VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI I JAVËS 16-22 SHTATOR 2019

By | September 16, 2019

Komentet

HOROSKOPI E DIEL 13 TETOR 2019

Ambicia juaj është një forcë e fuqishme, por mund të zbehet ashtu si çdo energji tjetër. Sot mund të përfitoni nga pushimi. Mësoni si të kënaqeni duke qenë në prapavijë.

Sot mund të merrni disa informacione të vlefshme, që kanë të bëjnë me një aplikim për pune. Përpiquni t’i analizoni me kujdes të gjitha opsionet që ju ofrohen.

Ndërsa axhenda çlirohet dhe të gjithë janë të lumtur të bëjnë gjërat e tyre, ndoshta është koha që edhe ju të merreni më projektet tuaja. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të planifikuar diçka për fundjavë për veten tuaj.

Sigurisht, paratë mund ta bëjnë botën të rrotullohet, por nuk duhet ta lejoni që ta bëjë botën tuaj individuale të çorientohet. Duke u përqendruar shumë tek paratë nuk do të arrini asgjë.

Një person që mendon se di më shumë se ju do të përpiqet të marrë nën kontroll bisedën sot, dhe kjo gjë mund t’ju zemërojë pa fund. Por ju duhet të jeni të durueshëm me ta, sepse iu mungon aftësia sociale dhe komunikuese që ju keni.

Në shtëpi do të jetë e nevojshme të përfundoni disa punë, që për shkak të angazhimeve të shumta mund t’i keni lënë pas dore. Nga aspekti shoqëror, filloni të planifikoni një darkë ose një udhëtim aventuresk me miqtë.

Bëni kujdes të veçantë me gjithçka që shkruani sot dhe mos humbni një mundësi për t’u bërë krijues. Ndoshta mund të nisni karrierën në fushën artistike, për të cilën nuk e dinit se keni talent.

Përqendrohuni te shëndeti dhe dieta juaj sot. Nuk keni pse të bëni ndryshime drastike, por duhet të filloni të mendoni se si të jeni më aktiv fizikisht. Ecja është një mënyrë e shkëlqyeshme për të djegur edhe ca kalori më shumë.

Të gjitha përpjekjet tuaja për t’u lidhur me një person të caktuar po funksionojnë, por ato mund të ecin me ritme shumë të ngadalta. Të presësh nuk do të jetë argëtues, por mendo për perspektivën afatgjatë.

A i respektoni paratë tuaja? Vërtetojeni. Mos shpenzoni pa u menduar për gjëra që i keni prej kohësh. Investoni në ndonjë projekt që do t’i dyfishonte ose trefishonte të ardhurat tuaja.

Dikush në rrethin tuaj shoqëror ka nevojë të dëshpëruar për ndonjë aventurë me energji të lartë. Axhenda juaj mund të mos ju lejojë të shkoni në një udhëtim, por mos lejoni që ky fakt t’ju pengojë të jepni disa mendime të vyera.

Sot disa informacione të cilat i prisni prej kohësh mund të rezultojnë të dyshimta. Mos ndërmerrni asnjë veprim që do të komprometonte besueshmërinë tuaj përballë të tjerëve. Në aspektin emocional mund t’ju jepet shansi për një raport të ri.

HOROSKOPI E SHTUNË 12 TETOR 2019

Të lindurit e kësaj shenje kanë shumë gjasa që të nisin një marrëdhënie të re romantike. Mund të behet fjalë edhe për një ripërtëritje të një marrëdhënieje që keni pasur më parë. Sa i përket anës suaj profesionale, do të jetë një ditë e qetë, pa zhvillime të papritura.

Keni menduar për t’u shpërngulur gjatë këtyre ditëve? Ndoshta mund të zhvendoseni në një shtëpi të re. Mund të ndodh që të irritoheni paksa për shkak të disa dokumenteve, teksa do t’ju marrin konsiderueshëm kohë, por gjithçka do të kalojë me shpejtësi. Ndaj mos u pendoni për vendimin që keni ndërmarrë.

Një fqinj i vjetër mund të shpërngulet pranë jush. Nëse jeni beqarë, ka gjasa që të nisni një marrëdhënie romantike me të. Sapo të takoheni do të bisedoni gjatë. Por bëni kujdes, mos e teproni duke bërë që ky person të humbasë vëmendjen ndaj jush.

Keni pritur gjatë për të përfunduar një projekt të rëndësishëm? Sot është koha e duhur për ta bërë këtë. Kjo do t’ju sjellë edhe ndryshime në gjendjen tuaj financiare, të cilat do të jenë të dukshme. Ekziston mundësia që të merrni një kritikë nga familjarët tuaj.

Nuk përjashtohen ndryshimet në aspektin profesional. Ëndrrat mund t’ju bëhen realitet, ndoshta në një mënyrë të papritur. Megjithatë mos veproni me nxitim, pasi vetëm duke bërë durim do të mund të ecni përpara.

Ka gjasa që të lindurit e kësaj shenje të përqendrohen fort në çështjet shpirtërore gjatë kësaj të shtune. Do të ndiheni konfuz dhe për këtë ka gjasa të kërkoni ndihmë nga miqtë tuaj. Rekomandohet të meditoni ose të kryeni ushtrime fizike.

Sot mund të takoni një rreth miqsh të ri, të cilët mund të jenë nga vende të ndryshme. Kjo do të bëjë që bisedat tuaja të jenë më të gjata dhe të shkëmbeni ide të ndryshme. Sido që të jenë rrethanat, këta miq të rinj mund t’ju shndërrohen në miq të ngushtë.

Sot do të vendoseni përballë dyshimit për të ndryshuar karrierën tuaj. Pavarësisht se me çfarë jeni marrë deri tani, fusha e arsimit do t’ju tërheqë. Beni kujdes pasi jeta juaj mund të transformohet krejtësisht. Ndiq zemrën tende.

Ti vetë ke çelësin e ëndrrave të tua që mund të sigurojnë të ardhmen e suksesit tuaj financiar. E kaluara ju ka dhuruar eksperiencën për të marrë vendime të duhura në kohën e duhur, por kjo tashmë ka të bëjë edhe me fatin, të cilin do e keni me vete. Bëni një listë të gjërave që instiktivisht ju vijnë në mendje. Kjo mënyrë do të jetë shumë produktive.

Fokusi kryesor për ju sot do të jetë dashuria dhe bashkëveprimi. A keni menduar të martoheni? Nëse po, do të surprizoheni sepse edhe shpirti juaj binjak po mendon të njëjtën gjë. Kjo do të jetë fundi i një periudhe të gjatë vendosmërie për të hedhur hapin vendimtar. Gjithashtu, të shumtë do të jenë ata që do t’ju tërheqin vëmendjen duke ju thënë se dukeni shumë bukur e mbi të gjitha, të veshur shumë bukur.

Ka gjasa që sot t’ju duhet të ndërmerrni vendime të vështira në lidhje me karrierën tuaj. Megjithatë, mendohuni mirë dhe mos u pendoni për atë çfarë mund të vendosni, pasi ekziston mundësia që gjithçka të shkojë për së mbari. Kushtojini më shumë vëmendje planeve tuaja me partnerin/partneren.

Të lindurit e kësaj shenje do të kenë një ditë në punë tërësisht ndryshe nga rutina e zakonshme. Pavarësisht se këto ndryshime mund të ndikojnë ose jo në aspektin tuaj financiare, e rëndësishme është që do të jenë pozitive. Ka gjasa që të viheni përballë disa personave konkurrentë.

HOROSKOPI E PREMTE 11 TETOR 2019

Ditë pak e mërzitshme dhe me keqkuptime për të dashuruarit parashikohet kjo e sotmja. Duhet të përpiqeni të tregoheni më i qartë në synimet tuaja.

Paraditja parashikohet të jetë pak e mërzitshme. Përqendrohuni te raporti juaj në çift për të mos gabuar. Në mbrëmje do të kaloni momente të paharrueshme me partnerin.

Personat të cilët nuk janë në një lidhje mund të përfshihen në disa aventura. Bëni kujdes, sepse sot mund të lindë një konflikt i rrezikshëm në aspektin profesional.

Pritshmëritë janë shumë të larta në aspektin sentimental, por rezultatet nuk janë ato që prisni. Në aspektin ekonomik, gjasat janë që të shpenzoni më shumë sesa do të fitoni.

Ditë e bukur për ta kaluar në shoqërinë e partnerit. Përpiquni t’u jepni drejtim disa mosmarrëveshjeve në raportin tuaj. Beqarët do të jenë të gatshëm për të bërë ndryshime.

Nëse jeni duke menduar që të bëni disa ndryshime në aspektin sentimental, mos hiqni dorë. Do të shikoni se gjërat do të shkojnë mjaft mirë dhe sipas parashikimeve.

Sot do të jetë një ditë perfekte për t’i bërë kritikë vetes dhe për të zbuluar disa anë karakteri që duhen përmirësuar lidhur me partnerin. Përpiquni të shmangni stresin.

Bëni kujdes në komunikimin tuaj me partnerin. Në të kundërt do të zhgënjeheni nga përgjigjja që do t’ju japë dhe ju nuk e meritoni këtë gjë.

Mund të keni nevojë për maksimumin e përqendrimit dhe të vullnetit për të zgjidhur ndonjë problem të vogël me partnerin. Në aspektin profesional do të jetë një ditë e mbushur me takime.

Mos lejoni që xhelozia të fitojë mbi ju. Largojini nga mendja mendimet e kota mbi tradhtinë. Jini më të dashur me partnerin. Personat që nuk janë në një lidhje, do të kenë një ditë plot diell.

Ajo që nuk ndodh prej shumë ditësh mund të ndodhë në një çast. Por, impulsiviteti që do t’ju karakterizojë sot mund të provokojë ndonjë problem në marrëdhënien tuaj në çift.

Një situatë që e keni veçanërisht për zemër është e rikuperueshme. Reflektoni dhe jeni të përgjegjshëm me partnerin. Beqarët do jenë shumë të hapur për takime dhe nuk do lënë asgjë pa shfrytëzuar.

HOROSKOPI E ENJTE 10 TETOR 2019

Keni punuar shumë gjatë kësaj periudhe dhe keni dhënë rezultate, të cilat nuk mund të kalojnë pa u vënë re. Nuk përjashtohet mundësia që t’ju vijnë komplimente apo vlerësime, por edhe një moment fame. Kjo do të ndikojnë në rritjen e besimit te vetja.

Gjithçka do të shkojë mirë për ju, dashuria, paratë dhe karriera. Megjithatë, ju ende keni qëllime të tjera. Sot ka gjasa që të mendoni më shumë rreth çështjeve shpirtërore. Do të vendoseni përballë dy zgjedhjeve. Mos nxitoni për të marrë një vendim.

Ekziston mundësia të përfshiheni në një projekt të ri, i cili pritet të ndikojë mjaft mirë në gjendjen tuaj financiare. Deri tani keni ecur mirë dhe kështu ka gjasa të vijoni edhe më tej. Do të jeni në kërkim të mënyrave për të pasur gjithnjë një gjendje të qëndrueshme financiare.

Një event social, ku mund të përfshihen miq dhe njerëz të biznesit mund t’ju sjellin ide të reja dhe mund t’ju çojë drejt një rruge të re. Qëllimet tuaja shpirtërore dhe materiale mund të vihen në diskutim dhe do të hapni sytë ndaj mundësive që nuk i keni vënë re deri tani.

Do të ndiheni të fortë dhe plot energji. Sensi për aventurë do të jetë i lartë. Mund të jeni duke menduar mundësinë e një pushimi mjaft interesant, si për shembull kamping. Në fakt, kjo do të ishte një ide mjaft e mirë.

Nëse do të përfshiheni më shumë në jetën e partnerit/partneres suaj, do t’ju bëjë të ndiheni më pranë njëri-tjetrit. Marrëdhënia juaj mund të përforcohet përmes rritjes së komunikimit, duke ndarë ëndrrat, qëllimet dhe idealet.

Do të ndiheni të lumtur teksa jeta juaj personale dhe profesionale po shkon më së miri. Dikush mund t’ju vizitojë gjatë kësaj të enjteje. Meditimi mund t’ju sjellë frymëzim për projekte të reja dhe duhet të kaloni më shumë kohë duke shkruar rreth ideve tuaja.

Mund të ndiheni konfuz gjatë kësaj të mërkure, ndaj këshillohet që të mendoni qetësisht rreth ndjenjave tuaja. Një person duket se ndjen nevojën për praninë tuaj. Rekomandohet të mos refuzoni ftesat që mund t’ju vijnë sot.

Disa telefonata dhe letra interesante mund t’ju vijnë sot. Ka gjasa të organizoheni në grup sot dhe të kryeni aktivitete të ndryshme, duke ua bërë ditën krejtësisht ndryshe nga rutina e zakonshme. Të martuarit e kësaj shenje mund të përballen me debat në familje për shkak të neglizhencës së partnerit/partneres suaj.

Ka gjasa që ana juaj financiare t’ju shkojë mjaft mirë, çka do të jetë rezultat i përpjekjeve tuaja të shumta. Ka gjasa që kohën e lirë sot ta kaloni në pazar, duke menduar se e meritoni një shpërblim të tillë.

Ekziston mundësia që të mos ndiheni energjikë si ditët e tjera. Do të dëshironi që menjëherë pas pune, të shkoni në shtëpi, duke refuzuar ftesat për të dalë pasdite. Merrni kohën që ju duhet për t’u çlodhur, pasi kjo do t’ju ndikojë mirë si fizikisht, ashtu edhe psikologjikisht.

Të lindurit e kësaj shenje do të mendojnë sot rreth mundësisë së partneritetit në biznes me një prej miqve tuaj. Është koha e duhur të veproni duke u përpjekur maksimalisht ta realizoni këtë. Sa i përket anës personale, ekziston mundësia e një skene xhelozie nga partneri/partnerja juaj.

HOROSKOPI E MËRKURË 9 TETOR 2019

Të lindurit e kësaj shenje do të kalojnë një ditë tërësisht ndryshe nga ditët e tjera. Do të jetë një e mërkurë “shpërthyese”, e mbushur plot situata që do t’ju sjellin emocione të larmishme. Ekziston mundësia të ndiheni të shqetësuar në një moment të caktuar, por gjithçka do t’ju shpërblehet më pas.

Sot mund të rikthehet në kujtesën tuaj, diçka që kishit vendosur ta harroni kohë më parë. Është e rëndësishme t’i kushtoni më shumë kohë vetes dhe të relaksoheni sa duhet. Mos hezitoni të falni dikë që ju kërkon ndjesë të drejtpërdrejtë.

Binjakët mund të ndihen sot paksa të irrituar. Kjo mund të lidhet me jetën tuaj personale, por edhe me atë profesionale. Të shkruarit është një nga mënyrat për të dalë nga kjo gjendje, ose mund të qëndroni pranë familjarëve tuaj.

Sot do të jeni shumë ndjeshëm. Mos u kushtoni rëndësi fjalëve të tepërta që mund të thuhen për ju. Përqendrohuni te gjëra më të rëndësishme. Mos shpenzoni kohë duke dalë në përfundime që mund t’ju lëndojnë.

Të lindurit e kësaj shenje do të ndihen më të fuqishëm se zakonisht. Është një ditë e mirë për të qenë aktiv dhe për të marrë energji. Nëse keni diçka të rëndësishme për të biseduar me partnerin/partneren tuaj, është dita e duhur për të vepruar.

Dikush mund t’ju përpiqet t’ju vërë në lojë në punë, gjë që mund t’ju mërzisë. Mbani veten nën kontroll dhe bëni durim, pasi një fjalë e tepërt mund ta çojë situatën në favor të personit në fjalë. Do të ishte mirë nëse gjeni kohë për t’u relaksuar.

Ekziston mundësia të ndiheni të pavendosur lidhur me një çështje në punë. Mos u mbyllni në vetvete dhe flisni me miqtë tuaj. Të martuarit e kësaj shenje do të kalojnë një ditë të qetë, pa ndonjë zhvillim të veçantë.

Kohët e fundit i keni falur kënaqësi dhe keni ndihmuar disa persona. Megjithatë, ka ardhur koha që të provoni gatishmërinë e disa personave ndaj jush. Bëni kujdes nga njerëzit e rinj në jetën tuaj, mos u tregoni menjëherë shumë miqësorë ndaj tyre.

Për shigjetarët kjo ditë do të shkojë pa probleme. Mund të përfundoni një projekt tejet të rëndësishëm për karrierën tuaj. Një mundësi e re mund t’ju ofrohet në jetën tuaj personale, e cila do t‘ju fusë thellë në mendime.

Sot mund të injoroni diçka që ju shqetëson. Ka të ngjarë që dikush ka thënë diçka të pakëndshme për ju. Këto janë situata të vështira, por është më mirë të përballeni dhe kjo do t’ju bëjë që ta kaloni ditën më mirë.

Një ngjarje sot mund të nxjerrë në pah një anë tuajën, të cilës nuk i keni kushtuar shumë vëmendje. Reagimi mund të jetë intensiv dhe mund ta gjeni veten të shpjegoni diçka që nuk e kuptoni fare. Mos u shqetësoni për këtë, pasi të merrni pak kohë për veten, do të kuptoni se çfarë po ndodh vërtet.

Mund të ndiheni konfuz gjatë kësaj të mërkure, ndaj këshillohet që të mendoni qetësisht rreth ndjenjave tuaja. Një person duket se ndjen nevojën për praninë tuaj. Rekomandohet të mos refuzoni ftesat që mund t’ju vijnë sot.

HOROSKOPI E MARTË 8 TETOR 2019

Të ndërhyni menjëherë është ajo çfarë duhet të bëni sot. Ky është momenti që seriozisht mund të ndërmerrni veprime. Nëse dikush ju ka prerë në besë apo ka përcjellë te ju energji negative, duhet të jeni gati t’i përgjigjeni në mënyrën e duhur. Përveçse do të surprizoni personin përkatës, të njëjtën gjë do të përjetoni edhe nga rezultati që do të merrni në fund.

Të lindurit e kësaj shenje do të mendojnë gjatë këtë të martë rreth disa ndryshimeve në jetën e tyre. Do të dëshironi vërtet që të harroni disa kujtime nga e kaluara dhe t’ia nisni nga e para. Mos iu përgjigjni një e-mali apo një mesazhi, nëse nuk keni dëshirë të komunikoni me personin në fjalë.

Nëse dikush ju sugjeron të bëni diçka që nuk ju duket e përshtatshme në aspektin profesional, mos hezitoni të kundërshtoni. Mos veproni kundër dëshirës, sot rekomandohet të ndiqni intuitën tuaj. Përpiquni t’i merrni gjërat me sportivitet dhe tregohuni të qartë kur shprehni idetë tuaja.

Të qënit gjithmonë konfident ka arritur të krijojë komoditet te të gjithë të afërmit tuaj. Njerëzit e dinë që mund të mbështeten lirisht dhe pa asnjë problem te ju dhe kjo ju bën të merrni shumë bonuse në personalitet. Do të mbeteni shumë të kënaqur nga disa projekte të vogla, që do të ndikojnë për disa javë në vijim në të përditshmen tuaj.

Ka gjasa që për shkak të angazhimeve të shumta të ndiheni tejet të lodhur, por dëshira për të ecur përpara do t’ju bëjë që të përfundoni gjithçka sot. Dikush do t’ju qëndrojë pranë gjatë ditës, duke ju bërë që disa situata t’i përballoni me lehtësi. Sa i përket anës personale, beqarët e kësaj shenje do kenë një ndjenjë të re, por shumë të vështirë për ta shprehur.

Si mund të merrni një vendim kur ende nuk keni mjaftueshëm informacion për rrethanat? Ju nuk mund të analizoni atë që nuk keni parë, kështu që ditën e sotme duhet të merreni vetëm me mbledhje të të dhënave që do ju shërbejnë. Bëni një listë pyetjesh dhe kontaktoni me njerëzit që mendoni se i dinë mirë përgjigjet. Tregohuni të qartë dhe të vendosur për atë që pretendoni. Vetëm kështu do të arrini ta merrni.

Takimi me dikë që ka shumë për të thënë do t’ju ngacmojë dhe do t’ju bëjë të mendoni ndryshe. Deri në fund të ditës do të keni ndryshuar mendim për disa çështje. Duhet të kuptoni që edhe me njerëzit që nuk keni përputhje mendimesh, do të mësoni shumë prej tyre.

Kohët e fundit i keni falur kënaqësi dhe keni ndihmuar disa persona. Megjithatë, ka ardhur koha që të provoni gatishmërinë e disa personave ndaj jush. Bëni kujdes nga njerëzit e rinj në jetën tuaj, mos u tregoni menjëherë shumë miqësorë ndaj tyre.

Hijeshia që kërkoni të nxirrni në pah, në fakt qëndron brenda jush. Megjithatë, sot do t’i keni të gjitha shanset për ta bërë këtë. Veproni ashtu siç e mendoni dhe mos u ndikoni shumë nga mendimet apo opinionet e të tjerëve. Sa i përket anës financiare, fati do t’ju buzëqeshë.

Ndodh që kur përfshiheni nga pesimizmi, mund të përfundoni duke marrë vendime aspak të favorshme për ju. Thjesht mendoni se çfarë kërkoni në jetë dhe mos u përqendroni vetëm te detajet. Vendosni pak më shumë disiplinë në jetën tuaj dhe thoni “jo” më shpesh.

Kjo e martë do të rezultojë në një ditë shumë të shtrenjtë. Ekziston mundësia të bëni shumë blerje, mes tyre edhe disa artikuj të panevojshëm. Sa i përket marrëdhënies suaj romantike, do të qetësoheni dhe do të ndiheni të përkëdhelur nën praninë e partnerit/partneres suaj.

I gjithë inspirimi dhe energjia që prisnit, më në fund do të vijë në jetën tuaj, kështu që përgatituni të jeni gati për të. Kjo do të ndikojë mjaft mirë në gjendjen tuaj psikologjike, çfarë do ta reflektoni edhe te të tjerët, të cilët do të adhurojnë sjelljen tuaj të re.

HOROSKOPI I JAVËS 7-13 TETOR 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Këtë jave do merrni bekimin e yjeve ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do vije duke u përmirësuar. Do i kuptoni gabimet qe keni bere dhe do kërkoni falje me çdo lloj mënyre. Nuk do mungojnë surprizat nga te dy palët. Beqaret do kenë një jave plot ngjyra dhe emocione. Ata do takojnë persona vërtet interesante dhe mund te fillojnë lidhjet e shume ëndërruara. Financat do përmirësohen ne mënyrë te papritur fale një shpërblimi te majme qe do merrni nga një pune e mbaruar shume kohe me pare. Për shëndetin nuk do keni perse te qaheni. Ne pune do jeni tejet elokuente dhe te kujdesshëm prandaj do i arrini te gjitha objektivat. Ne familje do mbizotërojë harmonia.

Demi21. prill – 21. maj

Këtë jave ata qe janë ne një lidhje do fillojnë te bëjnë projekte afatgjata dhe mund te marrin edhe vendime te rëndësishme për jetën e tyre. Shume gjera do ju ecin me mire nga sa mendonin. Beqaret gjithashtu duhet te përgatiten për ndryshime rrënjësore. Dikush qe kane pëlqyer prej kohesh mund t’iu sjelle lumturinë e ëndërruar. Ne planin financiar i keni idetë shume te qarta dhe do arrini ta mbani situatën gjithë kohës nen kontroll. Shëndeti do jete me i mire se disa kohe me pare. Edhe ata qe vuajnë nga sëmundje kronike dhe te dhimbshme do ndihen me te qete. Ne pune do keni energji dhe ide te shkëlqyera. Do arrini me lart nga sa kishin menduar. Jeta familjare ka për te qene fantastike.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Duhet te bëni te pamundurën gjate kësaj jave qe ta largoni rutinën nga jeta juaj ne çift sepse nëse i lini gjerat ashtu si janë gjithçka e bukur qe keni ndërtuar do filloje dalëngadalë te shkatërrohet. Beqaret do fillojnë aventura ne dukje afatshkurtra, por qe do zgjasim pafund. Ne planin financiar nuk do keni aspak probleme sepse kohet e fundit keni ditur t’i hidhni me kujdes hapat. Gjendja shëndetësore nuk do jete e mire ditët e para. Do ndiheni goxha te lodhur dhe pa fuqi. Pas te mërkurës situata do filloje te normalizohet. Ne pune këshillohuni edhe me koleget e besueshëm para se te hidhni hapa. Ne këtë mënyrë do shmangni edhe gabimet. Jeta familjare do jete paksa e tensionuar.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Venusi do e favorizoje tej mase jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Me partnerin do kaloni momente te jashtëzakonshme dhe nuk do doni te ndaheni për asnjë çast. Edhe për beqaret ambienti do jete i favorshëm për takime emocionuese. Ka mundësi qe pas te enjtes disa gjera te ndryshojnë edhe për ata. Ne planin financiar duhet te bëni te pamundurën qe te ruani ekuilibrin sepse po filluan problemet zor se do i zgjidhni dot vete. Yjet do kenë ndikim pozitiv edhe tek shëndeti. Do keni mbrojtje te mire imunitare dhe mjaft rezistence. Ne pune do filloni te bëni projekte afatgjata dhe gjerat do ju rrjedhin ashti si i kishit menduar. Jeta familjare do jete e mire.

Luani23. korrik – 22. gusht

Marsi do kujdeset posaçërisht për jetën tuaj ne çift gjate kësaj jave. Ai do ju nxite te jeni me sensuale dhe me te përkushtuar ndaj personit qe keni ne krah. Mbrëmjet do jene edhe me te zjarrta. Beqaret nuk duhet kurrsesi te izolohen sepse kane për te humbur mundësi te shkëlqyera. Buxheti do jete me delikat se javën e kaluar kështu qe duhen marre masa sa me shpejt qe te mundeni. Shëndeti do ketë disa shqetësime te vogla dy ose tre ditët e para, por situata me pas do përmirësohet mjaft. Do ndiheni shkëlqyer ne fundjave. Ne pune nuk duhet te jeni mendjemëdhenj dhe nga ana tjetër duhet t’ua vini veshin mire kërkesave te shefave. Jeta familjare do jete delikate.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Mos ju nënshtroni partnerit tuaj për asnjë lloj arsyeje gjate kësaj jave sepse keni për te pasur probleme me te mëdha me vone. Me e mira është te flisni me te dhe për çdo gjë te sqaroheni mire. Beqaret do kenë një periudhe te mbushur me takime interesante. Po i shfrytëzuan sa duhet mundet te fillojnë edhe lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar do vijnë edhe përmirësimet e shumëpritura. Gjendja do jete aq e mire saqë mund te hiqni edhe disa para mënjanë. Shëndetin duhet ta përkujdesni pak me tepër. Mos neglizhoni asnjë shqetësim sado i vogël qe te jete. Ne pune do ndodhin ndryshime te mëdha. Përgatituni! Jeta familjare do jete e paqëndrueshme.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Jete juaj ne çift nuk do jete shume e qete gjate kësaj jave. Ne disa momente do keni mjaft dyshime për partnerin dhe nuk do mundësi dot ta dashuroni atë si me pare. Po nuk u sqaruar sa me shpejt do keni probleme serioze me vone dhe do vuani. Beqaret do preferojnë me shume ta kalojnë kohen me miqtë e ngushte sesa te kërkojnë pafund princin e kaltër. Këtë gjë ata do ja lënë kohës. Buxheti do ketë me tepër përmirësime nga sa mendonit. Mendohuni mire para se te bëni investime. Shëndeti nuk do jete i keq, përveç disa momenteve kur do ndiheni paksa te lodhur dhe pa fuqi. Ne pune çdo gjë do ju ece sipas planeve kështu qe mos u shqetësoni. Jeta familjare do jete normale.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Përfitoni nga kjo jave e qete për te zgjidhur te gjitha problemet qe ju kishin dale ne jetën tuaj ne çift. Nëse i lini ende pas dore situata mundet edhe te përkeqësohet me shume. Beqaret do jene sharmante dhe gati për te ndërmarrë edhe hapa me rëndësi. Dita më me fat do jete e shtuna. Sektori i financave nuk do preket aspak nga planetët kështu qe çdo gjë do varet nga menaxhimi qe ju do bëni. Shëndeti here pas here mund te ketë edhe shqetësime. Mund te ndieni dhimbje shpine dhe dhimbje reumatizma, por situata do përmirësohet ne fundjave. Ne pune do jeni ambicioze dhe te pandalshëm. Shume nga planet do i konkretizoni me shpejt nga sa mendonit. Jeta familjare do jete e mrekullueshme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Këtë jave do jeni shume te qete ju te dashuruarit dhe do bëni çdo gjë ashtu si do e ndieni. Do dini gjithë kohës si ta mbani partnerin pas vetes dhe kënaqësitë do jene te forta. Për beqaret do ndryshoje tërësisht jeta pas disa takimeve te veçanta qe ne fillim te javës. Për financat ka ardhur koha e duhur për te marre masa. Nëse nuk e bëni tani situata mund te marre tatëpjetën. Shëndeti nuk do jete shume i mire, por kjo nuk do te thotë qe ju te alarmoheni dhe ta lëshoni veten menjëherë. Ne pune do ju duhet thjesht te ndërmerrni disa iniciativa dhe çdo gjë ka për t’iu ecur për mrekulli. Kush guxon, fiton. Marrëdhënia me familjaret do lere shume për te dëshiruar. Kujdes!

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Jave shume e trazuar do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin dhe ne disa momente debatet kane për te qene te zjarrta. Beqaret çfarëdo qe te bëjnë nuk do arrijnë dot ta gjejnë princin e tyre te kaltër. Me mire le ta kalojnë kohen e lire pranë miqve. Për sa iu përket financave ato do fillojnë te përmirësohen dite pas dite ndërkohë qe ne fundjave do jene te shkëlqyera. Shëndeti do jete përgjithësisht i mire, nuk do keni për çfarë te qaheni. Ne pune duhet te veproni me shume maturi sepse po bëtë ndonjë gabim do ju prishen te gjitha planet. Me mire ta përfundoni pak me vone diçka qe keni nisur. Me familjaret tregohuni me dashamires.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Këtë jave do ëndërroni pasionin e zjarrte dhe gjerat e ekzagjeruara. Do e kritikoni partnerin qe nuk ua plotëson dëshirat dhe qe nuk bëni here pas here çmenduri. Ne fakt, ka rrezik te tregoheni te padrejte me te dhe do e mërzitni pa mase. Beqaret do jene me shume fat ne dashuri dhe do arrijnë ta bëjnë për vete princin e kaltër. Ne planin financiar do e keni te vështirë te hiqni para mënjanë sepse do tundoheni te shpenzoni edhe monedhën e fundit. Ky do jete një gabim me pasoja te renda. Shëndeti do jete mjaft delikat. Mundohuni te konsumoni çaj, supa dhe te mbroheni nga virozat. Ne pune do përballeni me pasojat e disa zgjedhjeve qe keni bere ne te shkuarën. Jeta familjare do jete e konsoliduar.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Jave shume e ngrohte do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do dini si te silleni dhe si ta bëni gjithmonë për vete partnerin. Emocionet dhe kënaqësitë do jene te mëdha. Beqaret do jene me te shoqërueshëm dhe gati për te bere çdo gjë ne mënyrë qe ta ndryshojnë statusin e tyre. Gjendja e financave do vazhdoje te mbetet e mire sepse nuk do shpenzoni kuturu. Shëndetin nuk duhet ta lini asnjë moment pas dore. Për çdo shqetësim qe do keni merrni masa dhe këshillohuni me specialiste. Ne pune do ketë ndryshime rrënjësore. Do iu jepet një projekt i ri, goxha me i vështirë, por me më shume fitime. Me pak përpjekje do ja dilni mbanë. Jeta familjare do vazhdoje te jete e qete.

HOROSKOPI E HËNË 7 TETOR 2019

Kjo do të jetë një ditë mjaft intensive. Qëndroni të përqendruar tek ajo që është me të vërtetë e rëndësishme për ju dhe u kapeni pas gjërave të vogla. Një lidhje dashurie mund të lindë sot.

Nëse ju dhe bashkëshorti juaj nuk jeni ndjerë shumë të lumtur gjatë këtyre ditëve, sot ju do të keni argëtim të çmendur. Ekziston mundësia që të kaloni momente të bukura duke bërë blerje.

Ju jeni një ëndërrimtar. Të gjithë ju duan për këtë, por sot aspektet planetare kërkojnë praktikë. Ka çështje personale për të zgjidhur dhe nuk ka asnjë të mirë që ta mbani kokën në re. Kjo është një kohë për t’u përqendruar te dashuria.

Sot është e rëndësishme që të merrni vendimet tuaja dhe t’i mbroni ato. Ju e dini se çfarë është më e mira për ju dhe të gjithë të përfitojnë kur veprojnë sipas bindjeve të veta. Nuk është koha për të qenë të dëshpëruar.

Keni bërë progres gjatë këtyre javëve të fundit, veçanërisht në ato fusha, të cilat ju kanë shqetësuar. Është një person rreth jush, misioni i të cilit duket të jetë që t’ju bëjë të shpërtheni nga nervat. Mos bini në këtë kurth!

Shumë gjëra kanë ndodhur kohët e fundit në jetën tuaj. A i keni dhënë kohë vetes për të menduar mbi gjitha këto zhvillime? Është e mundshme që të ketë ndryshime të mëdha në punë. Qëndroni të përqendruar, në vend që të shqetësoheni për ngjarjet mbi të cilat nuk keni kontroll.

Kjo nuk është koha më e gëzuar, sepse çështjet e rëndësishme ende nuk kanë marrë rrugën e zgjidhjes. Është veçanërisht e rëndësishme që ju të bëni një përpjekje tjetër, duke mos hequr dorë lehtë.

Familja dhe miqtë mund të duken të ngadaltë ndaj një kërkese që keni pasur ndaj tyre. Mos u shqetësoni, sepse çdo gjë kërkon kohën e vet. Energjia planetare ju favorizon në fushën e biznesit.

Ju jeni tepër produktivë, me aftësi të fortë biznesi. Sidoqoftë, kohët e fundit mund të jeni ndier të pakënaqur me çfarë ju ka ndodhur në jetë. Ndërsa shikoni përreth, mund t’ju ketë lindur dëshira që të keni më shumë pasuri. Mos e ndiqni këtë linjë mendimi.

Mos u përpiqni që t’i bëni gjërat me detyrim. Konfigurimet planetare të sotme do t’ju detyrojnë që më në fund të filloni të transformoni ëndrrat tuaja në realitet. Keni një kohë të gjatë pa bërë progres, e gjitha kjo është gati të ndryshojë.

Ky është fillimi i një periudhe emocionuese në jetën tuaj të dashurisë. Të dy jeni gati për diçka të madhe. Ndiqni instinktet tuaja, sepse do t’ju udhëheqin aty ku duhet të shkoni. Edhe financat duken në rrugën e duhur.

Keni një mendje të mprehtë analitike, që ju ka shërbyer mirë në biznes. Fatkeqësisht kjo karakteristikë nuk ju shërben gjithmonë në jetën personale. Merrni pak më shumë kohë për të reflektuar mbi ngjarjet e javëve të fundit.

HOROSKOPI E DIEL 6 TETOR 2019

Nuk do mungojnë idetë e reja dhe energjia e duhur për të marrë pjesë në aktivitete të ndryshme dhe për të kaluar një ditë sa më të këndshme. Sa i përket anës financiare, nuk do të keni ndryshime. Beqarët e kësaj shenje nuk do të ndihen të vetmuar, por mos i humbisni shpresat dhe nëse keni një ndjenjë të veçantë për dikë mos hezitoni ta shprehni.

Situatat spontane do t’ua bëjnë ditën edhe më të këndshme. Ka gjasa që një takim rastësor me një mikun tuaj të vjetër, t’ju ngjanë mjaft kujtime. Mos hezitoni të shkoni në një event, për të cilin jua kanë bërë ftesën ditë më parë.

Ka gjasa të ndiheni pak të tensionuar gjatë ditës së sotme. Megjithatë, mos lejoni që probleme të vogla t’ju prishin ditën tuaj. Përpiquni të jeni të qetë dhe diskutoni me miqtë apo me familjarët tuaj, pasi mbështetja tek ta do ndikojë mjaft mirë në gjendjen tuaj.

Duhet të gjeni kohë mjaftueshëm për t’u relaksuar, pasi lodhja mund t’ju çojë drejt pesimizmit. Gjendja juaj financiare do të përmirësohet, megjithatë nuk do të keni mundës të realizoni plotësisht projektet që ju dëshironi. Fëmijët do t’ju kërkojnë më shumë vëmendje.

Sot do të ndiheni shumë të lumtur. Do të keni energji mjaftueshëm për t’u argëtuar gjatë ditës. Nëse dikush iu jep një ide të guximshme rreth diçkaje, mendojeni mirë dhe mos e refuzoni. Ecni përpara dhe ndiqni instinktet tuaja.

Mos humbisni kohën duke qëndruar në shtëpi. Përpiquni ta shfrytëzoni ditën maksimalisht për të përfunduar ato çfarë nuk keni mundur të realizoni gjatë ditës. Nëse dikush ju kritikon, mos u shqetësoni dhe kthejeni këtë situatë në shaka.

Marrëdhëniet tuaja shoqërore do të jenë për më së miri. Planet për të ardhmen mund të jenë të pasigurta, por mos u shqetësoni për to tashmë. Është e rëndësishme të shfrytëzoni çdo mundësi që iu del përpara dhe të përqendroheni tek e tashmja.

Gjatë ditës së sotme do të ndiheni shumë optimist. Gjithçka do t’ju shkojë mbarë si në jetën personale ashtu edhe ne atë profesionale. Personat që janë në një lidhje, do të kalojnë një të diel të qetë, ndërsa beqarët e kësaj shenje këshillohen që të sot të mos bëjnë deklarata dashurie.

Nëse bëheni subjekt i kritikave nga miqtë dhe familjarët për veprimet tuaja, mos u irritoni. Merrini për bazë këshillat e tyre dhe mendoni me kujdes rreth veprimeve tuaja.

Nëse dëshironi të kaloni një ditë të qetë me familjen duhet të rregulloni patjetër axhendën tuaj. Do ta ndjeni të nevojshme të bisedoni me familjarët. Mos u shqetësoni nëse refuzoni ftesën e dikujt. Fillimisht duhet të mendoni për veten tuaj.

Përpiquni të distancoheni nga debatet mes miqve apo kolegëve. Mbani një qëndrim neutral duke mos u përfshini në çështjet që nuk ju takojnë. Rekomandohet t’i kushtoni më shumë kohë vetes dhe të relaksoheni.

Bëni kujdes me dietën ushqimore, pasi ekziston mundësia të mos ndiheni mirë. Personi që keni pranuar në jetën tuaj mund t’ju zhgënjejë. Përpiqu të angazhohesh me diçka tjetër, në mënyrë që kjo gjë mos t’ju prishë ditën.

HOROSKOPI E SHTUNË 5 TETOR 2019

Mjegulla po largohet nga ju dhe më në fund do të shihni qartësisht. Sigurohuni që të jeni vigjilent gjatë gjithë kohës, pasi mund të përballeni me një situatë të vështirë, e cila kërkon shumë vëmendje. Keni aftësinë për të marrë drejtimin, mbi të gjitha kur bëhet fjalë për çështje romantike.

Ndizni një qiri dhe shprehni një dëshirë. Shihini flakët si një simbol i transformimit dhe pasionit brenda jush. Teksa flaka e qiriut lëkundet, mendoni për mënyrën sesi mund të shmangni vëmendjen nga një çështje që besoni se do t’ju vërë në vështirësi.

Mund t’ju duket sikur bota po përmbyset për ju. Do të përpiqeni dëshpërimisht që të mbani në vend diçka kyçe, në mënyrë që të tjerat mos lëkunden. Disa persona të kësaj shenje këshillohen t’i qëndrojnë besnik ortakut në biznes.

Do të zgjoheni me dëshirën për t’i çuar gjërat përpara. Kjo do të bëjë që disa gjëra të caktuara t’i largoni nga rruga juaj. Ka gjasa që t’i tregoni vendin edhe një personi, i cili/e cila po përpiqet t’ju pengojë vazhdimisht.

Do të jeni të mbushur plot emocione sot, por bëni shumë kujdes pasi në situata të caktuara mund të humbisni kontrollin. Kërkoni mbështetjen e partnerit/partneres suaj. Ecni përpara me ëndrrat tuaja, veçanërisht në dashuri dhe romancë.

Ka gjasa që sot gjatë gjithë kohës të pyesni “përse mua”, në thuajse çdo fushë të jetës. Mund të mendoni se çdokush ka gjithçka që do përveç jush. Ndoshta po e ekzagjeroni. Mund të keni zgjedhur të ngjisni malin më të lartë, ndaj bëni durim.

Mos hezitoni të ndërmerrni një sfidë të vështirë në aspektin profesional. Jeni aq të fortë saqë mund të rrezikoni, pasi shanset më të madha janë që t’ia dilni mbanë. Sa i përket lidhjes suaj romantike, rekomandohet të bëni diçka ndryshe për të shmangur rutinën.

Fillimisht mund të tërhiqeni nga qasja agresive e dikujt, por më pas do ta kuptoni se ky person ka diçka të rëndësishme nga e cila mund të mësoni. Merrni shembull nga ky rast dhe duhet të kuptoni që shpesh herë iu duhet të përshtateni. Kjo mbi të gjitha vlen në aspektin e dashurisë.

Ekziston mundësia t’ju vijë një dhuratë mjaft e këndshme sot, por edhe shumë domethënëse. Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të ndihen optimist rreth njohjes së fundit. Edhe pse qasja juaj ndaj dashurisë është paksa agresive, ndodh që të përfshihet butësia dhe ndjeshmëria.

Mund të lëndoheni nga komentet e dikujt dhe sjellja e tij/saj do të jetë e ashpër. Rekomandohet të mos qëndroni indiferent por t’iu tregoni vendin ashtu sikurse e meritojnë. Megjithatë, bëni kujdes dhe veproni me maturi.

Mund të filloni një projekt për të cilin keni kohë që mendoni. Do të keni mjaft ide fantastike. Pjesa suaj më e vështirë do të jetë se cilën prej këtyre ideve të përzgjidhni. Sa i përket aspektit personal, ekziston mundësia e një debati me partnerin/partneren tuaj.

Mund të mos jeni në gjendjen e duhur emocionale dhe do mërziteni edhe më shumë kur të shihni që persona të afërt me ju nuk ju mbështesin. Megjithatë, nuk është dita e duhur për t’u mbështetur tek të tjerët. Përpiquni të dilni nga kjo gjendje duke shëtitur apo duke dëgjuar muzikë.

HOROSKOPI E PREMTE 4 TETOR 2019

Artikujt që kishit qëllim ka shumë gjasa që t’i keni në dorë sot. Gjithashtu do të tregoheni bujarë me disa persona mjaft të fuqishëm, të cilët nuk do t’i harrojnë përpjekjet tuaja. Mos u ndjeni fajtor, nëse nuk keni mundësi të ndihmoni dikë gjatë ditës së sotme.

Do të ndiheni komod gjatë ditës së sotme. Do të keni mjaftueshëm kohë për t’u relaksuar. Në aspektin profesional nuk do të ketë ndryshime, ndërsa në atë personal mund të përballeni me një situatë shumë interesante sot, e cila do t’ju bëjë të ngrini shumë pikëpyetje.

Gjendja juaj psikologjike do të varet nga aktiviteti fizik. Përfshihuni sa më shumë nëpër aktivitete sportive, pasi do ta vini re shumë shpejt ndryshimin. Gjithashtu, merrni në konsideratë një dietë të mundshme ushqimore.

Duhet të keni prioritet krijimin e një vendi harmonik, paqeje dhe sigurie. Kështu, që nisni të kërkoni dizenjo të reja. Këto ndryshime do të vijnë vetëm nëse përkushtoheni plotësisht ndaj tyre dhe sa më shpejt ta bëni këtë, aq më shpejt do e shihni rezultatin.

Të lindurit e kësaj shenje duhet të përpiqen të korrigjojnë gabimet dhe të largoni konfuzionin në jetën tuaj personale. Duhet gjithashtu të kujtoni sesa e rëndësishme është të kënaqësh të tjerët. Bëni kujdes të mos i ktheheni një konflikti të vjetër.

Do të keni dëshirë të provoni sa më shumë aventura. Bëni kujdes, pasi jo gjithmonë mund të merrni atë që dëshironi. Shmangni takimet e dyshimta apo përfshirjen në një marrëdhënie të dyshimtë. Sa i përket aspektit profesional, mos neglizhoni detyrat e reja që mund t’ju jepen.

Tregohuni bashkëpunues, pasi puna që mund të realizoni sot, do të jetë mjaft e dobishme. Duke vepruar kështu, do t’ju ndihmojë të qartësoni mendjen. Gjithashtu, sot do të keni energjinë e duhur për t’i hapur zemrën dikujt.

Dikush mund t’ju komunikojë diçka të rëndësishme në punë, që do t’ju vlejë pafund në ditët në vijim. Bëni kujdes gjatë bisedave me kolegët tuaj. Përpiquni të shmangni kritikat pasi jo gjithnjë mund të jenë të mirëpritura.

Të lindurit e kësaj shenje do të kenë fat në marrëdhëniet e tyre personale. Mund të nisni një marrëdhënie të re romantike, por ekziston edhe mundësia për t’iu rikthyer lidhjes suaj të vjetër. Sa i përket anës profesionale, do të jetë një ditë rutinë.

Përpiquni të relaksoheni dhe të kryeni aktivitetet që iu pëlqejnë më shumë. Sa i përket anës financiare, sot mund të fitoni shumë para, por për shkak të rritjes së shpenzimeve, mund të mos e vini re ndryshimin. Tregohuni të kujdesshëm ndaj disa personave rreth jush.

Sensi juaj i humorit do të ndihmojë dikë pranë jush të ndihet më mirë. Gërmoni më shumë për të zbuluar disa skema të mira financiare. Shëndeti i partnerit/partneres suaj mund t’ju shqetësojë.

Eksperienca juaj do të bëjë që të ndihmoni një mikun tuaj të zgjidhë një situatë mjaft të vështirë. Sa i përket anës profesionale, ka gjasa që një projekt të mos ju ecë ashtu siç duhet. Megjithatë bëni durim, pasi gjithçka mund të zgjidhet pasi të jeni qetësuar.

HOROSKOPI E ENJTE 3 TETOR 2019

Mos bini në pesimizëm dhe të mendoni për kalimin e viteve. Shijoni çdo periudhë të jetës. Ecni përpara pa vështruar pas dhe përfshihuni nëpër aktivitete që ju argëtojnë dhe ju bëjnë të ndiheni energjik. Nëse ndjeni që diçka nuk po shkon me shëndetin tuaj, mos e neglizhoni dhe drejtohuni tek mjeku.

Ekziston mundësia të nisni një marrëdhënie të re dashurie, e cila do t’ju bëjë të ndiheni të plotësuar. Do të keni dëshirë t’i çoni gjërat përpara, por mos u nxitoni. Veproni me qetësi, në mënyrë që mos të zgjënjeheni në vijim.

Disa persona do të kenë dëshirë të mësojnë më shumë rreth jush, por kjo do t’ju shqetësojë sot. Nuk do të keni dëshirë të jeni në qendër të vëmendjes. Gjithashtu, ekziston mundësia që dikush të përpiqet të ndërhyjë në jetën tuaj.

Kushtojini më shumë rëndësi detajeve. Është dita e duhur për t’u përqendruar tek gjërat e vogla në jetën tuaj, të cilat ndodh shpesh të kalojnë pa u vënë re. Merrni pak kohë për to, pasi në fund të ditës do të ndiheni të kompletuar.

Komenti i dikujt do t’ju bëjë të mendoheni gjatë. Mund t’ju sjelle në mendje disa kujtime nga e kaluara ose mund t’ju bëjë të dyshoni rreth diçkaje. Përpiquni të verifikoni që gjithçka rreth jush është në rregull.

Është dita e duhur për të rrezikuar për diçka që ju e dëshironi pafund. Mos iu largoni qëllimit tuaj dhe ecni përpara. Ka gjasa që të merrni atë çfarë kërkoni, duke ju bërë të ndiheni shumë krenarë. Sa i përket jetën personale, do të jetë një ditë e qetë, pa ndryshime nga rutina juaj.

Këtë të enjte mund të mos keni dëshirë të angazhoheni në aktivitete të ndryshme. Ndoshta do të dëshironi të relaksoheni dhe të mos bëni asgjë. Respektojeni dëshirën tuaj, pasi mund ta keni të nevojshme të rifitoni energjitë.

Nëse do të qëndroni në shërbim të një personi tjetër do t’ua komplikojë ditën. Përfundoni fillimisht detyrat tuaja dhe më pas mendoni për të tjerat. Ka gjasa të kaloni një mbrëmje argëtuese me miqtë apo familjarët tuaj.

Ju e di tashmë se çfarë ndodh brenda dhe jashtë dhe keni arritur të krijoni reputacionin tuaj në punë. Megjithatë sot mund të përballeni me një detyrë të vështirë, e cila nëse do të arrini ta përballoni, do të nxjerr në pah më shumë se kurrë aftësitë tuaja.

Ka shumë persona kreativë rreth jush dhe disa prej tyre po përpiqen që me kreativitetin e tyre të manipulojnë të vërtetën. Ndaj mund të ndiheni paksa konfuz. Do të ishte mirë të shmangeshit nga ky grup diskutimi dhe mendoni thellësisht një moment për të qartësuar idetë.

Shfrytëzoni fillimisht çdo mundësi tuajën për të arritur atë çfarë doni dhe nëse nuk ia dilni dot, kërkoni ndihmë nga të tjerët. Ekziston mundësia të shqetësoheni për gjendjen tuaj financiare, pasi keni hasur vazhdimisht vështirësi kohët e fundit.

Dikush mund t’ju komunikojë diçka të rëndësishme në punë, që do t’ju vlejë pafund në ditët në vijim. Bëni kujdes gjatë bisedave me kolegët tuaj. Përpiquni të shmangni kritikat pasi jo gjithnjë mund të jenë të mirëpritura.