VOAL

VOAL

Këndi i humorit: Na ishte një herë një gjahtar arinjsh shumë i famshëm

April 19, 2019
blank

Komentet

blank

Këndi i humorit: Inspektori Bloch pyeti një student policie

Inspektori Bloch pyeti një student policie:

– Çfarë është sulmi me armë të bardhë?

Dhe ai u përgjigj:

– Ta godasësh dikë me shishen e qumështit!

blank

Këndi i humorit: Po kthehet në shtëpi pas një feste i dehur tapë

Një djalë të shtunën mbrëma po kthehet në shtëpi pas një feste i dehur tapë, kur një makinë policie e ndalon dhe ai e kupton menjëherë, edhe para testit të alkomatografisë, se është i dehur.

E nxjerrin nga makina, por teksa po i kontrollojnë dokumentet ndodh një aksident pak metra nga postblloku i policisë. Policët lënë të dehurin dhe menjëherë shkojnë për të sjellë ndihmën e parë në makinën e përplasur.

Djali, duke parë që policët nuk janë më të interesuar për të, shfrytëzon rastin të hipë në makinë dhe të shkojë në shtëpi. Këtu ai shkon në shtrat dhe e zë gjumi si një gur.

Të nesërmen në mëngjes ai zgjohet nga një goditje e fortë në derë. Prindërit shkojnë të hapin derën dhe gjejnë policinë para derës duke pyetur nëse djali i tyre është në shtëpi. Ata nuk hezitojnë të përgjigjen:

– Sigurisht, sapo u kthye, e futi makinën në garazh, në fakt e la të hapur derën e garazhit.

Dhe policia:

– E çuditshme, e gjetëm makinën tuaj disa milje larg. Prindërit më pas i çojnë policët në garazh dhe gjejnë … makinën e policisë me dritat e urgjencës ende ndezur!

blank

Këndi i humorit: Një italian i ilustron një shqiptari madhështinë e vendit të tij,

Në një konfrontim verbal, një italian i ilustron një shqiptari madhështinë e vendit të tij, ku me pak mjete është ende e mundur të arrihen gjëra të mëdha:

– Shiko, thotë italiani, po të më huazosh një çekiç dhe pincë, mund të të bëj një aeroplanmbajtëse.

Shqiptari i zemëruar:

– Dhe nëse më jep hua gruan tënde, do të të bëj ekuipazhin!

blank

Këndi i humorit: Me ndihmën e një specialisti dhe falë teknologjive moderne, një zonjë 75-vjeçare lind një fëmijë

Me ndihmën e një specialisti dhe falë teknologjive moderne, një zonjë 75-vjeçare lind një fëmijë. Të gjithë të afërmit e saj e vizitojnë atë për të parë të sapoardhurin në familje.

Ata i kërkojnë asaj të shohin fëmijën dhe zonja përgjigjet:

– Jo ende.

Pas pak ata kërkojnë të shohin përsëri fëmijën dhe nëna përgjigjet:

– Jo ende.

Atëherë ata e pyesin:

– Kur do të mund ta shohim fëmijën?

Gruaja:

– Kur fëmija të qajë.

Ata habiten dhe e pyesin prapë:

– Dhe pse duhet të presim që fëmija të qajë?

Gruaja:

– Sepse nuk më kujtohet më ku e vendosa…

blank

Këndi i humorit: Një vajzë i rrëfehet shoqes së saj dhe i thotë

Një vajzë i rrëfehet shoqes së saj dhe i thotë:

– Nuk di si të sillem më me ish të dashurin. Kur isha me të, ai këmbëngulte vazhdimisht që të flinte me mua. Nuk doja dhe vazhdova t’i premtoja se do t’ia jepja vetëm pasi të martohesha. Duke pasur parasysh këmbënguljen e tij të vazhdueshme, nuk munda të duroja më dhe hoqa dorë, pa u penduar.

Shoqja:

– Epo, cili është problemi, atëherë?

Dhe vajza:

– Shiko, fakti është se ai ende më ngacmon çdo ditë, për të marrë vesh nëse jam martuar.

blank

Këndi i humorit: E mahnitur, një zonjë i thotë të dashurit të saj të ri

E mahnitur, një zonjë i thotë të dashurit të saj të ri:

– Po a e di që ti bën dashuri shumë më mirë se burri im?

Dhe i dashuri:

– E di!

Me një ton pa modesti të rreme ai vazhdon:

-… pikërisht këtë më tha motra jote dje!

blank

Këndi i humorit: Gomari i tha tigrit

Gomari i tha tigrit:
– “Bari është blu”.
Tigri u përgjigj:
– “Jo, bari është i gjelbër”.
Diskutimi u ndez dhe të dy vendosën ta paraqesin atë në arbitrazh, dhe për këtë ata shkuan para luanit, mbretit të xhunglës.
Ende pa arritur mirë në zonën e pyllit, ku luani ishte ulur në fronin e tij, gomari filloi të bërtiste:
– “Madhëria Juaj, a është e vërtetë që bari është blu?”.
Luani u përgjigj:
– “Vërtet, bari është blu.”
Gomari nxitoi dhe vazhdoi:
– “Tigri nuk pajtohet me mua dhe më kundërshton dhe më bezdis, të lutem ndëshkoje.”
Atëherë mbreti deklaroi:
– “Tigri do të dënohet me 5 vjet heshtje”.
Gomari u hodh i gëzuar dhe vazhdoi rrugën, i kënaqur dhe duke përsëritur:
– “Bari është blu”…
Tigri e pranoi dënimin e tij, por më parë pyeti luanin:
– “Madhëria Juaj, pse më keni dënuar mua?, në fund të fundit, bari është i gjelbër.”
Luani u përgjigj:
– “Në fakt, bari është i gjelbër”.
Tigri pyeti:
– “Pse po më dënon?”.
Luani u përgjigj:
– “Kjo nuk ka të bëjë me pyetjen nëse bari është blu apo i gjelbër.
Ndëshkimi është sepse nuk është e mundur që një krijesë e guximshme dhe inteligjente si ju të humbasë kohë duke debatuar me një gomar, e për një gjë të tillë të vijë e të më shqetësojë mua me atë pyetje”.
Humbja më e keqe e kohës është debati me budallain dhe fanatikun që nuk i intereson e vërteta apo realiteti, por vetëm fitorja e besimeve dhe iluzioneve të tij. Asnjëherë mos humbisni kohë në argumente që nuk kanë kuptim…
Ka njerëz që, sado prova dhe prova t’u paraqesim, nuk kanë aftësinë për të kuptuar, dhe të tjerët janë të verbuar nga egoja, urrejtja dhe inati, dhe gjithçka që duan është të kenë të drejtë edhe nëse nuk kanë.
Kur injoranca bërtet, inteligjenca hesht. Paqja dhe qetësia juaj vlejnë më shumë.

blank

Këndi i humorit: Vdes një 73 vjeçar, një zotëri i pasur

Vdes një 73 vjeçar, një zotëri i pasur.
Funerali … arkivoli zbret nga shkallët i bartur nga katër veta, në fund të shkallës ka ende tre hapa jashtë … njëri nga bartësit rrëzohet, arkivoli bie, kapaku hiqet dhe rezulton se njeriu i vdekur është ende gjallë.

Të gjithë bërtasin në ngjarjen e madhe. Gruaja e tij e re 43-vjeçare, e cila synonte trashëgiminë, nuk është shumë e lumtur…

I vdekuri jeton edhe dy vjet dhe pastaj vdes përsëri.

Gruaja rekomandon që bartësve t’u thuhet të kenë shumë kujdes me hapat…

QË TË MOS NDODHË SI HERËN TJETËR!!!

blank

Këndi i humorit: Një zotëri ka mbetur pa flokë dhe vuan shumë

Një zotëri ka mbetur pa flokë dhe vuan shumë.

Por ndërsa është me pushime, një mjek brazilian i thotë se ka një sekret për rritjen e flokëve: duhet të flejë 15 netë me kokën mes këmbëve të gruas së tij.

Të dy përpiqen: pas natës së parë nuk ndodh asgjë, pas tre netësh asgjë … natën e parafundit i mbijnë pak flokë, dhe natën e fundit është plot me flokë të bukur.

I lumtur, ai merr gruan e tij në teatër dhe sheh përballë një zotëri me një kokë që duket si një top bilardo.

I thotë gruas: “T’i them unë?”.

Dhe ajo: “Hajde, është dikush që nuk e njeh …”.

“Eh, por ti nuk e di sa vuan…”.

Bëjnë pak mbrapa dhe anash, derisa i shoqi e godet zotërinë në shpatull përballë dhe i thotë: “Më falni zotëri, nëse guxoj, por…”.

Por duke parë që zotëria (duke u kthyer) mban mustaqe madhështore, i shoqi ndalet dhe i thotë: “Nuk të them gjë se je një burrë i pistë!”.

blank

Këndi i humorit: Vajza, nëna dhe gjyshja janë vetëm në shtëpi

Vajza, nëna dhe gjyshja janë vetëm në shtëpi. Në një moment, vajza e vogël pyet:
– Mami, si erdha unë tek ti?

Nëna përgjigjet:
– O, zemra ime! ty të solli te unë një lejlek i mrekullueshëm!
– Po motrën time të vogël? – pyet sërish vajza.
– Atë e solli një buf i hatashëm!
– Po vëllain tim të vogël?
– E solli një fajkua madhështor!

Gjyshja nga kolltuku shikon nënën e vajzës duke qeshur:
– E kuptova se ishin 3 zogj të ndryshëm!!!

blank

Këndi i humorit: Në një liqen një burrë po peshkon por me rezultate të dobëta

Në një liqen një burrë po peshkon por me rezultate të dobëta. Pas pak i afrohet shoku i tij Marku, i cili duke parë gjahun e pakët të shokut të tij, i thotë:

– Shiko, unë kam një sistem të mirë. Tani të tregoj!

Dhe kështu ai fut gishtin tregues në ujë. Menjëherë më pas kap një troftë 2 kg! Pastaj zhyt gishtin përsëri në ujë dhe nxjerr një krap 5 kg !! Të nesërmen djali kthehet në pellg dhe gjen Markun i cili po kap shumë peshq duke përdorur të njëjtën metodë! Dhe kështu edhe për ditët në vijim.

Pas një jave djali nuk mund të rezistojë më nga kurioziteti dhe shkon te Marku:

– Të lutem më trego si e bën!

Marku:

– OK, është një gjë e thjeshtë! Thjesht prekni me gisht prapanicën e gruas dhe pastaj eja të peshkosh këtu!

Shoku falenderon dhe menjëherë vrapon në shtëpi. Me të mbërritur në kopsht ai sheh gruan e tij të përkulur mbi 90 gradë duke larë rrobat. Ai afrohet ngadalë dhe e prek në prapanicë.

Atëherë reagon gruaja:

– Aaahh! Mark, Mark, mashtrues! Do të shkosh sërish për peshkim me burrin tim?

blank

Këndi i humorit: Një industrialist i pasur merr një telefonatë nga avokati i tij

Një industrialist i pasur merr një telefonatë nga avokati i tij:
-Zotëri, kam një lajm të keq për të të dhënë: gruaja jote ka blerë një për njëzet mijë euro një fotografi që në një kohë të shkurtër do të vlejë shumë më tepër!
– Tingëllon si një marrëveshje shumë e mirë: a mendoni se ky është një lajm i keq?
– Po, Zotëri, sepse fotografia ka në qendër ty dhe sekretaren tënde!!!


Send this to a friend