VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MËRKURË 20 SHTATOR 2017

By | September 19, 2017

Komentet

HOROSKOPI E DIEL 22 TETOR 2017

Dashi

Me ndikimin e Venusit në shenjën tuaj, do të bëni përmirësime në pamje, duke e bërë atë më të përshtatshme në raport me kërkesat dhe dëshirën tuaj. Në sajë të ndikimit të Marsit, mund të gjeni kurajën që të realizoni një projekt pune i cili është pjekur në kohë.

Demi

Në raportin me partnerin/en tuaj gjatë kohëve te fundit, do të pretendoni se keni gjithmonë një rol dominant. Qetësohuni… Edhe pse do të ndiheni disi të përulur, bëni mirë të sinkronizoni ritmet me njeriun tuaj të zemrës.

Binjakët

Për shkak të ndikimit negativ të Saturnit, nuk do të ndiheni shumë në humor, madje do ta ndjeni veten të mërzitur. Telefononi një mik simpatik dhe dilni me të. Nëse jeni vetëm, prania e Venusit do bëjë që të zbuloni personin që ju intrigon më shumë.

Gaforrja

Me kundërshtitë e dukshme të Plutonit, nuk bëni mirë që të sajoni histori me persona të tjerë, pasi kjo gjë mund t’iu fusë në probleme pa fund. Bëni mirë të jeni më të drejtpërdrejtë. Venusi do tentojë që t’iu bind të jeni më të gjallë në biseda, por natyrisht bëni mirë të ruani kontrollin.

Luani

Venusi dhe Marsi do ju “armatosin” me vetëbesim, gjë që do ju ndihmojë që të merrni rezultatet që prisni. Lidhja me partnerin/en do ju dhurojë një siguri të brendshme në rritje si dhe një emocion shumë të fortë.

Virgjëresha

Siguroni personin që dashuroni, lidhur me disa pasiguri që ka. Vetëm ju mund t’i hiqni çdo dyshim. Plutoni do ju mbështesë plotësisht në zgjedhjet tuaja të rëndësishme gjatë kësaj periudhe.

Peshorja

Do të ndryshoni mendim dhe interesa lidhur me partnerin/en tuaj, por do të shijoni në maksimum shoqërinë reciproke. Do ta gjeni veten në momente relaksi të plotë, duke u marrë me aktivitetet që ju pëlqejnë më shumë.

Akrepi

Hëna dhe Marsi do të jenë të pranishëm në shenjën tuaj, duke ju mbështetur në çështjet që kanë të bëjnë me dashurinë. Gjithashtu gjatë kësaj të diele do të bëni blerje me shumë leverdi.

Shigjetari

Entuziazmi dhe grinta do ju shoqërojë gjatë kësaj dite, ku do të dini si të veproni në të gjitha rastet. Në fund të ditës do të ndiheni të kënaqur. Saturni në shenjën tuaj do ju japë kthjelltësinë dhe vendosmërinë që ju duhet për të larguar çdo pengesë.

Bricjapi

Do të përfshiheni në nisma të mira, të cilat do të përmirësojnë fitimet tuaja. Një lojë joshjeje, bazuar në fjalët e ëmbla të thëna në momentin e duhur, do ju bëjë që të godisni në shenjë.

Ujori

Mërkuri do ju shkaktojë tensione dhe acarime, sidomos nëse do të përfshiheni në projekte të reja. Nëse një familjar ju këshillon që të bëni një ndryshim në ritmin e jetës, besojini dhe pranojeni!

Peshqit

Gjatë kësaj të diele do të jeni plot jetë dhe gjallëri. Optimizmi që do të shfaqni do të shoqërohet me mundësi të shumtë në çdo ambient.

HOROSKOPI E SHTUNË 21 TETOR 2017

DASHI

Yjet ju këshillojnë të ruani qetësinë, sidomos në shtëpi sepse gjërat nuk mund të zgjidhen sa hap e mbyll sytë. Në punë do të ndiqni rrugën e duhur për të arritur sa më parë objektivat tuaja.

DEMI

Në sektorin profesional ju këshillohet të tregoheni sa më të organizuar dhe precizë. Ndërsa në sektorin e ndjenjave tregohuni më të duruar dhe mbani nën kontroll tendencën për t’u shfaqur shumë dyshues karshi njeriut të zemrës.

BINJAKËT

Në punë do të kërkoni rrugë të reja që do t’ju ndihmojnë të arrini objektiva prestigjiozë. Në sektorin e ndjenjave do ju duhet të analizoni mirë situatën në të cilën ndodheni përpara se të përballoni një argument delikat me njeriun e zemrës.

GAFORRJA

Hëna në shenjën tuaj premton një ditë pozitive. Do të jeni mjaft të kujdesshëm për të mos humbur asnjë okazion të vlefshëm për të arritur suksesin e dëshiruar në sektorin profesional.

LUANI

Yjet sot ju këshillojnë që të jeni të kujdesshëm, dhe transparentë. Në qoftë se do të arrini t’u përmbaheni këtyre rregullave sigurisht gjithçka do të shkojë më së miri.

VIRGJËRESHA

Ditë mjaft produktive. Do të dini si të veproni në situata të ndërlikuara dhe me persona të vështirë. Përveç kësaj, falë aftësive tuaja do të arrini të vlerësoheni nga superiorët tuaj duke arritur kështu një mbështetje mjaft të vlefshme në punë.

PESHORJA

Në qoftë se do arrini të përballoni me qetësi çdo problem që do të hasni sot, gradualisht do të gjeni zgjidhjen e duhur. Në qoftë se ju ka ndodhur një situatë e pakëndshme në dashuri do të reflektoni më mirë mbi sjelljen tuaj.

AKREPI

Sot do të arrini të gjeni zgjidhjen e duhur për disa probleme që ju kanë shqetësuar shumë kohët e fundit. Dëgjoni me vëmendje propozimin që do ju bëhet nga një miku juaj. Në qoftë se jeni çift do të keni shumë besim te partneri.

SHIGJETARI

Sot do të karakterizoheni nga një qartësi e madhe, e cila do t’ju ndihmojë të zgjidhni më mirë problemet e lidhura me jetën e përditshme. Qëndrueshmëria në sektorin e ndjenjave do ju lejojë të kaloni një mbrëmje të pasur me emocione e surpriza me njeriun e zemrës.

BRICJAPI

Me Hënën dhe Uranin në një pozicion aspak të favorshëm me shenjën tuaj sot do të jeni mjaft të shpërqendruar në punë, si dhe aspak tolerant me njeriun e zemrës apo familjarët tuaj. Një këshillë: tregohuni të kujdesshëm.

UJORI

Moment i favorshëm për t’i analizuar më mirë gjërat si për sa i përket punës apo familjes. Për sa i përket profilit financiar dita e sotme do të jetë premtuese.Tregohuni të sinqertë me njeriun e zemrës.

PESHQIT

Dita e sotme do të jetë mjaft e favorshme për sa i përket sektorit të ndjenjave. Për më të rinjtë e kësaj shenje apo për ato që janë singëll nuk do të mungojnë okazionet për të bërë aventura të reja.

HOROSKOPI E PREMTE 20 TETOR 2017

Dashi

Dita e sotme do ju falë shumë kënaqësi. Do të rrethoheni nga dashuria e miqve të sinqertë të gatshëm për t’iu mbështetur me të cilët mund të organizoni diçka origjinale në mbrëmje. Nuk do të përjashtohen dhe suksese në jetën sociale dhe admirime për sa i përket stilit tuaj të jetuarit.

Demi

Mos u kushtëzoni nga Hëna negative në shenjën tuaj dhe nga gjykimi i familjarëve tuaj të vendosur për t’ju penguar në realizimin e një projekti që keni për zemër. Sektori i ndjenjave do të shkojë mirë me Afërditën që ju ndihmon të shprehni ndjenjat tuaja personit të zemrës pa pasur frikë. Mundohuni të pushoni pak më shumë.

Binjakët

Nuk ju mungon shpirti i iniciativës dhe dëshira për të bërë figurë të mirë, për këtë arsye jeni të gatshëm të impenjoheni shumë për të arritur rezultate të mira. Në dashuri nuk do të jeni absolutisht të kënaqur se si po shkojnë gjërat midis teje dhe partnerit/es. Është momenti të flisni bashkë dhe të përballoni këtë situatë.

Gaforrja

Moment i favorshëm për sa i përket studimit dhe aktiviteteve në punë. Konfigurimet e shkëlqyera planetare favorizojnë jetën praktike dhe financat duke ju premtuar një fazë shumë fatsjellëse në këta sektorë. Forma fizike do të jetë e shkëlqyer.

Luani

Mund të kaloni me lehtësi pengesat që do ju paraqiten sot mjafton të mos i dramatizoni gjërat dhe të dini të drejtoni çdo gjë të papritur. Duke dëgjuar partnerin/en dhe personat që ju qëndrojnë pranë do të keni mundësi të evitoni tensione të kota.

Virgjëresha

Çështjet ekonomike që normalisht ju bezdisin do të jenë në qendër të vëmendjes tuaj. Do të gjeni zgjidhjen e duhur të problemeve që keni për momentin, gjithashtu do të dini të ndiqni rrugë të reja për të rritur të ardhurat tuaja. Partneri/ja do të mundohet të organizojë kohën tuaj të lirë duke u vendosur kështu në vendin tuaj.

Peshorja

Duhet të përfitoni menjëherë nga okazionet e papritura që ju paraqiten si sot. Pranoni një propozim të ri pune, një ftesë për në mbrëmje ose kontrolloni në qoftë se pasaporta juaj është e vlefshme. Fjalët e një personi do ju nguliten thellë saqë do të dëshironi ta shikoni sërish.

Akrepi

Në aktivitetet e përditshme do të harxhoni të gjitha energjitë e mundshme për të arritur suksesin. Ambicia e tepërt mund t’ju bëjë të lini pas dore personat që ju duan dhe kjo është një gjë aspak e mirë. Afërdita ju sugjeron të bëni një udhëtim që mund t’ju ofrojë një largim aventuresk nga realiteti nëpërmjet dashurisë.

Shigjetari

Marsi kthehet në shenjën tuaj duke iu dhuruar më shumë energji dhe duke i dhënë gjallëri marrëdhënieve me personat që ju rrethojnë. Hëna sot është e favorshme për të kontrolluar më mirë llogaritë tuaja bankare. Takime interesante me persona që i përkasin shenjës së Demit, Virgjëreshës dhe Akrepit.

Bricjapi

Për të mbajtur një humor të qëndrueshëm dhe për të mos humbur energjitë e grumbulluara këto ditë, mundohuni të largoni çdo lloj stresi dhe të reflektoni në qetësi çdo situatë. Në dashuri do të vlerësoni shumë dedikimin e partnerit/es ndaj jush.

Ujori

Shumica e planetëve janë në favorin tuaj duhet të tregoheni elastikë në gjëra pa vlerë dhe të vendosur në ato më të rëndësishmet. Situata më të gjalla do të paraqiten për ata që punojnë në sektorin artistik. Do të kaloni një mbrëmje romantike me partnerin/en.

Peshqit

Për sa i përket punës yjet ju këshillojnë të tregoheni më të shkathët në qoftë se doni që të ardhurat tuaja të rriten. Kini besim te forca juaj e brendshme, te kuraja për të përballuar pengesa të ndryshme. Duhet të keni parasysh që çdo pengesë që mund të kaloni do ju shërbejë si një eksperiencë e mirë jete.

HOROSKOPI E ENJTE 19 TETOR 2017

DASHI

Sot do të gjeni zgjidhjet e duhura për problemet e ndryshme në sektorin profesional, zgjidhje që do të përmirësojnë ndjeshëm pozitën tuaj. Në sektorin e ndjenjave, fantazia juaj do t`ju ndihmojë të bëni për vete atë që ju intereson.

DEMI

Jeni i mbushur plot energji, në këtë ditë të veçantë. Në planin afektiv, parashikohet mirëkuptim dhe harmoni. Raporti juaj po shkon drejt përmirësimit dhe do t`ju falen të gjitha gabimet që keni bërë deri më sot.

BINJAKËT

Ëndrrat tuaja nuk mund të realizohen në këtë fazë por mos u shqetësoni sepse mundësitë për të përmirësuar raportin tuaj, janë duke mbërritur. Në punë, gjithçka duket në favorin tuaj, sidomos nëse jeni i përqëndruar tek problemet.

GAFORRJA

Një përplasje me partnerin do t`ju bëjë të ndiheni indiferent ndaj çdo gjëje që ju rrethon. Yjet ju këshillojnë të bëni një analizë të sjelljes suaj ndaj partnerit dhe të sqaroni keqkuptimet. Në punë, do të gjeni mbështetje për idetë tuaja.

LUANI

Mundësitë për të takuar miqtë dhe vendosur kontakte të reja janë shumë të mira sot. Në ambientin afektiv, do të ndiheni të favorizuar nga shpirti juaj i pavarur. Në punë, parashikohen mundësi të shkëlqyera, të cilat nuk do të vonojnë të bëhen realitet.

VIRGJËRESHA

Yjet këshillojnë të bëni kujdes. Vëreni me vëmendje ata që ju rrethojnë në ambientin e punës sepse nuk duken të jenë të sinqertë. Në dashuri, parashikohet një fazë jo fort e mirë por mos u shqetësoni.

PESHORJA

Do të keni kapacitetin e duhur të përfundoni projekte të reja dhe në përgjithsi, ju rrethon një frymë besimi ndaj jush. Në planin afektiv, do të argëtoheni me partnerin dhe mbrëmjen do të kaloni mes miqve të përbashkët. Një këshillë: mos flisni për të kaluarën!

AKREPI

Yjet ju favorizojnë sot në kreativitetin tuaj. Do të ndiheni të suksesshëm në ambientin profesional. Në dashuri, nëse jeni të dhënë pas aventurave, sot është dita e duhur për t`i shijuar.

SHIGJETARI

Këtë fazë, do të jeni në formë të shkëlqyer fizike. Në sektorin profesional, këshillohet shumë durim me bashkëpunëtorët, të cilët në këtë moment, janë më arrogantë se zakonisht. Në sektorin afektiv, duhet të zgjidhni midis të vjetrës dhe të resë.

BRICJAPI

Yjet favorizojnë intuitën tuaj dhe do të arrini të mbyllni kontrata shumë të favorshme, në planin profesional. Në planin afektiv, parashikohet lindja e një ndjenje dashurie në ambientin e miqësisë. Një këshillë: përpiquni të jeni të ëmbël!
UJORI

Jeni duke kërkuar shumë sadisfaksion në ambientin profesional dhe jeni duke kërkuar shkakun për këtë. Në ambientin afektiv, kërkoni dialogun me partnerin tuaj dhe do të kuptoni sesa i rrezikuar mund të jetë raporti juaj.
PESHQIT

Yjet janë në favorin tuaj në sektorin e ndjenjave. Nëse jeni vetëm, keni mundësi të nisni një histori të re. Përkundrazi, nëse jeni çift, do të jetoni momente mirëkuptimi dhe dashurie. Në ambientin profesional, do të ndodheni në vështirësi për shkak të pakujdesisë suaj.

HOROSKOPI E MËRKURË 18 TETOR 2017

Dashi

Një taktikë e mirë për ditën e sotme do të ishte, sqarimi i disa ideve tuaja që doni të realizoni në varësi të situatës që jeni duke kaluar. Njohje të reja për ata që janë single.

 

Demi

Përveç impenjimit për të përmirësuar situatën tuaj ekonomike, duhet të kujdeseni edhe për shëndetin dhe trupin tuaj. Marrëveshja me partnerin është e shkëlqyer.

 

Binjakët

Dedikojini pak kohë edhe vetes tuaj, për hobby-t që keni dhe që i keni lënë pas dore. Kjo do të ishte një çlodhje shumë e mirë për ju. Ndërsa jeta në çift ka pak probleme për shkak të Marsit kundërshtar.

 

Gaforrja

Falë Hënës së favorshme edhe dita e sotshme do të jetë shumë e qetë dhe përgjithësisht pa ndonjë ndërlikim, si nga fusha profesionale, po ashtu edhe nga ana sentimentale.

 

Luani

Duhet të evitoni çdo rast përplasjeje me persona të familjes tuaj, për shkak të Hënës tek Shigjetari. Tensioni do të jetë shumë i madh dhe vetëm një mënyrë diplomatike mund t’ju shpëtojë nga grindjet.

 

Virgjëresha

Nevoja për një udhëtim çlodhës do të ishte një ide shumë e mirë dhe shumë nevojshme pikërisht tani. Një udhëtim i tillë, do t’ju jepte fuqi dhe energji për ditët më pas.

 

Peshorja

Vitaliteti dhe energjia nuk ju mungojnë në ditën e sotme dhe kjo do t’ju shtyjë të bëni shumë gjëra pozitive po edhe të guximshme njëkohësisht. Një mbrëmje e këndshme ju pret.

 

Akrepi

Hëna në shenjën tuaj e bën ditën më impenjative. Do t’i viheni punës për një projekt që kishit lënë pas dore. Humori i mirë do të ndikojë në të gjitha drejtimet.

 

Shigjetari

Përgatituni për disa të papritura të vogla që do të hasni në punë. Mundohuni të tregoheni diplomatik për të shmangur ndonjë zënkë të vogël. Kushtojini pak vëmendje partnerit.

 

Bricjapi

Yjet do të ndriçojnë më shumë sferën tuaj miqësore. Një ditë shumë frenetike me njohje dhe miqësi të reja mjaft interesante, ndoshta një miqësi do të kthehet në një lidhje më afektive.

 

Ujori

Mënyra e të shprehurit tuaj është shumë e hapur dhe kjo u krijon jo pak probleme bashkëbiseduesit. Mundohuni të jeni më pak të drejtpërdrejtë dhe më shumë diplomatik.

 

Peshqit

Jeni disi të stresuar dhe deri tani monotonia ju ka shtypur deri diku edhe karakterin tuaj shumë vital. Megjithatë, kjo është një periudhë kalimtare që shumë shpejt do të ndryshojë.

HOROSKOPI E MARTË 17 TETOR 2017

Dashi 21 Mars – 20 Prill

Planetët në mbrëmje ju dhurojnë një avantazh më shumë. Do të mbizotëroni skenën profesionale me frymëzim, me shpirtin e iniciativës dhe mprehtësinë e reflekseve. Një takim do të bëjë që të ëndërroni me sy hapur. Emocione të forta do të bëjnë që të përjetoni momente me shumë pasion.

Demi 21 Prill – 20 Maj

Me mbështetjen e Jupiterit do të përfundoni me sukses një çështje të rëndësishme, me të cilën keni kohë që merreni. Duhet të jeni mirënjohës për aftësitë tuaja bindëse, nëse një mik ndryshon mendje dhe kthehet t’ju takojë.

Binjakët 21 Maj – 21 Qershor

Do të përballeni me Saturnin, që priret t’ju vështirësojë çdo gjë, me një buzëqeshje. Duke qëndruar të gëzuar dhe pozitivë, do t’ia dilni të jepni më të mirën. Në rrethin shoqëror, do të jeni tepër të vlerësuar për gjallërinë e nismave tuaja.

Gaforrja 22 Qershor – 22 Korrik

Kini kujdes dhe mos i hidhni shumë benzinë zjarrit të lojërave të pushtetit dhe keqkuptimeve. Jini të drejtpërdrejtë dhe të sinqertë, dhe do të arrini shpejt të gjithë objektivat që i keni vënë vetes. Kërkoni qartësi në raportet në punë te kontaktet e reja dhe hidhni të zezën mbi të bardhë.

Luani 23 Korrik – 23 Gusht

Gjeste të vogla dhe këshilla të një kolegu më me përvojë nuk do të bien në vesh të shurdhët. Do t’i merrni në konsideratë dhe do t’ju shërbejnë për të bërë zgjedhjet e duhura. Më në fund gjendja juaj ekonomike është në rritje, edhe pse duhet të merreni me angazhime të së kaluarës.

Virgjëresha 24 Gusht – 22 Shtator

Bashkëveprimi i planetëve e thekson pasigurinë, të provokuar nga Hëna që është kundër jush. Dhe kjo ju bën të cenueshëm nga mashtrimet e iluzionit. Pas kërkesave tuaja plot ëmbëlsi, partneri do t’ju përgjigjet me nxitim romantik dhe pasionant.

Peshorja 23 Shtator – 22 Tetor

Me Plutonin që ju vëzhgon tërthorazi, duhet të bëni kujdes ndaj rrëmujës së vazhdueshme që shkakton në organizimin e përditshëm të jetës suaj. Nëse disa çështje do të shfaqen sërish, janë shenja se vështirësitë dhe keqkuptimet nuk janë sqaruar kurrë plotësisht.

Akrepi 23 Tetor – 22 Nëntor

Mos e sforconi një gjë që ka nevojë për kohën e vet. Mbajeni nën kontroll gjaknxehtësinë tuaj, edhe pse një familjar do t’jua çojë në kufi durimin. Në dashuri do të shprehni autonomi dhe besim, por gjithashtu do të tregoni se jeni edhe shumë xhelozë.

Shigjetari 23 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna në qiellin tuaj përballë Diellit do t’ju vërë në provë. Do të zbavitet duke bërë të shfaqen tensione që zakonisht i mbani nën kontroll. Do të jeni të acaruar dhe nuk do të jeni tolerantë madje edhe përballë keqkuptimeve të vogla me të tjerët.

Bricjapi 22 Dhjetor – 20 Janar

Neptuni kundërshtar jep sinjale për ndryshime të mundshme në mjedisin e punës. Mund të ndryshojë disa zakone. Duhet të përballeni me sfida të reja. Është e fortë dëshira për të rilindur, për t’ia nisur nga e para. Është një ëndërr që mund të realizohet dhe e keni vetë në dorë për t’ia dalë.

Ujori 21 Janar – 19 Shkurt

Me Saturnin dhe Uranin që ju favorizojnë, do të përfundoni me sukses dhe pa lodhje çfarëdo projekti që ndërmerrni, edhe po të jetë i ndërlikuar. Do të keni një shkëmbim idesh konstruktive me një koleg, që do të ndikojë ndjeshëm te ju.

Peshqit 20 Shkurt – 20 Mars

Urani do të ndikojë te ju, duke bërë që të jeni veçanërisht dyshues dhe gjaknxehtë. Probleme të pazgjidhura do të kthehen në qendër të vëmendjes. Duke menduar mbi zgjedhje të bëra së fundmi që ju kanë bërë të lumtur, do t’ju ndihmojë të jeni në humor të mirë dhe të keni vetëbesim.

HOROSKOPI JAVOR 16-22 TETOR 2017

Dashi

Bëni durim nëse dikush nuk do të ketë qëllime të mira në fillim të javës. Këtë javë do të jeni imunë ndaj këtij fenomeni falë pranisë së Jupiterit në shenjën tuaj. Do të keni synime të reja, duke u munduar që t’i provoni kësisoj vetes që mund të jeni ambiciozë nëse është e nevojshme. Kështu, përballë gjithë këtij optimizmi do të zbuten edhe tensionet që do të përjetoni ditën e mërkurë. Në fundjavë do të përjetoni diçka të bukur në aspektin e ndjenjave.

Demi

Ndikimi i yjeve nuk është gjithmonë në përshtatje me shijet dhe nevojat tona dhe për rrjedhojë mund edhe të reagojmë keq ndaj këtij diktati. Të martën mund të përjetoni një moment delikat për shkak të dyshimeve të partnerit/es tuaj. Falë ndikimit të Jupiterit do të ndiheni disi në siklet gjatë ditëve të ardhme. Por për fat, do të jetë Mërkuri që me ndikimin e tij pozitiv do t’ju ndihmojë t’i keni idetë më të qarta. Të shtunën situata do të ndryshojë dhe do të përjetoni emocione pozitive.

Binjakët

Përse duhet ta lodhni mendjen për çështjet e ndryshme për të cilat kërkohet ndërhyrja juaj? Më mirë përpiquni që të bëni më pak pyetje dhe lëruani yjeve në dorë që të ndikojnë në mënyrë të tillë që ju të gjeni zgjidhjet e duhura dhe për të marrë përgjigjet që kërkonit. Jupiteri do të kalojë në shenjën tuaj gjatë kësaj jave, kësisoj do të mund të vini në zbatim një projekt dhe do t’ju ngjallen shpresa të reja. Qëndroni larg tensioneve ditën e martë, sepse nga ndikimi i Marsit do t’ju vihet në provë durimi. Të premten përpiquni t’u jepni zgjidhje problemeve me anë të dialogut. Kështu, do të kaloni një javë të qetë.

Gaforrja

Jupiteri me ndikimin e tij do t’ju bëjë të ndiheni më pak protagonistë të së tashmes. Disi pështjellues do të jetë dhe ndikimi i Mërkurit gjatë kësaj jave, por në ditët në vazhdim, të lindurit e shenjës së Gaforres do të tregohen elastikë dhe do të përshtaten me situatat e ndryshme. Mos u shqetësoni për asgjë, sepse do ta përjetoni gjithçka pa ndier lodhje apo tension. Përpiquni të toleroni sjelljen e dyshimtë të dikujt, sepse shumë shpejt gjithçka do të sqarohet. Në fundjavë do të ndiheni mirë në shoqërinë e miqve.

Luani

Përgatituni të përjetoni një festë të vërtetë, sepse duke filluar nga kjo javë Jupiteri do të kalojë në shenjën tuaj dhe do të qëndrojë aty përgjatë gjithë vitit. Kësisoj do të jeni të lirë të ëndërroni dhe të shpresoni për gjëra pozitive. Bëni durim nëse ditën e mërkurë dikush do të përpiqet t’ju prishë humorin, sepse asgjë nuk krahasohet me energjinë që ju dhurojnë yjet. Duke filluar nga dita e premte gjërat do të konkretizohen dhe do të mund të gjeni zgjidhje praktike. Kurse në aspektin e ndjenjave mund të hasni disa vështirësi.

Virgjëresha

Jupiteri do të largohet nga shenja juaja, duke ju lënë në shoqërinë e Diellit dhe të Mërkurit. Kështu, kjo forcë kozmike do të sjellë ndryshime me largimin e vet. Përpiquni që të mos e përjetoni keq zhvendosjen e planetëve nga shenja juaj, sepse për fat ju pret një surprizë e bukur. Venusi, që përbën vërtet një arsye për t’u gëzuar, do të vendoset mes yjeve tuaja pikërisht ditën e shtunë. Është momenti që të gjeni brenda vetes forcën e nevojshme dhe idetë e duhura për të vazhduar përpara.

Peshorja

Marsi dhe Venusi do të jenë planetët që do t’ju ndihmojnë më shumë në aspektin e ndjenjave gjatë kësaj jave, duke ju krijuar mundësinë që t’i shprehni ato hapur. Falë ndikimit të Mërkurit, do ta përjetoni gjithçka në maksimum. Përpiquni të hënën të mos bëheni pre e mendimeve negative, shpesh të gabuara, sepse do të ishte një fillim jo i mbarë. Falë ndikimit të Jupiterit do të silleni në mënyrë diplomatike, duke pasur bashkëpunimin e personave pranë jush. Të premten gjërat do t’ju ecin mbarë në aspektin profesional, ndërsa të dielën argëtimi do të jetë i shenjtë për ju.

Akrepi

Gjatë muajve të fundit, falë ndikimit të Saturnit, jeni përqendruar më shumë në pjesën e jashtme të gjërave. Bëhet fjalë për aspektin profesional dhe jetën publike, duke lënë disi pas dore jetën tuaj private. Tani, duke ndier ndikimin e Jupiterit, do ta shfaqni hapur nevojën për privatësi dhe do të përqendroheni më shumë në çështjet që kanë lidhje të drejtpërdrejtë me ju. Në këtë periudhë marrëdhëniet me të afërmit tuaj do të përmirësohen dhe mund të bëni ndryshime të shumta. Përpiquni që të mos jeni shumë kërkues këto ditë, tregohuni të ëmbël dhe diplomatë njëkohësisht.

Shigjetari

Shumë shpejt Jupiteri do të kalojë në shenjën tuaj dhe ndryshimin do ta ndieni ditën e martë kur planeti i  madh do t’ju bëhet aleat. Për rrjedhojë do ta keni të lehtë t’u besoni të tjerëve dhe do ta mbani veten me shpresa. Megjithatë, do të përjetoni një moment tensioni si pasojë e mungesës së bashkëpunimit me personat pranë jush. Do të jeni pikërisht ju vetë që do të dini t’u jepni zgjidhje situatave problematike. Fundjava ju rezervon emocione pozitive.

Bricjapi

Kjo do të jetë një javë disi e ndërlikuar për të lindurit e shenjës së Bricjapit, por njëkohësisht edhe argëtuese. Nën ndikimin e Mërkurit do të përjetoni emocione të forta, sidomos po të mos tregoheni shumë dyshues dhe me raste dhe posesivë, edhe pse për këtë përgjegjës është Plutoni. Përpiquni të mërkurën të mos humbisni durimin pasi të dëgjoni refuzimin e radhës, gjë që rrezikon t’ju prishë humorin. Të premten, falë shkathtësisë tuaj, do të jeni në gjendje të kapërceni çdo pengesë. Në fundjavë Venusi do të ndikojë pozitivisht në shenjën tuaj.

Ujori

Gjatë kësaj jave do t’ju duhet të tregoheni të kujdesshëm për të mos i ndërlikuar më tej punët. Shkak për këtë do të bëhet edhe Jupiteri, të cilin do ta keni kundërshtar. Kësisoj do të jeni të detyruar të përballoni ndryshimet me qetësi dhe në bashkëpunim me partnerin/en. Nuk do t’i keni të lehta marrëdhëniet me kolegët ditën e mërkurë, pasi ata nuk do të kenë shumë dëshirë për t’u angazhuar seriozisht në punë. Por gjithçka do të zgjidhet shumë shpejt dhe të lindurit e kësaj shenje do të kalojnë një fundjavë të këndshme.

Peshqit

Pas një viti që Jupiteri ka qenë antagonist i shenjës tuaj, duke ndikuar në çdolloj mënyre për t’ju vënë në provë sidomos në aspektin e ndjenjave, tani ai s’do të ushtrojë më ndikimin negativ. Prandaj, të martën do të ndiheni më të lehtësuar dhe duhet të krijoni lidhje më të ngushta me njerëzit që bëjnë pjesë në të tashmen tuaj. Të mërkurën do të hasni vështirësi në aspektin profesional, ndërsa të premten  do të dini të analizoni dhe t’i jepni zgjidhje çdo problemi. Të shtunën, falë ndikimit të Venusit, vëmendja juaj do të zhvendoset në çështjet e zemrës.

HOROSKOPI E HËNË 16 TETOR 2017

Dashi
Nëse në punë doni të jeni i qetë, përmbajuni në mënyrë të përpiktë rregullave dhe shmangni kundërshtimin e vazhdueshëm të veprimeve të eprorëve. Jeni të papërmbajtshëm, edhe për gjërat me të vogla. Organizohuni mirë, pushoni më shumë, zbavituni me miqtë!

Demi
Me Hënën armiqësore mund të keni mosmarrëveshje me një familjar që ndërhyn në punët e juaja. Nuk keni fare dëshirë t’i thoni sesi doni të silleni. Do të keni pika të përbashkëta me dikë që ka ditur t’ju tërheqë vëmendjen, por nuk do të jetë e lehtë të pajtoheni.

Binjakët
Keni dëshirë të vendosni një mirëkuptim edhe më të thellë me personin e zemrës, që do t’ju kuptojë menjëherë dhe do t’ju dëgjojë. Keni përkrah një partner vërtet të veçantë! Do të zmadhoni rrethin e të njohurve dhe do të krijoni kontakte të shumta me njerëz të ditur.

Gaforrja
Pozicioni i Hënës do të bëjë që situata të acarohet. Luftojini mendimet e këqija me një shëtitje në park apo duke dëgjuar muzikën e juaj të preferuar. Mund të bëni njohje të reja të këndshme. Do të përjetoni emocione të bukura.

Luani
Në ambientin që frekuentoni, ka persona me të cilët keni të përbashkëta, por duke qenë se jeni i zënë me çështje të përditshmërisë, nuk e kuptoni. Mos ëndërroni udhëtime dhe ndryshime në vende utopike, nuk është koha të merrni nisma të reja.

Virgjëresha
Me mbështetjen e Hënës që ju favorizon do ta peshoni mirë një zgjedhje që do të bëni dhe do t’ia nisni punës. Do t’i tejkaloni situatat e zënkave dhe do të jeni bujarë. E keni kuptuar se për të zgjidhur disa çështje nuk duhet thjesht të mendoni, por edhe duhet të veproni.

Peshorja
Shqetësimi nuk do të jetë i lehtë për t’u mbajtur nën kontroll. Do të bëjë që marrëdhëniet me të tjerët t’i keni sipas kapriçove të humorit. Qetësohuni! Nuk do të pranoni propozimin e një të njohurit, sepse më vonë do t’i ndiheni në borxh.

Akrepi
Falë Saturnit dhe Uranit bashkëpunëtorë, mund të angazhoheni për të mbushur disa mungesa njohurish dhe të arrini të përgatitur për një sfidë shumë të pritur profesionale. Me Venusin mike, është e mundur që një krizë në çift të zgjidhet.

Shigjetari
Hëna në qiellin tuaj ju provon me emocione të ndryshme, nga një anë ju do ëndërrimtar dhe të shkëputur, nga ana tjetër pasionant dhe të angazhuar. Me partnerin mund të keni vështirësi të mirëkuptoheni rreth çështjeve që kanë ngelur në vend.

Bricjapi
Me Jupiterin që i bashkohet shenjës së juaj, padituria për t’i vënë fre sjelljes suaj në disa raste mund të shkaktojë ndërlikime. Prandaj, veproni me mend. Jupiteri mund të bëjë që të keni disa vonesa administrative të bezdisshme. Kini durim dhe mos u dorëzoni!

Ujori
Me ndikimin Hënës që bashkëvepron me Venusin, pritet të kaloni një ndjenjë vështirësie që nuk mund ta shpërfillni lehtë. Bëni kujdes se çfarë thoni dhe sjelljes së papërshtatshme që mund të keni, sepse mund t’ju shkaktojë probleme.

Peshqit
Falë bashkëveprimit të Neptunit në shenjën tuaj, priten gjëra të mira në fushën e dashurisë. Përgatituni të përfitoni. Do të keni në maksimum aftësinë tuaj tërheqëse dhe aftësinë për të joshur. Jeni duke shkuar drejt një të ardhme të shndritshme në dashuri.

HOROSKOPI E DIEL 15 TETOR 2017

DASHI

Ndikimet planetare gjatë ditës së sotme do ju jenë miq. Në ambientin e punës nuk  duhet ti kushtoni  shumë vëmendje gjërave sipërfaqësore, por të impenjoheni më shumë tek objektivat kryesore.

DEMI

Gjatë ditës së sotme yjet ju sugjerojnë të jeni mjaft të kujdesshëm në ambientin e punës. Jo të gjithë do ju përkrahin në iniciativat tuaja. Në aspektin afektiv do të tregoheni agresivë dhe aspak tolerantë ndaj kërkesave të partnerit.

BINJAKET

Gjatë ditës së sotme do të jeni të favorizuar sidomos në ambientin e punës. Në aspektin afektiv do të merrni sot këshilla nga partneri juaj për të qenë më në formë.

GAFORRJA

Ndikimet planetare gjatë ditës së sotme do të përmirësojnë raportin tuaj sentimental, e nëse jeni singëll do të keni mundësi njohje me persona të rinj. Në ambientin e punës do të merrni komplimente sot nga një epror juaji.

LUANI

Gjatë ditës së sotme, në ambientin e punës do të jeni mjaft konfuzë se si duhet të silleni me një person që ju duket  si pengesë. Në aspektin afektiv do ju prezantohet sot dikush, për të cilin do ju rrahë zemra fort. Një këshillë: përpiquni të jeni të qetë.

VIRGJERESHA

Në ambientin e punës do të tërhiqni vëmendjen e atyre që ju rrethojnë falë gatishmërisë suaj për të bashkëpunuar. Në planin afektiv do të kaloni një mbrëmje në shoqërinë e personave tuaj më të dashur.

PESHORJA

Ndikimet planetare sot do ju japin energji për të përballuar impenjimet e ditës së sotme. Në ambientin e punës do të keni ndonjë shqetësim , por do të zgjidhni gjithçka shumë shpejt.

AKREPI

Do ju duhet të përballeni sot me mjaft impenjime profesionale. Në aspektin afektiv një e papritur sot do të rezultojë diçka pozitive për ju.

SHIGJETARI

Do të dilni në mbrojtje të një kolegu në ambientin e punës, e për këtë do të vlerësoheni nga të gjithë. Në aspektin afektiv, nëse jeni singëll do të keni mundësi mjaft interesante për tu argëtuar sot.

BRICJAPI

Yjet ju këshillojnë të mos luani me ndjenjat. Në ambientin e punës kokëfortësia juaj mund t’ju shkaktojë probleme serioze me ata që ju rrethojnë.

UJORI

Sot do të mblidhni frytet e punës suaj e do të keni sukses në çdo iniciativë. Në ambientin e punës është e mundur një rritje page. Në planin afektiv partneri do ju qëndrojë pranë.

PESHQIT

Një impenjim në punë do ju pengojë të bëni atë çka kishit planifikuar. Në ambientin afektiv do të vendosni rregull në raportin tuaj afektiv duke u treguar të sinqertë.

HOROSKOPI E SHTUNË 14 TETOR 2017

Dashi 21 Mars – 20 Prill

Nën tërheqjen e Venusit dhe Marsit, Hëna iu prish disi qetësinë dhe krijon pengesa në rrugën tuaj të gjatë. Do të merreni të promovoni një projektin tuaj të punës, tek i cili keni shumë pritshmëri. Gjasat janë që të dalë me sukses.

Demi 21 Prill – 20 Maj

Nëse me partnerin është krijuar pak tension, mos e vononi çështjen për ta sqaruar. Për të kthyer harmoninë do të jetë më e thjeshtë sesa mendoni. Përfitoni nga mbështetja që ju garanton familja, për të përmbushur zgjedhjet që do bëni.

Binjakët 21 Maj – 21 Qershor

Rruga e gabuar dhe vonesat mund të bëjnë që të dështojë një plan. Por mos u dekurajoni, pasi keni mundësi të gjeni zgjidhje më të mira akoma. Organizoni një udhëtim: do të bëjë që të krijoni kontakte interesante me persona të panjohur.

Gaforrja 22 Qershor – 22 Korrik

Për shkak të veprimit të Hënës, dita do të jetë disi e vështirë, me shumë keqkuptime, ankesa dhe mendime jo shumë optimiste. Sot në dashuri do të jeni pak jashtë ritmit. Asgjë për t’u shqetësuar, por dëshira për t’u larguar nuk e favorizon mirëkuptimin.

Luani 23 Korrik – 23 Gusht

Perfeksionizmi gëlon në venat tuaja, por do të ishte më mirë të liroheshit nga kjo, pasi ju streson dhe çon në ndikime negative në raportet profesionale. Takimi me dikë që nuk e keni parë prej shumë kohësh do të bëjë që të ndizet një flakë e vjetër pasioni.

Virgjëresha 24 Gusht – 22 Shtator

Nëse ndiheni të kushtëzuar nga kërkesat dhe gjykimet e një familjari, vërini vetes objektiv që të liroheni për të marrë vendime. Duke qenë se ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes, do të zbuloni se kështu do të ndiheni mirë.

Peshorja 23 Shtator – 22 Tetor

Mbështetja e Mërkurit, por me armiqërinë e Venusit dhe Marsit, do të bëjë që të ndiheni fajtorë në frontin e dashurisë. Është e kotë të prisni ndryshime në punë. Jeni ju që duhet të bëni diçka për t’u ngritur në detyrë. Nuk mund t’ia lëni më rastësisë.

Akrepi 23 Tetor – 22 Nëntor

Jeni të hapur për bashkëpunime dhe të gatshëm të jepni ide të reja. Sa keq që Mërkuri angazhohet duke ju vënë shkopin në rrota. Do të dini të vlerësoni plotësisht personin që ju rri përkrah dhe t’i kushtoni vëmendjen e duhur.

Shigjetari 23 Nëntor – 21 Dhjetor

Për shkak të Venusit, çështje të zemrës mund të bëjnë që të lini pas dore punën. Por Saturni ju tërheq vëmendjen dhe ju shtyn të keni përqendrim dhe qartësi në mendime. Nëse e kuptoni që personat që rrinë rreth e rrotull jush nuk ju përshtaten, largohuni prej tyre.

Bricjapi 22 Dhjetor – 20 Janar

Të jeni më të dashur nuk ju bën veçse mirë. Pa dyshim, do të lehtësonte ndjeshëm raportet me personin që keni në krah. Mos harroni: Ndërhyrja e një familjari në punët tuaja do t’ju nervozojë disi, por nuk keni çfarë bëni.

Ujori 21 Janar – 19 Shkurt

Falë Jupiterit që ju mbështet, nëse keni ndonjë ide të bukur që ju shkon ndërmend, vëreni në veprim. Do t’ia dilni të gjeni edhe aleatë. Nëse do të ketë fërkime brenda familjes, largojuni duke e kaluar me sportivitet.

Peshqit 20 Shkurt – 20 Mars

Loja e dashurisë do t’ju shtyjë të gënjeheni disi, duke shpikur ëndrra dhe iluzione, por do t’ju shërbejë për të pasur një takim edhe më të mirë. Nganjëherë përpiquni të jini më të çlirët, kur nuk i kuptoni nganjëherë gjërat nga këndvështrimi i dikujt tjetër.

HOROSKOPI E PREMTE 13 TETOR 2017

DASHI

Dikush do të mundohet t’ju “magjepsë” me pamjen dhe me fjalë të bukura. Qëndroni të vëmendshëm në çdo moment përpara se të firmosni kontrata, duke marrë në dispozicion kohën për të kërkuar këshilla.

DEMI

Duhet të impenjoheni  për të gjetur zgjidhjen e duhur mbi një çështje në ambientin e punës. Në planin afektiv do të jeni mjaft entuziast mbi raportin tuaj me partnerin.

BINJAKET

Do të vazhdoni të kritikoni gjithçka dhe këdo, por pa bërë asnjë propozim konstruktiv. Mos u jepni shumë pas disa gjërave që nuk janë dhe shumë të rëndësishme në jetën tuaj.

GAFORRJA

Një surprizë e këndshme do ju vërë në humor të mirë që në mëngjes. Siguria në vetvete do ju çojë të përballoni me kokën lart gjithçka që do ju dalë përpara, duke dalë fitues .
LUANI

Stresi tek ju rrezikon t’ju shkaktojë jo pak probleme në familje. Tregohuni më të kujdesshëm  ndaj kërkesave të persona që ju qëndrojnë afër, pa i nënvlerësuar ato.

VIRGJERESHA

Nëse në mëngjes nuk do të jeni në formën tuaj më të mirë, mbasditja do të jetë e përkryer. Do të merrni vendime të rëndësishme pa u marrë më hollësira të kota. Në raportin në çift ju leverdis të tregoheni më të ëmbël.
PESHORJA

Si sjelljet tuaja ashtu edhe fjalët do të jenë shumë bindëse. Jepuni zë dëshirave tuaja, sidomos në fushën profesionale. Shfrytëzoni në maksimum mëngjesin në të cilin gjërat do të shkojnë mirë.
AKREPI

Përqendrohuni te problemet imediate që kërkojnë zgjidhje menjëherë, pjesën tjetër shtyjeni për nesër. Largoni nga vetja melankolinë dhe frikërat sepse ju pret një ditë konstruktive dhe një mbrëmje e bukur me partnerin tuaj.
SHIGJETARI

Nëse jeni singëll, mos u shqetësoni nga vetmia, sepse mund t’ju shtyjë në krahët e dikujt që nuk është për ju. Për të arritur atë që dëshironi gjithmonë duhet pak durim.

BRICJAPI

Hëna do ju dhurojë gjithë energjinë duke i lënë rrugë të lirë argëtimit. Nuk mund të thuhet se sot do të arrini lehtësisht të shkoni mirë me të gjithë, ata që do të takoni.
UJORI

Mos lejoni të përziheni në biznese që nuk ju përkasin. Nëse keni vendosur të “ngacmoni” me armët tuaj joshëse një person që ju pëlqen, përpiquni ta bëni të kuptojë se i interesoni me të vërtetë.

PESHQIT

Nëse nuk ju ecën në gjërat që bëni, nuk keni pse të kapeni më ata që janë më të dobët se ju. Disa prej jush do të kalojnë një periudhë jo fort të mirë në raportin në çift, prandaj përfitoni sot për të sqaruar disa gjëra.

HOROSKOPI E ENJTE 12 TETOR 2017

DASHI

Do të merrni një provë vlerësimi e simpatie, që  e keni merituar plotësisht. Yjet do të bëjnë gjithçka për të mos ju mërzitur, duke ju ofruar mundësi të shumta argëtimi.
DEMI

Do të arrini të dominoni mbi emocionet tuaja e do të sqaroni një keqkuptim. Marrëdhënia juaj me partnerin kërkon më shumë përkushtim dhe ëmbëlsi, kështu që mos u frenoni për të qenë të lumtur.

BINJAKET

Do të jetë një ditë pozitive, ku dhe dyshimet e zakonshme do të largohen nga raportet tuaja më të ngushta. Të favorizuar do të jenë më të rinjtë të cilët do të jenë të përkëdhelur nga yjet në raportet afektive.

GAFORRJA

Me favorin e Hënës e Marsit, do të demonstroni një logjikë dhe një kthjelltësi të ideve thelbësore. Një dashuri e re mund të lindë nga një njohje për arsye pune, por mos ëndërroni shumë.
LUANI

Do të jetë mirë që ti lironi energjitë tuaja duke u marrë me sport në mënyrë për të evituar  polemikat. Përfitoni sot për tu shfaqur të pa rezistueshëm përballë personit që doni.

VIRGJERESHA
Pranojeni faljen e atyre personave që nuk kanë besuar tek ju e mos përfitoni për ti lënduar. Në lidhje me partnerin dedikojini më shumë kohë e vëmendje e mos u përpiqni të justifikoheni, sepse do ti përkeqësonit gjërat.
PESHORJA

Mundohuni të mos këmbëngulni për disa gjëra vetëm nga krenaria. Do ju duhet të hiqni dorë nga njëra prej kërkesave tuaja, që partneri pavarësisht vullnetit të mirë nuk mund t’jua plotësojë.
AKREPI

Mos u mundoni të bëni çdo gjë vetëm. Edhe në gjërat më të vogla mund të kërkoni ndihmën  e dikujt. Kështu do të lodheni më pak, e nuk do të ofendoni atë që ju ofron ndihmën e vet.
SHIGJETARI

Sot do të keni mundësi mjaft të mira për të zgjeruar rrethin e shoqërisë suaj. Yjet do ju dhurojnë mjaft shanse për të përfunduar planet tuaja dhe një jetë të qetë krah partnerit.
 

BRICJAPI

Reagoni ndaj kritikave e vini në lëvizje kreativitetin tuaj që sot do të jetë në maksimum. Cilësitë tuaj do të njihen e do të vlerësohen por që përsëri do ndjeheni të parealizuar plotësisht në karrierën tuaj.

UJORI

Do të jeni të favorizuar në të gjitha aspektet e komunikimit, që nga provimet e deri tek prezantimi i bizneseve. Organizoni mirë agjendën tuaj e qëndroni ndaj asaj në mënyrë rigoroze, sepse do të jetë një ditë nga e cila mund të përfitoni.

PESHQIT

Sot do të reagoni ndaj të gjithë atyre që do të tentojnë t’ju kundërshtojnë. Nëse do ju duhet të kërkoni falje për diçka, përfitoni nga dita e sotme, në të cilën partneri është i gatshëm për të mbyllur njërin sy.