VOAL

VOAL

Aforizmi i ditës – 5 maj 2016

May 5, 2016
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MARTË 21 MARS 2023

Dashi

Ky qiell është i bukur për të rizbuluar pak pasion në dashuri dhe për të përjetuar emocione të bukura. Nëse jeni beqarë është më mirë të mos zgjidhni persona dhe situata të komplikuara. Ka një lajm në punë.

 

Demi

Kujdes nga shpenzimet e tepërta që po sjellin pak stres në jetën tuaj private. Në punë ka shumë angazhime por përpiquni të mos i kushtoni gjithë kohën punës.

 

Binjakët

Sot ka një moment të vogël shqetësimi për shkak të lodhjes së akumuluar dhe një humor disi të paqëndrueshëm. Vëmendje në dashuri por edhe në punë ku ka një dëshirë të madhe për t’u rebeluar.

Gaforrja

Në dashuri vjen një moment i mirë për të gjetur qetësinë dhe për të ndërtuar një të ardhme në çift. Në punë çdo gjë po ecën mirë falë një ndërthurjeje të bukur planetare që do ju befasojë.

 

Luani

Kjo e martë është paksa e veçantë edhe nëse pas një momenti vështirësie ka pak qetësi si në dashuri ashtu edhe në punë. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe mos u pushtoni nga ankthi.

 

Virgjëresha

Kjo ditë do t’ju frymëzojë për të kërkuar stimuj të rinj në dashuri dhe në punë. Së shpejti do të ketë lajme interesante, por tani për tani duhet të bëjmë pak durim.

 

Peshorja

Mos kini frikë të kërkoni ndihmë nëse jeni duke përjetuar një moment vështirësie emocionale. Ka shumë njerëz të cilëve mund t’u besoni, ndaj mos u mbyllni.

 

Akrepi

Në dashuri gjithçka shkon mirë por në punë ka disa probleme për të zgjidhur. Sidoqoftë, mos u frikësoni, sepse do të jeni në gjendje të merrni gjithçka që dëshironi.

 

Shigjetari

Dita e sotme fillon me një rikuperim të mirë psiko-fizik. Më në fund ndiheni plot energji dhe me një dëshirë të madhe për të bërë, përpiquni të shfrytëzoni sa më shumë këtë moment për të bërë diçka të bukur me ata që doni.

 

Bricjapi

Kushtojini vëmendje situatave të paqarta në dashuri sot. Kuptoni se çfarë dëshironi dhe në punë do të keni vendime të rëndësishme për të marrë.

 

Ujori

Zakonisht ju përdorni gjithmonë kokën për të marrë vendime të rëndësishme, tani ka ardhur koha të përdorni edhe pak instinkt. Jini të durueshëm nëse gjithçka nuk vjen aq shpejt sa keni shpresuar.

 

Peshqit

Më në fund do të mund të përfundoni të gjitha çështjet e pazgjidhura. Në punë, është koha t’i tregoni të gjithëve vlerën tuaj.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 20-26 MARS 2023

Dashi

Do të ndiheni super të ngarkuar dhe me një dëshirë të madhe për të bërë. Asnjëherë si ky vit pranvera nuk do të thotë rifillim dhe pushtime të reja për ju.

 

Demi

Një javë e favorshme fillon për ju, veçanërisht nëse keni dyshime ose çështje të pazgjidhura. Nëse nuk i keni ende idetë e qarta, shumë shpejt do të kuptoni se çfarë të bëni.

 

Binjakët

Dielli dhe Hëna që do të hyjnë në shenjë do ju japin shumë energji. Më në fund do të jeni edhe më të relaksuar, falë Marsit i cili më në fund do t’ju bëjë të lirë.

 

Gaforrja

Pavarësisht se Jupiteri është kundër jush, mirëqenia do të fitojë mbi pesimizmin.

Qielli do jetë aq i kthjellët për ju sa të gjitha pasiguritë do të treten, edhe ndaj partnerit.

 

Luani

Muajt ​​e fundit jeta juaj sociale ka ndryshuar shumë dhe shpesh jeni ndjerë të zhvendosur. Kjo javë sigurisht që do të jetë e kënaqshme si në aspektin social ashtu edhe në atë profesional.

 

Virgjëresha

Java do të nisë e përpjetë për shkak të shumë situatave për t’u riorganizuar. Përveç disa diskutimeve të vogla familjare, këto ditë do të jenë shëruese për ju.

 

Peshorja

Java do të jetë plot me dhimbje koke, si në zyrë ashtu edhe në shtëpi, por asgjë që nuk mund ta përballoni.

Do të jeni akoma të rrethuar nga një atmosferë realizmi dhe dorëheqjeje.

 

Akrepi

Këtë javë asgjë dhe askush nuk mund t’ju ndalojë. Jeni në fazën ku dëshironi të mësoni sa më shumë gjëra dhe ata që ju njohin mirë e dinë shumë mirë që nuk ka kufi për ju.

 

Shigjetari

Më në fund një lajm i mirë po vjen për ju. Faza ku jeni ndjerë vazhdimisht nën presion ka mbaruar, tani mund të ketë mundësi të shkëlqyera për ju.

 

Bricjapi

Për ju të lindur në këtë shenjë, ka ardhur koha të merreni me punë në fushën sentimentale, sepse një pasuri e tillë nuk do ju ndodhë lehtë.

 

Ujori

Do të jetë për ju një javë plot gëzim, plot emocione, fat dhe mirëqenie. Ju mund të kënaqeni me një zgjedhje të bërë tashmë disa kohë më parë.

 

Peshqit

Ju duhet të bëni diçka konkrete, ndaj veproni, por në mënyrë të qartë dhe të saktë. Do të ketë stimuj dhe propozime të reja.

blank

HOROSKOPI E HËNË 20 MARS 2023

Dashi

Kjo javë e re fillon me një Venus të bukur që të jep emocione të bukura. Në punë pavarësisht angazhimeve vijnë kënaqësi të mëdha.

 

Demi

Ko ditë e parë e pranverës nis me një romancë të bukur që do të zgjasë gjatë gjithë ditës. Dashuria merr hov dhe do të ketë një mënyrë që çiftet e qëndrueshme t’i japin një shtysë të re marrëdhënies dhe të rizbulojnë pak pasion.

 

Binjakët

Sot po ndiheni pak të stresuar, kini kujdes me fjalët si në punë ashtu edhe në shtëpi sepse rrezikoni të shkaktoni disa zënka. Më mirë të ruani një profil të ulët dhe të jeni të durueshëm.

 

Gaforrja

Sot zemra juaj po rrah me shpejtësi dhe do të mund të përjetoni emocione të forta me partnerin tuaj. Në punë do të mund të bëni më shumë dhe gjithashtu do të merrni një promovim të këndshëm.

 

Luani

Kjo datë 20 mars 2023 ju bën veçanërisht të shqetësuar, ndaj kushtojini vëmendje grindjeve të mundshme si në dashuri ashtu edhe në punë. Mbani nervat tuaja larg sepse rrezikoni të debatoni me të gjithë sot.

 

Virgjëresha

Në dashuri nuk jeni shumë të kënaqur me atë që po bëni, kështu që më mirë merrni një moment për të reflektuar. Edhe puna nuk po ecën në mënyrën më të mirë. Më mirë filloni të pastroni dyshimet.

 

Peshorja

Kjo javë e re e marsit sjell disa emocione të përziera. Ka pak kaos në zyrë dhe gjithashtu në zemrën tuaj. Kini kujdes që të mos mbingarkoheni nga shumë negativitet.

 

Akrepi

Përpiquni të relaksoheni këtë të hënë dhe mos bini në provokimet e të tjerëve. Në punë jo gjithçka shkon ashtu siç do të dëshironit, por shtrëngoni dhëmbët.

 

Shigjetari

Një energji e bukur po kthehet në jetën tuaj, ndaj shfrytëzojeni sa më shumë. Në punë ndjeni njëfarë padurimi, mbi të gjitha për shkak të rutinës gjithmonë të njëjtë.

 

Bricjapi

Duhet të filloni të sqaroni paqartësitë në jetën tuaj personale dhe profesionale. Jeni plot dyshime për gjithçka por jeni të vetmit që mund t’i sqaroni një herë e mirë por duhet përkushtim, qartësi dhe ndershmëri me veten tuaj.

 

Ujori

Në dashuri vjen një shtytje e mirë, shfrytëzojeni sa më shumë. Mundohuni të zgjidhni dashurinë tuaj të radhës dhe lëvizjet e punës me kokën tuaj dhe pa u mbështetur tek të tjerët.

 

Peshqit

Një moment shumë pozitiv ka ardhur për ju ku ndiheni plot energji dhe optimizëm. Yjet janë në anën tuaj ndaj mos kini frikë të rrezikoni dhe të përfshiheni.

blank

HOROSKOPI E DIEL 19 MARS 2023

Dashi

Hëna e sotme ju bën veçanërisht emocionues, por zgjidhni t’u jepni hapësirë ​​emocioneve pozitive dhe jo atyre negative. Nëse jeni beqarë nuk do mungojnë takimet, mos u mbyllni në shtëpi.

 

Demi

Këtë të diel tregohuni të kujdesshëm në dashuri sepse lidhja juaj do të testohet. Do të zbuloni nëse partneri është personi i duhur apo jo për të qenë pranë jush.

 

Binjakët

Sot, si dhe së fundmi, do të jeni plot me gjëra për të bërë, por ju pëlqen të jeni të zënë. Në dashuri gjithçka po shkon mirë dhe beqarët po bëjnë njohje të këndshme por do jetë e nevojshme të zbulohet nëse do të jenë të qëndrueshme apo jo.

Gaforrja

Kini kujdes sepse në jetën tuaj vjen pak nervozizëm i cili ju shkakton edhe shqetësime në stomak. Mbani qetësinë sa më shumë që të jetë e mundur dhe përpiquni të kaloni një ditë të bukur në natyrë me ata që ju duan.

 

Luani

Kujdes nga vështirësitë në dashuri sepse jo gjithçka po shkon sipas planit. Për t’i dhënë një dritë të re çiftit, përpiquni të organizoni diçka romantike me partnerin tuaj.

 

Virgjëresha

Këto ditë ka fat si në dashuri ashtu edhe në punë, përfitoni nga kjo. Mundohuni të shfrytëzoni çdo mundësi të re.

 

Peshorja

Ka ardhur koha të shijoni një moment relaksi falë një hëne të bukur në shenjën që përveç paqes së brendshme do t’ju bëjë më magjepsës në sytë e të tjerëve.

 

Akrepi

Në këtë periudhë të fundit kini kujdes në dashuri sepse disponimi nuk është tamam në qiell dhe duket se ka diçka që nuk funksionon. Në punë, megjithatë, gjithçka është në rregull.

 

Shigjetari

Ditë e bukur për të organizuar një udhëtim të këndshëm ose një udhëtim në shoqëri me të dashurin tuaj. Shijojeni në maksimum këtë moment me fat.

 

Bricjapi

Ju jeni gjithmonë një pikë referimi e shkëlqyeshme për të gjithë, por përpiquni të zbutni “ngurtësinë” tuaj në dashuri duke e lënë veten të shkojë për pak më shumë romancë.

 

Ujori

Dashuritë e reja kanë nevojë për një shtytje të mirë për t’u nisur, por nëse nuk jeni të bindur, mos u hidhni me kokë në një marrëdhënie të re.

 

Peshqit

Pas një jave të rëndë vjen pak relaks këtë fundjavë. E bukur kjo e dielë të kaloni pak më shumë kohë me partnerin tuaj dhe ta lini veten të përkëdhelur.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 18 MARS 2023

Dashi

Bëhuni gati që hëna të hyjë në shenjën tuaj e cila do të sjellë pak humor të keq në jetën tuaj private, të paktën në orët e para të ditës. Në punë është më mirë të nxirrni pak durim sepse do t’ju duhet.

 

Demi

Yjet e sotëm flasin për një ditë që do të testojë lidhje të reja. Në punë, por edhe në dashuri, këshilla është që të përfshiheni më shumë.

 

Binjakët

Në periudhën e fundit ka pasur shumë takime të reja por ndoshta nuk e keni gjetur ende shpirtin tuaj binjak. Më mirë përpiquni të kuptoni se çfarë po kërkoni vërtet.

 

 

Gaforrja

Kushtojini vëmendje sot sepse yjet ju shqetësojnë veçanërisht. Në dashuri grindje të mundshme dhe në punë më mirë të mos bini në provokimet e të tjerëve.

 

Luani

Kjo e shtunë ju bën pak nervoz, sidomos në dashuri ku duket e vështirë të vendosni një dialog me partnerin. Në punë do arrini shumë.

 

Virgjëresha

Sot vjen një nxitje e këndshme e pozitivitetit për t’u derdhur tërësisht në dashuri. Dashuroni pa hezitim dhe paragjykime sepse mund të arrini shumë. Punë? Merrni një ditë për t’u çlodhur.

 

Peshorja

Në këtë ditë me hënën në shenjën tuaj do të mund të bëni takime të mira dhe gjithashtu të merrni disa surpriza në fushën profesionale. Në punë ka ndryshime të mëdha.

 

Akrepi

Në këtë periudhë të fundit e keni lënë mënjanë dashurinë por ka ardhur koha të hapni sërish zemrën. Trajtojeni veten me disa dalje romantike dhe të hënën do të mendoni për punën.

 

Shigjetari

Në dashuri vjen koha për të përjetuar emocione të forta. Organizoni dalje dhe udhëtime jashtë qytetit për të shijuar në maksimum fundjavën dhe nëse jeni beqarë pranoni disa ftesa të tjera.

 

Bricjapi

Ju keni një karakter shumë të vendosur dhe kjo ju bën gjithmonë një pikë referimi si në dashuri ashtu edhe në punë. Megjithatë, tani ka ardhur koha që të jeni pika referimi për veten tuaj. Përfitoni nga fundjava për të qenë pranë njerëzve që doni.

 

Ujori

Dashuria ka filluar të rritet, por duhet përpjekje për t’i bërë gjërat të shkojnë siç duhet dhe për të krijuar një bazë të qëndrueshme për një marrëdhënie të qëndrueshme. Në punë këtë fundjavë flisni për suksese.

 

Peshqit

Kjo javë ka qenë e ngarkuar, por më në fund ka ardhur koha për të rimbushur bateritë dhe për të pushuar pak. Përfitoni nga këto ditë për një udhëtim në natyrë dhe për të rizbuluar pak pasion në dashuri.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 17 MARS 2023

Dashi

Kjo ditë sjell shumë entuziazëm dhe dëshirë për të bërë në jetën tuaj, ndaj mos kini frikë të hidheni në njohje të reja. Prisni lajme interesante në punë.

 

Demi

Hëna po ju jep një shtysë të këndshme sot. Përfitoni nga ky moment pozitiv për të takuar njerëz të rinj. Përgjigjet që po kërkoni do të vijnë në punë.

 

Binjakët

Për dashurinë është një moment disi i ndërlikuar ndaj kini kujdes, sidomos me fjalët dhe aq më tepër nëse keni të bëni me dikë të shenjës suaj ose me një Peshq. Në punë, kushtojini vëmendje kolegëve që mund t’ju bëjnë disa truke.

Gaforrja

Kujdes nga kjo hënë disonante që sjell pak nervozizëm në dashuri. Në punë nuk është koha më e mirë ndaj përpiquni të kafshoni plumbin dhe të kaloni përtej polemikave.

 

Luani

Sot ka tension, por është më mirë të mos mbyteni shumë nga negativiteti. Në vend të kësaj, në punë vijnë lajme interesante, kështu që shikoni të ardhmen me më pak stres dhe frikë.

 

Virgjëresha

Në dashuri vjen një moment i bukur për t’u shijuar plotësisht. Në punë do të duhet ende pak kohë para se të filloni të përjetoni disa ndryshime, por mos e humbni shpresën. Do të vijnë kohë të mira.

 

Peshorja

Më në fund dashuria kthehet për të dominuar jetën tuaj, kështu që braktisni të gjitha mendimet negative. Në punë keni lajme të reja dhe ndryshoni pak rutinën tuaj por ju takon juve të hidhni hapin e parë.

 

Akrepi

Kjo ditë ju lejon të përjetoni emocione të forta. Në punë, kushtojini vëmendje vetëm disa pengesave të vogla por asgjë të pazgjidhshme.

 

Shigjetari

Duke filluar nga sot do të mund të zhbllokoni atë pjesë tuajën që deri tani ju ka penguar të lini veten plotësisht në dashuri. Në punë, përpiquni të revolucionarizoni rutinën tuaj dhe të gjeni stimuj të rinj.

 

Bricjapi

Vjen një moment i vështirë për jetën e dashurisë me kaq shumë keqkuptime me partnerin. Në punë jo gjithçka shkon ashtu siç do të dëshironit, por përpiquni të mos e humbni durimin.

 

Ujori

Një moment qetësie kthehet në dashuri, ndaj shijoni këtë qetësi të sapogjetur. Në punë prisni propozime të reja.

 

Peshqit

Ky qiell është i bukur për ndjenja. Jeni të etur për të dashuruar si kurrë më parë, kështu që derdhni gjithë ëmbëlsinë tuaj në dashuri. Gjithçka po shkon mirë në punë, mjafton t’i kushtoni vëmendje parave.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 16 MARS 2023

Dashi

Takimet e reja janë të favorizuara sot dhe mund të jetë dikush që mund të bëjë që zemra t’ju rrahë sërish. Në punë është një ditë shumë interesante për të nisur projekte të reja.

 

Demi

Sot hëna e favorshme ju bën më empatik dhe të etur për dashuri se kurrë. Përfitoni nga kjo valë pozitiviteti dhe përfshihuni në punë sepse keni mbrojtjen e yjeve.

 

Binjakët

Në dashuri ne kemi nevojë për vëmendjen më të madhe sot, sepse grindjet janë afër. Në punë filloni të mendoni për të ardhmen me zgjedhje vendimtare që do të ndryshojnë jetën tuaj për mirë.

Gaforrja

Sot po vijnë pak polemika, sidomos në jetën private, ndaj kini kujdes. Në punë ka disa probleme por gjithçka mund të zgjidhet.

 

Luani

Në këtë ditë na duhet pak më shumë maturi në dashuri, veçanërisht nëse lidhja sapo ka nisur. Në punë jeni gjithmonë në rrugën e duhur, por ndoshta duhet t’i kushtoni pak më shumë kohë vetes. Fundjava do jetë shumë e bukur, shfrytëzojeni sa më shumë.

 

Virgjëresha

Nëse jeni ende beqarë mund të filloni një lidhje të re pa shumë angazhime. Në punë ka shumë gjëra për të bërë por me angazhimin e duhur dhe ndihmën e kolegëve do të arrini të përfundoni të gjitha projektet

 

Peshorja

Në këtë ditë vjen një hënë e bukur për t’ju dhënë emocione të reja, ndaj lëreni veten të dashuroheni. Në punë vijnë projekte të reja interesante.

 

Akrepi

Ky qiell është i bukur për sferën sentimentale. Lëreni dhe shijoni momentin. Në punë gjithçka po shkon mirë ndaj vazhdoni kështu.

 

Shigjetari

Sot me këtë hënë disonante, përpiquni të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët. Në punë ka ende çështje për të zgjidhur dhe disa ngjarje të paparashikuara por gjithçka do të zgjidhet në ditët në vijim.

 

Bricjapi

Në dashuri vjen një moment qetësie pas kaosit të ditëve të fundit. Në punë, nëse shfaqen probleme apo pengesa, do jetë më mirë t’i përballoni me guxim dhe pa shumë frikë.

 

Ujori

Dashuria kthehet në jetën tuaj dhe ju jep një qetësi të përtërirë. Në punë është më mirë të tregoheni të kujdesshëm dhe të përpiqeni të zbutni të metat tuaja, siç është padurimi, që mund të prishë marrëdhënien tuaj me kolegët.

 

Peshqit

Kjo ditë fillon mirë, por pasdite do të ndiheni pak të zhytur në hale. Në punë, është koha të përpiqeni më shumë dhe të tregoni se çfarë vleni.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 15 MARS 2023

Dashi

Sot është dita ideale për t’u rikthyer për t’i dhënë më shumë hapësirë ​​dashurisë që keni lënë pas dore së fundmi dhe në punë do të vijë koha për zgjedhje. Jini të ndërgjegjshëm dhe merrni vendime me kokën tuaj, jo vetëm me zemrën tuaj.

 

Demi

Do të jeni paksa kritik sot, ndaj kushtojini vëmendje marrëdhënies tuaj me të tjerët. Në dashuri, ka ardhur koha për të hequr forca të blinduara për t’u hapur ndaj një lidhjeje të re dhe në punë do të duhet durim para se të shihni rezultatet.

 

Binjakët

Në dashuri vjen një moment i qetë, ndaj lëreni veten dhe mos i hidhni apriori dashuritë e reja. Në punë është koha të filloni të bëni gjëra të reja dhe të kënaqshme. Më në fund qetësia kthehet.

Gaforrja

Sot me një hënë kaq të bukur, mund të jesh vetëm më emocionues se kurrë. Në planin e punës, keni nevojë për më shumë stabilitet, por së shpejti do të vijë koha për konfirmim, besoni më shumë në aftësitë tuaja.

 

Luani

Dite e bukur per te rikuperuar pak pasionin. Jepini partnerit tuaj më shumë hapësirë ​​dhe vëmendje dhe në punë kini kujdes që të mos bini në asnjë kurth. Mundohuni të ngriheni për gjithçka për të cilën keni luftuar.

 

Virgjëresha

Në këtë ditë prisni të jeni pak nervozë, por përpiquni t’i trajtoni këto kulme emocionale me pjekuri. Në punë, mos i thoni domosdoshmërisht po ndonjë propozimi të ri, është më mirë të vlerësoni me kujdes avantazhet dhe disavantazhet.

 

Peshorja

Do të ishte më mirë sot t’i merrni gjërat lehtë dhe të përjetoni takime të reja me shpirtin e duhur dhe pa bërë shumë filma menjëherë. Është pak stresuese në punë dhe kushtojini vëmendje parave.

 

Akrepi

Të dashur akrepa, të dashuruar me Venusin dhe Marsin që janë pak djallëzorë, kini kujdes të mos grindeni me partnerin. Në punë planetët ndihmojnë, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur probleme.

 

Shigjetari

Në dashuri ka ardhur koha t’i kushtoni më shumë rëndësi fjalëve për të mos rrezikuar keqkuptime me partnerin. Jeni veçanërisht të frymëzuar në punë, ndaj vazhdoni me propozime dhe projekte të reja.

 

Bricjapi

Hëna ju mbron kështu që do të ketë mundësi të reja për ata që janë ende në kërkim të dashurisë. Në punë jeni të pushtuar pak nga lodhja dhe dyshimet. Më mirë të merrni pak kohë për të menduar me kujdes se çfarë të bëni.

 

Ujori

Në dashuri vjen një moment i bukur qetësie ndaj mos u shqetësoni shumë për të ardhmen e marrëdhënies suaj. Në punë vjen një moment i mirë rikuperimi.

 

Peshqit

Kini kujdes sot sepse ndiheni veçanërisht të hutuar në dashuri dhe hëna e kundërt nuk ju ndihmon. Në punë jeni plot me ide të reja fituese. Jupiteri i jep forcë të madhe.

blank

HOROSKOPI E MARTË 14 MARS 2023

Dashi

Kjo e martë nis me dëshirën për të gjetur një ekuilibër mes dashurisë dhe punës. Nga ana profesionale, jini të durueshëm sepse do t’ju duhet të prisni edhe pak për të parë rezultate dhe për të marrë kënaqësi.

 

Demi

Në këtë ditë hëna është disonante ndaj kushtojini vëmendje maksimale në dashuri, veçanërisht fjalëve të shumta. Nëse sapo keni filluar takimin, ndoshta do t’ju duhet të ndryshoni mendje për rëndësinë e tij. Në punë keni një dëshirë të madhe për risi.

 

Binjakët

Kjo e martë fillon me një nxitje të bukur sentimentale, vetëm kujdes nga ndonjë rrotë e tretë. Në punë keni nevojë për më shumë përqendrim dhe maturi.

Gaforrja

Më në fund vjen një moment fuqie të madhe. Dashuria shkëlqen sërish, por puna është ende pak e pasigurt, kini kujdes që të mos mbyteni nga shqetësimet.

 

Luani

Në dashuri duhet pak më shumë kujdes dhe vëmendje ndaj partnerit, sepse kohët e fundit nuk keni qenë aq të pranishëm. Në punë ka shumë stres dhe po ashtu edhe gjërat për të bërë, trajtoni një nga një problem.

 

Virgjëresha

Ka ardhur koha për të marrë pak kohë për të kuptuar nëse po bëni gjënë e duhur në dashuri. Ka disa trazira në ajër dhe Jupiteri përballë nuk ndihmon. Kërkon durim.

 

Peshorja

Emocione të mira po vijnë ndaj shijoni këtë moment pozitiviteti. Një moment risie dhe hakmarrjeje mbërrin në punë.

 

Akrepi

Sot dashuria jep kaq shumë emocione, shijojini të gjitha. Në punë do arrini të zgjidhni disa probleme duke shfrytëzuar aftësitë tuaja komunikuese të nxitura nga Mërkuri.

 

Shigjetari

Ditë e bukur për dashurinë që rikthehet të dominojë jetën tuaj të përditshme. Në punë nxirrni në pah aftësitë tuaja komunikuese por kushtojini vëmendje shpenzimeve.

 

Bricjapi

Këta yje ju japin emocione të bukura dhe gjithashtu një dëshirë të madhe për të shprehur ndjenjat tuaja për të dashurin tuaj. Në punë, kushtojini vëmendje të papriturave edhe nëse do të mund të gjeni një mënyrë për t’i kapërcyer ato.

 

Ujori

Në dashuri, ngadalë, gjithçka po shkon siç duhet. Në punë ka vështirësi, së shpejti do jeni në qoshe dhe do ju duhet të bëni një zgjedhje.

 

Peshqit

Mos i nënvlerësoni takimet e reja sepse mund t’ju befasojnë dhe t’ju japin shumë. Në punë gjithçka po shkon mirë, ka favorizuar edhe aspekti financiar dhe kontratat e reja. Shijojeni këtë moment.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 13-19 MARS 2023

Dashi

Java do të fillojë mirë, me Jupiterin dhe Venusin ende në shenjë. Çiftet më solide do të mund të fillojnë të bëjnë plane të reja për të ardhmen. Edhe profesioni do të jetë i favorizuar nga qielli. Kushdo që ka një situatë ligjore, një çështje pezull ose një negociatë ende të hapur, mund ta mbyllë atë në ditët në vijim.

Demi

Java juaj paralajmëron lajme intriguese astrologjike. Afërdita do të arrijë në shenjën tuaj të premten dhe do të nisë një transformim të thellë në jetën tuaj të dashurisë. Jo të gjitha mosmarrëveshjet dhe shqetësimet do të zgjidhen brenda natës, por do të filloni të shihni ndryshime të mëdha. Në punë do bënit mirë të arrini marrëveshje të reja, edhe nëse kjo do të thotë të hiqni dorë pak nga pozicionet tuaja.

Binjakët

Java do ta shohë sërish Marsin në shenjën tuaj të vendosur për të pasuruar me pasion jetën e një çifti. Momente të reja tensioni në familje: duhet të shfrytëzoni fundjavën për të sjellë pak paqe në shtëpi. Në punë do të filloni të shihni pak dritë. Mos harroni të përballoni çdo ndryshim me besim dhe qetësi, pa panik.

Gaforrja

Dashuria do të karakterizohet ende nga disa ulje-ngritje, disa momente të trazuara. Këto ditë ju bëjnë të verifikoni një ndjenjë, marrëdhënien tuaj në çift. Prisni deri të premten, gjërat politike do të fillojnë të përmirësohen. Në punë do ketë qetësi. Do t’ju duhet të shmangni çdo provokim apo polemikë, nëse keni ndjenjën e pakëndshme që të mos vlerësoheni aq sa do të dëshironit.

 

Luani

Do të mund të përballeni me një sqarim të rëndësishëm në dashuri, diskutoni me zemër të hapur. E premtja premton të jetë dita më e mirë për ta bërë këtë, ndërkohë që mund të lindin momente të reja nervozizmi në familje gjatë fundjavës. Në punë po shijoni suksesin e merituar. Mundësi të reja do të shfrytëzohen të enjten. Ju duhet të mbyllni çdo marrëveshje të papaguar deri në prill.

Virgjëresha

Dashuria mund të shkojë mirë përderisa i kushtoni më shumë kohë partnerit, sepse së fundmi ai e ka lënë pas dore paksa shumë. Mosmarrëveshje të mundshme në fillim të javës. Mes të hënës dhe të martës do bëni mirë të shmangni debatet edhe në punë. Edhe nëse jo të gjitha ndryshimet në karrierë janë ende të qarta për ju, jini të durueshëm dhe përpiquni të keni besim.

Peshorja

Vazhdoni këtë periudhë të shënuar me ulje-ngritje në dashuri. Do të duhet ende kujdes maksimal nëse lindin polemika të reja me partnerin. Ndoshta dikush do të vendosë të largohet përkohësisht nga tjetri. Është koha të filloni të bëni plane të reja pune për të ardhmen tuaj. Kushdo që është zvarritur në një polemikë që nga muaji i kaluar do të ketë nevojë për kujdes të dyfishtë.

 

Akrepi

E enjtja në dashuri është shumë intriguese. Marrëdhënia e çiftit po lulëzon, por grindjet e vogla mund të shfaqen për paratë. Bej kujdes. Në planin e punës, yjet do t’ju ftojnë të reflektoni për situatën tuaj aktuale, të përpiqeni të kuptoni nëse dëshironi të qëndroni aty ku jeni apo të filloni një rrugë të re karriere, nëse paratë ju lejojnë.

Shigjetari

Java do të sjellë një frymë të freskët në dashuri, dëshirën për t’u rikthyer në lojë dhe për të përjetuar emocione dërrmuese. Kushdo që ka lënë pas dore paksa shumë ndjenjat kohët e fundit, do të bënte mirë ta risjellë dashurinë në plan të parë. Ju keni rifituar përqendrim të mirë në punë, por vërtet duhet të fikni për pak kohë.

Bricjapi

Java do t’ju lejojë të gjeni përsëri qetësinë në dashuri, pas disa javësh veçanërisht nervoze. Në veçanti, gjysma e dytë e javës premton të jetë shumë intriguese, edhe për shkak të lindjes së historive të reja. Në punë, do të bëni mirë të vlerësoni me kujdes të gjitha mundësitë e reja, sepse po shkoni drejt një periudhe shumë të rëndësishme dhe shpërblyese.

Ujori

Nga e enjtja e tutje, një njohje e thjeshtë mund të kthehet në diçka më të thellë. Çiftet e njohura mund ta gjejnë veten duke debatuar për paratë: është më mirë të tregoheni të kujdesshëm, edhe në menaxhimin e financave. Në punë po përjetoni një moment stimulues, por do të dëshironi të shmangni marrjen e vendimeve shumë të rrezikshme ose të nxituara.

 

Peshqit

Ju jeni gati të filloni një kapitull të ri sentimental që premton të jeni vërtet shumë të lumtur. E enjtja do të jetë një ditë që mund t’ju bëjë të përjetoni momente veçanërisht emocionuese. Pasioni mund të rikthehet në çifte, edhe në ato të kahershme. Do të bënit mirë të hapeni për rrugë të reja karriere, mos i injoroni mundësitë e reja, sepse ato mund t’ju çojnë larg.

blank

HOROSKOPI E HËNË 13 MARS 2023

Dashi

Ne kete dite mos u shqetesoni nese gjerat nuk shkojne ashtu sic keni menduar sepse shume shpejt do te kete nje kthese ne jeten tuaj. Tensione të mundshme në punë me kolegët, kini kujdes.

 

Demi

Në dashuri vjen një moment qetësie edhe nëse e papritura është gjithmonë afër. Në anën profesionale, kini kujdes nga lëvizjet e rrezikshme. Nuk është koha për të rrezikuar.

 

Binjakët

Më në fund vjen një moment i bukur për dashurinë, ndaj emocionet janë të lira. Në punë mos u shqetësoni, do arrini t’i zgjidhni lehtësisht edhe problemet më të mëdha.

 

Gaforrja

Dashuria fluturon, prandaj shijojeni këtë moment gëzimi dhe shfrytëzoni sa më shumë këtë valë pozitiviteti. Në punë ka një moment të vogël ndalese por asgjë serioze.

 

Luani

Me Venusin e lig kini kujdes në dashuri sepse mund të ketë grindje. Në punë nxirrni gjithë durimin tuaj sepse do t’ju duhet.

 

Virgjëresha

Në dashuri ka ardhur koha të sqaroni dyshimet që ju kanë zënë në kokë prej pak kohësh. Për sa i përket punës, është më mirë të bëni një listë të mirat dhe të këqijat përpara se të pranoni një propozim.

 

Peshorja

Dashuria ju jep emocione të bukura dhe më në fund do të mund të bëni një hap përpara drejt një jete dashurie më të qëndrueshme. Në punë dëshira për të bërë gjëra të ndryshme është e madhe.

 

Akrepi

Sot keni një dëshirë të madhe t’i tregoni partnerit tuaj se sa kujdeseni. Mërkuri ju bën më të zhytur në mendime dhe komunikim dhe në punë, këto cilësi mund të bëjnë diferencën.

 

Shigjetari

Me këtë hënë të bukur përpiquni të takoni njerëz të rinj dhe të bini në dashuri. Takimet favorizohen dhe në punë vjen një nxitje e madhe krijimtarie.

 

Bricjapi

Tregohuni të kujdesshëm në dashuri sepse kjo ditë sjell pak tension në çift. Në punë keni nevojë për përqendrim më të madh, përpiquni të angazhoheni pak më shumë.

 

Ujori

Hëna e sotme shkakton inat, prandaj kujdes nga grindjet me partnerin. Në punë ka disa dyshime, mendoni me kujdes se çfarë dëshironi të bëni vërtet në të ardhmen.

 

Peshqit

Takimet e reja janë të preferuarat tuaja, kështu që nëse jeni beqar, shikoni përreth. Ata që janë në një lidhje prej disa kohësh, rizbulojnë pasionin e tyre dhe janë shumë të lodhur në punë, merrni një moment për të rimbushur bateritë tuaja. Nuk mund të jesh gjithmonë në maksimumin.

blank

HOROSKOPI E DIEL 12 MARS 2023

Dashi

Kjo e diel premton të jetë shumë e veçantë, sidomos për ndjenjat të cilave më në fund mund t’iu kushtoni kohën që meritojnë. Keni energji të madhe dhe lajme të mëdha do të vijnë në punë.

 

Demi

Në këtë ditë do të ndiheni pak më të lodhur se zakonisht, për të gjithë fajin e Marsit të keq. Në punë është më mirë të mos e humbni shpresën. Shtrëngoni dhëmbët sepse së shpejti do të jetë shpërblesa juaj.

 

Binjakët

Në këtë periudhë të fundit po përballeni me ndryshime të papritura të humorit. Mundohuni të kujdeseni më mirë për veten dhe lejoni vetes pak relaksim për t’u rikthyer aq i fortë si zakonisht.

 

 

Gaforrja

Sot ka ardhur koha të pajtoheni me problemet familjare që keni lënë mënjanë deri tani. Kujdes nga çdo përplasje në punë me kolegët. Më mirë të jesh diplomatik.

 

Luani

Keni shumë nevojë për dashuri dhe beqarët e shenjës po bëjnë gjithçka për të gjetur një shpirt binjak. Por ndonjëherë është më mirë të presësh që gjërat të ndodhin vetë pa e detyruar dorën shumë. Kaloni më shumë kohë me miqtë.

 

Virgjëresha

Në këtë ditë prisni ide të shkëlqyera dhe rezultate të shkëlqyera në punë. Paqja kthehet në jetën bashkëshortore dhe lajmet e mira vijnë.

 

Peshorja

Ditë e bukur për të rikuperuar disa miqësi të lëna mënjanë. Edhe dashuria i rikthehet protagonistit por nëse në çift ka pasur probleme serioze ndoshta është më mirë të vazhdohet.

 

Akrepi

Sot do të ketë disa lajme ndaj bëhuni gati për çdo gjë. Nëse ndryshimet e dëshiruara nuk po vijnë në punë, jini të durueshëm, herë pas here.

 

Shigjetari

Kjo është një ditë mjaft e lodhshme, por ju keni dhuratën të mos e humbisni kurrë zemrën, as përballë vështirësive. Megjithatë, përpiquni të relaksoheni pak më shumë dhe të rimbushni bateritë tuaja.

 

Bricjapi

Surpriza të bukura po ju vijnë, mos e humbni besimin në të ardhmen. Jo gjithçka shkoi ashtu siç keni dashur, por për ndryshime të mëdha duhet kohë, durim dhe përkushtim.

 

Ujori

Kjo ditë ju sheh pak të shqetësuar, por përpiquni të mos nervozoheni shumë. Angazhohuni në një hobi relaksues që do t’ju rikthejë humorin e mirë.

 

Peshqit

Yjet e sotëm flasin për pak lodhje, por ne do të duhet të vazhdojmë angazhimet tona duke kërcitur dhëmbët. Nëse jeni në pritje të ndryshimeve në punë do të duhet të prisni ardhjen e majit dhe në dashuri, përpiquni të jeni më të pranishëm.


Send this to a friend