VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Donald Trump

Këtë javë, votimi historik mbi akuzat për shkarkimin e Presidentit

By | December 17, 2019

Media amerikane dhe zhurma për shkarkimin e Presidentit Trump

By | December 16, 2019

Trump, Pompeo takohen me ministrin e jashtëm rus Lavrov

By | December 11, 2019

SHBA: Demokratët do të hartojnë akuzat për shkarkimin e presidentit

By | December 5, 2019

Raporti i komisionit të Zbulimit: Presidenti abuzoi me pushtetin

By | December 3, 2019

Presidenti Trump fillon herët kontrollin fizik vjetor

By | November 17, 2019

Trump përshëndet marrëdhëniet e SHBA-së me Erdoganin

By | November 13, 2019

Procesi hetimor ndaj Presidentit Trump do të transmetohet në televizion

By | November 12, 2019

MË PAK TË MATUR ME MOSKËN? NJË NGASJE E GABUAR – Nga FRANCO VENTURINI – E përktheu Eugjen Merlika

By | November 10, 2019

Trump: Nuk jam i shqetësuar nga hetimi

By | November 9, 2019

Tre vjet nga zgjedhja e Presidentit Trump

By | November 9, 2019

Gjykata e Apelit: Të dhënat financiare të Presidentit Trump t’i dërgohen Kongresit

By | October 12, 2019

Gjykatësi në Nju Jork, Trump të dorëzojë formularët e taksave

By | October 7, 2019

Zëri i Amerikës: Amerika dhe roli i saj në arenën globale

By | October 4, 2019

Trumpi i bën thirrje Ukrainës dhe Kinës të hetojnë Bidenin

By | October 3, 2019

Hetimi për shkarkim, Trump: Është një grusht shteti

By | October 2, 2019

New York Post: Si po përpiqet Kadri Veseli t’i fitojë zgjedhjet me fotografinë e Trumpit

By | October 1, 2019

Avokatit të presidentit, Giuliani, i kërkohet të dorëzojë dokumente

By | October 1, 2019

Debat i ashpër në SHBA për procesin hetimor ndaj Presidentit Trump

By | September 29, 2019

SHBA, historiku i procedurave për shkarkimin e një presidenti

By | September 28, 2019

Jep dorëheqje i dërguar i posaçëm i SHBA-së për Ukrainën

By | September 28, 2019

Demokratët nisën procedurat për shkarkimin e presidentit Trump

By | September 25, 2019

Presidenti Trump tregon emrat që mund të zëvendësojnë John Boltonin

By | September 18, 2019

MBURRJE DHE ANTIPATI PËR BE: JOHNSON E TRUMP NË PASQYRË – Nga SERGIO ROMANO – E përktheu Eugjen Merlika

By | September 16, 2019