VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E PREMTE 7 QERSHOR 2019

By | June 7, 2019

Komentet

HOROSKOPI 15 QERSHOR 2019

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj sot. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Sot, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Kushtoni më shumë vëmendje sot për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

HOROSKOPI E PREMTE 14 QERSHOR 2019

Gjërat po nisin të ziejnë në jetën tuaj, veçanërisht në aspektin romantik. Është me rëndësi që të përqafoni eksperiencat e reja. Ndoshta fati mund t’ju dhurojë një lidhje shumë interesante në ditët në vijim.

Universi do të ofrojë shumë mundësi për ju, por është në dorën tuaj për t’i kapur ato. Veçanërisht në aspektin profesional do të keni shumë surpriza të këndshme, të cilat do jua bëjnë ditën shumë të bukur.

Sot mund të ketë shumë lojëra rreth jush, që mund të jenë argëtuese, por edhe njëkohësisht të lodhshme. Lajmi i mirë është se do të jeni në një pozicion fitues në pothuajse çdo garë.

Dhurojini vetes më shumë pushim. Lodhja e tepërt në këto momente nuk do t’i bënte mirë askujt. Në lidhje me aspektin sentimental, gjasat janë që të merrni lajme pozitive.

Ndjesia juaj e aventurës është e mprehtë tani. Për këtë arsye, këshilloheni që të dëgjoni instinktin tuaj të brendshëm, duke dalë nga përditshmëria. Në aspektin sentimental, gjasat janë që jo gjithçka të ecë sipas parashikimit, por lajmi i mirë është se gjithçka do të jetë kalimtare.

Thellë brenda jush e dini mirë se çfarë po ju pengon për të ecur përpara. Sot, universi do t’ju njoftojë se është koha për t’u përballur me të dhe të shpëtoni një herë e mirë. Këshilloheni të tregoni më shumë kurajë për t’u përballur me të vërtetat.

Brenda jush ekziston qëndrimi se mund të bëni gjithçka. Falë eksperiencës suaj të gjatë, gjasat janë që vërtet të keni sukses. Mbajeni këtë qëndrim çdo ditë dhe do të shikoni se optimizmi do t’ju shpërblehet.

Një dramë e vogël sot do t’ju drejtojë drejt një tranzicioni të madh në jetën tuaj dhe ju duhet të bëni maksimumin. Nëse ia lejoni vetes që të tregoheni më i hapur sot, do të jeni në gjendje të lidheni me njerëzit, në mënyrë më efektive në një mjedis publik.

Ka shumë energji rreth jush sot, por mungon vullneti për të kapur shansin. Përpiquni të jeni më aktiv në bisedat me të tjerët, sepse aty mund të tregoni aftësitë tuaja të vërteta. Në dashuri mund të merrni një impuls të ri mjaft pozitiv.

Të qenurit krenar për veten është një mënyrë e mrekullueshme. Dilni përpara pasqyrës dhe konfirmojani vetes se ju keni shumë vlera. Në fund të fundit, nuk mund të mbështeteni gjithmonë tek të tjerët për të fituar vetëbesimin.

Ndjeni sikur jeni duke lëvizur shpejt, por pa asnjë indikacion se ku po shkoni? Atëherë ndaloni dhe reflektoni. Nuk ka asnjë kuptim që të humbisni më shumë kohë, nëse jeni i paqartë rreth planeve tuaja.

Nëse jeni duke menduar për një lëvizje në karrierë, dërgimi i disa mesazheve tek njerëzit që njihni në biznes mund të sjellë disa drejtime shumë interesante. Nëse jeni duke kërkuar për romancë, dikush nga e kaluara juaj mund të jetë i interesuar për ju.

HOROSKOPI E ENJTE 13 QERSHOR 2019

Është koha për t’u marrë më shumë me ushtrime fizike! Po, do të ishte më mirë për ju që të rrisni nivelin e stërvitjes në jetën tuaj të përditshme. Kjo do të rrisë nivelin e lumturisë dhe do të sjellë më shumë pozitivitet.

Nëse jeni në mes të një lufte për pushtet, sot do të ndodhë një ndryshim i paparashikuar dhe mund të mos jetë në favorin tuaj. Nëse me të vërtetë doni të fitoni, atëherë me çdo kusht, vazhdoni përpara, por kjo betejë të rezultojë në një humbje strategjike.

Ju do të ndjeheni shumë i mprehtë sot dhe do të përfshiheni në diskutime që në një ditë normale nuk do të zgjidhnit të jeni pjesë e tyre. Shkëmbimi i ideve përmes këtyre bisedave do të jetë jashtëzakonisht e këndshme.

Përgatituni për një përvojë të klasit të parë. Së shpejti do të arrini të kaloni disa pengesa delikate në aspektin profesional. Sa i përket dashurisë, ndryshime rrënjësore do të ndodhin.

Disa sfida të vështira që keni kaluar kohët e fundit mund t’ju kenë lënë të ndiheni të lodhur, nëse jo të plagosur dhe të rrahur! Dhe tani nuk mund të ndihesh jashtëzakonisht i sigurt. Por mos harroni se forca juaj e brendshme është ndërtuar ngadalë dhe me siguri.

A po përpiqeni të tërhiqni vëmendjen e dikujt që e konsideroni special? Ju mund të dëshironi vëmendjen e një personi të fuqishëm, i cili mund t’ju ndihmojë të ngjitni shkallët me potencë. E pra sot, gjithçka do të shkojë me sukses.

Sot duhet të gjeni kohë për të dëgjuar miqtë tuaj sot. Pa marrë parasysh se çfarë duan të flasin, shpresat e tyre, frikërat e tyre ose vetëm pak thashetheme të padëmshme – duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe. Këto diskutime do t’ju sjellin disa informata të habitshme.

Është me rëndësi që ju të tregoheni shumë i sjellshëm sot, edhe nëse dikush është i pasjellshëm me ju. Do të ishte me vend që së paku të përpiqeni të qëndroni të sjellshëm. Kujdesi për egon tuaj është, gjithashtu, me rëndësi sot.

Bëhuni gati për të shijuar një ëmbëlsi të re në jetën tuaj. Kjo lloj energjie është ciklike, prandaj mos harroni se çdo gjë që shkon rreth jush duhet të vijë përsëri te ju. Sa i përket aspektit profesional, disa pengesa duhet t’i kaloni duke u mbështetur edhe tek miqtë e besueshëm.

Dita e sotme parashikohet të jetë e mbushur me surpriza të këndshme në aspektin romantik. Nëse prej kohësh keni pritur për të realizuar një lidhje të fortë, shanset janë që kjo të ndodhë.

Për ju, prioritetet e jetës po bëhen më të thjeshta, dhe ju ndiheni më pak të motivuar nga gjërat materiale që të tjerët duket se janë duke kërkuar. Kjo mund të jetë vetëm një fazë, por është një kohë e mirë për ju që të rregulloni veten dhe ta ngadalësoni ritmin tuaj.

Sot mund të keni ndonjë përplasje me një person të cilin e konsideroni rival. Përpiquni të mos i impononi opinionet tuaja te njerëzit që keni pranë. Mendoni për punët tuaja. Mos u përpiqni ta kapni timonin, por lidhni fillimisht rripin e sigurimit.

HOROSKOPI E MARTË 11 QERSHOR 2019

Sot ju nuk do të jeni në gjendje të largoheni, duke u fshehur pas dikujt tjetër ose duke u përpjekur të qëndrosh në vetmi. Edhe nëse keni shumë nevojë për njëfarë paqeje dhe heshtjeje, aktivitetet e ditës do t’ju detyrojnë të përfshiheni në diçka të re.

Sot ju duhet të përcaktoni se cila është gjëja më e rëndësishme në jetën tuaj, ose ndryshe mund të bëni gabimin e vendosjes së karrocës përpara kalit. Kjo do të thotë se nëse duhet të pushoni ose të kujdeseni për veten, atëherë bëni kështu.

Dikush nga e kaluara juaj është kthyer sërish dhe po vepron mbi supozimet e vjetra rreth asaj se kush jeni ju. Kjo do të jetë një pikë kthese delikate, por e rëndësishme në marrëdhënien tuaj është reagimi i këtij personi, që do të përcaktojë nëse e ardhmja do t’ju gjejë më afër ose më larg.

Ditët e errëta të së kaluarës nuk do të kthehen për t’ju ndjekur nga pas, kështu që pse keni frikë të nisni një rrugë të re? Një ide e re do të vijë në jetën tuaj dhe do të digjet me shkëlqim, duke ndriçuar rrugën përpara dhe duke ju treguar se nuk keni frikë. Kjo është një kohë për t’u besuar njerëzve që keni përreth.

Ekziston një betejë që po ndodh brenda jush. Një pjesë e juaja, e cila dëshiron të kalojë të gjithë kohën me njerëz të tjerë po lufton për kontrollin me pjesën e tjetër që thjesht dëshiron të lihet në mendimet e veta. Ju duhet të kaloni më shumë kohë duke vlerësuar gjërat e mira që keni në jetë.

Është një ditë e mrekullueshme për të bërë parashikime. Aftësia për të kuptuar se çfarë po ndodh është e fortë. Njerëzit duhet të mbështeten tek ju për të kuptuar gjithçka rreth zhvillimeve politike, ekonomike, kulturore.

Përdorni intelektin tuaj shumë më tepër sot dhe lëreni mënjanë sensin e humorit për momentin. Njerëzit duhet të dëgjojnë atë që ju me të vërtetë mendoni për çështjet e vështira dhe duhet të keni pozicionin tuaj të palëkundur. Pasioni juaj mund të frymëzojë njerëz të tjerë për të ndryshuar jetën.

Filloni të investoni më shumë rreth pamjes suaj të jashtme. Kështu do të krijoni opinion më pozitiv nëse jeni duke aplikuar për një vend pune. Ruajeni energjinë tuaj dhe jini më të duruar. Kini besim se do të përjetoni atë që meritoni së shpejti.

Përpara se të deklaroni projektet tuaja, përpiquni të hulumtoni në maksimum nëse ato janë të realizueshme. Sot mund të jeni në qendër të vëmendjes së të tjerëve për shkak të punës suaj.

Sot do të ndërmerrni një udhëtim që do të rezultojë relaksues. Përpiquni ta shijoni dhe të mos mendoni aspak për angazhimet në punë. Sa i përket aspektit sentimental, njohje të reja mund të shfaqen.

Një projekt i fundit i juaji është më afër përfundimit nga sa e keni menduar. Nëse keni kohë për të pastruar hapësirën tuaj të punës, bëjeni. Kjo gjë këshillohet edhe në jetën sentimentale. Pastrojeni atë nga persona që shkaktojnë negativitet.

Në çdo gjë që bëni sot, përpiquni të siguroheni që idetë tuaja të shprehen. Është e rëndësishme që mendimet t’ju dëgjohen. Tani po e analizoni botën me shumë efektivitet. Vazhdoni dhe përfitoni nga vrulli i fortë që keni ndërtuar.

HOROSKOPI E DIEL 9 QERSHOR 2019

Dashi

Mos nxitoni sot në marrjen e vendimeve, veçanërisht në lidhje me dashurinë. Shpejtësia shpesh është një këshilltar i keq dhe mund t’ju çojë në vendime të gabuara, që më vonë mund të pendoheni. Për beqarët është një ditë e mirë për takime.

Sot njerëzit që punojnë me ju do të jenë më intruziv se zakonisht. Mundohuni të mbani ato afër, por mos e teproni.

Demi

Një person që nuk e keni parë për një kohë të gjatë mund të kthehet në rrugën tuaj. Jini të kujdesshëm, ndonjëherë këto takime mund të jenë të rrezikshme. Disa situata sot do të bëhen më të qarta dhe madje edhe beqarët do të gjejnë rrugën e tyre.

Disa probleme në punë mund ta bëjnë këtë periudhë të duket negative, por është vetëm një moment kalimtar.

Binjakët

Partneri mund të jetë me të vërtetë i interesuar për një sqarim, vetëm ju nuk do të ecni përpara. Mos e humbisni një mundësi të çmuar për të bërë paqe. Beqarët do të duhet të dallojnë miqësitë, ka ardhur koha për të bërë një pastrim të mirë.

Ji tolerant sot me ata përreth jush. Nëse projektet tuaja nuk përputhen me ato të të tjerëve, mos e bëni këtë problem.

Gaforrja

Fillimi i mrekullueshëm për ditën me Jupiterin në pamje të mirë, ju keni planetët në anën tuaj. Megjithatë, Venusi fshihet dhe kjo mund të krijojë disa probleme në nivelin sentimental. Nëse jeni vetëm, mos lejoni që të jeni të dekurajuar dhe të ecni përpara.

Organizoni ditën tuaj në mënyrën më të mirë duke u përpjekur të angazhoni angazhimet e punës dhe angazhimet sociale bashkëekzistente.

Luani

Kushtoj vëmendje disa njerëzve të bezdisshëm që do të përpiqen ta bëjnë jetën tuaj të vështirë sot. Ndërtoni ditën duke filluar nga siguritë tuaja dhe përpiquni të shfrytëzoni mundësitë e paraqitura për ju. Beqarët mund të bëjnë takime të mëdha, yjet janë në favorin tuaj!

Jupiteri është në një aspekt veçanërisht të favorshëm, do të jetë një ditë e mirë në shumë aspekte.

Virgjëresha

Retë kalimtare do të hedhin hije të vogla në ditën tuaj. Ju ndoshta prisni shumë nga partneri juaj, kështu që përpiquni të jeni më pak kërkues! Nëse jeni vetëm dhe keni marrë disa përgjigje negative, mos reagoni duke hedhur poshtë veten.

Mos u trembni sot, jini me iniciativë dhe përpiquni të kapni çdo mundësi biznesi që ju është dhënë.

Peshorja

Mos i jepni hapësirë ​​njerëzve që duket se ju kundërshtojnë në çdo gjë vetëm për t’ju zhgënjyer. Në vend të kësaj, i kushtoni më shumë vëmendje partnerit që kërkon praninë tuaj. Zemrat e vetmuara do të lejojnë të shkojnë drejt emocioneve.

Në punë është koha më e përshtatshme për të argumentuar me kolegët. Shmangni argumente të panevojshme dhe përpiquni të qëndroni të qetë.

Akrepi

Dikush nga shenja sot mund të vendosë papritmas për të mbyllur një marrëdhënie në çift. Sigurisht që nuk do të jetë një ditë e veçantë nga kjo pikëpamje, por do të jetë më e mirë në mbrëmje. Sot beqarët do të jenë të favorizuar, në pikëpamje të takimeve të reja intriguese.

Nga pikëpamja e punës, sot do të jetë një ditë e qetë, ju nuk do të keni asgjë për të qortuar veten.

Shigjetari

Sot ju mund të merrni mesazhe interesante, Jupiteri dhe Mërkuri janë në favor të disa ndryshimeve në jetën tuaj. Ditë e favorshme edhe në dashuri. Beqarët mund të kenë disa deklarata të papritura dashurie, të kapin rastin për të qenë të lumtur.

Në punë ju do të duhet të kushtoni më shumë vëmendje, sidomos në gjëra të rëndësishme dhe të shmangni harxhimin e energjisë.

Bricjapi

Lajme të mira në sferën sentimentale. Sot do të jetë një ditë pozitive, prandaj gjithmonë shikoni përpara dhe mos ankoheni për ndonjë keqkuptim të vogël me partnerin tuaj. Nëse jeni vetëm dhe dëshironi të kurseni kritikat e panevojshme, mos u besoni njerëzve që nuk i besoni.

Shmangni përtacinë. Nëse doni diçka, merrni përsipër më shumë angazhime.

Ujori

Mos lejoni që të jeni të magjepsur me lajka dhe komplimente të papërshtatshme që dini se nuk jeni shumë të sinqertë. Bëni më të mirën nga një situatë e keqe, por qëndroni të patundur në qëllimet tuaja. Ditë shumë e zënë për beqarët, mund të ketë flirtime të reja.

Ndryshime vijnë në sferën profesionale, sot ju duhet të merrni vendime të rëndësishme dhe përfundimtare.

Peshqit

Një ditë e mahnitshme, erosi është e lartë dhe mund të sheshojë keqkuptimet me partnerin tuaj. Mes puthjeve dhe përqafimeve ju do të jeni në gjendje ta bëni dikë të harrojë mungesën tuaj! Për beqarët do të jetë një ditë e këndshme e mbushur me lajme, takime të shkëlqyera në mbrëmje.

Dita do të provojë të jetë e rëndësishme financiarisht, sot do të ketë të ardhura të shkëlqyera që do t’ju pëlqejnë.

HOROSKOPI E SHTUNË 8 QERSHOR 2019

Do të kaloni një ditë dinamike. Çdo aktivitet në të cilin do të përfshiheni, do të jetë i mirëpritur. Duhet të harroni biznesin duke favorizuar kështu  romancën. Përpiquni të mos prishni atmosferën duke bërë shaka të papranueshme. Është momenti i duhur për të ndërmarrë një hap drejt ëndrrës suaj.

Mos anashkaloni kërkesën e dikujt për ndihmë, pasi mund të jetë në një moment mjaft të vështirë. Mos lejoni askënd t’ju manipulojë, drejtojë ose t’ju detyrojë të përmbushni kërkesa kapricioze. Do të ishte mirë të hiqnit dorë nga një marrëdhënie ‘toksike’ sa më shpejt të jetë mundur.

Gjatë kësaj dite do të jeni shumë larg shtëpisë. Ndoshta do të jeni në një udhëtim ose në një vizitë tek një miku juaj i vjetër. Kjo ditë do t’ju bëjë të ndiheni si udhëtar dhe krejtësisht i lirë. Megjithatë, nëse nuk do të bëni një gjë të tillë, ka gjasa të merreni me disa çështje të rëndësishme familjare.

Sot do të jeni në qendër të vëmendjes. Dikush do t’ju pëlqejë stilin dhe do të vlerësojë rënien tuaj në peshë. Ka gjasa të merrni aprovimin e familjes për një çështje të rëndësishme. Shmangni qëndrimin e gjatë në hapësira të hapura.

Mund të bëheni pjesë e një situate të caktuar, ku duhet të tregoni autoritetin e duhur. Gjatë ditës mund të keni takime me persona të rëndësishme dhe është e rëndësishme të tregoni aftësitë tuaja. Është dita e duhur për të bërë ndryshime në stil.

Ekziston rreziku i skandaleve dhe konflikteve në familje. Megjithatë mund ta shmangni këtë nëse mbani veten nën kontroll. Nuk rekomandohet të diskutoni çështje kontroverse apo të bëni plane për pushimet. Është e rëndësishme të përfshiheni në sporte të ndryshme apo të bëni ushtrime fizike.

Mund të ndiheni të lodhur nga telefonatat e shumta apo mesazhet. Do të keni shumë nevojë për këshillën e një miku të ngushtë. Mund t’ju vijë ftesë për një takim në mbrëmje. Planet nuk janë të mirëpritura, pasi do ta keni të vështirë të menaxhoni ditën.

Do të ndiheni të kënaqur nga rezultatet e kësaj dite. Pjesa më e madhe e eventeve të planifikuara do të realizohen me sukses me ndihëm e miqve apo  të afërmve. Sa i përket marrëdhënies suaj romantike, nuk do të jetë dita e duhur. Ka gjasa të vendosni për t’i dhënë fund lidhjes suaj.

Ngjarjet e ditës së sotme ka gjasa të mos ju krijojnë ndonjë emocion të veçantë. Megjithatë nëse vendosni për pushimet verore, gjërat mund të ndryshojnë. Rekomandohet që këtë të shtunë të udhëtoni dhe të vizitoni vende ku nuk keni qenë më parë.

Do të jeni shumë të ashpër gjatë ditës së sotme me kritikat tuaja. Rekomandohet të mendoheni mirë para se të kaloni tek kritikat. Stresin përpiquni ta kaloni me ushtrime fizike apo sporte të ndryshme dhe jo me mënyra të tjera si alkooli, pasi vetëm do ta përkeqësojë situatën.

Kjo ditë premton të kalojë me qetësi dhe produktivitet. Nëse keni në plan të bëni riparime në shtëpi, është dita e duhur për të nisur punimet. Bëni kujdes dhe shëndetin dhe përmbajuni regjimit ushqimor. Lidhja juaj romantike nuk parashikohet të shkojë ashtu sikurse ju dëshironi.

Sot mund të përballeni me indiferencën e një personi mjaft të veçantë për ju. Nuk përjashtohet mundësia që të bëhet fjalë për mikun tuaj të ngushtë. Nëse ndiheni shumë të ofenduar, duhet të mos komunikoni më si zakonisht me të në mënyrë që të shmangni shkatërrimin e kësaj marrëdhënieje.

HOROSKOPI E PREMTE 7 QERSHOR 2019

Të lindurit e kësaj shenje do të përpiqen të ndryshojnë sjellje. Do tentoni për të luftuar zakonet e këqija. Ka gjasa të dëshpëroheni për shkak të partnerit/partneres suaj. Rekomandohet të nisni një jetë të re. Fillimisht nisni një udhëtim për t’u relaksuar.

Nuk rekomandohet të bëni plane gjatë ditës së sotme. Ka gjasa që gjithçka t’ju anulohet në momentin e fundit. Gjendja financiare do të jetë më mirë se ditët e tjera. Ka gjasa që t’ju shlyejnë një borxh të vjetër. Sa u përket marrëdhënieve financiare nuk parashikohet asgjë e veçantë.

Binjakët duhet të mësojnë të punojnë në grup. Nëse komunikoni ashtu siç duhet dhe respektoni të tjerët, do të arrini rezultate perfekte. Bëni shumë kujdes në mbrëmje, pasi mund të dëmtoheni fizikisht. Nuk rekomandohet të përfshiheni në sporte ekstreme.

Sot mund të përfshiheni në një hobi të ri. Gjithashtu mund të merrni një mësim të veçantë, i cili në të ardhmen mund t’ju sjellë të ardhura të mira. Rekomandohet të ushtroheni më shumë në profesionin tuaj për një pozicion edhe më të mirë. Në mbrëmje mund t’ju vijë një ftesë për të qenë të pranishëm në një event mjaft interesant.

Sot mund të jeni në epiqendër të ngjarjeve të rëndësishme. Megjithatë, bëni kujdes se këto ngjarje mund të kenë edhe pasoja të pakëndshme. Do të jeni në kërkim të të ardhurave, por kjo nuk do të thotë të “shkelni” mbi njerëzit tuaj të dashur.

Duhet të merrni parasysh këshillën e personave të dashur. Mos kini frikë të pranoni se ata kanë të drejtë, edhe pse mund të tingëllojë si një kritikë e ashpër. Në përgjithësi mund të përmbushni çdo qëllim që keni vendosur për sot.

Gjatë kësaj ditë do të jeni shumë bashkëpunues. Kjo do t’ju ndihmojë edhe për të pasur sukses në disa negociata për biznes. Sa i përket anës personale, ekziston mundësia që të gjendeni mes një trekëndëshi dashurie.

Këtë të premte do të ndiheni mjaft të lodhur dhe nuk do të keni dëshirë për të punuar. Kjo nuk është aspak e pranueshme, nëse do t’ju duhet të vendosni për të ardhmen e karrierës suaj apo biznesit. Në mbrëmje do të jeni nën praninë e miqve tuaj të ngushtë.

Nuk duhet të lejoni të tjerët të përfshihen në privatësinë tuaj. Ndoshta dikush do të tentojë të bëjë kompromise për të ndjekur qëllimet egoiste. Përpiquni të mbani veten nën kontroll, relaksohuni dhe ndiqni aktivitetet që ju dëshironi.

Nuk rekomandohet të bëni plane për pushime. Ajo çfarë duhet të bëni menjëherë është një plan për suksesin tuaj profesional. Përkushtojuni punës dhe merrini gjërat me qetësi. Ka gjasa që në mbrëmje të merrni një telefonatë me rëndësi.

Mos u tregoni më kritik seç duhet me njerëzit përreth. Respektoni mendimin e të tjerëve dhe mos u bëni imponues. Pasdite ka gjasa t’i përkushtoheni tërësisht marrëdhënies suaj romantike. Rekomandohet të ftoni partnerin/partneren tuaj në një takim ndryshe nga herët e tjera.

Ka gjasa që sot të jeni të rrethuar nga njerëz jo shumë pozitivë ndaj jush, me të cilët do t’ju duhet edhe të bashkëpunoni. Ka gjasa që të gjitha telashet të përqendrohen në muret e mentalitetit tuaj. Mund të irritoheni dhe të mërziteni gjatë ditës, por përpiquni të mos i shfaqni këto emocione.

HOROSKOPI E ENJTE 6 QERSHOR 2019

 

Të lindurit e kësaj shenje duhet të kujtojnë fjalët e lamtumirës së një të afërmi. Këto fjalë mund të shndërrohen në një litar shpëtimi. Mundohuni të mos dramatizoni dhe shihni se çfarë po ndodh rreth jush. Ka gjasa të merrni një mësim mjaft të ashpër. Sidoqoftë, në mbrëmje, do të kuptoni se pavarësisht humbjeve të vogla, keni fituar diçka me rëndësi. Mundohuni të relaksoheni dhe rifitoni forcën tuaj.

Nuk rekomandohet të reklamoni planet personale. Nëse jeni përdorues aktiv i mediave sociale, duhet të jeni dyfish serioz për të marrë për bazë një këshillë të tillë. Pjesa tjetër e ditës premton të vijojë pa probleme. Nëse keni ndërmend të bëni blerje, fati do të jetë në anën tuaj.

Ekziston mundësia që të shfaqet një person, i cili do të vlerësojë shumë njohuritë, përvojën dhe cilësitë tuaja personale. Mos nxitoni të merrni një hua të madhe për të zgjidhur problemet tuaja. Ndoshta shuma që mungon do t’ju jepet nga miq të ngushtë ose një i afërm. Nuk është dita e duhur sa i përket anës romantike.

Këshillohet të përgatiteni maksimalisht për disa negociata të rëndësishme ose për një intervistë me një punëdhënës potencial. Nëse jeni në proces arsimimi, duhen patjetër të angazhoni tërësisht, përndryshe asgjë nuk do të shkojë ashtu sikurse ju dëshironi. E gjitha kjo do të kërkojë shumë energji duke mos iu lënë vend për privatësi apo për aspekte të tjera.

Sharmi juaj do të tërheqë vëmendjen e dikujt. Nëse jeni në një marrëdhënie romantike mos harroni ndjenjat e partnerit/partneres suaj. Nëse jeni beqarë, mos ndalni kurrë së kërkuari dashurinë. Megjithatë, eksperimentet me paratë, blerjet apo konfliktet duhen shmangur patjetër.

Ka gjasa të përballeni me probleme financiare. Megjithatë do të keni disa ide të pazakonta sesi mund ta kaloni këtë situatë. Në fusha të tjera të jetës, do të mbizotërojë thjeshtësia. Në fakt, kjo është një pikë negative nëse jeni në kërkim të dashurisë.

Do të ndaheni sikur kontrolloheni nga forca të padukshme. Nuk ka gjasa të gjeni justifikime për ato vepra apo mëkate që rrezikoni të kryeni, duke harruar kështu vetëkontrollin ose logjikën. Mund të kërkoni ndihmën e dikujt për të zgjidhur disa nga problemet që po ju mundojnë.

Do të merrni një lajm të mrekullueshëm sot, i cili do të ketë lidhje me jetën tuaj profesionale. Në fusha të tjera të jetës nuk parashikohet asgjë që mund t’ju befasojë, kënaqë apo t’ju mërzisë. Përpiquni të shmangni konfliktet me partnerin/partneren tuaj.

Rekomandohet të kujdeseni më shumë për veten. Mund të eksperimentoni me stilin tuaj të veshjes apo flokëve. Gjithashtu, është një ditë e përshtatshme për reforma në familje. Edhe pse mund të keni pakënaqësi për një prej familjarëve tuaj, është e rëndësishme të mbani veten nën kontroll.

Gjatë ditës do të përballeni disa herë me një situatë të caktuar, e cila do të kërkojë, analizë dhe reflektim nga ana juaj. Kushtojini vëmendje personave që përpiqen t’ju ndihmojnë. Mbrëmjen do ta kaloni në heshtje. Është e rëndësishme të gjeni kohë për partnerin/partneren tuaj.

Nuk rekomandohet ta kaloni ditën duke folur për të ardhmen. Do të ndiheni të kënaqur me anën financiare, por gjithsesi bëni shumë kujdes me shpenzimet gjatë kësaj të enjte. Në mbrëmje është e rëndësishme të qëndroni pranë familjarëve. Ndoshta disa prej tyre kanë nevojë për më shumë dashuri dhe përkujdesje.

Nuk këshillohet të nxirrni konkluzione sa i përket fatit personal. Teksa gjithçka sot mund t’ju duket e zezë, shumë shpejt gjithçka mund të ndryshojë. Ndërkohë mund të mendoni sesi të rrisni të ardhurat dhe të përmirësoni mirëqenien.

HOROSKOPI E MËRKURË 5 QERSHOR 2019

 

Dashi

Parashikohet një ditë e mbushur me nervozizëm dhe negativitet, nga e cila me zor do prisni që të dilni. Mundohuni që të mos humbni durimin dhe të prisni deri sa kjo e mërkurë të kalojë.

Demi

Jeta juaj ka ndryshuar ose është duke ndryshuar radikalisht, kjo për shkak të vullnetit tuaj. Jo gjithmonë ndryshimet kanë qenë të dëshiruara ose pozitive, përkundrazi kanë qenë të rënda, por pavarësisht kësaj do të gjeni forcën për ti përballuar sa më mirë.

Binjakët

Kjo ditë do të jetë neutrale, por gjatë saj mund të keni probleme ligjore, të cilat do të kërkojnë zgjidhje. Mundohuni që të ecni përpara me vendosmëri.

Gaforrja

E mërkura do të jetë pozitive dhe disi frenetike, ku të gjithë planetet do i keni në favor, me përjashtim të Saturnit. Kjo gjë do të bëjë që të ndiheni disi konfuz dhe me dëshirë për gjëra të ndaluara si dhe një dashuri të pamundur për tu arritur.

Luani

Parashikohet një ditë neutrale gjatë së cilës duhet të rishihni një sjellje lidhur me dashurinë, sidomos nëse momentalisht jeni vetëm. Mundohuni që të mos keni shumë pretendime dhe të shkoni kundër të tjerëve.

Virgjëresha

Ju pret një ditë pozitive, gjatë së cilës keni lënë pas shpine një javë të mbushur me nervozizëm. Edhe në punë parashikohen projekte mjaft të mira. Dashuria do të ecë më së miri, ku mund të bëni apo merrni propozime të bukura.

Peshorja

Mundohuni që të mos zemëroheni dhe të qëndroni larg stresit, pasi kjo ditë do të jetë disi e komplikuar, gjatë së cilës mund të ketë probleme dhe polemika të llojeve të ndryshme. Por bëni mirë që ta lini ditën që të ecë normalisht.

Akrepi

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive dhe e rëndësishme, ku yjet do të jenë në favorin tuaj. Parashikohet një ditë gjatë së cilës do të ketë përmirësime të ndjeshme.

Shigjetari

Hëna nuk do të ketë më ndikim negativ në shenjën tuaj, duke sjellë përmirësime. Parashikohet një ditë neutrale, ku do të shqyrtoni mirë situatën profesionale.

Bricjapi

Do të jetë një ditë e komplikuar, ku nervozizmi do të dominojë në sferën profesionale. Bëni kujdes, pasi këto tensione mund të reflektohen edhe në dashuri, duke sjellë pasoja negative.

Ujori

Urani vijon të ketë ndikim në shenjën tuaj, duke bërë që të ndjeni nevojën për liri. Vlerësoni më mirë situatat, para se të merrni vendime pa u bërë pishman.

Peshqit

Kjo e mërkurë do ju gjejë të karikuar me fuqi. Do të arrini që të bini në sy dhe të nxirrni në pah të drejtën tuaj, lidhur me çështje të vjetra. Sa i takon dashurisë, nuk do të ndihen ende të qetë plotësisht, dhe kjo gjë pasi mund ta mbani mendjen tek situata të së kaluarës.

HOROSKOPI E MARTË 4 QERSHOR 2019


 

Të lindurit e kësaj shenje mund të tundohen gjatë ditës së sotme. Mos u ndjeni keq nëse keni nevojë të kërkoni ndihmën e një miku. Kjo mund t’ju ndihmojë për t’u promovuar ose për të nisur një punë të re më me perspektivë.

Do të përqendroheni tek rezultatet e fitoreve të fundit. Ekziston mundësia që diçka për të cilën jeni përpjekur maksimalisht, do të funksionojë së fundmi. Do të ndiheni shumë të lumtur me atë çfarë po ndodh në fushën e dashurisë.

Të lindurit e kësaj shenje duhet të bëjnë shumë kujdes sot, pasi rrezikojnë të dëmtohen fizikisht në punë. Gjithashtu, kujdes duhet të tregoni edhe kur të konsumoni ushqim jashtë. Sa i përket marrëdhënies romantike, gjithçka do të shkojë ashtu sikurse ju dëshironi.

Duhet të fokusoheni tek detyrat tuaja sot dhe t’i përfundoni ato. Kjo do t’ju ndihmojë për të arritur qëllimet tuaja në anën profesionale. Mbani nën kontroll emocionet. Mendohuni mirë para se të zgjidhni sesi do të veprime.

Mund të bëni një eksperiment të vogël në jetën tuaj të dashurisë. Mos hezitoni të nisni një marrëdhënie me një person që ka tjetër karakter nga ju. Nëse jeni në një marrëdhënie, shmangni telashet sa më shumë të mundeni.

Rekomandohet që të mendoheni më shumë para se shprehni diçka me rëndësi. Mos refuzoni të nisni një marrëdhënie dashurie vetëm se persona që ka shfaqur interes ndaj jush nuk ka të ardhura të larta apo një pozicion prestigjioz në aspektin profesional.

Mund të veproni për atë çfarë keni menduar deri tani. Mund të bëhet fjalë edhe për një aventurë, e cila mund të bëhet realitet së shpejti. Gjithashtu, është momenti të veproni nëse dëshironi të bëni ndryshime të mëdha në jetën tuaj personale.

Tani ndjeheni të mbyllur nga bota, që do të thotë se i gjithë kreativiteti juaj do të jetë i fshehur nga të tjerët. Nëse doni të jeni vetëm, ashtu qoftë. Por nëse jeni duke pritur që dikush t’ju ndihmojë të dilni në botë, po humbni kohë.

Ruani pak kohë për të ndihmuar ata që janë në nevojë. Bëni kujdes me aventurat romantike sot. Sigurohu që ti dhe partneri/partnerja të jeni në një linjë. Gjithashtu, rekomandohet të bëni një vizitë tek mjeku, për të pasur nën kontroll diçka që mund të keni vënë re së fundi.

Përpiquni të mos kapeni pas detajeve në çdo aspekt të jetës suaj. Nëse jeni në punë, kujdesuni për punët tuaja dhe mos u përfshini në gjithçka. Në mbrëmje rekomandohet të qëndroni pranë familjes dhe t’i kushtoni asaj kohën e duhur.

Do të jetë një ditë rutinë si në aspektin personal ashtu edhe në atë profesional. E vetmja gjë qe mund të shkojë ndryshe nga çfarë kishit planifikuar është buxheti. Mund të keni rënie të financave duke mos ju lejuar të bëni blerjet që dëshironi.

Ekziston mundësia që të përdorni sharmin gjatë ditës si në aspektin profesional, ashtu edhe në atë personal. Megjithatë, mos harroni se çfarë pasojash mund të sjellë një romancë në punë. Sakaq, në mbrëmje nëse nuk përfshiheni në kreativitet, do të keni mungesë frymëzimi.

HOROSKOPI I JAVËS 3-9 QERSHOR 2019

 

Dashi21. mars – 20. prill

Do i urreni konfliktet ju të dashuruarit dhe gjithë këtë jave do bëni te pamundurën për t’i mbajtur ato larg. Mund te hiqni dore edhe nga disa zakone te vjetra për te mirën e marrëdhënies. Beqaret duhet te jene me te vëmendshëm sepse ne ndonjë nga këto dite mund te ndodhe një takim i papritur. Çështjet financiare mbajini me tepër nen kontroll dhe mos e lëshoni dorën me shpenzimet për asnjë arsye. Shëndeti nuk do jete i keq. Do jeni plot energji dhe nuk do keni shqetësime si me pare. Në punë, Marsi do ju bëjë më energjikë dhe më luftarakë. Keni për të pasur zhvillime goxha pozitive në projektin që keni nisur. Me familjarët çdo gjë ka par t’u sqaruar shpejt.

Demi21. prill – 21. maj

Nëse i vini vetes qëllime gjate kësaj jave mundet edhe t’ia dilni ju te dashuruarit. Pas te martës duhet t’i kushtoni me shume kohe atij qe keni ne krah dhe t’i tregoni sa shume qe e doni. Beqaret do ndihen me te gatshëm për te provuar një eksperience te re sepse do ju pëlqejë shume personi qe do ndeshin. Perspektivat financiare do jene goxha te mira. Do jeni edhe me te arsyeshëm dhe do kujdeseni për çdo hap. Gjendja shëndetësore nuk do jete fort e mire kështu qe mundohuni te kujdeseni pak me tepër dhe te bini ne peshe. Ne pune për fat te mire do keni shume energji dhe komunikimi nga ana tjetër do ju beje te ecni te sigurt përpara. Ne familje do jeni edhe me te përgjegjshëm.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Falë mbështetjes qe do iu japë Marsi këtë javë do keni një marrëdhënie dashurore te shkëlqyer. Gjerat do ju ecin aq mire saqë do bëni shume xheloze. Çdo dite do jete plot ngjyra te veçanta. Për beqaret gjithashtu do shtohen mundësitë për te filluar aventura kalimtare, por emocionuese. Kini parasysh ditën e enjte. Financat do ndikohen nga Hëna. Jo se do ketë shume probleme, por situata nuk do jete shume e qëndrueshme. Gjeni mënyrat për t’i menaxhuar me mire ato. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Do jeni ne forme te përkryer dhe nuk do ndiheni keq asnjë dite. Ne pune Jupiteri do ua vere me ne pah aftësitë qe keni. Nëse ju behet një propozim i ri pranojeni sepse nuk keni për t’u zhgënjyer. Jeta familjare nuk do jete e vështirë.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Lëvizja yjore do sjelle përmirësime te vogla ne jetën tuaj ne çift. Do jeni me te gatshëm për te bashkëpunuar dhe do lini gjera te tjera pas dore për t’u përkujdesur për partnerin. Beqareve do ju mungoje një person ne krah, por nuk do kenë aftësinë e duhur joshëse për ta bere dike për vete. Sektorin e financave do e keni vete ne dore për ta rregulluar. Nëse bëni përpjekjet e duhura sigurisht qe gjithçka do ece me se miri. Shëndeti nuk do jete i keq, megjithëse mund te ketë edhe ndonjë dhimbje shpike apo kockash. Ne pune do jeni mjaft profesioniste dhe do ndërmerrni iniciativa te reja. Situata dalëngadalë do përmirësohet edhe me shume. Ne familje nuk do ketë asgjë ndryshe nga zakonisht.

Luani23. korrik – 22. gusht

Jeta juaj ne çift ka për t’iu sjelle kënaqësi te jashtëzakonshme gjate kësaj jave. Do ndiheni shumë të qete ne çdo moment dhe do dashuroheni pa e vrare mendjen për asgjë tjetër. Beqaret do kenë dite te mbushura me lumturi dhe nuk do mërziten asnjë moment. Ne planin financiar nuk do jeni gjithmonë te logjikshëm, por planetët do ju mbrojnë nga çdo problem serioz. Shëndeti nuk do jete i keq, por ne disa momente ankthi do ju duket mbytës dhe mezi do merrni fryme. Ne pune do ndërmerrni iniciativa te reja dhe do eksploroni gjera ndryshe nga zakonisht. Mosha dhe vështirësitë ju kane pjekur goxha. Marrëdhënia me familjaret do jetë e këndshme dhe mund te organizoni festa.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Venusi dhe Marsi do kujdesen shume për dashurinë këtë jave dhe do ju mundësojnë një ambient melankolik dhe te ngrohte. Shprehuni si ta ndieni dhe mos u kompleksoni asnjë çast. Beqaret ditët e para do i kenë te zakonshme, ndërkohë qe pas te mërkurës do ndodhin gjerat me te bukura. Pas disa probleme qe keni pasur me financat gjendja me ne fund do filloje te stabilizohet. Ndihma dhe këshillat e te afërmve janë ato qe ju kane nxjerre nga bataku ku kishit rene. Shëndeti do ketë edhe momente disi te trazuara, megjithatë ne tërësi asgjë serioze. Për punën do jete periudhe shume e rëndësishme për t’i orientuar ku duhet projektet. Po ja dolët këtë jave do i kini gjerat me te lehta me pas. Familja si zakonisht.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Do jeni shume xheloze për partnerin tuaj gjate kësaj jave dhe ka rrezik qe te keni edhe debate te zjarrta me te. Mos dyshoni ne çdo moment sepse nuk i bëni mire as lidhjes dhe as vetes tuaj. Beqaret do jene me fat ne dashuri dhe do e gjejnë qe ne fillim te javës personin për te cilin do ju rrahe zemra fort. Gjithçka do ndryshoje për mire për ta. Ne planin financiar ka rrezik t’iu dalin goxha probleme dhe vështirësi kështu qe merrni masa ose kërkoni ndihme. Gjendja shëndetësore do jete e shkëlqyer ne çdo moment. Ne pune duhet t’i argumentoni idetë qe keni dhe mund te merrni edhe përgjigje pozitive për kërkesat qe keni. Jeta familjare do përballet me sfida te mëdha.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Nuk duhet te nxitoheni për asgjë këtë jave ju te dashuruarit sepse mund te pendoheni. Gjithçka ka kohen e vet kur duhet te ndodhe kështu qe mos kërkoni gjera me ngulm nga partneri. Beqaret duhet t’i marrin gjerat si t’iu vijnë dhe kane për t’u kënaqur me shume se kurrë. Nga fundi i javës mund te ndodhe edhe diçka vërtet fantastike. Financat nuk do jene shume te ekuilibruara, por kjo nuk do te thotë qe ju te bini ne pesimizëm. Te gjithë kalojnë probleme, por lum ata qe nuk dorëzohen para tyre. Shëndeti do ketë disa shqetësime te vogla, por asgjë për t’u alarmuar. Ne pune do jeni profesioniste dhe mjaft këmbëngulës. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Jeta juaj ne çift do jete shume here me e mire këtë jave. Klima do jete çdo dite e ngrohte dhe nuk do keni aspak mosmarrëveshje te forta. Beqaret do mendojnë me shume për te pasur dike pranë e për te kaluar momente intime sasa për te krijuar një lidhje serioze. Me mire te përfitojnë nga mundësitë për aventura kalimtare dhe kur te ndihen gati te kërkojnë personin me te cilin te kalojnë jetën. Ne planin financiar do ju gjeni menjëherë zgjidhje problemeve dhe pas te mërkurës gjendja do jete e shkëlqyer. Shëndeti here pas here mund te ketë disa shqetësime. Kujdes me tepër duhet te bëjnë ata qe kane probleme me tensionin. Ne pune do jeni mjaft profesioniste dhe do keni vetëm arritje. Familja do jete e qëndrueshme.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Këtë jave duhet te bëni shume kujdes juve qe jeni ne një lidhje pasi yjet do ju bëjnë te palogjikshëm dhe mund te bëni gabime. Kujdes edhe me tradhtitë sepse do shkatërroni çdo gjë te bukur qe keni ndërtuar. Beqaret duhet te bëhen gati për te përjetuar kënaqësi dhe emocione te forta. Nga mesi i jave do e takojnë edhe ata princin e kaltër dhe do ndodhe një dashuri me shikim te pare. Buxheti do jete i mire, prandaj mund ta kryeni investimi e menduar. Shëndeti mund te ketë vetëm ndonjë problem dermatologjik te lehte dhe asgjë me shume. Ne pune, nëse bëni pak me tepër përpjekje dhe nuk dorëzoheni para sfidave, keni për te arritur me lart nga sa mendonit. Mundësitë janë te mira. Familja pa probleme.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Venusi dhe Marsi do ju bëjnë me sensuale gjate kësaj jave dhe entuziazmin do dini ta shprehni me mënyra nga me te ndryshmet. Dëshirat shprehini ashtu si do i ndjeni sepse partneri edhe mund t’ua plotësojë të gjitha. Beqaret do kenë mundësi te mira për te realizuar takime, por kokëfortësia dhe mendjemadhësia do beje qe ata persona t’ia mbathin menjëherë. Situatën financiare do e mbani nen kontroll dhe nuk do bëni asnjë çmenduri. Gjendja morale do jete here pas here e rene dhe nuk do ndiheni ne forme te shkëlqyer. Ne pune do flisni shume këtë jave dhe asnjë detaj nuk do ju shpëtojë. Përpjekjet qe do bëni do japin rezultatet e veta. Ne familje do mbizotërojë gjate gjithë kohës qetësia.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Marrëdhënia juaj me personin qe keni ne krah do jete e shkëlqyer dhe e mbushur me emocione. Pasioni do ju pushtoje gjate gjithë kohës dhe nuk do keni asnjë lloj debati me njeri-tjetrin. Ne fakt te dy do jeni tolerante ne maksimum. Beqaret duhet te bëhen gati për disa ndodhi te këndshme ne jetën e tyre sentimentale, megjithatë para se te hedhin çdo hap duhet te reflektojnë gjate. Ne planin financiar duhet t’i bëni me kujdes llogarite dhe do shmangni kështu çdo lloj problemi. Për shëndet edhe me te mire mundohuni te mos lodheni shume dhe te ushqeheni sa me mire. Jupiteri do përkujdeset gjithmonë për sektorin profesional dhe do ju ndihmoje te kaloni sfidat e vështira. Familja do jete mbështetëse.

HOROSKOPI E HËNË 3 QERSHOR 2019

Nëse e nisni mëngjesin me një ego të shëndetshme, do të gëzoni një ditë plot me veprime dhe gjëra interesante, argëtuese për të bërë. Kjo nuk është një nga ato ditë ku ju do të donit të mos bini në sy.

Ka qenë një fluks energjie rreth jush për një kohë të gjatë – si pozitive dhe negative. Ju nuk jeni ende në ndonjë pozitë për të zgjidhur problemet dhe për t’u çliruar nga gjërat e këqija, por së shpejti do të ketë dritë në fund të tunelit.

Një nga të njohurit e rinj po bën çdo përpjekje për të qenë pjesë më e rëndësishme e jetës tuaj. Por marrëdhëniet tuaja gjithmonë duhet të bazohen në zgjedhjen dhe respektin reciprok, dhe kjo nuk ndryshon.

Reagimi juaj i shpejtë do t’ju vijë në shpëtim kur dikush që ka tendencën t’i thotë gjërat pa i menduar mirë. Ju do të zbutni situatën deri në pikë sa pala tjetër do të ndjejë admirim ndaj jush.

Ajo që ju mendoni për gjërat është e rëndësishme për njerëzit me të cilët shoqëroheni sot, por ju duhet të jeni në rregull me faktin se ajo që thoni sonte mund të jetë shumë ndryshe nga ajo që thoni në mëngjes. Gjatë ditës, do të takoni dikë që ndryshon mendimin tuaj për diçka të rëndësishme.

Sot nuk është koha për të filluar të bëhesh shumë luftarak me njerëzit e tjerë. Edhe nëse dikush po kërcënon reputacionin tuaj ose reputacionin e dikujt që e doni, nuk është e mençur që ju të bëni lëvizjen e parë fyese. Në çdo lloj gare apo konflikti sot, duhet të frenoni impulsin tuaj.

Dita jote do të ngarkohet me ekstreme – një minutë ju do të ngazëlleheni për ngjarjet e ditës dhe në minutën e ardhshme do të jeni në gjendje të fokusoheni vetëm në gjërat negative ose në gjëra që mund të shkojnë keq. Ju takon të qëndroni pozitivisht dhe optimistë.

Një energji e fortë po pulson sot, dhe ju keni potencial të jeni një forcë jashtëzakonisht pozitive, prandaj përpiquni të përfshiheni me sa më shumë akte mirësie që të jetë e mundur. Nëse u shërbeni njerëzve sot, ata mund të jenë në gjendje t’ju shërbejnë nesër.

Do të ndiheni i fortë sot sepse rrethoheni nga një lloj energjie që i bën njerëzit të mos ju dalin përpara! Kjo fuqi do ju mundësojë që të realizoni shumë gjëra të rëndësishme që më parë i kishit menduar të parealizueshme.

Përpiquni të mendoni më shumë për gjërat që kanë të bëjnë me pushimet dhe argëtimin. Mos u angazhoni kaq fort në punë, sepse në fund lodhja do t’ju zhgënjejë duke bërë që të hiqni dorë.

Jeni duke kaluar momente relaksi kjo si pasojë e energjisë pozitive që ju rrethon. Shfrytëzojeni këtë moment të mirë për të realizuar diçka që e keni pasur në mendje prej shumë kohësh. Në dashuri kërkohet më shumë vëmendje nga ju.

Sot, njerëzit do t’i përgjigjen shumë më mirë shembujve konkretë sesa koncepteve të paqarta. Pra, përpiquni të krijoni një shprehje fizike të ideve që dëshironi të përcillni. Ju duhet ta ushtroni kreativitetin tuaj sa më shumë që të jetë e mundur sot-dhe të përpiqeni të integroni aktivitetin fizik.