VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E PREMTE 7 KORRIK 2017

By | July 7, 2017
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E ENJTE 24 QERSHOR 2021

Dashi

Ruani qetësinë nëse diçka shkon keq sot. Mos u tregoni shumë të padurueshëm. Ju mund të bëni më shumë dëm sesa mirë. Merrni parasysh situatën, bisedoni me të tjerët, ruani një qasje tjetër ndaj problematikave të ndryshme.

Demi

Të lindurit në shenjën tuaj janë të favorizuar në lojërat e fatit sot. Koncepti për ju është fitimi pa asnjë përpjekje. Shansi do të vijë kur nuk do e prisni fare. Sa më pak që përpiqeni të formësoni gjërat, aq më shumë ato përgjithësisht do të rrjedhin në favorin tuaj. Shijoni ditën.

Binjakët

Nëse takoni dikë të ri sot, thyejeni akullin gradualisht. Mos derdhni të gjitha informacionet menjëherë. Lëreni personin të ngrohet me natyrën tuaj intensive emocionale. Njerëzit do të kenë nevojë për hapësirën e tyre, prandaj sigurohuni që të lejoni hapësirë të mjaftueshme për liri emocionale dhe fizike.

Gaforrja

Mos kurseni asnjë shpenzim emocional ose monetar sot. Çfarëdo që të vendosni në këtë ditë, do të kthehet te ju dhjetëfish. Mos ngurroni të kënaqeni me natyrën tuaj argëtuese. Prisni zinxhirët dhe eksploroni botë të reja në mendjen dhe në mjedisin tuaj fizik.

Luani

Sot nuk është një ditë për të qëndruar brenda. Lëreni të kaluarën pas teje dhe vazhdoni përpara. Kapini mundësitë me të dyja duart dhe rrotullojeni motorin në ingranazh të lartë. Përqendrohuni në horizontin e hapur para jush. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të filluar të krijoni disa aventura të reja.

Virgjëresha

Dëgjoni sot muzikën tuaj të preferuar. Bëni një festë vallëzimi në dhomën tuaj. Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për të drejtuar energjitë. Shkoni në një aventurë radikale, që nuk mendonit se do të ishte e mundur. Projekte të reja parashikohen për ju.

Peshorja

Mund të jetë jashtëzakonisht e vështirë për ju të merrni vendime për ndonjë gjë sot. Mos u stresoni për punën ose gjërat që duhet të bëni. E sotmja është një ditë që nuk duhet të mbushet me energji negative nga e kaluara.

Peshorja

Dita e sotme duhet të ecë normalisht. Do të zbuloni se ka një fuqi të madhe që nxit emocionet tuaja dhe se jeni në gjendje ta çoni atë fuqi në ekstrem. Përdorni natyrën tuaj të fortë, dinamike për të fituar zemrat e të tjerëve.

Shigjetari

Mos u mërzitni nëse njerëzit nuk të marrin aq seriozisht sa do të doje sot. Është në natyrën e ditës t’i mbash gjërat të lehta. Mos u stresoni për gjërat që nuk i kuptoni. Shkoni me rrjedhën dhe vazhdoni të buzëqeshni. Ju nuk mund të gaboni për sa kohë që bashkoheni në gëzimin dhe argëtimin e mirë të ditës.

Bricjapi

Ju mund të zbuloni se diçka ose dikush me qëllim përpiqet t’ju bëjë gjërat të vështira për ju sot. Mund të duket sikur po përpiqeni të merreni me disa çështje të rëndësishme, por gjërat po ju rrëshqasin disi. Lërini të tjerët të kenë lirinë e tyre.

Ujori

Hani një mëngjes të shëndetshëm dhe qëndroni larg kafeinës. Lidhu me njerëzit në një nivel intelektual ose filozofik dhe diskutoni mbi kuptimin e jetës. Nëse jeni duke kërkuar simpati, mund t’ju duhet të prisni disa ditë. Njerëzit nuk janë në humor, ata thjesht duan të qëndrojnë vetëm.

Peshqit

Frymëzoni të tjerët të dalin nga monotonia e tyre sot. Ndani gëzimin me njerëzit e tjerë dhe drejtojini ata në diskutime interesante. Shansi do t’ju favorizojë në aspektin e gjendjes shpirtërore. Kalojeni këtë ditë pranë familjes dhe fëmijëve.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 23 QERSHOR 2021

Dashi

Buzëqeshi botës sot. Jini mirënjohës për gjërat që keni dhe njerëzit përreth jush. Përforconi ndjenjën komode dhe të ngrohtë brenda dhe përhapeni këtë dashuri te të tjerët. Rrezatoni natyrën tuaj të vërtetë përmes çdo qelize në trupin tuaj dhe shikoni se si shanset vijnë në rrugën tuaj.

Demi

Dita e sotme nuk është dita më e mirë për të bërë shaka praktike. Rrini pranë të zakonshmes. Gjeni siguri në bërjen e gjërave që dini të bëni më mire. Nëse po njihni dikë të ri, ai mund të mos e kuptojnë se si funksionon sensi juaj i humorit.

Binjakët

Jeta juaj e dashurisë mund të përgjigjet shumë mirë me një dozë humori, por ajo që nuk ka nevojë është sarkazma. Energjitë aktuale astrale mund të nënkuptojnë që vija midis të dyve bëhet shumë e hollë, dhe kjo mund të mos ndihmojë gjendjen aktuale të marrëdhënies tuaj.

Gaforrja

Rreshtimi i sotëm planetar tregon se ju duhet të largoni avullin pas një kohe mjaft shqetësuese në të cilën ju dhe partneri juaj jeni përpjekur të zgjidhni disa probleme. Sa I përket aspektit financair, mund të merrni disa këshilla të mira për investime.

Luani

Ju mund të zbuloni se keni opsione se si të reagoni ndaj një ngjarje të caktuar në lidhje me jetën tuaj të dashurisë. Me energjinë aktuale planetare, mund të kuptoni sa e rëndësishme është që të ruani një raport të shëndetshëm në punë.

Virgjëresha

Sot mund të ketë një betejë midis të vjetrës dhe të resë në botën tënde. Përpiquni të tregoheni sa më I arsyeshëm sa I përket aspektit sentimental. Në lidhje me paratë, sot mund të merrni disa informacione interesante për një investim.

Peshorja

Njerëzit mund të duken paksa kokëfortë sot. Fuqitë tuaja të adaptimit mund të vihen në prove. Sa më shumë të jeni të bazuar, aq më lehtë do të jetë të merreni me energjinë e ditës së sotme. Sa I përket aspektit financiar, mund të shfaqen shenja suksesi.

Peshorja

Kur ngjitni një shkallë, hidhni hapat një e nga një. Kapërcimi i shkallëve dy nga dy mund të rezultojë që të bini përsëri në fund. Përpjekja për të nxituar gjërat sot do të lërë vrima në projektet tuaja. Mos i injoroni detajet.

Shigjetari

Fati dhe prosperiteti janë në favorin tuaj, dhe ju keni mundësinë të merrni disa vendime shumë fitimprurëse financiare. Intuita juaj është e drejtë në përputhje me atë që duhet të bëni. Firmosni marrëveshjen më të mirë të mundshme dhe siguroni një të ardhme të drejtë dhe të sigurt për ju.

Bricjapi

Çelësi për të qenë i suksesshëm sot është të ruani stabilitetin në gjithçka që bëni. Energjia aktuale planetare mund të jetë e mjaftueshme për të shkaktuar një mosmarrëveshje midis jush dhe të dashurit tuaj nëse nuk jeni të kujdesshëm se si i shprehni disa gjëra.

Ujori

Ju nuk do të arrini shumë larg pa ndonjë sens humori sot, veçanërisht me rreshtimin aktual astral. Kontrolloni me kujdes çdo detaj dhe përpiquni të mos lini asnjë pjesë të ekuacionit të pa llogaritur. Ju duhet të mbani një humor të qëndrueshëm, të kujdesshëm që rrezaton dhe tërheq të tjerët drejt jush.

Peshqit

Sot mund të merrni disa informacione të dobishme sa I përket aspektin profesional. Eshtë në dorën tuaj që të dini si t’I vini në zbatim keto informacione. Në dashuri, sot mund të kaloni momente shumë të këndshme me partnerin.

blank

HOROSKOPI E MARTË 22 QERSHOR 2021

Dashi

Do të mbizotërojë shpirti i skuadrës me kolegët, kur njëri nuk ia del e ndihmon tjetri, pa zili dhe kritika, për të arritur objektivin. Investimet do të duhet të monitorohen: konsultohuni me një ekspert të kësaj fushë. Do të bëni blerje interesante në librari.

Demi

Do të përshkoheni nga ndjenja e të qenit zotërues, ndoshta më shumë një qëndrim sesa një nevojë e thellë: një ekip ju pëlqen të theksoni se ai ose ajo është tashmë pronë private. Do t’i pëshpëritni në vesh partnerit gjëra konfidenciale. Flitet më bukur për dashurinë në intimitetin e shtëpisë suaj.

Binjakët

Ana e mirë e Merkurit dhe Neptunit garanton frymëzime krijuese dhe udhëtime në intimitetin e shpirtit. Do t’ju vijnë mesazhe romantike nga larg. Do të keni harmonia në vendin e punës. Nuk do të keni rivalitet me kolegët: shpirti i skuadrës është në interes të grupit.

Gaforrja

Do të keni frymëzim të shkëlqyer dhe intuita të denja për një detektiv! Instinkti do t’ju japë udhëzimet e duhura për të arritur pa shumë përpjekje drejt suksesit. Do të përjetoni gjallërinë e miqësisë dhe dashurisë dhe si edhe puna do të ecë, më në fund po filloni të fitoni.

Luani

Do të jetë një ditë e ndërlikuar, nën tërheqjen e Hënës. Edhe çiftin Merkur-Neptun e keni kundra, duke krijuar zënka në marrëdhënie. Bëni kujdes nga ata, që të bindur se mund t’ua mbushin mendjen, duke ju premtuar qiellin dhe tokën, sepse nga pas ka një kleçkë.

Virgjëresha

Nëse kërkoni për persona idealë, nuk duhet të shikoni shumë larg, ndoshta e keni në krah ose jeni në rrugë për ta takuar. Jepini hapësire argëtimit dhe lëvizjes së mbrëmjes së ditës së nesërme, duke pranuar ftesë e miqve që ju kërkojnë.

Peshorja

Do të keni krijimtari të rafinuar. Arti, fotografia dhe muzika nuk janë thjesht hobi, por mund të kthehen mundësi profesioni. Çifti Merkur-Neptun ju mbështet. Do të keni shumë energji, pasion dhe besim në aftësitë tuaj krijuese.

Akrepi

Udhëtime dhe lëvizje të shumta e gjallërojnë ditën tuaj: mund të jeni në tren, aeroplan ose thjesht në makinë, ndoshta për të shkuar të takoni miq të largët. Partneri është kokëfortë dhe tekanjoz, tregoni diplomaci duke u treguar dakordësi dhe pastaj bëni si të keni dëshirë.

Shigjetari

Pavarësisht të gjithave, Hëna ju flet për të punuar. Për fat të mirë, çifti Mërkur-Neptun ju mbështet me një përzierje të mrekullueshme të arsyesh dhe intuitës. Një bisedë e këndshme, ku ndjenjat shprehen hapur, ndihmon në marrëdhëniet në çift.

Bricjapi

Nuk do të jeni në jeni në humor të mirë nga ndikimi i Hënës. Çiftit Merkur-Neptun do të jetë armiqësor, ndërsa perceptimet dhe fantazitë ju nxjerrin jashtë rrugës së qëllimit kryesor. Rreziku, në dashuri, është të synosh për shumë lartë, sidomos nëse jeni ende beqarë.

Ujori

Çifti Pluton-Uran që ju mbështet ju dhuron intuitë të jashtëzakonshëm. I perceptoni dëshirat e njerëzve dhe u dilni përpara me entuziazëm. Në negociata dhe komunikim vazhdoni të keni mbarësi: kontakti me publikun stimulon ide të reja.

Peshqit

Në kontakt me publikun jeni gjithmonë të preferuar, buzëqeshja juaj lehtëson barrën dhe shkrin pakënaqësitë e atyre që janë në pritje. Do të kaloni një mbrëmje shumë të bukur dhe argëtuese në shtëpinë e miqve tuaj.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 21-27 QERSHOR 2021

blank

Dashi

Planeti Venus do të qëndrojë në një pozitë të pafavorshme për shenjën tuaj gjatë gjithë javes. Nëse gjërat nuk shkojnë mirë me partnerin tuaj, jini të durueshëm dhe mos merrni vendime të nxituara, sepse nga java tjetër yjet do të favorizojnë dialogun dhe pasionin mes jush. Lajme të mira në vendin e punës të mundshme ndërmjet të mërkurës dhe të enjtes. Të Premten dhe të Shtunën do të duhet të duroni një hënë paksa nervoze.

blank

Demi

Duke filluar nga java e ardhshme, planeti Venus do t’ju kthejë shpinën , duke filluar një periudhë mjaft të komplikuar për sa i përket ndjenjave. Bëni kujdes, pra, të mos lini pyetje përgjigje.Përfitoni nga ditët e hënë dhe e martë, në të cilën do të keni një hënë të shkëlqyeshme së bashku, për të përballuar çdo bisedë me partnerin tuaj për të cilin ju intereson. Pak më shumë stres në vendin e punës.

blank

Binjakët

Këtë javë do të duhet të duroni një hënë në opozitë të Mërkurën dhe të Enjten, në të cilën mund të lindin disa fatkeqësi, veçanërisht në vendin e punës. Mos u shqetësoni shumë, megjithatë.Keni në favor Jupiterin dhe Mërkurin , i cili së shpejti do t’ju sjellë zgjidhje interesante dhe mundësi të reja. Marsi në një pozicion të favorshëm ju jep shumë energji dhe një avantazh.

blank

Gaforrja

Shijoni dhe pak ditë Venusin në shenjën tuaj.Duke filluar nga e hëna në fakt, planeti i dashurisë nuk do të jetë më në shenjën tuaj! Nëse nuk e keni bërë ende atë hap shtesë drejt partnerit ose personit që ju pëlqen, mos hezitoni.

blank

Luani

Duke filluar nga e hëna planeti Venus do të hyjë në shenjën tuaj , duke shënuar fillimin e një periudhe shumë me fat për sa i përket ndjenjave! Në javët në vijim, dashuria do të jetë protagonistja e vërtetë e jetës tuaj, pavarësisht nëse jeni akoma beqare apo tashmë në një çift … Ndërkohë, shijoni ditët e së Mërkurës dhe të Enjtes, kur do të keni një hënë të bukur me fat për t’ju buzëqeshur.

Deri të Hënën mund të mbështeteni në një Venus me pamje të mirë.Përfitoni nga ndikimi pozitiv i planetit të dashurisë për të deklaruar veten para një personi të veçantë, ose për të përballuar atë fjalim të famshëm me partnerin tuaj … Ditët më të mira për dialogu, gjithashtu i favorizuar nga hëna, do të jenë e premte dhe të shtunën. Në punë, disa pengesa janë të mundshme midis të mërkurës dhe të enjtes.

blank

Peshorja

Dhimbjet tuaja të dashurisë janë gati të mbarojnë! Duke filluar nga e hëna, më në fund, planeti Venus do të fillojë të ndihmojë jetën tuaj të dashurisë. Ndërkohë, kushtojini vëmendje ditëve.Të Premten dhe të Shtunë, kur mund të lindin diskutime të nxehta me partnerin. Nga ana tjetër, ambienti i punës është i favorizuar. Midis të mërkurës dhe të enjtes, falë një hëne të bukur, mund të ketë disa të papritura.

blank

Akrepi

Java juaj fillon shkëlqyeshëm me dy ditë hëne në shenjë , e cila do të jetë super fat! Për fat të keq, megjithatë, nuk do të përfundojë gjithashtu … Të Hënën në fakt, planeti Venus do të kryejë një transaksion të pafavorshëm për shenjën tuaj, i cili në javët e ardhshme mund t’ju sjellë grindje dhe keqkuptime me partnerin tuaj.

Një lajm i mirë po vjen për shenjën tuaj që – duke filluar nga e Hëna do të jetë në gjendje të shijojë ndikimin pozitiv të një Venusi të bukur. Planeti i dashurisë është gati të ju dhurojë emocione të mëdha në javët në vijim! Në ndërkohë, shijoni ditët e mërkurë dhe të enjte, kur një hënë me fat do të shkëlqejë në shenjën tuaj.Mund të ketë lajme të mira në lidhje me punën, një fushë e mbështetur edhe nga Mërkuri!

blank

Bricjapi

Më në fund këtë javë mund t’i thuash lamtumirë kundërshtimit të Venusit ! Duke filluar nga e hëna në fakt, planeti i dashurisë do të braktisë shenjën e Gaforres dhe do të rikthejë qetësinë në jetën tuaj si çift, e cila kohët e fundit është mjaft e trazuar. Për më tepër, midis të premtes dhe të shtunës, ju gjithashtu mund të shijoni lidhjen e hënës me shenjën tuaj, të gatshëm për t’ju dhënë shumë më shumë fat.

blank

Ujori

Fatkeqësisht këtë javë – duke filluar të hënën planeti Venus do të vijë në kundërshtim me shenjën tuaj, duke filluar një periudhë mjaft të komplikuar për sa i përket ndjenjave. Ndërkohë, shijoni ditët super fat të Premten dhe të Shtunën, me një hënë të bukur së bashku. Në kontekstin e punës, Marsi në opozitë do të vazhdojë t’ju bëjë të ndiheni pak më të lodhur.

blank

Peshqit

Planeti i dashurisë do të vazhdojë t’ju buzëqeshë deri të dielen duke shfrytëzuar rastin për të bërë një hap përpara , mos kini frikë të shprehni ndjenjat tuaja! Veçanërisht romantike dhe me fat do të jenë ditët e së Premtes dhe të Shtunës, në të cilat it t hëna do të veprojë në favorin tuaj. Sidoqoftë, vëmendja për ditët e mërkurë dhe të enjte, kur tensionet mund të lindin në zyrë ose në familje.

blank

HOROSKOPI E HËNË 21 QERSHOR 2021

Dashi
Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë në humor gjatë ditës së sotme. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Ju do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit. Sportet janë një pjesë e rëndësishme e jetës, por mos lejoni që kjo të dominojë jetën tuaj.
Demi
Mundohuni të shmangni ushqimin e tepërt. Kontaktet dhe miqtë e vjetër do të jenë të dobishme. Ditë me fat për sa i përket jetës suaj të dashurisë. Vazhdoni të dashuroni.
Binjakët
Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me partnerin/partnerin tuaj. Për beqarët e kësaj shenje, një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të mbarojë, pasi ju duket se do të gjeni shpirtin tuaj binjak. Puna në zyrë do të marrë ritëm, pasi kolegët dhe eprori juaj do t’ju vlerësojnë për për bashkëpunimin.
Gaforrja
Kjo do të jetë një ditë tjetër plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Merrni më shumë kohë për t’u marrë me problemet që mund të hasin fëmijët tuaj. Do të zhyteni në mendime romantike dhe ëndrra të këndshme.
Luani
Sot do të jeni në gjendje të përmirësoni gjendjen tuaj emocionale dhe fizike. Këshillat nga babai mund të provojnë të jenë të dobishme në vendin e punës. Do të keni durim të kufizuar sot, por bëni kujdes, pasi fjalët e thëna ashpër mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush.
Virgjëresha
Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Të menduarit në terma të asaj që dëshirojnë të tjerët, do të provojë të jetë një strategji produktive për ju. Një person pranë jush mund të përfitojë padrejtësisht nga ju, ndaj mos e teproni me bujarinë.
Peshorja
Nëse jeni ndjerë të frustruar kohët e fundit, veprimet e duhura dhe një qasje pozitive do të sjellë një ndryshim të situatës. Një rritje e papritur e shpenzimeve mund t’ju shqetësojë. Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura të së kaluarës. Besimi juaj do të ketë një ndikim pozitiv në jetën profesionale.
Akrepi
Aftësia juaj për të ruajtur energjinë do të jetë mjaft e dobishme për ju, nëse duhet të bëni një udhëtim të gjatë. Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Nëse keni investuar para në një pronë jashtë shtetit, atëherë kjo mund të shitet me një fitim të mirë duke përmirësuar pozicionin tuaj financiar.
Shigjetari
Ju do të shqetësoheni nga tensionet në familje. Gjeni mënyra për të devijuar vëmendjen dhe për tu çliruar nga ky ankth. Angazhimi në një formë të aktivitetit fizik mund të jetë një ilaç i mirë.
Bricjapi
Shfrytëzoni kohën tuaj të lirë duke dalë për një shëtitje të gjatë. Bëni kujdes të mos ofendoni pa dashur dikë në shtëpi dhe përpiquni të përshtateni me nevojat e familjes suaj. Nuk është koha e duhur për të ndarë ndjenjat / sekretet tuaja personale me partnerin/partneren tuaj.
Ujori
Një grindje me dikë do të shtojë një “armik” të ri në listën tuaj. Mos lejoni që dikush t’ju provokojë sa të përfundoni duke bërë diçka për të cilën më pas mund pendoheni. Bëni një vizitë te një mik që mund të ketë nevojë për ndihmë.

Peshqit

Do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Marrja e një masazhi me vajra esencialë, do të jetë një përvojë mjaft relaksuese dhe rigjallëruese. Shmangni shpenzimin e parave për investime afatgjata.

blank

HOROSKOPI E DIEL 20 QERSHOR 2021

Dashi

Kujtojini të dashurit tuaj se sa domethënie kanë për ju sot fjalët. Ato janë veçanërisht të fuqishme, ndaj mos i përdorni kot. Nuk është ide e mirë të mbani inat ose të mbani urrejtje për të tjerët. Sjellja e mirë dhe një pamje e hijshme janë elementët kryesorë të ditës.

Demi

Mos ngurroni të shprehni qëndrimin tuaj të pavarur sot. Gjithashtu, sigurohuni që nuk jeni duke komprometuar nevojat tuaja për ato të të tjerëve. Gjërat duhet të rrjedhin natyrshëm në rrugën tuaj dhe ju duhet të jeni në humor të mirë për gjatë gjithë ditës. Buzëqeshuni njerëzve përreth.

Binjaket

Argëtohuni sot dhe mos jini serioz për asgjë. Kjo është një kohë e mirë për t’u ulur dhe për të shijuar peizazhin. Shikoni një film ose një shfaqje. Vishuni me rrobat tuaja më tërheqëse. Kjo është një ditë për të qenë në qendër të vëmendjes. Çështjet e rënda emocionale vetëm do të rëndojnë gjendjen shpirtërore.

Gaforrja

Ju nuk mund të bëni asnjë gabim sot. Në fakt, ju mund të lundroni pa e vërejtur askush. Ju mund të zbuloni se preferoni të jeni në qendër të diskutimeve sot. Do të zbuloni se sa më shumë të çliroheni, aq më mirë do të jetë gjendja juaj shpirtërore.

Luani

Argëtohuni pak. Eshtë koha të ekuilibroni të gjithë punën që keni bërë me pak argëtim. Përpjekjet e ndershme të djeshme po kthehen në shpërblime të sotme. Nuk ka nevojë të trembeni kur bëhet fjalë për të marrë atë që është me të drejtë e juaja. Jini krenar për arritjet tuaja.

Virgjeresha

Kjo është një kohë për të dalë dhe për të qenë shoqëror. Gjërat e bukura dhe muzika relaksuese janë për të lindurit në shenjën tuaj sot. Ju nuk do të bëni asnjë gabim nëse do të jeni thjesht vetvetja sot. Sa i përket aspektit financiar, do të merrni lajme shumë pozitive.

Peshorja

Shumë njerëz mund të kenë shumë për të thënë sot, por ju mund të zbuloni që më mirë të rrini të dëgjoni. Mos ngurroni ta bëni këtë. Shumë nga ato që ndodhin përreth janë thashetheme, kështu që ju mund të mos dëshironi të përfshiheni fare. Mos ngurroni të filtroni gjithçka që nuk ju përshtatet.

Akrepi

Mos u bëni egoist sot. Kjo është një kohë për të menduar për të tjerët. Gjërat realizohen më mirë në bashkëpunim, pavarësisht se sa keq mund të dëshironi të bëni diçka vetë. Përpjekja e bërë nga një ekip do të prodhojë rezultate të papritura që janë mjaft të favorshme.

Shigjetari

Mos i kompromentoni vlerat tuaja vetëm për të ruajtur paqen. Dashuria dhe romanca janë të favorshme për ju, por vetëm nëse qëndrimi juaj është i relaksuar dhe i shkujdesur. Emocionet tuaja do të jenë mjaft të forta, prandaj bëni më të mirën tuaj për t’i ekuilibruar ato me një kornizë racionale mendore.

Bricjapi

Sot është ditë e favorshme për ju. Duhet të mbani linjat e komunikimit të hapura në mënyrë që të mund të përhapni njohuritë tuaja tek të tjerët dhe të merrni informacionin e rëndësishëm që duhet të dalë në rrugën tuaj. Ju duhet të zbuloni se egoja dhe emocionet tuaja janë mjaft të forta.

Ujori

Sot mund të ndiheni paksa të shqetësuar. Ju mund të dëshironi t’ia jepni fjalën të tjerëve. Fatkeqësisht, gjuha juaj mund të jetë e lidhur dhe mund të jetë e vështirë për të shprehur saktësisht si duhet. Ju duhet të punoni për të nxitur harmoninë në familjen tuaj.

Peshqit

Nëse vazhdoni të prisni që gjërat të ndodhin, mund të zgjoheni një mëngjes dhe të kuptoni se jeta juaj ka kaluar dhe nuk keni bërë as gjysmën e gjërave që keni ëndërruar të bëni. Koha për të ndërmarrë veprime është tani. Vendosni planin tuaj në fuqi. Ju mund të duhet të bëni disa kompromise.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 19 QERSHOR 2021

Dashi

Shfrytëzoni kohën e lirë sot duke dalë për një shëtitje të gjatë. Blerjet në lidhje me gjërat thelbësore të shtëpisë dhe kuzhinës do t’ju shpenzojnë kohën tuaj në mbrëmje. Do të ketë ëmbëlsi në sferën e dashurisë sot.

Demi

Sot do të jeni të relaksuar dhe do ta shijoni ditën. Vendosja planetare nuk duket e favorshme për ju sot në lidhje me çështjet e parave, prandaj siguroni mirë paratë. Përfitoni nga koha e lirë që keni sot dhe kaloni momente të këndshme me anëtarët e familjes.

Binjakët

Jini pozitiv në mënyrën si mendoni që të kapërceni pasiguritë, përndryshe frika mund të fillojë të mbizotërojë te ju. Kjo do të jetë një ditë e përsosur për të blerë artikuj që do të rriten në vlerë. Shmangni argumentet, konfrontimet dhe gjetjen e panevojshme të gabimeve te të tjerët.

Gaforrja

Mos u ngutni duke marrë vendime impulsive momentale. Kjo mund të dëmtojë interesin e fëmijëve tuaj. Përpiquni të bëni durim dhe të jeni të qetë, sepse i dashuri juaj do të jetë në një gjendje shpirtërore shumë të paparashikueshme.

Luani

Kjo do të jetë një ditë argëtuese. Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Sidoqoftë, ndihma juaj mund t’ju dobësojë situatën financiare. Shoqëria e miqve do t’ju falë komoditetin që kërkoni.

Virgjëresha

Ju duhet të shmangni konfuzionin dhe zhgënjimin për të ruajtur qartësinë mendore. Shpenzimi i panevojshëm i parave mund të ndikojë negativisht në të ardhmen tuaj. Udhëtimet e ndërmarra për vendosjen e kontakteve të reja dhe zgjerimin e biznesit do të jenë shumë të frytshme.

Peshorja

Kjo do të jetë një ditë e mirë, e mbushur me lumturi. Planifikimi juaj jorealist do të çojë në një pakicë fondesh. Dikush me të cilin jetoni mund të zhgënjehet dhe të mërzitet me sjelljen tuaj të paparashikueshme.

Akrepi

Ditë me fat për tregtarët e kësaj shenje. Një ndryshim mendimi mund t’ju çojë në një grindje me partnerin. Megjithatë, parashikohet të jetë thjesht një situatë kalimtare.

Shigjetari

Udhëtimet për kënaqësi dhe takimet shoqërore do t’ju relaksojnë. Do të keni disa vështirësi me anëtarët e familjes, por mos lejoni që kjo t’ju shkatërrojë qetësinë. Ju do të përfitoni nga ndryshimet që ndodhin në punë.

Bricjapi

Mbani zemërimin nën kontroll dhe tregoni mirësjellje me të gjithë në zyrë. Devijimi nga kjo rrugë mund t’ju rrezikojë punën, duke përkeqësuar kështu drejtpërdrejt situatën tuaj financiare. Të afërmit do të jenë të gatshëm t’ju ndihmojnë në çdo aspekt. Personat që janë ende beqarë ka gjasa të takojnë dikë të veçantë sot.

Ujori

Leksionet dhe seminaret që ju merrni pjesë sot do t’ju sjellin ide të reja. Fakti që mund të mos keni kohë të mjaftueshme për të kaluar me miqtë dhe familjen ka gjasa t’ju mërzisë. Shëndeti i një anëtari të familjes mund të sjellë shqetësim në jetën tuaj.

Peshqit

Ndihma e prindërve për një vendim të rëndësishëm në jetën profesionale do t’ju ndihmojë jashtëzakonisht shumë. Partneri mund të jetë duke kërkuar një angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj. Mos bëni premtime që do ta keni të vështirë t’i mbani.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 18 QERSHOR 2021

Dashi

Një mbrëmje në kinema, teatër ose darkë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do t’ju ngrejë humorin. Vlerat tuaja të brendshme së bashku me një qëndrim pozitiv do të sjellin sukses në vendin e punës. Nuk do të shqetësoheni për fjalët që mund të hedhë ndaj jush një kolegu juaj.

Demi

Mos u ndërhyni pa nevojë në punët e bashkëshortit përndryshe do të shkaktoni zemërimin e tyre. Nëse mendoni se i dashuri juaj nuk ju kupton, atëherë merrni pak kohë për të kaluar me ta. Flisni hapur dhe flisni me zemër.

Binjakët

Miqtë do të jenë mbështetës dhe do t’ju bëjë të ndiheni të lumtur. Do të jeni të aftë të fitoni para pa ndihmën e askujt. E vetmja gjë që ju nevojitet është të besoni në veten tuaj. Fëmijët do t’ju ndihmojnë të kryeni punë të vështira në shtëpi.

Gaforrja

Mos e humbni kohën tuaj duke ndërtuar në ajër. Kurseni energjinë për të bërë diçka kuptimplote. Ju do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe do të bëni plane për të ardhmen.

Luani

Shëndeti juaj do të jetë perfekt sot. Do të dilni me ide të reja të shkëlqyera që do të sjellin fitime financiare. Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes suaj, lërini të ndiejnë se ju kujdeseni për ta.

Virgjëresha

Një burim i ri i të ardhurave në jetën tuaj, mund të gjenerohet përmes dikujt që njihni. Bëni kujdesni lidhjen tuaj në çift, pasi ka gjasa që gjërat të mos shkojnë ashtu siç ju dëshironi. Sa i përket jetën profesionale, pritet një ditë e mbarë.

Peshorja

Sot do të keni kohën dhe prirjen për të bërë gjëra që do të përmirësojnë shëndetin dhe pamjen tuaj. Ju mund të merrni disa vendime të rëndësishme për të forcuar biznesin tuaj, për të cilat dikush afër jush mund t’ju ndihmojë financiarisht. Përgjegjësitë familjare do të rriten, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj.

Akrepi

Gëzimi dhe lumturia juaj do të tejkalojnë çdo ndjenjë zhgënjimi që mund të përjetoni. Shmangni skemat financiare të tepruara. Mund të ndjeni mungesën e partnerit/partneres suaj sot. Nëse po luftonit në punë që prej shumë ditësh, do të jetë një ditë me të vërtetë e mirë për ju.

Shigjetari

Tregohuni të durueshëm me fëmijët. Dhimbja e dashurisë do t’ju bëjnë të paaftë të përqendroheni në punën. Megjithatë përpiquni të përqendroheni pasi sot do të jetë një ditë, kur duhet të tregoni patjetër aftësitë tuaja.

Bricjapi

Bëni kujdes teksa ngisni makinën, sidomos në kthesa. Neglizhenca e dikujt mund të sjellë probleme për ju. Dikush afër jush do të jetë në një gjendje shumë të paparashikueshme. Mos lejoni që asnjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë t’ju dekurajojë.

Ujori

Ata që do të dalin për t’u argëtuar do të përjetojnë kënaqësi të madhe. Dilni me miq që janë pozitivë dhe mbështetës. Ju mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore sot dhe kjo mund të kërkojë një formë të kujdesit mjekësor. Kolegët tuaj do t’ju kuptojnë dhe do të jenë në sinkron me mënyrën tuaj të të menduarit.

Peshqit

Nëse jeni duke udhëtuar, atëherë kujdesuni posaçërisht për gjërat tuaja me vlerë. Të vepruarit me pakujdesi mund të rrisë rrezikun e vjedhjes ose të vendosjes së gabuar të sendeve tuaja. Disa njerëz do të priren të premtojnë më shumë sesa mund të japin.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 17 QERSHOR 2021

Dashi
Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Ju mund të bëni para shtesë sot, nëse luani “kartat” si duhet. Sjellja e ashpër e fëmijëve do të krijojë vetëm pakënaqësi. I dashuri/e dashura juaj mund të kërkojë diçka nga ju sot, por ju nuk do të jeni në gjendje të përmbushni dëshirat e tij/saj.
Demi
Do keni një diskutim rreth investimeve financiare dhe kursimeve me anëtarët e tjerë të familjes sot. Këshillat e tyre do të provojnë se janë të dobishme në përmirësimin e situatës tuaj financiare. Shumica e çështjeve që kanë të bëjnë me jetën personale do të jenë nën kontroll.
Binjakët
Mundësitë e reja për të bërë para do të jenë fitimprurëse. Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj. Entuziazmi dhe natyra juaj inovative do t’ju falë një ditë mjaft argëtuese.
Gaforrja
Praktikimi i meditimit do t’ju mbushë me energji. Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Dikush që i besoni mund të mos ju tregojë gjithë të vërtetën për një çështje të rëndësishme. Aftësia juaj për të bindur të tjerët do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet e ardhshme.
Luani
Mënyra logjike e të menduarit të një shoku do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe ju do të shijoni një stabilitet financiar. Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz të cilët i takoni rrallë.
Virgjëresha
Pavarësisht një dite të vrullshme, ju përsëri do të jeni në gjendje të mblidhni energjitë. Sot ju mund ta kaloni pjesën më të madhe të kohës me gjëra që nuk janë të nevojshme ose të rëndësishme. Ushqim  i mirë dhe romancë parashikohen për ju sot.
Peshorja
Përpiquni te mbani nën kontroll emocionet tuaja. Sot një vëlla ose motër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare. Mos u tregoni të pasjellshëm me kolegët tuaj. Sjellja juaj jo vetëm që do të shqetësojë kolegët rreth jush por edhe do të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj.
Akrepi
Shmangni mbingarkesën dhe mbani nën kontroll peshën tuaj. Së shpejti do të ju të kuptoni se zemërimi dhe zhgënjimi vetëm do të prishin qetësinë tuaj mendore. Sot jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë.
Shigjetari
Një detyrë mund të mbetet në pritje në punë dhe mund t’ju duhet të kushtoni kohën tuaj në mbrëmje, për ta përfunduar. Sot, do ta kuptoni se të gjitha zotimet e dhëna në ditën e dasmës tuaj ishin të vërteta. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj është pjesë e shpirtit tënd.
Bricjapi
Besimi në vetvete do t’ju ndihmojë për të hapur dyert që çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet. Kushtojini kohën e duhur familjes suaj. Kaloni pak kohë cilësore me ta dhe mos i jepni askujt arsye për ankesa.
Ujori
Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata. Situata në jetën tuaj në çift do të jetë disi e paparashikueshme. Planifikoni një surprizë dhe bëjeni këtë një ditë më të bukur, të paharrueshme.
Peshqit
Do të jeni mjaft aktivë dhe të shkathët sot. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Aftësia juaj për të reaguar shpejt ndaj problemeve do t’ju vijë mjaft në ndihmë sot. Mund të ndiheni të mbytur në jetën tuaj në çift për shkak të mungesës së lirisë sot.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 16 QERSHOR 2021

Dashi
Sot do të jeni plot energji, çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni atë në gjysmën e kohës që merrni normalisht. Mund të ketë shpenzime lidhur me pronën për disa persona të kësaj shenje. Disa persona mund të përfitojnë padrejtësisht nga ju, nëse silleni tepër bujarë.
Demi
Mbani nën kontroll emocionet tuaja dhe përpiquni të çliroheni nga çdo ndjenjë frike, pasi ka mundësi që kjo të ndikojë negativisht tek ju. Tregohuni vigjilentë gjatë kryerjes së transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme. Ndarja e problemeve me anëtarët e familjes suaj, do ta lehtësojë barrën tuaj.
Binjakët
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme të shoqëruara me mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate pozitive. Dilni dhe kënaquni me miqtë tuaj. Sytë tuaj janë aq të ndritshëm saqë mund të ndriçojnë një ditë të lodhshme për partnerin/partneren tuaj.
Gaforrja
Ju do të duhet të përdorni inteligjencën, taktin dhe diplomacinë tuaj për të zgjidhur një problem që mund të hasni sot. Qëndrimi juaj pozitiv do të ndriçojë atmosferën në shtëpi. Mos u shqetësoheni se çfarë mendojnë njerëzit për ju sot. Veproni ashtu siç e mendoni, pa u ndikuar nga të tjerët.
Luani
Kaloni pak kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni. Përfshirja e vetvetes në një grup të madh do të jetë shumë argëtuese, por do të bëjë që shpenzimet tuaja të jenë larta. Ju mund të grindeni me partnerin/partneren tuaj në këtë ditë vetëm për të provuar se keni të drejtë.
Virgjëresha
Të moshuarit e kësaj shenje duhet të tregojnë kujdes të shtuar për shëndetin gjat ditës së sotme. Mos neglizhoni asnjë shenjë që ju duket shqetësuese. Të qenit novator do t’ju sjellë para shtesë.
Peshorja
Sot ju duhet të relaksoheni dhe të përpiqeni të gjeni lumturinë midis miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar. Nëse i keni dhënë borxh dikujt, pritet t’i merrni ato sot.
Akrepi
Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenit pozitiv dhe i lumtur do të jetë antidoti më i mirë për të gjitha problemet tuaja. Nëse jeni i martuar, atëherë kujdesuni veçanërisht për fëmijët tuaj sot, pasi mund të ketë shanse për probleme shëndetësore.
Shigjetari
Miqtë tuaj do të jenë mbështetës dhe do t’ju mbajnë në humor të mirë. Sot, mund të ketë shqetësime për shkak të problemeve financiare. Ju duhet të konsultoheni me një të besuar për këshilla. Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me të dashurit tuaj.
Bricjapi
Një lajm i papritur nga një i afërm do t’ju ndriçojë ditën. Ju do të jeni në gjendje të mbështesni bashkëshortin/bashkëshorten tuaj emocionalisht, nëse kuptoni qartë situatën e tyre. Në kohën tuaj të lirë sot, do të kryeni detyrat që keni planifikuar të realizoni.
Ujori
Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Sot dashuria juaj e përkushtuar dhe e padiskutueshme do të ketë një fuqi magjike, kurative për të dashurin/dashurën tuaj.
Peshqit
Përfshihuni në aktivitete që do t’ju ndihmojnë të ruani qetësinë. Sot, ndihma e një të afërmi të ngushtë do t’ju sjellë fitime në biznes dhe kjo do të çojë në shpërblime financiare. Harroni sot shqetësimet tuaja dhe thjesht shijoni shoqërinë e partnerit tuaj.

blank

HOROSKOPI E MARTË 15 QERSHOR 2021

Dashi
Mos nxitoni për ndonjë vendim të ri financiar, pasi kjo mund të dëmtojë perspektivat tuaja në të ardhmen. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Shmangni miqësinë me njerëzit që ju humbasin kohën! Ju mund të përballeni me një situatë të vështirë në jetën bashkëshortore.
Demi
Udhëtimet për kënaqësi dhe takimet shoqërore do t’ju bëjnë të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata. Të rinjtë mund të kërkojnë disa këshilla për projektet shkollore. Mund ta gjeni veten duke ëndërruar për dashurinë.
Binjakët
Mos i jepni para hua të afërmve që nuk ju kanë kthyer ende borxhin e mëparshëm. Shmangni përfshirjen në ndonjë marrëveshje në punë gjatë ditës së sotme. Në aspektin sentimental, mos bëni veprime për të tërhequr vëmendjen pa qenë e nevojshme.
Gaforrja
Mundohuni të dilni nga zyra herët dhe të gjeni pak kohë për aktivitete kreative. Paratë që keni kursyer për disa kohë, do të jenë mëse të dobishme sot. Aftësia juaj për të mësuar gjëra të reja do të jetë e jashtëzakonshme. Jeta j në çift nuk do të jetë argëtuese këto ditë. Bisedoni me partnerin/partneren dhe planifikoni diçka vërtet interesante.
Luani
Mos u nervozoni dhe mos e humbni besimin teksa takoni disa persona të profilit të lartë. Nëse jeni student dhe dëshironi të studioni jashtë, një krizë financiare në shtëpi mund t’ju shqetësojë sot. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Një udhëtimi i papritur për disa persona të kësaj shenje do të jetë stresues.
Virgjëresha
Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të ketë nevojë për kujdes dhe vëmendje. Sot do të mungojë romanca në jetën tuaj, sepse partneri/partnerja mund të mos jetë në humorin e duhur. Eprori juaj do të befasohet nga cilësia e punës suaj.
Peshorja
Përmirësimi i pamjes do të sjellë përfitime pozitive për ju. Mund të mos jeni dakord me gjithçka që thonë anëtarët e familjes suaj, por do të bënit mirë të mësonit nga përvojat e tyre. Kjo është dita juaj me fat në dashuri. Partneri do t’ju befasojë me realizimin e fantazive tuaja të shumëpritura.
Akrepi
Do të shpëtoni nga tensionet e vazhdueshme. Sot investimi në pronë mund të jetë i kushtueshëm për ju. Shmangni marrjen e vendimeve të tilla sa më shumë të jetë e mundur. Vëllezërit dhe motrat do të jenë më mbështetës të nevojave tuaja sesa mund ta kishit menduar.
Shigjetari
Biznesmenët e kësaj shenje mund të pësojnë humbje në tregti. Gjithashtu, mund të duhet të shpenzoni para për të përmirësuar biznesin tuaj. Kjo është dita perfekte për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë nga ana juaj. Sot ëndrrat dhe realiteti do të ndërthuren në jetën tuaj të dashurisë.
Bricjapi
Nënat e ardhshme të kësaj shenje duhet të jenë të vëmendshme dhe të kujdesshme. Partneri/partnerja juaj do të jetë në humor të mirë sot. Njohuritë që keni fituar, sot do t’ju japin përparësi nëse do të përballeni me kolegët.
Ujori
Sjellja juaj simpatike do të tërheqë vëmendjen. Investimet në shtëpi do t’ju sjellin përfitime më vonë. Kaloni më shumë kohë me familjen. Personi për të cilin keni ndenja, do t’ju përgjigjet sot.
Peshqit
Nëse punoni ose studioni larg shtëpisë, qëndroni larg personave që priren t’ju humbin kohën dhe paratë. Kaloni më shumë kohë me partnerin/partneren, për ta njohur dhe kuptuar më mirë njëri-tjetrin. Ka gjasa që ai/ajo t’ju shprehë ndenja si asnjëherë tjetër.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 14-20 QERSHOR 2021

Dashi

Këtë javë mund të keni një larmi planesh ose angazhimesh që mund të lidhen me familjen tuaj, miqtë ose marrëdhëniet e biznesit me njerëz nga distanca të ndryshme. Ngjarje të ndryshme këtë javë mund t’ju kërkojnë të merrni një vendim të rëndësishëm. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të ndërmarrë hapa konkretë drejt një ndryshimi që nuk ka qenë në planet tuaja deri më tani. Të gjitha këto ngjarje dhe raste do të kërkojnë vëmendje të veçantë nga ana juaj, veçanërisht kur ato përfshijnë shkëmbimin e informacionit ose bërjen apo marrjen e premtimeve. Nëse përfshiheni në një proces gjyqësor do të keni sukses. Gjatë kësaj jave do të jeni të prirur për probleme shëndetësore. Kujdesi për shëndetin e një të dashuri nuk përjashtohet. Djemtë dhe vajzat e Dashit do të përjetojnë ngjarje që nuk duhet të merren si humbje, por si një përzgjedhje natyrore e gjërave më të rëndësishme dhe premtuese në jetën tuaj. Gratë nuk do kenë durim për të pritur një informacion. Burrat do të jenë optimistë këtë javë dhe do të bëjnë plane të reja, të guximshme, ndonjëherë duke u përfshirë në ndonjë rrezik.

Demi

Këtë javë do të planifikoni ngjarje ose mundësi të ndryshme në lidhje me udhëtime. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të udhëtuar dhe për kontakte me njerëz nga afër dhe larg. Në karrierën tuaj, ngjarjet e javës do të kontribuojnë në zhvillimin e suksesshëm të biznesit online apo punës nga shtëpia që mund të keni. Disa prej jush mund të diskutojnë për një ide të re biznesi që mund të jetë premtuese dhe e suksesshme. Nëse puna juaj ka të bëjë me paratë, jini të kujdesshëm. Në dashuri kjo javë do të mbahet mend me disa surpriza. Kjo javë do t’ju angazhojë në ngjarje të ndryshme. Djemtë dhe vajzat e Demit do të përjetojnë një javë në të cilën do të marrin një vendim në lidhje me jetën e tyre personale ose karrierën. Nëse doni një ndryshim në jetën tuaj do të duhet të bëni një përpjekje dhe të keni durim. Burrat do të gëzojnë dokumente ose informacione të rëndësishme. Do të keni takime të ndryshme me miqtë ose mbledhje me të afërmit. Gratë do të kenë një angazhim me babain, vëllain ose një tjetër burrë nga familja.

Binjakët

Këtë javë do të ketë tension të përkohshëm në marrëdhënien tuaj me një person në familjen tuaj ose rrethin e të afërmve. Cilado qoftë natyra e problemit, ai do ta gjejë zgjidhjen e tij relativisht shpejt, ndoshta me koston e një kompromisi. Gjatë seancës mund të keni një marrëdhënie të komplikuar me një koleg, klient ose menaxher. Cilado qoftë arsyeja specifike për këtë, ka shumë të ngjarë të çojë në një ftohje të qëndrueshme të marrëdhënies tuaj. Gjatë kësaj jave do të keni një kohë të favorshme për realizimin e planeve tuaja në lidhje me familjen ose të afërmit tuaj që nuk jetojnë me ju. Java mund t’ju sjellë lajme të pakëndshme ose të papritura në lidhje me një grua nga familja juaj. Djemtë dhe vajzat e Binjakëve do të jenë më optimistë për të ardhmen e tyre, ndoshta për shkak të zhvillimit të favorshëm të disa planeve ose ideve. Gjatë javës, secili nga takimet tuaja do të jetë i rëndësishëm. Burrat do të duhet të rivlerësojnë njerëzit në rrethin e tyre të miqve ose të njohurve, pasi është mirë të ndaheni me disa prej tyre. Gratë do të kenë një javë fatale që sjell ndryshime në ndjenjat e tyre.

Gaforrja

Këtë javë do të zhgënjeheni nga veprimet e personit me të cilin punoni ose do të jeni objekt i fyerjes nga një koleg ose klient. Ju mund të gjendeni në një situatë ku do të mashtroheni nga informacione të rreme. Nëse po udhëtoni këtë javë, jini shumë të kujdesshëm me dokumentet personale dhe gjithçka tjetër që do të përcaktojë suksesin e këtij udhëtimi. Këtë javë, sigurohuni që të shmangni konfliktet në familje që do të krijojnë tension të padëshiruar në marrëdhëniet tuaja familjare. Ka shumë të ngjarë që faji për ndodhjen e tyre të jetë i juaji. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë mirë të flisni paraprakisht me të dashurit tuaj për shpenzimet ose të ardhurat që do të keni gjatë javës në buxhetin e familjes. Planifikoni së bashku çdo veprim në lidhje me paratë. Këtë javë, një fëmijë do të jetë një shkak për gëzim ose ribashkim. Java do të jetë e favorshme për shëtitje dhe ekskursione në natyrë ose vizita në vende interesante. Kjo javë sjell një surprizë në lidhje me një të afërm. Djemtë dhe vajzat do të kenë një kohë të mirë për të gjetur një mënyrë për të dalë nga situatat e komplikuara dhe për të harmonizuar marrëdhëniet komplekse. Gratë do të jenë më emocionale në marrëdhëniet e tyre me njerëzit e tjerë. Burrat do të përballen me telashe serioze, të cilat vështirë se do të jenë në gjendje t’i trajtojnë vetë, pa ndihmë.

Luani

Këtë javë do të jeni të lumtur të arrini rezultate konkrete të angazhimeve tuaja, të cilat i keni filluar disa muaj më parë. Zhvillimi i tyre i favorshëm këtë javë mund të jetë për shkak të shfaqjes së rrethanave të reja, ose marrjes së ndihmës nga njerëz të rëndësishëm. Gjatë kësaj jave, mund të tensionoheni në marrëdhënien tuaj me një person që është nervoz. Këtë javë do të përjetoni një surprizë të këndshme në lidhje me një dhuratë ose një lajm të rëndësishëm. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të merrni informacione nga një mik megjithatë do të jetë i pasaktë ose i ndryshuar. Djemtë dhe vajzat Luan do të duhet të jenë më të përgjegjshëm dhe të tregojnë një përkushtim më të madh ndaj familjes dhe të afërmve. Kjo mund të ketë lidhje me organizimin e një ngjarjeje ose udhëtimi të rëndësishëm. Gratë do të përqendrohen në zgjidhjen e dokumenteve të ndryshme, kontratave ose çështjeve financiare. Burrat do të jenë emocionalë.

Virgjëresha

Do të bëni lehtësisht njohje të reja. Do të jeni miqësor me shfaqjen e njerëzve të rinj në jetën tuaj. Ndoshta një ngjarje gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju kujtojë dashurinë ose romancën tuaj nga e kaluara. Gjatë javës do të keni më shumë përgjegjësi në lidhje me edukimin e një fëmije. Do të jeni në shoqërinë e njerëzve që ju kanë mërzitur me tekat e tyre ose me dëshirën për të bërë thashetheme me ju për njerëzit e tjerë. Familja do të jetë vendi ku ju ndiheni më rehat gjatë këtyre shtatë ditëve. Do të përpiqeni të siguroni rehati në shtëpinë tuaj me çdo kusht. Java do të jetë sfiduese për ata që duhet të marrin vendime të rëndësishme për ndryshime. Ngjarjet e këtyre shtatë ditëve do t’ju japin mësime dhe njohuri të rëndësishme të jetës. Djemtë dhe vajzat do të përjetojnë një takim ose bisedë të papritur. Gratë do të priren të kalojnë më shumë kohë në shtëpi para TV ose të merren me hobi të këndshëm. Burrat do të marrin përgjigje të rëndësishme për sugjerime ose pyetje të llojeve të ndryshme. Këtë javë do ta mbani mend me një ngjarje interesante lidhur me një person të lindur nën shenjën e Ujorit, Peshores ose Binjakëve.

Peshorja

Këtë javë do të keni një angazhim ose do të duhet të bëni një bisedë serioze me një person në familjen tuaj. Për disa prej jush, java do të mbahet mend me një ngjarje që lidhet me lindjen e një fëmije, një ditëlindje apo festë tjetër personale. Këtë javë jo vetëm që do të keni më shumë punë në shtëpi, por edhe në punë. Jini të mirëorganizuar dhe mos i shtyni detyrat tuaja për nesër! Gjatë javës do të ketë nevojë për riparime të vogla në shtëpi ose do të angazhoheni për lloje të tjera të përmirësimeve të pronës që zotëroni. Në jetën tuaj të dashurisë, jini të gatshëm të përjetoni ngjarje dinamike dhe të papritura. Jo gjithçka në dashuri do të zhvillohet ashtu si dëshironi, por më e rëndësishmja, do të ndodhë ajo që funksionon më mirë për ju. Është mirë të dini se në dashuri dhe në jetën tuaj personale, gjithçka do të varet nga aftësia juaj për të krijuar një atmosferë të këndshme rreth jush. Një ngjarje mund të ndodhë në familjen tuaj që do të krijojë tension emocional midis njerëzve në shtëpi ose do të shkaktojë pakënaqësi. Në përgjithësi, java do të mbahet mend me rezultate të ndryshme pozitive për ju. Padyshim që do të ketë një zhvillim të marrëdhënieve që janë të rëndësishme. Të rinjtë dhe të rejat do të ndiejnë hipokrizinë e dikujt që përpiqet të luajë rolin e një miku. Burrat do të kenë mbrojtje të rëndësishme nga Fati. Jini të natyrshëm, të përulur në atë që ju ndodh ose në atë që merrni. Gratë do të marrin lajme të rëndësishme që do të nguten t’i ndajnë me të dashurit e tyre. Fatkeqësisht, në shumicën e rasteve ky mund të jetë një gabim.

Akrepi

Këtë javë mund të prisni përvoja interesante dhe emocionuese. Do të ketë surpriza, ngjarje të ndryshme ose do të merrni lajme të papritura kryesisht të lidhura me miqtë ose njerëzit me të cilët punoni. Gjatë javës do të shijoni suksese të ndryshme. Shmangni grindjen ose imponimin e vullnetit tuaj në marrëdhëniet me miqtë. Ju rrezikoni të ftohni marrëdhënien tuaj me ta për gjëra që janë të parëndësishme. Kjo javë sjell lajme të mira dhe përvoja të lidhura me një foshnjë apo një të ri. Djemtë dhe vajzat e Akrepit do të entuziazmohen nga një bisedë interesante në lidhje me karrierën. Burrat do të arrijnë me lehtësi rezultate të rëndësishme dhe të suksesshme në veprimet dhe detyrat e tyre. Bëhu një dritë për të tjerët! Shmangni humorin e keq! Meditoni ose bashkohuni me njerëz pozitivë. Gratë rrezikojnë të shkaktojnë një intrigë të pakëndshme.

Shigjetari

Keni një javë para jush që mund të përjetoni shumë dashuri dhe eksitim. Edhe nëse jeni vetëm, por në kërkim, do keni raste interesante. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të stabilizuar një marrëdhënie romantike ose për të krijuar një familje. Java do të favorizojë njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg. Këtë javë mund të prisni që të afërmit ose miqtë të vizitojnë shtëpinë tuaj. Mund të habiteni nga sekretet ose intrigat që lidhen me njerëz që njihni personalisht dhe që nuk meritojnë të përfshihen në gjëra kaq të pakëndshme. Bëni kujdes kur punoni me pajisje shtëpiake. Këtë javë do ta keni të vështirë të gjeni një zgjidhje për problemet tuaja në shtëpi. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse vendosni të mbështeteni vetëm te vetja. Djemtë dhe vajzat e Shigjetarit t’i përdorin këto shtatë ditë për të vlerësuar se çfarë është arritur deri më tani. Vendosini qëllime të reja vetes, zgjidhini më mirë përparësitë në jetën tuaj. Gratë do të kenë takime dhe biseda interesante me të njohur të vjetër dhe të rinj. Kujdesi për shëndetin e vet nuk përjashtohet. Burrat do të kenë punë të mjaftueshme në shtëpi ose në fermë. Mos e humbni kohën tuaj dhe mos premtoni më shumë sesa mund të bëni.

Bricjapi

Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, keni përpara shumë ditë të ngarkuara. Do të lindin detyra që do të kenë një afat të shkurtër. Gjatë javës do të bëni një larmi takimesh me familjen, miqtë dhe profesionistët, të cilët do të takojnë njerëz interesantë. Nuk do të dëshironi të humbisni këto takime. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të takoni njerëz të rinj me të cilët do të gjeni shpejt njohje të përbashkëta ose interesa të ngjashme në jetë. Në jetën tuaj të dashurisë, përvojat tuaja gjatë javës do të jenë më të komplikuara. Kjo mund të jetë për shkak të stresit të partnerit ose për shkak të manifestimeve të ndryshme të padurimit dhe tekave nga ana juaj. Surprizat e kësaj jave do të lidhen me gratë me të cilat punoni. Nëse udhëtoni këtë javë, jini të kujdesshëm me bagazhet tuaja personale, dokumentet dhe paratë. Djemtë dhe vajzat e Bricjapit do të përjetojnë situata më stresuese gjatë javës. Manifestimet e pagjumësisë ose sulmet e migrenës janë të mundshme. Gratë do të kenë mundësi të favorshme për realizim. Burrat do të duhet të kujdesen për pamjen e tyre të jashtme ose shëndetin e tyre.

Ujori

Këtë javë do të keni takime, biseda dhe vendime që do të përcaktojnë zhvillimin e çështjeve financiare. Java do të jetë e favorshme për zgjidhjen e një çështje ligjore ose gjyqësore. Mund të habiteni nga informacioni që do të zbulojë disa detaje në lidhje me një ngjarje nga e kaluara juaj. Do të keni takime interesante ose të dobishme me njerëz nga rrethi juaj i fqinjëve, kolegëve ose miqve. Djemtë dhe vajzat do të angazhohen kryesisht në gjëra nga të cilat ata presin të ardhura, duke zgjidhur një problem financiar, duke zgjidhur ose paguar fatura, kredi dhe më tepër. Burrat do ta kenë të vështirë të pranojnë zhvillimin e disa ngjarjeve në jetën e tyre të tanishme. Ata do të jenë të gatshëm të jetojnë me kujtime dhe përvoja të këndshme të së kaluarës dhe do të kenë dëshirë t’i përjetojnë përsëri. Gratë do të kenë një rast për lumturi personale, kënaqësi, gëzim të rezultateve të arritura ose një punë të bërë mirë.

Peshqit

Këtë javë do të habiteni nga lajmet ose një dokument që do të ketë një ndikim serioz në planet dhe qëllimet tuaja. Është e mundur të merrni para, dokumente ose dërgesa me disa vonesa ose vështirësi. Do të shijoni lajme, takime ose biseda me miq nga afër dhe larg. Njohje të reja ose takime të papritura janë të mundshme. Gjatë kësaj jave do të angazhoheni për pagesën e faturave të vonuara të familjes ose bankës ose do të keni zotime me dokumente të tjera financiare. Në përgjithësi, java financiare do të jetë e favorshme për ju. Sidoqoftë, disa nga veprimet tuaja do të lidhen me ngjarje zhvillimi i të cilave tashmë ka filluar dhe do të përfundojë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të konsideroni ide dhe plane të ndryshme dhe do të përpiqeni të përfundoni çdo detyrë pa vonesë. Arsyeja për këtë do të jetë në ndërgjegjësimin për rëndësinë e tyre dhe kohën e kufizuar për zbatimin e tyre. Vajzat dhe djemtë e Peshqve do të jenë optimistë dhe pozitivë në lidhje me ngjarjet e kësaj jave. Do të jeni të sigurt në veprimet dhe vendimet tuaja dhe nuk do të humbni kohën në gjëra të parëndësishme. Gratë do të priren të veprojnë shpejt, madje me ngut në disa raste. Do të dëshironi që gjërat të ndodhin sa më shpejt që të jetë e mundur dhe durimi juaj shpesh do të vihet në provë. Burrat do të përjetojnë një ngjarje të rëndësishme me një person të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit. Jo gjithçka këtë javë do të shkojë mirë për ju, por ju do të tregoni durimin dhe kuptimin e nevojshëm të situatave specifike.


Send this to a friend