VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MËRKURË 4 DHJETOR 2019

By | December 4, 2019

Komentet

HOROSKOPI E DIEL 20 SHTATOR 2020

Dashi
Të veprosh në mënyrë impulsive nuk do të jetë aspak problem sot. Kujdesi ka vendin e vet në jetë, por jo sot. Do të ndiheni mirë si në jetën personale ashtu edhe profesionale.
Demi
Ka njerez perreth jush qe merren shume me veten, madje dikush prej tyre mund të sillet me arrogancë. Mos lejoni që sjellja e tyre të ndikojë tek ju. Sa i përket marrëdhënies në çift, disa persona të kësaj shenje rekomandohen të jenë më seriozë.
Binjakët
Mos lejoni që veprimet tuaja të diskutohen nga të tjerët sot. Bëni gjithçka që mendoni se është gjëja e duhur, pa marrë parasysh se çfarë thotë dikush tjetër. Sigurisht, mund të përfliteni se jeni egoist, por vetëm nga njerëz që veprojnë nga xhelozia.
Gaforrja
Planet tuaja të ardhshme po bëjnë që të tërhiqeni paksa nga problemet e përditshme. Megjithatë mos lejoni që përqendrimi në të ardhmen të mos ju lejojë të bëni punën e duhur sot. Gjithcka ka kohën e vet.
Luani
Mund të gjendeni në një situatë, ku do të ndiheni të papërgatitur. Përpiquni të jeni i qetë. Nervozizmi vetëm do të bëjë që të vendosni një mur të pakapërcyeshëm. Eshtë koha të lini personalitetin tuaj të vërtetë të dalë në pah.
Virgjëresha
Çdo bisedë që mund të keni me një person të rëndësishëm sot në aspektin profesional do të shkojë mirë, nëse nuk nxirrni në pah më shumë seç duhet arritjet tuaja. Thjeshtësia do t’ju sjellë shumë më shumë respekt sesa krenaria.
Peshorja
Mund të kënaqeni pafund pas disa lajmeve të rëndësishme sot. Ekziston mundësia për rritje të përgjegjësive në aspektin profesional. Bëhuni gati të viheni në qendër të vëmendjes.
Akrepi
Mënyra më e shpejtë për të rritur vetëbesimin është të provoni diçka që nuk e keni provuar kurrë më parë. Sigurisht, mund të jetë pak e frikshme, por parashikohet se sfida do të kalojë me sukses! Sa i përket marrëdhënies në çift, momente mjaft të bukura po afrojnë.
Shigjetari
Një mundësi e re për punë mund të vijë në rrugën tuaj, kështu që nëse doni ta kapni atë, mos e humbni shansin sot! Rekomandohet të dilni pak nga zona juaj e rehatisë. Nëse vërtet e dëshironi, patjetër që mund ta realizoni!
Bricjapi
Ju keni perjetuar aq shumë sa të kuptoni se askush nuk është perfekt. Jeni tepër kërkues ndaj vetes, por mos e teproni me pakënaqësitë. Vlerësoni arritjet tuaja.
Ujori
Një kompromis i fundit që keni bërë mund të duket se ka qenë gabim, por duhet t’i jepni pak më shumë kohë vetes para se të përpiqeni të zhbëni atë që keni bërë. Eshtë më mirë të vijoni të shihni përpara dhe të mbani “gishtat kryqëzuar”.
Peshqit
Duhet t’i kushtoni me teper rendesi gjendjes suaj shëndetësor. Kujdeseni më mirë për veten tuaj! Flini më shumë dhe ushqehuni shëndetshëm.

HOROSKOPI E SHTUNË 19 SHTATOR 2020

Dashi
Nëse jeni në mes të një grindjeje të ashpër me një person të dashur, mund të prisni që temperatura të nxehet edhe sot. Sinqeriteti është i rëndësishëm në çdo marrëdhënie të shëndetshme, por ndonjëherë duke i treguar partnerit atë që dëshiron të dëgjojë, është humbje kohe.
Demi
T’i nënshtrohesh presionit të kolegëve nuk është një ide e mirë për ty. Dërgon mesazhin e gabuar se kush jeni dhe kjo ju bën vetëm të bëni gjëra që nuk dëshironi t’i bëni me njerëz që nuk i respektoni vërtet. Bëhuni mjaft të guximshëm sot për të ecur në rrugën tuaj kur shtytja vjen në forcë.
Binjakët
Në jetën tuaj tani mungon motivimi. Ajo që ju duhet vërtet është dikush ose diçka që të ndezë një zjarr brenda jush! Pra, kërkoni një stimulim. Gjeni një mentor, dikë që ka arritur qëllimin që dëshironi të arrini. Të gjithë kanë nevojë për disa udhëzime për të arritur atje ku duan të jenë.
Gaforrja
Sa më shumë të shpenzoni tani, aq më pak para do të keni më vonë. Duke shtrënguar rripin tuaj tani, do të jeni në gjendje të liroheni më vonë. Ju duhet të mësoni se kënaqësia e vonuar mund të jetë shumë më e ëmbël se ajo e menjëhershme.
Luani
Shumë ngrohtësi do të vijë në rrugën tuaj sot, dhe e gjitha vjen nga miqtë tuaj. Dini t’i zgjidhni njerëzit përreth jush. Rëndësia e tyre në jetën tuaj është më e rëndësishme se kurrë, prandaj gjeni kohë sot për të folur me ta.
Virgjëresha
Kërkohet të veproni kur bëhet fjalë për një projekt serioz. Por përsëri do të arrini të argëtoheni me të. Tani ka shumë gëzim përreth jush, megjithëse mund të jetë e vështirë për ju ta prekni atë. Një mik i vjetër ka një interes të ri dhe ai do të përpiqet t’ju fusë edhe ju në të.
Peshorja
Ekziston një lider i lindur thellë brenda jush dhe është koha që ta lini atë të marrë drejtimin. Njerëzit shijojnë perspektivën unike që ju i sillni gjithçkaje dhe ata do të reagojnë mirë ndaj ideve tuaja të reja. Në jetën tuaj familjare, ju po fitoni gjithnjë e më shumë kontroll mbi një çështje që keni frikë se do t’ju mbingarkojë.
Akrepi
Përpiquni pak më shumë në karrierën tuaj sot. Mund të jetë e nevojshme për të shmangur një krizë. Mos u frikësoni. Thjesht kujdesuni për biznesin në mënyrën e duhur dhe do të jeni mirë. Keni menduar se keni gjithçka nën kontroll, por është diçka e vogël që e keni harruar.
Shigjetari
Kulturat e huaja, ushqimi, muzika, vallëzimi dhe politika kanë një interes të veçantë për ju tani. Jeni më të etur për të shtyrë përtej asaj që dini për botën. Ju dëshironi një stimulim të pazakontë, dhe kjo është një shenjë e rëndësishme që ju do të kaloni nëpër një fazë rritjeje.
Bricjapi
A keni një mik apo bashkëpunëtor që po merr vendime të këqija që mund t’u dëmtojë të ardhmen? Ndërhyni dhe bëni çfarë të mundeni për t’i ndihmuar t’i kuptojnë gjërat. Mund të tingëllojë si një taktikë e ashpër, por kjo do t’i ndihmojë ata të shohin se atje ku janë drejtuar mund të mos jetë një vend i mirë për të shkuar.
Ujori
Sigurisht, ju mund të ndiqni çdo impuls të vetëm që keni për të eksploruar interesa të reja, njerëz dhe perspektiva të karrierës, por a do t’ju bëjë kjo e lumtur? Ndonjëherë ndjekja e rregullave është mënyra më e mirë për të ecur përpara. Mos i jep askujt ndonjë arsye për të qenë në keqkuptim me ty.
Peshqit
Ju keni kaq shumë pushtet mbi trupin gjendjen tuaj shpirtërore, dhe është koha që të filloni ta përdorni atë. Një ndryshim pozitiv është duke ndodhur në jetën tuaj sentimentale. Ju jeni në pistën e nisjes për një jetë më të mirë. Bëhuni gati për t’u ngjitur!

HOROSKOPI E PREMTE 18 SHTATOR 2020

Dashi
Një anëtar i familjes që ka qenë nën një presion të madh ka nevojë për një lehtësim, dhe ju mund të jeni ai që do t’ia jepni atë. Nëse ata jetojnë larg dhe nuk mund të vijnë t’ju vizitojnë, shikoni nëse mund të organizoni një bisedë me video.
Demi
Ju nuk keni nevojë për një justifikim për të marrë me të mira veten. Është ditë e duhur për ta bërë këtë. Keni kaluar disa periudha stresuese dhe meritoni një pushim të vogël. Lërini shqetësimet e botës së jashtme të zhduken për pak kohë.
Binjakët
Dielli ndihet sikur është më i ndritshëm sot dhe humori juaj po shtohet. Ndërsa mendimet tuaja mund të mos jenë të qarta, qëllimet tuaja janë. Nuk duhet të jeni shoqëror nëse nuk dëshironi, por duhet të qëndroni aktivë. Mendja juaj do të gumëzhijë gjatë gjithë ditës.
Gaforrja
Sot mund të merrni një telefonatë ose e-mail që përmban informacione thelbësore në lidhje me një nga marrëdhëniet tuaja më të çmuara, dhe kjo do t’ju bëjë të merrni frymë lehtësisht. Ajo për të cilën jeni shqetësuar nuk është diçka për të cilën duhet të jeni. Tani mund t’i ktheheni normalitetit.
Luani
Tani pa dyshim nuk është koha të jeni modestë, për faktin se jeni i jashtëzakonshëm! Disa janë kuriozë për një nga arritjet tuaja të fundit dhe duan të dinë më shumë detaje se si i keni arritur ato. Nëse minimizoni gjithçka, do ta shisni veten lirë. Jini të sinqertë për sa keni punuar.
Virgjëresha
Aftësitë tuaja të diplomacisë mund të bëjnë mrekulli për ju tani, kështu që vendosini ato në punë më shpesh në çdo situatë. Mos harroni se njerëzit dëshirojnë të ndihen të pëlqyer, prandaj mos i kurseni as lajkat. Ngrohini me një kompliment të mirëfilltë.
Peshorja
Universi ka një dhuratë të mrekullueshme për ju sot: aftësinë për të vlerësuar gjërat më të vogla në jetë. Shumë njerëz janë të përqendruar në sasi, jo në cilësi tani, dhe ata me të vërtetë kanë nevojë të dëgjojnë atë që keni për të thënë.
Akrepi
Ushqejeni mendjen tuaj sa herë që mundeni sot me pozitivitet. Thashethemet nuk do të bëjnë shumë për të përmirësuar gjendjen tuaj shpirtërore. Sa i përket aspektit ekonomik, do t’ju duhet të tregoni kujdes me shpenzimet e panevojshme.
Shigjetari
Nëse mund të jeni fleksibël me miqtë tuaj, atëherë duhet të jeni po aq fleksibël edhe me familjen tuaj. Është e rëndësishme t’i trajtoni në mënyrë të barabartë të gjithë njerëzit në jetën tuaj. Sa u përket planeve tuaja, do t’ju duhet t’i rishikoni ato.
Bricjapi
Pozicioni juaj në rrethin tuaj shoqëror do të shënojë rritje! Ju keni lidhjet dhe idetë për t’i bërë miqtë tuaj mrekullisht të lumtur tani, dhe ata e dinë atë! Pra, kini pak më shumë besim. Në lidhje me partnerin, do të kaloni një pasdite të bukur.
Ujori
Njerëzit të cilët nuk e kuptojnë se çfarë po bëjnë mund të ushtrojnë një ndikim të madh gjatë ditës suaj, kështu që ju duhet të qëndroni tepër të vetëdijshëm nëse doni të ruani qetësinë tani. Përqendrohuni edhe më shumë në atë që jeni duke bërë.
Peshqit
Është koha që të tregoheni pak më egoistë në lidhje me atë që ju përket juve. Mos hiqni dorë nga suksesi. Në planin financiar, mund të përballeni me ndonjë keqkuptim që do të sqarohet shumë shpejt.

HOROSKOPI E ENJTE 17 SHTATOR 2020

Dashi

Tani ekzistojnë rryma të forta dhembshurie dhe ushqyese në jetën tuaj. Ajo që tradicionalisht konsiderohet energji “femërore”, duhet të jetë mjaft e spikatur në kohën tuaj. Dëgjojini zërat përreth jush me vëmendje më të madhe se zakonisht. Shmangni energjinë agresive sot.

Demi

Parashikohet të jetë një ditë interesante në aspektin profesional. Shanset për promovim janë të shumta. Sa i përket aspektit sentimental, mund të përballeni me ndonjë debat me partnerin.

Binjakët

Nëse dikush nuk ju kërkon drejtpërdrejt ndihmë, duhet të shmangni bërjen e ndonjë oferte bujare që nuk dëshironi ta realizoni. Fokusohuni më shumë në gjërat tuaja personale dhe në zgjidhjen e ndonjë problemi.

Gaforrja

Egoja juaj është solide, kështu që nuk do të keni nevojë për vlerësim nga njerëzit e tjerë tani, gjë që është diçka e mirë! Shfrytëzojeni këtë aspekt pozitiv për të realizuar punët e lëna pas dore.

Luani

E keni kontrolluar durimin tuaj përballë njerëzve xhelozë, por sot nuk do të jeni në gjendje të kontrolloni impulsin tuaj për të thënë të vërtetën kur dikush thotë një gënjeshtër. Bëhuni zëri i arsyes. Tani është koha që më në fund ta thoni mendimin tuaj hapur.

Virgjëresha

Mundohuni të kaloni më shumë kohë duke folur me të moshuarit. Këta njerëz kanë më shumë për t’ju ofruar. Në aspektin sentimental, parashikohet të jetë një ditë e mbushur me surpriza pozitive.

Peshorja

Dikush me të cilin po punoni duhet të mësojë disa aftësi fleksibiliteti. Ata janë shumë të ngurtë dhe kokëfortësia e tyre mund të jetë duke ju dhënë një reputacion të keq brenda grupit. Edhe nëse ata po i bëjnë gjërat të vështira, ju prapë duhet t’i respektoni.

Akrepi

Jini të kujdesshëm që të mos kapeni shumë pas ëndrrave tuaja. Vetëm për shkak se imazhet e çuditshme që truri juaj gatuan ndërsa flini janë tërheqëse, nuk do të thotë se ato janë kuptimplota. Me paratë do t’ju duhet të tregoni kujdes.

Shigjetari

Mendoni strategjikisht dhe mund të bëheni mjeshtër i kohës. Do ju duhet të mbështeteni në fleksibilitetin dhe durimin tuaj për të kuptuar mënyrën më të mirë për të mos humbur qetësinë. Mos u habitni nëse deri pasdite do të përfundoni të gjitha projektet tuaja.

Bricjapi

Nëse njerëzit janë të përfshirë në një grindje, ju nuk keni pse të bashkoheni me ta. Zgjidhni mosmarrëveshjet dhe problemet më mirë. Mos i merrni gjërat personalisht. Mos lejoni askënd të shkatërrojë ditën tuaj të mrekullueshme.

Ujori

Gjërat që zakonisht i pëlqeni gjatë ditës nuk do të ofrojnë shumë emocione për ju sot. Nuk është se jeni mërzitur me rutinën tuaj; vetëm se jeni më kuriozë për gjërat që zakonisht i merrni si të mirëqena. Përpiquni të krijoni njohje të tjera interesante.

Peshqit

Njerëzit rreth jush dëshirojnë të jenë pjesë e diçkaje pozitive dhe emocionuese. Organizoni ndonjë udhëtim ose ndonjë festë në mënyrë që të zbukuroni ditën e tyre. Në dashuri, partneri mund t’ju bëjë surpriza të bukura.

HOROSKOPI E MËRKURË 16 SHTATOR 2020

Dashi

Një ditë e bukur kjo e sotmja për të realizuar disa projekte të lëna përgjysmë. Mundësitë janë të shumta që përfitimet financiare të jenë të kënaqshme. Në raport me partnerin, energjia pozitive n ë fushat e tjera të jetës do t’ju shoqërojë edhe në dashuri.

Demi

Tani nuk është koha për të tërhequr shumë vëmendje. Ju nuk keni pse të jeni konfrontues thjesht duhet të jeni i vendosur në qëllimet tuaja. Nga ju kërkohet sinqeritet i plotë, nëse doni ta forconi raportin tuaj sentimental.

Binjakët

Sigurohuni që sot të dëgjoni idetë e të tjerëve. Idetë tuaja janë të mira, por do të humbni disa risi të mahnitshme nëse nuk merrni parasysh atë që njerëzit e tjerë po punojnë dhe mendojnë. Plus, duke dëgjuar vërtet ato që ata kanë për të thënë, ju do të fitoni besimin, respektin dhe miqësinë e tyre.

Gaforrja

Ju mund të keni kontroll më të mirë të problemeve tuaja nëse keni guximin të bëni disa pyetje të ndjeshme te disa njerëz shumë të fuqishëm. Duhet të dilni nga guaska juaj dhe të mos shqetësoheni aq shumë se si dikush do të reagojë ndaj pyetjeve tuaja.

Luani

Njerëzit e tjerë do të impresionohen nga gjithçka që bëni sot, megjithëse mund të mos e kuptoni pse. Ju jeni në gjendje të kënaqni njerëzit dhe të keni një ndikim pozitiv edhe pa u përpjekur, dhe kjo energji misterioze do të vazhdojë të gumëzhijë rreth jush për disa ditë.

Virgjëresha

Personaliteti juaj është në një vend të përsosur për krijimin e ideve. Nëse do të filloni një punë të re, do të lidheni shpejt me disa njerëz shumë të rëndësishëm. Në aspektin sentimental, kaloni më shumë duke biseduar me partnerin.

Peshorja

Përgjigjja për të cilën keni pritur një kohë të gjatë mund të mbërrijë sot, dhe do t’ju lërë të ndiheni të kënaqur! Sapo të merrni lajmet, duhet të gjeni një mënyrë për të ndarë lumturinë tuaj me njerëzit që ju bëjnë më të lumtur. Ky mund të jetë fillimi i një kapitulli krejt të ri.

Akrepi

Qëndroni larg parave të të tjerëve tani, edhe nëse ata po ofrojnë t’ju japin një shumë të vogël për t’ju ndihmuar. Ju mund t’u besoni këtyre njerëzve bujar ë, por nuk keni pse të merrni dhurata si këto prej tyre. Ndryshimet e vogla mund të shtojnë kursime të mëdha me kalimin e kohës.

Shigjetari

Ju nuk keni nevojë për njerëz në jetën tuaj që ju zhgënjejnë pa pushim. Bëni një diskutim sot me ata persona q ë flasin dhe nuk veprojnë. Bëjuni të ditur se nuk jeni shumë të kënaqur me ta. Ju u keni dhënë atyre një shans më shumë dhe ata nuk kanë ndryshuar.

Bricjapi

Kurseni kohën e të gjithëve duke qenë të drejtpërdrejtë. Njerëzit përreth jush do ta vlerësojnë këtë, gjë që do të rrisë shanset që ata të dëshirojnë t’ju ndihmojnë sa më shumë që të munden.

Ujori

Sot keni një kombinim të rrallë të energjisë pozitive, besimit dhe tërheqjes, dhe kjo treshe dinamike mund të shkojë shumë larg drejt ndezjes së zjarreve. Sot mund të filloni të krijoni lidhje shumë më të thella me njerëzit që keni dashur t’i njihni më mirë. Përfitoni nga kjo ditë yjore!

Peshqit

Gjatë kësaj dite parashikohet të merrni informacione të vlefshme që mund të çojnë përpara karrierën tuaj. Do të jetë në dorën tuaj sesi do t’i trajtoni këto informacione në të mirën tuaj. Sa i përket lidhjes suaj sentimentale, ajo do të jetë më e shëndetshme se më parë.

HOROSKOPI E MARTË 15 SHTATOR 2020

Dashi

Përdorni personalitetin tuaj natyrisht të ngrohtë për të ndihmuar në shkrirjen e akullit me një koleg. Kjo është një sfidë argëtuese për të cilën jeni plotësisht të gatshëm tani! Konsiderojeni këtë shansin tuaj të fundit për t’u njohur me afër me këtë person.

Demi

Sot është një ditë e mirë për të pasur një bisedë serioze me një mik apo një të dashur. Rastësisht pyesni për atë që ka të re në jetën e tij dhe shikoni se çfarë thotë ai. Ai do të hapet kur të ndjehet sikur nuk do ta gjykoni ose do të zemëroheni me atë.

Binjaket

Disa energji plotësisht flirtuese mund të fryjnë në jetën tuaj si një stuhi sot. I gjithë ky flirt do të ndezë një zjarr që asnjë situatë shoqërore nuk mund ta përmbajë! Në tërësi, kjo do të jetë një ditë shumë argëtuese.

Gaforrja

Komunikimi juaj mund të keqinterpretohet sot sepse keni shumë gjëra në mendjen tuaj. Por të mendoni për atë që do të thoni para se ta thoni nuk është luks! Shpërqendrimet mund t’ju shkaktojnë probleme nëse nuk jeni të kujdesshëm.

Luani

Ju keni një durim të madh sot, i cili do t’ju ndihmojë të toleroni disa njerëz mjaft të lodhshëm që askush tjetër nuk i do pranë vetees. Ju mund të viheni në krye të shumë punëve sot, por përgjegjësitë shtesë mund t’ju hapin derën për mundësi të mëdha.

Virgjeresha

Edhe nëse keni një afat të madh të afërt, duhet të bëni më të mirën tuaj për të ngadalësuar dhe për të shmangur nxitimin. Të shtysh veten më shumë nuk do të thotë se do të arrish rezultate! Shëndeti juaj emocional mund të varet nga qëndrimi i qetë dhe i sigurt.

Peshorja

Nëse marrëdhënia juaj po kalon vështirësi sepse një person nuk po gjen kohë të mjaftueshme për tjetrin, është koha që këtë shqetësim të mos e mbani përbrenda. Ju të dy duhet të zgjeroni horizontin tuaj dhe të dilni nga zakoni ku keni qenë duke i lënë problemet të pazgjidhura.

Akrepi

Nëse sot keni të bëni me firmosjen e ndonjë kontrate ose me lloje të tjera të dokumenteve me shumë detaje sot, duhet të jeni dy herë më i kujdesshëm se zakonisht. Nëse nuk kontrolloni dy herë gjithçka, rrezikoni të humbni disa pika shumë të rëndësishme.

Shigjetari

Komunikimi i vërtetë nuk mund të ndodhë kur ka shumë zhurmë në sfond. Nëse gjetja e paqes dhe qetësisë nuk duket e mundur tani, ndryshoni planet tuaja. Në aspektin sentimental, do të kaloni një pasdite të bukur me partnerin.

Bricjapi

Tregohuni i sinqertë për çdo lloj pakënaqësie që keni në aspektin profesional. Nëse nuk tregoheni i drejtpërdrejtë gjasat janë që qëndrimin tuaj ta marrin për dobësi. Në aspektin sentimental, marrëdhënia juaj me partnerin do të forcohet.

Ujori

Tregoni më shumë vetëbesim në vendimet tuaja. Nuk është rastesi që njerëzit e suksesshëm gjithmonë kanë sfiduar rrethanat. Me paratë do t’ju duhet të tregoni kujdes sepse shpenzimet do t’i tejkalojnë fitimet tuaja duke ju zhytur në probleme.

Peshqit

Kjo ditë ka shumë potencial për të qenë shumë e këndshme, prandaj do të ishte gabim që të stresoheni. Shmangni ndërlikimin e tepërt të gjërave ose përpjekjen për t’i bërë ato pikërisht siç dëshironi të jenë. Ruaj përsosmërinë për një herë tjetër.

HOROSKOPI I JAVËS 14-20 SHTATOR 2020

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Kjo javë ju ndihmon të bëni fillime të reja dhe të zgjidhni angazhimet tuaja të lëna pezull. Kjo do të ndihmohet nga Hëna e re që do të zhvillohet më 17 Shtator në shenjën e Virgjëreshës, e cila flet për parime të reja profesionale dhe merr detyra të reja në punë! Nga fundi i javës duhet të jeni të kujdesshëm me komunikimin, pasi këndi negativ i Mërkurit në Peshore me Jupiterin në Bricjap mund të sjellë ekzagjerime verbale që nuk do t’ju ndihmojnë të mbani një atmosferë të mirë në biznes dhe diskutime personale. Afërdita, e cili është në shenjën tuaj miqësore të Luanit këtë javë, do të formojë një kënd të ndërprerë me Uranin në Dem, e cila tregon vendime dhe veprime të papritura në lidhje me jetën tuaj personale. Nëse jeni tashmë në një lidhje, do të ishte mirë të mos i shtyni gjërat në një mosmarrëveshje, pasi mund të thoni gjëra për të cilat më vonë do të pendoheni. Kujdes i veçantë kërkohet gjatë fundjavës, pasi katrori i Merkurit me Jupiterin do t’ju ndihmojë të thoni gjëra që nuk i keni fjalët. Nëse jeni beqar, është e mundur të takoni një person që fillimisht do ju bëjë të zgjeroni interesin tuaj, por duhet të mbani një shportë të vogël, pasi duket se njohjet e reja këtë javë do të kenë surpriza. Një javë shumë e mirë po fillon të investojë kohë në çështje profesionale dhe t’i bëjë ato një përparësi. Hëna e re që do të zhvillohet me shenjën e Virgjëreshës 17 Shtator është shumë e dobishme për organizimin e gjithçkaje që lidhet me sektorin profesional dhe të punës. Është e mundur të merrni një temë të re në punën tuaj ose të merrni një pozicion të ri nga i cili mund të bëni gjëra të reja dhe të tregoni aftësitë tuaja! Drejt fundjavës duhet të keni kujdes me komunikimin, pasi duket se mund të ketë disa keqkuptime.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Këtë javë Hëna e re do të zhvillohet në shenjën e Virgjëreshës në 17 Shtator dhe këndi harmonik që ajo formon me Saturnin nga Bricjapi, tregon se jeni në fillim të një periudhe të re në jetën tuaj. Ky parim mund të ketë të bëjë me zgjerimin e njohurive tuaja dhe ka shumë të ngjarë që po mendoni të filloni një kurrikulë të re ose të pasuroni njohuritë tuaja në një gjuhë të huaj. Në fundjavë duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë asaj që dëgjoni por edhe asaj që thoni, pasi këndi negativ i Mërkurit në Peshore dhe Jupiterit tek Bricjapi mund të sjellë premtime të mëdha që do të jenë të vështira për t’u përmbushur. Këtë javë do të ketë një aspekt jo-harmonik midis Afërditës në Luan dhe Uranit në shenjën tuaj të zodiakut, i cili mund të sjellë çështje emocionale me kokë poshtë. Pra, ka shumë të ngjarë që ju do ta gjeni veten duke ndryshuar mendim për zhvillimin e një njohjeje të fundit ose edhe duke filluar të mendoni ndryshe për një marrëdhënie që tashmë keni! Nëse nuk doni surpriza të pakëndshme në çështjet e jetës suaj personale, do të ishte mirë të shmangni veprimet impulsive këto ditë. Puna juaj do të luajë një rol kryesor në të menduarit tuaj dhe me ndikimin e Hënës së re tek Virgjëresha, është e mundur që ju të filloni të mendoni për mënyra për të fituar diçka më shumë në fushën profesionale. Tani është një javë shumë e mirë për të menduar për të marrë pjesë në një seminar ose një çertifikim të studimit ose diçka tjetër që mund t’ju ofrojë më shumë njohuri. Nga fundi i javës, këndi negativ i Mërkurit me Jupiterin tregon se do të takoni njerëz që do t’ju “lodhin”, kështu që keni preferuar të merreni me punët tuaja të rëndësishme profesionale në ditët e para të javës.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Këtë javë zhvillohet Hëna e re në shenjën e Virgjëreshës (17 Shtator) e cila do të krijojë nevojën që ju të bëni disa ndryshime në hapësirën që jetoni! Ka shumë të ngjarë që gjatë javës të përqendroheni në çështje që kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj dhe të investoni kohë në to. Në fundjavë mund të keni komunikim me një person që ju intereson, por katrori i Merkurit në Peshore me Jupiterin tek Bricjapi tregon se ky komunikim mund të krijojë përshtypje të rreme. Kjo javë është e dominuar nga fytyra katrore midis Afërditës në shenjën e Luanit dhe Uranit në Dem, e cila flet për ngjarje të papritura dhe vendime të papritura në lidhje me jetën tuaj personale. Një i njohur që ju ka zgjuar interesin mund të ndryshojë drejtim ose ka shumë të ngjarë që të takoni një person të ri atje ku nuk e prisni! Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie do të ishte mirë të mbani larg çështjet tuaja personale nga palët e treta, pasi “të tjerët” mund të bëhen shkak për keqkuptime midis jush dhe partnerit tuaj. Këtë javë ka shumë të ngjarë që të ketë informacion mbi një çështje profesionale që ju intereson dhe që do të ndryshojë rrjedhën e ngjarjeve. Do të jetë mirë të përqendroheni në punët tuaja të biznesit në gjysmën e parë të javës, pasi me kalimin e ditëve nuk do të jetë aq e lehtë të qëndroni të përqendruar në to. Nëse keni një takim biznesi gjatë fundjavës, katrori i Merkurit me Jupiterin mund të krijojë pritje të mëdha nga ky takim, por që nuk do të korrespondojë me realitetin.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Ngjarja kryesore astrologjike e kësaj jave është Hëna e re që do të zhvillohet më 17 Shtator në shenjën e Virgjëreshës dhe do të përqendrojë interesin tuaj tek të dashurit tuaj. Këto ditë janë të përshtatshme për ju që të kërkoni kontakt domethënës me njerëzit që doni dhe që janë afër jush. Saturni, i cili është në Bricjap dhe formon një trekëndësh harmonik me dritat e Hënës së re, duket se stabilizon marrëdhëniet që ia vlen dhe njohjet e fundit që ju interesojnë. Në fundjavë, katrori i Merkurit i vendosur në Peshore me Jupiterin e vendosur në Bricjap tregon se ju mund të shkëmbeni disa biseda me kolegët tuaj, të cilat do të lënë përshtypje të gabuara nga të dy palët. Këto ditë duhet të keni kujdes me çështjet që kanë të bëjnë me jetën tuaj romantike, në mënyrë që ato të mos marrin një kthesë tjetër nga ajo që keni në mendje.Këndi pozitiv midis Afërditës në Luan dhe Uranit në Dem tregon se mund të ketë ngjarje mes jush dhe partnerit tuaj që mund të irritojnë.Nëse jeni beqar dhe keni bërë një njohje të re romantike së fundmi, shmangni “investimin” në të përpara se ta njihni më mirë, pasi fytyra e paqëndrueshme e Afërditës me Uranin mund të sjellë surpriza. Këtë javë mund të ketë disa çështje që do t’ju bëjnë të shqetësoheni dhe të mendoni për lëvizjet tuaja të rradhës në një çështje profesionale. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Virgjëreshës më 17 Shtator do t’ju ndihmojë të zgjidhni “lëmsh” dhe në këtë do të ndihmojë njerëz të veçantë që do të jenë pranë jush. Gjatë gjysmës së dytë të javës, sheshi i Merkurit me Jupiterin mund të krijojë përshtypje të rreme në një takim biznesi ose në disa gjëra që do të thuhen dhe në lidhje me punën tuaj, prandaj mos nxitoni të bëni konkluzione.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Këtë javë është mirë t’i jepni përparësi çështjeve financiare pasi Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Virgjëreshës më 17 Shtator duket se i nxjerr ato në plan të parë. Këndi harmonik që Saturni do të formojë nga Bricjapi me dritat e Hënës së re tregon mundësi për të zgjidhur në mënyrën më të mirë të ardhurat-shpenzimet, faturat dhe detyrimet e tjera. Në fakt, nuk përjashtohet që të sjellë një ndryshim të këndshëm në sektorin e punës nga i cili do të dilni fitimtarë në aspektin financiar. Në fundjavë, katrori i Merkurit i vendosur në Peshore me Jupiterin të vendosur në Bricjap, ju thotë të mbani një shportë të vogël informacioni që do të vijë nga njerëzit në mjedisin tuaj të ngushtë, pasi duket se ata do të kenë një mbidozë. Afërdita vazhdon kursin e saj në shenjën tuaj të zodiakut duke sjellë mundësi për jetën tuaj personale, por këtë javë do të formojë një fytyrë të paqëndrueshme me Uranin në shenjën e Demit, diçka që do të ndryshojë kushtet ideale për një kohë. Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet të keni kujdes që çështjet dhe zhgënjimet që vijnë nga puna të mos ndikojnë në marrëdhëniet me partnerin tuaj. Nëse jeni i lirë, është e mundur që të dhënat të ndryshojnë në një të njohur që keni bërë kohët e fundit, por mos harroni se “asnjë e keqe nuk ka të mirë të pastër”! Në fundjavë do të ishte mirë të mbani një shportë të vogël në premtime të mëdha! Këto ditë është e mundur të mendoni për një hap të ri në fushën e punës dhe ka mundësi që të jeni në procesin e planifikimit apo edhe zbatimit të tij. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Virgjëreshës në 17 Shtator sjell ide të reja që mund t’ju sjellin fitime. Sigurisht do të ishte mirë para se të vendosni të shkoni nga mendimi në veprim, të kontrolloni të dhënat dhe të shihni nëse tani është koha e duhur për t’i zbatuar ato! Një ofertë e re për punë ose marrja e detyrave të reja në punë mund të ndryshojë sektorin financiar për mirë.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Këtë javë dhe konkretisht më 17 Shtator zhvillohet Hëna e re në shenjën tuaj të zodiakut e cila krijon sfondin e duhur për fillimin e marrëdhënieve të reja personale dhe ndoshta një bashkëpunim të ri. Saturni në shenjën e Bricjapit “sheh” dritat e Hënës së re përmes një ane pozitive dhe duket se krijon një themel të fortë për çdo gjë të re për të filluar këto ditë.Në fundjavë klima ndryshon si në katrorin e sundimtarit tuaj Mërkuri që ndodhet në Peshorja me Jupiterin të vendosur në Bricjap, kjo mund të krijojë gjendje për ekzagjerim, kryesisht për çështje që lidhen me sektorin romantik. Katrori i Afërditës në shenjën e Luanit me Uranin në Dem mbizotëron nga 15 Shtator e tutje, gjë që tregon se mund të ketë ndryshime në çështjet në lidhje me fushën romantike. Nëse tashmë jeni në një lidhje ka shumë të ngjarë që veprimet e së kaluarës të dalin në pah që do të krijojnë një atmosferë dhe distanca negative midis jush. Sa më shumë të zgjidhni çështjet e së kaluarës, aq më lehtë do të jetë të shmangni tensionet. Nëse jeni të lirë dhe po bëni një njohje të re këto ditë duhet të kurseni me ato që thoni, pasi katrori i Merkurit me Jupiterin mund t’ju joshë dhe të premtojë gjëra që nuk do të jeni në gjendje t’i përmbushni. Fillon një javë shumë e mirë për sa i përket çështjeve profesionale dhe sektorit profesional në një kontekst të përgjithshëm dhe Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën tuaj do të ndihmojë. Ka mundësi të dilni me një propozim për një bashkëpunim të ri ose të ndryshoni për më mirë të dhënat ekzistuese në një ekzistuese. Këto ditë ia vlen të mbani disa ide që keni në lidhje me punën, pasi duket se me veprimet e duhura ato mund t’ju sjellin fitime dhe të forcojnë fondin tuaj.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Këtë javë do ta kapni veten duke menduar shumë për çështjet e së kaluarës dhe është e mundur të merrni vendime të rëndësishme në lidhje me të tashmen. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Virgjëreshës në 17 Shtator dhe këndi harmonik që Saturni me Bricjapin formon me të, tregojnë se këto ditë janë shumë të mira për zgjidhjen e çështjeve në lidhje me çështjet familjare ose që vijnë nga e kaluara. Në fundjavë, komunikimi ka nevojë për vëmendje pasi katrori i Merkurit në shenjën tuaj të zodiakut me Jupiterin në Bricjap do të krijojë modesti dhe mund t’ju çojë në humbje dhe të thotë gjëra që mund të përshkruhen si ekzagjerime. Afërdita, e cila vazhdon udhëtimin e saj në shenjën e Luanit, takon Uranin në shenjën e Demit përmes një fytyre katrore negative, duke krijuar një atmosferë të çuditshme në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Ka shumë të ngjarë që ju do ta gjeni veten të irrituar duke menduar për ngjarje ose njerëz në të kaluarën. Mundohuni të përqendroheni në të tashmen pasi çdo mendim për të kaluarën mund të jetë shumë zhgënjyes këto ditë.Nëse jeni tashmë në një lidhje, investoni kohë në aktivitete të këndshme me partnerin tuaj, në mënyrë që të përqendroni interesin tuaj atje. Këtë javë duhet të kurseni me premtime që lidhen me aktivitete profesionale ose një punë. Aspekti disharmonik midis Merkurit dhe Jupiterit tregon se është e mundur të premtoni se do të ndërmerrni gjëra që nuk do të jeni në gjendje t’i realizoni ose që nuk do të keni kohë për t’u marrë me to. Për këtë arsye, para se të zotoheni për përgjegjësi të reja, përpiquni të mendoni nëse vërtet keni kohë për to. Aftësitë tuaja të bisedimeve do t’ju ndihmojnë të zgjidhni situatën në rast se kuptoni se koha është e shkurtër dhe ka shumë punë!

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Këtë javë zhvillohet Hëna e re në shenjën e Virgjëreshës më 17 Shtator e cila sjell kënde të reja përreth jush dhe zgjeron mjedisin tuaj miqësor dhe shoqëror. Këto ditë do të jeni në qendër të vëmendjes së të tjerëve dhe do të vini re se si do të keni një aftësi të shkëlqyeshme për t’i fituar ata! Kjo do të ndihmojë në njohjet e reja me interes romantik, pasi është e sigurt që do të jeni në gjendje të fitoni një person që ju intereson që nga momenti i parë. Hëna e re flet për fillime të reja të cilat bazohen në baza të forta veçanërisht nëse këto fillime kanë të bëjnë me çështje personale.Në fundjavë duhet t’i kushtoni vëmendje fjalëve dhe premtimeve pasi katrori i Mërkurit që ndodhet në Peshore me Jupiterin të vendosur në Bricjap tregon se mund të ketë keqkuptime. Kjo javë duket se është irrituese për disa çështje emocionale dhe një rol të madh në këtë do të luajë sheshi i Afërditës në shenjën e Luanit dhe Uranit në shenjën e Demit. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe çështjeve që lidhen me punët dhe punët e shtëpisë, pasi këto mund të krijojnë tension midis jush dhe partnerit tuaj. Nëse jeni beqar është e mundur që disa pengesa të lindin në zhvillimin e një njohjeje të kohëve të fundit dhe ditët në vijim do të tregojnë nëse këto pengesa do të jenë të përkohshme apo të përhershme. Detyrimet profesionale po mbahen mirë këtë javë dhe nuk përjashtohet që të paraqiten disa raste urgjente të cilat nuk ishin në program. Hëna e re në Virgjëreshë dhe ana ndihmëse e Saturnit me të do t’ju ndihmojnë të organizoni programin tuaj në një mënyrë të tillë që të mos lini pezull çështje të rëndësishme të biznesit. Në fundjavë duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje atyre, pasi këndi negativ midis Mërkurit dhe Jupiterit ka të ngjarë të krijojë disa probleme komunikimi dhe disa keqkuptime.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Këtë javë zhvillohet Hëna e re në shenjën e Virgjëreshës më 17 Shtator e cila hap një kapitull të ri në fushën profesionale. Këndi i favorshëm i Saturnit në Bricjap me dritat e Hënës së re tregon se ka shumë të ngjarë që të ketë propozime të reja profesionale ose diçka do të ndryshojë për mirë në punën në të cilën jeni tashmë. Nga ana juaj, ju mund të bëni disa veprime që do t’ju ndihmojnë të ndërtoni një themel të fortë në sektorin profesional. Në fundjavë, katrori i Merkurit që ndodhet në Peshorja me Jupiterin të vendosur në Bricjap, ju thotë të filtroni me kujdes informacionin që vjen nga njerëzit përreth jush. Këtë javë ka mundësi të krijoni disa keqkuptime në lidhje me çështjet e jetës suaj personale, kështu që duhet të jeni shumë të kujdesshëm me veprimet dhe fjalët tuaja. Katrori i Afërditës në Luan me Uranin në Dem dhe katrori i Mërkurit në Peshore me Jupiterin në Bricjap gjithashtu do të kontribuojnë në këtë, duke krijuar një atmosferë të çuditshme që do të ketë keqkuptime, hamendësime dhe ndonjëherë nervozizëm. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, përqendrohuni në të dhe mos lejoni që çështjet e të tjerëve të bëhen shkak i mosmarrëveshjeve me partnerin tuaj.Nëse jeni i lirë, mos nxitoni të merrni konkluzione në lidhje me një njohje të re, edhe nëse duket shumë premtuese. Kjo është një javë e mirë për t’u përqëndruar në fushën profesionale dhe për të bërë lëvizje që do t’ju ndihmojnë të konsolidoni pozicionin tuaj në një punë që ju intereson. Hëna e re që zhvillohet në shenjën e Virgjëreshës ju tregon se nëse punoni për një qëllim profesional atëherë është e sigurt që do të jeni në gjendje ta fitoni atë dhe shpërblimi do të vijë pak më vonë. Kah fundi i javës duhet të keni kujdes që të mos mbani informacione dhe thashetheme në lidhje me punën, nëse nuk doni të ekspozoheni.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Kjo javë duket se po përqendrohet në jetën tuaj personale pasi Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Virgjëreshës më 17 Shtator tregon se duhet të merrni partnerin apo edhe një mik dhe të bëni një udhëtim ! Kjo mund të ndodhë në ditët në vijim pasi duket se do të keni një mënyrë për të bindur të tjerët të ndjekin planet tuaja! Në fundjavë duhet të jeni të kujdesshëm në lidhje me komunikimin, pasi Mërkuri në Peshore do të formojë një kënd jo-harmonike me Jupiterin në shenjën tuaj të zodiakut, i cili mund të krijojë terren pjellor për premtimet që do të dëgjohen që do të kenë elementin të ekzagjerimit. Afërdita është në shenjën e Luanit duke treguar se si energjia dhe epshi juaj do të jenë veçanërisht të larta këto ditë, gjë që do t’ju ndihmojë të afroheni fjalë për fjalë dhe figurativisht me partnerin tuaj. Katrori që Afërdita do të formojë me Uranin në Dem ju thotë të keni kujdes në çdo njohje të re ose në menaxhimin e një njohjeje të fundit, pasi duket se mund të ketë përmbysje në të. Do të ishte mirë të mos merrni asgjë si të mirëqenë pasi ka shumë të ngjarë që ju nuk do t’i kushtoni vëmendjen e duhur një çështje emocionale dhe përfundimisht ajo nuk do të zhvillohet në mënyrën që dëshironi. Puna dhe detyrimet që e shoqërojnë duket se nuk janë në qendër të interesit tuaj këtë javë, pasi në mendjen tuaj duket se udhëton në vendet që dëshiron! Për këtë arsye duhet të keni kujdes kur rregulloni detyrimet e biznesit në mënyrë që të mos ketë gabime. Hëna e re në shenjën e Virgjëreshës më 17 Shtator sjell mundësi që lidhen me një udhëtim pune ose fillimin e një çertifikimi profesional ose një seminari!

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Këtë javë do ta kapni veten duke menduar mënyra për të zgjidhur çështjet e së kaluarës, veçanërisht nëse këto çështje kanë të bëjnë me detyrimet financiare dhe borxhet e kaluara. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Virgjëreshës në 17 Shtator dhe aspekti harmonik që Saturni formon me Bricjapin, tregon se tani është një mundësi e mirë për t’u përqëndruar në zgjidhjen e çështjeve financiare, pasi duket se do të jeni në gjendje të aranzhimet në mënyrën më të mirë. Në fundjavë, katrori i Merkurit në shenjën e Peshores me Jupiterin në shenjën e Bricjapit, tregon se do të ishte mirë të mbani një shportë të vogël premtimesh që do të dëgjoni nga njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë! Afërdita vazhdon rrugëtimin e saj në shenjën që Luani është para jush, por këtë javë, dhe konkretisht në 15 Shtator, ajo formon një kënd të paqëndrueshëm me Uranin nga Demi.Ky kënd do të sjellë në plan të parë emocione posesive dhe intensive, të cilat mund të intensifikojnë disa mosmarrëveshje që do të ekzistojnë midis jush dhe partnerit tuaj. Mundohuni të shmangni skenarin e mësipërm nëse nuk doni të krijoni një problem në marrëdhënien tuaj. Nëse jeni beqarë, njohjet e reja janë të mundshme këtë javë, por katrori i Merkurit me Jupiter argumenton se gjërat mund të dëgjohen nga një person për të cilin ju intereson, i cili do të ketë një mbidozë dhe nuk do të korrespondojë me realitetin. Këtë javë do të ketë mundësi për të zgjidhur çështjet e lidhura me punën, por edhe ju duhet të përpiqeni në atë drejtim pasi “mallrat janë të vështira për tu gjetur”. Eshtë e mundur që të ketë disa ndryshime në çështjet që ju i merrni si të mirëqena, kështu që duhet të mbani mend se mënyra se si ju manovroni në to do të luajë një rol të madh! Mos lejoni që informacioni në lidhje me punën të arrijë në veshët tuaj, pasi katrori i Merkurit dhe Jupiterit tregon se ky informacion ka shumë të ngjarë të jetë i pavërtetë.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Këtë javë do të zhvillohen Hëna e re në shenjën e Virgjëreshës më 17.09 e cila sjell një fillim të ri në marrëdhëniet tuaja personale ose profesionale. Saturni, i cili është në Bricjap, sheh dritat e Hënës së re me një trekëndësh pozitiv dhe ju tregon se tani ia vlen të përqendroheni dhe të investoni kohë tek njerëzit që ju interesojnë, në mënyrë që të krijoni marrëdhënie që erdhën për të qëndruar. Gjatë fundjavës, Mërkuri në shenjën e Peshores do të formojë një kënd jo-harmonik me Jupiterin në shenjën e Bricjapit, e cila ju thotë të mbani një shportë të vogël në lidhje me premtimet që do të dëgjoni nga njerëzit përreth jush. Afërdita në shenjën e Luanit formon një aspekt të paqëndrueshëm me Uranin në shenjën e Demit, gjë që tregon se mund të ketë të dhëna të reja në jetën tuaj personale.Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe mos lejoni që edhe njerëzit përreth jush të përfshihen në të, pasi ato mund të bëhen shkak për keqkuptime mes jush dhe partnerit tuaj.Nëse jeni beqar mund të ketë disa pengesa në një të njohur që ju intereson, por jepni pak kohë pasi këto mund të jenë të përkohshme. Këtë javë ia vlen të investoni kohë në një partneritet që tashmë keni në mënyrë që të krijoni një bazë më të qëndrueshme në të dhe të ndryshoni të dhënat për mirë. Hëna e re që zhvillohet në shenjën e Virgjëreshës favorizon gjithçka që lidhet me marrëdhëniet e biznesit dhe bashkëpunimet, për sa kohë që ju u jepni atyre vëmendjen e nevojshme. Ajo që duhet të mbani në mend është se gjatë gjysmës së dytë të javës mund të ketë premtime në lidhje me çështje biznesi, të cilat ka të ngjarë të kenë një nuancë mbidoze.

HOROSKOPI E HËNË 14 SHTATOR 2020

Dashi
Flisni hapur me dikë që ju ka qëndruar ftohtë kohët e fundit. Nuk do të jetë e lehtë, por përpjekjet tuaja do t’ia vlejnë. Tregojini se çfarë mendoni për të. Nëse nuk do të merrni përgjigjen që prisnit apo nëse ju refuzojnë, mos e ktheni më kokën pas.

Demi
Është dita e duhur për të folur seriozisht me një mikun tuaj që po sillet krejtësisht ndryshe nga karakteri i tij. Pyeteni se çfarë po ndodh në jetën e tij. Mos e akuzoni për asgjë dhe mos e nxisni të japë patjetër një përgjigje.

Binjakët
Në përgjithësi parashikohet një ditë argëtuese si në aspektin personal ashtu edhe profesional. Do të keni dëshirë të flirtoni sot. Bëni kujdes sepse ky flirt mund të ndezë një zjarr brenda jush.

Gaforrja
Mund t’ju keqinterpretojnë teksa bisedoni, pasi mund të keni shumë gjëra në mendje. Por të mendohesh para se të flasësh nuk është luks! Lexoni edhe një herë çfarë keni shkruar. Sigurohuni që po ia dërgoni personit që dëshironi.

Luani
Do të tregoheni shumë të duruar gjatë ditës së sotme, çfarë do t’ju bëjë të toleroni dikë mjaft kundërshtues. Mund të viheni në krye të shumë punëve sot, por përgjegjësia shtesë mund të hap derën për mundësi të mëdha, kështu që përpiquni të shihni të mirën para se të reagoni ndaj së keqes.

Virgjëresha
Bëni përpjekje maksimale për të shmangur një vendim të nxituar. Lërini të tjerët t’ju ndihmojë nëse ata shfaqin vërtet dëshirën për ta bërë një gjë të tillë. Shëndeti juaj emocional do të varet nga qëndrimi i qetë dhe i sigurt.

Peshorja
Nëse po përballeni me probleme në marrëdhënien tuaj në çift, është koha të përjetoni gjëra të reja së bashku duke thyer rutinën. Pyesni partnerin/partneren tuaj se çfarë dëshiron të eksplorojë. Kjo ka gjasa që t’ju bashkojë për të ecur përpara.

Akrepi
Nëse keni të bëni me ndonjë kontratë ose me lloje të tjera dokumentesh me shumë detaje sot, duhet të jeni dy herë më i përpiktë se zakonisht. Nëse nuk kontrolloni dy herë gjithçka, rrezikoni të humbni disa pika shumë të rëndësishme.

Shigjetari
Duket sikur një mik me të cilin keni debatuar së fundmi është i gatshëm të premtojë diçka që nuk e ka bërë asnjëherë më parë. Por, para se ta trajtoni me besim të padiskutueshëm, duhet të komunikoni qartë se çfarë sjellje do të pranoni ose nuk pranoni prej tyre. Gatishmëria e tij për të bërë siç thoni ju mund t’ju befasojë.

Bricjapi
Komunikimi i vërtetë nuk mund të ndodhë kur ka shumë zhurmë në sfond. Nëse gjetja e paqes dhe qetësisë nuk duket e mundur tani, ndryshoni planet tuaja. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë e mbarë.

Ujori
Dikush që ju doni ka rritur shumë vetëbesim kohët e fundit dhe kjo mund të ndikojë negativisht në egon e tij. Shumë miq të përbashkët mund ta kenë vënë re një gjë të tillë, por ju do të jeni në pozicionin më të mirë për të folur gjerë e gjatë me personin në fjalë.

Peshqit
Pavarësisht se mund të keni bërë shumë plane për sot, përpiquni t’i bëni gjërat sa më thjeshta. Nëse merreni shumë me detajet, do të mbingarkoheni. Mos u përpiqni të realizoni gjithçka me përsosmëri sot.

HOROSKOPI E DIEL 13 SHTATORI 2020

Dashi

Sot do ta gjeni veten rreth disa njerëzve shumë emocionues dhe interesantë. Ditë e bukur për të ndjekur një shfaqje teatrore ose një film në kinema. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë pa shumë zhvillime.

Demi:

Ëndrrat, fantazitë dhe dëshirat sekrete mund të dalin sot në sipërfaqe, duke ju bërë që të nisni diçka aventureske. Përdoreni këtë si një nxitës për të mbajtur të ndezur zjarrin brenda jush.

Binjaket

Ju mund të zhgënjeheni nga ata që kanë qëndrime pompoze dhe arrogante. Ndoshta mund të jeni xheloz që njerëzit e tjerë po marrin vëmendjen që ju mendoni se e meritoni.

Gaforrja

Natyra aktive dhe pozitive e qenies suaj bëhen sot së bashku. Ju do të kuptoni se ekziston një ekuilibër mes këtyre dy aspekteve të jetës suaj dhe se jeni në gjendje të tërhiqni begatinë dhe dashurinë

Luani

Sot mund të jeni në vëmendjen e dikujt. Mund të jeni në gjendje shpirtërore për intimitet dhe pasion. Nëse jeni në një marrëdhënie, planifikoni një mbrëmje të veçantë me të dashurin tuaj.

Virgjëresha

Jini vetvetja në gjithçka që bëni. Kjo është një nga ato ditë kur me padurim prisni të bëni një udhëtim të gjatë. Do të kuptoni se ka shumë fuqi në dispozicionin tuaj.

Peshorja

Ju mund të qortoheni për gjëra të caktuara për të cilat ju nuk jeni kujdesur siç duhet. Ndoshta ju keni harruar t’i kushtoni vëmendje disa detajeve që duhet të ndiqen. Mos u mbytni mbi atë që keni bërë gabim.

Akrepi

Shfrytëzojeni këtë ditë për t’u ndriçuar dhe mos u shqetësoni aq shumë për çështjet thellësisht intensive, emocionale të jetës. Kjo është koha për t’i lënë këto gjëra mënjanë dhe mos harroni se qëllimi ynë këtu në Tokë është të jemi të lumtur.

Shigjetari

Sot do të keni më shumë nevojë për vëmendjen e të tjerëve. Kini kujdes që të mos jeni të obsesionuar nga ky aspekt. Çështja kryesore është të jeni vetë të lumtur pavarësisht mendimit të të tjerëve.

Bricjapi

Ju mund të ndjeni një konflikt të brendshëm të vështirë që ju vendos në siklet. Çfarëdo që vendosni të bëni, angazhohuni ta bëni atë sa më mirë dhe mos lejoni që zhgënjimi ose ndjenja e fajit t’ju prishin ditën.

Ujori

Fryma juaj aventureske dëshiron të dalë në pah. Ju ndjeheni më të guximshëm se zakonisht. Nën rrethana normale, ju nuk mund të dëshironi të largoheni larg shtëpisë tuaj pa shoqërinë e një tjetri, por në një ditë si kjo, ju nevojitet vetëm vetja.

Peshqit

Mund të përjetoni pak tensione dhe rezistencë me partnerin gjatë pjesës së parë të ditës, por gjërat kanë gjasa të lehtësohen pasi të afrohet mbrëmja. Në punë do të kaloni gjendje pozitive.

HOROSKOPI E SHTUNË 12 SHTATOR 2020

Dashi
Ju nuk mund të lejoni që një “jo” t’ju rrëzojë. Refuzimet ndodhin, dhe ju duhet t’i kaloni ato. Gjithsesi mos hiqni dorë nga dëshirat tuaja derisa të realizoni atë çfarë dëshironi.

Demi
Ndonjëherë ndodh që disa gjëra të vogla të jenë të thella. Kjo është padyshim e vërtetë në jetën tuaj aktualisht. Bëni kujdes me faturat e papaguara. Nuk është koha për të shpenzuar para për sende të panevojshme.

Binjakët
Diçka mund të ndodhë sot, duke ju detyruar të toleroni gjëra që nuk i kuptoni. Mund t’ju kërkohet të bëni diçka që nuk është stili juaj. Pas një periudhe do të mund të mësoheni me këtë.

Gaforrja
Një ide e çmendur mund t’ju vijë ndërmend sot, por ka shumë gjasa që të funksionojë. Problemi i vetëm që mund të keni është se kush do t’ju bashkohet në këtë aventurë. Është koha e duhur për të zgjedhur dikë që jeni përpjekur ta njihni më mirë.

Luani
Shefi juaj në punë mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj. Pikërisht për këtë arsye mund t’ju duhet të shtyni një çështje personale. Megjithatë, një ndërprerje e programit tuaj mund t’ju sjellë shanse të reja.

Virgjëresha
Planet tuaja do të shkojnë ashtu siç dëshironi. Optimizmi është ende pasuria juaj më e mirë. Gjërat, si në aspektin personal ashtu edhe profesional, do të jenë në favorin tuaj.

Peshorja
Do të jeni në kërkim të ideve dhe eksperiencave të reja. Bëni gjithçka që mundeni për të fituar sa më shumë njohuri. Sa i përket marrëdhënies në çift, parashikohet një ditë e vështirë.

Akrepi
Mos hezitoni të shprehni mendimin tuaj kur shihni diçka që ju duket e padrejtë. Duhet të përpiqeni më shumë për të qëndruar i patundur. Njerëzit që përdorin hile ose gënjeshtra për të marrë atë që duan kanë ndonjëherë edhe aftësinë të “kontaminojnë” gjithçka dhe të gjithë përreth tyre. Prandaj mos u mendoni dy herë për të vendosur sa më shumë distancë në lidhje me ta.

Shigjetari
Bëni kujdes nga konfuzioni sot. Mund të mendoni se po flisni qartësisht, por disa persona mund t’ju keqinterpretojnë plotësisht. Sa i përket aspektit financiar, do të jetë një ditë e mbarë.

Bricjapi
Mund t’i bëni njerëzit të lumtur lehtësisht sot. Mos e nënvlerësoni influencën që mund të keni në humorin e të tjerëve. Sa i përket marrëdhënies në çift, nuk përjashtohen surprizat.

Ujori
Mund të përfshiheni në një situatë mjaft interesante, pasi të vini re diçka të pazakontë në sjelljen e dikujt. Ai/ajo do të kënaqet nga vëmendja juaj dhe do të shprehet para jush. Përpiquni ta ruani sekretin që ju besuan.

Peshqit
Është e lehtë për ju të shihni më të mirën te gjithçka dhe te të gjithë. Do të jeni shumë tërheqës për dikë pranë jush. Priten momente mjaft të bukura gjatë kësaj dite.

HOROSKOPI E PREMTE 11 SHTATOR 2020

Dashi

Asnjëherë nuk mund të bëni supozime rreth dikujt, se kush është ai, ndërkohë që nuk keni biseduar me të. Nuk mund të gjykoni një libër nga kopertina. Ndaj, bëjini një ftesë për të dalë diku me të. Shanset janë që të befasoheni prej tij/saj.

Demi

Është shumë e rëndësishme të kuptoni diferencën mes dy personave pranë jush, pavarësisht sesa i lidhur mund të jeni me ta. Nëse lidhja e re e dashurisë së një shoku/shoqeje ju shqetëson se nuk kanë zgjedhur aq sa meritojnë, ju keni të drejtë të thoni diçka. Nëse vendosni të bëni diçka të tillë, patjetër që duhet ta bëni atë me shumë takt.

Binjakët

Ju po shihni vetëm një aspekt të një situate të vështirë që po përkeqësohet nga momenti në moment. Ajo që ju nevojitet tashmë është një perspektivë e re. Rrisni besimin në vetvete.

Gaforrja

Marrëdhëniet romantike janë të ndërlikuara ndonjëherë. Të ndash jetën me dikë nuk është e lehtë, sidomos tani. Nëse nuk mund t’i përkushtoheni maksimalisht partnerit/partneres suaj, atëherë thjesht po humbisni kohë.

Luani

Çdo kush merr rrugëtimin e tij në jetë, ndaj mos kërkoni ndjesë nëse ju pëlqen të veproni sipas mënyrës suaj sot. Askush tjetër nuk mund t’ju kuptojë vërtetë se çfarë po përjetoni aktualisht. Ndaj askush nuk ka të drejtë t’ju tregojë se çfarë të bëni.

Virgjeresha

Do të jetë një ditë e mbarë në përgjithësi, ku do të mund të merreni edhe me detaje për të cilat nuk keni pasur kohë më parë. Do të jeni organizativ dhe nuk do ta keni aspak problem të perfundoni çdo detyrë që iu del përpara.

Peshorja

Bisedat në marrëdhënien tuaj në çift do të jenë të mbushura plot emocione sot. Është momenti të vlerësoni sesa i rëndësishëm është partneri/partnerja juaj në jetë. Mos hezitoni t’I shprehni atij/asaj mirënjohjen lidhur me këtë.

Akrepi

Gjërat mes jush dhe nje kolegu/koleges suaj po tensionohen gjithnjë e më shumë. Megjithatë përpiquni t’i shihni ndryshe gjërat duke i çuar drejt normalizmit. Sa i përket aspektit finanaciar, disa persona të kësaj shenje rekomendohen të mos përfshihen në një biznes të ri aktualisht.

Shigjetari

Një prej kolëgve tuaj do t’ju ndihmojë t’i përfundoni punët sa më shpejt sot, por tendenca e tij saj për të treguar detaje nga jeta personale do të fillojë t’ju shqetësojë. Përpiquni të shmangeni me takt, duke mos e fyer.

Bricjapi

Një miku juaj besnik do të ketë nevojë për mbështetjen tuaj sot. Bëni gjithçka mundeni për ta ndihmuar atë, madje edhe nëse ju duhet të shtyni një punë tuajën të rëndësishme. Është momenti i duhur t’i tregoni se sa vlen ai/ajo për ju.

Ujori

Një e-mail apo mesazh nga ish i dashuri/e dashura juaj mund të jetë tundues duke ju bërë të mendoni t’i nisni gjërat nga e para. Megjithatë rekomandohet të mos e bëni një gjë të tillë. Njerëzit e së kaluarës duhet t’i lini në të kaluarën, të paktën aktualisht.

Peshqit

Të jesh i dashuruar është e rëndësishme për ju, por aktualisht kjo mund të mos ndodhë në jetën tuaj. Shmangni një marrëdhënie të re, pasi nuk do të ndikojë aspak mirë tek ju.

HOROSKOPI E ENJTE 10 SHTATOR 2020

Dashi
Është koha të përjetoni gjëra të reja në jetën. Rutina juaj e përditshme po bëhet paksa e mërzitshme! Nëse aktualisht po përjetoni probleme financiare, mos u shqetësoni. Bëhet fjalë vetëm për një periudhë të shkurtër kohore.
Demi
Dikush mund të nxitojë sot dhe madje mund të mendojnë se kanë të drejtë t’ju nxitojnë edhe ju. Por shpejtësia mund të shkaktojë probleme për ju. Aktualisht jeni në drejtimin e duhur. Mos prishni qetësinë për të tjerët.
Binjakët
Ndjenjat negative që keni pasur për dikë janë përmirësuar aq shumë saqë keni filluar të ndiheni sikur do të bashkoheni në grupin e tyre! Të dy keni marrëdhënie të mira aktualisht. Është një fitore për të cilën luftuat të dy.
Gaforrja
Ekziston mundësia të debatoni me shefin tuaj sot, por më mund të arrini në një kompromis me të. E rëndësishme është t’i përbaheni atyre që keni rënë dakord dhe të mos nxisni për më shumë.
Luani
Nëse fiksoheni shumë për të marrë vesh diçka të re lidhur me një çështje të komplikuar në aspektin personal, nuk do të ishte diçka e zgjuar. Ka njerëz të tjerë në jetën tuaj që meritojnë më shumë kohë dhe energji. Kushtojini më shumë rëndësi marrëdhënieve tuaja të afërta.
Virgjëresha
Disa detaje gjatë ditës suaj sot mund t’ju konfuzojnë. Megjithatë do të qartësoheni shumë më shpejt seç mund ta mendoni dhe do të mund t’i organizoni gjërat siç duhet. Dikush mund të kërkojë sot udhëzime prej jush.
Peshorja
Do të keni kohë dhe energji, kështu që gjithçka që ju nevojitet është shkaku. Ka shumë mundësi që të përfshiheni në diçka emocionuese në fund të ditës. Sa i përket gjendjes financiare, parashikohet një ditë e mirë.
Akrepi
Keni punuar fort për të mos u përfshirë në konflikte me një të afërmin tuaj. Megjithatë sot ka gjasa t’ju duket se përpjekjet që duhet të vijoni të bëni nuk mund t’i përballoni. Përgatituni për atë me çfarë mund të përballeni.
Shigjetari
Ka shumë çrregullime në jetën tuaj tani, dhe do të jetë shumë e lehtë të shpërqendroheni nëse nuk keni caktuar përparësitë tuaja. Merrni kohë sot për të renditur detajet. Vendos gjërat në rendin e duhur.
Bricjapi
Këshillohet të ruani energjinë për çështjet dhe problemet tuaja. Mos u shqetësoni nëse të tjerët mendojnë se jeni egoist, teksa vini në vend të parë veten tuaj. Nëse shpenzoni të gjithë energjinë duke i bërë të tjerët të lumtur, nuk do t’ju mbetet asgjë për ta bërë veten të lumtur. Ruani mirësjelljen, por mos harroni ta trajtoni veten si duhet.
Ujori
Çfarëdo që ndjeni aktualisht, rekomandohet që ta shprehni. I lumtur apo i trishtuar, xheloz ose krenar, nuk bën ndonjë diferencë. Thjesht flisni hapur se çfarë po ndodh në zemrën tuaj. Sapo ta bëni këtë, do ta kuptoni menjëherë se ishte ajo çfarë duhet të bënit.
Peshqit
Ushtroni krijimtarinë tuaj sa më shumë të mundeni duke kërcyer, kënduar, zgjidhur gjëegjëza, çfarëdo qoftë. Njerëzit rreth jush do të adhurojnë energjinë tuaj. Do të jetë një ditë e shkëlqyer për të bërë ndryshime të mëdha në jetën tuaj shoqërore.


Send this to a friend