VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MËRKURË 25 TETOR 2017

By | October 24, 2017
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MARTË 3 GUSHT 2021

Dashi

Forca juaj fizike është në kulm, duke ju dhënë qëndrueshmëri të madhe në vendin e punës. Vetëm sigurohuni që kjo energji të mos humbasë në argumentet me njerëzit e tjerë. Nëse e përdorni energjinë tuaj të jashtëzakonshme në mënyrë konstruktive, mund të arrini shumë.

Demi

Kursi juaj më i mirë i veprimit është të qëndroni të disiplinuar. Kujdes nga çdo gjë që ofron shpërblime të mëdha shpejt. Këto lloj marrëveshjesh vijnë me rrezik të madh që është më mirë t’i shmangni. Aspekti profesional parashikohet të jetë në formë të mirë.

Binjaket

Ju jeni kapur në një konflikt të vështirë si brenda vetes ashtu edhe me mjedisin dhe njerëzit përreth jush. Ju e ndjeni stresin nga të gjitha anët, dhe kjo po jua vështirëson marrjen e një vendimi të shëndoshë – kështu që bëni kujdes! Sot parashikohen çështje të mëdha sentimentale.

Gaforrja

Mundësitë krijuese për të fituar para ka të ngjarë të vijnë në rrugën tuaj përmes internetit ose ndonjë rrjeti tjetër të bazuar në kompjuter me të cilin jeni përfshirë. Përqafoni çdo mundësi që ju jep mundësinë të përdorni aftësitë tuaja artistike, mësimore dhe imagjinative.

Luani

Veprimet që ndërmerrni sot mund të acarojnë ndjeshëm dikë tjetër në vendin tuaj të punës. Gjendja e njerëzve të tjerë do të dëmtojë edhe punën tuaj, por kjo nuk është arsye për të ngadalësuar ose ndryshuar kursin. Vazhdoni pa marrë parasysh të tjerët. Sa i përket dashurisë mund të merrni lajme pozitive.

Virgjeresha

Një qasje krijuese dhe inovatore është pikërisht ajo që nevojitet për të korrigjuar vështirësitë e sotme në vendin e punës. Nuk ka kuptim të përpiqesh të mbështetesh në zgjidhjet e vjetra për të trajtuar të njëjtat probleme të vjetra. Tani është koha për të prezantuar diçka të re.

Peshorja

Dikush ka të ngjarë t’ju trajtojë në mënyrë të gabuar në një mënyrë shumë agresive. Mos lejoni që ky person të marrë më të mirën prej jush. Ai ose ajo mund të dalë me fakte të egra për t’i përdorur kundër jush. Mos u mashtroni. Me shumë mundësi këto “fakte” janë më afër trillimit sesa të vërtetës.

Akrepi

Mendimi juaj është i drejtë në objektiv, por përqendrimi juaj lë shumë për të dëshiruar. Idetë tuaja janë të mira, por zbatimi juaj ndaj tyre nuk është aq i mirë. Bëni çmos për t’u përqëndruar dhe zbatuar idetë tuaja të mira dhe do të jeni jashtëzakonisht të suksesshëm.

Shigjetari

Gjendja juaj luftarake ka të ngjarë t’ju tërheqë vëmendjen nga puna që duhet të bëhet. Ndoshta zemërimi i mbetur nga një argument i fundit ju ka lënë të ndiheni jashtë ekuilibrit me botën përreth jush. Lëreni të kaluarën dhe përqendrohuni në punën që keni.

Bricjapi

Dëgjoni imagjinatën tuaj. Sot mund t’ju vijnë në mendje disa ide të cilat mund t’ju shërbejnë në aspektin profesional. Sa i përket dashurisë, duhet të tregoni vëmendjen e duhur ndaj kërkesave dhe nevojave të partnerit. Një udhëtim do t;ju ndihmojë të largoni stresin.

Ujori

Tani është koha për të ndjekur ato lloje pune që i keni më për zemër. Kjo do t’ju sjellë shpërblime të mrekullueshme financiare dhe shpirtërore. Sa i përket dashurisë, parashikohet të lindë një marrëdhënie sentimentale shumë pozitive që mund t’ju largojë nga errësira.

Peshqit

Do të keni sukses vetëm nëse jeni në gjendje të punoni në mënyrë konstruktive me vlerat tradicionale dhe strukturën që tashmë është krijuar. Në lidhje me paratë, do t’ju duhet të gjeni mënyra më krijuese për të arritur qëllimet. Mos bini pre e monotonisë në aspektin profesional.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 2-8 GUSHT 2021

Dashi

 

Nëse keni shpresuar për një javë plot hare dëshirat nuk do ju plotësohen. Për ju të dashuruarit kjo periudhë here pas here do këtë turbullira. Ndonjëherë debatet do jenë përtej të imagjinueshmes. Mundohuni të reflektoni para se të flisni dhe të mos nxitoheni për asgjë. Ju beqarët më mirë të mos pranoni asnjë ftesë sepse më shumë do lëndohen sesa do gëzohen. Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e para dhe të fundit. E mërkura dhe e enjtja do jenë delikate dhe mund të përballeni me vështirësi të vogla. Shëndeti do vijë dita ditës duke u përmirësuar. Nuk do jeni me nervozë si më parë, përkundrazi qetësia do mbizotërojë dhe nuk do keni shqetësime aspak. Në punë do hidhni hapa para dhe do merrni vlerësime pa fund.

Demi

 

Mundohuni të bëni disa pushime gjatë kësaj jave dhe të shkoni jashtë qytetit tuaj. Do çlodheni, do reflektoni dhe do ju ndriçohen idetë. Nëse jeni në një lidhje mos u bëni impulsivë dhe mundohuni të ruani ekuilibrin. Nuk duhet ta teproni as me nervozizmin apo inatin. Gjithsesi java nuk do ketë probleme të mëdha. Ju beqarët duhet të qëndroni edhe këtë javë nën shoqërinë e miqve. Edhe po të njihni persona të rinj shmanguni me lezet sepse nuk janë ata që po kërkoni. Keni bërë shumë shpenzime këto kohë dhe të gjitha këto do ndikojnë në buxhetin tuaj. Tregohuni të kujdesshëm sepse do mbeteni duarbosh. Disa ditë mund të keni dhimbje koke por nuk duhet ta teproni me medikamentet. Në punë duhet të filloni projekte të reja dhe pritet sukses.

Binjakët

 

Asnjë problem serioz nuk do ju ndodhë gjatë kësaj javë. Gjërat e vogla do i kaloni sa hap e mbyll sytë. Nëse jeni në një lidhje do kaloni një javë shumë pasiononte dhe me dëshira pak ekstreme. Nëse ju japin kënaqësi mos e privoni veten. Do keni shumë imagjinatë. Jeta e ju beqarëve do jetë e mbushur plot me takime. Mund të mos ketë dashuri të vërtetë, por shumë aventura të këndshme. Me paratë duhet të tregoheni të matur. Mos jepni hua sepse do mbeteni edhe për vete keq. Shëndeti nuk do jetë dhe aq i mirë. Do jeni në ankth dhe do keni probleme me qarkullimin e gjakut. Këshillohuni me mjekët për çdo problem. Këmbëngulja në pune do ju bëjë te arrini ato që doni.

Gaforrja

 

Këtë javë duhet të shpreheni sa më shumë. Edhe sikur nga ato që do thoni të lindin mosmarrëveshje është shumë më mirë sesa të jeni të qetë në pamje, por të vuani përbrenda. Ju beqarët nuk duhet të prisni që dikush t’iu trokasë në derë dhe t’iu thotë se do të krijoje një lidhje me ju. Po nuk dolët dhe po nuk pranuat ftesa për njohje të reja do mbeteni me të njëjtin status. Për financat do jetë një javë e begatë dhe me plot përmirësime. Rezistenca fizike mund të ketë herë pas here disa tronditje. Tregoni më tepër kujdes për veten. Në punë duhet të prisni pak kohë për të arritur rezultatet e duhura nëse keni nisur së fundmi një projekt të ri. Asgjë nuk mund të realizohet menjëherë.

Luani

 

Priten goxha vështirësi këtë javë dhe shpesh do ndiheni si të hutuar. Nëse keni një lidhje do konfliktoheni ashpër me atë që keni në krah dhe marrëdhënia mes jush sa do vijë e do përkeqësohet. Ju beqarët do jeni shumë të paduruar dhe ka rrezik të hidheni në krahët e personave të papërshtatshëm. Financat do përmirësohen furishëm dhe vetë do habiteni për ato që do ju ndodhin. Gjithçka do ndryshojë falë një trashëgimie që do merrni. Shëndeti do jetë më i mire së një javë më parë. Do ndiheni më të qetë dhe nuk do keni aspak shqetësime. Në punë do jeni gjithë kohës të frymëzuar dhe do ndiheni gati për të ndërmarrë sfida të reja.

Virgjëresha

 

Këtë javë energjia do ju rrethojë gjithë kohës dhe do ndiheni për mrekulli. Gjithçka do ju ecë në drejtimin perfekt. Për të dashuruarit kjo do jetë një periudhë mjaft e mirë për të reflektuar mbi lidhjen që keni. Vazhdimësia e saj do varet nga mënyra sesi ju silleni dhe veproni. Ju beqarët do keni më shumë se kurrë dëshirë të krijoni një lidhje të qëndrueshme dhe të fortë. Do jetë një periudhë me shume fat për ju. Sektori i financave do jetë i mbrojtur dhe ju do keni mundësi t’i shtoni ato. Mos bëni shumë shpenzime. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por i mirë. Bëni kujdes me ushqimin dhe mos hani çdo gjë që ju del para. Në punë do bëni hapa përpara. Do jeni shumë dinamike dhe me besim në vetvete.

Peshorja

 

Gjatë kësaj jave planetët do ju ndihmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Për ju të dashuruarit nuk do ketë ditë problematike. Debatet dhe mosmarrëveshjet absurde do lihen pas krahëve dhe do mendoni në çdo moment të përjetoni emocione së bashku me partnerin. Ju beqarët do keni një takim të veçante të mërkurë ose të enjte. Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e para dhe të fundit. E mërkura dhe e enjtja do jenë delikate dhe mund të përballeni me shqetësime të vogla. Shëndeti do vijë dita ditës duke u përmirësuar. Nuk do jeni më nervozë si më parë, përkundrazi qetësia do mbizotërojë dhe nuk do keni shqetësime aspak. Në punë do hidhni hapa para dhe do merrni vlerësime pa fund.

Akrepi

 

Planetët do sjellin butësi dhe progres në jetën tuaj në çift gjatë kësaj jave. Nga ana tjetër me anë të forcës së dashurisë do mund të rregulloni edhe disa probleme. Nëse jeni në një lidhje i njëjti planet do të mbrojë lidhjen tuaj. Nuk do e lini më pas dore partnerin dhe gjërat nuk do përkeqësohen. Për ju beqarët mund të ketë edhe dashuri me shikim të parë, por ju duhet të jeni më të hapur. Ai që do e bëjë zemrën tuaj të rrahë fort mund të jetë dhe personi me të cilin do kaloni jetën. Mos e teproni me shpenzimet këtë javë sepse financat do jenë të dobëta. Me shëndetin duket se nuk do keni probleme. Edhe nëse vuani nga ndonjë sëmundje zemre do keni përmirësime. Në punë do kërkoni rritje rroge, por nuk do merrni ende një përgjigje.

Shigjetari

 

Këtë javë duhet të tregoheni shumë më të kujdesshëm për shëndetin. Mund të keni probleme nervore dhe probleme me stomakun. Ata që janë në një lidhje duhet t’i shprehin sa më shumë ndjenjat dhe kanë për të pasur një javë shume te kënaqshme. Beqarëve nuk do ju mungojnë aspak mundësitë për të realizuar takime te veçanta sidomos ditën e mërkurë dhe te shtunë. Mirë është që t’i kushtojnë pak më tepër rëndësi paraqitjes. Financat do jenë të turbullta në çdo moment dhe nuk do dini çfarë të bëni për ta ndryshuar situatën. Në rastin më të keq kërkoni hua nga të afërmit. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e mirë. Në punë tregohuni me autoritarë atje ku ju takon dhe zgjidhini me diplomaci të gjitha problemet që do ju dalin. Kujdes nga intrigat e disa mive të supozuar.

Bricjapi

 

Planetët do ju mbështesin fort gjatë gjithë kësaj jave dhe do ua ndriçojnë mendimet. Nëse jeni në një lidhje kjo ka për të qenë një javë shume e bukur. Herë pas here nuk do bini dakord me partnerin, por shpejt do reflektoni dhe do arrini të bashkëpunoni për më të mirën e të dy palëve. Ju beqarët do takoheni me shume persona dhe do jenë disa që do ju pëlqejnë. Njihuni më mirë me ta para se të merrni vendimet përfundimtare në mënyrë që zemra të mos ju lëndohet. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e keqe. Merruni edhe më shumë me aktivitet fizik dhe keni për t’u ndier për mrekulli. Në punë do jeni gjithë kohës në kërkim të sfidave të reja dhe do keni arritje të njëpasnjëshme. Do ndiheni të qetë dhe shpesh krenare për veten.

Ujori

 

Ka mundësi që të jeni më nervozë gjatë kësaj jave dhe më të paduruar. Kjo do ju çojë shpesh drejt gabimeve. Nëse jeni në një lidhje duhet të bëni çdo gjë për ta mbajtur sa më pranë partnerin dhe pse jo ta surprizoni herë pas here atë. Ju beqarët do jeni pa fat, kështu që sado të mundoheni ta ndryshoni statusin nuk do mundin dot. Në planin financiar duhet të mendoni vetëm si t’i përmirësoni të ardhurat. Po menduat të ndihmoni të tjerët keni për të pasur probleme serioze nga të cilat nuk do dilni dot. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë gjatë javës. Mund të ndiheni në ankth dhe mund të keni edhe probleme me zemrën. Në pune do jeni më të matur dhe do e programoni çdo hap qe do hidhni.

Peshqit

 

Kjo javë do jetë përgjithësisht e këndshme. Komunikimi juaj me të gjithë do jetë i shkëlqyer dhe kjo gjë do ju ndihmojë në planin profesional dhe personal. Nëse jeni në një lidhje do preferoni që çdo moment të lirë ta kaloni me atë që keni në krah. Pas mesit të javës mund të mendoni edhe për disa pushime në fundjavë. Ju beqarët ka rrezik të mbeteni vetëm edhe pse do e kërkoni në çdo moment princin tuaj të kaltër. Marsi do ju nxitë të jeni më të logjikshëm me shpenzimet dhe do keni një gjendje financiare të qëndrueshme. Shëndeti mund të ketë shqetësime vetëm ditën e parë dhe më pas do jeni më energjikë. Në punë, komunikimi, këmbëngulja dhe vendosmëria do jenë çelësat për të arritur atje ku dëshironi.

blank

HOROSKOPI E HËNË 2 GUSHT 2021

Dashi

Mos u bëni hallka e dobët në zinxhir. Energjia e ditës është “çohu dhe ik”. Pra, ose drejtojeni, ndiqni ose dilni nga rruga. Nuk ka justifikime për tërheqje. Kur të trokasë mundësia, duhet të jeni gati me çantat tuaja të mbushura. Emocionet tuaja mund t’ju çojnë në shtigje të reja dhe të papritura.

Demi

Ngjarje të papritura ka të ngjarë të shfaqen dhe të shkaktojnë trazira në emocionet tuaja. Sigurohuni që të keni zgjidhur vërshimin tuaj të brendshëm të mendimeve para se të ngatërroheni në punët e të tjerëve. Sa i përket parave, parashikohet një ditë pozitive.

Binjaket

Mundohuni të mos jeni aq serioz dhe intensiv sot. Ecni me një hap më të lehtë dhe mos mendoni se gjithmonë keni nevojë të jeni në kontroll të çdo gjëje që kontaktoni. Veprimet ekstreme do të çojnë në pasoja ekstreme. Nuk ka nevojë për një sjellje të tillë në një ditë si kjo.

Gaforrja

Mos humb asnjë mundësi sot. Pavarësisht se sa i lodhur mund të jeni, nuk është koha për të pushuar. Kjo është një nga ato ditë në të cilat është thjesht më e lehtë të jesh ti. Nuk ka nevojë të shmangni ose fshehni dëshirat tuaja të vërteta. Thuaj atë që dëshiron dhe do ta marrësh.

Luani

Planet tuaja mund të ndryshohen sot, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të humbni shpresën në asnjë mënyrë. Ndonjëherë është e nevojshme të hiqni dorë nga kontrolli dhe thjesht t’i lini gjërat të ndodhin ashtu siç duan. Ekziston një avantazh i dallueshëm në spontanitetin dhe punën harmonike me ngjarjet e papritura që do të ndodhin.

Virgjeresha

Sot është një nga ato ditë në të cilën keni një mundësi të mrekullueshme për të dalë nga jeta normale, e përditshme. Mos u ndjeni keq nëse nuk e dini saktësisht se në cilën rrugë të shkoni. Ndiqni ndjenjën tuaj. Qasja juaj e fortë, e çrregullt në të vërtetë mund të jetë metoda perfekte për t’u përdorur për të arritur pikërisht aty ku duhet të jeni.

Peshorja

Natyra juaj romantike dëshiron të largohet dhe kurrë të mos kthehet në botën reale. Bëni një hap gjigant drejt tij gjë që nxit dashurinë tuaj. Nëse nuk mund të shmangni një grindje sot, mund të shmangni pasojat e mëdha. Ndoshta keni nevojë për pak hapësirë për t’i pastruar gjërat në kokën tuaj.

Akrepi

Në përgjithësi, sot duhet të jetë një ditë e mirë për ju. Mos e kufizoni veten duke menduar në mënyrë të ngushtë. Lëreni energjinë elektrike të ditës të ndriçojë atmosferën dhe t’i jepni qëndrimit tuaj nxitjen që i duhet për t’u rikthyer në rrugën e duhur. Jini të hapur ndaj ideve të reja.

Shigjetari

Sigurohuni që të vazhdoni me ritmin tuaj në mënyrë që të mos shtyheni në diçka që nuk dëshironi të bëni. Eliminoni çdo frikë nga qenia juaj. Sa më pranues të jeni, aq më shumë mundësi do t’ju vijnë. Kini besim në veten dhe veprimet tuaja duke mos rënë pre e gjërave që bën turma.

Bricjapi

Ka disa mundësi të hapura tani që nuk ishin aty më parë. Çelësi është që të përfitoni prej tyre. Gjeni lirinë në të çuditshmen dhe të renë. Kjo është një ditë për të zgjeruar dhe arritur lartësi të reja duke pasur më shumë besim në aftësitë tuaja. Gjërat do të bëhen të ndenjura dhe të mërzitshme nëse lëvizni.

Ujori

Valëzimet e papritura të emocioneve mund t’ju bëjnë të shkoni në një drejtim jokonvencional. Lëreni veten të rrjedhë lirshëm. Kjo është një kohë e rëndësishme për t’u ngritur dhe lëvizur në përgjigje të këtyre emocioneve të fuqishme. Ju jeni aq të mirë në kompromis saqë e keni bërë atë një formë arti.

Peshqit

Dita e sotme përmban potencialin për shumë drama dhe emocione, duke ju lënë të ndiheni të lodhur plotësisht. Nëse ju ose i dashuri juaj do të keni një shans për ta zgjidhur këtë, duhet të përpiqeni të jeni të ndjeshëm aty ku është e mundur. Emri i lojës për ju sot është liria emocionale.

blank

HOROSKOPI I MUAJIT GUSHT 2021

Dashi

Keni ende disa dyshime për të ardhmen tuaj, edhe pse disa çështje kanë marrë zgjidhje që në fund të pranverës. Situata në sferën profesionale paraqitet e vështirë për t’u menaxhuar, si pasojë e mosmarrëveshjeve me ndonjë koleg, apo ndryshimit të eprorëve. Megjithatë, rëndësi ka të dini se do të shpëtoni pa pasoja nga kjo situatë kaotike. Është më mirë që problemet t’i vini në dukje, që t’i zgjidhni në kohën e duhur. Marsi rikthehet në pozicion jo të favorshëm prej datës 13 gusht. Kujdes me çështjet ligjore dhe financiare, sidomos nëse janë të mbartura që nga e shkuara.

Për sa i përket ndjenjave, lidhjet e dashurisë të nisura rishtas nuk janë fort emocionuese. Të lindurit në shenjën e dashit që kanë dalë së fundmi nga një raport dashuror, nuk duhet të hidhem menjëherë në një tjetër. Marrëdhëniet në krizë, që i kanë bërë ballë një periudhe të gjatë plot me sprova, tashmë do t’i gëzohen një periudhe qetësie, sepse Mërkuri dhe Dielli janë në pozicion mjaft të favorshëm. Në harkun kohor 10-19 gusht mund të ndodhë një përballje mjaft domethënëse dhe epshi është në nivele shumë të larta. Gjatë udhëtimi mund të takoni një person vërtet të rëndësishëm. Flirtet rastësore do të ikin bashkë me gushtin.

Ndërsa në aspektin fizik, pritet që lodhja e akumuluar të largohet gjatë këtij muaji, që zakonisht i kushtohet pushimit. Megjithatë, jo të gjithë të lindurit në shenjën e Dashit do të kenë mundësi të bëjnë pushime të gjata, si pasojë e problemeve ekonomike të muajve të fundit. Shmangni tensionet rreth datës 22 dhe përpiquni t’i organizoni pushimet në pjesën e parë të muajit. Lodhja mendore mund të sjellë si pajojë dhimbje koke, inflamacione apo dhimbje dhëmbësh. Shkoni te mjeku dhe merruni pak me veten.

Demi

Marsi vazhdon t’ju sprovojë sistemin nervor deri më 13 gusht, ndërkohë që Jupiteri nuk ju vjen në ndihmë të zgjidhni problemet në punë. Disa vendime apo sjellje tuajat gjatë javëve të fundit nuk u kanë pëlqyer të gjithëve. Nuk duhet të bini pre e lodhjes së skajshme apo depresionit. Saturni në pozicion mjaft të favorshëm do t’ju ndihmojë të mos e humbni ekuilibrin, por gjithsesi planet afatgjata ekonomike duhet t’i shtyni për një moment të dytë. Nëse punoni me kohë të pjesshme ose me qira, duhet të mbani orën me paratë dhe ta menaxhoni më mirë jetesën.

Ata që po kërkojnë punë, mund të vendosin kontaktet e para. Për sa i përket ndjenjave, është shumë e rëndësishme të gjeni pakëz qetësi shpirtërore. Mundësitë janë të ndryshme. Ata që kanë dalë nga një krizë dashurore, do të jenë të gatshëm të rindezin pasionin. Ndërkohë, ata që janë ndarë rishtas, do të jenë të predispozuar të krijojnë njohje të reja. Ata që janë prej kohës në një lidhje të qëndrueshme, do të zgjidhin disa çështje ekonomike apo profesionale, për të shmangur debatet e pakëndshme, sepse nervozizmi i njërit nga partnerët pasqyrohet te marrëdhënia në çift. Të rinjve kjo verë e nxehtë u ka rezervuar disa flirte që lindin krejt papritur.

Pjesa e dytë e gushtit është më e favorshme, sidomos rreth datës 22. Përkushtojuni pak më tepër formës fizike. Gjatë verës merruni pak me kujdesin ndaj lëkurës, trupit dhe mendjes. Mos i sforconi fuqitë fizike, sidomos të shtunën, më datë 11. Fyti është pikë e dobët e të lindurve në shenjën tuaj, kini kujdes me ajrin e kondicionuar dhe luhatjet e temperaturës, sidomos më datë 18.

Binjaket

Pasi te kalojnë pese ditët e para te muajit, gjate te cilave komunikimi do lere për te dëshiruar, gjithçka me pas do ece me se miri. nuk do keni aspak mosmarrëveshje me partnerin, përkundrazi do flisni hapur me te dhe do ani gati te programoni te ardhmen. Çdo gjë do e keni nen kontroll. Beqaret do bëjnë mire te mos kërkojnë dike ne baze kriteresh sepse kane për te mbetur vetëm përgjithmonë. Shëndeti here pas here do jete delikat për shkak te lodhjes. Çlodhuni here pas here dhe mos neglizhoni vitaminat e proteinat. Ne planin financiar do ju duhet një mbështetje e madhe nga te afërmit qe t’ia dilni mbanë, ne te kundërt situata do përkeqësohet ndjeshëm. Ne pune, 10 ditët e para do jene disi te paqëndrueshme, ndërkohë qe me pas gjerat do ecin për mrekulli.

Gaforrja

Dymbëdhjetë muajt e fundit kanë sjellë mundësi të jashtëzakonshme për shumë njerëz, disa me fuqi dhe ndikim të konsiderueshëm. Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit të mirë, vizitoi Gaforren nga qershori i vitit 2013 deri në korrik të 2014. Gjatë kësaj kohe, ju me shumë gjasa ishit shumë të zënë, duke u marrë me realizimin e projekteve të reja.Now you will begin to see the fruits of your labors.Tani ju do të filloni të shihni frytet e punës tuaj. Mendoni përsëri për të gjitha fillimet e reja që nisët gjatë dymbëdhjetë muajve të fundit. Fitimet që ju do të shihni në dymbëdhjetë muajt e ardhshëm – dhe veçanërisht këtë muaj – do të lidhen drejtpërdrejtë me veprimet që ndërmorrët gjatë kësaj periudhe që sapo përfunduat. Ndonëse jo të gjitha projektet që “mbollët” do të lulëzojnë, disa prej tyre do të sjellin kaq shumë përfitime, që mund të jenë të vlefshme jo vetëm tani, por edhe për vitet që do të vijnë, ndoshta edhe për dekadën e ardhshme.

Zhvendosja e Jupiterit nga Gaforrja drejt Luanit gjatë muajit të kaluar e ka iniciuar këtë prirje të re. Ju do tju duhet të bëni pjesën tuaj duke kërkuar kompensimin që mendoni se ju takon. Siç thuhet zakonisht, pushteti nuk jepet- ai duhet marrë. Gjatë dymbëdhjetë muajve të ardhshëm, ndërkohë që Jupiteri do të jetë në shenjën tuaj deri në gusht të 2015, ju do ta keni më të lehtë se zakonisht, për të parë sesi llogaria juaj bankare do të rritet në mënyrë të konsiderueshme Jeta nuk do tju ofrojë gjithmonë të tilla mundësi të arta financiare, kështu që ju duhet të jeni i vendosur për të përfituar nga të gjitha mirësitë që jeta po jua ofron ndërsa Dielli po shkëlqen. Vazhdoni ti “ushqeni” projektet që ju filluat vitin e kaluar dhe të jeni i sigurt se ju mund të bëni që këto projekte të rriten dhe të kenë një sukses të madh.

Edhe pse shumica e mirësisë do të drejtohet në sektorin tuaj të të ardhurave të fituara, ju do të keni fat të mirë financiar edhe në shtëpinë tuaj të tetë të parave të njerëzve të tjerë. Ky sektor udhëheq komisionet, trashëgimitë, cështjet e gjykatës ose zgjidhjet e divorceve dhe shitjet e pronës, prandaj do të jetë një fushë tjetër e fitimit të mundshëm. Ju do të keni një vit të tërë me bollëk, por fillimi i gushtit do të jetë veçanërisht i dobishëm, pasi javët e ardhshme do të jenë nën energjinë e Hënës së Re të shfaqur në 26 korrik (muajin e kaluar). Këtë muaj negociatat dhe veprimet tuaja do të kenë ndikim për të ardhmen tuaj- prandaj bëni më të mirën tuaj. Hëna e Plotë e 10 gushtit ka të ngjarë të bëjë të mundur që një transaksion financiar jetik të përfundojë me sukses. Afërdita do të jetë në shtëpinë tuaj të financës nga 12 gushti deri në 5 shtator, një tjetër tregues ky sesi po shkëlqen fati juaj- Afërdita sjell monedha ari me vete, kështu që ka të ngjarë të keni disa fonde më tepër për ti shtuar më shumë luks jetës suaj.

Një ditë e shkëlqyer për të nënshkruar dokumenta për çdo lloj marrëveshje financiare do të jetë 1 ose 2 gushti, kur Mërkuri (kontratat) dhe Jupiteri (fitim, zgjerimi, dhe vlerësimi) do të bashkohen për ta bërë sipërmarrje tuaj me rëndësi jetike, në qoftë se ju e përdorni këtë ditë.

Lajme të mira mund të arrijnë në 8 gusht, një ditë potencialisht e fuqishme për të tërhequr para në dorë (ose premtimin për një çek së shpejti), në sajë të takimit të Uranit, planetit te suprizave me Diellin dhe Mërkurin, në shtëpinë tuaj të pagës. Lajmet do të jenë të papritura dhe karriera juaj është gati për të ecur më tepër. Kjo është një ditë e shkëlqyer.

Dashuria mund të jetë shumë e ndritshme më 15 gusht, kur Marsi dhe Plutoni do të kombinohen për të krijuar ëmbëlsi, pasion dhe ndoshta edhe një angazhim serioz. Megjithatë këto planete njihen edhe që sjellin situata ekstreme, kështu që duhet të jeni të kujdesshëm – ju mund të debatoni me partnerin tuaj sepse ndiheni sikur ai/ajo me qëndrimin e vet, ju ka vendosur në një qoshe. Në të vërtetë, në qoftë se gjërat nuk kanë passion brenda, ju noshta kaloni ditë të tëra pa e parë njëri tjetrin në sy. Kur bëhet fjalë për një marrëdhënie të ngushtë romantike/dashurore, kjo do të jetë një nga ato ditë që mund të nxjerrë në sipërfaqë më të mirën ose më të keqen e situatës. Megjithatë, unë dua të jem optimiste dhe shpresoj që do të jetë “më e mira që keni parë ndonjëherë”.

.Java e fundit e gushtit është një kohë e mirë për të udhëtuar dhe Hëna e Re në 25 gusht do të veprojë si një zanë magjike për tju dhënë mundësinë që të largoheni nga qyteti juaj. Kjo Hënë e Re gjithashtu do tju sigurojë edhe mjetet e duhura për tu nisur. Ju mund të mos keni bërë asnjë plan që të largoheni, por një ofertë e mundshme do të jetë kaq joshëse, saqë ju nuk mund ta refuzoni atë. Një nga shqetësimet tuaja lidhur me këtë udhëtim mund të ketë lidhje me kujdesin e fëmijës/ve tuaj, por ekziston mundësia që të punësoni dikë. Për ti kujdesuar ata- pyesni në hotel. Nëse jeni akoma e pamartuar, mund të acaroheni me angazhimet e punës së partnerit tuaj, i cili nuk mund tju shoqërojë; por kjo nuk ka pse tju ndalojë pasi ju mund të shkoni me motren apo mikeshat tuaja.

Luani

Me Diellin, Venusin dhe Marsin në paraqitje të shkëlqyeshme me Jupiterin mund të merrni diçka më shumë gjatë javëve në vazhdim. Energjia e madhe e favorizuar nga Marsi, është tregues i mirë. Në punë patjetër që do të keni diçka ekstra. Në dashuri mund të keni vështirësi nëse mbani një qëndrim tepër kritik. Të qenit i mbyllur mund t’ju ndalojë të jetoni një histori të rëndësishme. Mos lejoni që një qëndrim shumë arrogant t’ju pengojë të përjetoni emocione të bukura.

Virgjëresha

Duhet të punoni për të vendosur se cilat projekte vlejnë të zbatohen. Vera do t’iu ndihmojë në planifikimin e angazhimeve, për të ardhmen. Në dashuri, megjithatë, ky është një muaj që ofron emocione të bukura. Ata që janë vetëm për ca kohë duhet të argëtohen, të përfitojnë nga ditët e fundit të muajit sepse do të karakterizohen nga yjet. Saturni ju nxit të krijoni marrëdhënie që mund të bëhen të rëndësishme. Mos lejoni që pasiguritë dhe zhgënjimet t’ju heqin buzëqeshjen përsëri.

Peshorja

Fundi i korrikut, hëna e plotë e datës 27, me siguri do t’ju ketë sjellë ndryshime në jetën dashurore. Të paktën e dini ku qëndroni – hëna e plotë nxjerr të vërtetat në shesh. Teksa nis gushti, Urani dhe Marsi do të jenë ende të lidhur në një valle të ngushtë e të nevrikosur. E njëjta valle që nisi në mes të majit dhe do të vazhdojë deri në mes të shtatorit. 1 gushti mund të jetë një ditë e mbushur me tension. Duket se do t’ju nevojitet të ndryshoni mënyrën si zgjidhni një problem që e hasni shpesh, pasi metodat e zakonshme s’do t’ju bëjnë punë. Mosmarrëveshjet që do të keni me partnerin tuaj romantik, miqtë ose fëmijët, do të rrotullohen rreth parave.

Pa dyshim, statusi juaj i tanishëm financiar është bërë i paparashikueshëm, gjë që s’do t’ju bëhet krah në mosmarrëveshje. Situata do t’ju mbajë gjithë kohës në tension. Kini parasysh se teksa përballeni me mungesë të përkohshme parash të disponueshme, gjithashtu keni mundësinë për të fituar më shumë para nga ç’keni fituar më parë në jetë.

Vazhdoni të punoni drejt qëllimeve tuaja. Saturni dhe Urani janë në sinkron të rrallë dhe këto planete do t’ju shpëtojnë dhe do t’ju tregojnë rrugën drejt stabilizimit të çështjeve financiare. Gjiashtu, duke pasur Jupiterin fatsjellës në shtëpinë e dytë të të ardhurave të fituara deri në nëntor, jeni shumë me fat pasi kjo do të thotë se pasiguritë tuaja të varfërimit të papritur s’do të bëhen realitet. Kërkoni më shumë mënyra për të fituar para dhe do t’i gjeni.

Ekstreme të tilla si ky financiar – shpenzime të larta, të ardhura të larta – janë të zakonta kur Urani thërret Dashin në shtëpinë tuaj të tetë, një trend që nisi në maj të 2021. Në 7 nëntor, Urani do të tërhiqet sërish në shenjën e Dashit dhe problemet tuaja me paratë do të pakësohen. Urani do të kthehet në shenjën e Demit më 6 mars 2022, për të qëndruar aty për shatë vite. Momentalisht, po dëshmoni ndikimin e Uranit dhe keni shansin të mësoheni me kursimin dhe kujdesin ndaj parave para se të mësoheni me luhatjet e Uranit.

Eklipsi diellor i 11 gushtit do t’ju mbështesë dhe do t’ju hapë mundësi të reja për të bërë miq. Do të keni shansin të jeni më të shoqërueshëm, gjë që është gjithmonë ideale për një Peshore si ju. Sidoqoftë, shqetësimet në lidhje me sa para duhet të shpenzoni do të mbizotërojnë në jetën tuaj shoqërore. Nëse po merrnit në konsideratë t’i bashkoheshit një klubi shoqëror ose profesional, është ideja perfekte. Gjithmonë, nëse mund të përballoni tarifat. Nëse po, anëtarësohuni më 11 shtator.

Afërdita, planeti i bukurisë, lumturisë, luksit dhe hijeshisë, do të jetë në shenjën tuaj gjatë gjithë muajit, prej 6 gushtit deri më 9 shtator, duke theksuar karizmën tuaj. Ky vibrim i këndshëm do të ndezë jetën tuaj shoqërore.

Më 7 gusht, Afërdita në shenjën e Peshores dhe i dashuri i saj Marsi në shenjën e Ujorit do t’i kthejnë 4-6 dhe 7 gushtin në ditë fantastike për romancë.

Mërkuri do të jetë në prapavijë këtë muaj, që prej 25 korrikut deri më 18 gusht. Mos merrni vendime të rëndësishme dhe të shpejta deri në fund të gushtit.

Marsi do të dalë nga prapavija gjithashtu, më 27 gusht. Lini sa më shumë hapësirë të mundeni rreth kësaj date. Ndodhitë do të ecin më shpejt pasi Marsi të mbledhë energjitë dhe të bëjë përpara me shpejtësi për javë të tëra. Sigurisht, jeta juaj emocionale do të përfitojë prej gjendjes së mirë të Marsit. Nëse doni të bëni fertilizim in vitro, skedulojeni procedurën në shtator, as më vonë, as më herët.

Muaji mbaron mrekullisht bukur. Hëna e plotë në shenjën e Peshqve më 26 gusht do të jetë një prej më të mirave të vitit. Do të ndriçojë shtëpinë tuaj të gjashtë dhe do të përfundoni një projekt pune. Me një dorë nga Saturni, projekti juaj do t’u bëjë përshtypje njerëzve të duhur – klientëve, shefave dhe kolegëve. Puna juaj në këtë projekt do t’ju rrisë vlerën dhe do t’ju sjellë në dorë detyra më të sofistikuara.

Një trekëndësh mbresëlënës i artë do të shfaqet në qiell këtë hënë të plotë më 26 gusht, i cili do t’ju ndihmojë të bëni një ëndërr realitet. nëse doni të bëni ndryshime në shtëpi ose prona, çdo gjë do të shkojë mbarë duke përfshirë dizenjon, vendndodhjen dhe aftësinë tuaj për të gjetur njerëzit e duhur.

Duket se jeni shumë të zotët për të gjetur paratë për këtë projekt në shtëpi. Mbështetja nga familja do të jetë e fortë dhe nëse ju duhet një hua, kërkojani prindërve të parët. Kur vjen puna tek pronat e paluajtshme, jeni shumë me fat. Planifikoni në gusht dhe zbatoni në shtator, sidomos në 11 shtator. Shmangni 18 shtatorin.

1 gushti do të jetë i mbushur me tension, por vetëm nëse hapni një bisedë kontroversiale me të dashurin, partnerin apo fëmijët

Nëse ndiheni në lodhur, merrni javën e fundit të gushtit për t’u qetësuar. Do të keni kohë të arratiseni, të shijoni privatësinë dhe kohën e lirë.

Akrepi

Gushti do të jetë koha për të zgjidhur problemet familjare që lidhen me të afërmit që nuk jetojnë në vendbanimin tuaj. Në disa raste, veprime të tilla do të kërkojnë një udhëtim. Këtë muaj, tregohuni të kujdesshëm në gjithçka rreth parave. Mos jini entuziastë për ndonjë propozim që premton t`ju sjellë të ardhura ose fitime më të larta. Ekziston një problem ose një situatë tjetër e pakëndshme që lidhet me një dokument ose një kontratë financiare.

Një mosmarrëveshje me një vajzë ose një grua të re do të kthehet në një pamje të shëmtuar derisa një nga dy palët të vendosë se është më mirë të heqësh dorë. Do të keni marrëdhënie të komplikuara me gratë e lindura nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Ngjarjet e mira ose ndikimet e dobishme në këtë muaj do të prekin kontaktet tuaja profesionale dhe planet që do të vendosni vetë për të realizuar. Gushti gjithashtu do të jetë i favorshëm për ata që janë të papunë dhe që kërkojnë punë. Ngjarjet e ndryshme në shtëpinë tuaj do të kërkojnë shqyrtim para se të vendosni për ndryshimet, përmirësimet, blerjet më të shtrenjta ose zhvendosjen në një shtëpi të re.

Shigjetari

Ky muaj në dashuri nuk ka mungesë të momenteve pozitive dhe mjaft sfiduese. Çiftet që kanë qenë së bashku për njëfarë kohe do të jenë në gjendje të planifikojnë të ardhmen. Është gjithashtu një moment shumë i rëndësishëm për ata që po përpiqen të formalizojnë një lidhje dhe hyrja e Mërkurit në shenjën e zodiakut ndihmon për të reflektuar dhe gjetur zgjidhjet e duhura. Muaji nëntor është pozitiv edhe për beqarët, nuk do të mungojnë takimet me fat, edhe nëse njohjet e reja do të jenë veçanërisht të pasionuara dhe të angazhuara.

Bricjapi

Një periudhë e mbushur plot me ngjarje për ata që dinë ta shfrytëzojnë më së miri këtë pozicionim të favorshëm të yjeve. Investimet, transferimet e parave apo shitblerjet mund të sjellin fitime në planin afatgjatë. Studentët që po përgatiten për vjeshtën do të kenë një ndihmë të çmuar nga Saturni dhe do të mund të konkretizojnë projekte të rëndësishme, si për shembull, kalimi nga stazhi te puna e mirëfilltë, apo nga ëndrra në sirtar te gjetja e një vendi punë. Çdo gjë është e mundur. Edhe pasionet personale mund të shndërrohen në zanate. Mos harroni që shoqëria aktuale i vlerëson ata që guxojnë. Mund të arrini suksesin përmes ndonjë ideje brilante, sidomos falë teknologjisë. Një mundësi e mirë pune paraqitet me datë 23.

Çiftet që vendosën të martoheshin apo bashkëjetonin gjatë verës do të jenë të qeta dhe do të bëjnë plane të mëdha për të ardhmen. Nëse keni nisur një histori dashurie rishtas, do të ndiheni më të kënaqur. Kur horoskopi është kaq pozitiv sa juaji këtë muaj, është e pamundur që t’u bësh ballë risive, flas këtu edhe për ata që ndihen të trishtuar e të vetmuar. Do të keni takime të reja dhe propozime interesante. Mos gjykoni në mënyrë drastike dhe mos iu shmangni ndjenjave. Lëreni veten të lirë dhe do të përjetoni ndjesi shumë të bukura.

Edhe ky është një muaj i shkëlqyer për t’u martuar, për të nisur bashkëjetesën, për të ngjizur një fëmijë, apo për të bërë zgjedhje të rëndësishme. Gushti është muaji ideal për ripërtëritjen fizike. Muajt e fundit keni harxhuar shumë energji dhe tani duhet të merrni veten. Edhe ata që kanë pasur probleme, do të vërejnë një përmirësim të ndjeshëm, sidomos në harkun kohor 22-31 gusht. Bëni shumë kujdes me ushqimin, që të shmangni problemet në stomak, sidomos në datat 28-31 gusht. Janë të vetmet ditë disi të vështira në një periudhë tejet pozitive.

Ujori

Marsi në Ujor është duke ju dhënë një rol dominant në çfarëdo lloj gjëje që po bëni. Është e vërtetë që tani Marsi është në prapavijë, por kjo do të përfundojë në fund të këtij muaji. Nëse s’keni pasur durim për të parë progresin, kjo është e kuptueshme. Marsi është karburanti që ju fusni në makinë për të ecur dhe nëse nuk ka ju s’mund të shkoni larg. Në 27 gusht Marsi do të jetë në vijë të drejtë në shenjën tuaj dhe ky është një lajm i mirë. Përmirësimin do ta shihni duke filluar nga Shtatori.

Edhe Mërkuri është në prapavijë që prej 26 korrikut dhe do të kthehet në 18 gusht. Një tjetër arsye për të festuar. Hëna e plotë e 27 korrikut ishte një eklips dhe jo shumë i lehtë. Kështu, nëse jeni ndjerë sikur donit t’i jepni fund një lidhjeje, të largoheni nga një punë apo shtëpi, keni pasur të drejtë. Papritur gjërat u bënë paksa kritike muajin e kaluar. Mund të jeni ende duke mbledhur copëzat e asaj çfarë ndodhi edhe tani që hymë në gusht.

Një problem me një kontraktor, dizajner apo një person me të cilin ti ndan një hapësirë të caktuar mund ta keni në Shator rreth datës 18-të. Nëse s’jeni prezent fizikisht në shtëpinë tuaj mund ta keni mendjen tek mirëqënia e dikujt nga pjestarët e familjes, ndoshta njëri nga prindërit.

Më 11 gusht do të merrni ndihmë nga një partner apo bashkëpunëtor. Ky mund të jetë bankier, sipërmarrës, avokat apo i një tjetër profesioni-do ta zbuloni kur ai të shfaqet. Mos firmosni asnjë dokument deri muajin tjetër,dita më e mirë për këtë është 11 shtatori.

Fundi i muajit sjell një Hënë fantasike në shenjën e Peshqve. Nëse jeni i përfshirë në një projekt krijues do të mblidhni një shumë të mirë parash.

Dita më e mirë për dashurinë dhe qejfin do të jetë 7 gushti kur Afërdita dhe i dashuri i saj Marsi do të zhvillojnë pasionin dhe romancën kryesisht për shenjën tuaj. Nëse jeni vetëm, dilni një nga këto ditë pasi mund të jetë rezervuar një takim i veçantë. Pjesa tjetër e muajit ju jep mundësi për të dhënë dhe për të marrë dashuri duke filluar që nga 6 gushti deri në 9 shtator.

Peshqit

Do të keni shqetësime për një burrë të moshuar në familjen tuaj. Ngjarje të ngjashme ose situata të tjera të papritura do të shkaktojnë nevojën për kosto më të. Disa prej jush do të kërkojnë edhe një hua nga miqtë ose nga një institucion krediti. Në gusht mund të zgjidhni problemet tuaja serioze dhe madje ta ktheni situatën specifike në avantazhin tuaj dhe të përfitoni. Nëse keni një partner romantik ose martesor të lindur nën shenjën e Bricjapit, Virgjëreshës ose Demi në gusht, ai / ajo mund t’ju befasojë me një sërë sugjerimesh. Gushti do të shqetësojë shumë prej jush me lajme të pakëndshme për një vajzë apo një grua të re. Gratë mbi 35 vjeç do të mësojnë nga gabimet apo problemet e kaluara. Fati do të jetë në anën tuaj, do të dalin mundësi të reja për zhvillim. Burrat mbi moshën 35 vjeçare do të kenë shqetësime të ndryshme rreth martesës ose familjes së tyre.

blank

HOROSKOPI E DIEL 1 GUSHT 2021

Dashi
Vetëvlerësimi juaj mund të sfidohet sot nga një koleg jo shumë i sjellshëm. Mos i pranoni gjërat në shikim të parë. Ka një kuptim shumë më të thellë nën sipërfaqe, dhe do të tregoheshit jo i zgjuar të mos e njihnit atë. Gjendja financiare parashikohet e mirë.
Demi
Do të habiteni se sa larg mund të shkoni me përpjekje minimale. Sjelljet e mira shoqërore do t’ju ndihmojnë të lundroni shpejt atje ku duhet të jeni. Përfitoni sa më shumë nga kjo energji duke synuar majën dhe duke mos pushuar derisa të arrini atje.
Binjaket
Fleksibiliteti është një pjesë e rëndësishme e sotme. Merrni një qasje të qetë ndaj sfidave të ditës. Mbani një mendje të hapur dhe jini pranues ndaj ideve dhe opinioneve të të tjerëve. Ju keni shumë fuqi në dispozicion. Do të ishte turp ta humbisni atë.
Gaforrja
Mos u ndjeni nën presion nga gjërat që nuk doni të bëni. Një shqetësim sentimental mund t’ju nxisë të veproni. Mos lejoni që njerëzit e tjerë t’ju drejtojnë. Siguroni pozicionin tuaj dhe jini të fortë. Mundohuni të mos tundoheni në situata që e dini se do të jenë të këqija për ju.
Luani
Jini të vetëdijshëm se mund t’ju duhet të ndryshoni kursin tuaj në mënyrë që t’i përshtateni dinamikës së grupit. Mundohuni të punoni me ata përreth jush për të arritur një qëllim të përbashkët. Në dashuri sot mund të keni suksesin që e kërkoni prej kohësh.
Virgjeresha
Sot është një nga ato ditë në të cilën prosperiteti është shumë më afër nga sa mendoni. Ju mund ta dini se çfarë kërkoni, por ju takon juve të bëni hapin e parë drejt arritjes së qëllimit. Mos e lini mendjen tuaj kureshtare të pushojë derisa të gjeni përgjigjet që tingëllojnë të vërteta për ju.
Peshorja
Pavendosmëria mund t’ju lërë të pafuqishëm dhe në një udhëkryq sot. Të tjerët mund të jenë po aq të pavendosur sa i përket rrugës që duhet ndjekur. Në të njëjtën kohë, mund të ndiheni nën presion për të ndërmarrë veprime të menjëhershme dhe jeni lodhur duke pritur që të tjerët të bëjnë lëvizjen e parë.
Akrepi
Komunikimi është një aspekt kryesor i ditës. Nëse ecni me rrjedhën, do të uleni pikërisht aty ku duhet të jeni. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të takoni një person shumë interesant me të cilin mund të zhvilloni një raport shumë të shëndetshëm.
Shigjetari
Ju mund të përfitoni nga një mendim shumë konstruktiv, dhe sigurisht një reflektim i qetë sot. Vendimet impulsive mund t’ju çojnë në shtigje që nuk janë zgjidhja më e mirë për ju tani. Relaksohuni dhe përpiquni të mos mendoni shumë për problemet me të cilat përballeni.
Bricjapi
Ju mund të ndjeni se keni humbur kontaktin me realitetin. Sigurohuni që të lidheni me jetën reale dhe bëni pak planifikim për të balancuar anën tuaj sentimentale. Në raport me paratë sot do të keni një mundësi të mirë.
Ujori
Ju keni mundësinë sot t’i bëni gjërat të funksionojnë shumë mirë, por do t’ju duhet të mbështeteni në të gjithë diplomacinë tuaj. Shmangni mosmarrëveshjet në vendin e punës sepse mund të përfshiheni në keqkuptime. Me paratë so gjërat do të shkojnë mirë.
Peshqit
Eshtë e habitshme se sa gjëra mund të zgjidhen duke folur për çështje të caktuara hap pas hapi. Një frikë e caktuar po ju përndjek dhe nuk do të largohet deri sa të bisedoni me një person të afërt. Në dashuri, duhet të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 31 KORRIK 2021

Dashi
Një premtim i caktuar romantik që do të bëni këshilloheni që ta mbani sot. Në rast të kundërt rrezikoni të humbisni kredibilitetin. Sa i përket aspektit financiar, gjasat janë që të keni zhvillime pozitive nëse tregoni zgjuarsinë e nevojshme.

Demi
Ka raste kur edhe ju, të cilët jeni të duruar dhe të disiplinuar prireni të zemëroheni me diçka. Sot mund ta humbisni plotësisht në lidhje me një person të caktuar. Fantazia është e mirë brenda arsyes, por shumë do t’ju sjellë zhgënjim.

Binjakët
Më mirë vonë se sa keq është kryefjala e ditës. Ka kaq shumë gjëra të reja që janë duke ndodhur sot. Takimet e reja premtojnë shumë dhe duket se parashikojnë diçka të mirë për të ardhmen.

Gaforrja
Diçka e madhe mund të ndodhë pranë jush ose zonës ku banoni. Ndoshta do t’ju duhet të qëndroni pak më shumë në shtëpi. Përdoreni këtë moment për të bërë diçka krijuese në aspektin sentimental.

Luani
Ju keni talente të fshehura që mund t’ju zbulohen sot. Ndoshta bashkëpunimi me dikë të ri ju bën të bëni gjëra që nuk i kishit menduar kurrë. Nuk keni nevojë të ndërmerrni veprime tani. Kënaquni me potencialin tuaj të pashfrytëzuar.

Virgjëresha
Ju jeni një individ i sjellshëm, i kujdesshëm. Sot shqetësimi juaj për të tjerët mund të jetë aq i fortë sa të ndërmerrni hapa për të bërë diçka konkrete për ata. Ju mund të dëgjoni për një kauzë të denjë që do të përfundojë për shkak të mungesës së gatishmërisë tuaj.

Peshorja
Sot mund të zhvilloni një kuptim më të thellë të asaj që është me të vërtetë e rëndësishme për ju. Ju mund të habiteni nga ajo që zbuloni. Ndoshta ju është dashur pak kohë për ta mësuar këtë, por tani nuk ka më kthim mbrapa.

Akrepi
Ju mund të jeni të ftuar në një festë ku pritet të hapet një botë e tërë ngjarjesh të reja dhe emocionuese. Ju mund të ribashkoheni me një mik të mirë nga e kaluara juaj i cili mund të hapë të gjitha llojet e dyerve profesionale për ju. Jini të hapur për këdo që takoni.

Shigjetari
Ndonjëherë është më mirë të jesh me fat sesa i zgjuar. Këtë do ta mësoni sot pasi fati i mirë ju vë në vendin e duhur në kohën e duhur. Mund të takoni dikë që bën një ndryshim të madh në karrierën tuaj.

Bricjapi
Jini të hapur për çdo ftesë që ju vjen ose për çdo person të ri që takoni. Ndryshimi është në ajër për ju dhe ju duhet vetëm të jeni pranues në mënyrë që të ndodhë. Eksploroni të gjitha interesat tuaja dhe besoni në intuitën tuaj.

Ujori
Sot mund të zgjoheni dhe të kuptoni se ka vend serioz për përmirësim. Ndërkohë, ka shumë që mund të bësh duke pastruar rrëmujat dhe duke riorganizuar raftet e librave në një mënyrë më tërheqëse. Në dashuri sot mund të keni shumë fat.

Peshqit
Qielli është kufiri sot, ndërsa zbuloni se dikush diku ka disa ndjenja shumë pozitive për ju. Duket se do të kapeni në befasi nga ekstravaganca e zjarrit të tyre. Ata mund t’ju premtojnë tokën dhe hënën, por derisa t’i merrni ato, mos u ngutni për asgjë.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 30 KORRIK 2021

Dashi

Dilni nga modaliteti serioz për një ditë dhe lëreni veten të ndiheni i lumtur. Kjo është një ditë për t’u argëtuar, kështu që lirohuni dhe shprehuni lirshëm në mënyrën më të mirë që e shihni të arsyeshme. Kuptoni sa fuqi keni në natyrën tuaj gazmore.

Demi

Ju keni një ndikim tepër të fortë tek të tjerët sot. Sharmi juaj do t’ju çojë në çdo vend ku dëshironi të shkoni, prandaj përdoreni atë sipas dëshirës tuaj. Theksoni pozitiven dhe ecni në anën me diell të rrugës. Buzëqeshni dhe sillni gëzim për njerëzit që takoni.

Binjaket

Largoni agresionet tuaja sot. Qeshni pak! Transformojeni energjinë tuaj në diçka zemërgjerë, argëtuese dhe të dashur. Kjo do t’ju marrë një rrugë të gjatë. Gjëra të vogla mund të shfaqen që mund të prishin rutinën tuaj të përditshme, por një buzëqeshje e ngrohtë është gjithçka që ju nevojitet për të zbutur çdo zhgënjim.

Gaforrja

Është një ditë e shkëlqyer për ty sot. Qasja juaj gazmore për çdo situatë është ajo që kërkohet nga ju. Kaloni kohë me fëmijët dhe shijoni botën e tyre magjike. Shpërndani lirshëm dashurinë tuaj tek njerëzit përreth jush. Një qëndrim miqësor do t’ju çojë larg.

Luani

Bëni një pushim sot. Lëreni natyrën tuaj romantike të dalë në pah. Mos u ndjeni fajtorë që nuk jeni aq serioz sa mendoni se duhet të jeni. Fituesi i ditës është ai që mund të buzëqeshë më shumë. Hyni në këtë garë me synimin për të fituar. Shpërblimet do të zgjasin një kohë të gjatë.

Virgjeresha

Valët e oqeanit nuk kanë nevojë të jenë domosdoshmërisht në pragun tuaj për t’ju vendosur në atë gjendje shpirtërore romantike sot. Nëse jeni duke kërkuar një lidhje të re, kini kujdes që të mos përfshiheni në fantazi të kota. Ju mund të përfundoni duke u rrëzuar në tokë.

Peshorja

Përdoreni energjinë e sotme të ngrohtë dhe të dashur. Kjo është një ditë për të vlerësuar atë që keni, veçanërisht njerëzit që ju duan. Komplimentoni të tjerët dhe tregojini se sa kuptim kanë për ju. Këto fjalë dhe vepra do të kenë një efekt të valëzuar që do t’ju sjellë shumë fat të mirë.

Akrepi

Me energjinë e sotme planetare në lojë, mos u habitni nëse bini përsëri në dashuriqoftë edhe me partnerin tuaj. Nëse jeni duke kërkuar atë person të veçantë për të hyrë në jetën tuaj, mund t’i takoni aty ku vera dhe poezia rrjedhin lirshëm. Kënaquni me energjinë që do t’ju rrethojë.

Shigjetari

Ju pëlqen të jeni të dashuruar dhe të shijoni të gjitha përfitimet që vijnë kur adhuroheni dhe adhuroni një tjetër. Sidoqoftë, mund të zbuloni se sot i gjithë ky nocion shkon shumë larg. Ka një fuqi të madhe pas emocioneve tuaja, dhe ju duhet ta shprehni atë.

Bricjapi

Vështirësitë kanë përfunduar dhe është koha për të rritur ritmin. Jini krenarë për atë që keni për t’i ofruar botës. Jini i guximshëm në marrëdhëniet me të tjerët. Merrni kohë për të shprehur veten plotësisht në mënyrë krijuese. Sa më e madhe të jetë buzëqeshja që mbani, aq më tej do të shkoni në pothuajse çdo situatë.

Ujori

Një gjest i sjellshëm dhe një fjalë e ngrohtë nuk do të harrohet. Lëreni shpirtin tuaj bujar dhe të sjellshëm të shkëlqejë. Hapini krahët gjerësisht për të përhapur dashurinë në botën përreth jush. Eshtë dita perfekte për të qeshur dhe dhënë dashuri, kështu që bëni pjesën tuaj.

Peshqit

Gjërat duhet të shkojnë jashtëzakonisht mirë për ju sot, kështu që mos u trembni nga asnjë pjesë e saj. Në fakt, shfrytëzojeni këtë mundësi të shkëlqeni sa më shumë që të mundeni. Ekziston një fuqi e jashtëzakonshme pas vetëbesimit tuaj, ndaj trajtoni gjithçka me energji dhe entuziazëm.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 28 KORRIK 2021

Dashi
Veproni sipas instikteve tuaja dhe nuk do të gaboni. Ju mund të duhet të hiqni dorë nga kontrolli dhe të lini mënjanë të menduarit logjik. Do të ishte më mirë të eksploroni opsionet në aspektin profesional. Mund të merrni lajme pozitive në aspektin sentimental.
Demi
Ju keni pjesën e munguar për të cilën njerëzit kanë nevojë në çdo situatë sot. Bëni biseda të lehta në situata shoqërore. Ju keni aftësinë të bëni përshtypje të tek të gjithë, kështu që niseni ditën me këmbën e djathtë. Çohuni nga shtrati më herët se zakonisht dhe bëni një shëtitje të shpejtë nëpër lagje.
Binjaket
Lërini emocionet pas dhe lëreni mendjen të marrë kontrollin. Gjërat mund të turbullohen nëse nuk i qëndroni besnik komunikimit që po zhvillohet. Jini të vetëdijshëm për ndikimin e fjalëve tuaja në rrethin shoqëror. Sa i përket aspektit profesional do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme.
Gaforrja
Ju duhet të jeni në gjendje të vlerësoni emocionet tuaja nga një perspektivë tjetër sot. Shfrytëzoni këtë mundësi për të ndërmarrë veprime bazuar në ato që zbuloni. Sigurohuni që veprimet tuaja bazohen në praktike dhe nuk po veproni me nxitim në përgjigje të manovrave të dikujt tjetër.
Luani
Thashethemet mund të jenë të shfrenuara, por ky nuk është justifikim për të kontribuar në to. Jini të vetëdijshëm se ajo që thoni ka një ndikim të fortë tek njerëzit përreth jush. Ka të ngjarë të përhapet në shumë më tepër veshë sesa mendoni. Sot duhet të mendoni më shumë për aspektin sentimental.
Virgjeresha
Eshtë e rëndësishme të ndërmarrësh veprime në një ditë si kjo. Besojini vetes dhe instinkteve tuaja. Shpesh ju keni këshillën e përsosur për të gjithë përveç vetes tuaj. Hezitimi do të ketë vetëm pasoja negative. Ju keni të gjitha faktet që ju nevojiten. Tregoni guxim.
Peshorja
Mos u ndjeni i detyruar të qëndroni në një situatë jo të shëndetshme me njerëz që nuk transmetojnë pozitivitet. Mund të jetë koha që të prishësh disa lidhje me gjërat që nuk po funksionojnë më për ty. Ndjehuni mirë kur largoheni nga zakonet e vjetra.
Akrepi
Merrni frymë thellë dhe mbushni mushkëritë tuaja me forcën energjike. Imagjinoni veten në një mal që shikon mbi një oqean të gjerë. Zgjero vetëdijen tuaj në mënyrë që asgjë të mos i shpëtojë vëmendjes tuaj. Mbani veten larg rrëmujave dhe jini të hapur për aventura të reja.
Shigjetari
Kjo është një ditë për të ndërmarrë veprime. Veproni me zemrën tuaj dhe ecni përpara me planet tuaja. Personaliteti juaj tërheq shumë vëmendje. Nëse tashmë jeni në një lidhje të përhershme, prisni surpriza sot. Bëni diçka që e doni dhe mos hiqni dorë pa e realizuar.
Bricjapi
Nëse jeni beqar dhe kërkoni dashuri, mund të prisni që ajo të vijë në një mënyrë misterioze sot. Ju mund ta gjeni veten shumë të tërhequr nga dikush ndërsa jeni në një mbledhje virtuale, ose kur vizitoni një mik. Ky do të jetë fillimi i një faze unike në jetën tuaj.
Ujori
Mund të jetë e vështirë për ju të merreni me disa gjëra sot. Fokusi juaj duket se hidhet nga një problem në tjetrin pa gjetur zgjidhje. Ju duhet të bëni më shumë hulumtime, të pyesni dhe të grumbulloni fakte. Mbani të hapura kanalet tuaja të komunikimit me personat në vendin e punës.
Peshqit
Në përgjithësi ju pëlqen të ndërtoni gjërat në një mënyrë të ngadaltë të qëndrueshme dhe të krijoni rrugën për zhvillimin e pasionit të vërtetë. Thjesht do të duhet të jeni spontan në lidhjen tuan romantike. Në raport me vendin e punës, sot do të duhet të tregoni gatishmëri per më shumë sfida.

blank

HOROSKOPI E MARTË 27 KORRIK 2021

Dashi
Ana juaj filantropike mund të dëshirojë të shfaqet dhe të bëjë punë të mira sot. Modaliteti juaj i paracaktuar është të kujdeseni për të tjerët. Kjo është mirë, por sigurohuni që të mos e shterojë forcën tuaj jetësore. Ju nuk jeni përgjegjës për veprimet e të tjerëve.
Demi
Sot është një ditë e mrekullueshme dhe ju mund të arrini shumë duke përdorur zgjuarsinë e mprehtë. Informacioni po fluturon shpejt. Merrni atë që ju pëlqen dhe hidhni pjesën tjetër. Sa më i informuar të jeni, aq më të pajisur do të jeni për të trajtuar vendimet e ditës.
Binjakët
Jeta juaj mund të duket si një udhëtim intensiv me slitë që nuk ndalet kurrë. Por thellë brenda e kupton që nuk do ta kishe në asnjë mënyrë tjetër. Bëni një pushim nga gjithçka sot nëse mundeni. Komunikoni mendimet dhe ndjenjat tuaja. Duke folur, do të ndiheni shumë më mirë për situatën.
Gaforrja
Truri juaj mund të gumëzhijë si një zgjua bletësh sot. Kjo eshte diçka e mire. Tani ka një informacion të madh për tu përpunuar. A keni menduar të blini disa pajisje të reja elektronike ose pajisje të vogla për shtëpinë tuaj? Tani është një kohë e shkëlqyeshme për të bërë një hulumtim mbi këtë projekt.
Luani
Mos supozo automatikisht se mund të zgjidhësh të gjitha problemet e tua i vetëm. Thjesht duke folur me të tjerët mund t’ju ndihmojë për të ndriçuar një situatë që ju ka hutuar më herët. Të gjithë kemi probleme dhe çështje për t’u marrë me to. Ju nuk jeni vetëm.
Virgjëresha
Çohu herët dhe puno. Keni shumë energji emocionale dhe fizike që duhet t’ju ndihmojnë të përmbushni gjithçka që duhet të bëni. Energjia planetare është në anën tuaj. Përfitoni nga ajo për të thënë atë që keni në mendje dhe afrohuni një hap më afër kudo që të keni nevojë. Natyra juaj aktive, e pranueshme është e spikatur.
Peshorja
Flisni më shumë sot. Ndoshta askush nuk e ka dëgjuar pikëpamjen tuaj për një kohë të gjatë. Vetëm se njerëzit nuk kërkojnë mendimin tuaj nuk do të thotë se nuk është i vlefshëm. Ju keni një mprehtësi të pabesueshme që të tjerët nuk e kanë.
Akrepi
Njerëzit me natyra shumë të ndryshme shpesh e shohin njëri-tjetrin shumë tërheqës dhe ky mund të jetë rasti me rreshtimin e sotëm të planetëve. Nëse jeni në gjendje të merrni pjesë në një festë ose në një rast tjetër shoqëror, mund të takoni dikë me të cilin ndieni një marrëdhënie të menjëhershme.
Shigjetari
Askush nuk do t’i plotësojë nevojat tuaja sot, prandaj ngrihuni dhe bëjini gjërat vetë. Energjia qiellore në lojë mund t’ju inkurajojë të jeni më aventureske kur bëhet fjalë për jetën tuaj të dashurisë. Ka raste kur do të ishte në dobi për ju që të mos qëndroni kaq ngurtë në shoqërinë e njerëzve të caktuar.
Bricjapi
Marrëdhënia juaj mund të zhvillohet bukur, nëse jeni të interesuar të ndihmoni njëri-tjetrin për të jetuar në potencialin tuaj të plotë. Vendosni kontakt me njerëz që nuk i keni takuar për një kohë të gjatë. Ju mund të jeni mjaft produktivë sot në situata të papritura.
Ujori
Jini të fortë dhe tregojuni njerëzve mendimet tuaja edhe nëse mendoni se ndjenjat e tyre do të lëndohen. Detyra juaj është të mbroni emocionet tuaja. Një person i veçantë mund të provojë të jetë mjaft sfidues në një diskutim të caktuar. Sa i përket aspektit financiar, mund të duhet të tregoni më kujdes me shpenzimet.
Peshqit
Edhe pse ekziston një element i pasionit përreth, mund të duhet pak punë për ta materializuar atë. Konfigurimi planetar tregon se nëse jeni të interesuar të afroheni me një person të caktuar, mund t’ju duhet t’i joshni me njohuri. Gjendja emocionale paraqitet mjaft e mirë sot.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 26 KORRIK – 1 GUSHT 2021

Dashi

Klima yjore do ngrohet edhe më shumë gjatë kësaj jave. Pas të martës do fillojë një etape shumë më e bukur dhe me emocionuese për të gjithë. Edhe për ju beqarët do jetë një jave e këndshme dhe e mbushur me takime mbresëlënëse. Do ndiheni shumë mirë dhe të lumtur për zgjedhjet që do bëni. Financat do përmirësohen në mënyrë të jashtëzakonshme dhe do ngeleni të habitur edhe vetë. Shfrytëzojeni rastin për të hequr edhe disa para mënjanë. Shëndetin mos e lini shumë pas dore sepse situata mund të ndërlikohet në atë gradë sa nuk do dini çfarë të bëni më pas. Në punë do jeni shumë profesionistë, kërkues ndaj vetes dhe këmbëngulës.

Demi

Shfrytëzojeni në maksimum çdo moment gjatë kësaj jave dhe bëni atë që do ndieni. Po u treguat bujarë dhe nga ana tjetër serioze në punë çdo gjë do ju realizohet si e keni menduar. Nëse jeni në një lidhje do kaloni një javë shumë pasiononte dhe me dëshira pak ekstreme. Nëse ju japin kënaqësi mos e privoni veten. Do keni shumë imagjinatë. Jeta e ju beqarëve do jetë e mbushur plot me takime. Mund të mos ketë dashuri të vërtetë, por shumë aventura të këndshme. Me paratë duhet të tregoheni të matur. Mos jepni hua sepse do mbeteni edhe për vete keq. Shëndeti nuk do jetë dhe aq i mirë. Do jeni në ankth dhe do keni probleme me qarkullimin e gjakut. Këshillohuni me mjekët për çdo problem. Këmbëngulja në punë do ju bëjë të arrini ato që doni.

Binjakët

Marsi nuk do ketë ndikimin më të mirë në jetën tuaj gjatë kësaj jave dhe ka rrezik që gjërat të mos ju ecin si i keni planifikuar. Do nxitoheni, nuk do ua vini veshin të tjerëve dhe mendjemadhësia do ju çojë në rrugën e gabuar. Në jetën në çift do keni disa keqkuptime. Për t’i rregulluar ato duhet të jeni më të hapur dhe të flisni më shume me partnerin. Për ju beqarët do ketë ndryshime të rëndësishme. Mund të kthehet në dashuri edhe një miqësi juaja e vjetër. Jeta ka dhe të papritura. Për sa ju përket financave priten ditë të mira. Planetët do ju mbështesin. Shëndeti nuk do ketë probleme sepse ju do kujdeseni më shumë për të. Pasi keni qenë të gëzuar nga sukseset e jetës profesionale mund te kaloni edhe disa momente mërzitjeje. Tregohuni të duruar gjithmonë sepse do fitoni.

Gaforrja

Jepini fund rebelimit dhe mos ju kundërvini të gjithëve gjatë kësaj jave sepse do gaboni. Nga ana tjetër idetë që keni në mendje shprehini pa u druajtur. Marrëdhënia me partnerin nuk do jetë shumë e mirë. Debatet dhe konfliktet rrezikojnë të prishin lidhjen tuaj. Nëse tregoheni pak më tolerante dhe të kuptueshëm situata dhe mund të ndryshojë. Ju beqarët mund të krijoni edhe një lidhje gjatë kësaj periudhe e cila do ju japë shumë sadisfaksion. Fati do ju shoqërojë çdo ditë në sektorin financiar. Më të privilegjuarit do jenë ata të fushës ekonomike. Shëndeti nuk do jetë ai që do dëshironit. Do ndjeheni të lodhur, të stresuar dhe mund të keni edhe dhimbje koke. Edhe në punë do keni fat me shumicë. Mos hezitoni të merrni edhe rreziqe.

Luani

Këtë javë energjia do ju rrethojë gjithë kohës dhe do ndiheni për mrekulli. Gjithçka do ju ecë në drejtimin perfekt. Për të dashuruarit kjo do jetë një periudhë mjaft e mirë për të reflektuar mbi lidhjen që keni. Vazhdimësia e saj do varet nga mënyra sesi ju silleni dhe veproni. Ju beqarët do keni më shumë se kurrë dëshirë të krijoni një lidhje të qëndrueshme dhe të fortë. Do jetë një periudhë me shume fat për ju. Sektori i financave do jetë i mbrojtur dhe ju do keni mundësi t’i shtoni ato. Mos bëni shumë shpenzime. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por i mirë. Bëni kujdes me ushqimin dhe mos hani çdo gjë që ju del para. Në punë do bëni hapa përpara. Do jeni shumë dinamike dhe me besim në vetvete.

Virgjëresha

Influenca pozitive e yjeve do sjellë ekuilibrin gjatë kësaj jave. Ju të dashuruarit do i keni mendimet më të qarta dhe do i kuptoni edhe gabimet që keni bërë më parë. Ju beqarët do jeni pafund joshës dhe tërheqës prandaj do e gjeni edhe personin që do iu përshtatet me tepër. Shumë gjera do ndryshojnë për ju duke filluar nga dita e mërkurë. Në planin financiar do jeni më me fat se kurrë më parë, prandaj gjendja do përmirësohet tej mase. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla ditët e para, por situata do përmirësohet menjëherë. Në punë do ketë ndryshime rrënjësore, kështu që bëhuni gati. Edhe të papunët do marrin lajme pozitive.

Peshorja

Kjo javë do jetë më e qetë për ju. Do jeni shumë më kreativë dhe më origjinalë. Dëgjojeni zemrën, besojini vetes dhe aftësive tuaja sepse do dilni të fituar. Disa planetë do e mbrojnë marrëdhënien tuaj në çift. Do kaloni dite mjaft të bukura dhe të lumtura. Nëse keni menduar për një fëmijë kjo është periudha e duhur. Ju beqarët më shumë sesa për dashuri do keni nevojë për qëndrueshmëri dhe qetësi. Yjet do ju ndihmojnë. Financat do hyjnë në një periudhë mjaft të favorshme. Mos u bëni të paduruar sepse përmirësimi do vijë dalëngadalë. Rezistenca fizike nuk do jetë shumë e mirë. Merruni me ndonjë lloj sporti dhe çlodhuni sa më shumë. Optimizmi që keni në punë do ju çojë në rrugë të mbarë. Do keni edhe më shumë ambicie.

Akrepi

Për fatin tuaj të mirë gjithçka do stabilizohet këtë javë. Ambienti në jetën tuaj në çift do jetë më i ngrohtë. E mërkura, e enjtja dhe e shtuna janë ditët ideale për të marrë edhe disa vendime ose për të bërë plane afatgjata. Ju beqarët do keni plot njohje, por nuk pritet të nisë ndonjë lidhje e jashtëzakonshme që do ju bëjë të drithëroheni. Buxheti do jetë më i ekuilibruar kështu që mund të përfitoni të hiqni edhe ndonjë para mënjanë. Për shëndet të mirë, duhet të keni kujdes me higjienën, duhet të flini më tepër dhe të ushqeheni në mënyrë të ekuilibruar. Në punë do jeni shumë të përqendruar dhe do arrini të gjitha objektivat që do i vini vetes.

Shigjetari

Komunikoni, shprehini ndjenjat dhe mendimet dhe gjërat do ju ecin edhe më mirë gjatë kësaj jave. Nëse jeni në një lidhje do kërkoni të përmirësoni marrëdhënien me partnerin. Do ja bëni qejfin për çdo gjë dhe në fundjavë do ju duket sikur s’keni pasur ndonjëherë probleme. Ju beqarët do keni një takim dhe mbase edhe një lidhje. Kujdes mos u jepni menjëherë sepse nuk do jetë e qëndrueshme dhe do vuani. Dashuria e vërtetë do vijë pak më vonë. Financat do jenë për mrekulli dhe ju do bëni blerjet që keni menduar. Tregohuni edhe pak të matur. Për sa i përket shëndetit do jeni të nervozuar dhe të stresuar. Mundohuni të çlodheni herë pas here. Në punë do filloni këtë jave një projekt të ri dhe do ja dilni me sukses.

Bricjapi

Këtë javë duhet të reflektioni më gjatë, të vendosni prioritete dhe të mos nxitoheni. Gjatë fundjavës mund të ndiheni edhe pasa të turbullt në mendime. Nëse jeni në një lidhje dhe kohët e fundit ajo ka lënë për të dëshiruar duhet të flisni me partnerin dhe të mundoheni t’i zgjidhni problemet. Mos prisni një ndryshim të menjëhershëm sepse gjërat bëhen dalëngadalë. Ju beqarët do mundoheni të fitoni më shume lek në mënyrë që të krijoni një lidhje serioze apo të martoheni. Të gjithë duhet të bëni të pamundurën për të mos prishur shume lek dhe të bëni pak ekonomi. Kujdesuni pak me shumë edhe për shëndetin, sidomos për lëkurën. Në punë duhet ta studioni me kujdes terrenin para se të merrni një vendim me rëndësi.

Ujori

Marsi dhe Venusi do lëshojnë valë të mira këtë javë. Ata do ju ndihmojnë profesionalisht dhe do ju nxitin të tregoheni më të dashur. Asnjë planet nuk do influencojë mbi lidhjen tuaj në cift, por kjo nuk do të thotë që punët do shkojnë keq. Do jeni plot sharm dhe dëshirë për të jetuar. Edhe partneri do ju trajtojë mirë këtë javë. Ju beqarët do flirtoni shumë dhe do keni takime. Do kaloni një javë të mirë, por nuk do ketë gjëra serioze. Financat nuk do jenë të mira. Shëndeti do ketë disa probleme dhe ju duhet të kujdeseni më tepër. Mundohuni të mos stresoheni dhe flini më shumë. Perspektivat në punë janë shumë të mira. Përpiquni dhe pak më shumë dhe do arrini atje ku doni.

Peshqit

 

Këtë javë duhet patjetër të bëni ndryshime në mënyrë që asnjë çast të mos jetë e mërzitshme. Nëse keni një lidhje flisni hapur me atë që keni në krah dhe shprehini dëshirat një e nga një. Ju beqarët do keni një javë të mbushur me njohje të reja dhe emocione. Do e ndryshoni edhe perceptimin që keni pasur për dashurinë. Në planin financiar duhet ta shtrëngoni fort rripin sepse po filluan problemet keni për të pasur vështirësi akoma më të mëdha. Shëndeti do ketë shqetësime. Mund të jeni nervozë, mund të keni dhimbje muskujsh dhe probleme me gjumin. Në punë do keni fushë të lirë për të bërë çdo gjë që do mendoni.

blank

HOROSKOPI E HËNË 26 KORRIK 2021

Dashi
Përzieni realitetin tuaj me pak fantazi sot. Mundohuni të kaloni kohë duke medituar dhe pastruar kokën nga shqetësimet e përditshme. Aktivitetet qetësuese dhe relaksuese janë mënyra më e mirë për të kaluar sot. Shëtisni me miqtë dhe hyni thellë në biseda për tema të interesante.
Demi
Lëreni veten të hyni në modalitetin krijues sot. Largojuni realitetit tuaj të tanishëm dhe eksploroni fantazitë tuaja përmes përpjekjeve artistike. Nuk ka asnjë kufizim për gjërat që mund të realizohen në një ditë si kjo. Shtyni kufijtë tuaj dhe provoni gjëra të reja. Ju mund të jeni në gjendje të shkoni shumë më lart sesa mendoni.
Binjaket
Gjërat po hyjnë në vendin e tyre mjaft bukur. Mënyra juaj bindëse është e mjaftueshme për t’i çuar njerëzit atje ku dëshironi. Kontrolli është i gjithi i juaji nëse e dëshironi. Mos harroni se ndërsa pranoni lavdërime për sukses, ju gjithashtu duhet të jeni të gatshëm të pranoni fajin e dështimit.
Gaforrja
Mos lejoni që pavendosmëria t’ju pengojë. Në të njëjtën kohë, mos e shikoni si diçka negative. Çelësi për sot është të shkosh me rrjedhën. Zgjero ëndrrat e tua siç dëshiron. Argëtohuni dhe jini të gatshëm të merrni përgjegjësinë e plotë për veprimet tuaja.
Luani
Endrrat tuaja nuk do të bëhen kurrë të vërteta nëse nuk besoni dhe veproni sipas tyre. Askush tjetër nuk do ta bëjë atë për ju. Duhet t’i merrni gjërat në duart tuaja. Kuptoni që mund të arrini atje në shumë mënyra. Hapi i parë është gjithmonë të besoni në veten tuaj dhe faktin se gjithçka është e mundur.
Virgjeresha
Nëse njerëzit fillojnë t’ju bezdisin sot ose ju japin një kohë të vështirë për pamjen tuaj, mos i kushtoni vëmendje. Ju keni të drejtë të jetoni jetën tuaj në çdo mënyrë që dëshironi. Bëhu personi që dëshiron të jeni. Sa i përket parave, sot mund të hasni në ndonjë vështirësi.
Peshorja
Endrrat tuaja janë plotësisht brenda mundësive tuaja. Ka forca në punë sot që ju ndihmojnë për të arritur qëllimet tuaja. Ju duhet të keni një humor pozitiv gjatë gjithë ditës, dhe njerëzit do të jenë shumë të përgjegjshëm ndaj jush. Lërini fantazitë tuaja të udhëheqin rrugën.
Akrepi
Sot është dita juaj për të ëndërruar shumë. Mendoni për atë që dëshironi më shumë nga jeta. Synoni yjet. Nuk ka asnjë kufizim për sa larg mund të shkoni. Kufizimi juaj i vetëm është imagjinata juaj. Mos u shqetësoni nëse plani juaj nuk duket se ka kuptim racional.
Shigjetari
Zgjeroni mendjen deri në pikat më të largëta të saj sot. Ekziston një mundësi e pabesueshme që hapet në të cilën mund të bëni përparime të mëdha në një fushë krijuese. Lëreni artistin brenda jush të ketë shkëlqim. Mos u ndal derisa ta arrish synimin.
Bricjapi
Mendja juaj mund të duket mjaft e turbullt sot, por mos lejoni që kjo t’ju pengojë. Në fakt, ju mund ta përdorni këtë ndjenjë ëndërrimtare në avantazhin tuaj. Mundohuni të sillni më shumë magji në jetën tuaj. Sa më shumë që i pranoni ndjenjat dhe idetë tuaja të çuditshme, aq më shumë gjërat do të vijnë në vend.
Ujori
Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për ju, në të cilën emocionet tuaja do të jenë të forta. Besoni se instiktet tuaja po ju shërbejnë mirë, më mirë se çdo shenjë tjetër. Ju nuk keni asgjë për të humbur duke ndjekur zemrën. Sillni më shumë nga bota juaj e fantazisë në jetën tuaj të përditshme.
Peshqit
Gjërat mund të bëhen pak konfuze sot. Mos u ndjeni sikur duhet të kuptoni të gjitha. Në fakt, kjo mund të jetë e pamundur. Çfarëdo që të bëni, sigurohuni që të jeni vetvetja. Le të shkëlqejë natyra juaj krijuese. Sigurohuni që të merrni parasysh nevojat e njerëzve të tjerë.

blank

HOROSKOPI E DIEL 25 KORRIK 2021

Dashi

Ndoshta ndjenja juaj e vetëvlerësimit nuk është në nivelin më të lartë dhe ju po përpiqeni ta kompensoni këtë duke sabotuar marrëdhënien tuaj me ushqimin. Trupi juaj meriton respekt dhe ju duhet t’i jepni karburantin e duhur që i nevojitet për të qenë i shëndetshëm.

Demi

Rreshtimi planetar sjell një rritje të energjisë në një marrëdhënie aktuale. Pavarësisht nëse është dukur e gabuar kohët e fundit, ajo do të përfitojë nga një ndryshim i pozicionit. Cilido qoftë problemi, mund të jetë që ju duhet të hidhni një vështrim në vizionin tuaj për të ardhmen.

Binjaket

Intensiteti i ditës mund të sjellë kundërshtime të papritura. Mos i nënvlerësoni emocionet e një të dashuri. Qëndroni përballë çështjeve romantike dhe jini realist në lidhje me zgjidhjet e tyre. Askush nuk pret që t’i keni të gjitha përgjigjet, prandaj mos pretendoni.

Gaforrja

Jepuni të dashurve tuaj vëmendjen që u nevojitet sot. Mos lejoni të kalojë një ditë tjetër pa thënë se i doni. Jeta është e shkurtër dhe bëhet më e shkurtër çdo ditë që kalon. Bëhuni luftarak për një çështje serioze që kërkon të zgjidhet. Ju jeni përgjegjës për ndjenjat tuaja.

Luani

Çdo stres emocional që ndjeni do të komplikohet nëse nuk trajtohet menjëherë. Sa më shumë të përballeni me të tashmen, aq më pak do të pendoheni në të ardhmen. Njerëzit mund të mos i kuptojnë nevojat dhe shqetësimet tuaja derisa t’i verbalizoni qartë ato. Me paratë tregoni kujdes.

Virgjeresha

Të luash lojëra nuk do të të çojë askund. Forca e vërtetë është ngritja në këmbë dhe demonstrimi se ju mund të thoni atë që ndjeni në çdo situatë, veçanërisht në lidhje me një të afërm. Nëse ndieni nevojën për të thënë diçka, thojeni atë. Mos prisni derisa situata të përshkallëzohet.

Peshorja

Ndaloni përpjekjet për të ndjerë emocionet e të gjithëve dhe përqendrohuni tek tuajat. Bëni një dallim të qartë midis nevojave tuaja dhe atyre të të tjerëve. Shprehni ndjenjat tuaja. Kërkoni ndihmë nëse keni nevojë. Njerëzit e tjerë nuk janë lexues të mendjes. Ata ndoshta nuk kanë ide se çfarë po ndieni.

Akrepi

Mund të duket sikur asnjëra anë e shtratit nuk është ana e duhur për tu zgjuar. Përqendrohu në zemrën tënde, sepse po përpiqet të të tregojë se kërkon pak vëmendje. Emocionet mund të jenë duke u rritur, prandaj kini kujdes se si silleni me veten dhe të tjerët.

Shigjetari

Ju mund të ndiheni sikur jeni duke u kryqëzuar dyfish nga një person i dashur sot, Ndoshta fjalët tuaja po përdoren kundër jush në një mënyrë të tillë që ju bën të dukeni si njeri i keq. Sa i përket aspektit financiar, ai paraqitet i shëndetshëm dhe do të vazhdojë të përmirësohet.

Bricjapi

Energjia e sotme qiellore rrit etjen tuaj për të bërë një përpjekje më shumë kur një person i caktuar shqetësohet. Sapo të filloni të komunikoni nga zemra, gjërat do të ndryshojnë. Në lidhje me çështjet e parave, do të keni mundësi të siguroni të ardhura të kënaqshme.

Ujori

Tensioni mund të jetë ai që ju nevojitet në mënyrë që të bëheni më të vetëdijshëm për çështjet që kanë të bëjnë me sjelljen tuaj. Sa më i sinqertë të jeni në lidhje me dhimbjen që ju kanë shkaktuar njerëzit, aq më shumë dashuri do të rrjedhë në të ardhmen. Hapni kanalet e komunikimit me partnerin.

Peshqit

Konfigurimi i sotëm planetar ju jep mundësinë të njihni dikë për të cilin nuk kishit shume interes. Energjia në ajër do të thotë që gjërat nuk mund të qëndrojnë të fshehura; ato me siguri do të dalin në shesh. Eshtë e mundur që ju të ndiheni të frymëzuar për të bërë lëvizjen e parë dhe për të zbuluar emocionet tuaja më të thella.


Send this to a friend