SHBA

Në ceremoninë prestigjioze “MTV Music Awards” këtë vit performon një tjetër artiste shqiptare. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Ava Max, do të performojë në eventin e rëndësishëm muzikor muajin që vjen.

Kjo ceremoni do të organizohet me 31 gusht dhe do të jetë ndër eventet e pakta që nuk do të anulohet. Ajo gjithashtu ka zbuluar edhe një tjetër surprizë.

Ava është nominuar në “MTV Music Awards” , në kategorinë Push Best Neëw Artist, “Artisti depërtues i vitit”. “Kjo është çmenduri. Faleminderit MTV”, – shkruan ajo teksa jep lajmin e nominimit.

Përveç saj, në “MTV Music Awards” do të këndojnë edhe Big Sean, Camila Cabello, Shaën Mendes, J Baldin, Miley Cyrus, etj.

Lista e të nominuarve në kategorinë “Artisti depërtues i vitit”:
Aj Mitchell
Arizona Zervas
Ava Max
Benee
Brockhampton
Conan Gray
Doja Cat
Finneas
Jack Harloë
Kiana Lede
Leëis Capaldi
Lil Tecca
Pop Smoke
Roddy Ricch
Summer Walker
Tate Mcrae
Youngblud.