VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Pulitzer

ANTURAZHI IM I PAVOLITSHËM – Poezi nga CHARLES SIMIC – Përktheu FASLLI HALITI

By | November 24, 2019

DISA GRA – Poezi nga ANNE SEXTON – Përktheu FASLLI HALITI

By | October 26, 2019

Ndahet nga jeta shkrimtarja nobeliste Toni Morrison

By | August 6, 2019

Jepen çmimet “Pulitzer”, shpërblehen autorët e dy hetimeve ndaj presidentit, po edhe reporterët e burgosur dhe të vrarë

By | April 16, 2019

Më 6 tetor 1979 u nda nga jeta Elizabeth Bishop, poete e shquar amerikane

By | October 6, 2018

Vdiq shkrimtari amerikan Philip Roth

By | May 23, 2018

NYT, WP fitojnë Pulitzerin për raportimin e “lidhjeve” Trump-Rusi

By | April 17, 2018

Applebaum: Lufta e Stalinit kundër Ukrainës ishte “gjenocid”

By | September 26, 2017

New York Times e fiton Çmimin Pulitzer për artikujt për Putinin

By | April 11, 2017

New York – Sot ndahen çmimet prestigjioze Pulitzer

By | April 18, 2016