VOAL

VOAL

Shqipëria me përqindjen më të lartë të njerëzve në Europë që nuk mund të ndjekin një dietë të shëndetshme!

August 3, 2022
blank

Komentet

blank

Aroma e shiut është qetësuese 7 herë më shumë se ilaçet

Temperaturat po bien dhe shiu po fillon, mirëpo ju nuk duhet ta merrni si diçka negative. Mesa duket era e shiu ndikon në uljen e stresit si dhe në shumë përfitime tjera.

Shumë njerëz pëlqejnë të dëgjojnë shiun kur bie, po ashtu shumë njerëz e shohin shiun si diçka shumë qetësuese dhe romantike, ndërsa disa të tjerëve ju pëlqen era e shiut që kjo e fundit ka aftësinë të na qetësojë nervat.

Ndërsa, të ecni në shi mund të jetë një përvojë shumë e mirë për ju, që ndikon në relaksimin dhe shëndetin tuaj dhe qetëson mendjen tuaj, raporton “Natural Soulution Magazine”.

Era e shiut, po ashtu e ka edhe një emër që duhet Petrichor, emri iu është lënë pas dy shkencëtarëve Australianë në vitin 1960.

Kjo erë është e kombinuar me vajra që lirohen nga pemët, ozoni i krijuar kur rrufeja i ndan molekulat e azotit dhe oksigjenit të cilat shndërrohen në oksid nitrik.

Ditët me shi janë perfekte kur jeni të stresuar, kur nuk jeni në disponim dhe vetëm dëshironi të relaksoheni dhe ta shijoni momentin për një kohë.

Studiuesit nga Japonia kanë gjetur se aktiviteti fizik në ditët me shi ndikon të humbni peshë më shpejtë. Po ashtu, ata kanë gjetur se era e shiut ndikon në rifreskimin e mendjes tuaj si dhe ju ndihmon që problemet të i shihni në një prespektivë tjetër.

Le të shohim disa nga përfitimet e ecjes në shi:

1.Era e shiut freskon mendjen.
2.Ajri rreth nesh bëhet më i pastër kur bie shi për shkak se shiu thith pluhurin dhe mikrobet.
3.Aktivitetet fizike të kryera gjatë shiut djeg më shumë kalori për shkak të forcës shtesë të nevojshme për të kryer ushtrimin specifik, shkruan daily health post.
4.Uji i shiut është tipikisht alkalik, i cili është i shkëlqyeshëm për lëkurën dhe kokën tonë.
5.Për shkak se më pak njerëz dalin kur bie shi, kjo i bën rrugët dhe parqet më pak të populluara dhe na jep një hapësirë ​​më të hapur për të vrapuar, ecur dhe për të soditur ato që janë në mendjen tonë.
6.Ecja në shi mund të përmirësojë gjendjen shpirtërore të një personi, transmeton lajmi.net. Kjo e bën ecjen në shi një gjë të shkëlqyeshme kur ndjehesh në një udhëkryq dhe nuk je i sigurt për atë që duhet të bësh.
7.Deri në pikën e mëparshme, ecja në shi është gjithashtu e ditur t’i bëjë njerëzit më introspektivë pasi krijon një lloj “zhurme të bardhë” rreth tyre dhe u jep atyre kohë më shumë dhe më të mirë për të menduar për vendimet e tyre.

blank

Shkaqet pse njerëzit trishtohen pas pushimeve

Shkëputja nga puna i bën mirë trupit, trurit dhe shpirtit por kur pushimet mbarojnë, trishtimi duket se është i paevitueshëm.

Ekzaltimi kur marrim pushimet e verës është tërësisht i justifikueshëm dhe e mbush njeriun me shpresë dhe pozitivitet.

Shkëputja nga puna i bën mirë trupit, trurit dhe shpirtit por kur pushimet mbarojnë, trishtimi duket se është i paevitueshëm.

Nëse e keni vënë re, reagimet e njerëzve pasi mbarojnë pushimet janë të ndryshme e shpesh të pazakonta.

Megjithatë, këto reagime kanë një emërues të përbashkët: trishtimin.

Arsyet se përse ndodh kjo i gjeni më poshtë duke lexuar në këtë artikull të AgroWeb.org

Përse Njerëzit Trishtohen Pas Pushimeve

Kur marrim pushimet, jeta bëhet më e bukur e plot ngjyra. Ditët tona janë të mbushura me akvititete, njohje të reja, të qeshura dhe automatikisht ndihemi të rëndësishëm.

Ndryshimet në jetën sociale dhe rikthimi në boshllëkun e rutinës mund të shkaktojnë vetmi, mërzi dhe izolim.

Gjatë pushimeve, njerëzit kalojnë shumë kohë me familjen dhe jo gjithmonë kjo kohë është e mbushur me gaz e hare.

Ka shumë raste kur njerëzit zhgënjehen nga të afërmit dhe sjellja e tyre. Kjo mund të shkaktojë një trishtim dhe mërzi.

Në raste të tjera, gëzimi i të kaluarit kohë me familjen është aq i madh sa kur koha mbaron, njerëzit e kanë të pamundur të mos ndiejnë trishtim.

Pushimet kanë tendencën të ringjallin kujtime të dikujt që nuk është më në jetën tuaj, dhe një gjë e tillë rindez ndjesinë e humbjes dhe emocionet përkatëse të shoqëruara me të.

Njerëzit që preferojnë udhëtimet e largëta në pushime, ndihen të lodhur kur ato përfundojnë.

Largimi i lodhjes shoqërohet në mënyrë të pashmangshme me trishtimin.

Ekspertët thonë se gjatë pushimeve, njeriu nuk i reziston dot tundimit të të shijuarit të ushqimeve dhe pijeve të caktuara.

Me përfundimin e tyre, sundon ndjesia e fajit, dobësia emocionale dhe trishtimi.

Ka raste kur trishtimi transformohet në depresion të mirëfilltë.

Ekspertët këshillojnë që pas pushimeve të nisni aktivitetin fizik, të keni një jetë sociale sa më aktive dhe të mos merakoseni shumë për peshën e shtuar.

Këshilla e fundit, por jo nga rëndësia, është që të silleni mirë me veten, edhe nëse jeni të trishtuar.

E mira e të mirave është se trishtimi pas pushimeve nuk zgjat shumë./AgroWeb.org

blank

Mënyra e duhur e shtrimit të tryezës për çdo rast

Maja e thikës duhet të jetë në një drejtim me pjatën, ndërkohë që gota e ujit duhet të jetë përbri thikës.

Shtrimi i tryezës së ngrënies për vete apo për ndonjë rast të veçantë nxjerr në pah jo vetëm aftësitë organizative të amvisave, por edhe shijen e hollë.

Truket e shtrimit të tryezës për çdo rast do të mund t’i mësoni duke lexuar më poshtë në këtë artikull.

 Shtrimi Bazë i Tryezës

Sipas rregullit bazë të shtrimit të tryezës, pjata e ngrënies duhet të jetë e pozicionuar në qendër të vendit të ngrënies dhe gjithçka tjetër duhet vendosur rreth saj.

Në të majtë të pjatës duhet të jetë piruni ndërsa thika dhe luga duhet të pozicionohen në të djathtë.

Maja e thikës duhet të jetë në një drejtim me pjatën, ndërkohë që gota e ujit duhet të jetë përbri thikës.

Peceta duhet vendosur nën pirun ose mbi pjatë për një dekorim informal të tryezës.

Si Të Shtroni Tryezën Për Një Darkë Informale

Për një darkë informale, ndiqni rregullat bazë të shtrimit të tryezës, por duhet të shtoni edhe disa enë dhe pajisje të tjera.

Për shembull, nëse do të servirni sallatë, duhet të shtoni pirunin e sallatës që vendoset në të majtë të pirunit të darkës.

Nëse do të servirni supë, pjata e supës duhet vendosur sipër pjatës kryesore, ndërsa luga e supës, në të djathtë të lugës kryesore.

Gotat e ujit ose të verës duhen vendosur në anën e djathtë të pjatës.

Si Të Shtroni Tryezën Për Një Darkë Zyrtare

Shtrimi i tryezës për një darkë zyrtare nis me vendosjen e gotave të verës dhe të ujit përbri pjatës kryesore.

Lugët për supa, ëmbëlsira apo gjellëra duhen vendosur nën anën e djathtë bashkë me thikën.

Pirunjtë në anën e majtë.

Sipër pjatës kryesore mund të vendosni pecetën dhe sipër saj pjatën e supës.

Udhërrëfyesi i Një Gostie Perfekte

Nëse do të shtroni një gosti në shtëpinë tuaj, nxirrni mbulesat, pecetat dhe enët më të mira të kuzhinës.

Në mes të tryezës vendosni një vazo të vogël me lule por jo shumë të gjatë.

Përpara ngrënies, në dhomën e ndjenjes servirni antipasta dhe pije të ndryshme.

Përpara se të ftuarit të ulen në tryezë, sigurohuni që gotat janë të mbushura dhe buka është e ngrohtë dhe gati për servirje.

Në fillim servirni sallatën, pastroni enët e përdorura dhe më pas pjatat individuale.

Përpara servirjes së ëmbëlsirës, pastrojeni tryezën nga enët e ndotura dhe ato të përdorura.

Rregulli i fundit, por jo për nga rëndësia, është që të mos nisni larjen e enëve ndërkohë që të ftuarit janë akoma në tryezë./AgroWeb.org

blank

Përse gënjejmë më shumë nëpërmjet telefonit

Të gjithë gënjejnë. Nëse dikush pretendon të kundërtën, atëherë po gënjen veten.

Sipas studiuesve, njerëzit thonë gënjeshtra të paktën dy herë në ditë.

Fundja, gënjeshtra është art dhe ne e kemi të trashëguar brez pas brezi.

Sipas universitetit të Harvardit, gënjeshtra është tepër e lehtë në krahasim me mjetet e tjera të arritjes së pushtetit.

Thellë-thellë, gënjeshtra është një tregues zgjuarsie, thonë ekspertë të tjerë.

Njerëzit Gënjejmë Më Shumë Nëpërmjet Telefonit

Me avancimin e teknologjisë thënia e një gënjeshtre dhe përhapja e saj është bërë e shpejtë sa drita dhe e lehtë sa një pupël.

Njerëzit gënjejnë pa kokëçarje dhe tani e kanë më të lehtë me të gjitha këto mjete komunikimi që kemi në dispozicion.

Sipas një studimi të cilit i referohet AgroWeb.org, 11 përqind e mesazheve që dërgojnë njerëzit kanë në të një ose disa gënjeshtra.

Në bisedat telefonike, kryesisht mesazhet, njerëzit e kanë shumë më të lehtë të gënjejnë dhe këto gënjeshtra kanë të bëjnë me planet shoqërore, mashtrime të lehta,e të tjera si këto.

Për shembull nëse dikujt i shkruan që sapo ke dalë nga shtëpia, ndërkohë që nuk ke dalë as nga dushi, kjo është një gënjeshtër apo jo?

Nëse teknologjia të mundëson të gënjesh pa të brejtur ndërgjegja, keni harruar një aspekt të rëndësishëm.

Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra dhe me teknologjinë e sotme ajo zbulohet sa hap e mbyll sytë

Çdo fjalë që ne shkruajmë kur i dërgojmë një mesazh tjetrit mbetet si provë në të ardhmen dhe mund t’ju nxjerrë zbuluar.

Sidoqoftë, ekspertët thonë se nëpërmjet mesazheve, njerëzit munden të thonë lirisht gënjeshtra sepse mungon përballja ose kontakti sy më sy që të pengon të thuash një gënjeshtër aq lirisht.

Të gënjesh dikë ballë për ballë është e realizueshme gjithmonë por jo nëse tjetri di të lexojë gjuhën e trupit tënd  që në bisedat online është gjithnjë e fikur.

blank

Shtatë shenja që tregojnë se jeni më të zgjuar nga sa mendoni

Urtësia është aftësia për të përdorur inteligjencën, njohurinë dhe përvojën së bashku për të na ndihmuar të përballojmë dhe përshtatemi me situata të caktuara.

Disa shenja mund t’ju tregojnë se jeni më të zgjuar nga sa mendoni.

1. Ju jeni të rreptë me veten

Një nga gjërat që ju frustron më shumë është kur nuk mund të kuptoni diçka. Një kokë e zgjuar si ju shqetësohet kur has diçka që nuk është në gjendje ta kuptojë menjëherë. Pse është kështu? Sepse përndryshe ju i lidhni gjërat shumë lehtë, kështu që kur diçka nuk është aq e lehtë për ju, filloni të dyshoni në mendjen tuaj.

2. Jeni të vetëdijshëm për botën përreth jush

Njerëzit e zgjuar zakonisht janë shumë të vetëdijshëm për botën përreth tyre dhe këtë e tregojnë duke lexuar dhe shikuar rregullisht lajmet. Atyre u pëlqen të jenë të azhurnuar, edhe nëse kjo do të thotë thjesht të shfletoni lajmet në Twitter. Ata duan të dinë se çfarë po ndodh rreth tyre dhe të informohen për problemet që prekin vendin në të cilin jetojnë, por edhe botën. Edhe nëse është çështje me interes sipërfaqësor, ekziston.

3. Shpesh jeni keqkuptuar

Ndoshta sensi juaj i humorit është shumë i sofistikuar. Ndoshta fjalori juaj është shumë kompleks. Çfarëdo që të jetë, nuk është e pazakontë që njerëzit e zgjuar të keqkuptohen. Dhe nuk është faji juaj, është vetëm mënyra se si njerëzit e zgjuar kalojnë nëpër jetë. Për shkak të kësaj, ata vazhdimisht duhet t’u shpjegojnë të tjerëve atë që ata me të vërtetë mendojnë dhe në një farë mënyre të justifikojnë veten.

4. Keni miq të zgjuar

Njerëzit e zgjuar kanë tendencë të rrethojnë veten me njerëz të zgjuar. Pra, kush dëshiron të rrethohet nga njerëz që nuk i kuptojnë shakatë tuaja? Miqtë tuaj ju kuptojnë dhe mund të identifikohen me ju, që do të thotë se ju jeni po aq të zgjuar sa ata. Dhe meqenëse ata janë miqtë tuaj, ju keni një mendim të lartë për ta. Ata mendojnë për ju në të njëjtën mënyrë.

5. Ju keni pritshmëri të larta nga vetja

Njerëzit e zgjuar pritet të bëjnë gjëra të mëdha. Në shkollë, veçanërisht njerëzit e zgjuar janë më të avancuar se bashkëmoshatarët e tyre, kjo është arsyeja pse ata kanë plane dhe pritshmëri të mëdha në të ardhmen e tyre, pavarësisht nëse ndjekja e një fakulteti të caktuar apo një karriere e caktuar. Dhe çfarëdo qëllimi që ata vendosin për veten e tyre, ata presin ta arrijnë atë.

6. Adhuroni lojërat e bordit, enigmat dhe gjëegjëzat

Shumë njerëz të zgjuar kënaqen të jenë të zënë me lloje të ndryshme lojërash sepse nënkuptojnë se do të duhet të zbulojnë dhe kuptojnë diçka. Për shembull, shumë njerëz të zgjuar duan të mbushin fjalëkryqe, luajnë letra dhe lojëra tavoline. Aktivitete të tilla kërkojnë të menduarit dhe përqendrimin, i cili i përshtatet kokës së zgjuar sepse i stimulon ato në atë mënyrë.

7. Të tjerët ju kanë thënë se jeni të zgjuar

Shumica e njerëzve të zgjuar nuk duan ta mendojnë veten si të zgjuar. Ata e shohin atë si mburrje, edhe pse po deklarojnë vetëm një fakt. Pra, si e dini me siguri se jeni i zgjuar? Nga të tjerët që të thonë se je i zgjuar. Mendja tërheq shumë vëmendje, veçanërisht në mjedisin e biznesit dhe shkollës. Përqafoni kështu mendjen tuaj të madhe dhe kënaquni!/Burimi:TopChannel

blank

Çaj me Lule Vjollca – Aroma e mirë e shëndetit

Aftësitë shëruese të Vjollcës kanë fituar famë përgjatë gjithë historisë së njerëzimit. Studimet shkencore kanë zbuluar se lule Vjollca përmban flavonoidë, saponinë, alkaloidë, taninë dhe shumë substanca të tjera të dobishme për kurimin e disa sëmundjeve shëndetësore. Bima që përdoret kryesisht në mjekësinë popullore i përket familjes Viola Odorata, por të gjithë anëtarët e kësaj familje botanike luajnë një rol të dobishëm në mjekësinë alternative. Viola Odorata ka origjinën nga Evropa, por ajo është transformuar në një bimë natyrale e vendit tonë. Vjollcën e gjejmë kudo në natyrë në Shqipëri.

Çdo nuhatje e kësaj arome të sjell ndërmend kujtime nga më të bukurat. Çaji i Vjollcës ka gjetur përdorim që në epokën Viktoriane. Ky çaj është pirë kryesisht nga njerëzit me shije fine dhe të veçanta. Çaji i Vjollcës pihet kryesisht pasditeve, periudha kur njerëzit duan të lënë pas stresin dhe lodhjen e ditës. Nëse ju pëlqen aroma e Vjollcës, atëherë duhet të rezervoni për veten tuaj një pasdite në shoqërinë e këtij çaji të shijshëm. Më poshtë do të lexoni udhëzimet e AgroWeb.org për përgatitjen e çajit të shijshëm dhe aromatik të Vjollcës.

Përzgjedhja e luleve. Nëse i rrisni lulet vetë, mblidhini pas tharjes së vesës dhe përpara mesditës. Në këtë mënyrë, Vjollca do të ketë kohë të mjaftueshme për t’u tharë dhe për të çliruar vajrat esencialë.

Pastrimi i butë. Shkundini lehtë lulet për të hequr papastërtitë dhe insektet. Vendosini lulet në një kullesë dhe lajini me kujdes. Përdorni një letër kuzhine për t’i tharë.

Vendos kohën kur dëshiron të pish çajin e Vjollcës. Çajin mund ta pini menjëherë ose mund t’i ruani lulet për më vonë. Edhe në variantin e thatë, lulja e Vjollcës e ruan aromën e saj.

Si të përgatisni çajin me lulet e freskëta të Vjollcës
Zieni një filxhan me ujë. Shtoni 2-3 lugë çaji me lule të freskëta. Nëse përdorni çajnik, atëherë shtoni lule dhe ujë sipas racioneve. Lulet duhet të ziejnë për pesë minuta. Lëngun më pas mund ta kulloni dhe servirni.

Çaj me lule të thata:

Thajini lulet për një javë. Klikoni këtu dhe lexoni këtë artikull të AgroWeb.org nëse dëshironi të lexoni më shumë për tharjen e luleve. Nëse nuk ju gjenden lule Vjollce, atëherë mund të blini lule të thata, organike dhe të pastra në dyqanet e produkteve organike.

Lulet e thata mund të ruhen në një enë të mbyllur me kapak. Zieni një filxhan me ujë dhe shtoni 1-2 lugë çaji me lule të thata. Nëse dëshironi më shumë çaj, atëherë dyfishoni sasitë e lartpërmendura.

Për zbukurim. Lulet e freskëta të Vjollcës mund t’i përdorni brenda për të zbukurar dhe ngjyrosur të dy çajrat.

Vlerat. Ky çaj i mrekullueshëm ka efekte të mira kundër bllokimit nga rrufa, vështirësive në frymëmarrje, bronkiteve, si edhe fytit të acaruar. Vjollca është lulja e zemrës, për vetë faktin se prej mijëra vitesh kjo lule është përdorur për të shëruar problemet e zemrës, jo vetëm ato fizike por edhe emocionale. Vjollca përmban rutinë që forcon kapilarët, parandalon mpiksjen e gjakut dhe shërben si anti inflamator. /AgroWeb.org

blank

Mynihu feston birrën

VOAL- Oktoberfesti i Mynihut u përurua të shtunën (sot), pasi u anulua për dy vjet radhazi për shkak të pandemisë Covid-19. I planifikuar deri më 3 tetor, festivali që tërhoqi mbi 5 milionë vizitorë deri në vitin 2019 do të zhvillohet pa asnjë kufizim shëndetësor.

Kthimi bëhet në një kontekst të rritjes së çmimeve të birrës: pushtimi rus i Ukrainës ka bërë që çmimet e lëndëve të para dhe të energjisë të rriten. Frekuentuesit e Oktoberfest-it e vunë re këtë menjëherë. Një litër bionde kushton rreth 13 euro, 15% më shumë.

Sipas traditës, kryebashkiaku i qytetit Dieter Reiter nisi festimet duke i ofruar turin e parë kreut të shtetit bavarez, Markus Soeder. rsi-eb

blank

15 enët që nuk duhet të mungojnë në kuzhinën tuaj

Do t’ju duhet një grup i plotë i lugëve matëse dhe dy grupe gotash matëse.

Siç mund ta imagjinoni hapi i parë drejt një vakti të shkëlqyer është të keni në kuzhinë paisjet e duhura.

Investimi në këto mjete do ta bëjë gatimin një aktivitet të këndshëm dhe të lehtë, të cilin e prisni me padurim. Për kërë arsye, sot AgroWeb.org ju njeh me mjetet më të nevojshme të kuzhinës.

Thika

Pa thikën e duhur, përgatitja e ushqimit mund të jetë e mundimshe.

Si fillim ju nevojiten vetëm tre të tilla: një thikë e dhëmbëzuar, një thikë 15 deri në 20cm e gjatë dhe një thikë e vogël.

Blini thikat më të mira që mundeni sepse ato do të zgjasin për shumë vite.

Mprehësja e thikës

Pasi të keni thikën e duhur, do t’ju duhet ta mbani atë të mprehtë. Prandaj hapi tjetër është të investoni në një mjet të tillë, i cili do t’ju ndihmojë ta përdorni thikën në potencialin e saj maksimal.

Dërrasa prerëse

Idealja është të keni dy dërrasa prerëse për ushqimet tuaja. Një për ushqimet e papërpunuara dhe një për ushqimet dhe produktet e gatuara, për të shmangur ndotjen gjatë gatimit.

Tasat

Një grup me 3 tasa prej çeliku inoksi që futen brenda njëri-tjetrit, përkthehet në  një kursim hapësire.

Ato janë të lirë, të gjithanshëm dhe do të zgjasin gjithë jetën.

Lugët dhe gotat matëse

Do t’ju duhet një grup i plotë i lugëve matëse dhe dy grupe gotash matëse. Një grup gotash duhet të jetë për matjen e lëngjeve dhe një grup lugësh për matjen e përbërësve të thatë.

Tiganët që nuk ngjisin

Tiganët që nuk ngjisin janë mjete të shkëlqyera për fillestarët. Mos përdorni kurrë vegla metalike në këto tiganë sepse nëse gërvishten sipërfaqet e tyre dëmtohen dhe fillojnë të ngjisin.

Një tigan i vogël dhe një i madh do të ishte perfektë si fillim.

Termometri

Gjetur në pothuajse çdo seksion mishi në supermarket ose me pajisje të tjera kuzhine, një termometër është thelbësor për t’u siguruar që mishi dhe shpendët të gatuhen në mënyrë të sigurt dhe sipas preferencës tuaj.

Enë të ndryshme si…

Të kesh një shumëllojshmëri enësh është e dobishme për të bërë receta të ndryshme. Nëse ju pëlqen të gatuani, enët si qëruesi i perimeve, lugët prej druri, çekiçi i mishit, luga me vrima, darët apo spatulat janë perfekte.

Kullesa

Variantet që kanë këmbë dhe ku mund të vendosni shumë makarona janë perfekte. Është gjithashtu e rëndësishme të siguroheni që kullesa do të përshtatet më së miri në lavamanin tuaj!

Tavat e pjekjes

Pavarësisht nëse piqni një tortë ose një pulë, është e rëndësishme të keni tavat e duhura për furrën tuaj.

Kontejnerët

Kontejnerët nuk janë vetëm për ruajtjen e ushqimeve të mbetura. Ato janë gjithashtu të dobishëm për të mbajtur çdo përbërës të papërdorur që mbetet nga përgatitja e një vakti.

Multikuker

Një mjet i përsosur nëse nuk keni kohë të gatuani por doni ta pëshpejtoni procesin dhe njëkohësisht të siguroheni se vakti do të jetë i shijshëm.

Sigurohuni që të blini një paisje me madhësinë që i përshtatet familjes tuaj.

Mikser dore elektrik

Shuëm receta këkojnë një të tillë pasi janë shumë të lehta dhe efikase.

Mikser

Të kesh një mikser është diçka e shkëlqyer për të përgatitur shumë pije, salca dhe çdo gjë që iu sugjeron receta.

Zgjidhni një mikser të fuqishëm dhe në madhësinë që ju mendoni se është e mjaftueshme.

Një tenxhere për zierjen me avull

Është shumë më e shpejtë sesa të përdorësh sobën dhe i  mban perimet të ngrohta për nnjë kohë të gjatë.

blank

Aminoacidet – thelbësore për organizëm të shëndetshëm

Ato janë të rëndësishme për rritjen e muskujve, rigjenerimin e indeve, formimin e lëkurës, flokëve dhe eshtrave etj.

Aminoacidet janë përbërësit themelorë të proteinave, një ndër lëndët më të rëndësishme ushqyese për trupin e njeriut.

Sinteza e hormoneve, enzimave dhe neurotransmetuesve, janë procese të cilat nuk do të zhvilloheshin pa praninë e aminoacideve.

Ato janë të rëndësishme për rritjen e muskujve, rigjenerimin e indeve, formimin e lëkurës, flokëve dhe eshtrave etj.

AgroWeb.org në këtë artikull ju njeh me 9 aminoacidet thelbësore për shëndetin dhe funksionin e tyre në organizëm.

Cilat janë aminoacidet thelbësore?

Ekzistojnë 20 lloje aminoacidesh, nga të cilat 11 prodhohen nga trupi ynë.

Aminoacidet thelbësore, njeriu i merr nga ushqimi që konsumon.

Kur një ushqim i ka të nëntë aminoacidet thelbësore, ai klasifikohet si ushqim me proteinë të plotë.

Ndërsa ushqimet që përmbajnë disa, por jo të gjitha aminoacidet thelbësore, quhen proteina jo të plota.

Aminoacidet thelbësore mund të gjenden tek ushqimet e pasura me proteina, qofshin ato me bazë shtazore ose bimore.

Burimet më tipike të këtyre aminoacideve janë proteinat shtazore si mishi, vezët dhe produktet e qumështit.

Edhe proteinat bimore përmbajnë aminoacide, por shumë prej tyre janë proteina jo të plota, këtu mund të përmendim arrat, farat, perimet dhe drithërat.

Megjithatë ka disa burime bimore të proteinave të plota, duke përfshirë kinoan, sojën dhe farat e kërpit.

Ekspertët shpjegojnë se nuk keni pse t’i konsumoni të gjitha aminoacidet thelbësore në një vakt për të korrur përfitimet.

Nëse regjimi juaj ushqimor është i larmishëm, trupi është në gjendje të marrë të gjitha aminoacidet e nevojshme gjatë ditës.

Si trupi i përdor aminoacidet

Secili nga nëntë aminoacidet thelbësore mëposhtë, shërben për funksione dhe role të ndryshme në trup.

Histidina

Histidina prodhon disa hormone dhe është e rëndësishme për funksionin normal të veshkave, sekretimin e stomakut dhe funksionin imunitar.

Fasulet, drithërat, makarona me grurë të plotë, janë disa nga burimet kryesore.

Izolucina

Ndihmon në shërimin e plagëve, detoksifikimin qelizor, mbështet sistemin imunitar dhe promovon sekretimin e shëndetshëm të hormoneve të ndryshme.

Është e rëndësishme për rregullimin e sheqerit në gjak dhe lufton lodhjen.

Burimet kryesore janë: thjerrëzat, arrorët, farat dhe fasulet.

Leucina

Leucina mbështet sintezën e proteinave dhe funksionet metabolike, duke përfshirë rregullimin e niveleve të sheqerit në gjak, prodhimin e hormoneve të rritjes, rritjen dhe riparimin e indeve të muskujve dhe kockave.

Ndihmon në parandalimin e prishjes së proteinave si përgjigje ndaj stresit ose traumës.

Zakonisht gjendet tek fasulet dhe kungujt.

Lizina

Ajo mbështet sintezën e proteinave, prodhimin e energjisë, hormoneve dhe enzimave.

Nxit funksionin imunitar, formimin e kolagjenit dhe ndihmon në thithjen e kalciumit.

Duke zvogëluar nivelet e përgjithshme të kortizolit, ndihmon gjithashtu me stresin dhe ankthin.

Ajo gjendet tek fasulet dhe bizelet.

Metionina

Ndihmon në detoksifikimin, riparimin dhe mbrojtjen e indeve dhe qelizave kundër ndotësve dhe plakjes.

Gjithashtu ndihmon në shpërbërjen e metaleve të rënda në mëlçi, për të ndërtuar ADN -në dhe vepron si një antioksidant.

Fasulet, drithërat, arrat braziliane dhe farat e susamit, janë disa nga burimet kryesore.

Fenilalanina

Fenilalanina ndihmon në krijimin e neurotransmetuesëve, lajmëtarëve kimikë që dërgojnë informacion tek qelizat nervore.

Ky aminoacid prodhon disa enzima, që ndihmojnë në krijimin e aminoacideve të tjera jo thelbësore.

Për shkak se këto molekula kontribuojnë në përgjigjen tonë ndaj stresit dhe ndjenjës së kënaqësisë, fenilalanina konsiderohet të ketë efekte të mundshme terapeutike për ankthin dhe depresionin.

Burimet më të mira janë : fasulet, farat e lulediellit dhe arrorët.

Threonina

Ajo luan rol në funksionin imunitar dhe në strukturën e proteinave të ndryshme që përbëjnë lëkurën dhe indet lidhëse, të tilla si kolagjeni dhe smalti i dhëmbëve.

Burimet kryesore janë: farat e lirit, arrorët, thjerrëzat, fasulet, bizelet dhe patatet e ëmbla.

Triptofani

Vepron si një pararendës i neurotransmetuesit serotoninë, i cili rregullon gjendjen shpirtërore, gjumin dhe oreksin.

Ju keni nevojë për këtë aminoacid për rritjen dhe zhvillimin e përgjithshëm, si dhe prodhimin e niacinës (vitamina B3), thonë ekspertët.

Tërshëra, arrorët, farat, fasulet dhe farat e lirit janë burimet kryesore.

Valina

Valina është e rëndësishme për stimulimin e rritjes, rigjenerimit të muskujve, si dhe prodhimit të energjisë.

Mund të ndihmojë në luftimin e lodhjes, ruajtjen e fuqisë mendore, kontrollin emocional, si edhe forcën e masës muskulore.

Kikirikët, kërpudhat, drithërat, fasulet, bizelet dhe tërshëra janë burimet kryesore.

blank

Hojet e veçanta të bletëve australiane

Kur një qelizë përfundon, bletët punëtore zhvendosen në ndërtimit e qelizës së radhës, dhe nganjëherë struktura arrin deri në 20 kate

Në një botë të mbushur me bletë që ndërtojnë hoje hekzagonale mjalti, një grup bletësh rebele australiane duket se ka zgjedhur t’i ndërtojë ato në formë shkallësh spirale.

Këto janë bletët e gjinisë Tetragonula, insektet pllenuese australiane nuk kanë thumb, por kompensojnë aftësitë e tyre të vetëmbrojtjes me anë të fortesave të mahnitshme të dyllit, që janë bërë shpesh virale në internet.

Struktuat spirale janë në fakt fole gjigante të spërdredhura të quajtura ndryshe “krehëra shumimi.” Çdo qelizë cirkulare tyre është një dhomë vezësh e ndërtuar me dyll nga bleta punëtore, dhe e mbushur me ushqim “të vjellë”  nga bletët ndihmëse, për vetë mbretëreshën e kolonisë.

Kur një qelizë përfundon, bletët punëtore zhvendosen në ndërtimit e qelizës së radhës, dhe nganjëherë struktura arrin deri në 20 kate.

Por a ka çdo koloni e bletëve Tetragonula arkitektin e saj kryesor, apo secila bletë punëtore ndjek regullat e saj të pavullnetshme të ndërtimit?

Një studim i fundit thotë se përgjigja e pyetjes mund të vijë nga kristalet.

“Hojet duket se ndjekin të njëjtat rregulla me kristalet për zhvillimin në motive spirale”, thotë autori i studimit Julyan Cartwright, studiues spanjoll i motiveve matematike. “Çdo bletë ndjek një algoritm të sajin bazë”.

Cartwright thotë se që kur kishte parë për herë të parë një imazh të këtyre hojeve, e krahasoi atë me motivet e veçanta spirale në guaskat reflektuese të molusqeve.

Në të dyja këto raste të arkitekturës së botës së kafshëve, ai kujtonte një studim të viteve 1950-të që shpjegonte sesi kristalet rriten natyralisht në strukturë spirale, që ndiqnin rregulla të thjeshta matematikore.

Në simulimet e studiuesve për krahasimin e hojeve me kristalet, u zbulua se bletët nuk ishin duke ndjekur një plan kryesor, por vetëm reagonin ndaj mjedisit të tyre sipas rregullave biologjike të skalitura në sjelljen e tyre shumë kohe më parë.

“Kur njeriu ndërton një strukturë si ndërtesë, ne kemi një arkitekt që bën planin, dhe ndërtuesit e zbatojnë,” vijon Cartwright. “Por ajo që ne zbuluam është se bletët nuk kanë një plan, por një seri rregullash të thjeshta, si për shembull ku duhet të vënë një copë të re dylli kur mbërrijnë në hoje. Nëse do të programonim këto rregulla në një kompjuter, me shumë gjasa do të merrnim të njëjtën pamje.”

“Por se cilat janë saktësisht këto rregulla, këtë nuk mund ta mësojë askush përveç nëse komunikon drejtpërdrejt me bletët”, thonë studiuesit në konkluzion, duke shtuar me shaka se fakti më pozitiv për to deri tani, është se nuk mund të pickojnë./Burimi:TopChannel

blank

Bimët më të mira kundër lagështisë së ajrit në shtëpi

Bima merimangë ndihmon edhe në përthithjen e monoksidit të karbonit në shtëpi.

Njerëzit kalojnë 93 përqind të kohës së tyre në ambiente të brendshme, ndaj ruajtja e një temperature ideale është e rëndësishme për një jetë të shëndetshme.

Lagështia krijon terrenin e duhur për bakteret dhe mykun dhe mund të shkaktojë dëme të shumta në shtëpi.

Nëse jetoni në ambiente të lagështa, atëherë mund të përjetoni disa simptoma të padëshiruara si lëngëzim të syve, kollë, tështima, kruarje, lodhje, marramendje dhe infeksion në rrugët e frymëmarrjes.

Shumë studime thonë se ka një lidhje të fortë mes nivelit të lagështisë në shtëpi dhe ndjenjës së lumturisë, mirëqenies dhe shëndetit fizik.

Bimët Më Të Mira Kundër Lagështisë

Nëse dëshironi të keni nivele të pranueshme lagështie në shtëpinë tuaj, atëherë sigurohuni që të keni këto bimë interesante e të dobishme.

Fieri

blank

Bëhet fjalë për një bimë shumë tërheqëse dhe ekzotike që shërben për të ruajtur natyralisht ekuilibrat e lagështisë. Emri latin Nephrolepis exaltata.

Në këtë mënyrë, kjo bimë  ruan nivelet e lagështisë dhe e bën shtëpinë shumë më të rehatshme, me ajër të pastër dhe pa toksina.

Kjo bimë mund të mbillet shumë lehtë në vazo dhe të ruhet në vend me ndriçim të plotë.

Gjethet duhen spërkatur me ujë në mënyrë të rregullt.

Bima merimangë

blank

Një tjetër bimë miqësore me ambientet tuaja të brendshme.

Ajo rritet lehtë, është e bukur, me gjethe të varura që arrijnë të largojnë 90 përqind të toksinave në ajër në vetëm 2 ditë.

Bima merimangë ndihmon edhe në përthithjen e monoksidit të karbonit.

Gjethet rriten shumë shpejjt dhe përthithin substancat e dëmshme si myku apo lëndët që shkaktojnë alergji.

Zambaku i paqes

blank

Zambaku i paqes është një bimë që ndihmon në uljen e nivelit të lagështisë duke pastruar ajrin nëpërmjet gjetheve të saj.

Zambaku i paqes është një bimë që rritet lehtë dhe kërkon pak përkujdesje apo rreze dielli.

Këtë bimë mund ta mbani edhe në zonën e banjës për të shmangur zhvillimin e mykut dhe përthithur aromat.

Zambakun e paqes duhet ta mbani larg fëmijëve ose kafshëve shtëpiake sepse është një bimë toksike për konsum.

Dredhka ose Hedera

blank

Kjo bimë me emrin botanik Hedera helix pastron ajrin edhe nga toksinat që lëshojnë tapiceritë, mobiljet apo solucionet e pastrimit si dhe mykun.

Kjo bimë kërkon sasi minimale të ndriçimit nga dielli.

Atë mund ta mbani në një vazo të varur ose në vende të larta.

Palmat

blank

Bimët si Palma Zonjë, Palma e Verdhë  ose Palma Flutur arrijnë të përthithin lagështinë nëpërmjet gjetheve të tyre.

Palma largon çdo lloj toksine që lëshohet në ajër dhe mund të mbijetojë edhe me pak dritë, përsa kohë e ujisni rregullisht.

Këtë bimë duhet ta mbani pranë mobiljeve ose tapicerive.

blank

Çfarë duhet të dini përpara se të filloni një dietë

Kërkesa e përafërt për marrjen ditore të kalorive për burrat është 2,500 kcal dhe për gratë 2,000 kcal.

Trendet e reja të dietave premtojnë të bëjnë mrekulli për humbjen e peshës.

Zhurma e madhe në mediat sociale në lidhje me to, e ka bërë edhe më të vështirë të dalloni çfarë është e vërtetë ose e gabuar?

AgroWeb.org në këtë atikull do t’ju njohë më tepër me disa nga faktorët që duhet të merrni  parasysh përpara se të filloni një dietë të re.

Sigurohuni që është një dietë e ekuilibruar

Nëse një dietë kërkon eliminimin e grupeve të tëra ushqimore ose elementëve thelbësorë si karbohidratet, atëherë ajo nuk është e ekuilibruar.

Dietat e ekuilibruara përfshinë të gjitha lëndët ushqyese të domosdoshme për organizmin.

Po ashtu, dietat që përfshijnë konsumin e një lloji ushqimi në mënyrë joproporcionale (për shembull një dietë e tërë me oriz) mund të rezultojë në një defiçit të lëndëve ushqyese.

Kaloritë janë shumë të rëndësishme

Kërkesa e përafërt për marrjen ditore të kalorive për burrat është 2,500 kcal dhe për gratë 2,000 kcal.

Kur ndiqni një dietë, marrja e kalorive duhet të zvogëlohet për të djegur tepricën.

Por ju nuk keni nejvoë të eleminoni kaloritë nga ushqimet e shëndetshme.

Në vend të kësaj eleminoni kaloritë e tepërta nga alkooli, ushqimet dhe pijet me sheqer të shtuar.

Informohuni më shumë rreth dietës dhe krijuesit të saj

Kjo pjesë pa dyshim mund të kërkojë pak hulumtim në internet.

Informohuni më shumë rreth kualifikimit të specialistit që rekomandon një dietë të caktuar.

Kjo do t’ju japë një pasqyrë të vlefshmërisë së dietës ose të paktën të besueshmërisë së saj.

Vendosni qëllime realiste

Dietat që promovojnë humbje masive të peshës nuk ka të ngjarë të japin rezultatet e shpejta që kërkoni.

Gjithashtu ato mund të jenë të pashëndetshme ose të paekuilibruara.

Sasia e rekomaduar javore për humbjen e peshës është rreth 0.5 – 1 kg, ndërsa asitë më të larta mund të rrezikojnë shëndetin tuaj.

Është e rëndësishme që qëllimi për të humbur peshë të anojë drejtë peshës tuaj ideale, në mënyrë që dieta mos t’ju dëmtojë shëndetin.

Përfundimi

Zgjedhja e një diete që ju përshtatet është faktori më i rëndësishëm.

Vetëm se një dietë ka funksionuar për dikë që njihni nuk do të thotë se është e duhura për ju.

Dhe në rast se vuani nga probleme të cakuara shëndetsore, këshillohet të flisni paraprakisht me mjekun tuaj.


Send this to a friend