VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI I JAVËS 22-28 KORRIK 2019

By | July 22, 2019
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 4 DHJETOR 2021

Dashi
Sot vendimet e këqija të së shkuarës do të çojnë në zhgënjim. Mund të ndiheni të bllokuar dhe të paaftë për të vendosur se çfarë të bëni më pas, ndaj kërkoni ndihmën e të tjerëve, dashurinë tënde. Dikush nga e kaluara juaj ka të ngjasa të kontaktojë me ju dhe ta bëjë këtë një ditë të paharrueshme.

Demi
Do të jeni në gjendje mjaft të mirë shëndetësore. Do diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshirtein dhe do bëni plane për të ardhmen tuaj. Mund të keni kaluar një fazë të vështirë në martesën tuaj kohët e fundit, por sot do të jetë një ditë krejtësisht ndryshe.

Binjakët
Hidhni poshtë çdo ndjenjë urrejtjeje në favor të një natyre më bujare dhe të dashur. Përndryshe, emocionet negative mund të fillojnë të dominojnë jetën tuaj. Romanca mund të vijë në rrugën tuaj, pasi një miqësi do të kthehet në diçka më të thellë.

Gaforrja
Ju mund të mos e falni veten sot, nëse nuk i shfrytëzoni mundësitë që mund t’ju jepen në profesionin tuaj. Një sërë mosmarrëveshjesh mes jush dhe bashkëshortit/bashkëshortes suaj, mund t’ju bëjnë të ndiheni mjaft të zhëgnjyer.

Luani
Sensi juaj i humorit do të jetë një pasuri e madhe për ju sot. A mendoni se jeta bashkëshortore ka të bëjë me kompromise? Nëse po, sot do të ndjeni se është një nga gjërat më të mira që ju ka ndodhur ndonjëherë. Aktivitetet argëtuese do t’ju ndihmojnë të nga stresi i grumbulluar së fundmi.

Virgjëresha
Praktikimi i meditimit do të rimbush nivelet tuaja të energjisë. Të vepruarit sipas pasioneve tuaja romantike mund të jetë kundërproduktive për ju sot. Qëndroni larg thashethemeve. Dikush mund të përpiqet të ndërhyjë në jetën tuaj martesore, por nuk do të jetë në gjendje të shkundë lidhjen me partnerin/partneren tuaj.

Peshorja
Ju mund të keqkuptoni një mik, gjë që mund të shkaktojë një reagim të pakëndshëm prej tij. Sigurohuni që i keni të gjitha faktet, përpara se të bëni ndonjë gjykim. Edhe pse sot mund të shpenzoni para për tu argëtuar me miqtë, kjo nuk do të ndikojë shumë në gjendjen tuaj aktuale financiare.

Akrepi
Romanca do të jetë e këndshme dhe shumë emocionuese. Partneri/partnerja juaj mund të bëjë diçka përrallore, pa dashje dhe kjo do të jetë një përvojë e paharrueshme. Kjo do të forcojë lidhjen tuaj.

Shigjetari
Lajmi për një sekret familjar mund t’ju habisë. Mos u dorëzoni para kërkesave të panevojshme të të dashurit tuaj. Sot është një nga ato ditët kur gjërat nuk do të ecin sipas dëshirës suaj.

Bricjapi
Duhet të bëni një pushim nga orari juaj monoton dhe të dilni me miqtë tuaj sot. Momentet romantike e përjetuara së fundmi do të shtojnë ngjyrat në jetën tuaj. Sa i përket aspektit professional, nuk përjashtohet propozimi i një vendi të ri pune.

Ujori
Mundt ë shqetësoheni nga pasiguritë me të cilat mund të përballeni gjatë ditës të sotme. Këto pasiguri janë vetëm një produkt i imagjinatës suaj, çfarë do të pengojë aftësinë tuaj për të shfrytëzuar potencialin tuaj të plotë. Dita mund të fillojë me një lajm të mirë nga një mik apo i afërm i ngushtë.

Peshqit
Mbajeni jetën tuaj të dashurisë të freskët dhe të gjallë. Nëse dilni për pazar sot, ka të ngjarë të merrni diçka mjaft të këndshme për veten tuaj. Ka gjasa të kaloni një mbrëmje shumë të këndshme me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 3 DHJETOR 2021

Dashi
Filloni ditën tuaj me pak stërvitje. Duket se e dini saktësisht se çfarë kanë nevojë dhe çfarë duan njerëzit nga ju, por përpiquni të mos jeni shumë bujarë në shpenzimet tuaj. Një anëtar i familjes ose bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju shkaktojë tension.

Demi
Shqetësimet e panevojshme thjesht sa do t’ju shkaktojnë stres. Përpiquni të hiqni dorë nga çdo shqetësim i tillë, përpara se të marrë përmasa të mëdha. Sot duhen shmangur investimet e reja. Miqtë do t’ju vijnë në ndihmë nëse do të jetë e nevojshme.

Binjakët
Sot do të përfshiheni në aktivitete që kanë të bëjnë me pronat e paluajtshme. Ju mund të vizitoheni nga mysafirë në shtëpinë tuaj, çfarë do t’ju sjellin momente mjaft të bukura. Dhimbjet e dashurisë do t’ju bëjnë të mos jeni në gjendje të përqendroheni në punën tuaj.

Gaforrja
Nëse jeni të përfshirë në një çështje ligjore rreth një mosmarrëveshje financiare, kjo mund të vendoset në favorin tuaj sot. Kjo do t’ju sjellë përfitim financiar. Të rinjtë mund të kërkojnë këshilla për projektet shkollore, teksa do të jetë mjaft e nevojshme.

Luani
Koleget femra do të jenë shumë mbështetëse dhe do t’ju ndihmojnë në përfundimin e punëve në pritje. Lajme të mira, me shumë mundësi nga një vend i largët mund të priten deri në mbrëmje vonë. Dita do të jetë e mrekullueshme për jetën tuaj bashkëshortore. Tregojini partnerit tuaj se sa shumë e doni atë.

Virgjëresha
Investimet për shtëpinë tuaj të tanishme sot, do të jenë fitimprurëse më vonë. Një event me familjen, do t’i mbajë të gjithë në humor të mirë. Romanca do të jetë zhgënjyese për ju sot, pasi i dashuri juaj mund të sillet në një mënyrë shumë kërkuese.

Peshorja
Ndonjëherë ne kemi nevojë për pak pakënaqësi në jetën tonë për të na ndihmuar të vlerësojmë vlerën e lumturisë së vërtetë. Njerëz të rëndësishëm mund të jenë gati të financojnë çdo gjë që ju propozoni. Ka të gjasa të merrni disa lajme të mira, por përpiquni të mbani nën kontroll emocionet tuaja.

Akrepi
Mund të ketë disa probleme, pasi do të jeni më nervoz se zakonisht. Një pushim i mirë do të jetë mjaft i nevojshëm për ju për të rimarrë energjitë. Gjithçka që ju nevojitet është të besoni në veten tuaj.

Shigjetari
Ka të ngjarë të angazhoheni në një formë aktiviteti në natyrë që do t’ju ndihmojë të përmirësoni aftësinë tuaj fizike. Përmbahuni nga konsumimi i tepërt i alkoolit. Kjo do të jetë një ditë e mirë për të planifikuar një udhëtim të shkurtër në një vend me rëndësi historike.

Bricjapi
Bëni kujdes me ushqimin, pasi një pakujdesi e vogël mund t’ju kushtojë gjatë ditës së sotme. Fillimi i ditës mund të jetë i mbarë, por në mbrëmje do ketë shpenzime, të cilat do ju shqetësojnë. Sot do të jeni të fokusuar kryesisht tek fëmijët dhe familja.

Ujori
Mospërfillja e mendimeve të prindërve tuaj mund të jetë kundërproduktive për ju. Mos e zhgënjeni të dashurin tuaj sot, pasi mund të sjellë pasoja më vonë. Idetë e reja do të jenë mjaft produktive.

Peshqit
Do të jeni në gjendje të mirë shëndetësore pavarësisht nga presionet ndaj jush në këtë moment. Financat tuaja do përmirësohen më vonë gjatë ditës. Tensionet e punës do të turbullojnë mendjen tuaj duke mos lënë kohë për familjen dhe miqtë.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 2 DHJETOR 2021

Dashi
Përpiquni të përdorni vetëbesimin tuaj të lartë sot. Edhe pse kjo do të jetë një ditë plot tension, sërish do të mund t’ia dilni mbanë. Mos u tregoni të çrregullt në sjelljen tuaj, sidomos me bashkëshortin/bashkëshorten, përndryshe mund të prishet qetësia në shtëpi.
Demi
Do të keni kohë të mjaftueshme për të bërë gjëra për të përmirësuar shëndetin dhe pamjen tuaj. Sot duhet të përqendroheni në nevojat e të tjerëve, por të qenit tepër bujarë me fëmijët tuaj do t’ju sjellë vetëm telashe. Sot do të keni një bisedë të thellë me partnerin/partneren tuaj dhe do të kuptoni se sa shumë e doni njëri-tjetrin.
Binjakët
Performanca e fëmijëve tuaj mund t’ju sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme. Mund të ketë një përvojë romantike në jetën tuaj sot. Mendoni dy herë përpara se të ndërmerrni ndonjë projekt të ri.
Gaforrja
Shëndeti juaj mund të kërkojë vëmendje. Një marrëveshje e re financiare mund të finalizohet. Ka gjasa që sot të takoni dikë mjaft të dashur për të cilin ju ka marrë malli shumë. Probleme të reja mund të shfaqen për ju në vendin e punës, veçanërisht nëse nuk i trajtoni gjërat në mënyrë diplomatike.
Luani
Mbani dietën tuaj nën kontroll dhe bëni ushtrime për të qëndruar në formë. Sot duhet të ndaloni shpenzimet e tepërta të panevojshme, përndryshe mund të ketë mungesë parash. Do të jeni në qendër të vëmendjes në një mbledhje shoqërore ku do të merrni pjesë sot. Udhëtimi do të nxisë lidhje të reja romantike.
Virgjëresha
Ju mund të fusni një mik në vështirësi nëse veproni me nxitim. Mos u dorëzoni ndaj kërkesave emocionale të të dashurit/dashurës suaj. Megjithëse, mund të mos jeni në gjendje t’i zbatoni të gjitha planet sot, ka gjasa që të përfundoni punët që ju kanë shqetësuar më shumë gjatë këtyre ditëve.

Peshorja
Sot do ketë një dalje të vazhdueshme parash dhe mund të hasni vështirësi financiare. Miqtë e vjetër do të jenë mbështetës dhe ndihmues. Sot mund të bëni diçka të mrekullueshme në punë. Nuk do të shqetësoheni se çfarë mendojnë njerëzit për ju.
Akrepi
Shpenzimi i parave për kërkesat thelbësore të familjes mund të ndikojë në situatën tuaj financiare. Do ta keni të vështirë t’i kënaqni prindërit tuaj. Mundohuni të jeni të kuptueshëm dhe t’i shikoni gjërat nga këndvështrimi i tyre, për të zgjidhur këtë situatë. Mos tërhiqni vëmendjen e tepërt në jetën tuaj të dashurisë.
Shigjetari
Nëse jeni duke bërë një gjykim për zgjedhjet e njerëzve të tjerë, bëni kujdes të mos lëndoni ndjenjat e tyre. Thënia e gjërave të gabuara jo vetëm që do të ndikojë tek ata, por do të krijoni edhe një përshtypje të keqe për veten tuaj. Partneri/partnerja juaj mund të jetë duke kërkuar një angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj.
Bricjapi
Do të jeni shumë të prekshëm emocionalisht, prandaj qëndroni larg situatave në të cilat ka gjasa të lëndoheni. Kur jeni në humor të mirë, energjik dhe të dashur, natyra juaj gazmore do të kënaqë edhe ata që ju rrethojnë. Sot, mund të merrni një vizitë të papritur nga një i/e afërme.
Ujori
Një mbrëmje në kinema/teatër apo darkë me bashkëshortin/en, do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë. Sot do të mendoni të bëni diçka të re në kohën tuaj të lirë. Madje, do të jeni aq të zënë me këtë detyrë sa të gjitha gjërat e tjera do të kthehen në prapaskenë.
Peshqit
Jeni pak konfuz sot. Veçanërisht në çështjet e dashurisë po tregoni pak pasiguri. Kjo ju bën të reagoni keq dhe ju fut në vështirësi përballe partnerit.

blank

HOROSKOPI I MUAJIT DHJETOR 2021

blank

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Dhjetori ju kërkon të merrni disa vendime të vështira. A është kjo sipërmarrje biznesi, ky bashkëpunim, apo kjo marrëdhënie me të vërtetë ajo që ju nevojitet? Apo është thjesht duke ju dhënë burimet që dëshironi? Paratë janë të shkëlqyera, por ç’të themi për lumturinë tuaj? Thënë kështu, kini kujdes që të mos hidhni gjithçka për të cilën keni punuar me zhgënjim në datën 10 kur ndiheni veçanërisht të bllokuar midis një guri dhe një vendi të vështirë. Përqendrohuni në rrjetëzimin me miqtë dhe bashkëpunëtorët që ju mbajnë larg rrugës së rezistencës më të vogël.Nëse lufta për pushtet është një nga problemet tuaja, atëherë sezoni i Akrepit do të jetë super seksi. Përndryshe, romanca mund të mungojë deri në datën 21 kur sezoni i Shigjetarit nxjerr në pah anën tuaj flirtuese dhe aventureske. Kapërceni planet e mëdha të pushimeve familjare në datën 25 dhe bëni një largim të shpejtë me të dashurin tuaj. Nëse plani juaj është të fitoni më shumë, tani është mundësia juaj. Jepini përparësi investimeve të zgjuara dhe shkurtoni buxhetin tuaj në hënën e re në datën 4. Deri në eklipsin hënor në datën 19, ju jeni gati të kërkoni një rritje rroge në punë, në mënyrë që të mund të largoheni nga ngutja anësore që po ju harxhon të gjithë energjinë.

blank

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Ju jeni një person ndryshe nga sa keni qenë më parë. Këto ndryshime po bëhen të dukshme këtë muaj, duke ndikuar thellë në karrierën dhe marrëdhëniet tuaja të ngushta. Si lidhet jeta juaj e re me zakonet tuaja të vjetra? Dëshironi të përshtateni më? Të gjitha këto pyetje vijnë në krye rreth datës 10 dhe deri në fund të muajit, ju keni qartësi se kush do të vijë për udhëtim. Ndërkohë, Venusi – planeti juaj në pushtet – kalon në pjesën e grafikut tuaj që rregullon udhëtimin, mësimin e lartë dhe trashëgiminë për muajt e ardhshëm, duke ju dhënë një nxitje besimi drejt arritjes së qëllimeve tuaja afatgjata. Me Marsin – planetin e ndarjes – që po udhëton nëpër sektorin tuaj të marrëdhënieve, ndarja e këtij muaji me të dashurin tuaj sërish është shkëputja përfundimtare. Ju po i jepni shumë energji një partneriteti që nuk po ju jep asgjë në këmbim. Eklipsi hënor në datën 19 sjell një dashuri të fortë që rigjallëron shpirtin tuaj, duke ju kujtuar t’i jepni përparësi vetes. Pavarësisht nëse po kombinoni asetet me një partner biznesi ose po i ndani gjërat me ish-in tuaj, burimet e përbashkëta janë një pikë qendrore këtë muaj. Mërkuri takohet me diellin në datën 28, duke sjellë një moment në lidhje me mënyrat se si dikush po përfiton nga bujaria juaj.

blank

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Bllokimi i dhjetorit i bën punët tuaja të përditshme më të ethshme dhe më të larta se zakonisht. Por a është e jashtme apo je ni ju që i bën të gjithë presionin vetes? Tensionet arrijnë kulmin në datën 10 dhe nëse nuk po e vendosni një pjesë të energjisë së tepërt në stërvitje ose forma të tjera të kujdesit për veten, rraskapitja është e sigurt. Jini të hapur ndaj ndryshimeve në rutinë që janë jashtë kontrollit tuaj. Ju më në fund merrni një pushim në eklipsin hënor në datën 19, i cili bie në sektorin tuaj të pavetëdijshëm. Merrni sugjerimin dhe largohuni. Sezoni i Akrepit sjell të gjithë punën dhe asnjë lojë, por sapo dielli kalon në Shigjetar në datën 21, duke ndriçuar sektorin tuaj të marrëdhënieve, ju jeni përfshirë në atë që ndihet si një lidhje e destinuar dashurie. Nëse ky partneritet do të jetë më i qartë pas eklipsit diellor më 4 dhjetor, por ka një ëmbëlsi në të, edhe nëse është vetëm për momentin. Planeti i dashurisë dhe parave Venusi hyn në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 5, ku qëndron deri në mars. Për muajt e ardhshëm, ju do të paguani borxhet, do të rifinanconi kredi dhe do të kërkoni forma të reja mbështetjeje. Inkurajimi nga një koleg në datën 6 rrit besimin tuaj në këtë rrugëtim drejt shëndetit financiar.

blank

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Dhjetori ju ka përballur me prirjet tuaja punëtore. Nëse mund të përfundoni një projekt më shumë, të zhbllokoni qëllimin tuaj të ardhshëm të karrierës dhe të mposhtni sindromën tuaj mashtruese një herë e përgjithmonë, atëherë do të ishit të lumtur. Ose kështu mendoni. Por ajo që ju duhet vërtet është një natë në divan me një gotë verë dhe projekti juaj i fundit i thurjes së çrregullt. Mos harroni këtë kur ambiciet tuaja çojnë në djegie rreth datës 10. Shtrihuni në dysheme dhe dëgjoni albumin tuaj të preferuar nga fillimi në fund. Me Marsin agresiv në sektorin tuaj të romancës gjatë gjithë muajit, një përplasje po bëhet e nxehtë dhe e rëndë. Por ndërsa Marsi përplaset me Saturnin e përgjegjshëm në datën 10 dhe Uranin e papritur në datën 17, ju nuk mund ta mbani marrëdhënien rastësore. Lidhjet ndërpriten nga bisedimet: “çfarë jemi ne?”. Sezoni i Shigjetarit (nga data 21) nxjerr në pah sektorin tuaj të përditshmërisë; përgjegjësitë tuaja ndryshojnë. Ndërsa i bashkoni sërish pjesët dhe ndërtoni një plan ditor që nuk do të çojë në djegie energjie, kuptoni se me më shumë energji vjen më shumë siguri. Jepini vetes më shumë kohë për gjërat që doni.

blank

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Edhe pse dëshironi që gjithçka të zgjidhet përmes përpjekjeve të jashtme, është puna e brendshme ajo që ka më shumë rëndësi këtë muaj. Me diellin në Akrep deri në datën 21, ju do t’i riktheheni terapisë, do të futeni thellë në ndonjë punë personale në hije ose thjesht do të bëni më shumë dremitje. Përplasjet me biznesin ose partnerin tuaj romantik rreth datës 10 prishin një pjesë të rritjes suaj personale. Sado që dëshironi të ndaloni gjithçka për t’u siguruar që marrëdhënia juaj të jetë në kushte të mira, ky problem mund të jetë më shumë për ata sesa për ju. Ikja në rrëmujën e dikujt tjetër nuk është zgjidhja juaj. Kalimi i diellit në Shigjetar në datën 21 rinovon shpirtin tuaj romantik. Nëse jeni beqarë, përgatituni për disa takime në këtë sezon festash. Nëse jeni në një lidhje, sezoni i Shigjetarit lehtëson humorin mes jush dhe sjell një atmosferë kaotike, por seksi. Eklipsi hënor në datën 19 sjell një lëkundje emocionuese në karrierën tuaj. Bërja e parave me përpjekjet tuaja papritmas duket shumë më e arritshme. Pse të merrni rrugën e lehtë drejt suksesit kur mund të shkoni në rrugën tuaj.

Virgjëresha

Ju zakonisht mbështeteni në fjalët dhe aftësitë teknike në mënyrë që të dilni nga një situatë e vështirë. Por këtë muaj, veçanërisht rreth datës 10, nuk do të përballeni vetëm me defekte dhe prishje komunikimi. Në vend që të kapeni nga zhgënjimi i përpjekjes për të bërë gjithçka perfekte, lërini veprimet tuaja të flasin vetë. Përpjekja ka rëndësi edhe kur gjërat nuk shkojnë sipas planit. Ndërsa jeni duke luftuar për t’i artikuluar idetë tuaja të gjithë të tjerëve, shkëlqimi po krijohet prapa skenave. Ka fuqi në mbajtjen e Afërdita hyn në sektorin tuaj të romancës në datën 5 dhe për mendimeve tuaja për veten tuaj. Eklipsi hënor në datën 19 ju sjell disa lëvdata të papritura në punë që rezulton në shikueshmëri më të madhe. Të gjithë duan të jenë në ekipin tuaj! Megjithëse ende keni vështirësi në artikulimin e qëllimit të plotë të qëllimeve tuaja, kini parasysh se kush po ju afrohet dhe ndiqni më vonë.

blank

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Fatkeqësisht, nuk mund të ikni më nga financat tuaja. Është koha për të parë drejt e në sy gjendjen e llogarisë suaj bankare dhe të filloni të kërkoni paratë që meritoni. Nëse jeni një artist ose krijues, tani është koha të merrni parasysh se çfarë ju nevojitet që projektet tuaja personale të lulëzojnë. Stresi rritet rreth datës 10, kur një ofertë për investitorët ose një takim me shefin tuaj për një promovim që ju ndryshon jetën. Për fat të mirë, zhvendosja e Venusit në sektorin tuaj të shtëpisë (nga data 5) ju mban të bazuar dhe në kontakt me atë që ju nevojitet në një nivel themelor. Nëse dështimi nuk do të ishte një opsion, çfarë do të ndiqnit? Nëse jeni në një lidhje, konflikti për financat tuaja të përbashkëta është një zhurmë e madhe për çdo atmosferë romantike, veçanërisht në datën 17. Nëse jeni beqar, sezoni i Shigjetarit (nga data 21) sjell më shumë mundësi për të qarkulluar. Partneri juaj i ardhshëm mund të fshihet në pamje të qartë. Të dy lunacionet e këtij muaji ndriçojnë sektorët tuaj të parave. Përdorni hënën e re në datën 4 si një mundësi për të pranuar gabimet tuaja të fundit financiare dhe gabimet buxhetore. Pastaj eklipsi hënor në datën 19 ju lejon të merrni rreziqe kur kërkoni rrjedha alternative të të ardhurave dhe mbështetje. Pse të mos filloni procesin e të qenit i pavarur?

blank

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Hëna e re në datën 4 është në shenjën tuaj, por ndihet më pak si një festë ditëlindjeje dhe më shumë si një krizë ekzistenciale. Ju po kuptoni se sa shumë nga vetja keni humbur në ndjekje të një marrëdhënieje ose angazhimi në punë që në fakt nuk është përshtatja e duhur. Është e dhimbshme të heqësh dorë, por mbyllja e kësaj dere ju hap shumë opsione. Deri në eklipsin hënor në datën 19, ju keni shumë kërkues (si biznesi ashtu edhe romantikë) që konkurrojnë për vëmendjen tuaj. Megjithatë, nuk ka nevojë të qetësoheni ende. Planeti i dashurisë Venusi hyn në sektorin tuaj të komunikimit në datën 5, ku do të qëndrojë deri në Mars 2022. Mënyra se si komunikoni me të dashurit tuaj dhe si flisni për dashurinë në përgjithësi është një temë e vazhdueshme për muajt e ardhshëm. Kur keni dyshime, shkruani të gjitha! Me Mërkurin, planetin e tregtisë, në shenjën tuaj deri në datën 24, ju keni mundësinë të merrni kontrollin e disa skeleteve të turpshme në dollapin tuaj financiar. Koha për të trajtuar taksat tuaja të 2020 ës dhe ato fatura të papaguara që ju kanë ndjekur që nga ndarja juaj e fundit e çrregullt (…pesë vjet më parë).

Shigjetari

Sezoni i shigjetarit është gjithmonë një kohë izolimi për ju. Megjithatë, këtë vit, nuk mund të shijoni qetësinë e një pushimi të vetëm pa u tërhequr përsëri në dramën e vëllezërve ose motrave ose në sjelljet e vogla të kolegëve. Gjërat përshkallëzohen në datën 10 kur më në fund largoheni për një ditë, vetëm për ta ndezur telefonin përsëri në mbrëmje në dhjetëra telefonata të humbura dhe mesazhe. Lehtësimi mund të gjendet në eksplorimin e rutinave të reja të fitnesit ose të vetë-kujdesit ose thjesht një shëtitje të përditshme në natyrë nëpër lagje. Sapo sezoni juaj të fillojë në datën 21, gjërat janë ende plot tension, por të paktën ndiheni më të vendosur. Me Mërkurin në Akrepin e fshehtë nga data 5 deri në 24, komunikimi juaj me të dashurin tuaj është i ndërprerë, pasi nuk mund ta dëgjoni njëri-tjetrin edhe nëse jeni në të njëjtën dhomë. Ky është padyshim një muaj ku duhet të mbështeteni në gjuhën e dashurisë së prekjes fizike. Nëse nuk mund ta thuash, thjesht përqafohu. Shikoni paratë tuaja si fajkua këtë muaj. Ju mund të shpenzoni më shumë sesa mendoni për terapinë me pakicë, kokteje të bukura dhe forma të tjera vetë-mjekimi, veçanërisht midis datës 10 dhe 17 kur stresi ju vjen nga të gjitha drejtimet.

blank

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Pavarësisht nëse jeni i zhytur në një projekt krijues ose jeni duke u lehtësuar në rrjedhën e mëmësisë, ndiheni shumë të lënë jashtë bisedës në grup këtë muaj. Nuk është se nuk ju pëlqen mënyra se si po e kaloni kohën tuaj. Por pasi një javë stresuese arrin kulmin në datën 10 dhe askush nuk i përgjigjet ftesës tuaj për orën e lumtur, ju pyesni veten nëse keni ndonjë mik vërtetë. Për fat të mirë, eklipsi hënor në datën 19 sjell një valë tjetër frymëzimi krijues për t’ju mbajtur të zënë. Eklipsi hënor në datën 19 bie në sektorin tuaj të romancës. Është koha për të eksploruar disa nga fantazitë tuaja. Hapuni për të metat tuaja! Pse të mos i jepni përparësi lojës? Nuk është se miqtë tuaj nuk donin t’ju ftonin në atë darkë në grup, ata thjesht menduan se ju nuk do të dëshironit të shpenzonit paratë.

blank

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Ndërsa komuniteti juaj përballet me ndryshime të pamëshirshme këtë vit, ju e keni dëshmuar veten se jeni një udhëheqës i guximshëm, dikush që mund të jetojë me shembull dhe të frymëzojë të gjithë të tjerët me ambiciet tuaja. Hëna e re në Akrep në datën 4 mbjell farat e një mundësie karriere që mund t’ju çrrënjos dhe të ndryshojë plotësisht marrëdhënien tuaj me shtëpinë, familjen dhe mjedisin tuaj. Komploti është ende duke u zhvilluar, kështu që merrni kohën tuaj dhe merrni parasysh të gjitha opsionet përpara se të hidheni në rolin tuaj të ardhshëm. Sidomos sepse eklipsi hënor në datën 19 hap edhe më shumë mundësi për të zgjeruar botën tuaj. Nëse keni filluar të shihni dikë të ri këtë vit, dhjetori është kur më në fund bëni debutimin tuaj publik si çift. Jeni të trembur nga kamera, por kënaquni me të gjitha funksionet e fotografimit. Këto janë kujtime të çmuara. Me Merkurin që mendon shpejt dhe udhëton nëpër sektorin e karrierës suaj nga data 5 deri në datën 24, ju po merrni të gjitha llojet e ideve të reja për nxitimet anësore dhe rrjedhat pasive të të ardhurave këtë muaj. Bëni më pak dhe fitoni më shumë është mantra juaj e vazhdueshme. Përqendrohuni në opsionet që nuk do të largojnë vëmendjen nga qëllimet tuaja më të mëdha.

blank

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Aftësia juaj e zakonshme për të ecur me rrjedhën bëhet një superfuqi këtë muaj pasi absolutisht asgjë nuk funksionon sipas planit. Hëna e re në Akrep në datën 4 ju vë në kontakt me një ish-profesor ose mentor, fjalët e mençura të të cilit ju bëjnë të rishikoni të gjithë trajektoren tuaj të karrierës. A duhet të ktheheni në shkollë, të merrni atë mësim apo të filloni në një fushë të re nga e para? Deri në sezonin e Shigjetarit (nga data 21), rruga përpara është më e qartë, por mund t’ju kërkojë të hiqni dorë nga një ëndërr e mëparshme. Ashtu si ju, partneri juaj është i zhytur në punë këtë muaj dhe ndoshta është më mirë nëse të dy qëndroni në korsinë tuaj. Një moment i mrekullueshëm, por kalimtar për të qenë ‘nxitës tifozësh’ të njëri-tjetrit, mbërrin në datën 20 kur Mërkuri përballet me Jupiterin. Ky aspekt ju frymëzon të jeni tepër të dashur dhe të egër. Përhapni dashurinë. Sezoni i Shigjetarit (nga data 21) sjell një fund të madh, i cili është gjithashtu një fillim për karrierën tuaj. Çdo para shtesë që keni këtë muaj duhet të shkojë drejt edukimit të vazhdueshëm – qoftë kjo këshillë tatimore për përkthyes të pavarur apo një kurs për të përmirësuar aftësitë tuaja të kodimit – për hapat tuaj të ardhshëm

blank

HOROSKOPI E HËNË 1 DHJETOR 2021

Dashi
Partneri/partnerja juaj do të humbasë durimin nëse neglizhoni mendimet e tij/saj. Romanca dhe shoqërimi do të sundojnë mendjen tuaj, pavarësisht punëve në pritje. Sot në zyrë duhet të silleni sipas rrethanave. Qëndroni të heshtur nëse kërkohet, pasi të folurit e tepërt mund t’ju sjellë në telashe.
Demi
Suksesi nga sipërmarrjet e kaluara ngre besimin ndaj jush. Të qenit inovativ do t’ju sjellë para shtesë. Veprimet tuaja duhet të diktohen nga dashuria dhe vizionet pozitive, jo nga lakmia. Silluni në mënyrë të përshtatshme dhe të denjë me partnerin/partneren tuaj sot.
Binjakët
Sot një riparim në shtëpi dhe një takim shoqëror do t’ju ngarkojnë ditën. Nëse keni kohë të lirë, përpiquni të bëni diçka krijuese. Vlerësoni kohën tuaj dhe përdorni atë në mënyrë produktive.
Gaforrja
Të afërmit e moshuar ka gjasa të bëjnë kërkesa të paarsyeshme sot. Një zakon i keq i juaji mund të shqetësojë të dashurin/dashurën tuaj. Pavarësisht kësaj, ka gjasa të kaloni një kohë të mrekullueshme me gjysmën tuaj më të mirë, me ushqim të mirë, pije dhe lumturi.
Luani
Romanca mund të vijë në rrugën tuaj, pasi një miqësi mund të kthehet në diçka më të thellë. Sot do të kuptoni se është falë mbështetjes së familjes suaj, që po ia dilni mirë në punë. Një pjesë të madhe të ditës mund të kaloni vetëm, thjesht duke lexuar diçka me interes.
Virgjëresha
Do të zemëroheni nga tensionet në familje. Gjeni mënyra për të larguar vëmendjen dhe për të çliruar këtë ankth. Angazhimi në një formë të aktivitetit fizik do të jetë një ilaç i mirë. Kjo gjithashtu do t’ju ndihmojë të largoni veten nga situata të pakëndshme.
Peshorja
Kjo mund të jetë një periudhë delikate për shëndetin, prandaj bëni kujdes me ato çfarë konsumoni. Një përmirësim në financat tuaja do t’ju lejojë të shlyeni disa detyrime ose fatura të vjetra. Gjithçka duket në favorin tuaj sot në punë.
Akrepi
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme të shoqëruara me mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate të suksesshme. Kjo do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Jini të kuptueshëm dhe mbështetës me të dashurin tuaj sot.
Shigjetari
Sjellja juaj simpatike do të tërheqë vëmendjen. Shmangni shpenzimet e tepërta në skema të dyshimta financiare. Kjo është dita e përsosur për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë nga ana juaj. Ju e njihni mirë partnerin/partneren tuaj dhe sytë e tyre nuk mund t’ju fshehin ndjenjat e brendshme, ndaj sytë e tyre sot do t’ju tregojnë diçka të veçantë.
Bricjapi
Presioni nga eprorët tuaj në punë dhe mosmarrëveshjet në shtëpi mund të prishin qetësinë tuaj mendore sot. Dyshimet e panevojshme mund të prishin një marrëdhënie në jetën tuaj personale. Disa persona të kësaj shenje mund të fitojnë një vend pune mjaft të mirë sot.
Ujori
Fokusoni mendimet dhe energjinë tuaj në atë çfarë dëshironi të arrini. Jeta juaj martesore do të jetë e mbushur plot argëtim, kënaqësi dhe lumturi sot. Do të jeni mjaft të qetë, çfarë do të jetë e dobishme për ju gjatë gjithë ditës.
Peshqit
Mund të keni bërë shumë shpenzime në të kaluarën dhe tashmë mund t’ju duhet të përballeni me pasojat. Si rezultat, mund ta gjeni veten në nevojë për para. Jini bujarë në qasjen tuaj për të zgjidhur çështjet personale, por bëni kujdes të mos lëndoni ata që ju duan dhe kujdesen për ju.

blank

HOROSKOPI E MARTË 30 NËNTOR 2021

Dashi

Sado e keqe që mendoni se është gjendja juaj financiare, problemet tuaja zgjidhen lehtësisht. Nuk është se po shpenzoni më shumë para se sa keni, por se nuk po mbani gjurmët e asaj që shpenzoni. Mbajtja më e mirë e të dhënave do t’ju ndihmojë të lehtësoni ankthin tuaj.

Demi

Dita e sotme është e mirë për marrëdhënie. Pavarësisht nëse është personale apo profesionale, mund të prisni që të ndodhin gjëra të mira. Ju mund të thirreni për të marrë pjesë në një projekt të pazakontë grupi dhe për të krijuar disa miqësi potencialisht të bukura. Ju rrezatoni një atmosferë dashurie dhe ngrohtësie.

Binjaket

Ju meritoni një ditë pushimi. Pse të mos zhvendoseni nga detyrat tuaja dhe të rrethoheni me vepra të bukura arti? Më mirë akoma, përpiquni të krijoni disa vetë. Kreativiteti dhe intuita juaj janë në kulmin e të gjitha kohërave. Kombinimi mund të prodhojë diçka me vlerë të vërtetë.

Gaforrja

Ju pret një ditë emocionuese dhe intensive. Kurioziteti juaj është në kulm dhe sot kombinohet me një imagjinatë të gjallë. Pavarësisht nga profesioni juaj, ju mund të prisni ta shihni botën në një mënyrë krejtësisht të re sot.

Luani

Ka të ngjarë që të keni punuar shumë dhe shumë gjatë. A nuk mendoni se ka ardhur koha për një pushim të vogël? Disa ditë pushimi dhe relaksi do t’ju rinojnë. Ndoshta duhet të bëni një shëtitje të shkurtër jashtë qytetit ose jashtë vendit.

Virgjeresha

Është koha për të zgjeruar horizontet tuaja. Nuk ka më pritshmëri që ngjarjet të ndryshojnë vetë. Ju jeni rritur mjaftueshëm për të kuptuar se nëse ndryshimi do të ndodhë, ju duhet ta bëni atë të ndodhë. Si rezultat, dita e sotme është më e ngarkuar sesa zakonisht.

Peshorja

Sado që dëshironi të ndryshoni situatën tuaj financiare, mos veproni me nxitim. Nëse ka disa opsione për të zgjedhur, ju këshillojmë të përmbaheni nga marrja e ndonjë vendimi derisa mendimet tuaja të jenë kristalizuar. Mos u nxitoni për të shkuar drejt suksesit.

Akrepi

Është një nga ato ditët kur çdo gjë që thua për të pastruar konfuzionin vetëm sa i ngatërron gjërat më shumë. Ju dëshironi të kaloni një mbrëmje argëtuese me miqtë, por keni frikë se do t’i përkeqësoni gjërat. Miqtë tuaj ju duan edhe në ditët kur aftësitë tuaja sociale nuk janë në kulmin e tyre!

Shigjetari

Vetëm për shkak se jeni të stresuar tani nuk do të thotë se duhet të jeni të stresuar nesër, ose pjesën tjetër të ditës për këtë çështje. Ka hapa që mund të ndërmerrni për të qetësuar shpirtin tuaj të trazuar. Ndaloni, mbyllni sytë dhe pushoni duke marrë frymë thellë. Do të habiteni se sa freskuese do të jetë për ju.

Bricjapi

Tendenca juaj është të nxitoni në një projekt të ri. Partneri juaj, veçanërisht, ndihet pak i mërzitur dhe i lënë jashtë për momentin. Bëni atë që mundeni për ta qetësuar partnerin. Mund të jetë koha për të lënë mënjanë projektin tuaj në favor të një daljeje romantike.

Ujori

Jashtë me të vjetrën dhe brenda me të renë! Kjo duket të jetë mantra juaj për ditën e sotme, veçanërisht kur bëhet fjalë për shtëpinë tuaj. Energjia dhe motivimi juaj janë të larta, por jo të gjithë kanë energjinë tuaj! Merrini gjërat në mënyrë graduale sa i përket dashurisë.

Peshqit

Sot mund t’ju duket një ditë e vështirë në lidhje me dashurinë. Ka të ngjarë të përballeni me një farë ambivalence nga ana e partnerit tuaj aktual. Duket se nuk mund të kaloni një pengesë dhe kjo po shkakton një shqetësim të madh. Mos u shqetësoni shumë. Partnerit tuaj i duhet vetëm kohë për të zgjidhur gjithçka.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 29 NËNTOR – 5 DHJETOR 2021

Dashi

 

Vizioni i gjerë që do keni për jetën do ju ndihmojë të kaloni çdo sfidë të vështirë që do ju dalë dhe do dhe ecni në rrugën e duhur. Planetët do influencojnë pafund sektorin e ndjenjave për ju të dashuruarit. Nuk do keni për çfarë të qaheni sepse partneri do kujdeset mjaft për ju. Frika dhe hezitimi do iu pengojë as juve që jeni vetëm për të gjetur dashurinë. Hiqini komplekset dhe lëreni veten të lirë. Në planin financiar do tregoheni më të matur se kurrë. Buxheti do jetë i mirë dhe ju do mund të bëni edhe ndonjë investim të vogël. Tek shëndeti do ndikojë Mërkuri. Ai do iu mbrojë, por duhet me patjetër të bënin kujdes me ushqimin e tepruar. Po nuk morët masa tani do keni probleme më vonë. Në punë do keni vështirësi për t’u përqendruar. Mos i dramatizoni gjërat para kohe.

Demi

 

Dëgjojeni më shumë zemrën tuaj këtë javë dhe ndiqni intuitën pasi ato nuk do ju çojnë në drejtim të gabuar. Ju të dashuruarit do jeni akoma më shumë pasionantë dhe do e mbani në pëllëmbë të dorës atë që keni në krah. Nuk do mungojnë as surprizat nga ju dhe gjithashtu nga ai që keni në krah. Ju beqarët duhet të njihen më mirë me disa persona para se të japin fjalën. Në planin financiar do keni fat me shumicë dhe do arrini t’i shlyeni një e nga një të gjitha borxhet. Jupiteri do ju mbrojë nga çdo lloj problemi shëndetësor dhe do ndiheni plotësisht të qetë. Në pune do përfundojë periudha e vështirë dhe çdo gjë për ju do jetë më e lehtë për t’u arritur.

Binjakët

 

Ka ardhur koha t’u shkoni gjërave deri në fund këtë javë dhe të mos keni aspak frikë. Problemet e së shkuarës mundohuni t’i lini pas krahëve. Ju që jeni në një lidhje duhet të përgatiteni për kënaqësi pa fund. Marsi do iu mbështesë gjatë gjithë kohës dhe do jeni shumë sensualë. Ndonjë ditë mund të përjetoni edhe net plot pasion. Ju beqarët do i shtoni aventurat e dashurisë. Sharmi dhe bukuria juaj do tërheqë vëmendjen e të gjithëve. Nuk do kujdeseni fare për buxhetin këtë javë, por gjithsesi planetët nuk do iu lënë në baltë. Me shëndetin nuk do keni probleme. Edhe nëse vuani prej kohësh nga diçka do keni përmirësime të dukshme. Në punë do jeni të vendosur t’iu shkoni gjërave deri në fund dhe do ia dilni mbanë. Bravo për guximin.

Gaforrja

 

Javë e zakonshme dhe pa probleme serioze. Ju të dashuruarit nuk duhet te bëni asgjë që nuk i pëlqen partnerit tuaj sepse mund të keni probleme serioze me të. Merreni çdo gjë shtruar dhe mendoni për të dy palët. Ju beqarët nuk do mendoni shumë për jetën sentimentale sepse do jeni të zënë me punë dhe angazhime të tjera. Buxheti nuk do jetë aspak i keq nëse shpenzoni me kursim dhe maturi. Po u treguat të pamatur situata do marrë tatëpjetën. Shëndeti duhet pasur më në kujdes se asnjëherë më parë. Do keni dhimbje barku, shpine dhe koke. Në punë do jeni të duruar dhe këmbëngulës. Mund të lodheni paksa, por në fund do arrini atje ku e keni planifikuar.

Luani

 

Kjo ka për të qenë një javë pozitive për të gjithë. Nëse jeni në një lidhje gjithmonë do bëni gjënë e duhur dhe më të mirën për të dyja palët. Në fundjavë nuk do mungojnë as surprizat nga të dyja palët. Ju beqarët do jeni me fat dhe do e gjeni princin tuaj të kaltër. Ai do jetë fiks ashtu si e keni ëndërruar gjithmonë. Në planin financiar do i kuptoni gabimet e bëra deri tani dhe do mundoheni të gjeni një zgjidhje për çdo problem. Shëndeti për fat të keq do ketë probleme të mëdha. Do hani pa fund dhe kjo mund t’iu sjellë probleme edhe me stomakun përveçse me jashtëqitjen. Kujdes edhe më të nxehtin që do fillojë. Në punë do lodheni pak, por do kënaqeni kur të arrini atje ku keni dashur.

Virgjëresha

 

Mërkuri do ketë ndikimin më të madh këtë javë dhe do jeni më të ndërgjegjshëm për të komunikuar e për t’u shprehur. Planetët do iu shtyjnë t’i jepni më shumë ngjyra jetës suaj në çift. Në ndonjë moment mund të ketë edhe debate të vogla, por që do kalojnë pa u kuptuar shumë. Ju beqarët do udhëhiqeni nga një energji shumë e madhe dhe nga pasioni. Do dashuroni në çmenduri sepse do gjeni edhe personin e duhur. Në planin financiar reagoni mirë para se të veproni sepse situata nuk paraqitet shumë e favorshme. Në përgjithësi shëndeti do jetë i mirë. Kujdes duhet të bëni vetëm me ushqimin e tepruar. Ruajeni veten edhe nga infeksionet. Në punë do merrni shumë kënaqësi dhe ato që prisnit do iu realizohen.

Peshorja

 

Këtë javë asgjë nuk do ju ecë mirë dhe do e humbisni tërësisht arsyen. Influenca e planetëve në planin sentimental të çifteve do jetë negative. Do përballeni me vështirësi dhe do debatoni fort. Ju beqarët do keni mjaft takime, por përsëri nuk do e takoni dot atë që keni ëndërruar prej kohësh. Nëse nuk ndiheni të sigurt mos krijoni kot së koti një lidhje. Në planin material do fillojë një periudhe mjaft pozitive. Do keni mundësi edhe të shpenzoni, por edhe të hiqni disa lek mënjanë. Shëndeti do jetë kryesisht i mirë, përveç ndonjë gripi sezonal. Konsumoni më shumë fruta dhe perime. Në punë do tregoheni më të hapur dhe do merrni iniciativa të reja. Dikush do iu bëjë një ofertë të cilën duhet ta mendoni njëherë.

Akrepi

 

Hidheni pak krahëve të shkuarën e hidhur këtë jave dhe ecni përherë me skema. Ju që jeni në një lidhje do keni disa mosmarrëveshje me partnerin sepse sjellja e tij do iu duket e papranueshme. Do kishit preferuar që ai të tregohej më i hapur me ju. Më në fund, falë mbështetjes së Venusit edhe ju beqarët do mund të takoni personin ideal. Jeta juaj do të ndryshojë rrënjësisht. Edhe me financat do keni shumë fat. Buxheti juaj do të rritet mjaft dhe kjo do iu lejojë të bëni pak më shumë shpenzime. Falë mbështetjes së Marsit dhe Venusit tek shëndeti, nuk do keni për çfarë të shqetësoheni. Merruni edhe me pak sport. Në punë do jeni të vendosur të realizoni të gjitha objektivat dhe do ia dilni mbanë me sukses.

Shigjetari

 

Në disa momente do ndiheni si të përhumbur këtë javë megjithatë nuk do dorëzoheni dhe do mundoheni ta bëni jetën më të bukur. Çdo gjë do jetë e qetë për ju çiftet dhe kjo sepse lidhja juaj do bazohet tek ndershmëria dhe sinqeriteti. Që ne momentin parë që shihni se diçka nuk po shkon mirë, ju merrni iniciativën dhe flisni me partnerin. Edhe për ju beqarët do jetë një javë shume e mirë. Mos besoni tek reklamat për te bere shpenzime, por kurseni sa me shumë te mundni. Dielli dhe Saturni do jenë planetët që do e mbrojnë shëndetin tuaj. Kujdes me ushqimin e tepërt sepse mund të sjellë pasoja tek stomaku. Pozitiviteti do iu ndihmojë të zgjidhni të gjitha problemet profesionale. Mos ngurroni as të kërkoni të drejtat tuaja.

Bricjapi

 

Në shumë ditë do ndiheni të ngarkuar dhe aspak mirë emocionalisht, megjithatë do e shtyni javën. Kohët e fundit keni pasur goxha debate me të dashurin tuaj të zemrës dhe kjo klimë e tensionuar nuk iu pëlqen aspak. Humori i partnerit do ndryshojë ashtu si edhe klima në çift. Nëse jeni beqarë dhe takoni dikë interesant mos u ngutni për asgjë. Nëse ju duhet një këshillë kërkojuani miqve. Kujdes me financat sepse po nuk e bëtë sot nesër do jetë shumë vonë. Shëndeti do shkojë mirë dhe ju do jeni dinamike. Gjithsesi mos punoni shumë sepse do lodheni. Në punë, Jupiteri do iu ndihmojë të kaloni çdo pengesë. Do arrini objektivat kryesore që i keni vënë vetes.

Ujori

 

Këtë javë do jeni shumë më të vendosur dhe të bindur plotësisht për të hedhur hapa para. Mirëqenia do mbizotërojë gjithë kohës në jetën tuaj në çift. Do kaloni vetëm momente të bukura pranë partnerit dhe as që do mendoni t’i hidhni sytë diku tjetër. Ju beqarëve do ju rëndojë pafund vetmia dhe kjo mund t’iu shtyjë të bëni gjëra të gabuara. Kujdes sepse prej tyre do varet gjithë e ardhmja. Buxheti nuk do jetë ashtu si keni dashur dhe mund të bëni edhe sakrifica për të mos u rrënuar plotësisht. Nëse familjaret ju ofrojnë ndihme pranojeni e mos u tregoni krenarë. Shëndeti për fat të mirë do jetë i qëndrueshëm dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi. Në punë do jeni të motivuar dhe do arrini atje ku keni ëndërruar gjithmonë.

Peshqit

 

Në disa momente do ndiheni si të përhumbur këtë javë megjithatë nuk do dorëzoheni dhe do mundoheni ta bëni jetën më të bukur. Çdo gjë do jetë e qetë për ju çiftet dhe kjo sepse lidhja juaj do bazohet tek ndershmëria dhe sinqeriteti. Që ne momentin parë që shihni se diçka nuk po shkon mirë, ju merrni iniciativën dhe flisni me partnerin. Edhe për ju beqarët do jetë një javë shume e mirë. Përfitoni sa me shume! Mos besoni tek reklamat për te bere shpenzime, por kurseni sa me shumë te mundni. Dielli dhe Saturni do jenë planetët që do e mbrojnë shëndetin tuaj. Kujdes me ushqimin e tepërt sepse mund të sjelle pasoja tek stomaku dhe mëlçia. Pozitiviteti do iu ndihmojë të zgjidhni të gjitha problemet profesionale. Mos ngurroni as të kërkoni të drejtat tuaja.

blank

HOROSKOPI E HËNË 29 NËNTOR 2021

Dashi

Sot mund të jetë e vështirë të përqendrohesh në punët e shtëpisë. Mendja juaj është në çështje më të mëdha, siç janë interesat shpirtërore dhe intelektuale/ Relaksohuni në shtëpi, lexoni, shikoni TV dhe gatuani nëse duhet të bëni diçka. Punët tuaja mund të presin derisa të ndiheni më energjikë.

Demi

A ndiheni sikur po përballeni me një shpatull të ftohtë? Ju mund të keni nevojë të flisni, por e keni të vështirë të filloni një bisedë. Ia vlen të bëni përpjekje, edhe nëse një i dashur është i mërzitur. Ajo që zbulohet mund të ketë një ndikim të thellë në marrëdhënien tuaj.

Binjaket

Dita e sotme shënon një fillim të rëndësishëm vjetor për ju. Kozmosi po ju kërkon të fshini pllakën dhe të filloni gjithçka në mënyrë të freskët. Ju jeni në kontroll të fatit tuaj. Merrni një rrugë të re. Suksesi është i juaji nëse nuk keni frikë të rrezikoni.

Gaforrja

Sot krijohet një lidhje e mrekullueshme me dikë tjetër. Ky person tjetër mund të jetë një bashkëpunëtor. Sido që të jetë, kjo lidhje po ju ndihmon të arrini lartësi të reja në lidhje me karrierën tuaj. Besoni në këtë marrëdhënie. Kjo do të ndihmojë në tuaj.

Luani

Kjo është koha juaj për të shkëlqyer. Ju keni më shumë ndikim në karrierën tuaj sesa mendoni. Të tjerët ju respektojnë dhe besojnë në idetë tuaja. Do të ndiheni të inkurajuar të merrni iniciativën për të diskutuar një çështje të caktuar që ju dhe një i dashur keni pasur nevojë të diskutoni për disa kohë.

Virgjeresha

Duke pasur parasysh atmosferën e ditës, ka të ngjarë të tërhiqeni fuqishëm nga një person i caktuar. Ju tërhiqeni nga pasioni i tyre i thellë dhe intensiteti me të cilin ata ndjekin çdo gjë ose këdo me të cilin dëshirojnë të përfshihen. Por jepini vetes disa ditë përpara se të nxitoni për të hyrë në veprim.

Peshorja

Nëse do të shkoni në një festë intime ose në një aktivitet tjetër të vogël, atëherë mund t’ju duhet të gjeni një mënyrë për t’i mbajtur këmbët shumë fort të ankoruara në tokë. Ka të gjitha gjasat që ju mund të përfshiheni në një valë pasioni që mund t’ju befasojë plotësisht. Mos u dorëzoni shumë shpejt ndaj kësaj romance; ju duhet më shumë kohë.

Akrepi

Dashuria është shumë e thellë dhe ekzotike sot. Ju keni çdo mundësi për të lënë një përshtypje të thellë tek ai person që keni parë nga larg dhe t’i prekni zemrën në një mënyrë të veçantë. Por mos u jepni atyre gjithçka menjëherë. Lëreni lojën të zgjasë edhe pak.

Shigjetari

Ju mund ta shkoni shumë larg për sa i përket sagës së vazhdueshme të jetës suaj të dashurisë. Mund të prisni që të zhvillohet një situatë në të cilën më në fund do të keni mundësinë të kaloni pak kohë me dikë që e keni dëshiruar prej kohësh. Mos e prishni këtë mundësi duke qenë shumë intensive në takimin e parë.

Bricjapi

Jini të kujdesshëm sot. Dikush mund të përpiqet t’ju sjellë në një pozicion komprometues. Për më tepër, nëse ata ia dalin me qëllimet e tyre të liga, mund të mos e keni të lehtë të shpëtoni nga kthetrat e tyre. Çfarëdo që të bëni, mos u dorëzoni!

Ujori

Ju mund të mos jeni në gjendje të frenoni valën e pasionit që kërcënon t’ju përfshijë shumë gjatë. Yjet po e bëjnë gjithnjë e më të vështirë rezistimin. Mos u ndjeni nën presion për të marrë një vendim tani në aspektin profesional. Është më mirë të presësh.

Peshqit

Shpirti juaj ndihet i mbyllur në aspektin profesional. Bëni një përpjekje të vetëdijshme për të çliruar veten. Flisni me punëdhënësit tuaj se cilat janë nevojat tuaja dhe se si ato mund të përmbushen më mirë. Punoni së bashku si një ekip.

blank

HOROSKOPI E DIEL 28 NËNTOR 2021

Dashi
Përpiquni t’i zgjidhni problemet personale përmes të kuptuarit dhe arsyes. Mos i transmetoni këto çështje në publik, përndryshe reputacioni juaj mund të dëmtohet. Partneri juaj do të mërzitet nëse neglizhoni t’i kushtoni vëmendje të mjaftueshme sot.

Demi
Një mesazh i papritur nga një burim i largët, do të sjellë emocione për të gjithë familjen. Do të ndjeni dashurinë e partneerit/partneres suaj rreth jush sot. Përpgjithësisht do të jetë një ditë e bukur.

Binjakët
Sjellja juaj fëmijërore dhe e pafajshme do të luajë një rol kyç në zgjidhjen e një problemi familjar. So t do të ndiheni më të dashuruar se kurrë. Adoptimi i teknikave dhe teknologjive të reja do të jetë i rëndësishëm, për t’ju ndihmuar të ecni me ritmin e kohës.

Gaforrja
Sot do të jeni nën magjinë e shpresës. Udhëtimi mund të jetë stresues për disa, por do të jetë shpërblyes financiarisht. Përfitoni nga koha e lirë që keni duke i dhënë ndihmë një anëtari të familjes.

Luani
Dikush mund të shfaqet në familjen tuaj dhe kjo do të çojë në festë të lumtur. Gjatë ditës suaj të ngarkuar, do të kuptoni se jeni person me fat, sepse i/e dashura juaj do të ketë gjithë vëmendjen ndaj jush. Propozimet e reja do të duken joshëse, por bëni kujdes të mos merrni vendime të nxituara.

Virgjëresha
Me fat janë ata që përdorin logjikën për të kontrolluar zemërimin e tyre. Sigurohuni që të kontrolloni zemërimin tuaj përpara se ai të marrë kontrollin mbi ju. Do të ketë fitime të moderuara financiare nëse i investoni kursimet tuaja me një këndvështrim afatgjatë. Vizitoni një mik i cili mund të ketë nevojë për ndihmë.

Peshorja
Sot do të keni energji të bollshme, por presionet e punës duket se nuk ju bëjnë të ndiheni mirë. Faturat e papritura mund të rrisin përgjegjësinë tuaj financiare. Mbështetja e vlefshme nga një mik do t’ju ndihmojë në çështjet profesionale.

Akrepi
Shmangni konfrontimet e panevojshme, pasi kjo do t’ju shkaktojë vetëm stres. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, ndaj kontrolloni situatën tuaj financiare dhe kufizoni shpenzimet tuaja. Sjellja e çrregullt e partnerit mund të prishë ndjenjën e romancës sot.

Shigjetari
Mund t’ju mungojë energjia dhe entuziazmi edhe pse suksesi në planet e vazhdueshme duket i afërt. Bëni kujdes që të mos ofendoni padashur dikë në shtëpi dhe të përshtateni me nevojat e familjes suaj. Një takim romantik i papritur mund t’ju ngatërrojë mendimet.

Bricjapi
Sot do të jeni të relaksuar dhe në humorin e duhur për t’u kënaqur. Do të jeni të prirur të shpenzoni shumë për të tjerët. Sot do ta kuptoni se dashuria e partnerit ka një kuptim të madh për ju.

Ujori
Vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju, ndaj jini të forte dhe të vendosur. Tregohuni origjinal në pamjen dhe sjelljen tuaj. Kontaktet e reja që do të krijoni sot do t’i japin një shtysë të re karrierës suaj.

Peshqit
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme do t’ju sjellin rezultate të mira. Jeta juaj e dashurisë do të jetë plot shpresë për të ardhmen. Bëni kujdes në vendin tuaj të punës. Tregohuni më të vëmendshëm.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 27 NËNTOR 2021

Dashi
Dikush që e njihni mirë mund t’ju thotë një gjë, ndërsa intuita juaj ju thotë një tjetër. Do të ndiheni të inkurajuar për të kërkuar një marrëdhënie të bazuar në një këndvështrim më shpirtëror se disa nga ato të mëparshmet në të cilat keni qenë të përfshirë.
Demi
Ndjenjat janë shumë të gjalla sot dhe incidentet nga e kaluara mund të ndikojnë në mënyrën se si i shikoni ngjarjet aktuale. Nëse shpresoni të takoni atë person të veçantë, atëherë provoni të merrni pjesë në një diskutim, një debat ose një kurs të ri studimi.
Binjakët
Emocionet mund të rriten me energjitë e sotme astrale. Miqtë tuaj mund të përplasen me njëri-tjetrin dhe madje të futen në grindje. Qëndroni jashtë saj! Është më mirë të përqendroheni në trajtimin e problemit dhe të largoni arsyen e tensionit në vend që të përpiqeni ta kontrolloni atë.
Gaforrja
Disa njerëz me të cilët kaloni shumë kohë mund të futen në një debat mbi konceptet shpirtërore ose metafizike. Kjo mund t’ju bëjë ju dhe të gjithë të tjerët shumë të parehatshëm. Nuk është koha për të provuar të ndërmjetësoni. Të dyja palët e përfshira janë shumë të lidhura me pikëpamjet e tyre.
Luani
Mosmarrëveshjet dhe temperamenti i nxehtë mund të pengojnë përfundimin e një projekti të rëndësishëm. Të gjithë janë shumë të tensionuar për të dëgjuar arsyen. Në vend të kësaj, dëgjoni atë që ata kanë për të thënë dhe veproni në përputhje me rrethanat. Qëndroni objektiv!
Virgjëresha
Merrni vitaminat tuaja dhe mos e përdorni kafen si stimulues. Bëni një shëtitje të shpejtë për të kthjelluar mendimet dhe për të vënë në lëvizje endorfinat. Fokusohuni më shumë tek çështjet e shëndetit.
Peshorja
Emocionet tuaja mund të turbullojnë intuitën tuaj sot. Ju mund të mos i kuptoni mendimet dhe ndjenjat e të tjerëve siç bëni zakonisht dhe mund të ndiheni në disavantazh. Sot do t’ju duhet të mbështeteni vetëm në logjikë. Intuita është më e dobishme kur kombinohet me intelektin.
Akrepi
Sot mund të ndiheni veçanërisht plot pasion dhe me dëshirën për të kaluar kohë me partnerin. Megjithatë, partneri juaj mund të pengohet nga përgjegjësi të tjera ose mund të mos jetë në humor. Kjo mund të jetë zhgënjyese, por mos u zemëroni. Ju nuk po refuzoheni, megjithëse mund të duket kështu.
Shigjetari
Çështjet e vështira do t’ju godasin rëndë në planin personal. Ju mund të përpiqeni të hiqni dorë nga gjërat që ndjeni. Kjo nuk është një mënyrë shumë e shëndetshme për t’u marrë me situatat sentimentale. Me paratë do t’ju duhet të tregoni kujdes.
Bricjapi
Aktivitetet romantike nuk do ta pengojnë karrierën tuaj. Në vend të kësaj, ato do ta ndihmojnë atë shumë. Shijimi i momenteve intime tani do t’ju japë qetësi edhe kur puna të bëhet intensive javën e ardhshme. Vetëm sigurohuni që të mos e përzieni biznesin me kënaqësinë.
Ujori
Kushtojini vëmendje këshillave që ju vijnë nga vëllezërit e motrat ose njerëzit që sillen si vëllezër e motra në jetën tuaj. Këta njerëz ju njohin mirë dhe kanë shumë për të thënë për qëllimin e karrierës suaj. Ata mund të shohin gjëra për punën tuaj që ju nuk jeni në gjendje t’i shihni.
Peshqit
Një temë e madhe për ju sot do të jetë “hapësira personale”. Është e rëndësishme që kur jeni duke punuar, të keni kufij të mirëpërcaktuar – si fizikë ashtu edhe mendorë. Sigurohuni që të tjerët t’i respektojnë këto kufij. Hapësira juaj është e rëndësishme.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 26 NËNTOR 2021

Dashi
Edhe pse një fazë e jetës suaj mund të ketë përfunduar, është më mirë të filloni të ecni përpara. Pra, shfrytëzojeni këtë mundësi për të filluar nga e para. Keni shumë për të ofruar, ndaj filloni sot. Kjo mund të ketë lidhje edhe me dashurinë.
Demi
Sot do të keni një shans për të ndryshuar disa fusha të jetës tuaj, veçanërisht jetën tuaj të dashurisë. Ju do të kërkoni aventurë – jo në kuptimin fizik të një udhëtimi por në kuptimin metafizik të një udhëtimi brenda vetes.
Binjakët
Energjia planetare e ditës mund të ndihmojë në transformimin e një situate brenda marrëdhënies suaj aktuale që ka zgjatur shumë. Do të bënit mirë të filloni një lloj diskutimi, ose ndoshta të kërkoni këshilla nga një person që mund t’ju ndihmojë me vështirësitë specifike nëpër të cilat keni kaluar.
Gaforrja
Nuk ka kohë më të mirë se e tashmja për të bërë ndryshime, dhe për të qenë i sinqertë, ndryshimi është e vetmja gjë për të cilën mund të jemi të sigurt. Energjia e ditës tani ju shtyn përpara. Ju keni qenë të shqetësuar për disa kohë në prag të një marrëdhënieje të re, por tani mund të merrni një vendim.
Luani
Ju mund të jeni të informuar për disa zhvillime të rëndësishme. Ju mund të merrni një avantazh të mirë sa i përket investimeve ose një bakshish të majmë në tregun e aksioneve. Edhe pse duket se financat tuaja do të kenë një përmirësim të dukshëm, mos u nxitoni për asgjë.
Virgjëresha
Miqtë janë një pjesë e rëndësishme e jetës suaj. Ndërsa rriteni, do të zbuloni se ato bëhen edhe më të mëdha. Sot mund të zgjeroni rrethin tuaj të miqve. Ndoshta do t’i bashkoheni një grupi me interesa të ngjashme me tuajat. Ndoshta do të njiheni me dikë me të cilin ndjeni një lidhje të menjëhershme.
Peshorja
Sot po ndjeni emocione kontradiktore. Është e mundur që të kënaqeni me aktivitetet tuaja. Ajo që keni është një problem besimi, jo një problem kompetence. Sot mund të keni një përvojë që ju tregon se sa kompetentë dhe inteligjentë jeni. Shfrytëzo çdo mundësi që të jepet!
Akrepi
Ndiqni temat që ju interesojnë. Pavarësisht se sa ezoterike apo e çuditshme, jepini vetes luksin për të ndjekur një interes që mund të kthehet në një pasion. Është e mundur që studimet tuaja t’ju bëjnë t’i bashkoheni një grupi njerëzish me të njëjtin mendim.
Shigjetari
Kjo do të jetë një ditë emocionuese. Sigurisht që do të jetë e ngarkuar. Jeni në humor për të bërë diçka ndryshe, pasi ndjenja juaj e aventurës është rritur. Pse të mos ftoni disa miq që të dalin me ju këtë pasdite? Me siguri do të shijoni ndryshimin e ritmit.
Bricjapi
Udhëtimi në vende të largëta është një mundësi. Ndërsa jeni gati për një ndryshim, mos u hidhni në rastin e parë që ju vjen. Ajo që po ju ofrohet është një angazhim afatgjatë, nëse jo një angazhim i përjetshëm. Mendoni dy herë përpara se të thoni po.
Ujori
Prisni të merrni disa lajme përrallore sot. Mund të jetë një promovim, ngritje në detyrë, projekt i ri sfidues ose një kombinim i tyre. Ju gjithashtu mund të merrni lajme të mira në departamentin e romancës. Sigurisht që keni bërë përpjekje, disa prej tyre mbinjerëzore. Tani do të shpërbleheni.
Peshqit
Është koha për të përmirësuar aftësitë tuaja kompjuterike. Teknologjia është këtu për të qëndruar, kështu që ju mund ta përqafoni atë në vend që t’i rezistoni. Mendja juaj është e etur për të përvetësuar informacione të reja. Kjo do të thotë që ju mund të mësoni aspektet më të ndërlikuara të teknologjisë kompjuterike.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 25 NËNTOR 2021

Dashi
Nuk do të zhgënjeheni sot. Gjatë ditëve në vijim do të lini mënjanë mënyrën tuaj analitike të të menduarit dhe do t’i lini ndjenjat tuaja t’ju udhëheqin. Do të jeni të vëmendshëm ndaj njerëzve që doni. Nëse dikush ka nevojë për ndihmën tuaj, mund të mbështetet tek ju.

Demi
Dita e sotme është e mrekullueshme për krijimtarinë, veçanërisht atë që tregon stilin tuaj të veçantë. Ju jeni produktiv, megjithëse ajo që keni krijuar është vetëm një pasqyrim i modës më të fundit. Në raport me partnerin do të ndiheni e plotësuar.

Binjakët
Sot dikush mund të pyesë se për çfarë po mendoni. Shpesh mendoni për gjëra që janë të paarritshme për të tjerët. Sot do të jetë sikur të keni hyrë brenda vetes në kërkimin tuaj për përgjigje për pyetjet shpirtërore ose sekretet e jetës. Do të jetë një ditë reflektimi.

Gaforrja
Ju pëlqen të keni diskutime shumë serioze për çështje të rëndësishme edhe gjatë natës. Ju e rindërtoni botën ashtu siç dëshironi ta shihni me miqtë tuaj. Kjo është e vërtetë edhe sot. Jeni të lodhur apo keni nevojë të jeni vetëm për të menduar për gjërat?

Luani
A veproni shpesh sikur bota është statike dhe asgjë nuk ndryshon? Ndonjëherë ju mund të mendoni se njerëzimi është në një mënyrë të caktuar, bota është në një mënyrë të caktuar, dhe kështu kjo është ajo që ju do të bëni. Gjithçka po evolon rreth jush. Bëjeni edhe ju këtë.

Virgjëresha
Sot lërini emocionet tuaja të përzihen me mendimet tuaja. Çfarë dobie ka t’i thuash vetes se duhet të të pëlqejë diçka nëse vërtet nuk mund ta durosh? Çfarë dobie kanë parimet e mëdha nëse zemra juaj nuk është dakord me to? Merrni kohë për të vendosur kokën në sinkron me zemrën tuaj sot.

Peshorja
Sot mund të keni dëshirë të shkoni në të kaluarën tuaj. Gjysma juaj ndjen nostalgji për ditët e vjetra që keni kaluar. Gjysma tjetër jeton për të ardhmen dhe nuk ka frikë të projektojë të panjohurën. Edhe pse kjo tingëllon pak kontradiktore, të dyja këto anë e ndihmojnë botën të ecë përpara.

Akrepi
Jeni të ndjeshëm ndaj botës që ju rrethon. Është sikur po mendon me zemër. Nëse do të kishit shpresuar të fshihni diçka nga dikush, nuk do të funksionojë. Edhe nëse nuk thua asgjë, është e shkruar në fytyrën tënde. Me partnerin tregohuni i hapur.

Shigjetari
Nëse do t’ju duhej të bënit një test sot dhe do të kishit një zgjedhje midis poezisë dhe fizikës, nuk do të hezitoni. Poezia. Sot ka të bëjë me interpretim, jo me analizë. Një ndryshim në atmosferë gjatë ditëve në vijim do të ndikojë në të menduarit tuaj.

Bricjapi
Keni talent për të shkruar? Duket se keni një mënyrë të saktë dhe të qartë për të shprehur veten. Dhe është e mundur që ta përdorni këtë dhunti në karrierën tuaj. Sot mund të dëshironi ta përdorni për të shprehur ndjenjat tuaja për dikë.

Ujori
Ju keni një ditë të këndshme përpara. Njerëzit mund të mos jenë shumë lozonjarë, por do të jenë edhe më të kujdesshëm në marrëdhëniet e tyre. Vetëm kështu ju pëlqejnë! Gjithçka është në anën tuaj për t’i shprehur ndjenjat tuaja dikujt të afërt. Beje tani!

Peshqit
Ju duhet të prisni të ndjeni ngrohtësi në kontaktet tuaja me njerëzit e tjerë sot. Marrëdhëniet tuaja do të kenë diçka veçanërisht të butë dhe të kujdesshme. Ju mund t’u besoni njerëzve të tjerë. Mos kini frikë të flisni për ndjenjat tuaja më intime me një mik.


blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
Send this to a friend