VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Intervista

Intervista – Kupchan: Pengesa për ndryshim të kufirit nuk është në Berlin, por në Prishtinë

By | September 24, 2018

Deputetja gjermane: Më shumë presion për njohjen e Kosovës

By | September 22, 2018

“Kërkesa e Izet Haxhisë dhe dekorimi i Gafurr Mazrekut”, flet vajza e Azem Hajdarit: Çështja le të rihapet, misteri i vrasjes së shekullit

By | September 12, 2018

Intervista – Ron Johnson: U takon njerëzve e udhëheqësve të Kosovës dhe njerëzve e udhëheqësve të Serbisë që përfundimisht të gjejnë zgjidhje

By | September 10, 2018

Intervista – Caplan: Ndryshimi i negociuar i kufijve mund të normalizojë raportet Kosovë-Serbi

By | September 10, 2018

Flet eksperti gjerman: Këmbimi i territoreve, hapi i parë drejt një Shqipërie më të madhe

By | September 4, 2018

Balija: Kosova po shënon rënie të investimeve të huaja

By | September 2, 2018

“Gjermania është kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan, kjo ide është marrëzi”

By | September 2, 2018

Intervista – Surroi: Bisedimet Thaçi – Vuçiq për kufijtë, klandestine

By | September 1, 2018

Intervista – Ashdown: Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi do të pasonte me kërkesa të ngjashme

By | August 31, 2018

Intervista – Dael Dervishi: Njohja me John McCain, pse ishte mirënjohës për rolin e Shqipërisë

By | August 30, 2018

Intervista – Korrigjimi i kufijve, Meta: Është jetike të mos rikthehen më kurrë pamje të shpërnguljes me dhunë të familjeve

By | August 29, 2018

Emigrantët – Edi Rama: ASNJЁ SHKЁMBIM ME BE, POR TIRANA URON QЁ ROMA MOS TЁ MBETET VETЁM – E pёrktheu nga italishtja Eugjen Merlika

By | August 27, 2018

Edlira Zhiti: Nënë Tereza është misionare e dashurisë

By | August 26, 2018

Tomislav Lulzim Perušić: Më vinte turp se s’dija asgjë për shqiptarët, edhe pse jemi fqinjë

By | August 26, 2018

Intervista – Hooper: rregullimet territoriale mes Kosovës dhe Serbisë, çështje taktike

By | August 25, 2018

Intervista – Konjufca: Do ta rrëzojmë nga pushteti Hashim Thaçin

By | August 25, 2018

Intervista – Bushati: Inkurajojmë një marrëveshjeje ligjërisht të detyrueshme që respekton tërësinë territoriale të Kosovës, formën unitare të shtetit, karakterin multietnik dhe multikonfesional

By | August 25, 2018

Intervista – Prelec: Ndryshimi i kufijve të Serbisë dhe Kosovës eliminon pikën nevralgjike

By | August 25, 2018

Dëshmia e rrallë – Çfarë ndodhi pas vrasjes së Bardhok Bibës: Polici theu djepin ku isha unë 6-muajsh, nana më mbështolli me tjegull e më çuan në…

By | August 24, 2018

Intervista – Hooper: Marrëveshja me Serbinë, nënkupton marrëdhënie të re me SHBA-të

By | August 22, 2018

Intervista, MAPO – Baton Haxhiu: SHBA për Ballkanin, tani me Trumpin gjithçka është ndryshe

By | August 18, 2018

Intervista – Ish ndihmësi i Ahtisaarit për Kosovën: Nuk është komuniteti ndërkombëtar që ka hedhur idenë e kufijve

By | August 15, 2018

Joe DioGuardi & Shirley Cloyes Dioguardi: Hashim Thaçi do të dalë përpara Gjykatës Speciale – Serbëve nuk mund t’u zësh besë: Jo shkëmbime territoresh pa njohjen e Kosovës nga Serbia!

By | August 13, 2018