VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Umberto Eko

Dante Alighieri dhe Feja islame – Esé nga Umberto Eko – Përktheu nga italishtja: Arjan Kallço

By | September 7, 2019

Më 5 janar 1932 lindi Umberto Eco, kritik, eseist, shkrimtar e semiolog i shquar italian

By | January 5, 2019

Rimishërimi i dytë i gjeniut – Ese nga Moikom Zeqo

By | February 25, 2016

Aforizma nga UMBERTO ECO (Umberto Eko, 5 Janar 1932 – 19 Shkurt 2016)

By | February 21, 2016

Ndahet nga jeta Umbero Eco, shkrimtar, filozof dhe semiolog i madh

By | February 20, 2016