VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Europë

Ministri i Jashtëm i Ukrainës: Trump nuk i ka bërë presion Zelenskiyt

By | September 22, 2019

Shqipëria, Korea e Veriut e Europës Nga Christoph Dieckmann

By | September 19, 2019

Christine Lagarde merr mbështetjen e PE-së për të drejtuar Bankën Qendrore Evropiane

By | September 17, 2019

Von der Leyen e mbron idenë e “Mënyrës Evropiane të Jetesës”

By | September 17, 2019

Italia lejon zbarkimin e 82 emigrantëve në portin e saj

By | September 14, 2019

Statuja e mareshalit sovjetik shkakton përplasje diplomatike midis Rusisë e Çekisë

By | September 14, 2019

Pika të reja për karikimin e automjeteve elektrike në Itali dhe Austri

By | September 13, 2019

Vjenë, në aeroport zbulohen 88 zvarranikë në bagazh

By | September 13, 2019

Takimi i Vishegradit nën hijen e debateve për Kosovën

By | September 12, 2019

Presidenti çek dëshiron të rishqyrtohet njohja e Kosovës – kundërshtohet në Pragë (video)

By | September 11, 2019

Presidenti çek: “Nuk më pëlqen Kosova” (video)

By | September 11, 2019

Zemërim në Gjermani për zgjedhjen e një “neo-nazisti” kryetar qyteti

By | September 9, 2019

Itali: Pas disfatës, Matteo Salvini përballet me sfida dhe shpreson rikthimin

By | September 7, 2019

Skandal në Itali, djali i themeluesit “Lëvizja 5 Yjet” akuzohet për përdhunim në grup

By | September 6, 2019

Qeveria e re italiane bën betimin

By | September 5, 2019

U dogj brenda makinës pas aksidentit, detaje tronditëse nga vdekja e futbollistit shqiptar

By | September 4, 2019

E humb mandatin e deputetit për shkak të deklaratave raciste

By | September 4, 2019

Polonia shënon 80-vjetorin e fillimit të Luftës së Dytë Botërore

By | September 1, 2019

Ministrat e BE-së diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi

By | August 30, 2019

Kukan kritikon ashpër BE-në për çështjen Kosovë-Serbi, ja ç’propozon

By | August 30, 2019

Lajçak kritikon Serbinë, jep sinjale se mund të shqyrtojnë njohjen e Kosovës

By | August 30, 2019

Të rinjtë gjermanë “janë trajtuar si skllevër” në Rumani

By | August 29, 2019

Bërnabiq: Borrell e mbështet qëndrimin e Spanjës për Kosovën

By | August 28, 2019

Kufijtë – Angela Merkel “ultimatum” Vuçiçit: Do ndëshkoheni rëndë

By | August 24, 2019