VOAL

VOAL

HOROSKOPI – 20 TETOR 2015

October 20, 2015
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI I MUAJIT SHKURT 2023

 

Dashi

– Jeni gati për të bërë plane, për të kthyer mendimet drejt së ardhmes. Ju mund të filloni të planifikoni për ndryshime të mëdha që në fakt duhet të lejohen për pranverën e ardhshme. Nëse deri tani e keni lënë veten të tërhiqeni nga vendimet e njerëzve të tjerë, së shpejti më në fund do të jeni në gjendje të merrni tuajat në dorë dhe të jeni arkitekti i zgjedhjeve tuaja të jetës. Jeni gati të bëni një fotografi cilësore që do t’ju lejojë të bëheni përsëri protagonist.

 

Demi

– Do të jetë një muaj i vështirë. Angazhimi që do t’ju kërkohet është i konsiderueshëm, si në aspektin profesional ashtu edhe në atë emocional. Me siguri mund të mbështeteni në rritjen tuaj profesionale, e cila, megjithatë, do të kërkojë një angazhim të konsiderueshëm. Është thelbësore që ju të rezistoni në këtë periudhë tranzicioni disi të rëndë. Nëse arrini t’i rezistoni angazhimit që ju kërkohet në këtë moment, do të arrini të korrni rezultate të shkëlqyera.

 

Binjakët

– Kjo shenjë mund të llogarisë në një periudhë rozë të përbërë nga udhëtime që zgjerojnë horizontin. Do të gjeni energjinë tuaj të zakonshme, e cila ndoshta për disa kohë kishte dështuar pak. Shkurti do të jetë gjithashtu një muaj i rëndësishëm nga pikëpamja e punës, mund të vijnë mundësi të reja profesionale falë të cilave duhet të mbështeteni në një pozicion pune më të kënaqshëm, qoftë edhe ekonomik.

Gaforrja

– Jeni pak intolerantë në këtë periudhë, mbi të gjitha sepse keni një dëshirë të papërmbajtshme për të rregulluar, madje edhe për të larguar personat që ju prishin qetësinë. Jeni të vendosur të bëni ndryshime në jetën tuaj edhe nëse kjo do të thotë të largoni njerëzit që ju shkaktojnë telashe. Kjo dëshirë për rinovim do t’ju bëjë të zbuloni aspekte të rëndësishme të vetes tuaj dhe gjithashtu mund të mbështeteni në dashuri të reja ose në çdo rast në një përmirësim të dukshëm në marrëdhënien tuaj.

 

Luani

– Është një periudhë në të cilën do të dëshironi të merrni kohë për të bërë një bilanc të jetës private dhe profesionale. Një raport që është i dobishëm për të përcaktuar se ku ka boshllëqe për të plotësuar dhe për të mbyllur çështjet që po ju shkaktojnë vetëm bezdi. Nuk keni ndërmend të dorëzoheni në mënyrë pasive. Do të keni energjinë dhe vendosmërinë për të marrë anën dhe për të zgjidhur çështjet që keni lënë pezull.

Virgjëresha

– Keni një dëshirë për të rregulluar jetën tuaj. Ky do të jetë një angazhim prioritar për ju që jeni të prirur natyrshëm për të organizuar gjërat. Një synim i qartë që i keni vendosur vetes për ta ndjekur, të cilin do t’ju duhet të mendoni edhe për të marrë kohë për veten tuaj. Ju duhet të bëni pushime. Mos jini të nxituar në dashuri, duhet të mendoni shumë për zgjedhjet dhe gjërat për të thënë. Ndërsa në punë duket se gjithçka po shkon mirë.

Peshorja

– Keni pasur një periudhë që thjesht nuk ju ka shkuar mirë. Ndiheshit se ju mungonte forca dhe iniciativa. Kjo gjendje shpirtërore do të ndryshojë dhe do të keni më shumë kontroll mbi veten dhe zgjedhjet tuaja që do t’ju bëjnë të ndërmerrni projekte të reja. Mos kini frikë të mbani një qëndrim, kjo zgjedhje mund t’ju nxjerrë në pah profesionalisht.

 

Akrepi

– Mund të keni vështirësi të vogla. Është e rëndësishme që të mos frikësoheni dhe në vend të kësaj të përpiqeni të kuptoni se si t’i trajtoni ato dhe t’i kapërceni ato. Ju keni cilësitë për të lënë pas çdo lloj problemi. E sigurt është se është një muaj kërkues, në të cilin do të kërkohet nga ju një angazhim i madh. Por përkushtimi dhe bindja juaj do t’ju bëjnë ta kapërceni këtë periudhë të vogël vështirësie në mënyrën më të mirë dhe me shumë sukses.

 

Shigjetari

– Ky është një muaj me projekte të mëdha sidomos në nivel profesional që mund të çojnë në lajme të mira. Këto do të jenë mundësi që mund t’ju bëjnë të ngjiteni në shkallët hierarkike, duke folur profesionalisht dhe, për rrjedhojë, të mbështeteni edhe në një kompensim më të mirë. Gjithçka është në duart tuaja. Edhe në dashuri mund të mbështeteni në perspektiva më të ndritshme sidomos në fund të muajit.

Bricjapi

– Paratë janë në qendër të këtij muaji shkurt. Është koha për bilancet ekonomike dhe kërkimi i një stabiliteti më të madh. Situata financiare do jetë shqetësimi juaj kryesor këtë shkurt dhe për rrjedhojë nuk përjashtohet mundësia që të synoni edhe një ndryshim pune. Konkretiteti dhe intuita juaj do t’ju bëjnë të zgjidhni zgjidhjen më të favorshme. Beso ne vetvete.

 

Ujori

– Jeni në humor për ndryshime. Një dëshirë e papërmbajtshme që gjithashtu mund t’ju shtyjë të bëni gabime. Kjo do të thotë, kini kujdes kur vendosni të ndryshoni gjërat që mendoni se nuk shkojnë siç do të dëshironit, rreziku është të mposhtni dikë ose diçka. Në angazhimin tuaj revolucionar, vlerësoni me kujdes se kush është ajo që ju ka krijuar probleme, përpiquni të jeni të matur në vendimet tuaja.

 

Peshqit

– Ky është një muaj kalimtar për ju. Një periudhë për të rrjedhur me shumë qetësi, duke iu përkushtuar reflektimit dhe ndoshta edhe planifikimit. Po vjen koha për ndryshime thelbësore në jetën tuaj, por duhet të jeni gati t’i përballoni ato në mënyrën më të mirë të mundshme. Kjo nuk është koha për të bërë, por vetëm një fazë tranzicioni në të cilën të vlerësoni se cilat synime dëshironi t’i vendosni vetes në të ardhmen e afërt.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 1 SHKURT 2023

Dashi

Nëse jeni profesionist i pavarur, mbështetja e Jupiterit në sektorin e punës ju garanton mundësi interesante.

 

Demi

Mos e lini të shkojë! Shumë nga përpjekjet që keni bërë deri tani kanë qenë për të arritur rezultate konkrete.

 

Binjakët

Po hidhni hapa të vegjël por konkretë. Mos kini frikë nëse shihni një ngadalësim të mprehtë në sferën e punës.

Gaforrja

Nuk ju mungojnë problemet, por dalëngadalë mund të shihni dritën në fund të tunelit.

Luani

Ndikimet planetare nuk janë të favorshme dhe për këtë shkurti mund t’ju zhysë në mendime.

 

Virgjëresha

Puna bëhet më kërkuese, por nuk ju rëndon sepse po bëni atë që ju pëlqen.

 

Peshorja

Keni shumë për të zgjidhur. Mos u frikësoni nga yjet armiqësorë, sepse së shpejti ata do t’ju buzëqeshin përsëri.

 

Akrepi

Shkurti do jetë i mbushur me situata intensive. Kini kujdes që të mos përfshiheni në çështje të mundimshme që lidhen me paratë.

 

Shigjetari

Yjet e muajit të ri ju ftojnë të shtypni përshpejtuesin e suksesit. Ju keni kartat e duhura për të bërë një hap në cilësi.

 

Bricjapi

Horoskopi shënon një ndryshim rrënjësor në jetën tuaj, ndoshta një punë të re ose një dashuri të re.

 

Ujori

Nuk keni kohë për të humbur, yjet po lëvizin dhe ju duhet të kapni trenin e duhur! Ka disa oferta të shijshme që vijnë në mes të muajit.

Peshqit

Me Venusin në shenjën tuaj mund të mbështeteni në lidhje të reja. Mund të merrni iniciativën në fusha të ndryshme, e rëndësishme është që të jeni të bindur për atë që po bëni.

blank

HOROSKOPI E MARTË 31 JANAR 2023

Dashi

Sot jeni pak nervozë në dashuri dhe mund të merrni disa kritika që thjesht nuk do t’ju mbajnë të heshtur. Në punë gjithmonë preferoni të mbështeteni vetëm tek vetja, por ndonjëherë mendimi i dikujt tjetër mund të jetë i dobishëm.

 

Demi

Mëngjesi do të jetë më i mirë se pasditja, veçanërisht nga pikëpamja e dashurisë ku mund të ketë diskutime me partnerin tuaj, veçanërisht me një Ujor ose një Akrep. Në punë, jini pak më pak të ngurtë.

 

Binjakët

Ditë e mirë për dashurinë dhe nëse ende nuk ia keni treguar dikujt dashurinë tuaj, tani është koha e duhur për ta bërë këtë. Në punë gjithçka shkon mirë, sidomos për ata që punojnë në fushën krijuese.

Gaforrja

Qielli i sotëm sjell disa dyshime të vogla dashurie ndaj kushtojini vëmendje maksimale dhe në punë prisni që të vijë një ndryshim i bukur, pak destabilizues në fillim, por më pas do t’ju çojë aty ku keni dashur të shkoni.

 

Luani

Kjo është një epokë e artë për dashurinë dhe do ketë një mënyrë për të hedhur hapa të rëndësishëm për çiftin. Në punë jeni gjithmonë plot energji dhe dëshirë për të bërë dhe ambicia juaj do ju çojë larg.

 

Virgjëresha

Ky qiell është shumë i bukur për ndjenja edhe nëse ka ende disa pengesa për të kapërcyer. Në punë realizoni projektet që besoni.

 

Peshorja

Ditë e bukur për të jetuar emocionet në maksimum edhe nëse nuk jeni ende plotësisht të qetë. Në punë keni nevojë për durim, por lajmet janë afër.

 

Akrepi

Është një ditë nervoze, ndaj kushtoni vëmendje në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Përsa i përket punës ndiheni pak të bllokuar dhe keni një dëshirë të madhe për rebelim, por duhet të keni durim.

 

Shigjetari

Kjo e martë nis me një energji të bukur për t’u derdhur në dashuri. Nga ana profesionale prisni propozime të këndshme.

 

Bricjapi

Më në fund po vijnë lajme të mira nga pikëpamja sentimentale ndërkohë që në punë ka ndryshime në pamje. Kujdes sepse mund të ndiheni të humbur dhe të pakënaqur.

 

Ujori

Dashuria po lulëzon kështu që nëse tashmë ka dikë që ju intereson, përpiquni të thelloheni. Në punë ka nevojë për një angazhim të madh, të paktën për momentin.

 

Peshqit

Ka ardhur koha për të bërë plane të rëndësishme për të ardhmen në dashuri dhe në punë do të ketë një mënyrë për të sqaruar atë që nuk funksionon. Kjo është një ditë e mirë, jini të kënaqur me atë që keni arritur deri tani.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 30 JANAR – 5 SHKURT 2023

Dashi

Siç parashikon horoskopi, java mund t’ju rezervojë një surprizë të këndshme në dashuri, ndoshta mes të premtes dhe të shtunës. Këta yje do të rindezin shkëndijën tek çiftet ku pasioni ka munguar kohët e fundit. Një ferment i caktuar gjithashtu do të fillojë të rritet në punë. Do të keni ide të mira dhe dëshirë për t’i zbatuar ato.

Demi

Në dashuri do të dëshironi të jeni shumë të kujdesshëm, të shmangni çdo tension mes jush dhe partnerit. Po afrohen ditë të shënuara nga disa mosmarrëveshje të vogla: kini kujdes! Nga pikëpamja profesionale, këto do të jenë ditë të mira për të vlerësuar, planifikuar, investuar dhe hartuar synime të reja për të arritur.

Binajkët

Duhet të përfitoni nga këto ditë për të adresuar sqarimet në pritje në dashuri. Kohët e fundit nuk kanë qenë të qeta dhe tani do të jetë e rëndësishme të zgjidhni të gjitha vështirësitë deri në fund të shkurtit dhe jo më vonë se fundi i shkurtit. Mundësi të reja të rëndësishme do të vijnë në punë që do të përfshijnë më shumë angazhim dhe më shumë përgjegjësi për të vazhduar.

Gaforrja

Më në fund, pas një dhjetori për t’u harruar, ju do të ktheheni në krye në dashuri. Që tani e tutje do të mund të rikuperoni qetësinë që ju ka munguar deri më tani në nivel emocional dhe sentimental, edhe nëse nuk do të jetë i menjëhershëm. Në punën tuaj ju është dashur të kapërceni një periudhë ngërçi, disa probleme që ju përthithën shumë. Më e keqja është tani pas jush.

 

Luani

Sipas horoskopit javor, do të arrini një pikë ku do të ndjeni nevojën për të dhënë arsyet tuaja, veçanërisht në dashuri dhe në familje. Kujdes, sidomos rreth të martës, sepse rreziku i debatit do të jetë i lartë. Në planin profesional do të jetë e nevojshme të ruani qetësinë në ditët e para të javës. Përpiquni të mos shfryni tensionet e lindura në shtëpi tek kolegët.

Virgjëresha

Dashuria do t’ju detyrojë të tregoni kujdes të veçantë, veçanërisht të premten. Mundohuni ta dëgjoni më shumë partnerin, kushtojini më shumë kohë dhe vëmendje, sepse muajt e fundit i keni dhënë prioritet profesionit dhe çështjeve praktike. Në punë mund të merrni pak kënaqësi nga e marta e tutje. E keni merituar, sepse keni punuar shumë.

Peshorja

Është koha që të mos ulni më kokën përballë mungesës së respektit apo bullizmit. Mundohuni të tregoni se çfarë ndjeni dhe mendoni për partnerin tuaj, flisni qartë dhe mos zvarritni ankesat e pathëna. Nëse ju duhet të përballeni me një ndryshim praktik, disa punë të veçanta, më mirë planifikoni gjithçka menjëherë dhe mos prisni deri në momentin e fundit.

 

Akrepi

Një fazë e re e jetës suaj dashurie do të fillojë, shumë më premtuese, falë kalimit të ri të Venusit. Nëse në të kaluarën ka pasur probleme, tani e tutje çdo mosmarrëveshje mund të kapërcehet me qetësi dhe durim. Në punë, mos u kapni nga frika, nëse jeni duke punuar në një projekt inovativ që po testohet. Mundohuni të relaksoheni.

 

Shigjetari

Siç parashikon horoskopi, java mund t’ju kapë të papërgatitur në dashuri. Në ditët në vijim, mund të hasni në mënyrë të paqartë, një takim që do t’ju hedhë jashtë ekuilibrit. Lëreni veten të tërhiqen nga ndjesitë që do të përjetoni. Në punë, do të dëshironi të vendosni bast gjithçka të enjten dhe të premten e ardhshme! Nëse dikush bën komente ose insinuata të këqija, lëreni gjithçka të rrëshqasë mbi ju dhe vazhdoni rrugën tuaj.

 

Bricjapi

Në dashuri do t’ju duhet ende shumë kujdes. Angazhimet e punës marrin një pjesë të madhe të kohës dhe energjisë tuaj, partneri mund të ndikohet. Tensione të vogla edhe me familjen e origjinës. Në frontin e punës, do të jeni në gjendje të vazhdoni ngjitjen tuaj drejt suksesit të patrazuar. Nëse hasni në diçka të papritur, do të gjeni lehtësisht zgjidhjen më të mirë.

Ujori

Koha e mirë për dashuri. Historitë e reja sentimentale do të lindin nën yje të mirë. Ata që janë vetëm prej disa kohësh mund të krijojnë një njohje interesante, ndërkohë që çiftet prej kohësh do të kenë më shumë mundësi për të rizgjuar pasionin. Nëse keni me vete probleme të vogla burokratike ose ligjore, do të jeni në gjendje t’i zgjidhni ato në javët e ardhshme. Qielli premtues për të punuar në projekte të reja.

Peshqit

Java juaj do të fillojë me këmbën e djathtë, por do të përfundojë edhe më mirë. Dashuria do pasurohet me pasion, romancë dhe sensualitet më të madh. Takime të reja përpara për zemrat e vetmuara. Në punë mund të ndodhë që t’ju duhet të ndërprisni një projekt që nuk ishte duke u nisur. Asgje serioze! Muajt ​​e ardhshëm do të ofrojnë mundësi të reja shumë më premtuese dhe fitimprurëse.

blank

HOROSKOPI E HËNË 30 JANAR 2023

Dashi

Kjo e hënë nis mirë edhe pse pak me lëvizje të ngadalta. Në dashuri ka ende diçka për të zgjidhur dhe kujdes në punë sepse edhe nëse pika e kthesës është afër qoshes, do të duhet të bëhen zgjedhje të kujdesshme.

 

Demi

Ditë e bukur për dashuri me një hënë të favorshme dhe shumë emocione të bukura për të ndarë me partnerin tuaj. Në punë keni nevojë për stimuj të rinj.

 

Binjakët

Ka pak tension në dashuri, nuk është një kohë e lehtë por duhet të shtrëngoni dhëmbët. Nuk është një moment i shkëlqyer në punë por surprizat do të vijnë shumë shpejt.

Gaforrja

Sot disa dyshime dashurie mund t’ju sulmojnë, por mos e lini veten të pushtoni nga shumë mendime. Për sa i përket punës, duhet ende pak durim përpara kërcimit në cilësi.

 

Luani

Në dashuri sot jeni pak të shqetësuar, ndoshta shumë lodhje të akumuluar. Në punë duhet të mbani sytë hapur dhe gjithashtu të bëni kujdes që të mos shpenzoni shumë para.

 

Virgjëresha

Në dashuri do të ketë një mënyrë për të përjetuar momente të bukura me partnerin dhe për të lënë mënjanë një krizë të afërt. Kënaqësia vjen në punë.

 

Peshorja

Peshore të dashura, kjo e hënë nis me pak pavendosmëri emocionale. Kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë dhe merrni një moment për të rimbushur bateritë tuaja në punë.

 

Akrepi

Duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme në dashuri dhe të filloni të vendosni themelet për të ardhmen. Në punë do ketë një mënyrë për të fituar edhe më shumë respekt nga kolegët.

 

Shigjetari

Yjet e sotëm flasin për një energji të bukur që duhet derdhur tërësisht në dashuri. Organizoni diçka të pazakontë me partnerin tuaj dhe përpiquni të mos e teproni në punë.

 

Bricjapi

Keni një dëshirë të madhe për të ndryshuar jetën tuaj, por fillimisht duhet të kuptoni se në cilin drejtim të shkoni. Dashuria është në një krizë, ashtu si puna, por gjithçka varet nga ju. Jini më objektivë dhe merrni vendime më konkrete.

 

Ujori

Dëshira për ndryshim është gjithmonë e pranishme për ju sot më shumë se kurrë. Në dashuri mund të filloni të mendoni se dëshironi dikë ndryshe dhe në punë jeni pak intolerantë. Merrni pak kohë për të kuptuar se çfarë dëshironi me të vërtetë.

 

Peshqit

Kini kujdes që Afërdita të mos ju bëjë ndonjë të keqe sot. Dashuria shkon pak në lëvizje të ngadalta ndërsa në punë gjithçka shkon mirë. Muajt ​​e ardhshëm do të jenë vendimtarë për rritjen tuaj profesionale, mos u dorëzoni.

blank

HOROSKOPI E DIEL 29 JANAR 2023

Dashi

Kjo fundjavë për të trajtuar të gjitha çështjet e mprehta në dashuri me të cilat nuk keni pasur guximin t’i përballeni deri tani. Në punë duhet të bëni zgjedhje.

 

Demi

Këtë të dielë do të na duhet të zgjidhim një problem të vogël në çift, të cilin e keni zvarritur prej pak kohësh. Në punë keni akumuluar pak lodhje por sot do ketë një mënyrë për të rimbushur bateritë.

 

Binjakët

Kjo ditë është e bukur për ndjenjat, por do të duhet të jeni të mirë në largimin e çdo dyshimi që mund t’ju sulmojë. Në punë duhet të nxirrni pak më shumë bindje.

Gaforrja

Dita fillon me disa mendime, por do t’ju duhet të bëni përpjekje për të mos rënë në humor të keq. Në punë bëhuni gati sepse së shpejti do të nisë një fazë e re ndryshimesh.

 

Luani

Kjo e dielë ofron emocione të bukura, mundohuni ta kaloni me personin që doni. Në punë është një kohë shumë e mirë, por duhet të ndani pak më shumë kohë të lirë.

 

Virgjëresha

Sot në dashuri mund të ketë zënka, kujdes, prej pak kohësh po ndiheni nën presion. Në sferën e punës, është më mirë të mos e teproni si zakonisht. Sot relaksohuni.

 

Peshorja

Shkurti është afër, kështu që filloni të bëni plane për të ardhmen e afërt si në sferën tuaj të dashurisë ashtu edhe në atë profesionale. Është koha për të bërë zgjedhje.

 

Akrepi

Në dashuri duhet të jeni pak më pak kritikë, përndryshe rrezikoni të prishni një marrëdhënie të mirë. Në punë është më mirë të bëni pak pushim për të eliminuar stresin, nesër do të mendoni për angazhimet tuaja.

 

Shigjetari

Ju duhet të hidheni në dashuri dhe jeni specialistë për këtë. Prisni të bëni takime interesante. Në punë duhet të vazhdoni të angazhoheni dhe të vendosni pasionin në të.

 

Bricjapi

Përpiquni të gjeni pak më shumë kohë për dashurinë dhe familjen. Për sa i përket punës, përpiquni të angazhoheni pak më shumë dhe t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve të tepërta.

 

Ujori

Sot duhet të gjejmë pak energji dhe ekuilibër psikofizik. Merrni ditën për veten tuaj dhe maksimumi për të qenë me personin që doni. Nesër do të mendoni për punën.

 

Peshqit

Kjo e diel është shumë e bukur për ndjenjat edhe nëse mund të ndiheni pak të lodhur dhe të menduar. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, pika e kthesës është afër qoshes.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 28 JANAR 2023

Dashi

Kjo ditë ofron emocione të bukura ndaj mos u përmbaheni në dashuri. Në punë ka ende nevojë për t’u përkushtuar dhe për të dhënë shumë, por kënaqësitë janë afër.

 

Demi

Kini kujdes sepse kjo ditë sjell disa dyshime dashurie. Megjithatë, përpiquni të pastroni kokën dhe të bëni zërin tuaj të dëgjohet në punë, tregojuni të gjithëve se kush jeni.

 

Binjakët

Këta yje ju nxisin t’i përkushtoheni pak më shumë dashurisë që keni mbajtur kohët e fundit. Në punë ndiheni pak të humbur, por e vetmja gjë që duhet të bëni është të rifitoni vetëbesimin.

Gaforrja

Beqarët e shenjës do mund të rikthehen në lojë të dashuruar dhe do të përpiqen të gjejnë një shpirt të ri binjak. Në punë ngrihuni në këmbë dhe nëse dikush tenton t’ju shkelë, reagoni.

 

Luani

Në dashuri do të bëni një kërcim në cilësi, mos kini frikë prej saj. Në punë, është më mirë të prisni pak përpara se të merrni vendime shumë të nxituara.

 

Virgjëresha

Këtë ditë do të ishte më mirë të mos tregoheni shumë kokëfortë në dashuri, hapuni pak më shumë për të dëgjuar njëri-tjetrin. Në punë duhet të përqendroheni, kjo është një ditë e rëndësishme.

 

Peshorja

Në dashuri kushtojini vëmendje sot sepse yjet flasin për zënka të mundshme, Në punë? Ju vërtet mund të bëni një ndryshim sot, angazhohuni.

 

Akrepi

Kjo nuk është dita ideale për dashurinë, keni ndjesi të çuditshme nga partneri. Në punë keni nevojë për pak më shumë qetësi dhe butësi.

 

Shigjetari

Këtë ditë do të ishte më mirë të mos e teproni dhe t’i përkushtoheni më shumë kujdesit për veten tuaj. Në punë, puna e palodhur do të shpërblehet, por mos harroni t’i jepni hapësirë ​​edhe ndjenjave tuaja.

 

Bricjapi

Në dashuri duhet të mbani këmbët në tokë dhe të analizoni situatën në mënyrë objektive. Gjithçka është ende në punë tani për tani, por mos i humbisni synimet për t’u arritur.

 

Ujori

Sot do të përshkoheni nga një dozë e mirë energjie, shfrytëzojeni për të bërë diçka të bukur me partnerin. Në punë gjithçka po shkon mirë, vazhdoni kështu.

 

Peshqit

Këtë ditë ka vetëm një gjë që nuk duhet të bëni, ajo është të shtypni emocionet tuaja. Hapni një dialog me partnerin tuaj dhe në sferën profesionale, tërhiqeni pak nga priza, lodhja e akumuluar është shumë.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 27 JANAR 2023

Dashi

Ka diçka sot për të zgjidhur në dashuri ndaj mos kini frikë të përballeni me biseda të vështira. Në punë do arrini të merrni diçka më shumë se zakonisht dhe ndoshta edhe një konfirmim të këndshëm.

Demi

Sot mund të ketë diskutime në dashuri, ndaj kini kujdes me fjalët tuaja. Për sa i përket sferës profesionale, kënaqësitë vijnë, kushtojini vëmendje vetëm disa kolegëve nga Luani apo Peshorja.

Binjakët

Kushtojini vëmendje maksimale në dashuri sepse yjet sot nuk janë në anën tuaj dhe mbi të gjitha disponimi është paksa i ulët. Nga ana profesionale, megjithatë, të gjitha përpjekjet do të shpërblehen.

Gaforrja

Për dashurinë nuk është një periudhë e jashtëzakonshme, ndoshta ka pak inat ndaj partnerit, por herët a vonë do t’ju duhet të përballeni edhe me biseda të vështira. Në punë, nga ana tjetër, pavarësisht lodhjes, është një kohë e mirë.

 

Luani

Kjo ditë nis me shumë lodhje që do ta derdhni si në dashuri ashtu edhe në punë. Ndjenjat janë lënë disi mënjanë për shkak të shumë angazhimeve profesionale të cilat tani janë qendra e ditëve tuaja, por të paktën në fundjavë, përpiquni të arrini.

 

Virgjëresha

Deri në fund të muajit të ardhshëm do të vijnë kënaqësi dhe madje disa dashuri të reja. Sot ka pak nervozizëm, sidomos në orët e para të ditës, më pas gjërat do të përmirësohen.

 

Peshorja

Ditë e bukur për të rikuperuar pak energji dhe pozitivitet. Dashuria bëhet sërish harmonike dhe puna të jep kënaqësi të madhe.

 

Akrepi

Prisni një kënaqësi të madhe në dashuri dhe për zemrat e vetmuara gjithashtu një takim interesant. Përfitoni nga favori i yjeve dhe merrni një moment për të rimbushur bateritë në punë.

 

Shigjetari

 

Duhet të keni pak qartësi në zemrën tuaj sepse ka ende një konfuzion. Është një moment me fat në punë ndaj prisni rikonfirmime të mira.

 

Bricjapi

Kjo Venus është e bukur dhe sjell shumë emocione në jetën tuaj. Ka ende shumë pasiguri në punë, tani për tani, duhet të jeni të duruar dhe të përpiqeni të jepni më të mirën.

 

Ujori

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri sepse sot mund të ketë ndonjë konfrontim. Në punë, nga ana tjetër, është një periudhë e favorshme, më në fund të gjitha përpjekjet tuaja do të japin rezultat.

 

Peshqit

Nëse në çift ka pasur probleme kjo është dita e duhur për t’u rikuperuar. Për sa i përket punës, është një periudhë paksa e sheshtë por koha për të shkëlqyer do të vijë së shpejti.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 26 JANAR 2023

Dashi

Dita e sotme nis me një dozë të mirë pozitiviteti që duhet ta derdhni në sferën sentimentale. Në punë jeni në një situatë disi komplekse me kaq shumë gjëra për të bërë dhe disa pengesa për të menaxhuar.

Demi

Një moment shumë interesant vjen për dashurinë, ndaj përkushtojuni më shumë partnerit ose kërkimit të tij. Ka ndryshime në punë.

Binjakët

Në dashuri vjen koha për të marrë vendime të rëndësishme dhe në punë njësoj, do t’ju duhet të bëni zgjedhje dhe të mos e lini veten të rrëmbeheni nga të tjerët.

Gaforrja

Qielli i sotëm flet për dashurinë ndaj emocionet janë dritë jeshile. Për sa i përket punës, ka shumë mundësi të reja rritjeje, përfitoni prej tyre.

Luani

Kjo ditë sjell pak shqetësim të brendshëm, kini kujdes. Nuk ndiheni në fuqi të plotë por mos e humbni fokusin në punë sepse do të ketë një mënyrë për të bërë diçka më shumë.

Virgjëresha

Në dashuri vjen koha për të qenë më e qartë me partnerin dhe në punë, nga ana tjetër vijnë konfirmime të bukura që do t’ju japin shumë kënaqësi.

Peshorja

Përballoni pa frikë diskutimet e dashurisë, janë e vetmja mënyrë që çifti të piqet. Në punë duhet t’i kushtoni vëmendje parave dhe gjithashtu nervozizmit.

Akrepi

Ka shumë pasion në dashuri, përfitoni nga kjo ditë për të pasur pak më shumë intimitet me partnerin. Në punë duhet të vlerësoni me kujdes çdo propozim përpara se ta pranoni.

 

Shigjetari

Në dashuri kini kujdes të mos bëni gabime, përpiquni të jeni më të arsyeshëm. Gjithçka po shkon mirë në punë dhe do të ketë edhe një mënyrë për të rritur fitimet.

Bricjapi

Ky qiell është i bukur për dashurinë që do t’ju japë mundësinë të përjetoni emocione pa shumë mendime. Ka ende disa pengesa në punë, duhet të fillojmë të marrim vendime të rëndësishme.

Ujori

Sot nuk po ndiheni në fuqi, kështu që është më mirë të mbani një profil të ulët si në dashuri ashtu edhe në punë. Në nivel profesional ka disa ndryshime, por do të duhet paksa të mësoheni.

Peshqit

Ki kujdes sepse ka pasur një rënie në dashuri, por mos u shqetëso. Në punë do ju duhet të përballeni me disa diskutime por mundohuni ta bëni me kokën lart.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 25 JANAR 2023

Dashi

Kini kujdes sepse sot do ju pushtojnë disa dyshime në dashuri, ndoshta duhet ende të kuptoni nëse keni vërtet ndjenja për partnerin apo jo. Në nivel pune, kënaqësi të mëdha vijnë pas një periudhe përpjekjeje.

Demi

Sot do të jetë e nevojshme t’i përballoni problemet në çift me kthjelltësi dhe pa u kapur nga emocionet. Në punë kujdes nga çdo keqkuptim me kolegët.

Binjakët

Sot dashuria do t’ju ndriçojë ditën duke ju dhënë emocione të bukura. Në punë mund të shpërqendroheni lehtësisht, por përpiquni të mos e humbni shumë përqendrimin.

Gaforrja

Sot ndiheni veçanërisht emocional dhe keni një dëshirë dhe nevojë të madhe për dashuri. Përsa i përket punës, kushtojini vëmendje fjalëve, dikush mund të ofendohet dhe të ndikohet në harmoninë e ekipit.

Luani

Kjo ditë fillon paksa me lëvizje të ngadalta, por dashuria e të dashurve do t’ju bëjë të ktheheni plot energji. Në punë keni gjithmonë shumë gjëra për të bërë, por përpiquni të shijoni edhe pak kohë të lirë.

 

Virgjëresha

Në dashuri është më mirë të kini kujdes me fjalët sot, rrezikoni një sherr të fortë. Në punë mos u nervozoni nëse të tjerët nuk do t’ju dëgjojnë, për këtë herë është më mirë ta lini të shkojë.

 

Peshorja

Këtë ditë duhet të shkëputeni nga gjithçka dhe të përpiqeni të rimbushni bateritë tuaja. Në dashuri keni nevojë për një prani më të madhe dhe puna po ju merr gjithë kohën që keni në dispozicion.

Akrepi

Sot keni një nevojë të fortë për ndryshim, kështu që kënaqni nevojën tuaj si në dashuri ashtu edhe në punë. Mundohuni të ndryshoni zakonet tuaja dhe do të shihni që humori juaj do të rritet sërish.

 

Shigjetari

Sot ka pak humor të keq, sidomos në jetën private. Megjithatë, përpiquni të sqaroni se çfarë nuk shkon me partnerin tuaj dhe në punë lëreni veten të frymëzoheni nga krijimtaria juaj.

Bricjapi

Sot duhet t’i japim pak më shumë hapësirë ​​dashurisë dhe kultivimit të dashurive më të dashura. Është një kohë e vështirë në punë por duhet të shtrëngoni dhëmbët.

Ujori

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri sepse dikush do të përpiqet të vendosë këmbët mbi ju. Rebel. Dhe në punë, ka shumë për të bërë, kështu që bëni pak më shumë përpjekje.

Peshqit

Kjo është një ditë e zbulimeve të dashura, ndaj mos kini frikë të flisni me partnerin tuaj dhe të tregoni se si ndiheni. Në punë është koha optimale dhe filloni të bëni plane të sakta për të ardhmen.

blank

Filmi “Everything Everywhere All at Once” fiton 11 nominime për çmimet Oscar

RFE/RL

Filmi “Everything Everywhere All At Once” është renditur të krye të nominimeve për çmimet Oscar, përkatësisht 11, duke nisur kështu garën për çmimet që ndan Akademia e Shkencave dhe Arteve të Shteteve të Bashkuara.

I dyti, me më shumti nominime – nëntë të tillë – është renditur filmi gjerman “All Quiet on the Western Front”, sikur edhe komedia e zezë irlandeze, “The Banshees of Inisherin”.

Të nominuar në kategorinë kryesore janë edhe filmat: “Top Gun: Maverick” dhe “Avatar: The Way of Water”, të cilët besohet u kanë ndihmuar njerëzve të kthehen nëpër kinema, pas pandemisë së koronavirusit.

Filmi më i nominuar “Everything Everywhere All At Once” portretizon një familje imigrante kinezo-amerikane që i nënshtrohet një kontrolli tatimor dhe më pas përfshihet në sfida tjera shumëdimensionale.

Ky prodhim është komentuar shumë kur është transmetuar për herë të parë, dhe ka arritur të fitojë mbi 100 milionë dollarë në gjithë botën.

Fituesit do të bëhen publikë në një ceremoni që do të organizohet më 12 mars, të cilën do ta udhëheqë komediani, Jimmy Kimmel.

Fituesit do të votohen nga mbi 10.000 aktorë, producentë, drejtorë dhe njohës të filmit, të cilët janë pjesë e Akademisë e Shkencave dhe Arteve në SHBA.

blank

HOROSKOPI E MARTË 24 JANAR 2023

Dashi

Momentet e lodhjes intensive nuk mund të përjashtohen. Megjithatë, shpirti është i gëzuar, sepse ju e dini se keni të drejtë dhe bëni atë që është e nevojshme.

 

Demi

Mprehni sytë dhe intuitën: gjatë ditës do të ketë takime emocionuese në vendet më të ndryshme.

 

Binjakët

Filloni të ecni në drejtimin e duhur për të nisur rrugëtimin tuaj personal drejt lumturisë autentike.

Gaforrja

Yjet ju ftojnë të mos hiqni dorë nga miqësitë që mund të kthehen në diçka më shumë, nga frika se mos refuzoheni. Nxirr guximin.

 

Luani

Yjet ju mbështesin në zakonet tuaja të reja dhe qëllimet e mira: një dietë, një trajtim, një pasion i ri do t’ju japë diçka më shumë.

 

Virgjëresha

Situata në punë po nxehet: ndiheni pak nervoz, por e dini se po luftoni për gjërat e duhura.

Peshorja

Nëse keni një punë të qëndrueshme dhe të sigurt, shmangni prishjen e saj për shkak të padurimin tuaj të përkohshëm me një punë ose një koleg.

 

Akrepi

Më në fund ndjeni sërish pasionin për të bërë atë që doni. Ndoshta edhe puna do të goditet nga kjo valë entuziazmi?

 

Shigjetari

Dita është e përshtatshme për t’u përballur me situata komplekse burokratike. Nëse ju duhet të zgjidhni një mosmarrëveshje, do të keni duart e duhura.

 

Bricjapi

Yjet mbrojnë zgjedhjet tuaja, megjithatë disa rezultate varen ekskluzivisht nga sa jeni të përkushtuar dhe sa vleni.

 

Ujori

Nuk është absolutisht e gabuar të bëni kërkesa të drejtpërdrejta në fushën e dashurisë, sepse jeni të mbështetur nga pasioni dhe energjia e aftë për të bërë këdo të kapitullojë.

Peshqit

Nëse zemra juaj është e lirë për një kohë të gjatë, në horizont bie në sy një ndjenjë e re: mos lejoni që gjërat të ndodhin vetë, lërini ngjarjet të kthehen në favorin tuaj.


Send this to a friend