VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI 8 GUSHT 2016

By | August 8, 2016
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E PREMTE 26 NËNTOR 2021

Dashi
Edhe pse një fazë e jetës suaj mund të ketë përfunduar, është më mirë të filloni të ecni përpara. Pra, shfrytëzojeni këtë mundësi për të filluar nga e para. Keni shumë për të ofruar, ndaj filloni sot. Kjo mund të ketë lidhje edhe me dashurinë.
Demi
Sot do të keni një shans për të ndryshuar disa fusha të jetës tuaj, veçanërisht jetën tuaj të dashurisë. Ju do të kërkoni aventurë – jo në kuptimin fizik të një udhëtimi por në kuptimin metafizik të një udhëtimi brenda vetes.
Binjakët
Energjia planetare e ditës mund të ndihmojë në transformimin e një situate brenda marrëdhënies suaj aktuale që ka zgjatur shumë. Do të bënit mirë të filloni një lloj diskutimi, ose ndoshta të kërkoni këshilla nga një person që mund t’ju ndihmojë me vështirësitë specifike nëpër të cilat keni kaluar.
Gaforrja
Nuk ka kohë më të mirë se e tashmja për të bërë ndryshime, dhe për të qenë i sinqertë, ndryshimi është e vetmja gjë për të cilën mund të jemi të sigurt. Energjia e ditës tani ju shtyn përpara. Ju keni qenë të shqetësuar për disa kohë në prag të një marrëdhënieje të re, por tani mund të merrni një vendim.
Luani
Ju mund të jeni të informuar për disa zhvillime të rëndësishme. Ju mund të merrni një avantazh të mirë sa i përket investimeve ose një bakshish të majmë në tregun e aksioneve. Edhe pse duket se financat tuaja do të kenë një përmirësim të dukshëm, mos u nxitoni për asgjë.
Virgjëresha
Miqtë janë një pjesë e rëndësishme e jetës suaj. Ndërsa rriteni, do të zbuloni se ato bëhen edhe më të mëdha. Sot mund të zgjeroni rrethin tuaj të miqve. Ndoshta do t’i bashkoheni një grupi me interesa të ngjashme me tuajat. Ndoshta do të njiheni me dikë me të cilin ndjeni një lidhje të menjëhershme.
Peshorja
Sot po ndjeni emocione kontradiktore. Është e mundur që të kënaqeni me aktivitetet tuaja. Ajo që keni është një problem besimi, jo një problem kompetence. Sot mund të keni një përvojë që ju tregon se sa kompetentë dhe inteligjentë jeni. Shfrytëzo çdo mundësi që të jepet!
Akrepi
Ndiqni temat që ju interesojnë. Pavarësisht se sa ezoterike apo e çuditshme, jepini vetes luksin për të ndjekur një interes që mund të kthehet në një pasion. Është e mundur që studimet tuaja t’ju bëjnë t’i bashkoheni një grupi njerëzish me të njëjtin mendim.
Shigjetari
Kjo do të jetë një ditë emocionuese. Sigurisht që do të jetë e ngarkuar. Jeni në humor për të bërë diçka ndryshe, pasi ndjenja juaj e aventurës është rritur. Pse të mos ftoni disa miq që të dalin me ju këtë pasdite? Me siguri do të shijoni ndryshimin e ritmit.
Bricjapi
Udhëtimi në vende të largëta është një mundësi. Ndërsa jeni gati për një ndryshim, mos u hidhni në rastin e parë që ju vjen. Ajo që po ju ofrohet është një angazhim afatgjatë, nëse jo një angazhim i përjetshëm. Mendoni dy herë përpara se të thoni po.
Ujori
Prisni të merrni disa lajme përrallore sot. Mund të jetë një promovim, ngritje në detyrë, projekt i ri sfidues ose një kombinim i tyre. Ju gjithashtu mund të merrni lajme të mira në departamentin e romancës. Sigurisht që keni bërë përpjekje, disa prej tyre mbinjerëzore. Tani do të shpërbleheni.
Peshqit
Është koha për të përmirësuar aftësitë tuaja kompjuterike. Teknologjia është këtu për të qëndruar, kështu që ju mund ta përqafoni atë në vend që t’i rezistoni. Mendja juaj është e etur për të përvetësuar informacione të reja. Kjo do të thotë që ju mund të mësoni aspektet më të ndërlikuara të teknologjisë kompjuterike.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 25 NËNTOR 2021

Dashi
Nuk do të zhgënjeheni sot. Gjatë ditëve në vijim do të lini mënjanë mënyrën tuaj analitike të të menduarit dhe do t’i lini ndjenjat tuaja t’ju udhëheqin. Do të jeni të vëmendshëm ndaj njerëzve që doni. Nëse dikush ka nevojë për ndihmën tuaj, mund të mbështetet tek ju.

Demi
Dita e sotme është e mrekullueshme për krijimtarinë, veçanërisht atë që tregon stilin tuaj të veçantë. Ju jeni produktiv, megjithëse ajo që keni krijuar është vetëm një pasqyrim i modës më të fundit. Në raport me partnerin do të ndiheni e plotësuar.

Binjakët
Sot dikush mund të pyesë se për çfarë po mendoni. Shpesh mendoni për gjëra që janë të paarritshme për të tjerët. Sot do të jetë sikur të keni hyrë brenda vetes në kërkimin tuaj për përgjigje për pyetjet shpirtërore ose sekretet e jetës. Do të jetë një ditë reflektimi.

Gaforrja
Ju pëlqen të keni diskutime shumë serioze për çështje të rëndësishme edhe gjatë natës. Ju e rindërtoni botën ashtu siç dëshironi ta shihni me miqtë tuaj. Kjo është e vërtetë edhe sot. Jeni të lodhur apo keni nevojë të jeni vetëm për të menduar për gjërat?

Luani
A veproni shpesh sikur bota është statike dhe asgjë nuk ndryshon? Ndonjëherë ju mund të mendoni se njerëzimi është në një mënyrë të caktuar, bota është në një mënyrë të caktuar, dhe kështu kjo është ajo që ju do të bëni. Gjithçka po evolon rreth jush. Bëjeni edhe ju këtë.

Virgjëresha
Sot lërini emocionet tuaja të përzihen me mendimet tuaja. Çfarë dobie ka t’i thuash vetes se duhet të të pëlqejë diçka nëse vërtet nuk mund ta durosh? Çfarë dobie kanë parimet e mëdha nëse zemra juaj nuk është dakord me to? Merrni kohë për të vendosur kokën në sinkron me zemrën tuaj sot.

Peshorja
Sot mund të keni dëshirë të shkoni në të kaluarën tuaj. Gjysma juaj ndjen nostalgji për ditët e vjetra që keni kaluar. Gjysma tjetër jeton për të ardhmen dhe nuk ka frikë të projektojë të panjohurën. Edhe pse kjo tingëllon pak kontradiktore, të dyja këto anë e ndihmojnë botën të ecë përpara.

Akrepi
Jeni të ndjeshëm ndaj botës që ju rrethon. Është sikur po mendon me zemër. Nëse do të kishit shpresuar të fshihni diçka nga dikush, nuk do të funksionojë. Edhe nëse nuk thua asgjë, është e shkruar në fytyrën tënde. Me partnerin tregohuni i hapur.

Shigjetari
Nëse do t’ju duhej të bënit një test sot dhe do të kishit një zgjedhje midis poezisë dhe fizikës, nuk do të hezitoni. Poezia. Sot ka të bëjë me interpretim, jo me analizë. Një ndryshim në atmosferë gjatë ditëve në vijim do të ndikojë në të menduarit tuaj.

Bricjapi
Keni talent për të shkruar? Duket se keni një mënyrë të saktë dhe të qartë për të shprehur veten. Dhe është e mundur që ta përdorni këtë dhunti në karrierën tuaj. Sot mund të dëshironi ta përdorni për të shprehur ndjenjat tuaja për dikë.

Ujori
Ju keni një ditë të këndshme përpara. Njerëzit mund të mos jenë shumë lozonjarë, por do të jenë edhe më të kujdesshëm në marrëdhëniet e tyre. Vetëm kështu ju pëlqejnë! Gjithçka është në anën tuaj për t’i shprehur ndjenjat tuaja dikujt të afërt. Beje tani!

Peshqit
Ju duhet të prisni të ndjeni ngrohtësi në kontaktet tuaja me njerëzit e tjerë sot. Marrëdhëniet tuaja do të kenë diçka veçanërisht të butë dhe të kujdesshme. Ju mund t’u besoni njerëzve të tjerë. Mos kini frikë të flisni për ndjenjat tuaja më intime me një mik.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 24 NËNTOR 2021

Dashi

Duhet ta lini veten më të lirë. Jeni të lodhur duke qenë një person i kontrolluar plotësisht. Ju mund t’i shprehni lirisht nevojat tuaja. Flisni me partnerin për dëshirat që keni. Marrëdhënia juaj mund të përfitojë vetëm nga qëndrimi juaj.

Demi

Aspektet e tanishme planetare mund të ndryshojnë qasjen tuaj ndaj jetës. Pothuajse me detyrim, do t’ju duhet të thelloni marrëdhëniet tuaja me njerëzit që keni takuar kohët e fundit. Ndoshta do të tërhiqeni nga një prej tyre, por kini kujdes, pasi ky person mund të mos ndihet njësoj për ju.

Binjakët

Mund të ketë një aspekt të natyrës suaj që ju e injoroni. Ju gjithmonë duhet të jeni përgjegjës në një marrëdhënie. Do të ishte e mençur ta ndryshoni këtë. Konfigurimi planetar mund t’ju ndihmojë ta bëni këtë tani. Njerëzit do të jenë shumë më pranues ndaj jush.

Gaforrja

Mos lejoni që emocionet tuaja t’ju pushtojnë sot. Nëse mund t’i zotëroni, do të keni forcën vitale të dhjetë njerëzve. Mund të jesh i pamposhtur. Ju mund të bëni gjithçka që dëshironi të bëni dhe askush nuk mund t’ju ndalojë. Nëse e ndani këtë energji me të tjerët, ata mund të përfundojnë duke u ndjerë si ju.

Luani

Më në fund sot do të kuptoni se si është të jesh në krye të gjërave. Madje, do të ndjeni se keni lindur për ta bërë atë. Në çdo rast, do ta koordinoni bukur ditën. Ju jeni maestro që drejton një orkestër të plotë. Do t’u tregoni atyre që ju rrethojnë se çfarë të bëjnë gjatë gjithë ditës.

Virgjëresha

Ndryshe nga rastet e tjera, sot do të shfaqni ndjenjat tuaja të vërteta. Edhe kur i fshihni ato janë ende aty, thellë brenda jush. Ju mund të mendoni se shfaqja e ndjenjave tuaja është një shenjë dobësie, por sot do t’i tregoni botës se zemra juaj nuk është prej guri dhe do ta lini veten të lirë.

Peshorja

Sjellja juaj do të përmirësojë jetën tuaj të dashurisë. Nuk jeni më të hutuar prej tij gjatë momenteve pasionante. Do të përqendroheni dhe do të shijoni çdo moment me partnerin dhe nuk do të humbni në mendimet tuaja si zakonisht.

Akrepi

Do të keni shumë qëndrueshmëri në javët në vijim. Energjia juaj do të rritet, falë tranziteve mbizotëruese planetare. Ju lulëzoni në dëshirat romantike dhe krijimtarinë tuaj. Duhet të përpiqeni të qëndroni në kontroll të situatave. Mos lejoni që emocionet tuaja apo të dikujt tjetër të pushtojnë jetën tuaj.

Shigjetari

Ju jeni një person sensual. Keni një forcë të fortë emocionale. Sot ajo energji do të rritet dhe do të shprehet fuqishëm. Njerëzit me të cilët do të takoheni, do të mahniten nga fuqia juaj. Ju lehtë mund të joshni të gjithë botën. Mundohuni ta mbani nën kontroll këtë energji.

Bricjapi

Ju pëlqen të takoni njerëz të rinj dhe të flisni me ta, por rrallë përfshiheni personalisht. Ju mbani gjithmonë një distancë të caktuar me personin, të cilin keni përballë. Sot do të pyesni veten nëse po humbisni përvoja interesante, duke kontrolluar kaq fort emocionet tuaja, apo nëse mbrojtja juaj është e lartë për një arsye të mirë.

Ujori

Me siguri do të ndiheni pak të humbur sot. Do t’ju duhet të merrni një vendim në të ardhmen e afërt dhe jeta juaj do të ndikohet shumë prej tij. A duhet të dëgjoni dëshirat tuaja? A duhet të jenë ato në krye të jetës suaj, apo duhet të përpiqeni të frenoni ndjenjat tuaja dhe të merrni rrugën më praktike? Është diçka për të menduar.

Peshqit

Sot do të ndryshoni qasjen tuaj ndaj marrëdhënieve. Në të kaluarën, ata bazoheshin në ndjenja, por tani do të vendosni se duhet të jenë më racionalë. Ju mund të ndjeni se ky ndryshim i papritur i qëndrimit tuaj mund të çojë në marrëdhënie më të forta dhe më të qëndrueshme.

blank

HOROSKOPI E MARTË 23 NËNTOR 2021

Dashi
Dyshimet për një partneritet biznesi mund të kenë një efekt energjik te ju sot. Jeni të vendosur për të zgjidhur çdo problem apo mosmarrëveshje që mund të keni me partnerin. Ju ndoshta do ta bëni këtë, pasi suksesi përmes vendosmërisë dhe punës së palodhur tregohet fuqishëm. Ju gjithashtu mund të bëni një mik të ri të favorshëm.
Demi
Pasiguria për të ardhmen tuaj financiare mund t’ju bëjë të zhvilloni një lloj plani kursimi, ose investimi për t’ju dhënë më shumë siguri. Ndoshta do të gjeni ndihmën që ju nevojitet, pasi planetët tregojnë se duhet të keni sukses në çdo gjë që provoni. Sa i përket dashurisë, do të keni disa propozime interesante.
Binjakët
Ndiheni plot energji dhe gati për të marrë përsipër pothuajse çdo gjë. Çfarëdo që të filloni sot, veçanërisht projektet kreative, duhet të kenë sukses, pavarësisht nga pengesat që ju dalin. Në dashuri mund të keni fat dhe të gjeni partnerin që kërkoni prej kohësh.
Gaforrja
Sot mund të keni një impuls të parezistueshëm për të rregulluar shtëpinë tuaj. Ju dëshironi t’i bëni një pastrim të plotë, të bëni pak dekorim, ose ndoshta të bëni disa riparime të vogla, por të nevojshme. Një objekt i ri, qoftë një skulpturë apo pikturë, mund ta frymëzojë këtë dëshirë. Vendi juaj duhet të duket i mrekullueshëm kur të keni mbaruar.
Luani
Një detyrë ose qëllim specifik mund t’ju nxisë të bëni shumë telefonata, të shkruani shumë letra, ose të bëni shumë vrap. Ju ndiheni veçanërisht të vendosur. Do të keni sukses në këtë apo çdo gjë tjetër që provoni sot. Bisedat do të jenë produktive dhe mund t’ju nxisin drejt projekteve të reja.
Virgjëresha
Nëse keni menduar të punoni jashtë shtëpisë suaj, kjo është koha për të vënë në veprim planet tuaja. Çdo gjë në lidhje me paratë ose shtëpinë mund të ketë sukses tani. Të gjitha shenjat tregojnë se puna dhe vendosmëria juaj do të sjellë rezultatet që dëshironi. Një vizitor do t’ju japë disa këshilla interesante që do t’ju vlejnë.
Peshorja
Edhe pse herë pas here dëshironi të kaloni një ditë të tërë vetëm, kjo nuk është koha. Ju keni shumë qëllime specifike në mendje për të cilat dëshironi të kujdeseni sot, ndoshta duke përfshirë të shkruarit ose të folurit. Kjo është një kohë e mirë për të filluar pothuajse çdo lloj projekti.
Akrepi
Aftësitë ose talentet e panjohura që nuk e dinit se i kishit mund t’ju vendosin në një drejtim që çon në rritjen e të ardhurave, nëse jeni të gatshëm të bëni pak punë të vështirë. Kjo padyshim do të çojë në rritjen e vetëbesimit, duke krijuar një efekt domino që e bën të ardhmen tuaj më të ndritshme. Çfarëdo që të ndodhë sot, sado e çuditshme të duket, shkoni me rrjedhën.
Shigjetari
Një komunikim i papritur me një mik mund t’ju shtyjë në një rrugë që ndryshon jetën tuaj. Kjo mund të përfshijë mundësi biznesi, ose mund të zbuloni një interes ose grup të ri ku dëshironi të bashkoheni. Sido që të jetë, mund t’ju tërheqë vëmendjen dhe t’i mbajë energjitë tuaja të fokusuara për një kohë të gjatë.
Bricjapi
Çfarëdo vështirësish që mund të kenë dalë gjatë ditëve të fundit, ju keni fuqinë për t’i kapërcyer ato, për të fituar forcë të re dhe për të ecur përpara. Energjia juaj fizike është e mirë, nuk do të lodheni. Ndoshta do të vazhdoni dhe do të kujdeseni për çdo punë të përditshme që ju del përpara.
Ujori
Shoqërimi juaj me një grup mund të mundësojë përparimin tuaj shpirtëror sot. Mund të shfaqen çështje emocionale të së kaluarës, por mos u dëshpëroni. Shikojeni si një mundësi për të çliruar traumat e vjetra që ju kanë kufizuar. Kapërcimi i kufizimeve të çdo lloji emocional, shpirtëror ose fizik është një qasje veçanërisht produktive.
Peshqit
Paratë ose burime të tjera mund t’ju vihen në dispozicion sot, në mënyrë që të rritni perspektivat e karrierës ose të përparoni në profesionin tuaj. Kjo do t’ju duket shumë inkurajuese, pasi do të hidhni shumë energji në këtë interes. Kjo është koha për të qenë ambicioz. Ju keni atë që duhet për të ecur përpara.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 22-28 NËNTOR 2021

Dashi

 

Këtë javë duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të mos hidhni asnjë hap të gabuar. Ju të dashuruarit nuk do kaloni një ditë të qetë. Partneri nuk do jetë dakord me çdo gjë që ju do dëshironi të bëni dhe kjo mund të sjellë debate. Sido që të vijnë punët, mos bëni asgjë që atij nuk i pëlqen nëse doni që lidhja juaj të vazhdojë. Ju beqarët duhet të shihni rreth e rrotull kudo që të shkoni sepse personat interesante mund të shfaqen papritur. Në planin financiar asgjë nuk do shkojë si ju keni menduar. Problemet do jenë të mëdha dhe të njëpasnjëshme. Për fat të mirë shëndeti do jetë më i qëndrueshëm. Nuk do keni shqetësime serioze. Në punë do jeni të fiksuar edhe pas detajeve më të vogla. Suksesi këtë javë do jete i garantuar.

Demi

 

Mos lejoni rutinën t’iu pushtojë këtë jave sidomos ju të dashuruarve sepse do mërziteni, do grindeni me partnerin dhe asgjë e mirë nuk do iu ndodhe. Për beqaret Marsi do krijoje mundësi te njëpasnjëshme për takime. Jeta e tyre mund te ndryshojë njëherë e përgjithmonë. Ditët më me fat do jenë ato në fundjavë. Buxhetin nuk do e mbani dot nën kontroll prandaj situata mund të vije duke u përkeqësuar gjithnjë e më shumë. Shëndeti mund të jetë delikat ditët e para, ndërkohë që pas të mërkurës situata do ndryshojë për mirë. Në punë nuk duhet të dekurajoheni nga problemet që do ju dalin sepse me pak përpjekje gjithçka do kalojë.

Binjakët

 

Gjatë kësaj jave mundohuni të mos humbisni kontrollin dhe t’i vendosni vetes disa qëllime. Ju të dashuruarit do ndërmerrni iniciativa dhe do i bëni ditët më të bukura. Emocionet do jenë të forta dhe të ndryshme ditë pas dite. Ju beqarët nuk do i realizoni dot takimet që keni ëndërruar, por nuk do kaloni një periudhe të keqe. Duke dalë me miqtë dhe të afërmit do argëtoheni pafund. Në planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi kështu që mund të shpenzoni të qete për gjërat që do iu duhen. Për shëndetin do përkujdeseni me tepër nga zakonisht prandaj që as në këtë plan nuk do keni shqetësime. Në punë që ditët e para planet do iu realizohen si i kishit menduar kështu që euforia do iu pushtojë.

Gaforrja

 

Këtë javë do keni nevojë të merrni frymë lirisht dhe mund të vendosni t’ia mbathni diku. Ju të dashuruarit do bëni gjithçka që keni në dorë që të krijoni një klimë sa më romantike dhe sensuale në lidhjen tuaj. Partneri do iu ofrojë mbështetjen e tij. Ju beqarët duhet të përgatiteni për një lidhje serioze këtë javë. Më në fund as ju nuk do jeni më vetëm. Kujdes nga pamaturia në sektorin financiar sepse problemet që mund të lindin do jenë shumë të vështira për t’u përballuar. Shëndeti do jetë në përgjithësi i qëndrueshëm, por herë pas here do ndiheni edhe në ankth. Saturni do iu bëjë të reflektoni mirë para se të merrni një vendim në punë. Karriera do te ecë para dita ditës. Edhe koleget do iu përgëzojnë sinqerisht për arritjet.

Luani

 

Përfitoni nga influenca pozitive e planetëve për të përmirësuar jetën tuaj. Nëse keni një lidhje tregohuni të sinqerte me atë që keni në krah dhe pranoni të bashkëpunoni. Nëse jeni beqarë nuk do kaloni javën që prisnit. Edhe pse do keni takime nuk do e gjeni personin që po kërkoni. Dëshira juaj për të ndërmarrë rreziqe mund të sjellë përfitime në planin financiar. Do keni edhe mbështetjen e Plutonit. Probleme me shëndetin do keni vetëm nëse nuk tregoheni të kujdesshëm kur keni pasur shqetësime që më parë. Gjithsesi nga fundi i javës përmirësimet do jenë të ndjeshme. Në jetën profesionale duhet të merreni më tepër me organizimin e punës.

Virgjëresha

 

Përkujdesi dhe delikatesa që do keni këtë javë do ju bëjnë të shkëlqeni kudo. Jeta juaj në çift do ketë bekimin e Neptunit. Jo vetëm që do jeni më tolerantë e të kuptueshëm, por do përkujdeseni edhe për detajet më të vogla. Nuk do mungojnë as surprizat e veçanta nga të dy palët. Ju beqarët ka rrezik të tërhiqeni nga persona shumë të ndryshëm me ju dhe po hodhët hapa mundet të lëndoheni. Në planin financiar do jetë e vështirë të ruani ekuilibrin, pasi përveç dëshirës do jetë edhe nevoja e madhe për të bërë shpenzime. Shëndeti deri ditën e enjte nuk do ketë shqetësime. Më vonë kujdesuni pak më tepër për ushqimin në mënyrë qe te shmangni problemet me stomakun. Në punë do i arrini të gjitha objektivat që i keni vënë vetes.

Peshorja

 

Javë e turbullt do jetë kjo që po vjen. Herë do lindë dielli dhe herë do mbizotërojë zymtësia. Ka rrezik që jeta juaj në çift të ketë probleme. Do jeni gjithë kohës në ankth dhe mjaft xhelozë për atë që keni në krah. Kujdes mos e teproni sepse do keni ndërlikime më shumë. Për ju beqarët do jetë një javë e mirë. Do keni takime dhe nuk do ngurroni të hidhni hapat e parë. Për sa iu përket financave do i përmirësoni ato dhe do mundoheni të vendosni një ekuilibër. Shëndeti nuk do ketë asgjë për t’u shqetësuar. Do filloni edhe një aktivitet të ri sportiv që do iu bëjë të ndiheni më mirë. Jeta profesionale pritet të jetë shumë e favorshme gjatë kësaj periudhe. Nëse keni një problem të vjetër për ta zgjidhur ka ardhur koha e përshtatshme.

Akrepi

 

Po u treguat të logjikshëm dhe po nuk u nxituat për asgjë, çdo gjë ka për t’iu ecur mirë këtë javë. Nëse nuk doni të keni debate e probleme në jetën tuaj në çift, duhet t’i dëgjoni me kujdes këshillat dhe sugjerimet e partnerit. Mos bëni gjëra që atij nuk i pëlqejnë sepse vetëm sa do mërziteni të dy palët. Ju beqarët më mirë të prisni edhe disa kohë në vend që të hidhni hapa pa qenë të bindur. Në planin financiar mos kryeni shpenzime të shumta sepse do ju nevojiten para për ditët në vijim. Shëndeti do jetë goxha më i mirë se më parë. Edhe nëse keni pasur shqetësime nga mesi, shpina apo barku do jeni më të qetë. Në punë do jeni guximtarë, këmbëngulës dhe sfidues. Arritjet do jenë edhe më të mëdha nga sa mendonit.

Shigjetari

 

Këtë javë do jeni shumë të hapur dhe gati të bëni çdo gjë që keni ëndërruar. Nëse jeni në një lidhje gjërat do ju ecin për mrekulli me partnerin dhe të gjithë do ju kenë zili. Ju beqarët mund të keni dashuri me shikim të parë, por do tregoheni të logjikshëm dhe nuk do hidhni asnjë hap të nxituar. Pas të premtes për ju do fillojë një etapë më e bukur. Financat do fillojnë të normalizohen goxha pas të martës. Logjika dhe ndihma e planetëve do jetë e vyer. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë. Stresi dhe ankthi do bëjnë punën e vet. Në punë nuk duhet të filloni projekte pa qenë të bindur sepse mund të pendoheni më vonë. Nga ana tjetër merreni çdo gjë me qetësi dhe pa u nxituar që të mos gaboni.

Bricjapi

 

Mos i besoni askujt këtë javë dhe mundohuni të reflektoni gjatë para se të veproni. Ju të dashuruarit do i shtoni dozat e fantazisë dhe origjinalitetit dhe gjërat kanë për t’iu ecur akoma më mirë. Për asgjë nuk do ankoheni, përkundrazi do emocionoheni nga disa surpriza të jashtëzakonshme që do ju përgatisë partneri. Ju beqarët ka mundësi të vendosni ta çoni më tej një njohje të re dhe do ja kaloni mjaft mirë. Në planin financiar mos u tregoni impulsivë sepse keni për të pasur probleme serioze. Shëndeti për fat të mirë do jetë i shkëlqyer, pavarësisht lodhjes dhe situatave që mund të kaloni. Në punë më në fund do i konkretizoni disa nga planet e hershme dhe rezultatet do jenë pozitive.

Ujori

 

Falënderojini gjithë kohës yjet këtë javë sepse ato do ju përkëdhelin. Do jetë Marsi ai që do e mbrojë në çdo moment jetën tuaj në çift këtë javë. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mos u shqetësoni. Ju beqarët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju. Buxheti nuk do jetë aspak i keq. Do jeni të kujdesshëm me shpenzimet që do kryeni dhe do i menaxhoni me maturi paratë që do ju mbeten. Shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fundit do japë rezultatet e veta. Në punë duhet t’i hidhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mund të dalë jashtë kontrollit.

Peshqit

 

Kjo do jetë me të vërtetë një javë fantastike dhe e mbushur me alegri. Ju që jeni në një lidhje mund të vendosni edhe data për fejesa, martesa apo edhe zgjerim në familjeje. Më e rëndësishmja është që do përjetoni emocione pozitive. Ju beqarët që nuk besoni në dashuri me shikim të parë, këtë javë do surprizoheni pa masë. Në planin financiar duhet t’i rregulloni patjetër disa probleme urgjente sepse po i latë pas dore situata mund të ndërlikohet edhe me tepër. Shëndeti herë pas here mund të ketë shqetësime të vogla që do vijnë si pasojë e lodhjes së tejskajshme. Në punë do jeni profesioniste të vërtetë dhe do arrini majat

blank

HOROSKOPI E HËNË 22 NËNTOR 2021

Dashi
Nevojat e të tjerëve do të ndërhyjnë në dëshirën tuaj për t’u kujdesur për veten. Mund të ketë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë, por mos u trishtoni. Jepini fuqi vetes për të ecur përpara. Jepini jetës tuaj më shumë ngjyra.
Demi
Do të jeni mjaft të angazhuar me punë duke lënë pas dore familjen. Shikoni vetëm anët pozitive të gjërave sot duke i lënë mënjanë keqkuptimet. Paratë nuk do ju mungojnë, por edhe shpenzimet do të jenë të shumta.
Binjakët
Dilni në një shëtitje të gjatë, për të mbajtur veten në formë të mirë. Nëse merrni një ftesë për një event shoqëror, pranojeni këtë me hijeshi. Do të shihni një anë të re, të mrekullueshme të partnerit tuaj.
Gaforrja
Vullneti juaj mund të shpërblehet sot, pasi do përballeni me një situatë shumë të ndërlikuar, të cilën do e zgjidhni më së miri. Jini të matur gjatë marrjes së disa vendimeve për jetën tuaj personale. Pozicioni juaj aktual i parave pritet të përmirësohet shumë shpejt. Partneri/partnerja juaj do të humbasë durimin nëse neglizhoni mendimet e tij/saj.
Luani
Nëse nuk keni qenë mirë nga ana shëndetësore kohët e fundit, ka shumë gjata ta kaloni këtë gjendje sot mdhe të përfshiheni në aktivitete në natyrë. Mos bëni asnjë angazhim nëse nuk jeni të sigurt se do t’i respektoni ato. Ata që kanë qenë shumë të zënë ditët e fundit, më në fund do të shijojnë pak kohë të lirë.
Virgjëresha
Nëse do të shkoni në një udhëtim, kujdesuni për gjërat me vlerë dhe bagazhet tuaja. Tregohuni origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj kur dilni me të dashurin/dashurën tuaj. Sot, mund të gjeni një send të vjetër në shtëpi dhe të kaloni një pjesë të mirë të ditës duke e restauruar.
Peshorja
Shqetësimet lidhur me paratë mund të zgjidhen sot dhe do të gëzoni një stabilitet relativ financiar. Kjo do të jetë një ditë e shkëlqyer për të përkëdhelur veten dhe për të bërë gjërat që ju pëlqejnë më shumë. Shmangni të qenit kokëfortë në marrëdhënien tuaj të dashurisë.
Akrepi
Mos e mbingarkoni veten dhe mos harroni të gjeni kohë për të pushuar dhe për t’u çlodhur. Sjellja e çrregullt e partnerit/partneres mund t’ju shqetësojë. Sot mund t’ju vijë një dhuratë surprizë.
Shigjetari
Një ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten. Mund të gjendeni në një situatë të re emocionuese, e cila mund t’ju sjellë edhe përfitime financiare. Sjellja e një anëtari të familjes mund t’ju shqetësojë.
Bricjapi
Meditimi dhe joga duhet të praktikohen për përfitime shpirtërore dhe fizike. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për përfitime afatgjata. Mbajeni jetën tuaj të dashurisë të gjallë, duke u angazhuar më shumë.
Ujori
Vetëbesimi juaj do t’ju ndihmojë t’ju happen dyert që të çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Luani sipas rregullave, pasi përfshirja në diçka të fshehtë mund të çojë në telashe sot. Zgjidheni një problem që ju mundon, pasi nesër mund të jetë shumë vonë.
Peshqit
Kjo mund të mos jetë një ditë shumë e mirë për nënat në pritje, ndaj rekomandohet të tregoheni mjaft të kujdesshëm gjatë kryerjes së rutinës suaj normale. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike.

blank

HOROSKOPI E DIEL 21 NËNTOR 2021

Dashi

Zakonisht ju pëlqeni një këndvështrim të butë romantik, sa i përket jetës suaj të dashurisë. Do të kënaqeni duke u takuar me të tjerët që kanë një qasje më eksperimentale ndaj dashurisë, dhe megjithëse kjo mund të mos çojë në asgjë të thellë dhe intime. Sot mund të bëni disa miq të ngrohtë dhe të mrekullueshëm.

Demi

Eksperimentimi në të gjitha nivelet është kryefjala e sotme. Nuk ka asnjë mënyrë që ju ose e dashura juaj të mund ta kaloni ditën në ndonjë mënyrë tjetër përveçse të provoni të gjitha llojet e gjërave të reja. Dilni nga rutina dhe veproni me spontanitet.

Binjaket

Idetë tuaja janë përrallore, por mënyra juaj për t’i zbatuar ato nuk është aq efektive. Përdorini këto ide për të çuar përpara karrierën tuaj. Bëhuni më praktik. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të merrni disa informacione interesante për një person që e pëlqeni.

Gaforrja

Ritmi i ditës është shumë i favorshëm për veten dhe punën tuaj. Të tjerët janë në gjendje t’ju mbështesin. Mos ngurroni të mbështeteni tek miqtë nëse ngecni në ndonjë mënyrë. Me ngadalë dhe qëndrueshmëri do të fitoni garën. Sa i përket dashurisë do të keni fat.

Luani

Edhe pse nuk do ta pranoni këtë për shumë njerëz, ju keni një qasje shumë eksperimentale ndaj dashurisë në një nivel të caktuar. Ju do të keni një nxitje për të eksploruar një mundësi pak më tej. Ju dhe një person i dashur mund të kënaqeni duke provuar disa teknika të reja emocionuese.

Virgjeresha

Mund të arrini deri në pikën që pothuajse të ndërprisni një lidhje të caktuar romantike. Nëse kjo është ajo që dëshironi, atëherë vazhdoni dhe bëni një pushim. Mendoni me kujdes përpara se të ndërmerrni ndonjë veprim të papritur ne raport me partnerin.

Peshorja

Shumë nga ato që ju ndodhin në mënyrë romantike sot varen nga mënyra se si i komunikoni disa gjëra partnerit tuaj. Planifikoni përpara sa i përket karrierës! Mendoni gjërat përpara se të hidhni hapin e parë. Grackat mund të shmangen me zgjuarsi në punë.

Akrepi

Jeni një hap përpara njerëzve që ju rrethojnë. Në vend që të zhgënjeheni nga ritmi i tyre i ngadaltë, gjeni kohë për t’i nxitur ata në mënyrën tuaj të të menduarit. Jini të durueshëm, mbështetës dhe mirëkuptues. Të bësh këtë do ta përshpejtojë procesin dhe do t’i bëjë të gjithë më të lumtur.

Shigjetari

Jo të gjithë i shohin gjërat ashtu siç i shihni ju. Në mendjen tuaj, duket se të tjerët janë ngecur në epokat e errëta veçanërisht sot. Jepini atyre një pushim dhe përpiquni të mos i nxisni shumë. Sa më shumë t’i impononi, aq më shumë do t’ju rezistojnë. Jini mendjehapur.

Bricjapi

Emocionet tuaja janë nën kontroll dhe kjo po jua bën më të lehtë të përqendroheni në punën tuaj. Ndjenja juaj e realitetit është e fortë duke ju ndihmuar të stabilizoni dhe të realizoni ëndrrat tuaja. Tani është koha për të manifestuar mendimet dhe dëshirat tuaja.

Ujori

Ju dëshironi që të kishit besimin e së djeshmes që ende digjet brenda jush sot. Fatkeqësisht, nuk është kështu. Sot ka letargji deri në ditën që po jua bën të vështirë për të përqafuar guximin që keni pasur një ditë më parë. Në aspektin financiar do të ndiheni të plotësuar.

Peshqit

Ndiheni më të kërcënuar dhe më nervoz se zakonisht, gjë që mund të ketë një efekt në jetën tuaj të dashurisë. Sa i përket aspektit profesional sot mund të merrni disa propozime interesante që e avancojnë karrierën tuaj.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 20 NËNTOR 2021

Dashi
Mund të keni një ditë mjaft intensive përpara për sa u përket takimeve virtuale dhe ngjarjeve të vogla shoqërore. Ju jeni duke bërë shumë përpjekje në një marrëdhënie të veçantë, që duket të jetë veçanërisht premtuese. Është mirë të jesh i dashuruar, nëse ndjenja është e ndërsjellë.

Demi
Do të keni një dëshirë për të bërë ndryshime në qëndrimin tuaj ndaj një marrëdhënieje të veçantë. Mund të mos ketë asgjë të keqe me të dhe megjithatë, ju ndjeni se nuk keni shfrytëzuar të gjithë potencialin dhe ka shumë gjëra të tjera që mund t’i eksploroni. Kjo është një kohë e mirë për të provuar disa gjëra të reja.

Binjakët
Mund të keni një ndikim mjaft të thellë në marrëdhënien e dikujt tjetër sot. Veprimet tuaja dhe gjuha e trupit tuaj mund të komunikojnë diçka krejt tjetër nga ajo që besoni. Thjesht vëzhgoni se si reagojnë të tjerët ndaj jush dhe më pas vini re rolin që mund të luani në inkurajimin e të tjerëve.

Gaforrja
Një ndjenjë e rritur ambicie mund t’ju bëjë të zhvilloni aftësitë tuaja të të shkruarit sot. Sido që të jetë, nëse keni menduar për këtë, kjo është një kohë e shkëlqyer për të nisur një kurs. Librat mbi këtë temë, si dhe bisedat me ata me përvojë në këto çështje mund të ndihmojnë.

Luani
Një letër ose komunikim tjetër shërben si një lloj thirrjeje zgjimi sot. Më në fund do të arrihet një qëllim afatgjatë. Ambicia juaj duhet të marrë një dimension të ri, ndoshta duke nisur një karrierë të dytë ose. Mund të mos jeni të sigurt se çfarë po kërkoni, por ia vlen ta ndiqni.

Virgjëresha
Një letër ose telefonatë nga dikush që njihni, i cili është i sëmurë dhe i mbyllur në spital ose në shtëpi mund të vijë sot. Ju mund të vendosni t’i bëni një vizitë këtij personi. Instinktet tuaja humanitare janë zgjuar. Do të ndiheni më mirë për këtë veprim.

Peshorja
Jeni të tërhequr drejt diçkaje të re. Etja juaj për dije është mjaft e madhe. Kjo është koha juaj për të hulumtuar shkollimin e mëtejshëm. Ju dëshironi të dini më shumë. Plotësojeni këtë nevojë të brendshme para se t’ju konsumojë.

Akrepi
Sot do të merrni disa lajme pozitive në aspektin profesional. Nëse keni investuar në ndonjë biznes, gjasat janë që të merrni përfitimet e duhura. Në dashuri mund të mos ndiheni i plotësuar sot, por e nesërmja mund të sjellë diçka krejt të re.

Shigjetari
Pasioni është shumë i dukshëm sot. Të dy jeni të etur për të provuar gjëra të reja në vende të reja dhe gjithashtu për të vënë në provë marrëdhënien tuaj. Të dy mendoni se duhet të kaloni në një nivel të ri, por nuk jeni të sigurt se çfarë saktësisht duhet të ndryshojë. Së shpejti do ta zbuloni.

Bricjapi
Nëse partneri juaj aktual apo i mundshëm duket se po merret me disa ide joreale, atëherë ndoshta të dy duhet të kaloni pak kohë duke diskutuar se ku mendoni se po shkon lidhja. Nëse mund të jeni të qartë në këtë pikë, atëherë shumë gjëra të tjera do të shkojnë në vendin e duhur.

Ujori
Dashuria mund të jetë argëtuese sot, nëse kënaqeni me ndjenjën e të qenit të ndjekur pa pushim nga një forcë e pandalshme. Dikujt duket se do t’i bini në sy dhe nuk do t’ju lërë të ikni pa u takuar me ju. Në raport me paratë mund të përballeni me disa sfida.

Peshqit
Kujdesuni për çështjet personale tani, në mënyrë që të keni një fillim të ri me fillimin e javës. Kjo është dita për t’u përqendruar te vetja dhe nevojat tuaja. Jini egoist. Vendosni veten të parin. Kjo do t’ju japë një bazë më të fortë për të punuar në të ardhmen.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 19 NËNTOR 2021

Dashi

Një pamje e re, veshje e re dhe miq të rinj do t’ju bëjnë të ndiheni ndryshe. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë i jashtëzakonshëm sot. Mund të merrni një surprizë të këndshme nga dashuria e jetës suaj.

Demi

Ka gjasa të angazhoheni në një formë aktiviteti, në natyrë që do t’ju ndihmojë të përmirësoni aftësitë tuaja fizike. Edhe pse pozicioni juaj financiar do jetë i qëndrueshëm, një shpenzim i papritur do t’ju pengojë të realizoni plane të reja. Puna në zyrë do të rritet, por nuk do të mungojë bashkëpunimi i kolegëve tuaj.

Binjakët

Shmangni të qenit pesimist për problemet në jetën tuaj. Kjo vetëm do t’ju pengojë të shihni mundësitë pozitive që shfaqen para jush. Gërmoni thellë nën sipërfaqe për të mësuar më shumë rreth skemës së investimit që duket se po ju tërheq.

Gaforrja

Situata juaj financiare ka gjasa të përmirësohet. Sot do të jeni plot energji, ndaj organizoni një festë apo mbledhje shoqërore për të gjithë miqtë tuaj të ngushtë. Sytë do t’ju ndriçojnë dhe zemra do t’ju rrahë fort kur takoni dikë të veçantë sot.

Luani

Pushoni dhe relaksohuni për të rifituar energjitë. Përpiquni të përmbushni potencialin tuaj të vërtetë, pasi ndonjëherë ju mungon jo forca, por vullneti. Familjarët mund të shqetësohen për stilin tuaj ekstravagant të jetesës, ose tendencën për të shpenzuar shumë.

Virgjëresha

Dita e duhur për të hequr dorë nga një zakon i keq. Kjo është diçka që ju e kuptoni dhe duke bërë një ndryshim pozitiv pikërisht tani. Një mesazh i rëndësishëm do t’ju mbushë plot emocione pozitive.

Peshorja

Gëzimi dhe lumturia juaj do të tejkalojnë çdo ndjenjë zhgënjimi që mund të përjetoni. Nëse keni bërë një investim jo të mençur në të kaluarën, mund të pësoni një humbje financiare për shkak të kësaj tani. Miqtë tuaj mund t’ju zhgënjejnë në një moment kur keni më shumë nevojë për ta.

Akrepi

Tensioni dhe ndryshimi i mendimeve mund t’ju shkaktojnë acarim dhe ndjesi të pakëndshme. Nëse përpiqeni t’u impononi mendimet tuaja njerëzve që njihni, do të përfundoni vetëm duke dëmtuar interesat tuaja. Trajtimi i situatës me durim është e vetmja rrugëdalje.

Shigjetari

Aktiviteti social në mbrëmje do të rezultojë shumë më i mirë nga sa e prisnit. Shpirti juaj binjak do të mendojë për ju gjatë gjithë ditës. Sot do të jeni në qendër të vëmendjes dhe suksesi është shumë afër jush.

Bricjapi

Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta. Përkushtimi dhe puna juaj e palodhur do të vihen re dhe do të sjellin shpërblime financiare për ju sot. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre.

Ujori

Është koha që të merrni kontrollin e pasigurive tuaja. Ka gjasa të ndodhë një mosmarrëveshje mes anëtarëve të familjes në lidhje me çështjet e parave. Ju duhet t’i këshilloni të gjithë ata që të jenë të qartë në marrëdhëniet e tyre financiare. Mund të jeni të mbingarkuar nga disa prej opsioneve që do të keni përpara sot.

Peshqit

Do të kuptoni që problemet tuaja familjare janë mjaft delikate. Ka gjasa të jeni në qendër të vëmendjes në një event shoqëror ku do të merrni pjesë sot. Mund të përballeni me një dilemë, e cila nuk do t’ju lejojë të përqendroheni në punën tuaj.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 18 NËNTOR 2021

Dashi

 

Do keni vullnet të hekurt gjatë kësaj dite dhe ka mundësi t’iu bëni ballë edhe problemeve që do ju dalin. Ju të dashuruarit do keni debate dhe probleme te njëpasnjëshme me partnerin tuaj që në orët e para të ditës. Shpesh do ndiheni aq keq saqë do mendoni edhe te ndaheni. Gjithsesi si përfundim nuk do merrni vendime të menjëhershme. Ju beqarët do e vuani më shumë se kurrë më parë vetminë dhe do zhyteni në pesimizëm. Në punë do jeni të vetëdijshëm për gabimet që keni bërë dhe do mundoheni t’i ndreqni. Pranojeni mbështetjen e kolegëve. Perspektivat për sektorin e financave do jenë të mira. Do jeni mjaft të logjikshëm me shpenzimet dhe gjendja mund të ketë përmirësime të mëdha.

Demi

 

Venusi do ketë ndikim fantastik tek ju gjatë kësaj dite. Edhe temperamenti juaj do zbutet kështu që do keni një marrëdhënie edhe më të mirë me të tjerët. Nëse keni një dhe kohët e fundit gjërat mes jush nuk kanë ecur si duhet, sot do jeni më të dashur dhe shumë më shprehës. Nëse jeni beqarë ka ardhur koha të shfaqeni e të mos fshiheni më sepse keni për të pasur sukses. Në punë gjërat do ju ecin mirë, por duhet të kujdeseni më tepër për marrëdhënien me kolegët. Tregohuni më bashkëpunues. Shpenzimet do i shtoni pak dhe gjendja mund të ketë disa tronditje.

Binjakët

 

Planetët nuk do ju ndihmojë të keni një ditë shumë të mirë. Në tërësi do jeni goxha nervozë. Nëse keni një lidhje nuk do arrini dot të mbani një marrëdhënie të kënaqshme me atë që keni në krah dhe debatet do vazhdojnë. Nëse nga ana tjetër jeni beqarë mund të joshni disa persona, por të afërmit nuk do ua pëlqejnë dhe do bëjnë çmos t’ua ndryshojnë mendjen sa më parë. Në punë do kërkoni shumë më shumë nga vetja dhe nuk do ndaleni të bëni edhe sakrifica. Gjithsesi sot nuk pritet ndonjë sukses vezullues. Me shpenzimet do jeni impulsivë dhe gjendja do vazhdojë të përkeqësohet.

Gaforrja

 

Sot do jeni në humor të shkëlqyer dhe në përgjithësi gjërat në çdo fushë do ju ecin si duhet. Nëse jeni në një lidhje, Mërkuri dhe Marsi, do ju nxitin të jeni më dialogues dhe me pak agresivë. Marrëdhënia do ngrohet goxha dhe emocionet do shumëfishohen. Ju beqarët do i keni të gjitha mundësitë për të bërë për vetë atë që do pëlqeni dhe do ndiheni shumë më të qetë. Në punë do iu jepet një mundësi e shkëlqyer për ta treguar veten se kush jeni. Askush nuk do ju sfidojë dot dhe do e ndieni veten shumë më të sigurt. Edhe për financat gjërat kanë për të ecur sa më mirë.

Luani

 

Sot keni për të marrë një lajm shumë të mirë që do ua mbushë zemrën me gëzim. Nëse keni një lidhje do kaloni momente të paharrueshme me atë që keni në krah dhe do bindeni plotësisht se ai është i duhuri. Do joshni dhe do ju joshin gjithë kohës. Nëse jeni beqarë nuk do keni aspak dyshim tek aftësia juaj joshëse dhe do guxoni të bëni deklarata. Vërtet do merrni përgjigjet e menduara. Në punë do iu jepen mundësi edhe më të mira për të treguar veten dhe për të arritur sa më lart. Motivimi nuk do ju mungojë asnjëherë. Në planin financiar tregohuni më të përgjegjshëm dhe mos shpenzoni me sa më shumë kujdes.

Virgjëresha

 

Hëna do e ushqejë edhe më shumë shpirtin e aventurës dhe nuk do e privoni veten nga asgjë. Gjithë kohës do ndiheni në formë dhe plot gëzim në shpirt. Nëse keni një lidhje përgatituni për të përjetuar emocione shumë të forta. Gjërat do jenë ndryshe nga zakonisht dhe jeta do ju duket shumë më e bukur. Ju beqarët do jeni të përkëdhelurit e yjeve dhe do keni dashuri me shikim të parë në një mënyrë të jashtëzakonshme. Në punë do fitoni më shumë pavarësi dhe autonomi. Nuk do ndiheni aspak as të bllokuar dhe as nën presion. Në planin financiar nuk do keni vështirësi, por po u treguat të kujdesshëm do keni më shumë përfitime.

Peshorja

 

Mundohuni të mos jeni shumë insistues gjatë kësaj dite dhe të mos ndërmerrni shumë rreziqe. Ju të dashuruarit ka mundësi të bëni çmenduri vetëm për ta shtuar entuziazmin në jetën tuaj. Partneri në fakt do jetë i të njëjtit mendim dhe do ju bëjë të ndiheni për mrekulli. Nëse jeni beqarë do keni dashuri me shikim të parë dhe jeta do ju ndryshojë përgjithmonë. Në punë do jeni më të hapur dhe do i realizoni një e nga një të gjitha objektivat. Asgjë për ju nuk do jetë e pamundur. Për financat duhet të përkujdeseni pak më tepër sepse po filluan problemet zor se keni për ta stabilizuar shpejt gjendjen.

Akrepi

 

Dielli do ju shtojë imagjinatën gjatë kësaj dite dhe do ju ndihmojë të zgjidhni disa vështirësi që keni pasur. Do jeni në humor edhe më mirë. Nëse jeni në një lidhje do e kuptoni se nuk është gjithmonë e rëndësishme të jetosh me pasion për të qenë i lumtur. Do merreni vesh me njëri-tjetrin dhe do ndiheni mjaft mirë së bashku. Ju beqarët duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm dhe nuk duhet të pranoni çdo ftesë. Disa mund të jene intrigante dhe me dy fytyra. Në punë ka mundësi të ndryshoni disiplinë dhe do e hidhni çdo hap të mirë llogaritur. Shpenzimet kryejini pasi të keni bërë mire llogaritë. Në këtë mënyrë do shmangni çdo të papritur të pakëndshme.

Shigjetari

 

Për fat të keq yjet nuk do arrijnë dot t’iu mbajnë larg vështirësive gjatë kësaj dite. Përgatituni për trazira. Për ju që keni një lidhje do ketë vështirësi të shumta dhe të mëdha. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin dhe do doni gjithmonë të dalë e juaja. Ju beqarët do mundoheni gjatë gjithë kohës ta joshni atë që pëlqeni, por nuk do ja dilni dot mbanë. Në punë mos u tregoni kapricozë dhe përqendrohuni më shumë tek gjërat që duhet të bëni. Po gabuat karriera juaj do marrë tatëpjetën. Në planin financiar gjendja do jetë disi më e qëndrueshme kështu që mund të bëheni gati edhe për ndonjë investim.

Bricjapi

 

Komunikimi thuajse do shterojë fare gjatë kësaj dite dhe kjo mund të sjellë probleme në jetën tuaj në tërësi. Ju të dashuruarit do keni debate të njëpasnjëshme, por gjithsesi asgjë për t’u alarmuar. Në mbrëmja situata do fillojë të stabilizohet disi. Ju beqarët nuk do jeni shumë të vëmendshëm ndaj ftesave që do ju bëhen duke humbur kështu mundësi të mira. Do pendoheni shpejt, por nuk do ketë më kthim mbrapa. Në punë nuk do i rezistoni dot tundimit për të bërë diçka ndryshe nga zakonisht, vetëm kujdes mos u nxitoni që mos bëni gabime. Buxheti do ketë goxha përmirësime dhe mund të hiqni edhe disa para mënjanë.

Ujori

 

Jeta juaj do jetë shumë dinamike gjatë kësaj dite dhe emocionet gjithashtu do shumëfishohen. Ju të dashuruarit do keni ndryshime drastike në jetën tuaj sentimentale dhe do ndiheni shumë më të lumtur se disa ditë më parë. Shfrytëzojeni çdo çast pranë atij që dashuroni. Ju beqarët do keni takime të njëpasnjëshme dhe do ndiheni mjaft mirë me disa persona. Në punë vështirësitë do jenë të mëdha dhe në disa momente do mendoni të hiqni dorë nga gjithçka. Mund t’iu shkojë ndërmend edhe dorëheqja, por nuk duhet të nxitoheni. Financat do jenë shumë herë më të mira dhe mund të përfitoni për të bërë disa investime më tepër se zakonisht.

Peshqit

 

Jupiteri do jetë dominues gjatë kësaj dite dhe do ju bëjë shumë pesimistë. Do i merrni gjërat me përtesë dhe shpesh do ndiheni të mërzitur. Për ju të dashuruarit do ketë shumë momente të tensionuara që do ju bëjnë të ndiheni keq. Për çdo gjë do konfliktoheni me partnerin. Ju beqarët duhet t’i bëni sytë katër në çdo moment dhe keni për ta gjetur personin e ëndrrave. Në fakt ai do shfaqet në momentin që ju më pak e prisni. Në punë nuk do jeni të përqendruar dhe shumë detaje do ju shpëtojnë. Buxhetin duhet ta keni më tepër në vëmendje pasi po filluan problemet nuk do dilni dot lehtësisht prej tyre.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 17 NËNTOR 2021

Dashi
Pikëpamja juaj optimiste dhe qëndrimi pozitiv do të funksionojnë si qetësues për ju. Eventet sociale do të jenë mundësia e përsosur për të përmirësuar raportin tuaj me njerëz me ndikim dhe të rëndësishëm. Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund t’ju shqetësojë.
Demi
Do të jeni disi të befasuar nga sjellja egoiste e një të njohuri. Mund të ndërmerrni një udhëtim të shkurtër, por të ëmbël romantik. Në aspektin profesional parashikohen zhvillime mjaft të rëndësishme.
Binjakët
Të tregoni vendosmëri më të madhe do t’ju ndihmojë të realizoni potencialin tuaj të vërtetë. Kërkoni mendimin e njerëzve të tjerë në familjen tuaj, përpara se të bëni ndonjë ndryshim në shtëpinë tuaj, përndryshe mund të shkaktoni pakënaqësi prej tyre. Ndjenjat romantike do jene reciproke sot.
Gaforrja
Do të jeni në humor për t’u angazhuar në aktivitete në natyrë, duke praktikuar meditim ose joga, çfarë do të ketë vlerë terapeutike për ju. Dikush që njihni mund t’ju kërkojë një hua ose favor mesatarisht të madh sot. Kjo mund t’ju vërë në një pozitë mjaft të vështirë.
Luani
Ka gjasa të merrni kritika për shkak të prirjes suaj për të qenë kritik ndaj të tjerëve. Sot mund të shpenzoni para për riparimin e një pajisjeje shtëpiake me defekt. Pavarësisht shumë konflikteve, jeta juaj e dashurisë do jetë mjaft e mirë sot dhe do arrini ta bëni të lumtur partnerin/partneren tuaj.
Virgjëresha
Kaloni më shumë kohë me fëmijët tuaj. Sot dashuria juaj e padiskutueshme do të ketë një fuqi magjike për të dashurin/dashurën tuaj. Planet e udhëtimit, nëse ka, mund të shtyhen për shkak të ndryshimeve në minutë të fundit.
Peshorja
Një pushim i mirë do t’ju duhet shumë gjatë këtyre ditëve. Disa plane të rëndësishme do të realizohen duke ju sjellë përfitime të reja financiare. Fjalët e ashpra të një prej prindërve tuaj mund t’ju shqetësojnë.
Akrepi
Aktivitetet në natyrë do të jenë mjaft të dobishme. Rrethanat e jetës suaj të dashurisë mund të shkaktojnë mosmiratimin e të tjerëve. Do të ndiheni mjaft të lodhur në punë me rritjen e konkurrencës.
Shigjetari
Shmangni ngrënien e tepërt dhe kontrolloni peshën. Sot mund disa të ardhura që i prisnit prej ditësh, gjë që do të zgjidhë shumë nga problemet tuaja financiare. Miqtë do t’ju japin këshilla të mira në lidhje me jetën tuaj personale.
Bricjapi
Stimuloni mendjen, duke u angazhuar në një bisedë inteligjente, ose duke lexuar diçka interesante. Nuk do të keni shumë durim gjatë ditës së sotme, por bëni kujdes, pasi fjalët e ashpra mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush. Ka gjasa që një miqësi të prishet sot, ndaj jini të ndërgjegjshëm ndaj ndjeshmërisë së të tjerëve.
Ujori
Kjo është një ditë e shkëlqyer për të filluar një program të ri për përmirësimin e shëndetit. Një situatë në shtëpinë tuaj mund t’ju kërkojë të dilni dhe të blini diçka me vlerë. Jepuni përparësi nevojave familjare.
Peshqit
Hiqni dorë nga çdo qëndrim kokëfortë që mund të keni. Dikush me plane dhe ide të mëdha do të tërheqë vëmendjen tuaj. Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz që rrallë i takoni. Një mesazh i komunikuar gabimisht mund të shkaktojë mërzitje për ju sot. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të kenë nevojë për vëmendje.

blank

HOROSKOPI E MARTË 16 NËNTOR 2021

Dashi

 

Sot do shkëlqeni dhe do arrini çdo gjë që dëshironi. Në disa momente do ju ndodhin edhe gjëra që nuk i keni pritur. Nëse jeni në një lidhje do i harroni momentet e tensionuara dhe do përgatisni surpriza të njëpasnjëshme që situata të ndryshojë sa më shpejt. Mbrëmja ka për të qenë edhe më flakëruese dhe emocionuese. Ju beqarët do e keni të vështirë për t’i besuar dikujt pas zhgënjimeve të mëparshme, por jo të pamundur. Venusi do sigurojë një ambient shumë të mirë për sektorin profesional. Do ju propozohet një post goxha i mirë që do ju bëjë më të famshëm dhe më të pavarur. Në planin financiar do gjeni zgjidhje për problemet që keni pasur dhe do jeni më të qetë.

Demi

 

Do keni disa pengje për të shkuarën sot, megjithatë do mundoheni t’i fshihni dhe do shfaqni humor të mirë. Lëreni pas të shkuarën. Nëse jeni në një lidhje partneri do ua bëjë çdo moment fantastik dhe do ju duket sikur jeni në qiellin e shtatë. Sytë do ju shkëlqejnë gjithë kohës. Ju beqarët do e adhuroni pavarësinë dhe nuk do ndiheni gati për të sakrifikuar lirinë. Do merrni ftesa nga disa persona të rrethit profesional, por nuk do i pranoni. Në punë nuk do keni besim të plotë tek vetja dhe nuk do arrini dot t’i realizoni objektivat. Gjendja e financave do jetë gjithë e më shumë delikate sepse do investoni pa marrë parasysh rrezikun.

Binjakët

 

Priten të vijnë çaste shume të bukura sot. Shfrytëzojeni çdo moment sa më shume dhe mos e kufizoni veten për asgjë. Nëse jeni në një lidhje për të mbajtur marrëdhënien të qëndrueshme do ju duhen shumë pak gjërat. Shtoni dozat e fantazisë dhe diskutoni hapur për gjithçka. Nëse jeni vetëm mos prisni të filloni menjëherë lidhje, por hidhni hapat një e nga një. Në punë do ecni para me ritme shumë të shpejta dhe do i habisni të gjithë. Paratë do kenë më shumë përmirësime nga sa e kishit parashikuar.

Gaforrja

 

Sot do jeni shumë të paduruar dhe mund të bëni gabime të mëdha. Do keni njëmijë projekte në mendje dhe nuk do arrini të përmbushni dot asnjërën ashtu si duhet. Nëse keni një lidhje nuk do jeni të organizuar aspak dhe marrëdhënia me partnerin do ketë shumë probleme. Mund të thoni edhe fjalë të rënda për atë që keni në krah. Nëse jeni beqarët do vazhdoni ende të jeni mendjemëdhenj dhe nuk do i përfillni personat që do iu joshin. Këto janë gabime për të cilat do pendoheni shpejt. Në punë do iu jepen disa detyra për t’u mbaruar sa më shpejt, por ju do bëni gjithçka gabim. Për të stabilizuar financat mirë është të ndryshoni strategjinë menaxhuese.

Luani

 

Jeta juaj do përballet me stuhi dhe furtuna të njëpasnjëshme sot. Mundohuni sa më parë t’i vini kapak së shkuarës sepse ajo do ju sjellë herë pas here probleme. Këshillat e të afërmve duhet t’i dëgjoni me kujdes. Nëse jeni në një lidhje do keni gjatë gjithë kohës debate dhe tension. Asnjëri prej jush nuk do hapë rrugë dhe marrëdhënia do destabilizohet. Ju beqarët duhet të ndryshoni rutinën e jetës dhe duhet të dilni sa më shumë. Vetëm ashtu do gjeni personin e përshtatshëm. Në punë ka mundësi t’iu propozohet një mundësi shumë e mirë të cilën nuk duhet ta humbni. Financat do mbeten të mira vetëm nëse shmangni shpenzimet e pallogaritura.

Virgjëresha

 

Kundërshtime në punë dhe situata të vështira për të zgjidhur do keni sot. Tregohuni shumë të kujdesshëm dhe besojini me shumë vetes. Nëse jeni në një lidhje kujdes me flirtimet me personat e tretë sepse edhe tradhtinë me shikime partneri nuk do ua falë. Mos shkatërroni gjithçka të bukur që keni ndërtuar për një dëshirë momentale. Nëse jeni beqarë do futeni në mendime dhe nuk do jeni të sigurt nëse doni apo jo të hidhni hapa. Në punë duhet të ndërmerrni iniciativa dhe te flisni edhe për problemet që do ju dalin me kolegët apo shefat. Çdo gjë e lënë pas dore do ndërlikohet edhe më shumë. Financat për fat do jenë më të mira dhe nuk do ju sjellin probleme disa investime që do bëni.

Peshorja

 

Venusi do ju shtojë optimizmin sot dhe do bëjë që jeta t’iu ecë sa më mirë. Nëse jeni në një lidhje, komunikimi do bajt që të mos keni debate me partnerin. Çdo gjë do e zgjidhni fare lehtësisht. Pasditja dhe mbrëmja ka për të qenë edhe më të ngrohta. Ju beqarët zgjidhni të dilni me miqtë dhe me shoqërinë e tyre të punës sepse do ketë persona interesantë me të cilat do ja vlejë të njiheni. Në punë do kaloni sfida të vogla për të kaluar, por nuk do ndaleni për asnjë moment. Edhe gjendja e financave ka për të qenë shumë më e mirë kështu që mund të kryeni pa frikë disa shpenzime më tepër.

Akrepi

 

Merrini gjërat si t’iu vijnë sot dhe dëgjoni më shumë zemrën sesa arsyen. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Tensioni do shuhet përfundimisht dhe partneri do bëjë çdo gjë që ka në dorë për t’ua plotësuar qejfet. Ju beqarët do keni një ditë më të bukur nëse i shprehni ndjenjat më tepër. Mbrëmja ka për të qenë edhe më intensive. Në punë çdo gjë do ju ecë mirë. Nuk do lodheni dhe nuk do stresoheni aspak. Për financat duhet të jeni edhe më të kujdesshëm sepse situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit atëherë kur më pak do e prisni.

Shigjetari

 

Sektori i dashurisë do jetë më i privilegjuari sot dhe duke u ndier të përmbushur shpirtërisht do e kaloni ditën më mirë. Marrëdhënia me partnerin ka për të qenë pasiononte dhe shumë e veçantë. Nuk do mungojnë surprizat delikate nga të dyja palët. Ju beqarët do takoni persona magjepsës në rrethin profesional. Mund të jetë një koleg, por edhe një klient që do vijë rastësisht. Në punë do jeni më këmbëngulës dhe më luftarakë. Për ju nuk do ketë asgjë të pamundur dhe sa më shumë sfida t’iu dalin aq më shumë do frymëzoheni për t’i kaluar. Për të përmirësuar financat mund të provoni edhe lojërat e fatit sepse ka mundësi të fitoni.

Bricjapi

 

Ka mundësi që kjo të jetë një ditë reflektimi për të gjithë ju. Pranoni të diskutoni me miqtë më të afërt sepse ata do iu japin mendime dhe këshillat e duhura. Nëse keni një lidhje do ndiheni edhe më të sigurt për ndjenjat dhe do mendoni që më në fund të hidhni hapa të mëdha. Ju beqarët më mirë bëni edhe pak durim dhe mos hidhni sot hapa të shpejta. Për pak ditë do vijë momenti kur edhe ju do ju ndryshoje jeta përgjithmonë. Në punë do jeni shumë të zotët, megjithatë më mirë të mos ju besoni verbërisht kolegëve që mund t’iu drejtojnë gabim. Për menaxhimin e financave do keni shumë talent dhe gjendja do jetë e shkëlqyer.

Ujori

 

Gjatë kësaj dite do hidhni hapa përpara si në jetën profesionale ashtu edhe në atë sentimentale. Nëse keni një lidhje do jeni shumë të dashuri si ju ashtu edhe ai që keni në krah. Debatet thuajse do mungojnë plotësisht dhe nuk do mungojnë çastet romantike me disa detaje të veçanta. Nëse ende jeni vetëm do jeni më bindës dhe më interesantë për të tjerët kështu që do merrni propozime plot. Në punë duhet të tentoni çdo gjë pa pasur frikë sepse yjet do i keni në krah. Hidheni sot edhe një kandidaturë që keni menduar. Për financat do jeni të frymëzuar dhe do i menaxhoni në perfeksion. Disa madje do ju adhurojnë dhe do ju kërkojnë këshilla.

Peshqit

 

Sinqeriteti do ju bëjë të keni sukses të padiskutuar në çdo fushë sot. Nëse keni një lidhje do i shtoni edhe më shumë dozat e imagjinatës dhe marrëdhënia juaj ka për të qenë e jashtëzakonshme. Trupi do ju dridhet dhe zemra do iu rrahë pafund sa herë të keni partnerin pranë. Ju beqarëve do ju realizohen ëndrrat. Edhe pa folur do mund ta bëni për vetë këdo që do pëlqeni. Në punë dëgjojini këshillat e kolegëve dhe miqve sepse ashtu do mund të evoluoni më shpejt. Nëse keni pasur probleme shumë serioze më mirë hiqni dorë sepse do ju dalë diçka më e mirë. Në planin financiar familja do iu japë një dorë të fortë.


blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Send this to a friend