VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI E MARTË 17 MARS 2020

By | March 17, 2020
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MARTË 15 QERSHOR 2021

Dashi
Mos nxitoni për ndonjë vendim të ri financiar, pasi kjo mund të dëmtojë perspektivat tuaja në të ardhmen. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Shmangni miqësinë me njerëzit që ju humbasin kohën! Ju mund të përballeni me një situatë të vështirë në jetën bashkëshortore.
Demi
Udhëtimet për kënaqësi dhe takimet shoqërore do t’ju bëjnë të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata. Të rinjtë mund të kërkojnë disa këshilla për projektet shkollore. Mund ta gjeni veten duke ëndërruar për dashurinë.
Binjakët
Mos i jepni para hua të afërmve që nuk ju kanë kthyer ende borxhin e mëparshëm. Shmangni përfshirjen në ndonjë marrëveshje në punë gjatë ditës së sotme. Në aspektin sentimental, mos bëni veprime për të tërhequr vëmendjen pa qenë e nevojshme.
Gaforrja
Mundohuni të dilni nga zyra herët dhe të gjeni pak kohë për aktivitete kreative. Paratë që keni kursyer për disa kohë, do të jenë mëse të dobishme sot. Aftësia juaj për të mësuar gjëra të reja do të jetë e jashtëzakonshme. Jeta j në çift nuk do të jetë argëtuese këto ditë. Bisedoni me partnerin/partneren dhe planifikoni diçka vërtet interesante.
Luani
Mos u nervozoni dhe mos e humbni besimin teksa takoni disa persona të profilit të lartë. Nëse jeni student dhe dëshironi të studioni jashtë, një krizë financiare në shtëpi mund t’ju shqetësojë sot. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Një udhëtimi i papritur për disa persona të kësaj shenje do të jetë stresues.
Virgjëresha
Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të ketë nevojë për kujdes dhe vëmendje. Sot do të mungojë romanca në jetën tuaj, sepse partneri/partnerja mund të mos jetë në humorin e duhur. Eprori juaj do të befasohet nga cilësia e punës suaj.
Peshorja
Përmirësimi i pamjes do të sjellë përfitime pozitive për ju. Mund të mos jeni dakord me gjithçka që thonë anëtarët e familjes suaj, por do të bënit mirë të mësonit nga përvojat e tyre. Kjo është dita juaj me fat në dashuri. Partneri do t’ju befasojë me realizimin e fantazive tuaja të shumëpritura.
Akrepi
Do të shpëtoni nga tensionet e vazhdueshme. Sot investimi në pronë mund të jetë i kushtueshëm për ju. Shmangni marrjen e vendimeve të tilla sa më shumë të jetë e mundur. Vëllezërit dhe motrat do të jenë më mbështetës të nevojave tuaja sesa mund ta kishit menduar.
Shigjetari
Biznesmenët e kësaj shenje mund të pësojnë humbje në tregti. Gjithashtu, mund të duhet të shpenzoni para për të përmirësuar biznesin tuaj. Kjo është dita perfekte për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë nga ana juaj. Sot ëndrrat dhe realiteti do të ndërthuren në jetën tuaj të dashurisë.
Bricjapi
Nënat e ardhshme të kësaj shenje duhet të jenë të vëmendshme dhe të kujdesshme. Partneri/partnerja juaj do të jetë në humor të mirë sot. Njohuritë që keni fituar, sot do t’ju japin përparësi nëse do të përballeni me kolegët.
Ujori
Sjellja juaj simpatike do të tërheqë vëmendjen. Investimet në shtëpi do t’ju sjellin përfitime më vonë. Kaloni më shumë kohë me familjen. Personi për të cilin keni ndenja, do t’ju përgjigjet sot.
Peshqit
Nëse punoni ose studioni larg shtëpisë, qëndroni larg personave që priren t’ju humbin kohën dhe paratë. Kaloni më shumë kohë me partnerin/partneren, për ta njohur dhe kuptuar më mirë njëri-tjetrin. Ka gjasa që ai/ajo t’ju shprehë ndenja si asnjëherë tjetër.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 14-20 QERSHOR 2021

Dashi

Këtë javë mund të keni një larmi planesh ose angazhimesh që mund të lidhen me familjen tuaj, miqtë ose marrëdhëniet e biznesit me njerëz nga distanca të ndryshme. Ngjarje të ndryshme këtë javë mund t’ju kërkojnë të merrni një vendim të rëndësishëm. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të ndërmarrë hapa konkretë drejt një ndryshimi që nuk ka qenë në planet tuaja deri më tani. Të gjitha këto ngjarje dhe raste do të kërkojnë vëmendje të veçantë nga ana juaj, veçanërisht kur ato përfshijnë shkëmbimin e informacionit ose bërjen apo marrjen e premtimeve. Nëse përfshiheni në një proces gjyqësor do të keni sukses. Gjatë kësaj jave do të jeni të prirur për probleme shëndetësore. Kujdesi për shëndetin e një të dashuri nuk përjashtohet. Djemtë dhe vajzat e Dashit do të përjetojnë ngjarje që nuk duhet të merren si humbje, por si një përzgjedhje natyrore e gjërave më të rëndësishme dhe premtuese në jetën tuaj. Gratë nuk do kenë durim për të pritur një informacion. Burrat do të jenë optimistë këtë javë dhe do të bëjnë plane të reja, të guximshme, ndonjëherë duke u përfshirë në ndonjë rrezik.

Demi

Këtë javë do të planifikoni ngjarje ose mundësi të ndryshme në lidhje me udhëtime. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të udhëtuar dhe për kontakte me njerëz nga afër dhe larg. Në karrierën tuaj, ngjarjet e javës do të kontribuojnë në zhvillimin e suksesshëm të biznesit online apo punës nga shtëpia që mund të keni. Disa prej jush mund të diskutojnë për një ide të re biznesi që mund të jetë premtuese dhe e suksesshme. Nëse puna juaj ka të bëjë me paratë, jini të kujdesshëm. Në dashuri kjo javë do të mbahet mend me disa surpriza. Kjo javë do t’ju angazhojë në ngjarje të ndryshme. Djemtë dhe vajzat e Demit do të përjetojnë një javë në të cilën do të marrin një vendim në lidhje me jetën e tyre personale ose karrierën. Nëse doni një ndryshim në jetën tuaj do të duhet të bëni një përpjekje dhe të keni durim. Burrat do të gëzojnë dokumente ose informacione të rëndësishme. Do të keni takime të ndryshme me miqtë ose mbledhje me të afërmit. Gratë do të kenë një angazhim me babain, vëllain ose një tjetër burrë nga familja.

Binjakët

Këtë javë do të ketë tension të përkohshëm në marrëdhënien tuaj me një person në familjen tuaj ose rrethin e të afërmve. Cilado qoftë natyra e problemit, ai do ta gjejë zgjidhjen e tij relativisht shpejt, ndoshta me koston e një kompromisi. Gjatë seancës mund të keni një marrëdhënie të komplikuar me një koleg, klient ose menaxher. Cilado qoftë arsyeja specifike për këtë, ka shumë të ngjarë të çojë në një ftohje të qëndrueshme të marrëdhënies tuaj. Gjatë kësaj jave do të keni një kohë të favorshme për realizimin e planeve tuaja në lidhje me familjen ose të afërmit tuaj që nuk jetojnë me ju. Java mund t’ju sjellë lajme të pakëndshme ose të papritura në lidhje me një grua nga familja juaj. Djemtë dhe vajzat e Binjakëve do të jenë më optimistë për të ardhmen e tyre, ndoshta për shkak të zhvillimit të favorshëm të disa planeve ose ideve. Gjatë javës, secili nga takimet tuaja do të jetë i rëndësishëm. Burrat do të duhet të rivlerësojnë njerëzit në rrethin e tyre të miqve ose të njohurve, pasi është mirë të ndaheni me disa prej tyre. Gratë do të kenë një javë fatale që sjell ndryshime në ndjenjat e tyre.

Gaforrja

Këtë javë do të zhgënjeheni nga veprimet e personit me të cilin punoni ose do të jeni objekt i fyerjes nga një koleg ose klient. Ju mund të gjendeni në një situatë ku do të mashtroheni nga informacione të rreme. Nëse po udhëtoni këtë javë, jini shumë të kujdesshëm me dokumentet personale dhe gjithçka tjetër që do të përcaktojë suksesin e këtij udhëtimi. Këtë javë, sigurohuni që të shmangni konfliktet në familje që do të krijojnë tension të padëshiruar në marrëdhëniet tuaja familjare. Ka shumë të ngjarë që faji për ndodhjen e tyre të jetë i juaji. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë mirë të flisni paraprakisht me të dashurit tuaj për shpenzimet ose të ardhurat që do të keni gjatë javës në buxhetin e familjes. Planifikoni së bashku çdo veprim në lidhje me paratë. Këtë javë, një fëmijë do të jetë një shkak për gëzim ose ribashkim. Java do të jetë e favorshme për shëtitje dhe ekskursione në natyrë ose vizita në vende interesante. Kjo javë sjell një surprizë në lidhje me një të afërm. Djemtë dhe vajzat do të kenë një kohë të mirë për të gjetur një mënyrë për të dalë nga situatat e komplikuara dhe për të harmonizuar marrëdhëniet komplekse. Gratë do të jenë më emocionale në marrëdhëniet e tyre me njerëzit e tjerë. Burrat do të përballen me telashe serioze, të cilat vështirë se do të jenë në gjendje t’i trajtojnë vetë, pa ndihmë.

Luani

Këtë javë do të jeni të lumtur të arrini rezultate konkrete të angazhimeve tuaja, të cilat i keni filluar disa muaj më parë. Zhvillimi i tyre i favorshëm këtë javë mund të jetë për shkak të shfaqjes së rrethanave të reja, ose marrjes së ndihmës nga njerëz të rëndësishëm. Gjatë kësaj jave, mund të tensionoheni në marrëdhënien tuaj me një person që është nervoz. Këtë javë do të përjetoni një surprizë të këndshme në lidhje me një dhuratë ose një lajm të rëndësishëm. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të merrni informacione nga një mik megjithatë do të jetë i pasaktë ose i ndryshuar. Djemtë dhe vajzat Luan do të duhet të jenë më të përgjegjshëm dhe të tregojnë një përkushtim më të madh ndaj familjes dhe të afërmve. Kjo mund të ketë lidhje me organizimin e një ngjarjeje ose udhëtimi të rëndësishëm. Gratë do të përqendrohen në zgjidhjen e dokumenteve të ndryshme, kontratave ose çështjeve financiare. Burrat do të jenë emocionalë.

Virgjëresha

Do të bëni lehtësisht njohje të reja. Do të jeni miqësor me shfaqjen e njerëzve të rinj në jetën tuaj. Ndoshta një ngjarje gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju kujtojë dashurinë ose romancën tuaj nga e kaluara. Gjatë javës do të keni më shumë përgjegjësi në lidhje me edukimin e një fëmije. Do të jeni në shoqërinë e njerëzve që ju kanë mërzitur me tekat e tyre ose me dëshirën për të bërë thashetheme me ju për njerëzit e tjerë. Familja do të jetë vendi ku ju ndiheni më rehat gjatë këtyre shtatë ditëve. Do të përpiqeni të siguroni rehati në shtëpinë tuaj me çdo kusht. Java do të jetë sfiduese për ata që duhet të marrin vendime të rëndësishme për ndryshime. Ngjarjet e këtyre shtatë ditëve do t’ju japin mësime dhe njohuri të rëndësishme të jetës. Djemtë dhe vajzat do të përjetojnë një takim ose bisedë të papritur. Gratë do të priren të kalojnë më shumë kohë në shtëpi para TV ose të merren me hobi të këndshëm. Burrat do të marrin përgjigje të rëndësishme për sugjerime ose pyetje të llojeve të ndryshme. Këtë javë do ta mbani mend me një ngjarje interesante lidhur me një person të lindur nën shenjën e Ujorit, Peshores ose Binjakëve.

Peshorja

Këtë javë do të keni një angazhim ose do të duhet të bëni një bisedë serioze me një person në familjen tuaj. Për disa prej jush, java do të mbahet mend me një ngjarje që lidhet me lindjen e një fëmije, një ditëlindje apo festë tjetër personale. Këtë javë jo vetëm që do të keni më shumë punë në shtëpi, por edhe në punë. Jini të mirëorganizuar dhe mos i shtyni detyrat tuaja për nesër! Gjatë javës do të ketë nevojë për riparime të vogla në shtëpi ose do të angazhoheni për lloje të tjera të përmirësimeve të pronës që zotëroni. Në jetën tuaj të dashurisë, jini të gatshëm të përjetoni ngjarje dinamike dhe të papritura. Jo gjithçka në dashuri do të zhvillohet ashtu si dëshironi, por më e rëndësishmja, do të ndodhë ajo që funksionon më mirë për ju. Është mirë të dini se në dashuri dhe në jetën tuaj personale, gjithçka do të varet nga aftësia juaj për të krijuar një atmosferë të këndshme rreth jush. Një ngjarje mund të ndodhë në familjen tuaj që do të krijojë tension emocional midis njerëzve në shtëpi ose do të shkaktojë pakënaqësi. Në përgjithësi, java do të mbahet mend me rezultate të ndryshme pozitive për ju. Padyshim që do të ketë një zhvillim të marrëdhënieve që janë të rëndësishme. Të rinjtë dhe të rejat do të ndiejnë hipokrizinë e dikujt që përpiqet të luajë rolin e një miku. Burrat do të kenë mbrojtje të rëndësishme nga Fati. Jini të natyrshëm, të përulur në atë që ju ndodh ose në atë që merrni. Gratë do të marrin lajme të rëndësishme që do të nguten t’i ndajnë me të dashurit e tyre. Fatkeqësisht, në shumicën e rasteve ky mund të jetë një gabim.

Akrepi

Këtë javë mund të prisni përvoja interesante dhe emocionuese. Do të ketë surpriza, ngjarje të ndryshme ose do të merrni lajme të papritura kryesisht të lidhura me miqtë ose njerëzit me të cilët punoni. Gjatë javës do të shijoni suksese të ndryshme. Shmangni grindjen ose imponimin e vullnetit tuaj në marrëdhëniet me miqtë. Ju rrezikoni të ftohni marrëdhënien tuaj me ta për gjëra që janë të parëndësishme. Kjo javë sjell lajme të mira dhe përvoja të lidhura me një foshnjë apo një të ri. Djemtë dhe vajzat e Akrepit do të entuziazmohen nga një bisedë interesante në lidhje me karrierën. Burrat do të arrijnë me lehtësi rezultate të rëndësishme dhe të suksesshme në veprimet dhe detyrat e tyre. Bëhu një dritë për të tjerët! Shmangni humorin e keq! Meditoni ose bashkohuni me njerëz pozitivë. Gratë rrezikojnë të shkaktojnë një intrigë të pakëndshme.

Shigjetari

Keni një javë para jush që mund të përjetoni shumë dashuri dhe eksitim. Edhe nëse jeni vetëm, por në kërkim, do keni raste interesante. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të stabilizuar një marrëdhënie romantike ose për të krijuar një familje. Java do të favorizojë njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg. Këtë javë mund të prisni që të afërmit ose miqtë të vizitojnë shtëpinë tuaj. Mund të habiteni nga sekretet ose intrigat që lidhen me njerëz që njihni personalisht dhe që nuk meritojnë të përfshihen në gjëra kaq të pakëndshme. Bëni kujdes kur punoni me pajisje shtëpiake. Këtë javë do ta keni të vështirë të gjeni një zgjidhje për problemet tuaja në shtëpi. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse vendosni të mbështeteni vetëm te vetja. Djemtë dhe vajzat e Shigjetarit t’i përdorin këto shtatë ditë për të vlerësuar se çfarë është arritur deri më tani. Vendosini qëllime të reja vetes, zgjidhini më mirë përparësitë në jetën tuaj. Gratë do të kenë takime dhe biseda interesante me të njohur të vjetër dhe të rinj. Kujdesi për shëndetin e vet nuk përjashtohet. Burrat do të kenë punë të mjaftueshme në shtëpi ose në fermë. Mos e humbni kohën tuaj dhe mos premtoni më shumë sesa mund të bëni.

Bricjapi

Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, keni përpara shumë ditë të ngarkuara. Do të lindin detyra që do të kenë një afat të shkurtër. Gjatë javës do të bëni një larmi takimesh me familjen, miqtë dhe profesionistët, të cilët do të takojnë njerëz interesantë. Nuk do të dëshironi të humbisni këto takime. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të takoni njerëz të rinj me të cilët do të gjeni shpejt njohje të përbashkëta ose interesa të ngjashme në jetë. Në jetën tuaj të dashurisë, përvojat tuaja gjatë javës do të jenë më të komplikuara. Kjo mund të jetë për shkak të stresit të partnerit ose për shkak të manifestimeve të ndryshme të padurimit dhe tekave nga ana juaj. Surprizat e kësaj jave do të lidhen me gratë me të cilat punoni. Nëse udhëtoni këtë javë, jini të kujdesshëm me bagazhet tuaja personale, dokumentet dhe paratë. Djemtë dhe vajzat e Bricjapit do të përjetojnë situata më stresuese gjatë javës. Manifestimet e pagjumësisë ose sulmet e migrenës janë të mundshme. Gratë do të kenë mundësi të favorshme për realizim. Burrat do të duhet të kujdesen për pamjen e tyre të jashtme ose shëndetin e tyre.

Ujori

Këtë javë do të keni takime, biseda dhe vendime që do të përcaktojnë zhvillimin e çështjeve financiare. Java do të jetë e favorshme për zgjidhjen e një çështje ligjore ose gjyqësore. Mund të habiteni nga informacioni që do të zbulojë disa detaje në lidhje me një ngjarje nga e kaluara juaj. Do të keni takime interesante ose të dobishme me njerëz nga rrethi juaj i fqinjëve, kolegëve ose miqve. Djemtë dhe vajzat do të angazhohen kryesisht në gjëra nga të cilat ata presin të ardhura, duke zgjidhur një problem financiar, duke zgjidhur ose paguar fatura, kredi dhe më tepër. Burrat do ta kenë të vështirë të pranojnë zhvillimin e disa ngjarjeve në jetën e tyre të tanishme. Ata do të jenë të gatshëm të jetojnë me kujtime dhe përvoja të këndshme të së kaluarës dhe do të kenë dëshirë t’i përjetojnë përsëri. Gratë do të kenë një rast për lumturi personale, kënaqësi, gëzim të rezultateve të arritura ose një punë të bërë mirë.

Peshqit

Këtë javë do të habiteni nga lajmet ose një dokument që do të ketë një ndikim serioz në planet dhe qëllimet tuaja. Është e mundur të merrni para, dokumente ose dërgesa me disa vonesa ose vështirësi. Do të shijoni lajme, takime ose biseda me miq nga afër dhe larg. Njohje të reja ose takime të papritura janë të mundshme. Gjatë kësaj jave do të angazhoheni për pagesën e faturave të vonuara të familjes ose bankës ose do të keni zotime me dokumente të tjera financiare. Në përgjithësi, java financiare do të jetë e favorshme për ju. Sidoqoftë, disa nga veprimet tuaja do të lidhen me ngjarje zhvillimi i të cilave tashmë ka filluar dhe do të përfundojë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të konsideroni ide dhe plane të ndryshme dhe do të përpiqeni të përfundoni çdo detyrë pa vonesë. Arsyeja për këtë do të jetë në ndërgjegjësimin për rëndësinë e tyre dhe kohën e kufizuar për zbatimin e tyre. Vajzat dhe djemtë e Peshqve do të jenë optimistë dhe pozitivë në lidhje me ngjarjet e kësaj jave. Do të jeni të sigurt në veprimet dhe vendimet tuaja dhe nuk do të humbni kohën në gjëra të parëndësishme. Gratë do të priren të veprojnë shpejt, madje me ngut në disa raste. Do të dëshironi që gjërat të ndodhin sa më shpejt që të jetë e mundur dhe durimi juaj shpesh do të vihet në provë. Burrat do të përjetojnë një ngjarje të rëndësishme me një person të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit. Jo gjithçka këtë javë do të shkojë mirë për ju, por ju do të tregoni durimin dhe kuptimin e nevojshëm të situatave specifike.

blank

HOROSKOPI E HËNË 14 QERSHOR 2021

Dashi
Ka shumë humor të mirë me energjinë astrale të sotme. Por nëse doni të bëni me të vërtetë përshtypje për dikë, atëherë mos e teproni, pasi mund ta shtyni, në vend që ta ndizni. Është e vështirë për ju që të mos nxisni një buzëqeshje kudo që të jeni, por ka një kohë dhe një vend për gjithçka.

Demi
Energjia aktuale planetare me siguri do të zbukurojë jetën tuaj, veçanërisht kur bëhet fjalë për romancën. Ju keni tendencë të keni një sens shumë të thatë humori, prandaj ndonjëherë është e vështirë për të tjerët të tregojnë nëse po bëni shaka apo jo. Megjithatë do të keni një bisedë me një person interesant sot.

Binjakët
Nëse sot do të shoqëroheni me të tjerët, ju jeni të garantuar të argëtoheni shumë. Ju gjithashtu do të takoni në mënyrë të pashmangshme persona të tjerë që duan të flasin pa fund për të gjitha sekretet dhe misteret e universit, ashtu si edhe ju.

Gaforrja
Energjia astrale ju inkurajon të ftoni disa miq për një mbrëmje të improvizuar, nëse është e mundur, në mënyrë që ju dhe një i dashur të relaksoheni në shoqëri të mirë dhe të shijoni një mbrëmje me shaka. Nëse kjo nuk është e mundur, atëherë bëni të njëjtën gjë, i vetëm.

Luani
Është sensi juaj i shkëlqyeshëm i humorit që vjen në ndihmë për sa i përket një marrëdhënie të rëndësishme. Aspekti i sotëm ju jep vetëm avantazhin që ju nevojitet në departamentin e komunikimit për t’ju ndihmuar të fitoni mbi një argument të caktuar që një i dashur mund të paraqesë.

Virgjëresha
Konfigurimi aktual astral me siguri do t’ju japë të gjitha fuqitë e bisedës që mund t’ju duhen në mënyrë që të bindni një person. Ju jeni në gjendje të diskutoni për çdo gjë me flakë, besim dhe zgjuarsi. Sa i përket aspektit financiar, do të jeni në gjendje të zgjidhni një problem me një investim.

Peshorja
Duket se nuk mund të dështoni sot, me bashkëveprimin e energjive planetare në anën tuaj. Çfarëdo ndërveprimesh romantike të keni, do të zbuloni se ato janë jashtëzakonisht të suksesshme dhe se ju qartë jeni përparësia kryesore e dikujt tjetër. Tani për tani, nuk keni asgjë për të humbur.

Akrepi
Është një ditë e mirë për të thënë mendimin tënd. Jo se në përgjithësi keni shumë probleme me këtë. Por edhe ju mund të përballeni me situata ku ndiheni të frikësuar dhe hezitues të flisni. Jo sot. Nuk do të ketë rrethana që nuk mund t’i përballoni, sepse energjia astrale do të rrisë aftësitë tuaja.

Shigjetari
Prisni një ngritje të aftësive tuaja të komunikimit sot. Nëse shpesh përjetoni vështirësi në shprehjen e ndjenjave tuaja të vërteta, ky do të jetë një ndryshim i mirëpritur për ju. Merrni parasysh t’i diskutoni gjërat me këdo që keni çështje të pazgjidhura.

Bricjapi
Nëse diçka ju ka shqetësuar, sot është një kohë e mirë për ta zgjidhur atë. Aftësia juaj e shkëlqyer komunikuese do të jetë edhe më e fortë me energjinë e sotme. Nëse problemet tuaja kanë të bëjnë me një koleg, shef, bashkëshort, mik apo të afërm, ju do të gjeni fjalët për të komunikuar në mënyrë efektive mendimet tuaja.

Ujori
Ju mund të jeni të qetë kur bëhet fjalë për të shprehur ndjenjat. Sot nuk mund të ketë përjashtim. Aspektet mund të sjellin forcë të vërtetë në aftësitë tuaja të komunikimit. Merrni hapa konkretë për të shprehur ndjenjat tuaja duke filluar me biseda. Fjalët do të vijnë shumë më lehtë se zakonisht.

Peshqit
Aspekti aktual do të thotë që ju keni një mundësi të mrekullueshme për të rregulluar disa probleme me partnerin tuaj. Dikush ka të ngjarë të kopjojë një ide të re të shkëlqyer që mund ta keni prezantuar ju. Kjo ditë ka aspekte të favorshme që tregojnë se jeni duke kërkuar mënyra për të fituar para.

blank

HOROSKOPI E DIEL 13 QERSHOR 2021

Dashi

Kjo e dielë do ju gjejë të mbushur me energji. Shihni përreth pasi keni disa yje që ju mbështesin dhe favorizojnë takimet lidhur me punën por edhe ato sentimentale. Duhet të jeni gati për të tu përballur me disa risi, pasi do të jenë pozitive.

Demi

E diela nuk do të jetë një ditë aspak pozitive, ndaj lëreni që të ikë. Megjithatë kjo mbetet një periudhë e mirë sa i takon konfirmimeve në punë, ku do të përjetoni momente suksesi.

Binjakët

A duhet të diskutoni pronësinë ose interesat financiare? Filloni menjëherë, Hëna dhe Mërkuri janë më të mirat për marrëveshje, vepra të shkruara, shitje dhe blerje të ndryshme. Ju keni një shije të sigurt për gjëra të bukura dhe të rafinuara. Kjo e diel është gjithashtu ideale për blerje të rëndësishme edhe përmes internetit. Moment magjik për të vendosur një pikë të fortë në marrëdhënie.

Gaforrja

Do jeni shume kureshtare sot juve qe keni një lidhje dhe do i kërkoni partnerit te provoni gjera te reja. Ai do ua plotësojë pjesën me te madhe te dëshirave dhe do ndiheni mjaft mire. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te ndryshuar status edhe pse do iu jepen mundësi pa fund. Gjendja financiare do vije duke u përmirësuar dalëngadalë.

Luani

Nëse jeni të shqetësuar se mund të thoni ose të bëni diçka që mund të ofendojë dikë, veçanërisht nëse jeni shumë të sigurt se kush është dhe çfarë situate mund të jetë, atëherë tregoni kujdes. Në dashuri, jo gjithçka do të jetë në favorin tuaj.

Virgjeresha

Dashuria në shikim të parë për shumë Bricjapë, madje edhe për ata jo që mund të kenë një lidhje sentimentale. Kënaqësi pa kufij, veçanërisht nëse jeni larg shtëpisë, me pushime ose nëse udhëtoni për punë. Sidoqoftë, nëse e doni lirinë tuaj, është mirë që të mos merrni një rol shumë detyrues në një dashuri të lulëzuar së fundmi.

Peshorja

Mos bëni premtime te cilat nuk do i mbani dot sepse mund ta përkeqësoni me dorën tuaj jetën ne çift. Beqaret do realizojnë plot takime dhe do pëlqejnë persona pa fund. Merrni kohen e duhur për te qartësuar mendimet para se te hidhni hapa. Ne planin financiar ka rrezik te përballeni me probleme te mëdha te cilat vetëm me ndihmën e specialisteve do mund t’i kaloni.

Akrepi

Kjo ditë fundjave ka si protagoniste dashurinë. Mund të dëgjoni diçka të pakëndshme, e cila nuk ju pëlqen që ta dëgjoni. Por e vërteta është se ju ndjeni nevojën për të hequr një peshë nga supet. Mund të përballeni me momente konfliktualiteti.

Shigjetari

Mërkuri ka disa ditë që shkëlqen në shenjën tuaj, ndërsa Hëna ju ofron të gjithë mbështetjen e saj nga shenja e Binjakëve. Besueshmëria, saktësia, qëndrueshmëria, janë cilësitë që pasurojnë prestigjin tuaj profesional. Kërkesa për një bashkëpunim do të sjellë rezultate të shkëlqyera! Një dëshirë e madhe për t’u argëtuar dhe për të dalë në mbrëmje me partnerin tuaj.

Bricjapi

Për të lindurit e kësaj shenje kjo e dielë parashikohet mjaft pozitive. Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të Marsit dhe Venusit lidhur me jetën sentimentale, ku më në fund emocionet do të jenë të lira. Raportet me të tjerët gjatë kësaj dite do të jenë shumë mirë. Megjithatë do të ndiheni të lodhur, për shkak të shumë gjërave që keni për të bërë.

Ujori

Negociatat po bëhen më të rëndësishme në jetën tuaj dhe fleksibiliteti do të ndihmojë të merrni atë që dëshironi. Është koha që të vendosni prioritet tuaja në rregull dhe të kuptoni se çfarë jeni të gatshëm të jepni për hir të asaj që dëshironi.

Peshqit

Këtë të Diel vendosni të bëni vetëm një gjë dhe përqendrohuni në atë! Nëse nuk mundeni, atëhere shkruajini takimet dhe oraret në axhendën tuaj që të jeni të përgjegjshëm dhe mos shkaktoni asnjë pakënaqësi. Pushoni dhe rikuperoni forcën tuaj sepse nuk keni bateri të pashtershme.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 12 QERSHOR 2021

Dashi
Kjo ditë që keni përpara do t’ju përshtatet, por nuk duhet të prisni mrekulli. Tani është koha e shërimit. Në javët në vazhdim ju do të rivendosni harmoninë në energjitë tuaja dhe do të rigjeni mënyrën më të mirë të jetesës. Aspekti juaj emocional gjithashtu merr një zgjidhje.
Demi
Ndoshta do të duhet të zgjoheni dhe të bëni më shumë përpjekje se zakonisht për të shpëtuar nga zakonet tuaja të vjetra. Do të befasoheni këndshëm nga ajo që ndodh sot. Energjia planetare e bën një ngjarje, ndoshta të lidhur me karrierën tuaj, në diçka shumë më interesante, pasi zbuloni se dikush në veçanti ju tërheq për shkak të pasionit dhe angazhimit të tij.
Binjakët
Energjia astrale e sotme do të thotë që mund të ketë një diskutim ose një takim të rëndësishëm virtual që ju njofton për praninë e dikujt shumë të veçantë. Sa më shumë përpara dhe të drejtpërdrejtë të jeni në lidhje me idetë tuaja, aq më shumë do t’u bëjë përshtypje të tjerëve.
Gaforrja
Nuk ka kuptim të fshiheni sa i përket një personi të veçantë. Konfigurimi aktual astral nënkupton që ai person është mëse i vendosur për të folur me ju, pasi ai ka një sens të brendshëm që të dy do të shkonit shumë mirë së bashku. Tregoni guxim dhe bëni një hap para. Tani për tani, nuk keni asgjë për të humbur.
Luani
Aspekti aktual e bën jetën tuaj sentimentale shumë më emocionuese dhe aventureske. Ju keni më shumë të ngjarë të takoni një kandidat të përsosur romantik, nëse përfshiheni në çështje që lidhen me botën e akademisë. Filloni të flisni me dikë me të cilin ndjeni atë raport të menjëhershëm. Gjërat mund të përparojnë shpejt nga këtu.
Virgjëresha
Ju nuk mund ta vlerësoni energjinë përreth nëse ndiheni disi dembelë ose të qetë. Aspekti aktual do të thotë që partneri juaj romantik dëshiron veprim. Partneri duhet të ndiejë se po bëni dhe po arrini diçka të dobishme. Prandaj, çohuni nga divani dhe përfshihuni, dilni dhe bëni një aventurë së bashku nëse jeni në gjendje.
Peshorja
Energjitë planetare aktivizojnë jetën tuaj shoqërore në masën që ju të pyesni veten se çfarë po ndodh. Një takim i rastësishëm në internet mund të jetë me fat për sa i përket romancës, megjithëse mund të mos e njihni menjëherë këtë potencial te personi që takoni.
Akrepi
Ju mund të ndjeni se dikush po përpiqet t’ju shtyjë më shpejt në një marrëdhënie. Rreshtimi i planetëve krijon një atmosferë shumë energjike në të cilën ata që janë mjaft të vendosur e kanë të vështirë të durojnë ndonjë pengesë. Sa i përket aspektit financiar, sot mund të hasni në ndonjë vështirësi.
Shigjetari
Energjia e sotme astrale ju bën të veproni dhe të ndjeheni si një milioner. Nëse kohët e fundit keni filluar një marrëdhënie të re, që është ende në atë fazë emocionuese dhe pasionante, atëherë prisni që sot ta rrisni edhe më shumë ritmin. Nëse jeni duke kërkuar romancë, atëherë do ta gjeni kudo.
Bricjapi
Dashuria është e zjarrtë, me energjitë e sotme planetare. Nëse jeni duke biseduar me video me dikë për herë të parë, atëherë të dy do ta dini menjëherë se ajo që keni midis jush është shumë më tepër sesa një çështje e rastësishme. Ju gjithashtu e dini që do të zgjasë shumë më gjatë se disa javë të shkurtra.
Ujori
Ju mund të jeni të ndjeshëm, por edhe këmbëngulës. Valët që keni përjetuar javët e fundit vetëm sa kanë forcuar vendosmërinë tuaj. Sidoqoftë, do të duhet të jeni të kënaqur me këtë periudhë. Javët në vazhdim do të jenë shumë më të qeta. Përdorni kohën për të rimarrë në kontroll jetën tuaj sentimentale.
Peshqit
Ndoshta javët e fundit ju bëjnë përshtypje si një nga periudhat më intensive të këtij viti. Ju me siguri do të pranoni që çdo gjë që lidhet me punët e zemrës ishte e pajisur me një kuptim të thellë dhe të qëndrueshëm. Tani është koha për një pushim fizik dhe psikologjik në mënyrë që t’ju lejojë të integroni plotësisht përvojat tuaja.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 11 QERSHOR 2021

Dashi
Mund të keni dëshirë të ngriheni dhe të largoheni sot nga rrëmuja e përditshme. Ndiqni këtë instinkt dhe filloni ta zbatoni në praktikë. Çelësi për ju tani është të siguroheni që ato që janë filluar të bëhen para se të merreni me gjërat e të tjera.
Demi
Ju mund të zbuloni se keni disa kundërshtime nga njerëzit e tjerë sot, veçanërisht në lidhje me emocionet. Mund të ndiheni të kërcënuar në një farë mënyre. Një qëndrim agresiv mund të jetë duke ju bërë të ndiheni inferior, ose të padenjë për një vëmendje të caktuar.
Binjakët
Ju jeni të mrekullueshëm në ndjekjen e projekteve, por ndoshta jo aq të shkëlqyeshëm në fillimin e tyre. Sot është koha perfekte që ju të provoni se kjo teori është e gabuar. Ekziston një forcë e madhe për t’ju ndihmuar të lëshoni raketën tuaj.
Gaforrja
Vetëvlerësimi juaj është i prirur të jetë mjaft i lartë sot dhe ju mund të ndjeni një zjarr shtesë, duke ju ndihmuar gjatë gjithë ditës. Merrni drejtimin e projekteve, që duket se nuk po shkojnë askund. Nëse doni që puna të bëhet si duhet, mund të duhet ta bëni vetë.
Luani
Mund të ketë pak tension dhe konflikt në botën tuaj sot. Jini të përgatitur për grindje të lehta, që mund të përhapen në fusha të gjithanshme, nëse nuk jeni të kujdesshëm. Mos i merrni gjërat shumë personale! Mendoni për këto mosmarrëveshje si sfida që do t’ju bëjnë më të fortë kur t’i kapërceni ato.
Virgjëresha
Sot mund të përjetoni tension, që mund të jetë e vështirë të kalojë. Ju mund ta keni të vështirë të lidheni me njerëz ose që të ndjeni se tjerët nuk po ju dëgjojnë. Qëndroni mendjehapur ndërsa merreni me të tjerët.
Peshorja
Mundohuni të mos jeni të padurueshëm sot. Kjo mund të jetë një ditë në të cilën ju ndiheni të shqetësuar dhe gjithçka duket se zgjat shumë më tepër sesa do të donit. Provoni më të mirën tuaj për të shkuar me rrjedhën. Cilësia është më e rëndësishme se shpejtësia.
Akrepi
Të luftosh apo të mos luftosh mund të jetë çështja e ditës. Ana juaj e ndjeshme ka të ngjarë të thotë një gjë, ndërsa ana luftarake thotë një tjetër. Kryesorja është që të mos veproni me ngut në asnjë situatë.
Shigjetari
Një fillim i rremë ka të ngjarë të bëjë që ju të skualifikoheni. Energjia aktuale astrale ju inkurajon të visheni për të bërë përshtypje për të dashurin tuaj. Ekziston mundësia për një takim të mrekullueshëm. Bëni një shëtitje buzë detit sot.
Bricjapi
Një situatë romantike në të cilën gjendeni do t’ju zbusë zemrën. Kjo mund të jetë një ditë mjaft produktive për ju nëse i qaseni në mënyrën e duhur. Do të zbuloni se keni një shpërthim energjie të shtuar, që mund t’ju ndihmojë të pushtoni pothuajse çdo detyrë që i vendosni mendjes.
Ujori
Konfigurimi astral i sotëm është ndikimi i përsosur kozmik për një mbrëmje të mrekullueshme romantike me një të dashur. Mund të jetë më së miri të vendosni një lloj mburoje psikike për të mbrojtur veten nga gjendjet shpirtërore të njerëzve të tjerë.
Peshqit
Zemra juaj duhet të ndihet mjaft bujare sot. Ka shumë të ngjarë të ndjeni nevojën për t’i mbajtur të gjithë të buzëqeshur. Kjo ditë ka aspekte të favorshme, që tregojnë se jeni duke kërkuar mënyra për të fituar para. Marrëdhëniet tuaja do të luajnë një rol të rëndësishëm sot.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 10 QERSHOR 2021

Dashi

Hezitimi i fundit nga ana juaj mund t’ju ketë futur papritmas në një detyrim. Mund të duket sikur keni arritur bllokimin dhe zgjedhjet tuaja janë të kufizuara. Në vend që të përpiqeni të bëni një lëvizje tani, mund të duhet të prisni derisa të hiqet pluhuri dhe të mund të shihni përsëri qartë.

Demi

Ka forca të fuqishme që veprojnë tani. Pavarësisht nëse e kuptoni apo jo, ju keni një kontroll të jashtëzakonshëm mbi drejtimin e këtyre energjive. Merrni kontrollin e situatës në vend që të lini dikë tjetër ta bëjë atë për ju. Ju do të zbuloni se njerëzit rreth jush janë mjaft të gatshëm të ecin përpara në cilindo drejtim ku i çoni ju.

Binjakët

Nëse lind konflikt në botën tuaj, duhet të keni parasysh se askush tjetër nuk duhet fajësuar përveç jush. Mbajtja e fokusit tuaj të vendosur në një qëllim është e dobishme, ndërsa përqendroni të gjithë energjinë tuaj drejt kësaj gjëje. Sigurohuni që të vazhdoni të jeni një lojtar i ekipit duke treguar kujdes për njerëzit në krahë.

Gaforrja

Jeta mund të duket si një udhëtim i shkëlqyeshëm me tren. Ju keni dhomën tuaj të vogël që po përpiqeni ta mbani rehat dhe të rregullt. Mjedisi aktual astral mund të nënkuptojë që ju të ngatërroni atë që dikush i afërt po ju thotë ose po përpiqet t’ju përcjellë. Prisni para se të hidheni në ndonjë konkluzion.

Luani

Ju duhet të mësoni një leksion të rëndësishëm në vazhdim. Ndërsa përpiqeni për përsosmëri, mund të keni ndjesinë se asgjë nuk është përfunduar kurrë plotësisht. Mundohuni të mos jeni aq të fortë me veten tuaj. Puna që keni realizuar deri tani është shumë më e mirë sesa shumica që keni përreth.

Virgjëresha

Mos shkoni në drejtimin e gabuar sot nga ndërveprimi intensiv i energjive planetare. Nëse sapo keni filluar një lidhje të re me disa persona për të cilët dini shumë pak, atëherë mund të zbuloni se nuk janë ata që prisnit.

Peshorja

Aspekti aktual në lojë ju jep një mundësi për të parë dikë afër jush në një dritë të re. Problemi i vetëm është që ju mund të duhet të rregulloni idetë tuaja të mëparshme në lidhje me to, pasi këto tani provojnë të jenë diçka si një iluzion. Kjo ju afron në një mënyrë dhe prapëseprapë në një tjetër krijon më shumë distancë.

Akrepi

Mos u shqetësoni nëse nuk jeni mjaft të sigurt se si po përparon marrëdhënia juaj aktuale. Rreshtimi planetar i sotëm do të ndihmojë që të jeni në qendër të vëmendjes së partnerit sot. Intuita ju tregon se ai bën shumë, por megjithatë veprimet e tij për momentin nuk mund të duket se e pasqyrojnë këtë.

Shigjetari

Rreshtimi aktual planetar ju lejon të pretendoni deri në një pikë, por a do t’ju ndihmojë në të vërtetë në situatën tuaj aktuale romantike? Nëse keni ndonjë ide se si sjellja juaj mund të ndryshojë marrëdhënien aktuale, atëherë ndërmerrni veprimet e nevojshme. Duke qenë vetvetja, do të mund të fitoni besimin e të tjerëve.

Bricjapi

Ju mund të jeni në një pozitë të vështirë. Bërja e një zgjedhjeje është shumë e vështirë, kështu që ju kuptoni se më mirë nuk do të duhet ta bëni fare. Sa i përket aspektit financiar, sot parashikohet të jetë një ditë e mbarë.

Ujori

Vetëvlerësimi juaj duhet të jetë i fortë këtë ditë, duke ju ndihmuar të ndërtoni më shumë besim te vetja. Megjithatë, mund të ketë një problem në veprim sot, megjithëse dikush me një perspektivë ekstreme për gjërat papritmas futet në kornizë. Emocionet tuaja mund të lëkunden papritmas nga një person.

Peshqit

Një rreze dielli ka të ngjarë të shkëlqejë mbi ju. Gjërat mund të kenë qenë me re kohët e fundit, duke e bërë më të vështirë për ju të mbani një gjendje pozitive. Lajmet e sotme do të jenë tërheqëse dhe me siguri do të kujtoheni për të gjitha kohët e mira që keni kaluar. Të tjerët mund t’ju shkaktojnë pak stres në punë.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 9 QERSHOR 2021

Dashi

Nëse keni lidhje me ndonjë profesion terapeutik, ju mund të bëni një zbulim të çuditshëm në lidhje me fushën e shëndetit sot. Këtë zbulim nuk do ta gjesh në asnjë libër apo metodologji që ndjek zakonisht. Emocionet nuk janë aq të verbra siç përpiqet shoqëria racionale të na bindë! Ndonjëherë ata na drejtojnë rrugën drejt dijes.

Demi

Ju duhet të bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë tani dhe duhet të keni nerva të forta për të përballuar këtë lodhje. Ju nuk mund të vazhdoni kështu. Në vend që të hiqni dorë nga qëllimet e tua, pse të mos i jepni vetes më shumë kohë për t’i arritur ato?

Binjakët

Sot mund të merrni një kërkesë veçanërisht të ngutshme nga dikush në familje për t’i dhënë kohë ose paratë. Për momentin nuk jeni të gatshëm ta bëni këtë. Nuk do t’i lini emocionet të zgjedhin për ju. Veproni sipas bindjeve tuaja dhe mos i lini të tjerët të ndikojnë në vendimet tuaja!

Gaforrja

Sot duhet të mbroni privatësinë. Mund të detyroheni të bëni një lloj partneriteti me disa njerëz të paskrupullt. Ata do t’ju bëjnë të ndiheni sikur territori juaj po pushtohet, por ajo që nuk dinë është se ju jeni të përgatitur. Nuk është koha kjo që njerëzit t’ju shqetësojnë!

Luani

Sot do të duhet të vendosni rregull në dashuri, edhe pse nuk do të jeni në të njëjtën valë mendimi me partnerin. Pse të mos e përdorni ditën për t’u fokusuar te marrëdhënia? Mbi të gjitha nuk ka asgjë dramatike për faktin se nevojat dhe dëshirat tuaja nuk janë të sinkronizuara.

Virgjëresha

Sot dita mund t’ju duket paksa e mërzitshme. Aspekti sentimental nuk parashikohet shumë i mirë, për shkak të aspektit planetar. Nëse i merrni gjërat me optimizëm, atëherë ndikimi i energjisë pozitive do të sjellë ndryshimin e kërkuar prej jush. Me paratë do të duhet të tregoni kujdes.

Peshorja

Sa irrituese të kuptosh që disa probleme bezdisëse nga e kaluara nuk janë zgjidhur ende. Sot do të keni forcën dhe vetëdijen për t’i zgjidhur këto probleme thjesht duke folur për to. Ironikisht, qortimet e bëra nga partneri juaj janë ato që shkaktojnë ndryshimin e qëndrimit që ju nevojitet.

Akrepi

Do të ishte një kohë e mirë për të dhënë përparësi për atë që vërtet dëshironi të bëni. Jini të kujdesshëm ndaj gjithçkaje që ju shpërqendron. Ju keni një dëshirë kaq të madhe për të jetuar përvoja të jashtëzakonshme. Jepini vetes kohë për t’i përjetuar plotësisht ato! Me partnerin do të kaloni më shumë kohë sot.

Shigjetari

Për disa muaj jeni ndjerë se gjërat po përshpejtohen në jetën tuaj profesionale. Ndoshta disa projekte janë zhvilluar më shpejt sesa keni parashikuar. Ata mund të kenë dalë edhe pak nga kontrolli. Sot duhet ta kuptoni më qartë se çfarë keni bërë deri më tani. Ju mund të zbuloni një surprizë.

Bricjapi

Nëse rastësisht duhet të flisni në publik, besoni se njerëzit do të kënaqen duke ju dëgjuar. Fjalët ju vijnë pa mundim dhe tregoni vetëbesim. I pranoni me dëshirë komplimentet e të tjerëve. Sot jeni shumë energjikë dhe të pandalshëm.

Ujori

Rreshtimi aktual planetar nuk krijon me të vërtetë energjinë e përsosur për t’u njohur me dikë. Ka shumë mundësi që në një mënyrë ose në një tjetër ju do të arrini ta keqkuptoni njëri-tjetrin. Kjo nuk duhet të jetë kështu. Mos e teproni me akuzat e pabaza!

Peshqit

Ju mund të jeni në qendër të vëmendjes në ditët në vijim. Mundohuni të bëni rezistencë, pasi mund të hasni disa pengesa të papritura. Përgjigjja qëndron në marrjen e një qasjeje modeste që nga fillimi. Sa i përket aspektit financiar, ai paraqitet i mirë, gjë që ju lejon të bëni blerjet e nevojshme.

blank

HOROSKOPI E MARTË 8 QERSHOR 2021

Dashi

Mund të jetë e vështirë të merresh me të gjithë informacionin që fluturon përreth jush sot. Mundohuni të mos i merrni gjërat shumë seriozisht, Afrohuni ditës me pasion dhe kujdesuni për çdo punë hetimore që kërkon të bëni. Ka fakte të rëndësishme që vijnë nga burime të papritura.

Demi

Energjia aktuale astrale mund t’ju inkurajojë, mishërimin e përgjegjësisë, për të bërë diçka mjaft të çmendur në lidhje me jetën tuaj romantike. Nëse preferoni të mbani ndjenjën tuaj të dekorit, atëherë mos iu dorëzoni impulseve të verbra – sigurohuni që të mendoni së pari.

Binjakët

Jeni të prirur të ndiheni pak më të egër sot. Ekziston një valë energjie e fuqishme që punon për të forcuar egon dhe vetëbesimin tuaj. Përdoreni këtë nxitje sa më të mirë të aftësive tuaja. Ju do të keni nevojë për të. Ekziston një forcë e fortë, e orientuar drejt fakteve që punon për të luftuar qëllimet tuaja.

Gaforrja

Një taktikë e mirë sot do të ishte kthimi i frikës në motivim për veprim pozitiv. Keni shumë energji në dispozicionin tuaj. Mos e humbni kot. Jini të vetëdijshëm se është një nga ato situatat kur komenti ose fyerja më e vogël mund të shkaktojë një reagim zinxhir. . Njerëzit janë të ngarkuar emocionalisht, prandaj bëni kujdes ku shkelni.

Luani

Ju ka të ngjarë të përballeni me raporte kontradiktore sot. Informacioni mund të jetë i ndotur me emocione, prandaj kini kujdes që të shkoni me zgjedhjen që bërtet më fort. Kini kujdes paralajmërimet e brendshme që merrni. Kjo është një ditë e mirë për të punuar dhe luajtur me pasion.

Virgjëresha

Ju mund të josheni nga premtime fantastike që ofrojnë shpërblime të mrekullueshme. Kujdes nga shumë zile dhe bilbila. Mund të ketë shumë fjalë, por jo shumë veprime. Sa i përket aspektit emocional, gjasat janë që të merrni disa lajme pozitive që kanë të bëjnë me gjetjen e një partneri.

Peshorja

Mos djersitni për gjërat e vogla në marrëdhënien tuaj sot, pasi vëmendja juaj u jepet shumë më mirë çështjeve shumë më të mëdha, më emocionuese dhe padyshim më sfiduese. Ndikimet aktuale planetare mund të tregojnë një bllokim të lehtë. Nëse tregoheni i durueshëm, gjithçka do të shkojë mirë.

Akrepi

Energjitë aktuale astrale mund të tregojnë se dikush me të cilin keni menduar se keni pasur një marrëdhënie të veçantë, ose të paktën një kuptim më të thellë, mund të mos jetë personi që keni menduar. Nëse keni pasur ndonjë prirje romantike ndaj tij, atëherë mbase ky është një bekim tani.

Shigjetari

Tani jeni në një pikë kulmore emocionale, Shigjetar, dhe mund të zbuloni se kundërshtimi i ashpër po ju godet pa ndonjë arsye të qartë. Ekziston një forcë kokëfortë që ju rrethon dhe duhet të jeni të vetëdijshëm se sa më e ngurtë pikëpamja juaj, aq më e vështirë do të jetë për çdo rezolucion.

Bricjapi

Do të ishte e mençur të përvetësonit një ton më serioz se zakonisht. Ju mund të jeni të prirur të thoni fjalë pa kujdes, por njerëzit do t’ju dëgjojnë me vëmendje. Sigurohuni të keni parasysh ato që thoni. Sa i përket aspektit emocional, sot mund të njihni një person shumë interesant.

Ujori

Ju keni ndjeshmërinë për të kuptuar se çfarë po ndodh në çdo situatë sot. Emocionet e fuqishme mund të bien ndesh me mendime jashtëzakonisht të forta. Mirësevini në betejën midis mendjes dhe zemrës! Kuptoni që kjo arenë është e ndezur dhe se forcat rreth jush janë jashtëzakonisht kokëforta.

Peshqit

Bota e fantazisë që keni ndërtuar për veten tuaj është një kënaqësi. Njerëzit kënaqen në të dhe kalojnë një kohë të shkëlqyer. Prania juaj i kënaq njerëzit. Sot, megjithatë, kjo botë mund të kërcënohet nga realitete të ashpra që vijnë në formën e informacionit elektronik. Jini të gatshëm të përballeni me nervozizëm.

blank

HOROSKOPI E HËNË 7 QERSHOR 2021

Dashi
Ngjarjet shoqërore ose aktivitetet në grup mund t’ju vendosin në kontakt me shumë njerëz, miq të ngushtë dhe të njohur të rastësishëm. Një person i ri mund të vijë në jetën tuaj që bën një ndryshim për ju. Mund të dalin çështje për të cilat nuk do të hezitoni të shprehni mendimet tuaja.

Demi
Ju duhet të ndjeheni fizikisht të fortë dhe energjikë sot dhe të gatshëm për të marrë përsipër gjithçka që ju del përpara. Kjo është gjë e mirë, pasi mund t’ju paraqiten disa sfida të fuqishme që sjellin qëllim të ri në jetën tuaj. Çdo gjë që vjen në rrugën tuaj do ta përballoni me vendosmëri.

Binjakët
Pasioni shpirtëror zbutet nga dëshira romantike sot dhe ka të ngjarë të dëshironi t’i ndiqni të dyja. Ndoshta partneri juaj romantik është i prirur shpirtërisht si ju, dhe të dy aspironi për të njëjtat qëllime. Pjesa më e madhe e pasionit që ndjeni ngrihet nga brendësia juaj.

Gaforrja
Nëse jeni aktualisht i përfshirë në një lidhje sentimentale, mund të prisni që marrëdhënia juaj të kalojë në nivelin tjetër të angazhimit. Ju dhe partneri juaj mund të bini dakord të fejoheni ose të caktoni një datë martese. Nëse nuk jeni në një lidhje, prisni lajme pozitive në këtë drejtim.

Luani
Një ftesë për një ngjarje të rëndësishme shoqërore mund të vijë sot. Kjo mund të përfaqësojë një shans për të takuar njerëz të rëndësishëm që mund të përparojnë karrierën tuaj ose që mund të përfshihen në një fushë që ju intereson. Energjia dhe entuziazmi juaj nuk do të humbasë.

Virgjëresha
Një talent i pashfrytëzuar më parë mund të shfaqet sot. Ju mund të vendosni ta trajnoni këtë talent dhe të nxisni një aftësi që mund t’ju ndihmojë për çdo lloj pune që do të bëni. Kjo është padyshim dita për të, pasi duhet të jeni plot energji dhe entuziazëm, të aftë për të marrë përsipër çdo detyrë, sado e frikshme.

Peshorja
Pasioni romantik mund t’ju motivojë të punoni në përmirësimin e pamjes suaj. Ju mund të vendosni të ushtroni, të ndryshoni dietën tuaj dhe të eksperimentoni me stile të reja veshjesh. Gjithashtu ka të ngjarë të prodhoni rezultatet që dëshironi me energjinë dhe entuziazmin që fryn brenda jush sot.

Akrepi
Do të zgjoheni gati për të marrë botën në dorë. Entuziazmi dhe qëllimet do ta mbushin shpirtin tuaj, megjithatë mund të pyesni veten nga vjen, pasi asgjë nuk ka ndryshuar që nga dje. Mos e humbni kohën duke e menduar – shfrytëzojeni! Filloni një projekt. Kjo energji gjenerohet nga thellësia e nënvetëdijes.

Shigjetari
Informacioni i mbledhur nga miqtë mund të bëjë që ju të përqendroheni në një qëllim të ri. Ju mund të keni shumë ide në lidhje me projektet për të cilat doni të kujdeseni dhe sot mund të kuptoni se cili ka përparësinë kryesore. Filloni të lëvizni! Çfarëdo që të zgjidhni të bëni.

Bricjapi
Universi po ju fton të madhëroni vizionin tuaj, Bricjap. Eshtë koha për të parë anën më të madhe, më të mirë, më të përparuar të gjërave. Mos harroni se jeta është një pasqyrë. Ju ka shumë të ngjarë të mos merrni më shumë nga sa shpresoni. Kështu që asgjë nuk ju pengon të ëndërroni.

Ujori
Ju duhet të ndiheni veçanërisht emocionalë sot, duke reaguar me forcë në pothuajse gjithçka që shihni. Shpirtërisht, ju jeni shumë të motivuar dhe dëshironi të dini më shumë mbi aspektit spiritual. Ju mund të dëshironi të bëni një pelegrinazh, ndoshta në një faltore të shenjtë ose në një vend tjetër të shenjtë.

Peshqit
Endrrat dhe vizionet mund të vijnë e të shkojnë sot, ndërsa imazhet pa ndjenja shfaqen në sipërfaqe. Disa nga këto përshtypje mund të përfaqësojnë trauma të vjetra ose fobi që duhen çliruar. Ju gjithashtu mund të merrni frymëzim krijues nga këto perceptime dhe t’i përdorni ato si bazë për projektet artistike.

blank

HOROSKOPI E DIEL 6 QERSHOR 2021

Dashi

Pas rrëmujës emocionale që keni kaluar gjatë javëve të fundit, periudha që fillon sot do të jetë mjaft qetësuese. Ju mund të përfitoni nga këto ujëra të qeta për të rizbuluar harmoninë emocionale dhe për të përmirësuar ekuilibrin e rrjedhës tuaj të energjisë.

Demi

Konfigurimi qiellor flet për një periudhë të re në jetën tuaj sentimentale. A jeni në dijeni të aspekteve që ju bëjnë unik? Nëse jo, meditoni për këtë temë ose pyesni miqtë e ngushtë për të dhënë informacion. Javët e ardhshme do t’ju mësojnë shumë rreth kësaj teme!

Binjaket

Ky është fillimi i një cikli të ri. Do të ketë çështje të reja në rritje gjatë disa ditëve të ardhshme. Ju duhet të rimendoni disa parime të cilat i keni respektuar deri tani në marrëdhëniet tuaja. Pas reflektimit, zbuloni se nuk jeni më dakord me ta.

Gaforrja

Kjo është një ditë e këndshme. Në të vërtetë, aspektet qiellore po parashikojnë që ajo do të jetë mjaft rrezatuese, edhe pse më pak intensive se javën e kaluar. Tani do t’ju duhet të filloni punën duke vendosur qëllime! Po prisnit vetëm këtë moment?

Luani

A jeni në formë për atë që do të ndodhë sot? Aspektet qiellore po paralajmërojnë një cikël të ri që do të mbushet plot me aktivitete, njerëz të rinj dhe perspektiva të reja profesionale. Le të shpresojmë se keni qenë në gjendje të pushoni kohët e fundit.

Virgjëresha

A do të ketë ndryshime për ju javëve të ardhshme. Kjo është gjithmonë pyetja që bën dikush me këtë mjedis planetar që ndryshon. Eshtë tërheqëse të mendosh se mund të udhëtosh në vende ekzotike ose ndoshta të ndryshosh punë dhe të takosh disa njerëz të rinj interesantë.

Peshorja

Një erë e re po fryn në marrëdhëniet tuaja dhe ndoshta nuk do të pendoheni shumë për këtë! Planetët po rreshtohen për të sinjalizuar fillime të reja. Ju do të jeni në gjendje të përfitoni nga reflektimet tuaja të fundit dhe të provoni imazhin tuaj të ri. Ju me siguri nuk do të zhgënjeheni nga rezultatet.

Akrepi

Ju do të jeni të lumtur të kuptoni se dita e sotme përmban farërat e ndryshimit për jetën tuaj të dashurisë. Duke filluar nga sot dhe për muajin tjetër apo më shumë, ka të ngjarë të habiteni nga kthesa e ngjarjeve në marrëdhëniet tuaja me të tjerët.

Shigjetari

Muajin e kaluar mund të keni qenë disi më të shoqërueshëm se zakonisht, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet tuaja emocionale. Por duke filluar nga sot, qëndrimi juaj do të pësojë një ndryshim. Ju ndoshta do të jeni më të qetë dhe më të arsyeshëm.

Bricjapi

Si një person që pëlqen të eksperimentojë me ide të reja dhe të zbulojë njerëz të rinj, ju do të kënaqeni me periudhën që tani po fillon. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të njihni personin ideal që do t’ju bëjë të ndiheni ndryshe.

Ujori

Pikëpamja e përgjithshme e sotme është pozitive për ju. Mos hezitoni të sugjeroni diçka origjinale. Njerëzit që keni përreth do të presin me kënaqësi mendimet tuaja. Në aspektin financiar mund të merrni disa lajme pozitive që mund t’ju nxisin të investoni më shumë.

Peshqit

Po filloni një fazë kushtuar pjesës më të madhe të jetës suaj të dashurisë. Bëjeni këtë kohë plotësisht të përmbushur duke prezantuar ide të reja. Mos lejoni që këto kënaqësi të bëhen bajate. Cikli përpara është jashtëzakonisht i mbara për romancën. Eshtë një kohë e mirë për të bërë një udhëtim.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 5 QERSHOR 2021

Dashi

Përfshihuni në aktivitete sportive dhe evente në natyrë. Një situatë në shtëpinë tuaj mund t’ju kërkojë të dilni dhe të blini diçka me vlerë. Komplikimet e shkaktuara nga ana e familjes së bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të ju shqetësojnë pak. Projektet dhe planet në pritje po lëvizin drejt një formë përfundimtare.

Demi

Natyra juaj fëmijërore do të dalë në sipërfaqe dhe do të jeni në humor të mirë. Sot ju mund të ziheni me dikë të afërt dhe çështjet mund të përshkallëzohen. Anëtarët e familjes do të jenë shumë kërkues ndaj jush. Marrëdhënia juaj romantike mund të vuajë sot.

Binjakët

Do të zbuloni se përfshirja në ndonjë formë të punës vullnetare do t’ju kënaqë emocionalisht. Ekziston një mundësi që ju të mund të grindeni me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj për një çështje parash. Ju mund të merrni një mësim të mirë mbi shpenzimet tuaja ekstravagante dhe mënyrën e jetesës.

Gaforrja

Do të jetë një ditë përgjithësisht e mbarë, ku do të mbizotërojnë buzëqeshja.
Mblidhni paratë dhe mendohuni mirë se kur dhe ku t’i shpenzoni me mençuri, përndryshe mund të pendoheni në ditët në vijim. Kjo do të jetë një ditë e favorshme për përfundimin e punëve në pritje të shtëpisë. Partneri juaj romantik mund t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot.

Luani

Një përmirësim në financat tuaja do t’ju lejojë të përfundoni disa detyrime. Sot, ka shanse që të takoni dikë që do t’ju lërë një përshtypje mjaft të mirë. Në punë, gjërat do jenë në favorin tuaj sot.

Virgjëresha

Dhimbjet trupore dhe problemet e lidhura me stresin nuk mund të përjashtohen. Lajmet për trashëgiminë e pasurisë së paraardhësve do ta lumturojnë të gjithë familjen. Ata që ndërmarrin një pushim të vogël me të dashurit e tyre do të kalojnë një periudhë të paharrueshme.

Peshorja

Angazhimi në aktivitete shoqërore do t’ju falë shumë kënaqësi. Mos dyshoni në besnikërinë e të dashurit/dashurës suaj. Ju do të bëni ndryshime të dobishme në karrierë nëse paraqiteni në një mënyrë profesionale.

Akrepi

Do ta nisni ditën plot energji, por presionet e punës mund të ndikojnë negativisht. Mund të prezantoheni me disa skema të reja financiare sot. Shihni me kujdes avantazhet dhe disavantazhet para se të merrni një vendim. Sot, bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju kthejë në ditët e hershme të dashurisë dhe romancës.

Shigjetari

Nënat e ardhshme të kësaj shenje duhet të jenë mjaft të kujdesshme gjatë ditës së sotme. Të vepruarit sipas pasioneve tuaja romantike mund të provojë të jetë joproduktive për ju sot. Sa i përket aspektit profesional, gjërat do të jenë në favorin tuaj.

Bricjapi

Punët në shtëpi do t’ju zënë pjesën më të madhe të kohës. Dashuria e njëanshme do të tregojë se është e kotë. Mund të merrni një ftesë të rëndësishme nga burime të papritura. Mund të ndiheni të shqetësuar për shkak të bashkëshortit/bashkëshortes suaj sot.

Ujori

Ju mund ta çoni biznesin tuaj në lartësi tjetër sot. Do të merrni kohë të konsiderueshme për të kaluar me miqtë dhe familjen. Jeta juaj e dashurisë do të arrijë në një nivel tjetër të shumëpritur prej jush.

Peshqit

Braktisni çdo qëndrim kokëfortë për të cilin po luftoni së fundmi. Do të jeni më të lumtur për këtë, pasi këto mendime thjesht ju pengojnë. Ndarja e problemeve tuaja me anëtarët e familjes suaj, do ta lehtësojë barrën tuaj.


Send this to a friend