VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E SHTUNË 12 JANAR 2019

By | January 12, 2019

Komentet

HOROSKOPI I JAVËS 25-31 MARS 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Këtë jave ambienti ne çift pritet te jete shume me i qete se me pare. Do e keni me te lehte komunikimin dhe nuk do lindin debate me partnerin. Beqaret do bëjnë mire te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë, pasi me gënjeshtra nuk mund te shkohet askund. Te ardhurat do përmirësohen tej mase edhe fale menaxhimit te mire qe keni bere se fundmi, por edhe për shkak te ndihmës se te afërmve. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer, por as problematik. Mund te keni vetëm shqetësime te vogla. Për punën do jete një jave plot shkëlqim. Do arrini gjithçka qe keni programuar. Familjes duhet t’i përkushtoheni pak me tepër sepse do ketë vërtet nevoje.

Demi21. prill – 21. maj

Jave e ngrohte do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do i kaloni te gjitha pengesat dhe madje do kërkoni edhe falje për gabimet e bëra. Beqaret do i kenë idetë shume te qarta dhe do dini si dhe ke te joshin. Dita me më fat do jete e mërkura. Financat do përmirësohen tej mase jo vetëm nga ndihma e te afërmve, por edhe nga strategjia qe keni ndjekur ju kohet e fundit. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Do keni probleme me gjumin dhe shpesh do ndiheni pa fuqi. Mos lini pa konsumuar frutat dhe perimet e stinës. Ne pune mos merrni vendime te nxituara sepse do pendoheni. Kërkoni ndihmën e miqve nëse nuk jeni shume te qarte. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Këtë jave do bëni te pamundur qe ta largoni rutinën nga jeta juaj ne çift dhe do mendoni vetëm si ta bëni te ardhmen sa me te bukur. Do bashkëpunoni fort me partnerin dhe nuk do i dilni kundër njeri-tjetrit për asgjë. Beqaret nuk duhet te bëjnë gabim te hidhen ne krahët e te parit qe do i joshe sepse do lëndohen tej mase. Ne planin financiar mund te bëni gabime te njëpasnjëshme dhe situata nuk do jete e qëndrueshme. Shëndeti do jete delikat ditët e para, por do përmirësohet pas te enjtes. Mos e neglizhoni ushqimin dhe gjumin. Ne pune do i keni shume te qarta hapat qe duhet te hidhni dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Jeta familjare nuk do jete ne gjendjen me te mire.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Jave e mbushur me peripeci do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ata qe kane pasur prej kohesh probleme edhe mund te ndahen përfundimisht. Te tjeret duhet te luftojnë fort qe ta mbajnë gjendjen te qëndrueshme. Beqaret nuk duhet te krijojnë shume iluzione sepse realiteti do ju duket i trishte. Financat do jene mjaft te kënaqshme. Po vazhduat t’i menaxhoni ne këtë mënyrë ato gjendja do përmirësohet shume shpejt. Për shëndetin përkujdesuni me tepër. Kujdes nga ndryshimet e temperaturave dhe nga virozat qe qarkullojnë. Ne pune do ja dilni mbanë me sukses dhe me ne fund do ndiheni te plotësuar. Mund te merrni edhe shpërblime. Jeta familjare do jete e qete.

Luani23. korrik – 22. gusht

Jeta juaj ne çift do jete shume e qete gjate kësaj jave. Do merreni vesh me mirëkuptim me partnerin dhe nuk do ju dalin aspak telashe. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare atëherë kur nuk e presin dhe jeta do ju marre tjetër drejtim. Përfitoni nga mundësitë qe do iu jepen pa u menduar gjate. Ne planin financiar duhet te shmangni investimet e ekzagjeruara sepse situata do ju dale jashtë kontrollit atëherë kur te mos e prisni. Shëndeti do lere për te dëshiruar. Lodhja dhe temperaturat do bëjnë punën e vet. Shpesh do ndiheni pa fuqi. Ne pune do jeni te logjikshëm dhe shume te matur, prandaj gjithçka do ju ece ashtu si e kishit parashikuar. Jeta familjare do ketë përmirësime te mëdha.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Jave e mbushur me dialog do jete kjo për ata qe janë ne një lidhje. Shume gjera do i ndryshojnë për mire ne jetën tuaj dhe emocionet do shtohen dite pas dite. Beqaret do kenë vetëm dashuriçka kalimtare he pa asnjë te ardhmen. Do ju duhet presin akoma me gjate për ndryshime. Financat do i keni nen kontroll gjithë kohës kështu qe gjendja do jete e kënaqshme ne çdo moment. Mund te bëni edhe disa investime afatgjata. Shëndeti mund te ketë disa shqetësime te vogla, por qe me pak përkujdes nga ana juaj mund te zgjidhen. Ne pune do jeni ambicioze dhe nuk do kënaqeni me aq sa do arrini. Jeta familjare do vazhdoje te mbetet e mire dhe bashkëpunimi do forcohet.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Këtë jave do i rregulloni problemet qe keni pasur me partnerin tuaj dhe pas te mërkurës do jeni me te qete. Do i shihni gjerat me një sy tjetër tashme. Beqaret do jene me fat ne dashuri dhe pa u lodhur aspak do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire. Do shpenzoni pa ju dridhur dora dhe ky do jete një gabim i madh me shume pasoja. Me shëndetin duhet te jeni me te kujdesshëm. Nëse ju del ndonjë shqetësim duhet patjetër te merrni masa pa u përkeqësuar situata. Ne pune do keni shume vështirësi, por serish nuk do e humbni optimizmin. Te gjithë do ju kenë zili për këmbënguljen dhe durimin. Jeta familjare do mbetet ashtu si ka qene.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Kjo jave do jete me e qete për te dashuruarit. Do ndiheni me te sigurte për ndjenjat e partnerit tuaj dhe nuk do kërkoni nga ai gjera ekstravagante. Beqaret duhet te bëjnë durim sepse vetëm ne fundjave do mund te gjejnë personin e duhur. Po u nxituan mund te bëjnë gabime. Ne planin financiar mund te ndërmerrni edhe disa rreziqe vetëm qe ta përmirësoni gjendjen. Do ja dilni mbanë. Shëndeti nuk do jete aspak i keq, përkundrazi mund te ndiheni ne forme te shkëlqyer. Ne pune do jeni profesioniste dhe keni për te arritur atje ku keni dëshiruar gjithmonë. Mund te merrni lavdërime, shpërblime, por edhe rritje ne detyre. Jeta familjare do vazhdoje te mbetet si ka qene.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Klima yjore do jete shume e ngrohte këtë jave për ata qe janë ne një lidhje. Do kaloni plot çaste te lumtura me partnerin dhe me ne fund do ndiheni te plotësuar. Beqaret qe kane kaq kohe qe po kërkojnë dashurinë me ne fund do kenë njohje interesante me persona qe do ja vleje te fillohet lidhje. Ne planin financiar mos bëni gabime sepse po filluan problemet nuk do arrini dot ta stabilizoni situatën për shume kohe. Ne përgjithësi shëndeti nuk do jete i keq, vetëm se duhet te bëni sa me pare një vizite tek dentisti. Ne pune koleget do jene gati te bashkëpunojnë me ju për t’i përmbushur sa me pare objektivat. Do keni me tepër arritje nga sa mendonit. Ne familja mund te ketë disa debate te vogla.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kësaj jave, por shprehjani partnerit çdo gjë qe do ndieni. Vetëm ne këtë mënyrë do afroheni me tepër me te. Harrojeni te shkuarën e hidhur dhe mendoni vetëm për te ardhmen. Beqaret do kenë disa takime fantastike te cilat mund t’ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Financat do përmirësohen aq shume ne mënyrë te papritur saqë do ju duhet sikur jeni neper ëndrra. Gjendja fizike dhe ajo morale nuk ka qene asnjëherë me pare kaq e mire sa do jete këtë jave. Ne pune do keni goxha ngarkese, por do jeni këmbëngulës dhe te vendosur për t’ia dale mbanë. Asgjë nuk do ua ndale dot vrullin. Jeta familjare do jete e qete dhe pa probleme.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Do keni nevoje për me shume intensitet ne lidhjet tuaj ju te dashuruarit dhe për këtë duhet te flisni me partnerin. Ai është i vetmi qe mund t’iu ndihmoje. Pas te martës gjerat do vijnë duke u përmirësuar. Beqaret do realizojnë takime te bukura ne vende qe nuk ua kishte marre ndonjëherë mendja. Financat nuk do jene te këqija, por nuk duhet kurrsesi te kryeni shpenzime te pamenduara te cilat mund t’iu rrënojnë. Për pjesën me te madhe shëndeti do jete i shkëlqyer. Vetëm disa mund te ketë probleme me frymëmarrjen për shkak te ndryshimit të klimës. Ne pune do jeni mjaft dinamike dhe te vendosur. Do i përmbushni te gjitha synimet. Ne familje duhet te jeni me te përgjegjshëm.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Do keni një marrëdhënie te shkëlqyer me partnerin tuaj sot dhe nuk do qaheni për asgjë. Ai mund t’iu përgatisë edhe disa surpriza për te cilat nuk ju ka shkuar ndonjëherë ne mendje. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm dhe nuk duhet te nxitohen për asgjë sepse nga veprimet e tyre do varet e ardhmja. Financat për fat te mire nuk do jene te këqija, kështu qe mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me shume. Shëndeti nuk duhet neglizhuar për asnjë moment sepse pasojat do jene te renda. Ne pune do jeni kreative dhe te gatshëm për te bere edhe sakrifica vetëm për te arritur atje ku doni. Disa kolege do ju ndihmojnë. Ne familje duhet te toleroni me tepër qe t’ia kaloni mire.

HOROSKOPI E HËNË 25 MAJ 2019

Sot do të keni të gjitha mundësitë për të rritur të ardhurat financiare. Kjo mund të vijë si pasojë e një projekti të huaj. Sa u përket marrëdhënieve personale duhet të kufizoheni nga bisedat intime, deklaratat e dashurisë, pasi nuk është dita e duhur.

Për disa Dema, kjo ditë do të nisë lehtësisht. Keni mundësi të realizoni plotësisht planet për ditën e sotme. E vetmja gjë që mund t’ju sjellë probleme janë bisedat me një prej kolegëve tuaj. Mund të realizoni një takim të mrekullueshëm në mbrëmje.

Binjakët mund të marrin disa lajme befasuese këtë të hënë. Kjo ka gjasa të ketë lidhje me bizneset personale, financat ose karrierën. Sa i përket jetës personale, nuk pritet të ndodhë asgjë në veçanti. Qëndroni larg dietave strikte apo eksperimenteve në kulinari.

Gaforret mund të konfuzohen nga informacionet gjatë ditës së sotme. Mund të merrni disa lajme zhgënjyese sa i përket biznesit apo lidhjes suaj romantike. Mbani nën kontroll situatën dhe vëzhgoni me kujdes dinamikën e marrëdhënieve tuaja.

Luanët do grinden paksa sot. Kjo mund të vijë për shkak të veshjes, stilit të flokëve apo sjellje së dikujt që nuk do t’ju pëlqejë. Mos u kushtoni rëndësi këtyre çështjeve dhe ecni përpara. Në jetën profesionale do të shënoni sukses.

Do të kaloni një ditë aspak monotone. Do të bëni lojëra, shaka me miqtë, po ka gjasa edhe të flirtoni me seksin e kundërt. Nuk rekomandohet të ndërmerrni projekte të rëndësishme gjatë ditës së sotme. Në mbrëmje këshillohet të tregoni kujdes ndaj familjes.

Disa Peshore do të jenë plot me ide të pazakonta. Nuk rekomandohet t’i ndani këto ide me njerëz që janë me këmbë në tokë. Shmangni bisedimet e tepërta për të ardhmen në familje, deklaratat e dashurisë dhe projektet në grup.

Do të përjetoni surpriza të ndryshme gjatë kësaj të hëne, të cilat mund të vijnë nga njerëz që keni pasur një marrëdhënie të ftohtë në të kaluarën. Kjo ditë është e duhura për të bërë marrëveshje apo për të kërkuar një punë të re.

Shigjetarët mund të befasohen sot nga veprimet e disa personave pranë tyre. Ka gjasa që të ndiheni të tradhtuar. Arsyeja kryesore mund të jetë ardhja e një konkurrenti në punën tuaj. Mos u përpiqni të luftoni me problemet që do të përballeni këtë të hënë.

Bricjapët duhet të bëjnë kujdes me financat! Mos u bëni pjesë e aventurave të miqve tuaj. Gjithashtu, bëni shumë kujdes teksa ngisni makinën ose me pajisjet elektrike. Mbrëmja premton të kalojë pa probleme.

Ujorët do të kenë fat me financat, por edhe në çështjet profesionale. Ka gjasa që të fitoni një rritje të vogël page. Sa u përket takimeve romantike apo diskutimeve në familje, nuk është dita e duhur. Kushtojini rëndësi kujdesit ndaj shëndetit.

Disa Peshq do të shënojnë sukses gjatë kësaj të hëne. Mund të provoni fatin në biznes ose të mendoni rreth mënyrave për të fituar më shumë të ardhura. Është koha e duhur për të ndërtuar dashurinë.

HOROSKOPI E DIEL 24 MARS 2019

Gjatë kësaj të diele do të jeni nën një atmosferë miqësore, të ngrohtë dhe dashurie. Mund të jeni pjesë e një eventi festiv ose e një dreke familjare. Sot do të dëgjoni fjalët që keni pritur prej kohësh nga partneri, partnerja juaj.

Disa Demë do të ndihen shumë të irrituar. Gjendja financiare nuk do të jetë ashtu sikurse ju dëshironi duke ju shkaktuar stres. Mos u përpiqni të luftoni me rrethanat. Rekomandohet të mos mendoni rreth problemeve, por të relaksoheni gjatë kësaj të diele.

Binjakët nuk do të jenë të lumtur sot. Një gjendje e tillë mund të vijë për shkak të një konflikti me të afërmit tuaj. Mos u tregoni të ashpër kur debatoni, vetëm për të mbrojtur idenë tuaj. Ka gjasa që disa Binjakët mund të përfshihen në disa punë emergjente.

Nuk do të jeni të saktë teksa kryeni disa përllogaritje matematikore. Si rezultat i kësaj, mund të gaboni gjatë një plani financiar. Shmangni çdo plan për të ardhmen gjatë kësaj periudhe. Megjithatë, në mbrëmje do të kaloni momente të këndshme në shoqërinë e miqve të ngushtë.

Për Luanët nuk parashikohen as probleme të vogla dhe as të mëdha. Megjithatë, kjo ditë parashikohet të jetë e mërzitshme. Ndoshta mund të qëndroni në shtëpi duke bërë punë, duke ndihmuar familjen ose duke diskutuar për të ardhmen. Gjatë mbledhjeve në familje mos këmbëngulni në vizionin tuaj për një çështje të caktuar.

Nuk rekomandohet të ndjeni keqardhje për të kaluarën apo të kritikoni veten. Të gjithë këto mund të ndikojnë negativisht si në fizik ashtu edhe në gjendjen tuaj psikologjike. Do të ishte shumë më mirë nëse dilni ose të shkoni në një udhëtim të shkurtër.

Një mundësi të mirë do te keni për t’ia kushtuar këtë ditë komoditetit. Në mbrëmje do t’ju vijnë disa të ftuar, ose mund të shkoni në një mbrëmje me miqtë. Parashikohet të kaloni momente mjaft të këndshme në shoqërinë e duhur.

Sjellja e Akrepëve sot mund të jetë e paparashikueshme. Ka gjasa që thashethemet të përhapen shumë shpejt. Ata që nuk janë në gjendje të përballojnë një situatë të tillë duhet të tregohen të kujdesshëm.

Çdo synim i juaji mund të realizohet nëse veproni me vendosmëri dhe duke mos qenë nën presion. Kërkoni mbështetje nga të afërmit tuaj. Në fund të ditës do t’i harroni problemet dhe do t’i përkushtoheni partnerit/partneres suaj.

Për Bricjapët kjo e diel premton të kalojë me trazira. Është koha e duhur të kujdeseni për veten, të ndryshoni stilin e flokëve, të blini veshje të reja ose të flisni hapur me partnerin/partneren. Mos hezitoni të merrni pjesë nëpër diskutime interesante.

Ujorët do të dëgjojnë shumë këshilla të vlefshme sot. Nëse ndërprisni dikë teksa po përpiqet t’ju mësojë, do të ofendohej shumë. Arroganca nuk do të pritet mirë në shtëpinë tuaj. Kërkoni mënyrat për të rënë në kompromis me të afërmit tuaj.

Peshqit mund të zhgënjehen sot. Arsyeja për këtë mund të jenë veprimet e një shoku/shoqes suaj ose përfshirja në një trekëndësh dashurie. Mund të jeni edhe dyshues ndaj bashkëshortit/bashkëshortes suaj. Mos u përpiqni të merreni me probleme që nuk i keni të qarta.

HOROSKOPI E SHTUNË 23 MARS 2019

Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet të kërkojnë të pamundurën për veten e tyre. Ka gjasa ta teproni duke nxitur veten të arrini qëllimet dhe ëndrrat tuaja. Ndoshta duhet të hiqni dorë nga një pjesë e ambicies në favor të harmonisë emocionale.

23 marsi nuk shihet si dita e duhur për të bërë ndryshime në rutinën tuaj normale. Ndoshta nën influencën e planeteve jomiqësore, këto ndryshime mund të mos shkojnë ashtu sikurse ju do të dëshironit. Mos nxitoni dhe jepini mundësi vetes për t’u relaksuar. Bëni gjëra që ju falin harmoni.

Binjakët rekomandohen të kujdesen veçanërisht për procesin e tyre jetësor. Rrezikoni që të dëmtoheni nëse përfshiheni në punë shtëpie sot. Gjithashtu, mos shkelni rregullat e qarkullimit rrugor! Bëni mirë të ecni në këmbë dhe të luani me fëmijët tuaj.

Këtë të shtunë mund t’ju duhet të komunikoni me persona me pozitë të lartë. Përpiquni të silleni në mënyrë sa më natyrale dhe mos harroni sensin e humorit. Në mbrëmje mund të zhvilloni një takim shumë të pazakontë. Madje, mund të përfundojë në një takim romantik.

Disa Luanë do të kenë të drejtën të ndihen krenarë. Mund të jeni në qendër të vëmendjes për arritjet tuaja. Rekomandohet të bëni kujdes gjatë komunikimit me personat tuaj të afërt. Ka gjasa që në të ardhmen e afërt, një prej fqinjëve të shndërrohet në ndihmën tuaj më të madhe.

Për të lindurit e kësaj shenje, shumë gjëra mund të mos duken ashtu siç janë vërtet. Ekziston rreziku t’i besoni një personi jo të sinqertë. Përpiquni të kufizoni komunikimin me disa persona të afërt. Do të kaloni momente të paharrueshme nëse realizoni një udhëtim të shkurtër.

Peshoret do t’ia kushtojnë këtë ditë vetes. Duhet të shmangni në mënyrë strikte alkoolin dhe dietën e pabalancuar ushqimore, pasi mund të ndikojnë negativisht në shëndetin tuaj. Ata që janë në kërkim të dashurisë duhet të bëjnë përpjekje të pazakonta për ta fituar atë.

Disa Akrepë nuk do t’i rezistojnë tundimit. Kjo mund t’i referohet një personi që mund të thyejë rutinën tuaj. Ata që janë në një marrëdhënie romantike duhet të vlerësojnë gjithçka rreth partnerit/partneres.

Shigjetarët duhet t’i përkushtohen realizimit të planeve të tyre. Veproni kundër rrethanave dhe mos dëgjoni këshillat e të tjerëve. Nuk rekomandohet të kërkoni ndihmë nga të afërmit apo miqtë. Gjysma e dytë e ditës do t’ju sjellë lajme të reja, që kanë lidhje me fatin tuaj në dashuri.

Bricjapët kanë një mundësi të mirë për t’ia kushtuar këtë ditë komoditetit. Në mbrëmje do t’ju vijnë disa të ftuar, ose mund të shkoni në një mbrëmje me miqtë. Parashikohet të kaloni momente mjaft të këndshme në shoqërinë e duhur.

Gjatë kësaj të shtune rekomandohet që t’u shmangeni problemeve. Përpiquni të mos bëni rutinën e zakonshme dhe komunikoni vetëm me persona që ju falin kënaqësi. Në fund të ditës mund t’ju vijë një telefonatë shumë e rëndësishme me një lajm pozitiv.

Kjo ditë mund të jetë monotone për Peshqit. Mos fajësoni veten apo të dashurit tuaj për faktin se kjo e shtunë është si një ditë e zakonshme. Keni shanse ta ndryshoni këtë parashikim, nëse planifikoni paraprakisht të bëheni pjesë e një aktiviteti të pazakontë.

HOROSKOPI E PREMTE 22 MARS 2019

Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet të refuzojnë kompromiset gjatë ditës së sotme. Ndoshta këto kompromise mund t’ju ndihmojnë të zgjidhni me sukses një konflikt që mund të jetë ngritur mes kolegëve ose me një prej të afërmve tuaj. Kjo e premte nuk është e përshtatshme për projekte që kanë qëllim rritjen financiare.

Demët do të jenë në gjendje të forcojnë autoritetin profesional. Për ta bërë këtë mund të merrni disa përgjegjësi shtesë. Do të ndiheni në formë mjaft të mirë fizike, megjithatë bëni mirë të tregoheni të kujdesshëm për shëndetin tuaj dhe të mos i neglizhoni analizat e nevojshme.

Binjakët nuk duhet t’i harrojnë interesat e njerëzve të dashur. Ka gjasa të merrni një ofertë tunduese, e cila do t’ju vërë në dyshime. Mendojini të gjitha risqet nëse vendosni të investoni diku. Shmangni këshillat e panevojshme të personave që sapo keni njohur.

Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet të eksperimentojnë sot në çështjet personale. Mund të befasoheni nga rezultatet e një situate që do të vërë në provë dashurinë. Nëse jeni beqarë, mos lejoni miqtë të shpresojnë për një lidhje romantike me ju.

Luanët mund të mërziten nga monotonia e ngjarjeve këtë të premte. Në fund të javës do të rrethoheni nga njerëz që janë të pakënaqur me veten e tyre, me vendin ku jetojnë dhe me të ardhurat. Rekomandohet të qëndroni pranë personave optimistë dhe do të ishte mirë që të vizitoni një mik të vjetër, i cili iu fal gjithnjë kënaqësi.

Për disa persona të kësaj shenje, kjo nuk do të jetë një ditë për t’u mbajtur mend. Është koha e duhur për tu përfshirë në një hob të ri ose të eksploroni në një fushë të re. Mund të vizitoni disa vende të bukura ose të udhëtoni diku jashtë vendit.

Peshoret duhet të bëjnë kujdes gjatë kësaj të premte dhe të shmangin zemërimet e kota, pasi kjo mund të sjellë një eksperiencë negative. Shihni anën pozitive të asaj çfarë po ndodh rreth jush. Ka gjasa që puna juaj e këtyre ditëve të vlerësohet së shpejti.

Dita e sotme premton të jetë mjaft pozitive për ju. Mund të rriteni në detyrë ose mund të merrni një shpërblim të papritur. Madje edhe sa i përket jetës personale, gjithçka do të shkojë mirë. Beqarët e kësaj shenje mund të nisin një romancë të bukur.

Disa Shigjetarë do të dëshirojnë të ndryshojnë si në jetën personale ashtu edhe profesionale. Ka gjasa që shpirti juaj revolucionar të shpërthejë dhe pasojat janë të paparashikueshme. Është më mirë për ju që të përkushtoheni në qëllime afatshkurtra.

Sot ka gjasa të përballeni me shumë të panjohura. Mos nxirrni konkluzione duke u bazuar vetëm në ngjarje që ndodhin rreth jush dhe shmangni dyshimet e shumta. Kushtojini rëndësi marrëdhënies suaj romantike.

Ujorët nuk do të kenë arsye për t’u shqetësuar këtë të premte. E vetmja gjë që mund t’ju bëjë të mos ndiheni shumë komodë është paraqitja juaj. Dikush mund t’ju kritikojë për një çështje të caktuar, por harrojeni atë dhe përqendrohuni tek të dashurit tuaj.

Bëni kujdes me dietën ushqimore. Shmangni personat që iu afrohen vetëm për interes. Pasdite mund të zhvilloni një takim shumë interesant. Kjo ditë premton të shkojë mirë edhe sa i përket të ardhurave, por tregohuni të kujdesshëm me menaxhimin e tyre.

HOROSKOPI E ENJTE 21 MARS 2019

Do të favorizoheni në nisjen e një sipërmarrjeje të re. Mos humbisni kohë, por përpiquni të vini në zbatim projektet tuaja. Parashikimi për ditën e sotme sa i përket financave do të jetë pozitiv.

Aftësia juaj për t’i pranuar gjërat që nuk mund të ndryshoni në jetën tuaj është për t’u pasur zili. Por sot, do të ishte gjëja e duhur nëse tregoni më shumë vullnet për risi. Në dashuri, yjet ju favorizojnë.

Shfrytëzoni çdo gjë që është rreth jush për të arritur aty ku duhet te jeni, por mos u keqkuptoni. Kjo nuk ka të bëjë me shfrytëzimin e njerëzve ose lidhjeve që keni. Ka të bëjë me mënyrën krijuese të përdorimit të burimeve që keni në dispozicion.

Thyerja e rregullave nuk është gjithmonë një gjë e keqe, veçanërisht nëse rregullat kufizojnë krijimtarinë ose suksesin tuaj. Njerëz të rinj do të hyjnë në jetën tuaj duke e bërë atë më emocionale.

A jeni të lodhur nga pritjet e gjata? Për t’i shpëtuar presioneve me të cilat përballeni ndiqni dëshirat tuaja. Ka ardhur koha që ju ta kapni demin nga brirët dhe të thoni jo. Konfliktet nuk i do askush, por vjen një moment në jetë ku ju duhet të ngriheni në këmbë dhe të bëni rezistencë.

Sapo të zgjoheni këtë mëngjes, duhet të shikoni veten në pasqyrë dhe të reflektoni. Ëndrrat shqetësuese, pengesat e fundit dhe një ndjenjë e përgjithshme pesimizmi mund t’ju shkaktojë tension sot. Mundohuni të mos i merrni gjërat shumë seriozisht.

Gjërat janë më të lehta nga sa i mendoni, veçanërisht në jetën tuaj romantike. Asgjë nuk është e pamundur, veçanërisht nëse kërkoni më shumë emocion. Kaloni më shumë kohë jashtë ambienteve të shtëpisë dhe njihni sa më shumë njerëz.

Nëse përballeni me një konflikt emocional sot, mos lejoni që të jeni ju agresori. Energjia juaj është e përqendruar rreth kompromisit pozitiv tani, prandaj mbështetuni në më shumë metoda diplomatike në zgjidhjen e problemeve.

Askush nuk mund t’ju japë falas ndonjë dozë besimi. Duhet që ta fitoni vetë atë. Ecni përpara me kurajë edhe nëse ndjeni se nuk e keni mbështetjen e personave që keni pranë. Në dashuri, gjërat do te jenë të qëndrueshme.

Nëse dikush në jetën tuaj është i lëkundur për një vendim të rëndësishëm, sigurohuni që mos i shtyni planet dhe projektet tuaja. Një investim parashikohet të mos sjellë përfitimet që do të dëshironit.

Nëse gjendeni në vendin e duhur dhe në kohën e duhur mund të takoni njeriun e zemrës. Në punë, përpiquni t’i merrni gjërat me qetësi  duke shmangur stresin. Kështu do të keni edhe më shumë sukses.

Mos e humbisni kontaktin e drejtpërdrejtë me njerëzit. Ju keni nevojë që të jeni i rrethuar nga miq dhe të afërm. Në aspektin ekonomik, mund të merrni lajm që do t’i prisni me pozitivitet. Në dashuri, jo gjithçka po ecën me ritmet e duhura.

HOROSKOPI E MËRKURË 20 MARS 2019

Shqetësimet për paratë do të fillojnë të zhduken ndërsa kuptoni se nëse vazhdoni të jeni në këtë rrugë, ju mund ta zhdukni me lehtësi çdo lloj problemi financiar. Tani për tani ju duhet të pranoni faktin se jeni në rrugën e duhur.

Bari në anën tjetër të gardhit ju duket sot më i gjelbër. Nëse jeni në një marrëdhënie, mund të pyesni kur do të jeni në gjendje të keni më shumë pavarësi në jetën tuaj. Sot mund të merrni lajme të mira në punë.

Nëse doni të keni një plan efektiv sot, do t’ju duhet të merrni mendime nga të gjithë njerëzit që ju rrethojnë. Marrja e konsensusit mund të jetë një gjë e vështirë sot. Merrni mendime, por mos lejoni që të ndikoheni.

Idetë e reja rreth jush janë emocionuese, por ato, gjithashtu, mund t’ju bëjnë të ndiheni në siklet. Ekziston mundësia që frika juaj të jetë e pajustifikueshme. Do të shihni se një fillim i ri është i mundur sot – ndoshta në një marrëdhënie dashurie.

Ju keni qenë gjithmonë i fortë përballë tundimeve dhe kështu nuk do të keni frikë nga ftesat që do t’ju vijnë sot. Në dashuri, gjërat do të nisin t’ju buzëqeshin falë sharmit që transmetoni në çdo moment të ditës.

Kohët e fundit keni një ndjenjë gjithnjë e në rritje përgjegjësie ndaj një personi të ri. Tregoni kujdes, sepse nuk e dini me të vërtetë me kë po merreni. Ju mund të hapni sot një ‘kuti pandore’ pa e kuptuar.

Sa më shpejt që të mundeni, vendosuni kontakte me njerëz të rëndësishëm. Këta njerëz mund të ndikojnë shumë dhe t’ju ndihmojnë të shfrytëzoni më mirë mundësitë tuaja.

Nëse i kushtoni vëmendje të veçantë të kursyerit të parave, do të keni më shumë për të shpenzuar më vonë. Tingëllon e thjeshtë, por duhet të mbani në vëmendje këtë çështje. Disa lajme të mira duken në sfond për ata që janë në kërkim të dashurisë.

Sot mund ta gjeni veten në mes të një situate të pakëndshme. Nëse është kështu, do t’ju duhet të mbani veshët dhe sytë hapur dhe gojën mbyllur! Nëse tregoheni i pakujdesshëm, rrezikoni të merrni një shenjë të zezë në reputacionin tuaj.

Në rrugën e jetës, gjithmonë ka një kohë të përkryer që të ndalosh dhe të mendosh për gjërat që keni arritur deri tani. Nëse ecni me shumë shpejtësi, rrezikoni të bëni disa gabime të riparueshme.

Disa njerëz në jetën tuaj kanë filluar ta zbehin ndikimin tek ju. Kjo mund të jetë diçka e mirë, por njëkohësisht edhe problematike. Ajo që ka rëndësi është se duhet të përfshiheni me vetëdije në mënyrën se si ndryshojnë marrëdhëniet tuaja.

Sot mund t’ju duhet të negocioni për të arritur një marrëveshje të mirë financiare. Mos humbni kohë, por angazhohuni. Sa i përket vendit të punës, mund të përballeni me disa njerëz xheloz.

HOROSKOPI E MARTË 19 MARS 2019

Një nga marrëdhëniet tuaja të ngushta me një person ka shkuar shumë larg, aq sa do të ishte mirë që të dy ta pranoni këtë fakt. Kjo nuk do të thotë që të dy ju duhet të dilni nga jeta e njëri-tjetrit, përkundrazi.

Disa ide të vjetruara ose zakone të këqija po ju pengojnë që të ecni përpara, por kjo nuk duhet të ndodhë për një kohë të gjatë. Gjithçka që duhet të bëni është të përqendroheni në vendin ku doni të jeni dhe të shikoni se çfarë po pengon në rrugën tuaj.

Sot mund të kuptoni se zemra mund të nisë të rrahë për një person, i cili më parë nuk ka qenë në vëmendjen tuaj. Një fillim i ri është gjithmonë shumë emocionues. Ruajeni këtë ndjenjë të fuqishme dhe vlerësoni çdo moment.

Të gjithë duhet të marrin kohën e nevojshme për të pushuar, për t’u ushqyer, apo thjesht për të menduar. Sot është radha juaj. Zgjidhni një nga këto tre objektiva dhe do të shikoni se nesër do të ndiheni më i gjallë dhe më mirë se kurrë.

Në realitetin e jetës tuaj të përditshme, duhet të keni një filozofi që ju mban me këmbë në tokë dhe ju ndihmon të merrni vendimet e duhura për të ardhmen. Përpiquni të zbuloni se çfarë mund të jenë disa kurthe të mundshme që të mund të shmangni ndonjë problem.

Do të ketë një pikë kthese të madhe në jetën tuaj dhe kjo mund t’ju shkaktojë stres. Ndihmojeni veten duke bërë një pushim nga të gjitha punët dhe projektet. Sa i përket dashurisë, gjërat do të stabilizohen në jetën tuaj.

E vetmja gjë që mund të jepni lirisht është dashuria juaj. Tregojuni njerëzve në jetën tuaj se sa shumë kujdeseni për ta me një përqafim të fortë. Fjalët mund të përcjellin ndjenjat tuaja, por nuk ka asgjë si kontakti fizik.

Edhe kur jeni i zhytur me punë si tani, ju duhet të gjeni kohë për veten tuaj. Është e domosdoshme që të largoheni nga zhurma e jetës së përditshme dhe të shkoni diku ku është më qetë. Çdo vend që është larg njerëzve të tjerë do t’ju bëjë të ndiheni mirë.

Miqtë dhe të afërmit po kërkojnë nga ju që ta ngadalësoni pak ritmin e jetës, në mënyrë që të kuptoni se çfarë është me e mirë për jetën tuaj. Kushtoji më shumë vëmendje njerëzve tuaj të dashur.

Dita është si një enigmë ku ju duhet të plotësoni çdo detaj. Mos i merrni gjërat me nxitim, por përpiquni që çdo gjë ta mirëprisni me dashuri. Sa u përket financave, lajme të mira duken në sfond.

Idetë tuaja janë brilante, por sot ju mungon substanca e vërtetë. Sot është koha e duhur që më në fund të merrni kontrollin e jetës. Veprimet tuaja nuk duhet të miratohen nga askush tjetër përveç jush.

Universi është gati për ju, kështu që nuk është koha për hezitim. Nëse po mendoni për një ide të re, një projekt të ri ose një marrëdhënie të re, mos e mendoni aq shumë! Jini i hapur ndaj të gjitha mundësive në jetën tuaj.

HOROSKOPI I JAVËS 18-24 MARS 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Këtë jave do jeni shume me te logjikshëm ju te dashuruarit dhe do ja njihni meritat atij qe keni ne krah. Lidhja juaj do forcohet akoma me tepër dhe mund te filloni te mendoni edhe për bashkëjetesë apo për hapa me tej. Beqaret do jene sharmante ne maksimum. Ftesat do jene te shumta dhe do jete ne dorën e tyre mundësia e zgjedhjes. Buxheti do jete i shkëlqyer dhe do arrini t’i përmbyllni te gjitha borxhet e marra prej kohesh. Gjendja shëndetësore do jete e shkëlqyer. Nuk do keni as shqetësimin me te vogël ne këtë sektor. Ne pune do jeni gati për çdo lloj sfide dhe do ja dilni mbanë me sukses. Vazhdoni ne këtë rruge dhe nuk keni për te dale te humbur. Familja do jete e qete.

Demi21. prill – 21. maj

Lidhja juaj ne çift do përmirësohet akoma me shume gjate kësaj jave. Do jeni me te lirshëm dhe do i shprehni ndjenjat me mënyra nga me te ndryshmet. Për beqaret Dielli do jete mjaft pozitiv. Do realizojnë disa takime fantastike te cilat do ua mbushin zemrën me gëzim. Me shpenzimet do jeni impulsive dhe ka rrezik qe nga mesi i javës te ketë ndonjë tronditje te vogël. Kujdes sepse po nuk menduat sot do keni probleme edhe me vone. Shëndeti nuk do jete i shkëlqyer. Lodhja do sjelle mungese energjie, dhimbje shpine, koke, etj. Ne pune vërtet do mundoheni, por do i arrini te gjitha objektivat qe iu janë kërkuar. Me familjaret duhet te kaloni pak me tepër kohe sepse do kenë mjaft nevoje.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Do afroheni akoma me shume me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do ndani me te edhe disa sekrete te vogla te familjes. Ditët me te bukura e me te veçanta do jene e mërkura dhe e premtja. Beqaret nuk do arrijnë dot ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë dhe kjo do i dëshpërojë pa mase. Dielli nuk do i favorizoje aspak financat, kështu qe kryejeni me kujdes çdo lloj shpenzimi ne mënyrë qe mos keni tronditje. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Ne pune do jeni gjithë kohës dinamike dhe nuk do ndaleni derisa t’ia dilni mbanë. Ata qe punojnë ne kompani te mëdha do jene me te suksesshmit. Ne familje do i zgjidhni mosmarrëveshjet.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Juve qe jeni ne një lidhje do kaloni plot momente pasionante këtë jave. Neptuni dhe Plutoni do ju bëjnë me romantike dhe me sensuale. Beqaret do kalojnë surpriza te njëpasnjëshme dhe deri ditën e premte do e kenë filluar një lidhje te bukur. Për buxhet me te qëndrueshëm mundohuni te shpenzoni sa me pak qe te mundeni. Duhet menduar edhe për te nesërmen. Gjendja shëndetësore nuk do jete as e shkëlqyer, por edhe as shume problematike. Mos e teproni me ushqimin dhe as me aktivitetin fizik. Ne pune do jeni energjike dhe luftarake. Askush nuk do ua kaloje dot kështu qe do kënaqeni pafund. Me familjaret do diskutoni gjere e gjate dhe do gjeni zgjidhjet për problemet.

Luani23. korrik – 22. gusht

Jeta juaj ne çift nuk do jete e zhveshur nga pasioni këtë jave, përkundrazi. Ne disa momente madje do ju duket sikur jeni vërtet neper ëndrra dhe nuk do doni te zgjoheni. Për beqaret priten disa takime mbresëlënëse te cilat do ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Duhet t’i shfrytëzoni pa qene tepër vone. Ne planin financiar do jeni më me fat se asnjëherë me pare. Do hiqni para mënjanë, do kryeni shpenzime dhe do i shlyeni edhe borxhet e marra. Shëndeti nuk do jete plotësisht i qete. Mund te keni shqetësime nga artikulacionet dhe shtylla kurrizore. Ne pune do ju duhet te jeni te kujdesshëm me çdo detaj ne mënyrë qe t’ia dilni mbanë. Jeta familjare do jete mjaft pozitive.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Do jeni shume kërkues ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe kjo do e mërzitë here pas here atë. Po nuk toleruar dhe po nuk e late te lire keni për ta humbur shpejt. Beqaret nuk duhet te nxitohen për asgjë nëse nuk duan te zhgënjehen. Ka kohe për çdo gjë prandaj duhet te bëjnë durim. Me shpenzimet tregohuni vigjilente sa te mundeni dhe për asnjë arsye mos jepni para hua. Shëndeti nuk do jete i keq. Ne përgjithësi do jeni energjike dhe nuk do keni shqetësime. Ne pune do ju dalin goxha vështirësi dhe sfida, por me pak këmbëngulje dhe ndihme do ja dilni mbanë. Familja pa probleme.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj ne çift do jete e qëndrueshme këtë jave. Do ja kaloni mire çdo dite me partnerin dhe emocionet do shumëfishohen ne mënyrë te papritur. Pas te mërkurës do filloje një etape me e bukur. Beqaret nuk do i rezistojnë dot aspak tundimit dhe do bien ne krahët e atyre qe do i joshin. Buxheti do mbetet i mire edhe pse do kryeni disa shpenzime me tepër nga zakonisht. E gjithë kjo sepse kohet e fundit keni ditur si ta menaxhoni situatën. Shëndeti ditët e para do ketë disa probleme te vogla. Mos i neglizhoni, por këshillohuni sa me pare me mjeket. Ne pune do keni kurajoze, këmbëngulës dhe largpamës. Te gjithë do ju adhurojnë dhe do ju vlerësojnë. Familja do jete disi e trazuar.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Këtë jave ka për te pasur shume probleme ne jetën tuaj ne çift. Do jeni te dy palët kokëfortë dhe nuk do hapni rruge për asnjë çast. Nëse nuk ndryshoni mënyrë te sjelli keni për t’u ndare me shpejt nga sa mendonit. Beqaret do jene më me fat ne dashuri dhe ka gjase te kenë dashuri me shikim te pare. Buxheti do filloje te përmirësohet pas te martës, kështu qe mund te bëni plane për disa investime afatgjata. Shëndeti nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme. Mund te keni probleme me gjumin dhe me shpinën. Ne pune mund te ngjiteni një shkalle me lart ne profesionin tuaj dhe do ndiheni krenare. Po vazhduat kështu shume shpejt do arrini atë qe keni ëndërruar. Me familjen çdo gjë do ece si duhet.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Jave shume e këndshme do jete kjo për gjithë te dashuruarit. Do kaloni çaste pasionante dhe nuk do doni te ndaheni për shume kohe nga partneri. Beqaret ditët e para nuk do realizojnë dot asnjë takim, ndërkohë qe pas te mërkurës gjithçka do ndryshoje. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire, kështu qe nëse nuk doni te keni probleme, bëjini me maturi te gjitha shpenzimet. Për shëndetin do jete një jave e kënaqshme. Do ndiheni me te qete dhe nuk do i keni me shqetësimet e një jave me pare. Ne pune do jeni ambicioze dhe nuk do ndaleni përballë sfidave qe do ju dalin. Shume do ju kenë zili, por nuk do ju arrijnë dot. Jeta familjare do jete shume e qëndrueshme.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Dielli dhe Merkuri do e zbukurojnë gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift këtë jave. Te dy do jeni ne dispozicion te njeri-tjetrit dhe do mundoheni ta plotësoni çdo dëshirë. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe do ndihen mire, por yjet parashikojnë qe kjo dashuri te mos zgjasë shume dhe mund t’i zhgënjejë. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë po shpenzuat me sy mbyllur, shume shpejt ato do sterrojnë. Gjendja shëndetësore ka për te qene shume here me e mire se disa dite me pare. Nuk do ndieni asnjë lloj shqetësimi. Ne pune do e bëni me qejf një detyre te dhënë dhe keni për ta arritur me shpejt objektivin. Me familjaret do keni mos dakordesi dhe debate.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Këtë jave do dini si te silleni me partnerin ne mënyrë qe marrëdhënia mes jush te ketë vetëm përmirësime. Ai nga ana tjetër do ju surprizoje ne momentet qe me pak e prisni. Do duket qarte se ndjenjat për njeri-tjetrin janë ende te forta si ne fillim. Beqaret do fillojnë papritur një lidhje te qëndrueshme dhe qe do ua mbushe zemrën me gëzim. Financat menaxhojini me kujdes sepse po gabuat keni për te vuajtur tej mase. Gjendja shëndetësore do lere disi për te dëshiruar. Shmangni sa me shume alkoolin, gjerat pikante dhe ato me shume yndyre. Ne pune mos bëni asgjë me sy mbyllur, por reflektoni dhe gjeni rrugën me te drejte. Marrëdhënia me familjaret do jete e shkëlqyer.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Këtë jave ka mundësi te keni divergjenca te forta me partnerin për shkak te disa dyshimeve mbi te shkuarën e tij. Ose sqarohuni me qetësi me te, ose mbylleni njëherë e mire atë kapitull qe ne fakt nuk ju prek aspak. Beqaret ka mundësi te kenë njohje mjaft interesante sidomos gjate ditës te mërkurë dhe te shtune. Mire është t’i shfrytëzojnë ato sepse do dalin te fituar. Financat do jene me te favorizuara se asnjëherë me pare. Përfitoni për te hequr disa para mënjanë. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze, përveç ndonjë dite kur do vuani nga pagjumësia. Ne pune do jeni te duruar dhe optimiste, prandaj gjerat do ju ecin me se miri. Jeta familjare do jete e këndshme.

HOROSKOPI E HËNË 18 MARS 2019

Sot duhet të mendoni me zemër dhe të mos i shikoni gjërat bardhë e zi. Ndonjëherë trajtimi i gjërave me emocion nuk është shenjë dobësie. Sot do të gjeni qetësi pranë prindërve dhe njerëzve të dashur.

Çfarë vlere kanë ndjenjat e mrekullueshme që keni brenda jush nëse ato qëndrojnë përgjithmonë brenda jush? Transmetimi i ndjenjave tuaja duhet të jetë përparësia jote kryesore.

Është shumë e rëndësishme që të tregoheni të kursyer në komente në lidhje me disa kolegë. Mund ta gjeni veten të përfshirë aksidentalisht në vorbullën e thashethemeve që do të dëmtonin besueshmërinë tuaj.

Rutina juaj e përditshme ka sjellë dëshpërim në jetën tuaj dhe për të pasur më shumë freksi keni nevojë për një energji të lartë. Qëndroni me njerëz që bëjnë të qeshni dhe që rrethojnë me dashamirësi.

Bëni çmos për të mbajtur një sjellje të kontrolluar dhe të qetë kur dikush t’ju thotë diçka irrituese sot. Ky person po përpiqet shumë që t’ju bëjë të humbni durimin dhe ju nuk duhet t’ia jepni atij apo asaj këtë kënaqësi.

Ju e dini mirë se mund të mbështeteni tek të gjithë miqtë tuaj në rast nevoje. Kjo nuk është koha që të ndiheni në siklet apo të ngurroni që kërkoni ndihmë. Mos e mendoni veten si një barrë për të tjerët.

Sot do të keni pranë vetes njerëz që kanë një lloj xhelozie ndaj suksesit tuaj. Mos hiqni dorë pavarësisht sfidave, sepse në fund të bindni të gjithë se gjithçka e keni arritur falë aftësive tuaja.

Nëse jeni duke u përgatitur që të merrni një vendimi të rëndësishëm, përpiquni ta shtyni atë për një moment tjetër. Për t’u siguruar se ju  do të merrni atë që dëshironi, duhet të prisni edhe pak.

Do të merrni lajmë të mira nga vendi i punës. Nuk do të mungojë mirënjohja nga ana e eprorëve tuaj dhe vlerësimi mund të jetë edhe financiar. Kjo do të jetë një nxitje e mirë për të pasur më shumë sukses.

Jeta është si një lojë me letra – dhe fatkeqësisht, nganjëherë fati nuk është dorën tuaj. Përqendrohuni te kartat e mira që keni dhe hidhni të këqijat sa më shpejt që të jetë e mundur. Jini aktiv në fillim të ditës. Mëngjesi është kohë e mirë për të zgjidhur një keqkuptim.

Ngjarjet e kësaj dite mund të krijojnë shumë pasiguri në të ardhmen tuaj të afërt, por mos e prishni qetësinë. Mos jini tepër konservator në të menduarit tuaj tani dhe respektoni njerëzit që bëjnë zgjedhje që janë shumë të ndryshme nga tuajat.

Të jesh i gëzuar, të qëndrosh optimist dhe të kesh kënaqësi është ndërmarrje jashtëzakonisht të vështirë për ju sot. Kjo nuk do të thotë se gjërat do të shkojnë keq, por perceptimi nuk do të jetë ashtu siç do të dëshironit.

HOROSKOPI E DIEL 17 MARS 2019

Të lindurit e kësaj shenje kanë të gjitha shanset për të kaluar një të diel të rehatshme. Do të keni kohë mjaftueshëm për të realizuar planet tuaja. Gjithashtu, do të keni mundësi të mblidheni me miqtë, ose të ushtroni hobin tuaj.

Mos bëni kritika të shumta kundër personave të afërt, pasi kjo nuk do të ndikojë aspak mirë në gjendjen e tyre emocionale. Mendoni sesi mund ta kaloni sa më mirë këtë, duke kryer aktivitetet që ju dëshironi. Ka gjasa të gjeni një rrugë të re, e cila do t’ju emocionojë pafund.

Nuk do të kaloni një ditë argëtuese ashtu sikurse ju do të dëshironit. Më së shumti do të merreni me punët e shtëpisë. Pasdite do të gjeni pak kohë për veten dhe partnerin/partneren tuaj. Bëni shumë kujdes me dietën ushqimore.

Është dita e duhur për të marrë pjesë në sporte të ndryshme. Por, mos merrni vendime këtë të diel, pasi ka gjasa që të gaboni. Familjarët nuk do të bien dakord njëzëri rreth dëshirave të tyre gjatë ditës së sotme.

Gjatë kësaj të diele do të gjeni kohë mjaftueshëm për t’u relaksuar. Arritja e harmonisë është e mundur, por vetëm nëse i lejoni vetes të harroni problemet e pazgjidhura. Rekomandohet të bëni një shëtitje, e cila do t’ju ndihmojë si fizikisht ashtu edhe psikoligjikisht.

17 marsi do të jetë për ju një ditë e mbushur plot energji. Megjithatë, bëni kujdes pasi mund të lodheni më shpejt seç e prisnit dhe mund të mos përfundoni disa detyra të rëndësishme. Është e nevojshme të çliroheni nga presioni i panevojshëm.

Peshoret mund të përballen me shumë probleme, të cilat do t’ju sjellin shqetësime gjatë kësaj dite. Ndihma që do t’ju japë një miku juaj i ngushtë do t’ju nxjerrë nga situata. Në mbrëmje do të gjeni paksa kohë për t’u relaksuar dhe për të zhvilluar një bisedë të rëndësishme me partnerin/partneren tuaj.

Është dita e duhur për beqarët e kësaj shenje. Do të jeni në qendër të vëmendjes së seksit të kundërt. Mos humbisni shanset për të shkëmbyer kontaktet me dikë që ka shprehur interes ndaj jush.

Miqtë dhe familjarët do përpiqen t’ju ndihmojnë për të përfunduar disa detyra të rëndësishme. Do të keni shansin të rrisni të ardhurat, pas shitjes së disa produkteve. Bëni mirë t’i nënshtroheni një diete për rënien në peshë.

Është e rëndësishme t’i jepni vëmendjen e duhur partnerit/partneres dhe t’i shprehni dashurinë pa hezituar. Do të keni fat nëse përfshiheni në një projekt të rëndësishëm. Ka gjasa që një miku/mikja juaj t’ju kërkojë ndihmë për një çështje të caktuar.

Mund të zhvilloni një bisedë të çuditshme me një prej të afërmve tuaj. Rekomandohet të mos kontaktoni me persona që nuk i besoni plotësisht. Mund të organizoni një festë me miqtë tuaj, që ka gjasa t’ju sjellë momente të paharrueshme.

Peshqit do të qartësojnë një sërë çështjesh të rëndësishme. Bëni kujdes me fjalët, pasi mund të ofendoni një kolegun tuaj. Gjithashtu, ka gjasa të përfshiheni në një konflikt me një prej miqve ose familjarëve.

HOROSKOPI E SHTUNË 16 MARS 2019

Të lindurit e kësaj shenje nuk këshillohen të ndërmarrin ndonjë udhëtim të lodhshëm gjatë kësaj dite, pasi mund t’ju shkatërrohet dita e pushimit. Rekomandohet të vizitoni ndonjë mik ose të dilni me kolegët. Bëni kujdes me alkoolin nëse dilni në mbrëmje.

Demët mund të përfshihen në disa situata argëtuese ose mund të marrin pjesë në ndonjë aventurë. Kjo e shtunë ka të gjitha shanset për të shkuar mirë. Në mbrëmje do të krijohet një situatë mjaft e këndshme me plot të qeshura.

Binjakët mund të mërziten për shkak të disa ngjarjeve të papritura më 16 Mars. Dilemat mund t’i kaloni duke u treguar fleksibël. Përshtatuni me rrethanat dhe në vend që të bëheni pesimist, përpiquni të gjeni mënyrat për të shijuar ditën.

Disa Gaforre mund t’i vendosin një qëllim të ri vetes. Në përgjithësi, kjo e shtunë do të kalojë pa probleme. Do të jetë një ditë e përshtatshme për udhëtime të shkurtra dhe takime me miqtë tuaj të ngushtë.

Krenaria juaj këtë të shtunë do të jetë e tepruar. Kjo patjetër që do të lëndojë njerëzit përreth jush nëse e shfaqni gjatë bisedave. Do të ishte mirë të shmangnit ambicien për disa kohë. Shpenzojeni të shtunën ashtu sikurse jua kërkon shpirti.

Të lindurit e kësaj shenje mund të relaksohen sot me rrjedhën e jetës. Bëni kujdes me shëndetin. Është e rëndësishme të flini aq sa jua kërkon trupi. Kushtojini vëmendjen e duhur partneres/partnerin për të kaluar një mbrëmje sa më të këndshme.

Disa ngjarje gjatë kësaj dite mund t’ju irritojnë. Ka gjasa të krahasoni veten me dikë më të suksesshëm. Megjithatë kjo nuk është një arsye për t’u mërzitur. Shpenzojeni këtë të shtunë nën shoqëri të mirë dhe mendoni rreth mënyrave për të shënuar fitore.

Për Peshoret parashikohet një ditë e mirë. Rrezikoni të humbisni disa gjëra të rëndësishme teksa ndihmoni të tjerët. Mund të zhvilloni një bisedë të rëndësishme me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj. Është dita e duhur për udhëtime të shkurtra.

Dita juaj nuk do të jetë ashtu sikurse e prisnit për shkak të një shqetësimi. Fëmijët do të kërkojnë vëmendjen tuaj. Është e rëndësishme t’i përkushtoheni marrëdhënies në çift, mbi të gjitha ata shigjetarë që janë treguar indiferentë kohët e fundit.

Gjatë kësaj të shtune nuk pritet ndonjë surprizë emocionuese. Nëse nuk do të keni dëshirë të përfshiheni në aktivitete argëtuese, rekomandohet të mendoni rreth projektit aktual në zyrë ose ideve rreth një biznesi të mundshëm. Në mbrëmje mund t’ju vizitojë dikush që keni kohë pa e parë.

Rekomandohet të mos veproni nëse përfshiheni nga emocionet. Pra se të ndryshoni diçka në çështjet tuaja personale apo profesionale, bëni mirë që t’i merrni parasysh të gjitha pasojat. Përpiquni të shmangni personat që kanë shfaqur xhelozi ndaj jush.

Peshqit do të kalojnë një ditë pa probleme. Flisni hapur me familjarët, pasi kjo do t’ju ndihmojë për gjendjen tuaj psikologjike. Do të ishte mirë ta pranonit një ftesë që mund t’ju vijë në mbrëmje dhe përpiquni të shijoni çdo moment.