VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E PREMTE 7 QERSHOR 2019

By | June 7, 2019

Komentet

Lamtumirë Peter Fonda, aktori bir i Henry dhe yll i fillmit “Easy Rider”, ndahet nga jeta 79 vjeç

VOAL – Aktori amerikan Peter Fonda, i njohur për filmin kult “Easy Rider”, u nda nga jeta të premten në shtëpinë e tij në Los Angeles. Ikona e lëvizjes hippie ishte 79 vjeç dhe vuante nga kanceri në mushkëri.

Djali i yllit të Hollivudit Henry Fonda dhe vëllai i Jane Fonda, në vitin 1969  luajti pjesën e Wyatt – Captain America in Easy Rider, filmi i drejtuar nga Dennis Hopper që ngjall kërkimin për liri përmes një odiseje në lëvizje në ambientet e mëdha të Jugperëndimit Amerikan.

Imazhi i Peter Fonda në Harley-Davidson me flamurin e yjeve dhe vijave ka bërë historinë e kinemasë së kohës.
AFP

HOROSKOPI E PREMTE 17 GUSHT 2019

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet t’i vendosin limite impulseve emocionale. Qeshni kur dëshironi të qeshni dhe mos hezitoni të qani nëse e ndjeni të nevojshme ta bëni një gjë të tillë. Ka gjasa të takoni njerëz të rinj, me të cilët do të keni dëshirë të qëndroni gjatë.

Demi

Demët duhet të shohin aspiratat kreative. Ekziston një probabilitet i lartë që të krijoni një kryevepër të vërtetë. Mund të merrni një dhuratë të çmuar nga një person mjaft i veçantë, çfarë do t’ju mbushë emocionalisht. Nuk është dita e duhur që beqarët e kësaj shenje të shprehin dashurinë.

Binjakët

Binjakët do të duken sensualë këtë të shtunë. Kjo padyshim do të tërheqë interesin e disa personave të seksit të kundërt dhe përgjithësisht do të rigjallërojë jetën personale. Shmangni aventurat, sportet ekstreme dhe kazinotë.

Gaforrja

Do të keni shanse për sukses në aspektin personal. Nëse jeni në një lidhje romantike, gjeni kohë për tu relaksuar dhe për të qëndruar pranë njëri-tjetrit. Mund të kaloni momente nën shoqërinë e miqve, por asgjë nuk do t’jua heqë vëmendjen nga partneri/partnerja juaj. Nuk është momenti i duhur për shpenzime apo blerje të pamenduara mirë.

Luani

Do të keni vëmendjen maksimale nga seksi i kundërt. Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të gjejnë njeriun e zemrës, pavarësisht diferencave të konsiderueshme të moshës. Mos lejoni të tjerët në asnjë moment të ndërhyjnë në jetën tuaj familjare dhe ruani krenarinë.

Virgjëresha

Kjo ditë premton të jetë nisja e një kapitulli të ri në jetën tuaj. Ka gjasa të keni ndryshime të mëdha në jetën personale. Dikush mund të nisë një lidhje të re romantike ndërsa një tjetër mund të vendosë për divorc. Mendohuni mirë para çdo vendimi që mund të merrni.

Peshorja

Peshoret rekomandohet që këtë ditë pushimi t’ia dedikojnë jetës personale dhe mirëqenies. Ka gjasa të përjetoni lodhje dhe zemërim. Duke marrë parasysh këtë, mendoni mundësitë më të mira për të shmangur momente të tilla.

Akrepi

Mund të kaloni një të shtunë të lodhshme. Ekziston mundësia që shumë detyra, të cilat i keni konsideruar të përfunduara, të kërkojnë vëmendje të mëtejshme. Mos hezitoni t’i kërkoni ndihmë të afërmve apo miqve që i besoni plotësisht.

Shigjetari

Bëni kujdes, pasi situata të caktuara mund t’ju çojnë drejt veprimeve që janë kundër interesave të familjes suaj. Merrni parasysh këshillat e familjarëve. Është dita e duhur për aventura apo për udhëtime të shkurtra. Ekziston mundësia e një lidhjeje të re romantike.

Bricjapi

Bricjapët mund të tërheqin vëmendjen e personave përreth për shkak të lookut. Mund të jetë një kombinim i gabuar në veshjen tuaj çfarë do të bëjë të komentoheni prej tyre. Nëse keni ndërmend t’i shprehni ndenjat dikujt, tregohuni sa më klasikë.

Ujori

Ujorët do të ndihen mjaft të kënaqur nga ngjarjet e kësaj dite. Ka gjasa të përfundoni të gjitha detyrat që kishit në plan. Shmangni diferencat në familje dhe përpiquni të komunikoni hapur me të afërmit tuaj. Nuk është dita e duhur për të ndërmarrë një udhëtim.

Peshqit

Përpiquni që sot të relaksoheni dhe jo të nxitoni. Nuk do ta keni të nevojshme të gjeni zgjidhjen urgjente të një problemi me të cilin mund të përballeni. Ka gjasa të mos realizoni një plan, të cilin keni kohë që e mendoni.

HOROSKOPI E PREMTE 16 GUSHT 2019

Dashi

Kushtojini më shumë vëmendje kredibilitetit tuaj. Reputacioni juaj duhet të jetë një nga shqetësimet tuaja kryesore, prandaj kujdesuni që ta shfaqni veten në mënyrë më të mirë.

Demi

Ju mund të ndryshoni mendjen e disa njerëzve shumë të rëndësishëm sot – gjithçka që duhet të bëni është të jeni të guximshëm! Planet tuaja janë të forta. Përdorni hijeshinë dhe logjikën tuaj për të ndikuar te njerëzit.

Binjakët

Eshtë veprim i zgjuar të silleni mirë rreth një shefi, por është po aq e rëndësishme të trajtoni bashkëpunëtorët me sasinë e respektit që dëshironi të merrni. Mendoni më shumë në lidhje me financat tuaja.

Gaforrja

Ju nuk jeni personi i parë që keni probleme në punë, megjithëse mund të jeni personi i parë që shkoni kaq gjatë pa e trajtuar. Mos lejoni askënd që të marrë vlerësimin që ju takon juve. Tregohuni i hapur.

Luani

Përshtypjet e para janë mbresa të forta, por ato nuk janë gjithmonë përshtypjet e sakta! Mos e harroni këtë sot kur të takoheni me dikë që mund t’ju duket arrogant. Jepini kohë vetes për ta njohur atë më mirë.

Virgjëresha

Sot do t’ju duhet që të bëni përshtypje tek një person i rëndësishëm, i cili mund të jetë një epror. Mos i bëni gjërat të tepruara sepse do të të përfundoni duke bërë të kundërtën. Sa i përket financave, mund t’ju duhet të shpenzoni më shumë sot.

Peshorja

Çështjet tuaja të vjetra meritojnë të jenë aty ku duhet të jenë të gjitha çështjet e vjetra, te e shkuara. Mos u përpiqni ta mbani ujin ndërsa rrjedh nën urë sepse thjesht do të përfundoni duke u lagur. Koha ecën përpara. Këtë duhet të bëni edhe ju.

Akrepi

Kalojeni këtë ditë sikur po ecni nëpër një kopsht me lule. Do të gjeni disa surpriza të bukura befasuese, disa pamje tërheqëse dhe disa përjetime intriguese. Hiqni dorë nga ambicia juaj.

Shigjetari

Pak përpjekje mund të japin rezultate të mëdha, kështu që lini mënjanë një takim në kafe dhe angazhohuni për të realizuar një projekt. Sa i përket situatës financiare, gjasat janë që të merrni lajme pozitive.

Bricjapi

Pavarësisht sa fuqi dhe ndikim keni mbi njerëzit dhe paragjykimet e tyre, ju nuk mund të siguroni një rezultat pozitiv. Pse duhet të shqetësoheni kaq shumë se çfarë mendojnë të tjerët? Rëndësi ka vetëm që të ndiqni mënyrën tuaj të të vepruarit.

Ujori

Ju do të jeni burim frymëzimi për dikë sot. Nëse aktualisht po kaloni momente shumë pozitive, kjo është falë përpjekjeve tuaja të vazhdueshme. Në dashuri parashikohen disa zhvillime pozitive që mund t’jua ndryshojnë të gjithë ditën.

Peshqit

Sot niveli i sharmit tuaj do të jetë më i theksuar, kjo falë pozicionimit të planetëve që e favorizojnë shenjën tuaj. Gëzojuni momentit duke dalë me miq të mirë, por edhe duke bërë njohje të reja.

HOROSKOPI E ENJTE 15 GUSHT 2019

Dikush që zakonisht është mjaft introvert nuk do të jetë aspak i turpshëm sot, sepse ai ose ajo ka ndonjë lajm të shkëlqyer dhe dëshiron ta ndajë atë me botën! Duhet të përpiqeni të tregoni sa më shumë entuziazëm dhe mbështetje.

Shanset janë të mëdha për realizimin e një prej projekteve tuaja. Duhet të keni intensitetin e nevojshëm për të qenë të fokusuar në qëllimet tuaja. Thashethemet boshe janë një humbje kohe dhe ju e dini këtë.

Sot pastroni ndërgjegjen duke thënë më në fund atë që keni dashur t’i thoni dikujt. Shqetësimet tuaja mund të shndërrohen në paranojë. Përpiquni të qetësoheni dhe t’i mendoni gjërat në mënyrë të qetë.

Një marrëdhënie e re profesionale po fillon dhe do të merrni më shumë shpërblime ndërsa ditët kalojnë. Ju mund t’u jepni lamtumirën trazirave emocionale në këtë fushë të jetës suaj.

Arritjet janë të larta në jetën tuaj, gjë që nuk është vetëm emocionuese, por edhe një shenjë e mirë që po i afroheni suksesit që dëshironi. Sidoqoftë, duhet të keni kujdes me njerëzit që mund të mos kenë interesat. Dikush mund të jetë duke hartuar një skemë kundër jush.

Sot do të keni ndjesinë se dikush po ju fsheh disa informacione. Pavarësisht nëse keni të drejtë apo jo, kjo ndjenjë e shqetësuar nuk do të largohet derisa të arrini që të merrni përgjigje. Pyeteni këtë person nëse ka ndonjë gjë që duhet t’jua thotë.

Ju pëlqen të bëni shumë shpenzime sa u përket veshjeve, por sot do t’ju duhet të kurseni. Gjeni mënyra më krijuese për t’u dëfryer. Situata ekonomike aktuale nuk është në momentin më të mirë.

Një vijë e hollë e ndan vetëbesimin me arrogancën. Duhet të tregoheni më modest në një grup shoqëror. Sa u përket financave, gjasat janë që të merrni disa lajme interesante.

Sot idetë dhe ëndrrat tuaja do të jenë shumë më interesante se zakonisht. Nëse keni mundësi të pjesë një sasi të mirë kohe vetëm sot, atëherë bëjeni këtë. Me të vërtetë do të kënaqeni.

A po e humbni durimin me dikë me të cilin nuk mund të arsyetoni? Mos e fajësoni veten, sepse keni bërë maksimumin për të arritur një marrëveshje. Ka ardhur koha që t’i shprehni ndjenjat ndaj dikujt që ju pëlqen.

Mos u shqetësoni nëse dikush me të cilin keni kaluar shumë kohë, sot nuk do të jetë pranë jush. Ky person mund të jetë ende i interesuar për ju, por gjithashtu ka edhe shumë angazhime të tjera.

Sot mund të merrni ndonjë ftesë për ndonjë aktivitet social-kulturor. Mos e refuzoni, sepse do t’ju mbushë me informacion interesant. Gjithashtu, mund të takoni njerëz të rinj, që në të ardhmen mund të bëhen miq të mirë.

HOROSKOPI E MËRKURË 14 GUSHT 2019

Ju nuk keni asgjë për të fshehur dhe asgjë për t’u frikësuar, kështu që shprehuni ashtu si ndiheni. Jini të sinqertë në lidhje me shqetësimet tuaja dhe do të ndiheni më i çliruar.

Besoni thashethemet që keni dëgjuar kohët e fundit, sepse ato janë të vërteta dhe sa më shpejt ta pranoni këtë, aq më shpejt do të përgatiteni për pasojat. Kuptoni se xhelozia e disa njerëzve është problemi i tyre dhe jo i juaji.

Sot do të takoni një person argëtues, i cili do t’jua bëjë ditën të pazakontë. Eshtë nga ato ditë ku ju nuk keni planifikuar asgjë e megjithatë, nuk do të jetë si ditët e tjera. Shijojeni në maksimum.

Tani e tutje shmangni përfshirjen me njerëzit, motivimet e të cilëve ju ngatërrojnë, ju zhgënjejnë ose ju shqetësojnë. Jo të gjithë duhet të jenë miku juaj më i mirë. Bëni një përzgjedhje të zgjuar.

Ka shumë mundësi të mrekullueshme për të ushqyer egon tuaj sot. Një person tërheqës e ka vëmendjen te ju. Dikush po përpiqet t’ju njohë më mirë. Mos i anashkaloni buzëqeshjet që merrni në rrugë.

Një ndryshim i mendimit nuk nënkupton domosdoshmërish një ndryshim në moral, kështu që është e rëndësishme të respektoni miqtë tuaj, që nuk pajtohen me mënyrën se si ndiheni për çështje të caktuara. Dy njerëz që nuk pajtohen për diçka mund të jenë të virtytshëm. Në dashuri dëgjoni mendimin ndryshe.

Nëse po flisni shumë për ndryshimet që dëshironi të bëni në jetën tuaj, mund të bëni presion shumë mbi veten tuaj, duke u dhënë pritshmëri njerëzve. Herët a vonë do të duhet të filloni të jepni rezultate. Sot ju duhet të veproni, jo të diskutoni.

Ka tension në ajër dhe një fjalë e gabuar mund të shkaktojë trazira. Mos shkaktoni dallgë, veçanërisht nëse nuk dini saktësisht se çfarë po ndodh. Kjo vlen edhe për raportin tuaj me dikë.

Dikush në një pozicion shumë të fuqishëm është i etur të dëgjojë atë që mendon për një zhvillim të kohëve të fundit. Supozimet do t’ju mashtrojnë sot. Mënyra e vetme për të mësuar të vërtetën është të themi të vërtetën.

Nga ana shoqërore ju mund të ndiheni më pak energjikë, por kjo nuk do të dëmtojë pozicionin tuaj social. Edhe pse ndoshta nuk do të dëshironit të dilnit, organizoni diçka brenda ambienteve të shtëpisë.

Gjërat janë ngadalësuar pak në jetën tuaj, por kjo nuk duket se po ndikon aspak në nivelet e energjisë suaj! Jeni akoma duke shfrytëzuar të gjitha hapësirat për të gjetur mundësi të reja. Bëjini gjërat nëse besoni me pasion te suksesi juaj.

Sot mund t’ju duhet të jeni më i drejtpërdrejtë për të arritur qëllimin tuaj. Një ngjarje e ardhshme familjare po ju entuziazmon, sepse do të shihni disa fytyra miqësore që ju kanë munguar.

HOROSKOPI E MARTË 13 GUSHT 2019

Truri juaj është jashtëzakonisht aktiv tani dhe po ju bën shumë produktiv dhe ambicioz. Si pasojë, do të keni pak durim për njerëzit që përpiqen t’ju ngadalësojnë. Mos humbisni asnjë moment me të tillë njerëz.

Do të hyjë shumë lumturi në jetën tuaj dhe ju e meritoni atë, prandaj shijojeni! Mos harroni të falënderoni universin. Ndërsa dita përparon, do të ndodhë diçka që e bën një nga marrëdhëniet tuaja të afërta të rritet edhe të bëhet më intensive.

Mënyra më e mirë për të siguruar të keni një ditë perfekte është të siguroheni se trupi juaj do të jetë në formë. Gjithashtu, tani është një kohë e mirë për të marrë masa parandaluese kundër një problemi fizik.

Nëse nuk merrni masa paraprake për të mbrojtur veten nga ankthi që po përhapet, jeta juaj mund të hyjë në një periudhë shumë të gjatë trazirash dhe pasigurie. Mos u shoqëroni me njerëz që sjellin negativitet te ju.

Mund të ndjeni se një person në një pozitë autoriteti po flirton me ju. Çdo shenjë inkurajimi nga ana juaj mund të keqkuptohet dhe mund të përdoret kundër jush më vonë. Përpiquni të mos përzieni jetën tuaj profesionale me jetën tuaj personale.

Yjet thonë se sot është një ditë që të mendoni për veten tuaj dhe të bëni atë që mendoni se është e drejtë. Në një moment të caktuar, duhet ta vendosni veten si prioritet. Kapni timonin e jetës suaj dhe drejtohuni drejt vendit ku dëshironi të shkoni.

Sot sekreti për të mbijetuar në një situatë delikate është që të shmangni konfuzionin duke dëgjuar me kujdes. Bëni disa pyetje interesante, por jo shumë personale dhe do të merrni një informacion të hollësishëm. Njohja me njerëz të rinj do t’ju ndihmojë të ndiheni më të qetë.

Po bëheni gjithnjë e më i zënë me punë, kështu që është koha që të jeni shumë më selektivë sa u përket personave me të cilët kaloni kohën tuaj të lirë. Nëse jeni të përfshirë në një marrëdhënie, mund t’ju duhet ta vendosni atë në pritje për pak kohë.

Të kesh ëndrra dhe të punosh për t’i realizuar ato është shumë e rëndësishme. Megjithatë, është po aq e rëndësishme që të kuptoni se kur duhet ta braktisni njërën prej tyre. Në dashuri nevojitet më shumë angazhim.

Në një situatë të tensionuar që mund të përfshijë miq ose bashkëpunëtorë, nuk do të bënit keq që të shmangeni. Do të ishte më mirë nëse tregoheni asnjanës, sepse kjo do të vlerësohet në të ardhmen.

Mos supozoni më të keqen në një situatë. Në fakt, duhet të mendoni më të mirën. Duke mbledhur energji pozitive, shanset janë që edhe një situatë negative të shndërrohet në pozitive. Kanalizoni padurimin tuaj në kuriozitet dhe kreativitet.

Fitoni njohuri që do të ndërtoni aftësitë. Ndërtoni aftësitë tuaja dhe do të ndërtoni suksesin tuaj. Mos hiqni dorë nga të mësuarit, sepse do të keni shumë përfitime prej saj.

HOROSKOPI I JAVËS 12-18 GUSHT 2019

Dashi

Dashuria: Do të jetë një javë lajmesh për ju, çiftet do të përpiqen të lënë mënjanë dallimet e tyre për të ndjekur një projekt shumë më të madh. Beqarët do shpërthejnë me gëzim nga çdo pore, pasi do të ndjehen të lirë dhe të pavarur. Kjo do t’i bëjë ata të argëtohen dhe të mos mendojnë shumë për shpirtin binjak i cili , është akoma larg për të arritur.

Puna: Ju jeni në ekuilibër për një vendim në lidhje me mundësitë profesionale. Mundohuni të përqendroheni në hapësirën tuaj dhe mos supozoni se ajo që keni planifikuar kalon. Sidoqoftë, mund të ndiqeni nga dikush që di si të vozisë dhe në fund do të shihni që do të keni mundësi të zgjidhni.

Demi

Dashuria: Jepuni njerëzve që janë afër jush vëmendjen që meritojnë, shpesh nuk e vini re se sa shumë ju duan. Çiftet e sapokrijuara do të vazhdojnë në hapa të vegjël dhe do të jenë në gjendje të kërkojnë konfirmime për të treguar veten e tyre. Beqarët do të përfitojnë nga gjendja e tyre për t’i dhënë vetes gëzimin e duhur.

Puna: Java do të jetë plot angazhime dhe vetëm gjatë fundjavës do të keni mundësi të gjeni një kohë të lirë për t’u çlodhur. Sidoqoftë, ju jeni të kënaqur me atë që keni arritur dhe mundësitë që keni shfrytëzuar, të cilat ju kanë dhënë mundësinë të shpreheni pa rezerva.

Binjakët

Dashuria: Ju ndoshta do të duhet të kaloni ca kohë për të pastruar mendjen tuaj dhe të kuptoni se cilat janë ndjenjat tuaja të vërteta. Çiftet do të duhet të verifikojnë nëse prania e partnerit është thelbësore për ta, ose nëse ata mund të bëjnë pa atë. Beqarët preferojnë të mos u japin shumë besim disa njerëzve, pasi dëshirojnë të kërkojnë ca kohë për veten e tyre.

Puna: Ju keni disa ëndrra për punën, dhe këtë javë mund të bëni disa. Sidoqoftë, gjithmonë përpiquni të tregoheni në anën tuaj më të mirë, ku ndjeheni të qetë dhe të lirë për t’u rritur. Edhe nëse ka disa probleme të vogla, do të duhet t’i merrni me shumë qetësi dhe t’i zgjidhni pa u drejtuar në ndonjë lloj mashtrimi.

Gaforrja

Dashuria: Kaloni më shumë kohë me njerëzit më të afërt me ju, dhe lërini ata të kuptojnë se sa e rëndësishme është që ata të jenë të pranishëm në jetën tuaj. Në miqësi, përkundrazi, filloni të eliminoni ato miqësi që nuk ju çojnë asgjëkund. Çiftet do të jenë në gjendje të përqëndrohen më shumë në të ardhmen, ndërsa beqarët do e bëjnë jetën e vështirë për disa njerëz dhe mund të jenë të zhgënjyer.

Puna: Mundohuni të merrni pak kohë për të kuptuar se cilat zgjedhje janë më të favorshme për të ardhmen tuaj dhe mos u frikësoni për kërkesat e thjeshta të bëra nga shefi juaj.

Luani

Dashuria: Një javë e mbushur me lajme dhe ndryshime ju presin. Çiftet do të duhet të mbajnë në mend aspiratat e tyre, dhe do të ishte më mirë të flisnim qartë për të shmangur keqkuptimet. Beqarët do preferojnë të vazhdojnë të ndjekin disa njohje, por ata do ta bëjnë këtë në një mënyrë argëtuese dhe të pakujdesshme. Gjëja e rëndësishme është të mos gënjesh.

Puna: Këtë javë ju keni zgjedhur aktivitete më pak të kërkuara në mënyrë që të relaksoheni dhe të mos bëni angazhime të mëtejshme. Sidoqoftë, mund të ketë goditje të vogla që do të kërkojnë të gjithë energjinë tuaj. Ju me siguri i keni të gjitha aftësitë për të përfunduar çdo punë dhe për të arritur qëllimin e dëshiruar.

Virgjëresha

Dashuria: Java për Virgjëreshat do të kalojë pa stres dhe edhe ju mund të shijoni një pushim të merituar duke iu përkushtuar vetes hobit tuaj dhe argëtimit në shoqërinë e të dashurit tuaj. Çiftet do të duhet të kërkojnë kohë për të qenë bashkë. Beqarët nuk do të duhet të shpresojnë shumë në situata që mund ta bëjnë dikë tjetër në telashe.

Puna: Nëse nuk doni komplikime, këtë javë do të bënit mirë të mos ndërmerrni shumë projekte, do të përfundonit që të përballonit gjëra të pamundura. Ndaloni dhe gjeni zgjidhje për të zgjidhur të gjitha çështjet me të cilat jeni përballur deri tani, dhe në një kohë të shkurtër.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë do të ndjeheni të lirë, të lehta si ajri dhe do të kaloni pjesën më të madhe të kohës tuaj duke u argëtuar. Çiftet do të gjejnë një pikë takimi në çdo fjalim dhe gjithçka do të shkojë mirë. Beqarët nuk do ta kenë asnjë vështirësi të kuptojnë se cila është mënyra për të fituar zemrën e dikujt për të cilin ata interesohen veçanërisht.

Puna: Puna këtë javë mund të mos ju japë kënaqësitë për të cilat po shpresonit, por nuk do të duhet ta shfrytëzoni atë personalisht, në fakt, do të duhet të shfrytëzoni sa më shumë nga çdo mundësi që të mos keni pendim. Kështu që nuk do të arrini të thoni që nuk keni provuar, dhe pak nga pak jeni të sigurt që do të mblidhni rezultate. Relaksohuni dhe mendoni sidomos për veten tuaj.

Akrepi

Dashuria: Aktivitetet tuaja të punës gjatë kësaj jave mund t’ju largojnë nga jeta juaj e dashurisë. Herë pas here duhet të hidhni një vështrim se si gjërat po shkojnë rreth jush, veçanërisht nëse keni një histori dashurie që po ndodh. Çiftet mund të kenë ndjenja të trazuara, ndërsa beqarët do synojnë të takojnë dikë interesant.

Puna: Mundohuni të shfrytëzoni sa më shumë kohën dhe aftësitë tuaja këtë javë. Sidoqoftë, sapo të keni kohë, lini mënjanë punën dhe të gjitha përgjegjësitë që vijojnë për të hedhur një vështrim në të ardhmen, për të vlerësuar situatën me kujdes.

Shigjetari

Dashuria: Theshtë java e duhur për të korrigjuar të gjitha dallimet që kanë ndodhur në marrëdhënien në çift. Edhe pse mund të ketë disa vështirësi në rifillimin dhe planifikimin e projekteve për të ardhmen, megjithatë do të jeni në gjendje të merrni më tw mirën falë ndjenjave. Beqarët do përpiqen të bëjnë diçka të re, gjë që mund t’i stimulojë ata të takojnë njerëz të rinj.

Puna: Do të keni shumë punë për të bërë gjatë javës dhe mund të dilni shumë të lodhur. Njihuni me njerëzit përreth jush dhe rrëmbeni ato që do t’ju tregohen korrekt. Mos lejoni që të ndikoheni nga njerëz ndërhyrës dhe mashtrues.

Bricjapi

Dashuria: Nga pikëpamja sentimentale këtë javë nuk ka vështirësi, duhet të përfitoni nga ajo që keni pranë që e duan njëri-tjetrin dhe të bëjnë të ndjeni të gjithë afeksionet. Nëse jeni çift, mund të shkëmbeni ide dhe mendime me partnerin tuaj pa probleme. Beqarët do aktivizohen për të krijuar një rreth miqësish për t’u argëtuar.

Puna: Në punë do të jetë e pashmangshme të krijoni një marrëdhënie të bazuar në respekt dhe ndershmëri me kolegët dhe punëdhënësit. Përpjekjet tuaja do të paguhen mjaft dhe madje nëse ka vështirësi do të mbështeteni nga një ekip që ju vlerëson dhe ju beson.

Ujori

Dashuria: Këtë javë keni vështirësi në marrjen e vendimeve për histori emocionuese, veçanërisht nëse jo gjithmonë ju jepni atyre vlerën e duhur. Çiftet nuk do të dinë të trajtojnë disa goditje të vogla, por do të përpiqen t’i rregullojnë ato sidoqoftë. Beqarët nuk do të duhet të gjykojnë njerëzit pa i njohur ata, por edhe ata duhet të hapen për tu vlerësuar për ato që janë.

Puna: Puna në këtë kohë nuk është aq intensive sa keni shpresuar. Ju jeni mjaft të lirë për të trajtuar gjithçka sipas nevojave tuaja, kështu që duhet ta vlerësoni këtë privilegj dhe ta merrni atë si një gjë të mirë. Gjithashtu, përpiqu të mos fajësosh ata që kanë bërë gabime të vogla, nuk ka asnjë arsye të nxehesh shumë për gjëra të vogla.

Peshqit

Dashuria: Deri në mes të javës gjithçka do të vazhdojë pa shumë risi për ata që kanë lindur nga shenja por nga e enjtja e tutje situata do të ndryshojë. Nëse jeni në çift, do të duhet të jeni pak më të qartë për ndjenjat tuaja. Beqarët duhet të rishqyrtojnë disa propozime për takim. Ju duhet të argëtoheni çdo herë pas here, madje duke i bërë gjërat menjëherë me personin tjetër.

Puna: Këtë javë do të keni disa vështirësi në vendin e punës që as ju nuk mund të menaxhoni me fitim, prandaj mos prisni shumë nga të tjerët. Sidoqoftë, duhet të përqendroheni nëse doni të rritni të ardhurat tuaja. Horoskopi rekomandon mbajtjen e marrëdhënieve të qëndrueshme, në mënyrë që gjithmonë të jap një përshtypje pozitive për të gjithë.

HOROSKOPI E HËNË 12 GUSHT 2019

Gjërat po nxehen në një nga marrëdhëniet tuaja dhe jo në mënyrë të mirë. Në vend që të shqetësoheni, kjo është koha për të punuar shumë për një kompromis. Përpiquni të arrini harmoninë me këtë person dhe mos u bëni kokëfortë.

A ndiheni nën presion për të qenë aktiv tani, kur me të vërtetë nuk dëshironi të jeni? Dëgjoni veten dhe ndiqni gjendjen shpirtërore, pavarësisht nga ato që njerëzit e tjerë mund të thonë. Ata duhet të mësojnë se si të negociojnë dhe të arsyetojnë me ju.

Ju keni një ndjenjë shumë të admirueshme të përgjegjësisë personale për atë që po bëni tani, por a është plotësisht e garantuar? Sa u përket disa angazhimeve, delegoni disa nga detyrat tuaja te të tjerët. Lironi veten nga të paktën një përgjegjësi.

Ka shumë mënyra të ndryshme për të djegur kaloritë shtesë për të cilat shqetësoheni. Gjithçka që duhet të bëni është të angazhoheni në aktivitete sportive, por gjithashtu të tregoni kujdes me dietën. Një vrapim i shkurtër në park do t’ju bëjë mirë.

Eshtë koha për të përqendruar më shumë energjinë në jetën tuaj shoqërore. Shumë mundësi për të parë shfaqje të bukura me miq të dashur që keni kohë pa i takuar. Para se të mbarojë java, duhet të planifikoni një takim me persona që sjellin gëzim në jetën tuaj.

Vetëm se keni një bisedë të thellë dhe domethënëse me dikë nuk do të thotë që një romancë është duke nisur mes jush. Merrini gjërat në mënyrë graduale dhe do të shihni sa mirë do të do të shkojë gjithçka.

E dini atë shprehje, “Ndaloni dhe nuhatni trëndafilat”? Epo, sot nuk duhet të ndaleni vetëm dhe t’i nuhasni, por të meditoni mbi to dhe të merrni frymë thellë! Vlerësimi i bukurisë natyrore do t’ju lidhë me fuqinë e universit dhe do t’ju japë një ndjenjë të mrekullueshme të të qenit në paqe me botën.

Jeni shumë sharmantë, por mund të mos jetë e mjaftueshme për të tërhequr vëmendjen e një personi të caktuar. Përqendrohuni te njerëzit që ju vlerësojnë dhe mos i lini pas dore ata. Do ta fitoni personin për të cilin keni interes duke i dhënë kohën e duhur.

Ndonjëherë njerëzit zgjedhin të tregojnë dashurinë në mënyra të çuditshme, që ju mund të mos i vlerësoni plotësisht. E vërteta mund të jetë e ashpër, por kur vjen nga dikush që e doni, gjithashtu mund të jetë shumë e dobishme.

Sot do të merreni me shumë projekte të ndryshme të vogla të cilat mund të presin. Përqendrohuni në marrëdhënien tuaj me një person, i cili jua ndjen mungesën tuaj. Në punë nevojitet pak më shumë vëmendje nga ju.

Është një ditë e bukur për të menduar për veten. Mos harxhoni kohë me gjëra të lodhshme. Sa i përket raportit tuaj me një person, mund të përballeni me disa diskutime, të cilat nuk duhet të dalin jashtë kornizës së normales.

Ju nuk duhet të premtoni të bëni diçka që nuk jeni të sigurt se mund ta bëni. Përdorni fakte dhe shifra për të dhënë mendimin tuaj. Bërja e pyetjeve do t’ju ndihmojë të shmangni bërjen e të njëjtit gabim herën tjetër.

HOROSKOPI E DIEL 11 GUSHT 2019

Duke qenë zemërgjerë, ju po i frymëzoni njerëzit përreth jush të bëjnë të njëjtën gjë. Dikush në rrethin tuaj shoqëror, i cili njihet si egoist i padurueshëm, po kupton se ka njerëz të tjerë në planet. Ju jeni pjesë e arsyes për këtë ndryshim.

Keni nevojë që të arratiseni nga rutina juaj e përditshme dhe të argëtoheni. Gjeni mundësinë për të shijuar një darkë të këndshme me njerëz që doni dhe mos u shqetësoni se çfarë ndodh jashtë rrethit tuaj.

Sot do të jeni i shoqëruar nga njerëz me të cilët keni shumë sinergji. Do t’ju duket sikur lexoni mendimet e njëri-tjetrit. Kjo sinergji do të jetë një mjet tepër i dobishëm për t’i mbajtur të gjithë në gjendje të mirë shpirtërore.

Gjërat nuk do të shkojnë shumë mirë për dikë në jetën tuaj. Papritur, dikush që e keni shikuar si një shembull nuk do të jetë një model i përshtatshëm. Pasi të rikuperoheni nga tronditja, merrni disa shënime, sepse kjo është një mundësi e mrekullueshme për të zënë mend.

Shfrytëzoni rastin dhe thoni atë që vërtet ndjeni sot, veçanërisht nëse mendoni se njerëzit në dhomë do të habiten ose shokohen nga deklaratat tuaja. Mos kini frikë të shpreheni edhe nëse dikush nuk ndihet mirë. Te tjerët do t’ju mendojnë gjithmonë si njeri të sinqertë.

Qëndroni larg nga qendrat tregtare sot. Ekziston mundësia që të harxhoni të gjitha paratë. Kurseni diçka për momente delikate. Në aspektin profesional jo gjithçka po shkon siç duhet.

Kur ka qenë hera e fundit që keni flirtuar? Nuk ka asgjë të keqe kur e bën dikë tjetër të ndjehet mirë. Kujtojani vetes së jeta supozohet të jetë argëtuese! Planifikoni ndonjë udhëtim jashtë vendit.

Sot do t’ju duhet të veproni duke u bazuar tek impulset dhe jo te fuqia e arsyes. Në aspektin profesional veproni ashtu siç e ndjeni përballë një kolegu. Situata financiare duket shumë e mirë.

Dashuria që ndani me miqtë tuaj është shumë e fortë tani. Njerëzit që me vetëdije zgjedhin të jenë në jetën tuaj, janë njerëzit me të cilët duhet të përpiqeni të kaloni kohën tuaj sot. Mund të ketë më pak angazhim me këta njerëz, por kjo nuk është gjithmonë një gjë e keqe.

Sot do t’ju duhet që të përfshiheni në një diskutim që herë pas herë mund të dalë nga korniza e normales. Duhet të jeni i qetë për të dëgjuar me vëmendje dhe për të dhënë përgjigjet e nevojshme.

Sot është një ditë e mirë për t’u lidhur me dikë me të cilin normalisht nuk do të dëshironit të kaloni kohë. Ai ose ajo mund të mos jetë personi juaj i preferuar, por së bashku ju mund të krijoni diçka të mrekullueshme. Edhe në punë do të shoqëroheni me persona që dikur nuk i donit pranë.

Idetë tuaja mund të jenë shumë të mira sot, por mos i jepni ato pa jua kërkuar dikush. Në aspektin financiar, mund të merrni disa të ardhura që vijnë falë një investimi. Në aspektin romantik, sot mund të takoni një person interesant.

HOROSKOPI E SHTUNË 10 GUSHT 2019

Fatkeqësisht, kur të zbuloni të vërtetën mbi një çështje të caktuar, mund të zhgënjeheni. Mësohuni të përballeni me zhgënjimin, sepse është pjesë e jetës. Kjo gjë këshillohet kryesisht në aspektin romantik.

Sigurohuni që ora juaj e alarmit po funksionon, sepse do të duhet të keni kohën e duhur për gjithçka që keni planifikuar sot! Gjërat janë në rrugën e tyre drejt finalizimit, dhe, nëse nuk qëndroni në një hap të përkryer me njerëzit përreth jush, mund të humbisni diçka.

Duket se personi për të cilin keni tentuar kaq shumë që t’i tërhiqni vëmendjen, por fillon t’ju përgjigjet. Kjo është diçka që do t’ju gëzojë. Tani është koha që të thyeni akullin dhe të bisedoni.

Axhenda juaj do të jetë disi më e relaksuar edhe pse disa njerëz rreth jush po përpiqen të vendosin kufizime. Anashkaloni çdo person i cili ju pengon në progresin tuaj. Kaloni një ditë sa më kreative.

Ajo që keni menduar të ishte e rëndësishme në jetën tuaj mund të mos duket kaq e rëndësishme sot. Ka ardhur koha për të rivlerësuar përparësitë tuaja. Bota përreth jush po kalon disa ndryshime, dhe perspektiva juaj po zhvendoset së bashku me të. Edukoni veten dhe zgjeroni horizontet tuaja.

Sot mund t’ju duhet të dilni nga rutina juaj e përditshme. Shprehjet e mirësisë do të lulëzojnë përreth jush, siç bëjnë lulet në pranverë. Kjo ditë mund t’ju dërgojë në drejtimin e duhur të jetës tuaj.

Nëse jeni më pak të entuziazmuar nga situata juaj e tanishme e punësimit, merrni këshillat e dikujt që ishte dikur në këpucët tuaja. Ajo që dëgjoni mund të mos jetë e këndshme, por do t’ju ndihmojë të përqendroheni në ato që duhet të bëni më tej.

Ekziston një sasi e tepërt energjie tronditëse që po ndodh në jetën tuaj tani – kryesisht për shkak të disa mendimeve negativë që po lëvizin rreth jush. Merrni kontrollin e jetës tuaj dhe anuloni disa takime sot. Ju nuk u keni borxh atyre asgjë përveç ndershmërisë.

Dita e sotme ofron mundësinë për të krijuar një pikë kthese të madhe në një nga marrëdhëniet tuaja jo-romantike. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të rrëzoni nivelin e vëmendjes që i keni kushtuar këtij personi. Duhet të modifikoni sjelljen tuaj në mënyrë që të jetë më e saktë.

E gjithë energjia dhe imagjinata juaj do të përqendrohen në gjetjen e mënyrave për të shpëtuar një marrëdhënie. Të qenit i vetëdijshëm për problemet që ekzistojnë është me shumë rëndësi për të gjetur edhe trajtimin e duhur.

Ju keni njohuri të shkëlqyera për ngjarjet kryesore që po ndodhin rreth jush në aspektin profesional. Mos i digjni urat që keni ndërtuar me shumë mund me disa njerëz. Në aspektin sentimental parashikohen zhvillime pozitive.

Sot puna në ekip do të rezultojë e suksesshme. Angazhohuni në projekte të përbashkëta, sepse do të dilni i fituar. Në aspektin sentimental, parashikohen disa zhvillime interesante që do t’jua mbushin ditën me surpriza.

HOROSKOPI E PREMTE 9 GUSHT 2019

Sot është një kohë shumë e mirë për të nisur një projekt të madh, ose për të nënshkruar ndonjë dokument ligjor. Herët a vonë ju duhet të ndaloni të mendoni dhe të filloni punën për të realizuar synimet tuaja.

Ju keni një aftësi që përmes ekzagjerimit të bëni për vete miqtë, të afërmit dhe bashkëpunëtorët tuaj. Por sot duhet të bëni kujdes, duke mos e përdorur vend e pa vend. Sot mundohuni të mos jepni shumë informacione personale.

Energjia në jetën tuaj sot është e përqëndruar te veprimi! Koha është e përshtatshme për hulumtime dhe planifikim. Dera nuk do të jetë e hapur, ndaj do të duhet që atë ta hapni ju.

Qëndrimet e këqija, ndjenjat negative dhe urrejtja duhet të lihen mënjanë. Pozitiviteti do të shoqërohet me pozitivitet. Në aspektin sentimental, gjërat sot duken stabël, por shtoni pak më shumë emocion.

Kur jeni plot bindje dhe besim, të marrësh përsipër një rrezik nuk është aq e frikshme. Nëse rriteni dhe nuk pajtoheni publikisht me dikë sot, do të mbështeteni dhe brohoriteni. Shumë njerëz do të bien dakord me ju. Baticë po kthehet dhe ju jeni në krye të një anije të lavdishme që po lundron në një muzg shumë të bukur.

Nëse portofoli juaj është i fryrë tani, kjo nuk do të thotë që ju duhet ta vendosni atë në një dietë! Shmangni shpenzimet e mëdha sot, veçanërisht gjithçka që nuk ju nevojitet. Nëse është e nevojshme, merrni një mik që t’ju tërheqë vëmendjen nga blerjet.

Një ose dy ditë pushim do t’ju ndihmojë të vlerësoni më shumë punën. Së shpejti do të riktheheni në aksion intensiv që do të nevojitet më shumë energji nga ana juaj. Një koleg nuk po tregohet shumë dashamirës ndaj jush.

Tregohuni më i buzëqeshur me njerëzit. Kjo do t’ju hapë shumë dyer. Nëse rrezatoni mirësi, energjia që do të përcillni do t’ju rrethojë edhe ju. Në çështjet e dashurisë keni nevojë për stabilitet.

Sot do të rrethoheni nga njerëz që ju duan dhe ju admirojnë. Do të merrni shumë mesazhe pozitive, që mund t’jua bëjnë ditën shumë interesante. Edhe situata profesionale parashikohet të jetë e mirë.

Ju keni një detyrë kryesore për të përmbushur sot dhe një gjë do të garantojë suksesin, detajet. Kushtojini vëmendje hollësive për të arritur suksesin që ju mungon. Kjo gjë vlen edhe në sektorin e punës.

Ju keni standarde të larta intelektuale, gjë që është e mirë. Mos i komprometoni pritshmëritë tuaja vetëm sepse keni frikë se do të zhgënjeheni. Në aspektin romantik, keni nevojë për variacion.

Universi po ju jep më shumë energji sot dhe kjo mund të shkaktojë disa probleme me marrëdhëniet e të gjitha llojeve. Kjo nuk është domosdoshmërish diçka për t’u shqetësuar, por tregoni kujdes. Në aspektin financiar, mund të merrni një shumë parash.

HOROSKOPI E ENJTE 8 GUSHT 2019

Jo çdo ditë mund të jetë fantastike. Sot nuk do të ketë shumë përparim në ndonjë nga projektet tuaja kjo për shkak të mungesës së frymëzimit. Jini të durueshëm dhe besoni se gjërat do të ndodhin në momentin e duhur.

Ju keni fuqinë për të përmirësuar gjendjen shpirtërore të dikujt thjesht duke e lënë atë të ketë më shumë kontroll mbi gjërat e tij. Nëse insistoni të bëni absolutisht gjithçka vetë, do të përfshiheni në mënyrë të pashmangshme në një luftë të shëmtuar për pushtet.

Mos i shikoni gjërat bardhë e zi, por shtoni pak më shumë ngjyrë. Pesimizmi nuk i bën mirë askujt, por në rastin tuaj mund të shkaktojë dëme. Edhe në aspektin sentimental, gjërat do të kenë nevojë për më shumë impuls.

Gjatë gjithë ditës, do të ndjeni një nevojë të pangopshme për ‘më shumë” të çfarëdo gjëje që keni tani. Ana ekstravagante e natyrës suaj është në kontroll të plotë dhe kjo do t’ju ndihmojë që të realizoni qëllimet tuaja.

Nëse keni lënë një detyrë të papërfunduar sot është momenti që t’i riktheheni dhe ta mbaroni atë. Sot do t’ju duhet të jepni goditjen e fundit në një plan ose projekt. Sa i përket aspektit sentimental, do të merrni disa informacione që do t’ju gëzojnë.

Ju keni mjaft të drejtë që të mbroni atë që besoni, por sot duhet të përpiqeni të kuptoni se jo të gjithë mendimet tuaja kërkojnë një qëndrim kaq të ngurtë. Në fakt, mund të nevojitet që të jeni pak më fleksibël. Kjo këshillohet sidomos në aspektin profesional.

Pavarësisht se sa e errët mund të jetë dita, miqtë tuaj mund t’ju sjellin të gjithë diellin që ju nevojitet! Ju keni qenë drita në jetën e tyre për disa kohë tani, dhe është radha e tyre t’ju kujtojnë se sa përrallore, tërheqëse, interesante dhe unike jeni!

Ka ardhur koha që ju me të vërtetë ta sfidoni veten! Nëse keni shijuar një sukses mesatar, ka ardhur koha që të dilni nga zona e rehatit. Përdorni trurin tuaj në një mënyrë krejt të re për të vlerësuar një situatë.

Nëse po mendoni për ndonjë udhëtim këtë vit, sot është dita për t’i vënë gjërat në lëvizje. Gozhdoni datat dhe provoni të shikoni opsione të përballueshme transporti. Nëse prisni shumë gjatë për të ecur përpara me planet tuaja, mund të humbisni një mundësi të bukur.

Sot mund të mos jetë një ditë jashtëzakonisht e lehtë për ju, por do të jetë patjetër një ditë prodhuese! Mendja juaj do të qëndrojë e përqendruar në një detyrë me precizion dhe kjo do t’ju lejojë të shmangni shpërqendrimet. Të gjithë elementët e ndryshëm të jetës tuaj po bëhen së bashku.

Bërja e një kompromisi mund të mos duket si shumë argëtuese tani, por mund të të duhet të heqësh dorë nga disa gjëra që menduat se ishin detyrim. Përafrimi i qëllimeve tuaja me qëllimet e njerëzve të tjerë do të pasurojë udhëtimin tuaj.

Sot mund të merrni disa lajme interesante sa i përket aspektit profesional. Një promovim mund të sjell shumë gëzim, por, gjithashtu, edhe shumë përgjegjësi. Nëse jeni konsekuent në punën tuaj, gjithçka do të bëhet më e lehtë.