VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MËRKURË 20 SHTATOR 2017

By | September 19, 2017

Komentet

HOROSKOPI E PREMTE 19 JANAR 2018

Dashi
Nëse po shqyrtoni mundësinë për një udhëtim, për argëtim apo për punë, mos u ktheni mbrapa. Parashikohen përvoja shumë interesante në vijim! Mund të pasuroni bagazhin tuaj kulturor me njohje dhe njohuri të reja. Me të vërtetë shumë mirë.

Demi
Të shfaqeni i freskët dhe të ripërtërirë pas një mbledhje të gjatë dhe të lodhshme nuk është e lehtë. Por ju, të fuqishëm nga energjia juaj e pashterueshme, do t’ia dilni edhe pa kësaj. Mos u shqetësoni shumë nga opinioni i të tjerëve dhe vazhdoni të ecni përpara në rrugën e juaj.

Binjakët
Nëse në të shkuarën taktika që keni përdorur gjatë aktiviteteve ka funksionuar, atëherë mos e ndryshoni pikërisht tani pasi mund të humbisni kontrollin e situatës. Nuk ju duhet të improvizoni, thjesht ndiqni logjikën tuaj të fortë dhe të pakundërshtueshme.

Gaforrja
Përpara se të bësh bilancin e humbjeve, mendoni mbi të gjitha të merrni veten pa pasur pendime dhe paragjykime, që nuk i bëjnë kurrë mirë një marrëdhënieje. Mund të bëni edhe më shumë, por ndoshta problemi është se nuk doni që të vazhdojë historia.

Luani
I vetmi defekt i juaj i vërtetë mund të jetë gjendja e lëvizshme emocionale, por me sa duket në disa raste duhet të kapësh momentin dhe të mos presësh! Pretendentët janë të shumtë dhe koha në dispozicion mund të mbarojë. Vendosni pa humbur kohë!

Virgjëresha
Në këtë moment mund të keni më shumë pretendime ndaj kolegëve, por edhe nga vetja juaj nëse doni të arrini objektivat e vendosura. Përdorini të gjitha mjetet që keni në dispozicion, për të çuar anijen në port: ia vlen me të vërtetë barra qiranë.

Peshorja
Dielli dhe Hëna ju japin shumë paralajmërime, që ju ndërkaq i shpërfillni ose bëni shikuar nuk shikoni. Megjithatë duhet t’i hapni sytë. Jini të vëmendshëm dhe mos u gënjeni. Nuk do t’ju pëlqente fare, që dikush të tallej me ju.

Akrepi
Disa dyshime rrezikojnë që të mos ju lënë të flini i qetë. Por herët a vonë e vërteta del në shesh dhe më në fund do të qetësoheni. Nëse doni t’i jepni fund një lidhjeje që nuk ju përmbush më, mendojeni mirë, por më pas veproni.

Shigjetari
Mund të synoni një objektiv të rëndësishëm, falë bashkëveprimit të Saturnit dhe Neptunit dhe një optimizmi të fuqishëm. Por t’i kesh shpatullat e ngrohta nga fati nuk është e gjitha. Mos u mburrni, por vazhdoni të qëndroni i përqendruar në veprimtarinë tuaj.

Bricjapi
Me mbështetjen e Venusit, mendimet e juaja do të jenë më pak të turbullta dhe mund të ndriçoni të gjitha zonat e errëta që ju trembnin. Në fund të fundit, kjo është edhe për të mirën tuaj. Nëse partneri ju kërkon pak kohë, jini dispozicion menjëherë.

Ujori
Nëse është e vërtetë se mjafton të duash për ta bërë diçka, është gjithashtu e drejtë të thuash se të vazhdoni në drejtimin e gabuar, ju bën të humbni shumë nga koha juaj e vyer. Mund të keni nevojë për një ndihmesë. Por nuk duhet ta pranoni, nëse do të kishit një përgjigje të tipit “a të thashë”!

Peshqit
Shumë kërkesa që nuk presin rrezikojnë t’ju vënë për poshtë. Keni dëshirë t’ua përmbushni dëshirat të tjerëve, por nuk mund të jeni i pranishëm me të gjithë! Gjeni ekuilibrin duhur, duke u udhëhequr nga instinkti dhe nga bonsensi i thjeshtë.

HOROSKOPI E ENJTE 18 JANAR 2018

Dashi
Mendojeni mirë përpara se të ndërmerrni një veprimtari ekonomike me miqtë, sepse rrezikoni të dëmtoni lidhjen që ju bashkon në mënyrë të riparueshme. Me Jupiterin që ju vëzhgon, vlerësoni kontaktet me persona me të cilët keni të përbashkëta në fushën e kulturës.
Demi
Jupiteri dhe Saturni krijojnë kontakte të shkëlqyera me Marsin dhe ju ndihmojnë të zhvilloni në qetësi projekte shumë premtuese. Do t’ia dilni të organizoni hapësirën ku të qëndroni të vetëm dhe të meditoni, por edhe ku të zbaviteni me shoqërinë.
Binjakët
Me ndikimin e Marsit priten ulje dhe ngritje të humorit në lidhje me sqarime familjare, por jo përballje zënkash. Çlirohuni nga të tjerët. Veproni sipas mendjes suaj në çdo mjedis, po u dashur fare t’u përshtateni ritmeve të të tjerëve.
Gaforrja
Hëna miqësore i buzëqesh Venusit, Marsit dhe Mërkurit. Do të njihni persona, të cilët mund t’jua vërtetojnë menjëherë vlerën dhe sinqeritetin. Po kaloni një periudhë ndryshimesh në çdo fushë. Të papriturat do t’ju bëjnë përsëri vizitë.
Luani
Luhatje yjore do të shkaktohen nga bashkëveprimi i vrullshëm i planetëve. Do të sprovohet lidhja juaj në çift me zënka dhe qortime. Më në fund do të hyni në lojë me një bashkëpunëtor, duke sjellë bashkë me të një strategji fituese.
Virgjëresha
Bashkëveprimi i Jupiterit me Uranin do të bëjë t’ju vijnë ide nga më të çuditshmet. Do ta kaloni ditën me kokën mbi re. Nuk do të jetë e thjeshtë të harmonizoni ndjeshmërinë tuaj me atë që keni afër, por është mëse e sigurt që është gjëja e duhur për t’u bërë.
Peshorja
Nëse jeni beqarë, një stazh pune dhe një lundrim në internet mund t’ju sjellë një risi të këndshme. Me Saturnin tek shenja juaj, ndoshta do të jeni më i varur se zakonisht për aprovimin nga personat e dashur.
Akrepi
Sot do të mposhtni çdo mendim shkatërrimtar dhe negativ. Prandaj do të përvishni mëngët dhe do të përmbushni me zell punët tuaja. Në fillim kush ju intereson, do t’i përgjigjet ftesës me droje, por më pas do të dorëzohet nga sharmi juaj.
Shigjetari
Priten perspektiva interesante risish në sektorin e dashurisë, mbi të gjitha nëse jeni beqarë. Do të rrethoheni nga njerëz me të cilët ndiheni mirë dhe do të mënjanoni ata që duan t’u detyrojnë të bëni zgjedhjet e tyre dhe t’ju imponojnë mendimet e veta.
Bricjapi
Planetët janë angazhuar dhe po bëjnë gjithçka për t’ju mundësuar kënaqësi në sektorin sentimental. Gjithçka shkon vaj. Pozicionimi i Saturnit është garanci si gjithmonë se gjërat do të zgjasin dhe do të jenë konkrete.
Ujori
Nëse në jetën e në çift xhelozia dhe dyshimet do t’i kalonin nivelet e normales, jepini fund kur të mundeni dhe ndërroni menjëherë drejtim. Saturni do të bashkëveprojë me Marsin, duke bërë që të jeni në harmoni me kolegët.
Peshqit
Gjatë ditës mund t’ju dalin gjëra të paparashikueshme. Për të shmangur tensione, ndiqni atë që ju thotë zemra, edhe pse mund të interpretohet si një dobësi. Do të keni një ditë që priret drejt përtacisë, por që nuk pajtohet me angazhimet e shumta që keni.

HOROSKOPI E MËRKURË 17 JANAR 2018

Dashi
Do t’i ndani idetë tuaja me të tjerët dhe do të merrni miratime nga ata që i vlerësoni. Dhe mos u shqetësoni, askush nuk do të qahet, nëse lini mënjanë ndonjë hollësi me pak rëndësi. Miqësi për t’i forcuar apo për t’i rizbuluar: ndoshta pas një kontakti fillestar virtual, një takim real!

Demi

I keni besuar një personi që e keni njohur së fundmi, dhe tashmë jeni të zhgënjyer nga sjellja e tij jo shumë korrekte. Planetët nuk janë të favorshëm ndaj jush. Mos e ndërlikoni më tej situatën. Mos e prishni ditën dhe pranoni çdo pasojë.

Binjakët
Falë pozicionit të favorshëm të Neptunit, të tjerët do ju ndihmojnë në punët e shtëpisë, kështu që do arrini të keni pak kohë të lirë për vete! Jeni gjithmonë të gatshëm të ndihmoni të tjerët dhe asnjeri nuk do refuzojë t’ju japë një ndihmë të vogël, nëse ja kërkoni ju.

Gaforrja
Projektet më të rëndësime fillojnë mbarë, edhe falë bashkëveprimit të Mërkurit me Neptunin si edhe mundësisë që keni për t’i shtuar talentet që keni. Nuk keni probleme t’u tregoni të tjerëve se keni të drejtë, ja pse do t’ju ndjekin pa u sforcuar.

Luani
Pozicionimi i Saturnit ju pengon, por ndërkaq ndërhyrje e Neptunit nuk mund të mos ndodhte në një moment më të mirë, për ju. Do të tejkaloni çdo lloj pengese. Nëse një çështje po ndërlikon ekzistencën prej disa kohës, tani me në fund gjithçka zhbllokohet.

Virgjëresha
Disa angazhime të rëndësime nuk ju lënë kohë që t’i realizoni ashtu si dëshironi. Fatkeqësisht, megjithatë, askush nuk duket i gatshëm t’ju ndihmojë. Do t’i kryeni detyrat e juaja edhe të vetëm, dhe në mënyrën më të mirë të mundshme.

Peshorja
Energjia e Jupiterit do t’ju nevojitet së tepërmi në botën e sipërmarrjes. Do t’ju ndihmojë, gjithashtu, të kanalizoni më mirë energjitë tuaja, në mënyrë që të ngriheni. Durimi shpërblehet, por në këtë rast nevojitet mbi të gjitha vullneti, që sidoqoftë nuk ju mungon!

Akrepi
Planetët do t’ju shtyjnë drejt aventurës dhe ndryshimeve të papritura. Por para se të lëni sigurinë dhe pasigurinë, mendohuni dy herë. Disa hapa të ndërmarra mund t’ju çojnë që të bëni disa zgjedhje të rëndësishme, që do të përfundojnë duke ju ndryshuar jetën.

Shigjetari
Për faj të lidhje midis Marsit dhe Venusit, siguritë e juaja do të dalin se janë kështjella prej rëre, mbi të cilat nuk mund të keni më besim. Është më mirë të ecni me ngadalë për të mos u rrëzuar, gjë që nuk mund t’ia lejoni vetes në këto kohë.

Bricjapi
Nëse në të kaluarën nuk ia keni dalë të shfrytëzoni të gjithë potencialin e një situate shumë premtuese. Tashmë bashkëveprimi i planetëve do t’ua japi mundësinë. Mos rrini duarkryq, sepse tani është momenti që të përshpejtoni për të arritur një objektiv të dëshiruar.

Ujori
Sot do të përjetoni një krijimtari të madhe. Jeni të palodhshëm, të aftë për të punuar pa ndaluar. Nganjëherë, megjithatë, nuk e kuptoni që e tejkaloni masën. Një ofertë pune duket shumë premtuese. Çfarë prisni për ta pranuar? Mos humbni kohë!

Peshqit

Shfrytëzoni bashkëveprimin e Diellit me Hënën për të zmadhuar dhuntitë tuaja dhe të përdorni çdo mënyrë për të vënë në vijë punët e juaja. Nganjëherë nuk duhet të lodheni shumë për të rënë në sy, mjafton të zgjidhni me kujdes mundësinë më të mirë.

HOROSKOPI E MARTË 16 JANAR 2018

Dashi
Parashikohen stuhi, por rezultati varet nga si do të dini të menaxhoni çështjet më delikate që lidhen me dy persona. Të merrni pak kohë pushim për të menduar mund të jetë gjëja e drejtë për të bërë, por nuk do të ishte vallë një mënyrë për t’ju larguar detyrave?
Demi
Të ëndërrosh më shumë se duhet nuk është e gabuar, përkundrazi! Planetët do t’ju ndihmojë të përmirësoni ndjeshmërinë tuaj. Nëse në të shkuarën nuk jeni tërhequr kurrë, ndoshta ka ardhur koha të ndryshoni! Hapin e parë duhet ta bëni ju!
Binjakët
Do keni të bëni me një person pak kokëfortë. Nuk do ta keni aspak të lehtë që t’i ndryshoni mendjen, por në fund do jeni shumë të kënaqur. Me gjuhën tuaj do jeni të aftë të bindni këdo me saktësinë e argumenteve tuaja.
Gaforrja
Mendjemprehtësia për biznes nuk ju lë në baltë dhe mund të mbyllni marrëveshje të shkëlqyera pa u sforcuar. Në vend që të reagoni, do mësoni të veproni duke ndjekur një arsyetim të kujdesshëm më shumë sesa instinktin tuaj.
Luani
Ditë e përsosur për sportin, nëse ju pëlqen ndonjë disiplinë sportive. Neptuni në bashkëveprim me Saturnin do t’ju japë një ndihmesë të vyer për të thyer ndonjë rekord. Ajo që është e sigurt është se nuk duhet të përtoni, por të mendoni për mirëqenien e juaj.
Virgjëresha
Sot do të ndiheni disi të paqëndrueshëm. Fatmirësisht, sot do të keni pak kohë për të rimarrë energji dhe të largoni kështu stresin. Duke qenë se nuk do t’u duhet të merreni me shkresa, shkoni në kuzhinë dhe filloni të përgatisni një ëmbëlsirë për drekë.
Peshorja
Duke mos u dashur të zgjoheni herët për të shkuar në punë, mund rrini të qetë dhe të mos lodheni shumë. Keni nevojë për të pushuar pak. Por nëse bie alarmi i orës, pasi edhe sot ju thërret detyra, mendoni të pini një kafe të mirë dhe do të merrni zemër.
Akrepi
Bashkëpunimi i Diellit dhe Hënës, mund të arrini suksesin e lakmuar pa u shqetësuar dhe më qetësi shpirtërore: jeni vërtet madhështor! Në shtëpi ka nevojë për të bërë një rinovim. Lëreni veten të udhëhiqeni nga ndjesia për të bukurën.
Shigjetari
Një perspektivë planifikoni të bëni një udhëtim duket në horizont? Kapeni menjëherë mundësinë pa menduar shumë! Nëse ka ndonjë ndryshim që duhet bërë, lërini instinktin dhe fantazinë që t’ju udhëheqë: të jeni të sigurt se nuk do të dështoni.
Bricjapi
Ndikimi i planetëve do të rrisë ndjeshmërinë tuaj do të rritet jashtë mase. Ndërkaq bëni kujdes për të mos humbur arsyen thjesht për një gjest. Valë pasioni dhe vështrime shpërfillëse. Përdorini aftësitë tuaja me kujdes, në të kundërt do të ketë probleme.
Ujori
Hëna po ju ndihmon duke ju dhënë shumë paralajmërime, që ju ndërkaq i shpërfillni ose bëni shikuar nuk shikoni. Megjithatë duhet t’i hapni sytë. Jini të vëmendshëm dhe mos u gënjeni. Nuk do t’ju pëlqente fare, që dikush të tallej me ju.
Peshqit
Bashkëveprimi i Jupiterit me Neptunin mund të shkaktojë të lindin dyshime dhe xhelozi, pa pasur arsye të ketë. Një sqarim me partnerin do të heqë çdo dyshim. Përpara se të tregoni gishtin nga tjetri, shqyrtojeni njëherë ndërgjegjen tuaj.

HOROSKOPI JAVOR 15-21 JANAR 2018

Dashi21. mars – 20. prill

Jave e mbushur me shume pasion ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni mire gjithë kohës dhe nuk do keni aspak ankesa ndaj partnerit. Arsyetimi dhe maturia do jene pikat tuaja me te forta. Beqaret me shume mundësi do kenë dashuri me shikim te pare ne momentin qe me pak do e presin, por qe jeta do ju marre shkëlqimin e shumëdëshiruar. Financat do jene shume te ekuilibruara dhe nuk do keni asnjë lloj problemi ne këtë sektor. Edhe shëndeti do jete i shkëlqyer. Do ndiheni për mrekulli dhe energjia nuk do mungoje asnjë çast. Ne pune do filloni disa projekte gjigande. Me pak me shume përpjekje dhe përqendrim do arrini majat. Familja do jete mbështetje gjithmonë.

Demi21. prill – 21. maj

Java do filloje mire për ata qe janë ne një lidhje, por pas te mërkurës monotonia do rikthehet si me pare. Shpesh do ndiheni edhe te pashprese. Beqaret do kenë shume besim tek disa miq dhe do pranojnë te dalin me këdo qe ata do ju sugjerojnë. Ka mundësi qe për ta te nise një tjetër etape. Ne planin financiar do i arrini te gjitha objektivat dhe do arrini ta përmirësoni tej mase situatën. Gjendja fizike dhe ajo morale ka për te qene e shkëlqyer. Edhe ata qe kane pasur shqetësime do jene me te qete. Ne pune do ju duhet me shume maturi, përkujdes dhe guxim për te arritur atje ku keni dëshiruar. Ekonomistet dhe tregtaret do jene me te privilegjuarit. Marrëdhënia me familjaret do jete e mire.

Binjaket22. maj – 21. qershor

Sido qe te vijnë punët gjate kësaj dite, edhe sikur partneri te sillet shume mire me ju, nuk duhet ta ngrini atë ne piedestal dhe te besoni verbërisht. Realizmi do ju ndihmoje ta shihni boten me një sy tjetër dhe do ju beje me te qete. Beqaret duhet te jene me te moderuar dhe nuk duhet te pranojnë çdo lloj ftese qe do ju behet. Ne planin financiar do ketë përmirësime te njëpasnjëshme kështu qe mund t’i lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me shume se zakonisht. Shëndeti do ketë luhatje te herëpashershme kështu qe kujdes me rutinën ushqimore dhe me aktivitetin fizik. Ne pune do iu jepen detyra te reja, aspak te vështira, por qe po ja dolët do sjellin goxha përfitime. Familja shume e qete.

Gaforrja22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme për te dashuruarit. Çdo dite te javës do përjetoni kënaqësi dhe emocione te forta dhe do ju duket shpesh vetja si neper ëndrra. Edhe për beqaret mundësitë duken goxha premtuese, por kjo nuk do te thotë qe ata te dalin me këdo dhe te pranojnë gjithçka qe do ju kërkohet. Ne planin financiar është momenti i duhur për te bere nje riorganizim te situatës dhe për te marre nen kontroll menaxhimin. Rezistenca fizike dhe ajo morale do jene shume te mira. Konsumimi i supave, frutave dhe perimeve do ju ndihmoje te kaloni edhe problemet me zorrët. Ne pune do i keni te qarta mendimet dhe do ecni ne rrugën e duhur. Ne familje mund te ketë pak tension.

Luani23. korrik – 22. gusht

Nëse nuk doni probleme te mëdha gjate kësaj jave, mundohuni te shmangni përballjet me partnerin. Duke mos toleruar as njeri e as tjetri situata do përkeqësohet akoma me shume. Beqaret duhet te jene me te moderuar dhe me te kujdesshëm. Po nuk i njohën sa duhet personat ata nuk duhet te tentojnë te hedhin hapa. Ne planin financiar do ndiheni te bllokuar. Për shkak te shpenzimeve shume te mëdha kohet e fundit tashme nuk do ju lejohen shuma te mëdha. Gjendja shëndetësore ka për te qene e shkëlqyer dhe pa as shqetësimin me te vogël. Ne pune do i bëni te gjitha përpjekjet e nevojshme për te arritur atje ku keni dëshiruar. familjaret, por edhe miqtë e ngushte do ju mbështesin fort.

Virgjeresha23. gusht – 23. shtator

Ju te dashuruarit do jeni shume idealiste gjate kësaj jave dhe mund te bëni edhe disa gabime me partnerin. Do ëndërroni me shume sesa duhet dhe realiteti do ju duket shume me i trishtë nga sa është. Beqaret nuk do kenë aspak fat ne dashuri kështu qe çfarëdo përpjekje qe te bëjnë nuk do kenë rezultatet e pritura. Buxheti do jete me i mire, por nuk duhet kurrsesi te kryeni shpenzime te pamenduara sepse shume shpejt gjendja mund te përkeqësohet. Shëndeti do jete dinamik dhe pa asnjë lloj problemi. Ne pune do i keni te gjitha kushtet dhe aftësitë për te arritur sa me lart kështu qe gjerat do ju ecin për mrekulli. Për familjaret do jeni pak me te disponueshem dhe do ju ofroni mbështetje.

Peshorja24. shtator – 23. tetor

Përfitoni nga klima e ngrohte yjore për te kaluar me tepër kohe me partnerin dhe për t’u dashuruar pa dorashka. Nëse i kushtoni vëmendjen e duhur partnerit ai mund t’iu beje disa propozime qe do ju lënë me goje hapur. Beqaret nuk duhet te fiksohen pas gjendjes materiale te personave sepse me i rëndësishëm është shpirti. Gjendja financiare do filloje te përmirësohet ndjeshëm dhe do ndiheni shume mire. Shëndeti mund te ketë shqetësime te vogla. Mundohuni te dilni sa me shpesh ne ajër te pastër dhe te ushqeheni shëndetshëm. Ne pune do jeni me shume fat dhe do hidhni hapa te rëndësishme para. Me familjaret do keni një marrëdhënie te shkëlqyer dhe te gjithë do ju kenë zili.

Akrepi24. tetor – 22. nëntor

Gjate kësaj jave do jeni shume me te logjikshëm ju te dashuruarit dhe do i sqaroni te gjitha keqkuptimet qe keni pasur. Pas te enjtes do ndiheni me te qete dhe do dashuroheni me lirshëm me njeri-tjetrin. Beqaret do e vuajnë se tepërmi vetminë dhe nuk do arrijnë dot as te hedhin hapa për ta ndryshuar sa me pare atë. Buxheti nuk do jete i keq ditët e para, por për shkak te disa shpenzimeve te detyrueshme qe duhet te kryeni, gjendja do filloje te destabilizohet qe nga e mërkura. Për shëndet te mire duhet te shmangni gatimet e pashëndetshme dhe te privilegjoni futat e perimet e freskëta. Ne pune do keni disa debate me koleget dhe do shpërqendroheni. Familja pa te reja.

Shigjetari23. nëntor – 21. dhjetor

Jave shume e paqëndrueshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Shpeshherë do mbylleni ne vetvete dhe nuk do i afroheni partnerit, çka do sjelle një ftohje ne çift. Beni kujdes për gjithçka pasi nga sjellja juaj do varet gjithë e ardhmja. Beqaret do jene te turpshëm dhe madje do skuqen kur te marrin propozime. Ata do refuzojnë te hedhin hapa dhe ky do jete një gabim i pafalshëm. Ne planin financiar rekomandohet sa me shume kujdes edhe sikur gjendja te jete e mire. Shëndeti nuk do jete ashtu si duhet. Mund te keni luhatje tensione ose shqetësime nervore. Ne pune do jeni me te favorizuar se asnjëherë me pare dhe do arrini majat ne çdo projekt. Edhe me familjaret marrëdhënia do përmirësohet.

Bricjapi22. dhjetor – 20. janar

Kjo do jete një jave e zakonshme për te dashuruarit. Do ketë edhe zënka te vogla, por ne shume momente edhe pasion dhe ndjenja te forta. Beqaret do fillojnë papritur një lidhje qe dalëngadalë do behet gjithnjë e me e forte dhe do ju japë kënaqësi te paimagjinueshme. Ne planin financiar rrethanat nuk do jene shume te favorshme dhe ka rrezik qe situata te jete paksa e ndërlikuar. Kujdes me çdo hap qe do hidhni. Gjendja shëndetësore nuk do jete aq e mire sa ju do dëshironit, por gjithsesi disa përmirësime do ketë. Ne pune do jeni plot energji dhe vendosmëri kështu qe do arrini çdo qellim. Me familjaret mos u tregoni kapricoze dhe kokëfortë sepse do keni debate te forta.

Ujori21. janar – 19. shkurt

Këtë jave do jeni shume xheloze ju te dashuruarit dhe kjo mund te nxisë debate te njëpasnjëshme. Mundohuni ta përmbani veten sepse përndryshe do e humbi atë qe me aq mund e keni afruar pas vetes. Beqaret do merren vesh shume mire me një koleg dhe mes tyre mund te lindin shkëndijat e para te dashurisë. Gjendja e financave ka për te qene shume me e mire se me pare kështu qe pa frike mund t’ia lejoni vetes disa shpenzime me tepër. Shëndeti ne shume momente do kenë shqetësime qe do vijnë nga pagjumësia, lodhja apo gjendja e renduar nervore. Ne pune do luftoni fort për te arritur atje ku keni dashur gjithë këto kohe dhe do ja dilni mbanë. Jeta familjare do jete e kënaqshme.

Peshqit20. shkurt – 20. mars

Kjo jave do filloje me shume pasion për te gjithë ju te dashuruarit. Do bëni gjithçka qe çdo moment te jete i jashtëzakonshëm dhe emocionues. Beqaret do ëndërrojnë shume, por nëse nuk e çlirojnë veten nuk do mund ta gjejnë princin e kaltër. Turpi dhe mbyllja ne vetvete nuk do ju sjelle asgjë te mire. Ne planin financiar mire është te tregoheni sa me te matur qe te mos gjendeni ne vështirësi as me vone. Gjendja shëndetësore nuk do jete e shkëlqyer, por here pas here mund te keni shqetësime gastrike. Ne pune do jete një periudhe e lodhshme dhe goxha e ngarkuar. Reflektoni here pas here para se te hidhni hapa ne mënyrë qe te mos gaboni. Jeta familjare duhet pasur me tepër ne vëmendje.

HOROSKOPI E HËNË 15 JANAR 2018

Dashi 21. mars – 20. prill

Sot shqetësimi mund t’ju çojë që të silleni ashpër me partnerin/en tuaj. Ata që janë të pakënaqur me jetën e tyre emocionale do të kërkojnë strehim diku tjetër. Beqarët duhet të jenë të kujdesshëm për të mos e komplikuar jetën e tyre. Sfera profesionale ofron punë të reja në fillim të javës, të gjitha shumë tërheqëse. Zgjidhni atë që është e drejtë për ju.

Demi 21. prill – 21. maj

Me Hënën në anën tuaj do të jeni më tërheqës dhe mundësitë shumëzohen për të pasur vëmendjen e atyre që janë të interesuar për ju. Beqarët nuk do duhet të veprojnë në asnjë mënyrë të pasigurt për të zbutur një keqkuptim me një mik. Nuk ka pengesa në rrugën tuaj profesionale, ju mund të konsolidoni pozitën tuaj duke vazhduar të synoni më lartë.

Binjaket 22. maj – 21. qershor

Sot Hëna ju jep një frymë të lumtur, e cila do t’ju bëjë të kaloni ditën në mënyrën më të mirë. Dashuria dhe erosi ecin krah për krah dhe ju do të jetoni ndjenja intensive! Surpriza të mëdha dhe risi pritet të vijnë në zemrat e vetmuara, dita nuk do t’ju zhgënjejë. Në punë do të keni mundësi të kapni raste të arta për të përfunduar negociata interesante, përfitoni prej tyre!

Gaforrja 22. qershor – 22. korrik

Ju nuk do t’ju mungojë guximi për të kapërcyer pengesat. Ju jeni të aftë dhe të zgjuar, mund të ktheni çdo situatë në favorin tuaj, madje edhe ato sentimentale. Nëse jeni vetëm sugjerimet e disa miqve dhe sidomos intuitës tuaj do të jenë të pagabueshëm! Në sferën profesionale mos kini frikë se disa vështirësi të momentit janë të pakapërcyeshme. Ndiqni instinktet tuaja.

Luani 23. korrik – 22. gusht

Është më mirë të mos bëni gjykime për një partner/e që nuk e njihni mirë, prisni para se të bëni një vlerësim për të. Pak lodhje do të karakterizojnë fillimin e kësaj jave për shumë beqarë të cilët janë ende në kërkim të dikujt. Hëna kalon në fushën e gjashtë dhe shpall lajm të mirë në aktivitetet profesionale.

Virgjeresha 23. gusht – 23. shtator

Një ditë me sentimentalizëm të madh emocional. Ju do të dëshiroheni dhe kërkoheni nga partneri/ja juaj dhe kjo do t’ju mbush me gëzim. Dashuria mund të shpërthejë në jetën e beqarëve edhe ndaj atyre që mendonin se kurrë nuk do të hiqnin dorë nga liria e tyre. E hëna plot surpriza dhe kontakte të këndshme, ju presin kënaqësi në sferën profesionale, falë aftësive dhe ideve fituese.

Peshorja 24. shtator – 23. tetor

Fillimi i javës nuk do jetë i mirë për shumë prej jush, grindjet e nxitura nga Mërkuri dhe Marsi armiqësorë nuk do t’ju ndalojnë të përballeni me partnerin/en tuaj dhe të gjeni një marrëveshje. Zhgënjime edhe për beqarët, por edhe takime intriguese. Në punë është koha për të nxjerrë në pah aftësitë tuaja të vërteta dhe ambiciet.

Akrepi 24. tetor – 22. nëntor

Në dashuri do të duhet të bësh gjithçka për të rifituar vëmendjen e partnerit/es. Pasi të kërkoni falje për ndonjë gabim që mund të keni bërë pa e kuptuar do ju kthehet paqja në çift. Për beqarët pritet një ditë e mirë, shumë nga shenjat do tregojnë se janë gati për të jetuar përvoja emocionuese. Në punë do keni kartat fituese në dorë kështu që mos humbni shpresën.

Shigjetari 23. nëntor – 21. dhjetor

Gjatë kësaj të hëne do t’ju përfshijë ndjenja e stresit, e karakterizuar nga ngjarje të papritura dhe surpriza. Në fushën e dashurisë, mbështetuni në ëmbëlsinë për të marrë atë që dëshironi nga i dashuri/a juaj. Beqarët nuk do të jenë të përqendruar në asgjë sot dhe do ndjehen të hutuar për gjithçka. Kujdes me financat, bëni kujdes me shpenzimet.

Bricjapi 22. dhjetor – 20. janar

Për ju Bricjap fillon një javë interesante, jeni duke bërë një përzgjedhje midis njerëzve në anën tuaj dhe atyre që nuk janë. Në mbrëmje do të përmirësoni marrëveshjen me të dashurin/ën. Beqarët sot do të jenë në gjendje për të ndërprerë marrëdhëniet e padobishme apo situata që peshojnë mbi supet e tyre. Përgjegjësitë e reja në punë do t’ju angazhojnë nga sot, do jeni shumë të zënë.

Ujori 21. janar – 19. shkurt

Edhe nëse Marsi dhe Jupiteri ju kthejnë shpinën, marrëdhëniet me partnerin/en tuaj gjithmonë mund të përmirësohen falë një dialogu të hapur dhe të sinqertë. Për beqarët parashikohen disa tensione, veçanërisht për ata që kanë përjetuar një krizë dhe nuk e kanë tejkaluar ende. Në punë fokusoni më shumë në aftësitë tuaja. Ju do të admiroheni dhe vlerësoheni.

Peshqit 20. shkurt – 20. mars

Do të jetë një ditë e karakterizuar nga shqetësimi ose nga zemërimi i shkaktuar nga keqkuptimet me partnerin/en. Vetëm bëni gjërat që besoni për të mos shkuar në krizë. Për beqarët janë rezervuar momente relaksi në shoqërinë e miqve. Sot mund të merrni një përgjigje të rëndësishme në vendin e punës që mund të jetë vendimtar për të ardhmen tuaj.

HOROSKOPI E DIEL 14 JANAR 2018

Dashi

T’ia nisësh me këmbë të mbarë është thelbësore. Por ju e keni mendjen gjetiu dhe nuk dini mirë se çfarë të vendosni. Të merrni një vendim për diçka, ju duket e pamundur në këtë moment. Nuk ju mbetet tjetër veçse të prisni.

Demi

Luftoni kundër vështirësive emocionale që ju ka sjellë bashkëveprimi i Marsit me Uranin, duke e marrë jetën pak lehtë dhe me buzëqeshje. Nëse lexoni ligjet e zemrës, do ta kuptoni se jo gjithmonë “fluturohet”, do të lodheshit shumë!

Binjakët

Keni ndryshuar mendje ndoshta shumë shpejt dhe tani një kolegu i ka mbetur qejfi me ju, duke u ndjerë i tradhtuar. Sigurisht që do t’ia dilni t’ia shpjegoni më mirë. Duhen disa pikëmbështetje të forta, për të mos lejuar të tërhiqeni lehtësisht nga çdo drejtim i rrymës.

Gaforrja

Hëna ju buzëqesh dhe krijon marrëdhënie të mirë me Plutonin dhe Mërkurin, gjë që jua shton shumë sharmin. Do të harmonizoni idetë në një projekt konkret. Do të keni rezultate të mira në studime dhe në shkollë.

Luani

Ngjarje të rëndësime të lidhura me punën janë bërë më urgjente me ndikimin e Neptunit dhe duhet të jenë në përputhje me kërkesat e jetës në çift. Nuk do të jetë e lehtë të gjeni në një ekuilibër midis jetës private dhe profesionale, por ju do t’ia dilni.

Virgjëresha

Është një ditë e këndshme dhe do t’ju lindë dëshira për të dalë e për t’u dëfryer. Pak ajër i freskët bën mirë gjithmonë. Dikush shumë shpejt do t’ju shprehë të gjithë mirënjohjen e vet, pasi ju nuk i gjykoni gjërat nga paraqitja.

Peshorja

Nuk duhet të rrëmbeheni nga euforia! Duhet të qëndroni me këmbë në tokë dhe të mos përfshiheni nga aventura tepër të rrezikshme. Mendoni për pasojat e veprimeve që kryeni, do të shmangnit rrezikun për ta pësuar.

Akrepi

Së shpejti mjegulla do të fashitet dhe ju do të shihni çdo gjë më qartë. Tani për tani nuk mund të bëni gjë tjetër përveçse të prisni, pa ndërmarrë hapa të rrezikshme. Nuk është e vështirë të kujdesesh për diçka, nëse doni vërtet. Fillimisht fitoni urtësinë.

Shigjetari

Duke mësuar të menaxhoni pengesat, do të vlerësoheni nga të gjithë, por edhe do t’ju besohen edhe detyra të reja. Nëse jeni duke kërkuar një ndërmarrje të re, duhet të jeni ju të parët që besoni në potencialet që keni.

Bricjapi

Rastësi të vogla do t’ju ndihmojnë ta zeroni vonesën që keni akumuluar. Kështu, në fund do t’ia dilni edhe para të tjerëve. Nuk do të mund të shmangni ndonjë vështrim pak jomiqësor në rrethin tuaj, por do t’ia dilni t’i pranoni.

Ujori

Ditë e përsosur për të rivendosur harmoninë në çift, nëse për çfarëdolloj arsye, gjërat nuk po shkonin mirë. Bashkëveprimi i Marsit me Venusin është në favorin tuaj. Me partnerin dhe në familje do të keni një ambient të shkëlqyer, ku asgjë nuk do t’ju duket e pamundur.

Peshqit

Lejojini vetës një pasdite të paqtë, në qetësi absolute. Bashkëveprimi i Hënës në lidhje me Neptunin gjatë mbrëmjes mund të bëjë që t’ju krijohet një gjendje nervozizmi. Mos i shmangni të tjerët, por gjithashtu jepini vetes disa momente qetësie duke qëndruar vetëm.

HOROSKOPI E SHTUNË 13 JANAR 2018

Dashi
Lërini butësinë që të rrjedhë lirisht. Do të shërbejë për të çimentuar një lidhje të konsoliduar ose të shkrijë ndrojtjen në një marrëdhënie të porsalindur. Në punë do t’ju duhet të pranoni disa kompromise: solidariteti është i barasvlershëm me suksesin e ndërmarrjeve.

Demi
Do të jeni të suksesshëm në shkollë dhe në punë. Ndoshta në të vërtetë ndiheni të pakënaqur, por kur ke fantazi e tejkalon mërzitjen! Venusi plot gjallëri, gjatë ditës ju mbështet ëmbëlsisht ëndrrat dhe dëshirat, ndërsa në mbrëmje ju sjell me këmbë në tokë.

Binjakët
Në dashuri do të tregoheni pak posesiv si edhe do të ndikoheni nga kritikat dhe pakënaqësitë në familje. Jeni të qetë vetëm miq, që të ju mundësojnë ekuilibër. Do të keni disa shpenzime të mëdha për shtëpinë: bëhet fjalë për punime mirëmbajtjeje.

Gaforrja
Në kontakt me publikun jeni gjithmonë të preferuar, buzëqeshja juaj lehtëson barrën dhe shkrin pakënaqësitë e atyre që janë në pritje. Do të kaloni një mbrëmje shumë të bukur dhe argëtuese në shtëpinë e miqve të juaj.

Luani
Do të keni krijimtari të rafinuar. Arti, fotografia dhe muzika nuk janë thjesht hobi, por mund të kthehen mundësi profesioni. Planetët bashkëveprojnë për t’ju mbështet. Do të keni shumë energji, pasion dhe besim në aftësitë e juaj krijuese.

Virgjëresha
Do të mbizotërojë shpirti i skuadrës me kolegët, kur njëri nuk ia del e ndihmon tjetri, pa zili dhe kritika, për të arritur objektivin. Investimet do të duhet të monitorohen: konsultohuni me një ekspert të kësaj fushë. Do të bëni blerje interesante në librari.

Peshorja
Është dita ideale për ata që kanë dëshirë të bëjnë punime: në shtëpi keni me të vërtetë shumë punë për të bërë. Mjetet dhe materialet do të jenë të kushtueshme, por do t’ia vlejnë. Edhe në zyrë atmosfera është e qetë, të gjithë mendojnë për punën e tyre pa ndërhyrë në atë të të tjerëve.

Akrepi
Mërkuri miqësor në bashkëveprim me Neptunin, krijojnë situatën ideale për të bërë paqe me partnerin, nëse do të ishte e nevojshme, dhe të t’i ktheni përsëri buzëqeshjen njëri-tjetrin. Ndërkaq, është thelbësore që të përballeni gjithmonë me të vërtetën.

Shigjetari
Do të jeni me miq dashamirës dhe përkrahës, me të cilët do të vendosni të organizoni një takim të bukur. Mes artit dhe natyrës, të bashkëpunosh është edhe më e lehtë. Shpenzime të paparashikuara në punë, kompjuteri dhe printeri kanë nevojë për ndërhyrjen e një tekniku.

Bricjapi
Do jetë një ditë shumë e qetë dhe paqësore, e dobishme për ata që kanë punë të ngutshme për të bërë ose që duhet të bëjnë punime në shtëpi. Sot është i rëndësishëm edhe kontakti fizik: Me një ledhatim shprehni të gjithë thellësinë e ndjenjës.

Ujori
E mendjen e turbullt, mes fantazive të parealizueshme dhe projekteve të cunguara. Nëse kërkoni gjëra, dhe është mirë që e bëni, mbështetja nuk do t’ju mungojnë. Ajo që mungon sot është në veçanti dëshira të hyrë në lojë, duke shfrytëzuar kapacitetet tuaja.

Peshqit
Hëna ju bën të ndiheni të sigurt. Do të shfaqni prova të mëdha të miqësie dhe idealesh të përbashkëta me të njohurit. Do të tregoni gatishmëri drejt një kolegu, i cili po kalon nëpër një fazë të vështirë. E dini që vepra do t’ju shpërblehet.

HOROSKOPI E PREMTE 12 JANAR 2018

Dashi
Do të keni tensione të vogla në familje. Do të ngushëlloheni duke blerë disa gjëra të vogla, jo ndonjë gjë kushedi se çfarë, por thjesht libra të vjetër dhe gjërat kulturore për t’i koleksionuar. Do të bëni shumë shpenzime ushqimore sot, por duke u treguar të kujdesshëm për atë që blini.
Demi
Është dita ideale për ata që kanë dëshirë të bëjnë punime në shtëpi, sepse keni me të vërtetë shumë punë për të bërë. Mjetet dhe materialet do të jenë të kushtueshme, por do t’ia vlejnë. Edhe në zyrë atmosfera është e qetë, të gjithë mendojnë për punën e tyre, pa ndërhyrë në atë të të tjerëve.
Binjakët
Planifikimi i mirë është shpirti i punës, sidomos kur ju duhet të merreni me çështje praktike dhe për t’i përmbledhur, të mërzitshme. Vishuni me ngjyra portokalli për të rënë në sy dhe bëni mirë të shmangni të kuqen, nëse jeni të lodhur, bëheni agresiv.
Gaforrja
Ditë për t’u mbajtur mend, ku të gjithë do të jenë kundër njëri-tjetrit ju, partneri, fëmijët, kunetërit dhe prindërit. Dhe kështu do të ketë një mori hatërmbetjesh dhe bashkëbisedime ironike. Edhe një marrëveshje ndër aksionarë mund të prishet. Ju shkaktoni polemika, ndërsa të tjerët reagojnë keq.
Luani
Në punë jeni të përkushtuar, por vullneti i personit që keni në krah ndërhyn për të ndryshuar gjerat, duke bërë që t’ju ndryshojë programin. Do të keni edhe zënka në çift, me grindje të lodhshme për të përcaktuar se kush do të imponojë vullnetin e vet.
Virgjëresha
Mjafton të mësoni të vëzhgoni, do të zbuloni se jeta çdo ditë mund t’ju dhurojë ato gjërat e vogla të bukura që mund të bëjnë të lumtur cilindo prej nesh. Bëni kujdes nga lodhja nervore, jeni shumë të ndjeshëm dhe përfshiheni shpejt në gjendjen emocionale të të tjerëve.
Peshorja
Nuk do të mungojnë diskutimet me të afërmit dhe për rrjedhojë, sqarimet. Duhet të tejkaloni një këndvështrim shumë personal të çështjeve familjare. Të marrësh në konsideratë të mirat e të këqijat e veprimeve tuaja është më mira, por kjo nuk duhet të kthehet në një pengesë.
Akrepi
I keni idetë e qarta, doni një raport sentimental të qëndrueshëm dhe do të angazhoheni për ta realizuar. Do të arrini rezultatin e dëshiruar. Do t’ia dilni më në fund të bëni gjënë e duhur dhe në drejtimin e duhur. Suksesi është i garantuar.
Shigjetar
Do të angazhoheni ashtu siç dini vetëm ju për të arritur rezultate të mira, duke shfrytëzuar ndjeshmërinë, delikatesën dhe aftësitë për të kuptuar të tjerët. Me Mërkurin kundra, në fushën e dashurisë ndoshta nuk do t’ia dilni të shprehni plotësisht atë që jeni duke ndjerë.
Bricjapi
Këshillohet të përballoni çështje të pazgjidhura në fushën e dashurisë. Duhet t’i shqyrtoni gjërat nga çdo këndvështrim, pa u fshehur pas iluzioneve. Nëse një epror ju kërkon të punoni përtej kompetencave, qëndroni të qetë dhe refuzoni.
Ujori
Pas ditësh të mbushura me angazhime, po vijnë momente më të qeta. Do të ndiheni në formë, të qetë dhe në dispozicion të personit që ju qëndron në krah. Do të keni mundësinë të kaloni në veprim, duke realizuar edhe gjëra që i konsideronit shumë të vështira.
Peshqit
Nëse nuk jeni të sigurt për ndjenjat tuaja, mos hyni në lojë. Rrezikoni të krijoni ndonjë situatë të pakëndshme, për të cilën mund të pendoheni. Përpara se t’i futeni kokë e këmbë një ndërmarrjeje, do të ishte mirë të vlerësonit të mirat dhe të këqijat.

HOROSKOPI E ENJTE 11 JANAR 2018

Dashi
Parashikohen ndryshime. Për momentin, mos merrni vendime të prera, që mund të mos jenë më pas të duhurat. Prisni sa të qartësohen gjërat. Mos bini pre e tundimit për të reaguar menjëherë, sidomos në punë. Rrezikoheni nga shpërqendrimet.

Demi
Të besoni më shumë te vetja do t’ju ndihmojë të arrini rezultate edhe më domethënëse, qoftë në lidhje me punët e juaja, qoftë në lidhje me njerëzit. E dini mirë se njerëzit nuk gjykohen nga paraqitja, por me një prezantim të mirë do të jeni vërtet në formën tuaj më të mirë!

Binjakët
Muaji ka nisur mirë dhe planetët do t’ju mbështesin që gjërat të shkojnë mirë. Me forcën tuaj të vullnetit do të arrini objektivat që i keni vënë vetes. Sharmi i juaj do t’ju ndihmojë të keni sukses edhe në shoqëri, ku prania juaj është shumë e kërkuar!

Gaforrja
Mundësi për zhvendosje edhe të shkurtra nuk do t’ju vënë përpara vështirësive, por do t’u japin ngjyra aventurash të reja gjithçkaje që do të realizoni. Ju nuk duhet të bëni gjë tjetër veçse të ndiqni rrymën, duke mos u kthyer mbrapsht për asnjë arsye në botë.

Luani
Një mik i çmuar do t’ju lëshojë një kritikë. Do t’jua bëjë atë me mirëbesim dhe me shumë politesë, por gjithsesi do t’ju hidhërojë së tepërmi! Tregohuni të arsyeshëm… Lëreni pas të shkuarën, dhe jetoni përvoja të reja me entuziazëm të plotë.

Virgjëresha
Në dashuri, falë Venusit ogurmirë, parapëlqeni qëndrueshmërinë sesa një aventurë të çastit, që do t’ju çonte ndoshta larg qetësisë. Do të keni një rizgjim të ndjenjave dhe pasioneve, që deri më tani i keni mbajtur të fshehta. E keni rrugën e lirë!

Peshorja
Mos i dëgjoni mendimet e trishta që ndonjëherë ju vijnë në kokë. Mos i mendoni. Heshtja do t’ju ndihmë me siguri të rivendosni ekuilibrin e brendshëm. Hëna ju do më pak të shëndoshë, kështu që shmangni ushqimet e yndyrshme.

Akrepi
Mirëpriteni krahëhapur forcën pozitive të Jupiterit, që ju ndihmon të rinoheni dhe ta bëni jetën tuaj gjithmonë e më interesante dhe me më shumë avantazhe. Me Saturnin kundra, do të jetë mirë të kufizoni lëvizjet dhe të gjeni zgjidhje efikase për t’u qetësuar.

Shigjetari
Do të menaxhoni çdo detyrë, duke zgjidhur edhe çështjet më të mërzitshme. Gjallëria juaj do t’ju ndihmojë të nisni një plan ekonomik shumë fitimprurës. Mos e kërkoni në vend tjetër atë që mund të jetoni ende me partnerin: angazhohuni për një bashkëbisedim të hollësishëm.

Bricjapi
Nuk mund të mohoni më faktet. Duke parë që një ngjarje e vjetër shfaqet vazhdimisht, më mirë të përballeni, njëherë e për gjithmonë, për ta lënë pas. Do të jeni të gatshëm dhe me humor të mirë. Do të shijoni anën e këndshme të dashurisë.

Ujori
Qëndroni afër një bashkëpunëtori që ka zakon të flasë pak si shumë. Ka rrezik që të përhapë fjalë jo shumë të mira për ju. Mund t’i kërkoni këshillë kujt të doni, pos mos lejoni të ndikoheni për zgjedhje që kanë të bëjnë më fushën e dashurisë.

Peshqit
Dëshira për të përfituar nga mundësitë e mira të dhuruara nga Urani dhe Mërkuri, që bashkëveprojnë me Hënën do të shpërblehet. Jepini punës. Sot do të jeni në humor të mirë, do të keni dëshirë të qëndroni afër dhe të ndihmoni njerëzit.

HOROSKOPI E MARTË 10 JANAR 2018

Dashi
Nëse në të kaluarën jeni tërhequr për të qenë vetëm, tashmë keni dëshirë të zbaviteni në grup, duke pranuar çfarëdolloj ndryshimi. Ndryshojini pikëpamjet tuaja për t’ju përshtatur atyre të partnerit tuaj, nëse nuk janë të njëjta.

Demi
Keni dëshirë të vendosni më shumë mirëkuptim me personin e zemrës, që do t’ju kuptojë menjëherë dhe do t’ju dëgjojë. Keni përkrah një partner vërtet të veçantë. Do të rrisni rrethin e të njohurve dhe do të krijoni kontakte të shumta me njerëz të ditur.

Binjakët
Kini kujdes dhe mos i hidhni shumë benzinë zjarrit të lojërave të pushtetit dhe keqkuptimeve. Jini të drejtpërdrejtë dhe të sinqertë dhe do të arrini shpejt të gjitha objektivat që i keni vënë vetes. Kërkoni qartësi në raportet në punë.

Gaforrja
Tensionet e lidhura me probleme profesionale do të lehtësohen vetëm nga ëmbëlsia e personit të zemrës, që sot do të jetë më e theksuar. Nuk ndiheni të qetë brenda vetes, sepse nuk arrini të zgjidhni midis dy pretendentësh që ju kanë magjepsur.

Luani
Mund të keni ndonjë dhimbje dashurie. Ndoshta duhet të pyesni veten nëse pak a shumë në mënyrë të pavetëdijshme nuk jeni ju që i kërkoni shqetësimet… Marsi në bashkëveprim me Venusin do t’ju favorizojë në ndërmarrjen e projekteve të reja. Filloni punën menjëherë.

Virgjëresha
Më të paqtë a më pak agresiv, edhe pse duhet të qortoni dikë që nuk është shumë i vëmendshëm. Vëreni veten gjithmonë në pozicionin e tjetrit, përpara se ta kritikoni. Në çastin më të posaçëm do të dini gjithmonë t’i rimerrni në dorë frerët e situatës.

Peshorja
Nëse nuk jeni të sigurt për ndjenjat tuaja, mos hyni në lojë. Rrezikoni të krijoni ndonjë situatë të pakëndshme, për të cilën mund të pendoheni. Përpara se t’i futeni kokë e këmbë një ndërmarrjeje, do të ishte mirë të vlerësonit të mirat dhe të këqijat.

Akrepi
Një e fshehtë sot, një fshehtë nesër, rrezikoni të mos mbani më mend se cila është kështjella e fantazisë që keni ndërtuar. Më mirë të ktheheni në realitet. Nëse keni në mendje një lidhje nga e kaluara, mos u angazhoni për të ardhmen, madje as në të tashmen.

Shigjetari
Nëse jeni duke jetuar një histori të bukur dashurie, bëni kujdes për të mos komplikuar atë që është e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë. Kush është beqar ka mundësi të shkëlqyera për një takim të këndshëm. Organizoni një shëtitje në natyrë për të medituar mbi zgjedhjet e fundit që keni bërë.

Bricjapi
Për sa u përket ndjenjave, duhet të zgjidhni me zgjuarsi personat që frekuentoni, nëse nuk doni të humbni kohë me lidhje që nuk ju përmbushin. Do të kuptoni se realiteti, të cilit me raste prireni t’i shmangeni, është më i mirë sesa ëndërrimi!

Ujori
Nuk duhet të ngadalësoni ritmin për të realizuar një projekt me sukses. Ndoshta do t’ju duhet një kohë e gjatë, por ç’rëndësi ka. Jeni në çift. Neptuni do t’ju ndihmojë të stabilizoheni dhe të ndërmerrni rrugën e qëndrueshmërisë.

Peshqit
Urani në bashkëveprim me Saturnin ju mbështet dhe ju dhuron intuitën dhe aftësinë për t’u marrë vesh me të gjithë, edhe me heshtje. Mos merrni përsipër shumë angazhime që e dini se nuk keni mundësi t’i menaxhoni. Mësoni të thoni ‘jo’.

HOROSKOPI E MARTË 9 JANAR 2018

DASHI

Sot do të nxisni dëshirën tuaj për të bërë blerje. Ndoshta do të blini një orë luksoze ose një veshje të veçantë që keni kërkuar prej kohësh. Kjo gjë do t’iu kënaq pafund.

DEMI

Arritjet e fundit në fushën profesionale ju kanë shtuar besimin në aftësitë tuaja. Do të ndiheni aq mirë sa do të tërhiqni dhe anëtarët e seksit të kundërt.

BINJAKET

Talenti juaj do të dal nga një histori e shkruar, ose nga një portret i pikturuar. Sot do të jeni në qendër të vëmendjes dhe shumë persona do t’iu admirojnë.

GAFORRJA

Sot do të kujdeseni për një person të familjes suaj. Do të ndiheni më mirë duke qëndruar pranë këtij personi, sesa të dilni jashtë rrugës.

LUANI

Pas punëve të vështira që keni bërë këto ditë, do të merrni lajme të mira. Kjo do t’iu japë mundësinë për tu mburrur me arritjet tuaja. Jini të durueshëm për të shmangur konfrontimet.

VIRGJERESHA

Ju do të keni probleme financiare sot. Kjo do t’iu shtyjë të merrni parasysh dhe ndonjë zgjidhje radikale. Besojini një mikut tuaj apo një të afërmi, që t’iu japin një zgjidhje më të pranueshme.

PESHORJA

Mos e përhapni lajmin e mirë shumë shpejt, pasi asgjë nuk është konfirmuar ende. Mbani informacionin si rezervë, për ta përdorur atëherë kur duhet.

AKREPI

Nëse do keni rritje financiare, shpenzojeni atë me zgjuarsi. Tendenca juaj mund të jetë për të blerë dhurata, për të kaluar një mbrëmje të bukur në qytet.

SHIGJETARI

Sot do të jeni energjik dhe entuziast, dhe ata që keni rreth jush do të jenë pozitiv. Puna në shtëpi dhe zyrë po ju ecën shpejt dhe pa probleme.

BRICJAPI

Sot, vetëm shpenzimet për të kënaqur dëshirat tuaja, do t’iu bëjnë të lumtur. Për të qenë afër me njerëzit, mbani komunikimin tuaj të qartë dhe konciz.

UJORI

Ju do të pranoni njw ndryshim sot. Jeni duke ndjekur interesa të reja, mbase fillimi i një projekti të ri do të ishte diçka pozitive. Ju jeni gati për të qenë dikush në këtë botë.

PESHQIT

Sot do të merrni nga partneri një dashuri ekstra, ndoshta dhe një dhuratë të papritur nga ju. Ky veprim do t’iu kthejë buzëqeshjen. Në punë kujdesuni vetëm për profesionin tuaj të zakonshëm.