VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Europë

Kurir: Franca e Gjermania e kthejnë dialogun Kosovë-Serbi në shtator

By | June 9, 2020

Ceremoni në Francë në përkujtim të zbarkimit në Normandi

By | June 6, 2020

Ambasadori italian Paolo Foresti Komisionit të Venecias: Teatri Kombëtar u rrënua në 4:30 gjatë natës sikur njerëzit pa skrupuj veprojnë kur kryejnë krimet e tyre

By | June 4, 2020

Raportuesja për Kosovën në PE: Deputetët ishin nën presion të madh nga udhëheqja e LDK dhe Thaçi

By | June 3, 2020

Eksperti gjerman: Po bëhet presion i jashtëzakonshëm për një marrëveshje të ndytë Kosovë -Serbi

By | June 2, 2020

BE: Trumpi s’mund të ndryshojë formatin e G7-ës

By | June 2, 2020

Merkel refuzon ftesën e Trumpit për Samitin e G7-ës në Uashington

By | May 30, 2020

VOA – Emërimet në Kushtetuese, Venecia i jep prap të drejtë Metës, betimet vetëm tek Presidenti

By | May 30, 2020

Lajçak takoi ambasadorët e shteteve të Ballkanit Perëndimor

By | May 25, 2020

Franca dhe Gjermania kundër një marrëveshje të shpejtë Kosovë-Serbi

By | May 23, 2020

MJEDIS I NDOTUR MORALISHT Fjalimi i mbajtur më 1 janar 1990, rastin e zgjedhjes President i Çekosllovakisë! Nga VACLAV HAVEL

By | May 23, 2020

NATO takim pas vendimit të SHBA për tërheqje nga Traktati i Qiejve të Hapur

By | May 22, 2020

Nurenbergu i komunizmit. In memoriam Vladimir Bukovskij – korrespondenca romane Nga Profesor Renato Cristin Shqipëroi Elida Buçpapaj

By | May 20, 2020

Presidenti i PPE dënon shembjen e Teatrit: Intimidimi dhe dhuna ndaj protestuesve, e papranueshme

By | May 18, 2020

“Moment historik” në Danimarkë, asnjë viktimë nga koronavirusi

By | May 16, 2020

Në Francë 2.8 milionë persona mund të jenë infektuar me COVID-19

By | May 14, 2020

Merkel thotë se ka qenë e shënjeshtruar nga hakerët rusë

By | May 13, 2020

Gjermanët s’i duan rusët në dialogun Kosovë-Serbi, thonë se BE-ja është përgjegjëse për procesin

By | May 12, 2020

Lajcak e rikthekson me forcë qëndrimin kundër shkëmbimit të territoreve

By | May 11, 2020

Infektologu suedez: Masat e izolimit vetëm po e vonojnë atë që është e pashmangshme

By | May 9, 2020

Koronavirusi lë në hije ngjarjet për Ditën e Fitores në Evropë

By | May 8, 2020

ARD dhe SFR shfaqin një film televiziv për mafian shqiptare, ndiqet nga miliona shikues

By | May 8, 2020

Zbardhet axhenda e Samitit të BE-së në Zagreb, fokusi kryesor lufta ndaj COVID-19

By | May 5, 2020

Merkel: Për vaksinën kundër COVID-19 nevojiten rreth 8 miliardë euro

By | May 3, 2020