë i shfrenuar për ju sot. Mund të ndiheni sikur po ecni me një top dhe zinxhir të lidhur në këmbë. Mos u shqetësoni. Ky është një mesazh kozmik që ju thotë të ngadalësoni dhe të jeni më të durueshëm.

 

Shigjetari

Sot mund të jeni më produktiv se zakonisht. Mendja juaj është shumë më e përqendruar dhe e fokusuar, duke ju ndihmuar të kanalizoni energjinë tuaj në një gjë në vend të milionave. Ky është sekreti juaj i suksesit sot. Merreni në zemër këtë ide dhe do të lulëzoni.

 

Bricjapi

Sigurohuni që të kontrolloni dy herë punën tuaj sot. Askush nuk do të jetë tolerant ndaj një gabimi që është bërë me nxitim. Do të fitoni më shumë respekt nga njerëzit përreth jush nëse merrni kohën tuaj, jeni të durueshëm dhe shikoni produktin përfundimtar më shumë se një herë.

Ujori

Kjo është një ditë e mrekullueshme për ju për të kërkuar një promovim, rritje ose ndonjë favor të veçantë nga dikush me të cilin punoni. Nëse jeni në kërkim të një pune, të jeni të sigurt se të gjitha intervistat do të shkojnë jashtëzakonisht mirë. Çdo gjë që dëshironi është në dorën tuaj.

Peshqit

Fokusoni idetë tuaja, organizoni mendjen tuaj dhe përqendrohuni. Ju keni shumë tangjente të ndryshme që fluturojnë në të gjitha drejtimet. Proceset tuaja të mendimit janë të sakta, por tani për tani, ato duhet të konsolidohen dhe të thjeshtohen. Në këtë mënyrë do të jeni më efektiv.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 4-10 KORRIK 2022

Dashi

 

Kjo ka për të qenë një javë pozitive për të gjithë. Nëse jeni në një lidhje gjithmonë do bëni gjënë e duhur dhe më të mirën për të dyja palët. Në fundjavë nuk do mungojnë as surprizat nga të dyja palët. Ju beqarët do jeni me fat dhe do e gjeni princin tuaj të kaltër. Ai do jetë fiks ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. Në planin financiar do i kuptoni gabimet e bëra deri tani dhe do mundoheni të gjeni një zgjidhje për çdo problem. Shëndeti për fat të keq do ketë probleme të mëdha. Do hani pa fund dhe kjo mund t’iu sjelle probleme edhe me stomakun përveçse me jashtëqitjen. Kujdes edhe më të nxehtin që do fillojë. Në punë do lodheni pak, por do kënaqeni kur të arrini atje ku keni dashur.

Demi

Javë shumë e paqëndrueshme ka për të qenë kjo për të gjithë. Do keni ditë ekstremist pozitive, por edhe ditë kur nuk do jeni me humor të mirë, kur do doni të qëndroni në qetësi e të reflektoni. Nëse keni një lidhje do ju duhet t’i mendoni me kujdes gjërat që do thoni sepse përndryshe lidhja mund të marrë tatëpjetën. Ju beqarët do njiheni me persona të shumtë, por asnjë nuk do ua mbushë plotësisht mendjen. Financat ne tërësi do jenë të mira. Hëna madje mund të sjellë edhe një surprizë nga mesi i javës. Shëndeti në tërësi do jetë i kënaqshëm. Do ndiheni në formë të mirë fizike. Në punë do i mbani premtimet dhe fjalët e dhëna kështu që do gëzoni mbështetjen e të gjithëve.

Binjakët

Për ju çdo gjë ka për të shkuar për mrekulli gjatë kësaj jave. Planetët dhe të afërmit do ju shtojnë gëzimin dhe buzëqeshjen. Ju të dashuruarit do i shprehni më tepër ndjenjat dhe këtë do e bëjnë me mënyra nga më të veçantat. Partneri nga ana tjetër do iu dashurojë pa dorashka dhe emocionet do jenë të njëpasnjëshme. Ju beqarët vërtet do lodheni tej mase duke joshur, por rezultatet që do arrini do iu çlodhin menjëherë. Me financat nuk do i keni punët mirë. Do shpenzoni pa menduar dhe do rrezikoni tej mase. Shëndeti do varet tej mase nga mënyra e të ushqyerit. Po e tepruat me vaktet, me yndyrën dhe me kripën duhet të përgatiteni për probleme. Në punë do jeni këmbëngulës dhe të vendosur për të arritur atje ku dëshironi. Mund të lodheni disi, por do arrini atje ku doni.

Gaforrja

Tregohuni më të organizuar këtë javë dhe mos lini asgjë pas dorë nëse doni që gjithçka t’iu shkojë mirë. Ndikimi i planetëve do ju bëjnë që të jeni më të mbyllur në lidhjen tuaj. Edhe pse mund të keni ndonjë konflikt të vogël, do e kaloni lehtë. Do jetë një javë e qetë, harmonike dhe do bashkëpunoni me njeri-tjetrin. Ju beqarët do joshni shumë, por nuk do e gjeni personin ideal. Buxheti do përmirësohet, por kjo nuk do të thotë që ju mund të shpenzoni sa të doni. Shëndeti në përgjithësi do jetë i mirë. Vetëm moshat më të mëdha mund të kenë probleme me gjumin. Në pune duhet të përfitoni nga mbështetja që po iu jep Jupiteri. Mos e lini t’iu ikë nga duart asnjë rast që do iu jepet.

Luani

Gjatë kësaj jave do i keni gjithë planetët në krah dhe ata do ju ndihmojnë të realizoni të gjithë objektivat. Çdo ditë do jetë plot ngjyra. Kjo periudhë do jetë shumë e favorshme për ju që jeni në çift. Do krijoni një lidhje edhe me te forte me partnerin dhe do përjetoni momente shume te bukura. Edhe për ju beqaret është koha e duhur për deklarata dashurie. Pranojini propozimet që do iu bëhen. Situata financiare do jetë kontradiktore. Dielli do ju shtyje të shpenzoni, ndërsa Saturni të kurseni. Gjithë javën ne këto ujëra do lundroni. Kujdes me shëndetin dhe sidomos me infeksionet. Konsumoni sa me shume perime, majdanoz, hudhra dhe qepë. Në punë do merrni mbështetjen që keni kërkuar prej kohesh.

Virgjëresha

Gjatë kësaj jave planetët do ju ndihmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Për ju të dashuruarit nuk do ketë ditë problematike. Debatet dhe mosmarrëveshjet absurde do lihen pas krahëve dhe do mendoni në çdo moment të përjetoni emocione së bashku me partnerin. Ju beqarët do keni një takim të veçante gjatë ditëve të fundit të javës. Financat do varen tërësisht nga ju kështu që kujdes me menaxhimin e tyre. Shëndeti do ketë probleme të vogla. Mos e ndërprisni menjëherë dietën që keni filluar prej kohesh sepse jo vetëm do shtoni shumë në peshe, por do keni edhe shqetësime. Në punë merrni edhe mendimet e shefave para se të kryeni ndonjë projekt te madh.

Peshorja

Nëse nuk reflektoni gjatë kësaj jave dhe nëse bëni çfarë do ju thonë të tjerët, keni për të gabuar rëndë. Ambienti për ju të dashuruarit do jetë shumë i këndshëm. Në çdo moment do përjetoni emocione dhe kënaqësi të pafundme. Ju beqarët do jeni të arsyeshëm dhe nuk do rendni me sy mbyllur drejt çdo personi. Në këtë mënyrë do shmangni edhe zhgënjimet. Tek financat yjet do ndikojnë negativisht dhe gjendja mund të ketë goxha tronditje. Nuk do jeni të zotët ta kontrolloni veten dhe të ulni shpenzimet. Shëndeti për fat të mirë nuk do jetë problematik. Do keni mbrojtje të mirë imunitare dhe nuk do prekeni aspak nga gripi. Në punë duhet të bëni më shumë durim dhe nuk duhet të dorëzoheni lehtësisht.

Akrepi

Gjatë kësaj jave do dini në çfarë drejtimi të ecni dhe nuk keni për të bërë asnjë lloj gabimi. Për ju të dashuruarit do jetë një periudhë fantastike. Do vendosni data për fejesa, martesa apo edhe diçka tjetër serioze. Më e rëndësishmja është që do përjetoni emocione mjaft pozitive. Ju beqarët që nuk besoni në dashuri me shikim të parë do surprizoheni pa masë. Gjithçka për ju d ndryshojë njëherë e mirë. Në planin financiar duhet t’i rregulloni patjetër disa probleme urgjente sepse po i latë pas dore situata mund t’iu ndërlikohet edhe më tepër. Shëndeti herë pas here mund të ketë shqetësime të vogla që do vijnë si pasojë e lodhjes së tejskajshme. Në punë do jeni profesionistë të vërtetë dhe do arrini majat.

Shigjetari

Venusi do ua mbrojë jetën gjatë gjithë kësaj jave dhe do ju ndihmojë të realizoni të gjitha objektivat. Nëse keni një lidhje Marsi d jetë ai që do ua mbroje në çdo moment atë. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mos u shqetësoni. Ju beqarët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju. Buxheti nuk do jetë aspak i keq. Do jeni të kujdesshëm me shpenzimet që do kryeni dhe do i menaxhoni me maturi paratë që do ju mbeten. Shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fundit do japë rezultatet e veta. Në punë duhet t’i hidhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mund të dalë jashtë kontrollit.

Bricjapi

Paragjykime, mërzitje, debate dhe konflikte do ketë këtë javë. Shumicën e kohës do ndiheni keq. Situata për ju çiftet do jetë e tensionuar. Kësaj here nuk do jeni ju shkaktarët. Partneri po bëhet i padurueshëm dhe sado durim të keni nuk do e ruani dt harmoninë. Për ju beqarët priten flirte. Do pëlqeheni shumë gjatë kësaj jave, por aventurat që do kaloni mund te mos iu pëlqejnë shumë. Saturni ju këshillon të tregoheni vigjilentë me financat për të mos e përkeqësuar gjendjen. Për sa i përket shëndetit nuk do keni për çfarë te ankoheni pasi do jeni në formë shumë të mirë. Në punë duhet të jeni realiste dhe me këmbë në tokë nëse doni të merrni një drejtim të ri. Do merrni një vendim të rëndësishëm.

Ujori

Kjo javë ka për të qenë e jashtëzakonshme dhe e mbushur me lumturi. Juve që jeni në një lidhje, këtë jave do iu duket sikur do kaloni një muaj mjalti. Partneri do përkujdeset mjaft dhe disa dëshira do iu plotësohen. Neptuni nga ana tjetër do ndikojë pozitivisht tek jeta sentimentale e ju beqarëve. Tregohuni të ndershëm me ato që do shprehni dhe mos u nxitoni për asgjë. Me financat do tregoheni të matur dhe kjo është një cilësi shumë e nevojshme në këtë kohë të vështirë. Në planin shëndetësor nuk do ketë probleme. Rezistenca juaj fizike do jetë e jashtëzakonshme dhe nuk do keni asnjë shqetësim. Mundohuni të mos stresoheni. Ne pune do keni shumë fat dhe çdo objektiv do e arrini pa shumë mundim.

Peshqit

 

Gjatë kësaj jave do merrni frytet e gjithë punës që keni bërë dhe do ndiheni më krenarë për veten. Ka mundësi që jeta profesionale të hyjë në një fazë akoma më të privilegjuar. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni mjaft mirë me partnerin dhe do flasin më shumë me njeri-tjetrin. Duhet ta dini se komunikimi është baza e një lidhjeje. Ju beqarët do takoni pasionin së bashku me një dashuri të re. Shijojeni sa më shumë pa menduar sesa do të zgjasë. Në fund të fundit jeta është shumë e shkurtër. Përfitoni nga mbështetja e planetëve për të rregulluar problemet me financat. Nga fundi i javës mund të bëni edhe pak më shumë shpenzime. Shëndeti do jetë në përgjithësi i mirë. Ruani një ekuilibër ushqimor dhe shmangni kafen dhe çajin. Në punë do filloni një projekt të ri. Përgatiteni rrugën drejt suksesit.

blank

HOROSKOPI E HËNË 4 KORRIK 2022

Dashi

Natyra juaj e mirë do t’u sjellë lumturi të tjerëve sot. Këshillat nga një figurë atërore mund të jenë të dobishme në vendin e punës. Ndërhyrja juaj në kohë do të jetë një ndihmë e madhe për dikë. Veprimet tuaja do të jenë frymëzim për të tjerët.

Demi

Është e mundur që sot të përballeni me probleme fianciare, por me mirëkuptimin dhe mençurinë tuaj, mund ta shndërroni humbjen në fitim. Jeta juaj e dashurisë do jetë e ëmbël. Përparimi i ngadalshëm i planeve tuaja aktuale mund t’ju shkaktojë zhgënjime të vogla.

 

Binjakët

Mos lejoni që paqëndrueshmëria të jetë shkak për mosmarrëveshje në jetën tuaj bashkëshortore. Bëni çmos për të shmangur konfliktet e panevojshme, pasi mund të pendoheni më vonë. Nëse keni investuar para në një pronë jashtë shtetit, mund të shitet me një fitim të mirë.

 

Gaforrja

Dikush mund t’ju shqetësojë, por mos lejoni që kjo t’ju pushtojnë. Ka gjasa të keni një përmirësim në financat tuaja. Sot nëse jepni këshilla, atëherë jini të hapur edhe për të marrë. Niveli juaj i energjisë do të jetë i larta, pasi i dashuri juaj duket se ju sjell pamasë lumturi.

 

Luani

Mund të keni bërë shumë shpenzime dhe tani mund t’ju duhet të përballeni me pasojat. Si rezultat, mund ta gjeni veten në nevojë për para. Mos jini të çrregullt në sjelljen tuaj, veçanërisht me bashkëshortin. Tregohuni të kujdesshëm.

 

Virgjëresha

Një figurë atërore mund të jetë zhgënjyer prej jush, por mos u shqetësoni, gjithçka do të kthehet në normalitet. Nëse jeni duke udhëtuar, bëni kujdes të veçantë për gjërat tuaja me vlerë. Sot do ta kuptoni më shumë se asnjëherë se partneri/partnerjja juaj do t’ju dojë deri në përjetësi.

 

Peshorja

Ka gjasa të përfshiheni në një formë aktiviteti në natyrë që do t’ju ndihmojë të përmirësoni aftësinë tuaj fizike. Sot, me ndihmën e një miku të ngushtë, disa biznesmenë ka gjasa të kenë përfitime të mira. Përgjithësisht do të jetë një ditë e mirë dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi.

blank

Akrepi

Sot ju duhet të relaksoheni dhe të gjeni lumturinë mes miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Një romancë e menjëhershme mund të ndodhë nëse dilni me miqtë në mbrëmje. Nuk parashikohet një ditë e mirë për biznesmenët e kësaj shenje.

blank

Shigjetari

Ju mund të shqetësoheni nga një ngjarje ose mbledhje shoqërore. Jini të sigurt dhe kini besim në aftësitë tuaja, për ta kapërcyer këtë. Edhe pse paratë janë një element i rëndësishëm i jetës, mos mendoni të sakrifikoni një marrëdhënie për përfitime financiare.

 

Bricjapi

Inkurajoni veten që të jeni të hapur ndaj emocioneve pozitive si dashuria, shpresa, besimi. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të ndihmojë të sjellë ndryshime pozitive në jetën tuaj. Në jetën romantike do të jeni në humor dhe do ta ‘ngacmoni’ partnerin/partneren tuaj.

Ujori

Do të keni më pak energji se normalja, mos e mbingarkoni veten me punë shtesë, pushoni dhe ricaktoni takimet tuaja për një ditë tjetër. Humbjet financiare sot duken të mundshme nëse i investoni paratë tuaja me këshillën e të tjerëve. Shmangni të bini pre e pasionit.

Peshqit

Sot do të jeni të relaksuar dhe në disponimin e duhur për t’u kënaqur. Më në fund do të rikuperohen borxhet dhe detyrimet e gjata në pritje. Ndjesia juaj e biznesit dhe aftësia për të negociuar do t’ju sjellë përfitime.

blank

HOROSKOPI E DIEL 3 KORRIK 2022

Dashi

Vetëm për shkak se diçka është etiketuar “punë” nuk do të thotë se duhet të jetë e lodhshme ose e mërzitshme. Përpiquni të vendosni një shkëndijë në ditën tuaj të punës sot me një qëndrim pozitiv. Besoni apo jo, ju mund ta bëni këtë ditë argëtuese.

 

Demi

Qëndrimi juaj në fillim të ditës do të përcaktojë se si ju trajtojnë të tjerët gjatë pjesës tjetër të ditës. Mos u jepni njerëzve të tjerë një arsye për të mos ju pëlqyer ose për të mos u respektuar ndaj jush. Ti meriton të trajtohesh si më i miri sepse je më i miri.

 

Binjaket

 

Bëhuni vullnetar për të marrë përsipër një detyrë shtesë sot. Kur dikush deklaron se ka pak punë shtesë për të bërë, mos kini frikë të jepni kontributin tuaj. Kjo do të rrisë vlerësimin në sytë e eprorëve tuaj.

 

Gaforrja

 

Merrni iniciativën për të nisur një rutinë të re për veten në vendin e punës sot. Mos kini frikë të kafshoni më shumë sesa mendoni se mund të përtypni. Ju do ta trajtoni bukur çdo detyrë të re. Mos dyshoni në veten tuaj. Kini besim në aftësitë tuaja.

 

Luani

Agresioni me njerëzit e tjerë në vendin e punës mund të bëhet shkatërrues sot nëse nuk jeni të kujdesshëm. Mos harroni se po punoni si ekip. Nuk ka nevojë të konkurroni me shokët tuaj të skuadrës. Ideja është të punojmë së bashku. Synoni për bashkëpunim.

Virgjeresha

Ju jeni pjesa e rëndësishme e enigmës sot. Do të zbuloni se efektiviteti në vendet e punës rritet disa herë sapo të vendosni energjinë tuaj në grup. Vendosni dy cent kur e dini se diçka mund të bëhet në një mënyrë më të mirë.

Peshorja

Në vend që të shikoni të gjitha aspektet negative të planit tuaj aktual, hidhini një sy përfitimeve. Merrni parasysh shpërblimet e mundshme. Nëse mendoni shumë për kurthet e mundshme, atëherë nuk ka gjasa të ndiqni asgjë.

Akrepi

Tani është një kohë e mirë për të rishikuar planin tuaj afatgjatë të karrierës. Një ndryshim i madh po vjen për ju, ndaj përgatituni të bëni rregullime. Nuk ka kuptim të qëndroni në rrugën aktuale nëse e ndjeni veten duke u tërhequr në një drejtim tjetër.

Shigjetari

Mbyllni derën e projekteve të vjetra në mënyrë që t’i hapni rrugë projekteve të reja. Ju keni shumë skaje të lirshme tani që po shkaktojnë rrëmujë mendore, pavarësisht nëse e kuptoni apo jo. Delegoni punën tuaj.

Bricjapi

Konfuzioni do të lindë rreth mesditës dhe me shumë mundësi do t’ju kthejë prapa nëse nuk jeni të përgatitur të merreni me të. Vendosni planin tuaj gjatë fillimit të ditës dhe më pas përdorni pasditen për ta ndjekur. Planet e nisura në mesditë ka shumë të ngjarë të dështojnë.

Ujori

Jeni në prag të diçkaje të madhe, por megjithatë jeni ende një hap larg. Lajmi i mirë është se ky hap është vetëm një hap i vogël. Në fakt jeni shumë më afër se sa mendoni. Një përparim do të vijë që në mbrëmje.

Peshqit

Nuk është tepër vonë për të përfituar nga një mundësi fantastike e së djeshmes. Momenti nga dy ditët e mëparshme është duke u ndërtuar, duke ju vendosur të bëni një lëvizje të madhe. Bëjeni tani përpara se kufizimet nga njerëzit e tjerë të bien mbi ju.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 2 KORRIK 2022

Dashi

Të mbash gjërat në ekuilibër do të jetë një sfidë sot. Ka të ngjarë të zbuloni se po krijohet një konflikt që duket se nuk dëshiron zgjidhje. Mund të zbuloni se zgjidhja më e mirë është të largoheni në re dhe të ktheheni në realitet kur stuhia të jetë qetësuar.

Demi

Tensioni ka të ngjarë të lindë në shumë fusha të ndryshme të jetës tuaj. Është e mundur që të jeni ose shumë ëndërrimtar ose shumë praktik për çështjen në fjalë. Është e rëndësishme për ju të mbani një ekuilibër.

 

Binjaket

Trajektorja e djeshme mund të hasë në disa pengesa sot. Mund të zbuloni se natyra juaj ëndërrimtare bie ndesh me atë të planifikuar dhe të qëndrueshme. Ky konflikt interesash mund të jetë duke krijuar disa tensione me të cilat do të jetë e vështirë të punohet.

 

Gaforrja

Përpiquni të mbani veten në përputhje me emocionet tuaja sot. Është e mundur që një forcë e fuqishme por delikate po përpiqet ngadalë t’ju tërheqë nga rruga. Shkoni për një shëtitje me një mik për t’ju ndihmuar të pastroni mendimet në mënyrë që të mendoni më racionalisht.

 

Luani

Ju mund të kuptoni se një çështje emocionale ju fërkon në rrugën e gabuar sot. Tendenca juaj është të dëshironi të arratiseni. Mundohuni ta bëni këtë në një mënyrë të shëndetshme. Shikoni filmin tuaj të preferuar ose lexoni një libër pa bërë gjëra të rrezikshme.

 

Virgjeresha

Personaliteti juaj i guximshëm dhe gjallërues do t’ju fitojë pikë të mëdha sot. Mos kini frikë të lini veten tuaj të vërtetë të shkëlqejë. Duke bërë këtë do t’ju fitojë favor të madh me punëdhënësit tuaj. Një qasje me energji të lartë është më e mira. Do të vijë natyrshëm.

 

Peshorja

Mos nxitoni të gjykoni punën e dikujt tjetër. Ju mund të mendoni se është e gabuar thjesht sepse nuk e kuptoni atë. Merrni kohën tuaj dhe bëni pyetje përpara se të hidheni në përfundimin se puna është bërë gabim. Mund të mësoni diçka.

 

Akrepi

Jini shumë të sigurt sot. Të bësh këtë me siguri do të funksionojë në favorin tuaj. Nuk ka asnjë arsye për të dyshuar në veten tuaj. Mbroni atë që dini se është e drejtë. Lëreni origjinalitetin tuaj të shkëlqejë. Me siguri do të dilni në krye të çdo gjëje që do të ndërmerrni.

 

Shigjetari

Mos kini frikë të merrni vendime të shpejta sot. Nëse kaloni kohë duke menduar për një vendim, do të humbni kohën e vlefshme që ju nevojitet për projekte të tjera. Idetë që do të vijnë në kokën tuaj do të jenë të shkëlqyera. Nuk ka asnjë arsye që ju të dyshoni në veten tuaj.

 

Bricjapi

Ju keni një energji të madhe me të cilën mund të përfundoni detyrat tuaja, por mos harroni se kjo energji do të funksionojë për ju vetëm nëse punoni vetëm. Projektet e pavarura janë ato në të cilat do të lulëzoni. Mund të punoni deri në agim me pak pushim.

Ujori

Njerëzit me vullnet të fortë mund të qëndrojnë në rrugën tuaj sot. Bëni çmos për t’i shmangur ata krejtësisht. Mendimi i tyre nuk është në të njëjtat linja me tuajat. Komunikimi me këta lloj njerëzish vetëm sa do t’i komplikojë gjërat në vend që t’i qartësojë ato.

Peshqit

Energjia juaj do të vijë në shpërthime të shkurtra dhe të fuqishme. Ju mund të përjetoni një konfuzion të madh emocional sot. Brenda jush po lulëzon një debat. E keni të vështirë të vendosni nëse do të ndiqni gjërat praktike apo fantastike.

blank

HOROSKOPI I MUAJIT KORRIK 2022

Dashi

 

Gjatë këtij muaji nuk do ju ndodhin gjëra të këqija, por mirë do jetë të mendoni të hiqni disa para mënjanë për të siguruar edhe të ardhmen. Në këtë plan do keni vështirësitë më të mëdha. Silluni mirë edhe me partnerin tuaj sidomos nga java e dytë e në vijim. Mundohuni ta surprizoni atë si dhe t’ia shprehni ndjenjat. I dashuri i zemrës tuaj do ketë nevojë jetike për mbështetje dhe ngrohtësi. Ju beqaret më në fund do besoni në dashuri pasi të njihen me persona fantastike. Zemra do ju rrahe pafund rreth datës 8 ose 9. Shëndeti nuk do jetë në gjendjen më të mirë. Mund të keni shqetësime muskulore të cilat duhen trajtuar sa me pare. Për punën do jete muaj aktiv dhe i mbushur me risi. Me pak më shume kurajë dhe këmbëngulje do arrini majat

Demi

 

Këtë muaj do e keni fatin në dorën tuaj, por thjesht duhet të përfitoni dhe të bëni më të mirën. Nëse keni një lidhje mundohuni të jeni sa më realistë dhe pse jo të provoni edhe gjëra të reja me partnerin. Java e fundit ka për të qene më emocionuesja. Ju beqarët nuk do jeni aspak ne humor deri në datën 18, me pas mund te keni ndonjë flirt të vogël.. Shëndeti herë do jetë i mirë dhe herë nervozizmi do ju pushtojë. Konsumoni më shume ushqime që përmbajnë vitamina. Buxheti do varet tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni paratë që do keni nëpër duar. Investimet mos i lini kurrsesi për në datat 13 ose 25 sepse do jenë ditë pa fat. Nëse jeni në kërkim të një pune, yjet do ju ndihmojnë dhe mund ta gjeni më idealen pas javës së parë.

Binjakët

 

Këtë muaj debatet dhe problemet do jene aq të mëdha saqë mund të mendoni të largoheni përfundimisht nga gjithçka. Për të dashuruarit do jetë një periudhë e paqëndrueshme. Mund të keni zënka të forta, por njëkohësisht do kaloni edhe momente pasionante. Ditët do jenë të turbullta. Nëse jeni beqarë vetëm pas javës së dyte mund të mendoni për gjëra serioze sepse deri atë kohë do keni veçse joshje dhe mundësi për aventura. Shëndeti do vijë javë pas jave duke u përmirësuar falë përkudjesit që do keni për veten. Nëse doni që gjendja financiare të jetë e mirë vazhdoni të shpenzoni me maturi dhe mos prisni të pasuroheni. Në punë do ju duhet më tepër përkushtim dhe përpjekje për të arritur atje ku keni dashur.

Gaforrja

 

Gjatë këtij muaji do ju pushtojë një ndjenjë dyshimi që nuk do ju lejojë të jetoni të qetë. Jeta në çift nuk do jetë gjithë kohës e mirë kështu që kujdes me çdo hap që do hidhni. Dijeni qe me kokëfortësi e me inat nuk keni për të arritur askund. Ju beqarët do endeni sa andej këndej dhe vetëm javën e fundit do mund të takoni persona që mund t’iu përshtaten. Shëndeti do ketë disa shqetësime të vogla, por që do kalojnë shpejt falë edhe përkujdesjes së familjarëve tuaj. Për financat do jetë muaj me fat. Gjendja do përmirësohet ndjeshëm në një mënyrë të habitshme. Në punë do merrni komplimente dhe shpërblime për gjithçka që keni arritur. Bravo për iniciativat dhe këmbënguljen.

Luani

 

Sipas parashikimeve ky muaj do jetë i ndarë në disa pjesë. Javët e para mund të kenë vështirësi dhe do jenë të mbushura me mërzitje, ndërkohë që pas datës 15 gjërat do normalizohen. Nëse jeni në një lidhje, javën e parë do keni debate të forta, por me pas do i kuptoni gabimet dhe do bëni të pamundur për t’i zgjidhur. Do dashuroheni me më tepër pasion. Ju beqarët më në fund do e takoni këtë muaj princin tuaj të kaltër dhe çdo gjë do jetë shumë më ndryshe. Gjendja shëndetësore do lerë për të dëshiruar. Duke mos u ushqyer si duhet mund të keni probleme akoma më të mëdha. Financat do jenë të kënaqshme nëse dini si t’i menaxhoni. Do ju duhet fillimisht të bëni disa sakrifica, por do ja vlejë. Në punë duhet të jeni gjithë kohës vigjilente dhe të përfitoni nga çdo propozim që do ju bëhet.

Virgjëresha

 

Gjatë këtij muaji gjërat do vazhdojnë t’iu ecin si më parë dhe do keni ende shumë për të bërë për të fituar besimin e të tjerëve dhe për ta normalizuar jetën. Nëse jeni në një lidhje dhe nuk e ruani dot vetëkontrollin do keni probleme e mosmarrëveshje të mëdha me partnerin. Po u treguat të logjikshëm dhe bashkëpunues gjithçka do ecë më së miri. Nëse jeni beqarë do keni plot mundësi për takime e lidhje, por po u nxituat të bëni zgjedhje do gaboni. Shëndeti do jetë shumë i mirë, megjithatë mirë do jetë të limitoni sa të mundni duhanin dhe ushqimin e yndyrshëm. Me financat mund të keni tronditje deri në momentin që të vendosni disa kufizime e të mos bëni investime të pamenduara. Në punë do jeni kërkues ndaj vetes dhe keni për të arritur majat e suksesit.

Peshorja

 

Muaj shumë më pozitiv do jetë ky për të gjithë sidomos pas datës 8. Komunikimi në çift do jetë shumë herë më i mirë, prandaj ju të dashuruarit do mund t’i zgjidhni edhe problemet që ju kanë munduar në të shkuarën. Ju beqarët do jeni më të motivuar për ta kërkuar dashurinë e madhe dhe do bëni të pamundurën për ta gjetur. Java më me fat do jetë e dyta. Shëndeti nuk do jetë ashtu si do kishit dashur. Mund të keni probleme me tretjen e ushqimit dhe mund të prekeni edhe nga ndonjë infeksion urinar. Plani financiar ka për të qene më i mirë për shkak të një trashëgimie të shumëpritur. Në punë, po nuk u treguat të logjikshëm dhe po u nxituat do keni probleme serioze.

Akrepi

 

E shkuara do rikthehet këtë muaj dhe kjo gjë mund të shkaktojë pështjellim dhe probleme. Mos ripërsëritni gabimet sepse më pas nuk do e ngrini dot më kokën. Marrëdhënia me partnerin do jetë shumë e paqëndrueshme. Herë do dashuroheni si e ndjeni dhe do keni dëshirë të qëndroni pranë njeri-tjetrit e herë do debatoni ashpër për gjëra elementare. Nëse jeni beqarë do e gjeni personin e duhur, por në ditët e fundit të muajit. Shëndeti do lërë për të dëshiruar. Mund të keni goxha shqetësime sidomos nga dhëmbët. Financat fatmirësisht do përmirësohen dhe kjo do jetë ajo çka do ju qetësojë. Në punë do ju dalin vështirësi të njëpasnjëshme në çdo moment. Nuk do ndiheni të qetë gjatë zhvillimit të projekteve që keni nisur prandaj kërkoni ndihmë pa qenë vonë.

Shigjetari

 

Bëni kujdes gjatë këtij muaji sepse yjet nuk parashikojnë një periudhë pozitive. Mund të bëni gjëra të gabuara dhe do përballeni me të papritura të pakëndshme. Kujdes me xhelozinë nëse keni një lidhje pasi ajo mund ta shkatërrojë gjithçka keni ndërtuar. Pranoni të flisni hapur me partnerin edhe për dyshimet me te vogla. Ju beqarët nuk duhet të ndikoheni nga familjaret për të bërë një zgjedhje, por duhet të njiheni fillimisht vetë e të reflektoni çfarë do bëni. Shëndeti për fat nuk do jetë i keq. Pas javës së parë madje do keni edhe më shumë energji se me parë. Financat duhen pasur më tepër në vëmendje. Mos i shpërdoroni paratë sepse keni për t’u penduar gjithë jetën. Në punë do keni mbështetjen e shefave dhe do i zbatoni pa frikë planet e bëra më herët.

Bricjapi

 

Shumë njerëz do mundohen t’iu bëjnë keq gjatë këtij muaji dhe do ua vështirësojnë gjithcka. Mos i besoni askujt dhe veproni sipas mendjes tuaj kurdoherë. Disa vështirësi që keni pasur në jetën tuaj në çift do mund të zgjidhen. Do ndiheni më mirë se më parë dhe do kaloni çaste harmonike. Ju beqarët nuk do jeni me shumë fat, megjithatë mirë është t’i bëni gjithë kohës sytë katër sepse ndonjëherë ka persona që kalojnë aq shpejt saqë nuk mund t’i dallosh. Që shëndeti mos ketë shqetësime serioze duhet patjetër të çlodheni herë pas here dhe të ushqeheni në mënyrë të ekuilibruar. Financat po nuk i mbajtët nën kontroll do dobësohen ndjeshëm. Në punë do lumturoheni pafund pas atyre që do arrini. Ja ka vlejtur i gjithë mundi dhe sakrificat që keni bërë.

Ujori

 

Do jeni të pasigurt dhe të paqartë sot prandaj mund të keni vështirësi. Edhe komunikimi do lërë për të dëshiruar. Tek ju të dashuruarit do jenë të shumtë personat që do ndërhyjnë dhe do mundohen t’ua prishin harmonin. Mos e lejoni këtë gjë në asnjë mënyrë sepse vështirë të riktheni normalitetin. Nëse jeni beqarë më mirë të pranoni të dilni me disa persona ne mënyrë që të njiheni me ta. Nëse qëndroni në vend nuk ka për t’iu rënë princi i kaltër nga qielli. Shëndeti do ketë shqetësime. Bëni një kontroll sa më parë në mënyrë që ta kapni problemin pa u ndërlikuar. Gjendja e financave do jetë delikate vetëm ditët e para sepse pas datës 9 do ndryshojë tërësisht situata. Në punë thoni atë që mendoni sepse keni për të marrë vlerësime.

Peshqit

 

Në tërësi ky do jetë një muaj i mirë. Do arrihen të shuhen zjarret dhe optimizmi do ju bëjë t’i shihni gjërat ndryshe. Nëse jeni në një lidhje do kaloni një periudhë të begatë. Mirë do jetë t’i shprehin sa më shumë ato që ndieni sepse partneri do jetë në humorin e duhur për t’ua plotësuar dëshirat. Ju beqarët ka mundësi të fiksoheni pas një personi i cili sapo është shkëputur nga dikush. Kujdes sepse flaka e dashurisë nuk mund të shuhet brenda disa ditësh. Gjendja shëndetësore do jetë e kënaqshme. Do keni rezistence të mire fizike dhe morale. Buxheti do lërë për të dëshiruar. Shpenzoni me maturi sepse në të kundërt keni për të mbetur vetëm. Jeta profesionale do ketë vetëm përmirësime dhe do ndiheni me fat gjatë gjithë kohës.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 1 KORRIK 2022

Dashi

 

Gjatë kësaj dite do ju konkretizohen shumë nga ëndrrat që keni pasur. Durimi dhe besimi tek vetja do ju ndihmojnë mjaft. Më në fund, pas shumë përpjekjesh, ju të dashuruarit do arrini të rikrijoni një ambient të ngrohtë dhe harmonik. Do jeni më të qetë dhe buzëqeshja do iu rikthehet. Nëse jeni beqarë do keni një ditë më të favorshme pasi do realizoni takimet tuaja të ëndrrave. Në punë do jeni shumë profesionistë dhe sado të mundohen t’iu ndalin, ju do arrini atje ku dëshironi. Buxheti në tërësi ka për të qenë i mirë, por kjo nuk do të thotë që ju të mbyllni sytë dhe të shpenzoni pa menduar aspak.

Demi

 

Dëgjojeni zërin tuaj të brendshëm gjatë kësaj dite dhe keni për të ecur në rrugën e duhur. Nëse keni një lidhje mundohuni të mos e lini shumë pas dore atë që keni në krah sepse ai mund të mërzitet dhe mund të kërkojë dikë tjetër. Ju beqarët do keni një ditë të jashtëzakonshme. Më në fund ju do vendosin ta çoni më tej një njohje të kohëve të fundit dhe kënaqësia do jetë e madhe. Në punë mos merrni përgjegjësinë e detyrave të kolegeve që janë me pushime sepse nuk do arrini dot t’i realizoni. Kështu do krijoni dhe një opinion të keq për veten. Buxheti nuk do jetë i keq, megjithatë çdo hap hidheni me kujdes në mënyrë që të mos përballeni me të papritura.

Binjakët

 

Mërkuri do ua bëjë gjërat shumë më të vështira sot dhe shpesh nuk do dini si të veproni. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e mbushur me turbullira. Nuk do ndiheni aspak të qetë dhe në disa momente ngritja e tepërt e zërit do e nxehë tej mase atmosferën. Ju beqarët nuk do jeni aspak në humor për të kërkuar dashurinë e madhe dhe do mbeteni me të njëjtin status. Në punë do e keni programin shumë të ngjeshur dhe mund të ndiheni disi konfuzë. Organizohuni si duhet sepse ashtu gjërat do jenë më të lehta. Buxheti do influencohet pozitivisht nga yjet dhe do jetë i kënaqshëm.

Gaforrja

 

Mos flisni pa menduar dhe pa logjikuar gjatë kësaj dite sepse keni për të pasur pasoja të rënda. Për ju që keni një lidhje çdo gjë do ecë ashtu si e kishit planifikuar. Komunikimi do jetë i kënaqshëm dhe për këtë do ju kenë zili të gjithë. Nëse jeni beqarë nuk do ndiheni të lirë të bëni atë që do ndieni dhe ka mundësi të mbeteni sërish vetëm. Në punë matini mirë fjalët që do thoni sepse përndryshe gjithçka do ju bëhet më e vështirë dhe rrugëdalja do jetë e largët. Me shpenzimet do jeni goxha impulsivë dhe ka mundësi të bëni gabime të pafalshme e me pasoja tek e ardhmja.

Luani

 

 

Gjatë kësaj dite do jeni më të vendosur se kurrë që t’i bëni gjërat si duhet. Do planifikoni gjithçka e më pas do veproni. Jeta sentimentale për ju që keni një lidhje do jetë me shumë gjallëri dhe alegri. Rutina nuk do ketë vend tek ju dhe do ndiheni përgjithësisht mjaft mire. Beqaret do kërkojnë vetëm emocione te forta dhe do jene gati edhe për lidhje afatshkurtra. Për ta e rëndësishme është te mos ndihen vetëm dhe te buzëqeshin gjithmonë. Në punë mos u mundoni të kopjoni kolegët, por bëni atë që dini. Po i treguat edhe me të duruar dhe më këmbëngulës keni për të dalë të fituar. Për të menaxhuar me kujdes financat duhet t’iu besoni këshillave të familjareve.

Virgjëresha

 

Gjatë kësaj dite nuk do ju shkoni dot gjërave deri në fund dhe shpesh do ju duket sikur do mbyteni në një det pa ujë. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë goxha delikate. Shpeshherë do keni debate edhe për gjëra elementare dhe pa ndonjë rëndësi të madhe. Ju beqarëve, edhe sikur vetmia t’iu rëndojë shume, mirë është të mos fillojnë një lidhje vetëm sa për sytë e botës. Çdo hap që do hidhni duhet ta ndieni. Në punë, nëse keni ndërmend të hidhni hapa, bëjini mirë planet në mënyrë që nesër të mos pendoheni për asgjë. Sektori i financave do konsolidohet ndjeshëm.

Peshorja

 

Gjatë kësaj dite nuk do jeni më nervozë, përkundrazi do ndiheni më të sigurt për çdo gjë. Për ju të dashuruarit kjo e sotmja ka për të qenë e jashtëzakonshme. Kënaqësitë dhe emocionet do jenë aq të forta saqë në disa momente do ju duket sikur jeni nëpër ëndrra. Ju beqarëve do ju rrahë zemra më fort nga sa e kishit menduar dhe do filloni një lidhje të begatë. Në punë, rreziku për të bërë gabime do jetë shumë i madh kështu që për çdo hap që do hidhni mendohuni mirë. Nuk do ketë më kthim mbrapa. Financat do jenë gjithë kohës të mbrojtura kështu që nuk do keni për çfarë të qaheni.

Akrepi

 

Entuziazmi dhe alegria do ju pushtojnë gjithë kohës sot dhe gjithçka do ju duket më optimiste. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e kënaqshme. Do merreni vesh për çdo gjë me atë që keni në krah dhe mund të merrni edhe disa vendime për të ardhmen së bashku. Ju beqarët duhet të bëni kujdes sepse disa persona intrigantë do mundohen t’iu joshin e më pas do i lëndojnë. Në punë do i shtoni dozat e imagjinatës dhe keni për ta parë se sa mirë do ju ece gjithçka. Po vazhduat kështu do merrni edhe një post të ri. Saturni do ju ndihmojë të riorganizoni buxhetin dhe gjendja do normalizohet.

Shigjetari

 

Mundohuni ta kontrolloni sa më shumë veten gjatë kësaj dite sepse përndryshe situata do ju dalë jashtë kontrollit. Juve që jeni në një lidhje mos i nxirrni partnerit inatet e vjetra sepse do vuani më shumë vetë. Merrini gjërat me qetësi dhe optimizëm dhe keni për ta parë sa mirë do ju ecin gjërat. Ju beqarët do bëni mirë të mos shpërqendroheni shumë, por ta kërkoni personin e ëndrrave në rrethin tuaj shoqëror ose profesional. Në planin profesional do jeni shumë të paduruar dhe mund të inatoseni për gjënë më të vogël. Kontrollohuni sepse shumë shpejt do futeni në telashe të mëdha. Financat do jenë të mira se më parë.

Bricjapi

 

Tregoni më shumë besim dhe jeta do ju shpërblejë gjatë kësaj dite. Reflektimi do jetë gjithashtu pikë e vyer. Nëse jeni në një lidhje dhe kohet e fundit keni pasur zhgënjime nga partneri juaj, sot gjërat do fillojnë të normalizohen ndjeshëm dhe buzëqeshja do iu rikthehet. Ju beqarët do jeni më pak në ankth dhe ka mundësi që me qetësi të gjeni një person fiks për ta. Për një pjesë gjërat do ndryshojnë menjëherë. Në punë do merrni një tjetër orientim dhe gjërat do ju ecin më mirë nga sa kishit menduar. Për financat duhet të përkujdeseni më tepër se më parë sepse gjendja ka për të qenë me të vërtetë delikate.

Ujori

 

Ka mundësi që Hëna dhe Marsi t’iu vënë nën trysni gjatë kësaj dite. Shpesh do jeni në mëdyshje për hapat që duhet të hidhni. Për ju të dashuruarit e sotmja nuk do jetë shumë e mirë. Do ndiheni shpesh si të përhumbur dhe aspak në humorin e duhur. Ju beqarët do jeni joshës pafund dhe do arrini ta bëni për vete secilin person që do pëlqeni. Në punë mundohuni të mos i vononi detyrat që iu janë dhënë sepse përveçse do merrni kritika, do mbeteni edhe shumë më mbrapa nga kolegët tuaj. Shumë gjëra do ndryshojnë për mirë për ju. Në planin financiar nuk do i keni idetë shumë të qarta dhe mund të bëni edhe gabime.

Peshqit

 

Mërkuri do ua bëjë gjërat shumë më të lehta sot. Ju do jeni edhe më të vetëpërmbajtur dhe nuk do reagoni pa u menduar. Ju të dashuruarit do jeni akoma më tolerantë dhe marrëdhënia me partnerin do vijë duke u përmirësuar. Nëse vazhdoni me këtë mënyrë sjelljeje shumë shpejt do merrni edhe një vendim të rëndësishëm. Ju beqarët do keni vetëm dashuriçka kalimtare dhe pa ndonjë të ardhme. Në punë duhet të jeni pak më të duruar që të dilni më të fituar. Çdo gjë do varet prej jush. Në planin financiar do dini si t’i kryeni me kujdes e maturi shpenzimet kështu që gjendja do mbetet e mirë.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 30 QERSHOR 2022

Dashi

Besimi juaj është i lartë sot, duke i bërë marrëdhëniet me të tjerët pak më të lehta se normalisht. Kjo është një kohë e mirë për të bërë telefonata dhe për të kontaktuar me njerëz me të cilët nuk keni biseduar për një kohë të gjatë. Këto marrëdhënie janë jetike për përparimet e ardhshme.

Demi

Dita nuk fillon derisa të kthjelloni mendimet dhe të bëni një bilanc të disa çështjeve personale në pritje, Kuptoni se ka një rrugë për të gjithë. Lëre agresionin tuaj sot. Është i fuqishëm, por nuk do të bëjë ndonjë të mirë. Mbajeni fuqinë tuaj të fshehtë.

blank

 

Binjakët

Sot mund të jetë një ditë disi e vështirë për ju. Instinktivisht, do të dëshironi të shpëtoni nga situata dhe të eksploroni lirinë tuaj, por diçka do t’ju pengojë. Kujdesuni për faturat në tryezën tuaj dhe përballuni me rrëmujën në dhomën e gjumit.

blank

 

Gaforrja

Bota është e hapur për ju sot. Përfitoni nga të gjitha gjërat e shkëlqyera që ofrohen. Ju mund të mos e kuptoni, por ju keni një klub besnik të tifozëve në krahë. Gjërat që thoni dhe bëni ndikojnë tek të tjerët. Kjo është një ditë fantastike për të marrë përgjegjësinë dhe për të udhëhequr të tjerët.

blank

 

 

blank

 

Luani

Thoni mendimin tuaj sot, Luan, por mos u ofendoni nëse duket se askush nuk po ju dëgjon. Mos e shtyni këndvështrimin tuaj. Përqendrohuni në qëllimet dhe aspiratat tuaja dhe mos ngurroni t’i çoni ato në kufi.

blank

 

Virgjëresha

Nxirre kokën nga retë sot, kthehu në Tokë për pak. Ka disa gjëra për të cilat duhet të kujdeseni këtu. Detyrat e zakonshme dhe punët rutinë nuk do të jenë të dhimbshme pasi të vendosni t’i kryeni ato. Ju do të jeni në gjendje të arrini shumë.

blank

 

Peshorja

Jini me këmbë në tokë dhe shijoni ditën. Do të zbuloni se sa më shumë të ngadalësoni dhe të përvetësoni një qëndrim të kujdesshëm, të ndjeshëm, pranues, aq më shumë gjëra do të rrjedhin natyrshëm në rrugën tuaj. Kjo nuk është një ditë për të luftuar.

blank

 

Akrepi

Sot është një ditë fantastike për ju, ndaj kënaquni plotësisht. Emocionet tuaja do të jenë të qëndrueshme dhe do të zbuloni se keni një ndjenjë shumë të gjerë të mirëqenies. Vetëbesimi juaj është i fortë dhe duhet ta përdorni këtë në avantazhin tuaj.

blank

 

Shigjetari

Sot është një ditë e mirë për ju që thjesht të përfundoni gjërat. Kujdesuni për ato detyra të bezdisshme që janë krijuar për një kohë. Ju keni një mundësi të madhe për të arritur jo pak. Kontribuoni në këtë prirje duke u marrë seriozisht në lidhje me detyrat në fjalë.

blank

 

Bricjapi

Emocionet tuaja mund të duken pak të turbullta sot dhe mund të mos e kuptoni arsyen, Ndani mendimet tuaja me të tjerët dhe do të kuptoni se duke folur për këtë do t’ju ndihmojë të zgjidhni vorbullën e ndjenjave. Nëse keni nevojë, kaloni gjërat në marshin e dytë për pak më shumë fuqi.

Ujori

Ju do t’i merrni të gjitha sot. Mund të mos ndiheni veçanërisht të fuqishëm dhe në fakt, disa rreth jush mund të përpiqen t’ju bëjnë të ndiheni të paaftë. Kuptoni se ky është një trend kalimtar dhe së shpejti do të ktheheni te vetja juaj e vërtetë.

Peshqit

Sot është një ditë për të shkëlqyer, ndaj sigurohuni që të jepni gjithçka. Merrni mirënjohjen që meritoni për gjithçka që bëni. Mundohuni të mos bini në keqardhje për veten. Bëhuni vetvetja dhe njerëzit natyrisht do të ndjekin drejtimin tuaj. Tani është një kohë e shkëlqyer për të bërë disa plane për të ardhmen.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 29 QERSHOR 2022

Dashi

Do t’ju duket sikur po shkoni në betejë dhe jo në vendin e punës. Do të ndiheni në mosmarrëveshje me njerëzit me të cilët jeni në kontakt. Përpiquni t’i merrni gjërat me qetësi dhe gjithçka do të zgjidhet.

Demi

Besimi juaj do të shpërblehet. Njerëzit nuk do të kenë besim në një udhëheqës që është i lëkundur dhe hezitues. Demonstroni se jeni një udhëheqës i mirë duke qenë të sigurt për veten tuaj. Mbajeni kokën lart dhe do të keni respekt të madh.

 

Binjaket

Sot do të ndiheni jashtë ekuilibrit me njerëzit në zyrën tuaj. Duket se të gjithë po operojnë nën një gjatësi vale të ndryshme, duke e bërë të vështirë për ty lidhjen me njerëzit ashtu siç duhet. Kjo nuk është dita për të detyruar një përpjekje ekipore.

 

Gaforrja

Njerëzit janë paksa të nxituar rreth zyrës sot, kështu që vazhdoni me kujdes. Nëse dikush ju fërkon në mënyrë të gabuar, përpiquni të mos e sulmoni këtë person shumë ashpër. Prirja juaj mund të jetë ta bëni këtë, edhe pa e kuptuar. Mbani komentet lënduese për veten tuaj.

 

Luani

Jeni gati për të marrë drejtimin e një projekti të caktuar në punë, por për fat të keq, duket se të njëjtën ide ka edhe një nga kolegët tuaj. Ndarja e rolit të lidershipit nuk do të jetë aq e lehtë, ndaj mos u shqetësoni. Gjeni një zgjidhje tjetër.

 

Virgjeresha

Një nivel më i lartë i intuitës dhe frymëzimit se zakonisht për ju, mund të rrisë talentin tuaj artistik. Deri në fund të ditës, ju mund të keni kaluar shumicën e kohës tuaj të lirë vetëm, por do të jeni shumë të kënaqur me rezultatet.

blank

Peshorja

Ecja përpara është fraza kryesore e sotme. Ju duhet të ndiheni shumë optimistë dhe të emocionuar për qëllimet që i keni vendosur vetes. Ju ndoshta jeni të sigurt se do t’i arrini ato dhe gjithçka do të shkojë mirë.

 

Akrepi

Frymëzimi është fjala kyçe për ditën. Ju mund të ndiheni shumë të motivuar për të vazhduar me ato që të tjerët i konsiderojnë ëndrra të pamundura. Ka më shumë gjasa t’i konsideroni me kujdes të gjitha rastet në mënyrë që t’i bëni ato të funksionojnë.

 

Shigjetari

Një kuptim i shtuar i kulturave të largëta, si dhe kurioziteti për njerëzit që jetojnë atje, mund t’ju nxisin të mësoni më tej për ato vende. Ka të ngjarë të kanalizoni shumë energji në aktivitete intelektuale sot dhe të frymëzoni të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë.

 

Bricjapi

Mundësia për të rritur të ardhurat mund t’ju nxisë të kanalizoni më shumë energji dhe frymëzim në çështjet e karrierës dhe biznesit. Disa ëndrra të gjalla dhe intensive mund të zbulojnë shumë për ju dhe motivimet tuaja, të cilat mund të rrisin vetëdijen tuaj dhe të bëjnë gjithçka më të lehtë për ju.

Ujori

Dëshira për udhëtim mund t’ju nxise sot, ndoshta për të vizituar një mik që jeton larg. Një mik mund të ketë nevojë për një vesh dashamirës. Duke qenë se jeni veçanërisht i ndjeshëm ndaj të tjerëve tani, jeni gati të dëgjoni një histori të trishtuar. Përndryshe, dita juaj duhet të shkojë mirë.

Peshqit

Sot mund të dëgjoni për mundësitë për të rritur të ardhurat tuaja, qoftë përmes punësimit tuaj aktual, një pune të re, ose ndoshta një projekti tuajin. Ka të ngjarë të kanalizoni shumë energji dhe frymëzim për këtë qëllim. Të tjerët mund të dëshirojnë t’ju ndihmojnë.

blank

HOROSKOPI E MARTË 28 QERSHOR 2022

Dashi

Nëse jeni gati për një projekt të ri pune, flisni. Punëdhënësit tuaj mund të mos i kuptojnë aftësitë tuaja të plota sepse jeni duke u fshehur në sfond. Programoni një takim virtual nëse është e nevojshme me shefin tuaj dhe kërkoni më shumë përgjegjësi.

Demi

Opozita juaj sot po merr përforcime nga kampet e tjera. Ju duhet të bëni të njëjtën gjë. Qëndrimi ulur dhe duke u mbështetur në gatishmërinë tuaj të vjetër përfundimisht do të çojë në rënien tuaj. Në vend të kësaj, ju duhet të jeni më proaktivë dhe veçanërisht fleksibël në mënyrë që të vazhdoni.

 

Binjaket

Mundohuni të mos anashkaloni gjërat sot. Njerëz të tjerë mund të vijnë tek ju me idetë e tyre “të shkëlqyera” për t’u marrë në konsideratë. Me shumë mundësi, nuk keni kohë për këtë. Duhet të përqendroheni në gjëra të tjera. Sigurohuni që të keni prioritete në mënyrë që të mos mbeteni prapa.

blank

Gaforrja

Lidhja që keni pritur do të vijë sot. Ju keni çdo arsye për të qenë optimistë në lidhje me një projekt për të cilin keni punuar ose një marrëveshje që keni shpresuar. Suksesi është në rrugën e tij sot. urime.

 

Luani

Disa fakte befasuese mund të dalin në dritë, veçanërisht nën ndikimin e konfigurimit të sotëm astral. Këto mund të ndryshojnë perceptimin tuaj për atë që është e mundur brenda një marrëdhënieje të caktuar të ngushtë, ose ndoshta një marrëdhënie romantike.

blank

Virgjeresha

Ndikimet planetare të sotme mund t’ju sjellin njohuritë e nevojshme për t’ju ndihmuar të dini se çfarë të bëni në lidhje me një marrëdhënie të caktuar romantike. Ju mund të keni pyetur veten se pse ai person i veçantë duket të ketë qenë i pavëmendshëm ndaj hijeshive tuaja dhe tani mund ta zbuloni arsyen.

blank

Peshorja

Nëse po bëni një festë, mund të keni një surprizë, me energjitë planetare të sotme. Së pari, dikush për të cilin mendonit se ishte mjaft i afërt mund të tregojë ngjyrat e tij të vërteta, ndërsa dikush tjetër të cilit nuk i kishit kushtuar shumë vëmendje mund të ngrihet papritur shumë lart në vlerësimet tuaja.

blank

Akrepi

Aspekti aktual në lojë tregon se mund të jetë më mirë të bëni një pushim nga partneri juaj aktual dhe të shfrytëzoni këtë mundësi për të dalë vetëm dhe për të bërë të gjitha gjërat që ju bëjnë të ndiheni të rimbushur. Ju të dy keni nevojë për pak hapësirë për t’u rikthyer në kontakt me veten.

blank

Shigjetari

Ndonjëherë gjërat ndodhin në mënyra shumë të habitshme me energjitë planetare si kjo e sotme. Më vonë, kur shikoni prapa në këtë incident dhe se si filloi, mund të duket si një aksident fati shumë i çuditshëm, por i lumtur, dhe megjithatë ju merrni gjithashtu përshtypjen se nuk ishte rastësi.

blank

Bricjapi

Mos kini frikë të shprehni mendimet tuaja sot. Me shumë mundësi, do të përballeni me kundërshtime, por kjo nuk është asgjë për t’u frikësuar. Përparimi mund të bëhet për ju në këtë pikë vetëm nëse qëndroni me besimet tuaja dhe me atë që e dini se është e vërtetë në zemrën tuaj.

Ujori

Sot ka një betejë të vjetër kundër të resë. Ndoshta një punonjës i ri ka hyrë në vendin e punës dhe po trondit mjedisin me idetë e tij radikale. Në fillim mund ta keni të vështirë të përshtateni. Sfida juaj sot është të jeni më fleksibël.

Peshqit

Puna që keni bërë kohët e fundit më në fund po jep rezultat. E gjithë disiplina intensive që keni pasur në një projekt do të përballet me një njohje të madhe sot. Idetë që keni zhvilluar po u shpërndahen njerëzve që kanë nevojë t’i dëgjojnë ato.


Send this to a friend