VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Amnesty International

Letra e të arratisurit më ’85, nga Chicago për Amnesty International: “Ditari im për tmerret e 2000 të dënuarve të Spaçit”

By | January 12, 2020

Amnesty International: 1600 të vrarë si pasojë e ofensivës së koalicionit në Raka

By | April 26, 2019

Pacolli: Serbia të ndalë shitjen dhe faljen e armëve si mjet për pengimin e njohjes së Kosovës

By | July 23, 2018

AI fut Trumpin në mesin e shkelësve të të drejtave të njeriut

By | February 22, 2018

Amnesty International fajëson BE-në për vdekjet e emigrantëve në Mesdhe

By | July 6, 2017

AI: UNMIK të kërkojë falje për mosmbrojtjen e Mon Balajt dhe Arben Xheladinit

By | February 10, 2017

AI: Ligjet anti-terrorizëm në Evropë cenojnë të drejtat e njeriut

By | January 17, 2017

Amnesty International thirrje Trumpit t’iu përkushtohet të drejtave të njeriut

By | November 9, 2016

Kupa e Botës: Amnesty International e kritikon Katarin

By | March 31, 2016

Amnesty International: Në Kosovë shtim tensionesh ndëretnike gjatë 2015-s

By | February 24, 2016

Amnesty International: Në Shqipëri gjendje e rëndë e të drejtave të njeriut

By | February 24, 2016

Amnesty International: Rusia po kryen krime lufte në Siri

By | February 22, 2016

Kurdët i kanë shkatërruar shtëpitë e arabëve në Irak

By | January 20, 2016

Amnesty International: Më shumë se 200 civilë të vrarë nga sulmet ruse në Siri

By | December 23, 2015

Amnesty International: Militantët e ISIS-it janë armatosur në Irak

By | December 8, 2015

Amnesty International kërkon hetime për veprimet e Policisë së Kosovës ndaj opozitës

By | November 30, 2015

Amnesty International-Veliajt: Ndalo dhunën ndaj romëve

By | October 14, 2015

Zvicër: Manifestim i Amnesty International në Bernë në kërkim të solidaritetit në drejtim të refugjatëve

By | September 9, 2015

Amnesty International: 20 vjet më pas, drejtësia ende mungon për Srebrenicën

By | July 11, 2015

Rusia i vë veton projektrezolutës për Srebrenicën

By | July 8, 2015

Amnesty International: Refugjatët në Serbi e Maqedoni – të rrahur nga policia, të harruar nga Evropa

By | July 7, 2015

Maqedonia t’i dëmshpërblejë familjarët e viktimave të luftës së vitit 2001

By | July 2, 2015