VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Këndi i humorit: Gjatë Ramazanit, e pyetën Nastradinin

By | May 18, 2018

Komentet

Aforizmi i ditës – 19 tetor 2018

Greatness is a road leading towards the unknown.
Charles de Gaulle
Madhështia është një rrugë që çon drejt së panjohurës.
Charles de Gaulle

Këndi i humorit: Një polic fillon punë roje në një burg

Një polic fillon punë roje në një burg.
Dhe shefi i ri e therret policin e i thote:

– Kujdes me te burgosurit, se jane problematike!

Polici ia kthen keshtu shefit te ri:

-Shefo, me mua nuk ka problematik apo zhurme… I nxjerr perjashta direkt me shkelma.

Këndi i humorit: Dy pleshta dalin nga diskoja

Dy pleshta dalin nga diskoja. I thonë njëri-tjetrit: takohemim nesërmbrëma këtu. E hidhen njëri në njërin krah, tjetri në krahun tjetër.

Vjen njëri plesht, siç e kishin lënë, prit e prit tek diskoja. Ashtu të nesërmen, të pasnesërmen – 3 ditë, 3 muaj. Dhe mbas 3 muajsh kthehet.

Kur vjen, e pyet shoku:

-Ku ishe këta 3 muaj?

Ai thotë:

-Unë kërceva e rashë në portofolin e një gjirokastriti. Dhe ai e hapi portofolin vetëm sot.

Këndi i humorit: Një burrë takon të dashurën

Një burrë takon të dashurën. Ajo ishte e martuar. I thotë:

-Të shkojmë në motel.

Ajo i thotë:

-Shkojmë tek shtëpia ime.

-Po sikur të vijë burri yt? – nguron i dashuri.

-Edhe po të na gjejë, ai është budalla. Punë e madhe!

Shkojnë në shtëpinë e saj. Vjen i shoqi dhe i gjen:

-E çfarë po bëni ju kështu?

Ajo i thotë të dashurit:

-A të thashë se burri im është budalla? Nuk e ka marrë vesh se çfarë po bëjmë dhe pyet.

Këndi i humorit: Një djalë i ri shkon te prifti e i thotë

Një djalë i ri shkon te prifti e i thotë:

-O prift, a më fal mëkatet. Kam shkuar meeeee…

Dhe prifti: Me filanen.

-Jo prift. Meeee…

-Me filanen.

Dhe kështu prifti përmendi 8 kurva të fshatit. Pastaj iu drejtua djalit:

-Pa më thuaj, me cilën ke shkuar?

Djali i përgjigjet:

-O prift, unë erdha të marr vesh se kush janë kurvat e fshatit.

Këndi i humorit: Në Afrikë një misionar pyeti një afrikan që dukej i mërzitur

Në Afrikë një misionar pyeti një afrikan që dukej i mërzitur:
-Ore, çfare te ka ndodhur?
-Nuk kam grua!
-Vdiq??
-Jo jo, e shita!
-E shite??
-Po e shita per 5 shishe uiski!
-Dhe tani e kuptove qe e dashuroje, ndaj u merzite?
-Jo, me mbaroi uiski!!

Këndi i humorit: Një djalë shkon te babai dhe i thotë

Një djalë shkon te babai dhe i thotë:
-Baba, mesuesja me ka thene t’i gjej dy peremra vetore.
Ndersa babai i çuditur i thote:
-Ende s’i kane gjetur? I kerkonin kur kam qene une ne shkolle fillore!!!!

Këndi i humorit: Në një periferi të qytetit binte një shi e kishte rënë një mjegull e dendur

Në një periferi të qytetit binte një shi e kishte rënë një mjegull e dendur.
Ne lokalin qe ishte aty hyn nje djalosh e pyet nje vendas:
-Ore shoku, ka njeri ketu nga ju qen te zi?
-Jo, nuk ka kush qen te zi!
-Mos ndonjeri nga ju ka lope te zeze?
-Jo ketu nuk ka njeri lope te zeze!!
-Po kale te zi ka njeri?
-Jo, as kale te zi, – pergjigjet vendasi.
-Epo me duket se paskam shtypur priftin e juaj me makine!!

Këndi i humorit: Para se të futen në autobus, gjyshja i thotë nipit

Para se të futen në autobus, gjyshja i thotë nipit…
– Shpirt i gjyshes, e di qe je 7 vjeç, por do hiqesh sikur je 6 vjeç, ngaqe nuk te marrin leke.
– Mire, nena, -thote vogelushi.
Futen ne autobus dhe pas pak vjen fatorinua.
– Sa vjeç je ti, te keqen xhaxhi..?
– 6, – thote djali…
– Po kur i mbush 7?
– Sa te zbres nga autobusi.

Këndi i humorit: Vajta në shtëpi e më tha gruaja

Vajta në shtëpi e më tha gruaja:
-Hiqe bluzen!
E hoqa.
-Hiqe minifundin!
E hoqa.
-Hiqi sutienat!
I hoqa
-Hiqi tangat
I hoqa!
Pasi i hoqa te gjitha, me tha:
-Mos te shoh me te veshesh rrobat e mia!!!
<<shkeputur nga ditari i nje greku>>

Këndi i humorit: Bie zilja e telefonit

Bie zilja e telefonit.
Gruaja – Alo, po, oh mos, patjetër, ngushëllime.
Burri – Kush vdiq, moj grua?
Gruaja – Oh mos, ka vdekur prifti, ai qe na martoi ne te dy, te kujtohet?
Burri – Si s’me kujtohet, epo kush ben keq, e paguan nje ditë.

Këndi i humorit: Një vajzë pyet në djalë

Një vajzë pyet në djalë: “A më do shumë ti mua?”

Djali e shikon drejt në sy: “Shiko lart te yjet, ja sa të dua unë!”

Vajza është e hutuar: “Po është mëngjes, nuk ka fare yje!!”

Djali përgjigjet: “Saktësisht!”