VOAL

VOAL

HOROSKOPI 7 MARS 2017

March 7, 2017
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI I JAVËS 6-12 SHKURT 2023

Dashi ✩✩✩✩✩

Pesë yje për Dashin. Në dashuri, nga data 20 shkurt Afërdita do jetë në krahun tuaj dhe takimet do jenë të favorizuara. Filloni të shikoni përreth, Jupiteri është me ju dhe lajmet janë afër: duhet të përfshiheni. Fusha profesionale mund t’ju japë kënaqësi, veçanërisht përsa i përket njohjes që keni pritur prej disa kohësh dhe që e dini se e keni merituar. Përfitoni nga ditët e para të javës për të shkëlqyer sërish me ata që mund të vendosin promovimin ose avancimin tuaj, sepse reflektorët e yjeve do të përforcojnë meritat tuaja.

 

Demi ✩✩✩✩

Katër yje për shenjën e Demit. Në dashuri jeni pak intolerantë, ndoshta dikush nuk përfshihet në lidhje siç do të dëshironit dhe për këtë arsye jeni mosbesues. Venusi është i favorshëm, por gjithçka do të varet nga ju. Në punë, e mërkura është një ditë e mirë, por duhet të jeni të kujdesshëm dhe t’i kushtoni vëmendje parave tuaja: ndoshta keni shpenzuar shumë! Fillimi i javës është perfekt nëse keni diskutime të rëndësishme me kolegët dhe shefat. Ju do të dilni fitimtar.

 

Binjakët ✩✩✩

Tre yje për shenjën e Binjakëve. Në dashuri jeni pak skeptik, nuk keni besim dhe nuk jeni të bindur për ndjenjën. Historitë që lindin tani kanë nevojë për siguri, por të martën duhet të jeni të kujdesshëm sepse mund të jeni më kritik sesa duhet ndaj atyre që nuk ju dëgjojnë. Nëse Venusi ju vendos një fole në rrota në çift dhe në familje, horoskopi i javës së ardhshme është bujar për sa i përket punës, ku po rikuperoni shpejt motivimin dhe vizionin afatgjatë, thelbësor për çdo projekt që ka shanse të jetë i suksesshëm. Ju po vlerësoni me shumë kujdes rrugët e reja dhe mundësitë e ndryshme.

Gaforrja ✩✩✩✩

Katër yje për gaforren. Afërdita është në anën tuaj, dëshironi të kënaqeni me dashurinë. Nëse jeni pajtuar me një përvojë të keqe në të kaluarën, tani është koha për ta hequr atë dhe për të vazhduar përpara, tani që takimet janë të favorizuara. Këto janë momentet në të cilat i gjithë zodiaku i ka zili ata që kanë një partner Gaforre, të paarritshëm për sa i përket fantazive dhe dashamirësisë. Në punë përpiquni të ruani qetësinë: nuk ka garanci për të ardhmen, por shumë gjëra do të ndryshojnë në maj. Ju vetëm duhet të jeni të durueshëm!

Luani ✩✩✩

Tre yje për shenjën e Luanit. Jeni pak xheloz në dashuri, ndoshta shumë dhe kjo mund të jetë një pengesë. Takimet janë të favorizuara, por duhet të lini mënjanë krenarinë, veçanërisht nëse keni të bëni me një person të lindur në shenjën e Akrepit. Në punë, përpiquni të sqaroheni. Do të duhet të veproni në mënyrë strategjike. Yjet në qiell nuk janë të gjithë dakord të besojnë se për momentin ju meritoni vetëm dhurata dhe kështu ata ju ngacmojnë pak për dobësitë tuaja. Ajo që duhet të bëni këto ditë është të angazhoheni për të ndërtuar një rrjet aleatesh për të gjetur zgjidhje të reja për problemet e vjetra dhe perspektivën e mundësive të reja.

 

Virgjëresha ✩✩✩✩

Katër yje për Virgjëreshën. Afërdita është në opozitë, ndaj në dashuri duhet të keni kujdes, sidomos nëse ju është dashur të përballeni me kriza. Jeni shumë të fokusuar në punë, por kini kujdes nga marrëdhëniet me të lindurit e shenjës së Binjakëve dhe Shigjetarit. Në punë, koha është e rëndësishme, por do t’ju duhet të kapërceni pengesat. Meqenëse aftësia për të mbajtur nervat tuaja është një nga aftësitë tuaja më të mira, ju po e shisni jetën tuaj shtrenjtë, por sigurisht që nuk është gjithmonë e lehtë. Vazhdoni të ushtroni sa më shumë shkëputje të shëndetshme nga situata që mund të shkaktojnë më shumë dëm.

Peshorja ✩✩✩✩

Katër yje për Peshoren. Në dashuri duhet të filloni të ecni përpara, sidomos pas krizës së dhjetorit. Nuk mund të presësh gjithçka dhe menjëherë nga një person, më mirë të ruash qetësinë. Në punë lodhja ndihet, por duhet të jeni të duruar për rezultate. Struktura të reja korporative për ata që nga ana tjetër kanë një kompani. Jeni shumë të bindur se diçka e bukur dhe e rëndësishme për ju do të ndodhë dhe, në fakt, edhe nëse nuk jeni ende plotësisht të vetëdijshëm për këtë, tashmë jeni plotësisht brenda saj.

Akrepi ✩✩✩✩✩

Pesë yje për Akrepin. Mundohuni ta lini veten të shkoni në dashuri, veçanërisht tani që Venusi është në një pozicion të mirë dhe takimet janë të favorizuara. Pasioni është aty, por kujdes për marrëdhëniet e luhatshme me të lindurit në shenjën e Ujorit dhe Luanit. Në punë, ndonjëherë të rrezikosh është mirë, por tani duhet të jesh i kujdesshëm. Pas majit është më mirë të bëni kujdes!

Shigjetari ✩✩✩✩

Katër yje për shenjën e Shigjetarit. Nëse jeni beqarë nuk doni ta lidhni veten, por jeni në kërkim të emocioneve të mira. Mundohuni të mos mendoni shumë për të kaluarën dhe gabimet e bëra, më mirë fokusohuni në të ardhmen. Në punë nuk mungojnë projektet: Jupiteri është në anën tuaj, por duhet t’u tregoni të gjithëve se kush jeni. Horoskopi i javës tjetër ju sheh ende mjaft të shqetësuar, në kufi me të padurueshme. Është një moment i ndërlikuar në të cilin keni shumë gjëra në mendjen tuaj që ushqejnë dyshime dhe ankthe, por ju përpiqeni të mendoni për ata që janë pranë jush dhe të vuani humorin tuaj të keq kur e vetmja gjë që ata do të dëshironin është të përpiqen dhe të japin hua.

Bricjapi ✩✩✩✩✩

Pesë yje për Bricjapin. Afërdita është në anën tuaj, ndaj mund të kënaqeni me dashurinë dhe mundësitë nuk mungojnë. Mundohuni të hiqni dorë nga emocionet e bukura dhe të bëni takime të veçanta, veçanërisht në fundjavë. Në punë do ketë lajme, por dikush është ziliqar dhe duhet të bëni kujdes. Jupiteri është disonant dhe sjell me vete një konfuzion. Fillim i bukur i javës, ditë vërtet të rëndësishme kur mund të sillni në shtëpi një rezultat për të cilin keni punuar për një kohë të gjatë.

Ujori ✩✩✩

Tre yje për shenjën e Ujorit. Në dashuri duhet të ndaloni, të reflektoni dhe të kuptoni se si të lëvizni. Kujdes në fundjavë, mund të pajtoheni me disa dyshime. Në punë mund të veproni deri në maj nëse kërkoni konfirmim. Do të duhet të mbyllni marrëdhënie të padobishme, të cilat nuk çojnë në asgjë të mirë. Jeni frenetik dhe hiperaktiv si gjithmonë, shumë më konkret se zakonisht.

Peshqit ✩✩✩✩

Katër yje për Peshqit. Marrëdhëniet e reja favorizohen dhe miqësitë që lindin tani mund të bëhen vërtet të rëndësishme. Mundohuni ta lini veten të shkojë në pasion, veçanërisht të premteve. Në punë, jeni pak të lodhur dhe duhet të ndaloni: po të bëni një pushim dhe të shkëputeni nga përditshmëria?

blank

HOROSKOPI E HËNË 6 SHKURT 2023

Dashi

Në dashuri duhet të vendosni disa kufij dhe të përpiqeni të sqaroni me partnerin nëse ka diçka që nuk shkon. Në punë duhet të gjeni pak kthjelltësi.

 

Demi

Në dashuri ka ardhur koha të shijoni emocionet pa frikë. Për sa i përket punës, ka shumë angazhime por është më mirë të mos kapeni nga ankthi i performancës.

 

Binjakët

Dashuria është e bukur në këtë të hënë e cila ju jep mundësinë për të zgjidhur disa probleme të çiftit të moshuar. Në punë me Jupiterin përballë ka pak agjitacion, por duhet të keni durim.

 

Gaforrja

Në dashuri mos u nervozoni, gjeni pak pozitivitet pavarësisht pengesave. Jeni të fortë në punë dhe dëshironi t’ua tregoni të gjithëve.

 

Luani

Në dashuri ka ardhur koha të filloni të bëni plane për të ardhmen. Në sferën profesionale, megjithatë, ka ende shumë për të bërë, por gjërat po shkojnë në drejtimin e duhur.

 

Virgjëresha

Në dashuri duhet të ecni lehtë, veçanërisht nëse sapo keni takuar dikë. Në punë ju vjen mundësia për të punuar në projekte të reja.

 

Peshorja

Ditë e bukur për dashurinë, ndaj mos u pushtoni nga negativiteti. Kujdes në punë sepse ka pak ankth për performancën por duhet të besoni pak më shumë në aftësitë tuaja.

 

Akrepi

Këtë të hënë do të jeni në gjendje ta menaxhoni mirë nervozizmin falë mbështetjes së qiellit, pra të mirë për dashurinë dhe gjithashtu për sferën profesionale ku do të mund të bëni diçka më shumë.

 

Shigjetari

Mos kini frikë të bini në dashuri, ndonjëherë duhet të rrezikoni. Nga ana tjetër, në punë, kënaqësitë janë në rend të ditës, edhe falë angazhimit dhe entuziazmit tuaj.

 

Bricjapi

Me Venusin në shenjën tuaj vjen një energji e bukur në dashuri dhe në punë, mos u shqetësoni sepse diçka do të fillojë të lëvizë.

 

Ujori

Kjo ditë është e bukur për të ndryshuar ajrin dhe për të përjetuar një ditë ndryshe me njerëzit e dashur. Është një moment idilik në punë.

 

Peshqit

Është koha për të treguar se nga çfarë jeni krijuar, ndaj merrni guximin dhe hidhuni pak më shumë si në dashuri ashtu edhe në punë.

blank

HOROSKOPI E DIEL 5 SHKURT 2023

Dashi

Në këtë ditë mbërrin pak nervozizëm, kujdes mos i derdhni të gjitha në dashuri. Është një kohë kur ndiheni të bllokuar si nga pikëpamja sentimentale ashtu edhe nga ajo punë, por mos e hidhni poshtë.

 

Demi

Shijoni pak relaksim me të dashurin tuaj këtë të diel sepse keni nevojë për të. Në punë është një kohë e mirë për t’u përfshirë dhe për të bërë plane për të ardhmen.

 

Binjakët

Sot ka ardhur koha të qartësoni sadopak zemrën tuaj dhe nëse ka diçka që nuk shkon me dashurinë, flisni. Në punë, kushtojini vëmendje sferës ekonomike.

Gaforrja

Në dashuri gjithçka nuk po shkon ashtu siç do të doje, por përpiqu të kuptosh se për kë rreh vërtet zemra jote. Në punë, vullneti për të bërë është i madh dhe suksesi është me të vërtetë afër.

 

Luani

Shijoni këtë ditë për të rimbushur bateritë tuaja emocionale së bashku me partnerin tuaj. Për sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë por kujdes mos e teproni.

 

Virgjëresha

Kini kujdes sepse kjo ditë hëne e kundërt sjell disa probleme në dashuri. Për sa i përket punës, mund të arrini shumë në këtë periudhë, vazhdoni të punoni shumë.

 

Peshorja

Në dashuri duhet të nxirrni gjithë durimin tuaj sepse mund të ketë grindje. Në punë, nëse nuk jeni të kënaqur, ndryshoni.

 

Akrepi

Ditë e bukur për dashurinë ndaj organizoni diçka të këndshme për partnerin tuaj. Në punë gjithçka shkon mirë.

 

Shigjetari

Hëna e kundërt sjell pak trazira në dashuri, ndaj bëni kujdes që të mos grindeni me partnerin për asgjë. Në punë, përpiquni të rimbushni bateritë.

 

Bricjapi

Për ndjenjat kjo ditë është paksa e përmbajtur, por kujdes që të mos bini në shumë mendime negative. Ka shumë lodhje në punë.

 

Ujori

Këtë të diel përpiquni t’i kushtoni më shumë kohë dashurisë dhe nëse ka dikë që ju pëlqen, tregojini. Në punë jeni në një fazë ndryshimesh të mëdha.

 

Peshqit

Shumë lajme të bukura vijnë në dashuri, por mos kini frikë prej tyre. Gjithçka po shkon mirë në punë ndaj jini krenarë për veten tuaj.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 4 SHKURT 2023

Dashi

Përfitoni nga kjo ditë për të përjetuar plotësisht dashurinë sepse yjet janë në anën tuaj. Në punë keni një dëshirë të madhe për të bërë dhe edhe nëse Saturni hedh një çelës në punë, do të arrini shumë.

 

Demi

Në këtë ditë do të na duhet të përballemi me disa probleme shpirtërore. Sa i përket punës, vlerësoni të gjitha mësimet e marra deri tani dhe filloni të planifikoni lëvizjet tuaja të ardhshme.

 

Binjakët

Në këtë ditë është më mirë të mos nënvlerësoni takimet e reja, sepse ato mund të ndryshojnë jetën tuaj. Për sa i përket punës, sot nuk jeni plotësisht të përqendruar.

Gaforrja

Vjen koha të përballeni me partnerin dhe të sqaroni se çfarë nuk shkon në çift. Në punë ka pak lodhje të akumuluar.

 

Luani

Kjo fundjavë është ideale për të përjetuar emocionet në maksimum, ndaj organizoni diçka të këndshme me partnerin tuaj. Në punë ka disa polemika, por duhet ta përballojmë dhe të ecim përpara. Suksesi është afër qoshes.

 

Virgjëresha

Këtë të shtunë jeni me fat dhe nëse jeni ende beqare mos qëndroni të mbyllur në shtëpi. Për sa i përket punës, nuk jeni më të kënaqur me atë që bëni, ndoshta ka ardhur koha për një ndryshim.

 

Peshorja

Përballë Saturnit shkakton njëfarë pasigurie në dashuri, vëmendje. Ka shumë lodhje në punë, por mos u shqetësoni, merrni pak kohë për të rimbushur bateritë tuaja.

 

Akrepi

Ka ardhur koha të liroheni pak këtë fundjavë, ndoshta po bëni pak më shumë dhe jeni të lodhur. Merrni një ditë për veten tuaj.

 

Shigjetari

Nëse keni takuar dikë që ju bën të rrahë zemrën, keni edhe favorin e yjeve. Në punë është më mirë të mos nxitoheni shumë.

 

Bricjapi

Dita e sotme nuk jep shumë emocione pozitive, por ju lejon të reflektoni për atë që dëshironi vërtet në dashuri. Në punë përpiquni ta shisni veten mirë.

 

Ujori

Është ditë  ideale për të zgjidhur disa dyshime dashurie dhe në punë duhet të jeni të duruar, por lajmet e mira do të vijnë me pranverën.

 

Peshqit

Dita e sotme nis me humor pak në tokë por tashmë rikuperohet nga pasditja. Në punë dilni përpara pa shumë frikë, jeni të mirë në atë që bëni dhe ua tregoni edhe të tjerëve.

 

blank

HOROSKOPI E PREMTE 3 SHKURT 2023

Dashi

Kini kujdes në dashuri sepse hëna nuk ju ndihmon kështu që mund të përjetoni disa momente tensioni në çift. Në nivel profesional, duhet të rrezikoni pak më shumë për të marrë më shumë kënaqësi.

 

Demi

Kjo ditë ju jep një dozë të mirë emocionesh dhe bëni një pushim nga puna. Të bësh gjithçka menjëherë nuk është gjithmonë zgjidhja e duhur.

 

Binjakët

Në këtë ditë do të mund të verifikoni stabilitetin e një dashurie dhe në planin e punës prisni që të vijnë ndryshime.

Gaforrja

Nëse jeni çift, përfitoni nga kjo ditë për të sqaruar se çfarë nuk funksionon. Nga ana tjetër, lajme të mira vijnë në punë, shfrytëzojeni sa më shumë.

 

Luani

 

Hëna mbron sferën tuaj sentimentale, kështu që do të ketë një mënyrë për të kapërcyer çdo problem. Në punë ka ardhur koha për të parë përpara dhe për të lënë pas të shkuarën.

 

Virgjëresha

Në dashuri ka ardhur koha për të jetuar emocionet në maksimum, pa pasur më frikë. Në punë tregojini të gjithëve se çfarë jeni në gjendje të bëni.

 

Peshorja

Në dashuri vazhdoni të sqaroheni, veçanërisht nëse ka diçka që nuk ju bind vërtet. Për sa i përket punës, ka ardhur koha që të fillojmë nga e para.

 

Akrepi

Qielli i sotëm favorizon të gjitha dashuritë e sapolindura dhe në punë ka ardhur koha për të marrë një njohje.

 

Shigjetari

Kushtojini vëmendje maksimale sot në dashuri sepse yjet po ju bezdisin. Në punë ka disa probleme për t’u përballur.

 

Bricjapi

Planetët janë në anën tuaj, por dashuria ende po përpiqet të ngrihet. Në punë ka ardhur koha të merrni frenat dhe të filloni të ecni drejt objektivave tuaja.

 

Ujori

Në dashuri ka ardhur koha të përballeni me problemet dhe në punë është më mirë të jeni diplomatë. Shmangni grindjet me kolegët.

 

Peshqit

Ditë e bukur për ta jetuar dashurinë në maksimum. Shijojeni këtë moment lumturie dhe mos kini frikë në punë, jeni të respektuar nga të gjithë.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 2 SHKURT 2023

Dashi

Kini kujdes në dashuri sepse sot mund të zhgënjeheni nga sjellja e partnerit. Në punë ka ardhur koha për të trajtuar problemet e anashkaluara deri tani.

 

Demi

Sot është dita e duhur për të deklaruar dashurinë tuaj dhe nëse jeni në çift për një kohë të gjatë, gjithashtu për të bërë një hap përpara. Në punë ka disa vështirësi me menaxhimin e parave.

 

Binjakët

Ju jeni të mbrojtur nga një hënë e bukur sot, ndaj mos u shqetësoni. Në punë vjen një dëshirë e madhe për ndryshim.

Gaforrja

Në dashuri gjithçka nuk po shkon ashtu siç do të donit, ndaj përpiquni ta thelloni çështjen me partnerin tuaj si dhe me veten tuaj. Me pranverën do të duhet të merren vendime të rëndësishme në punë.

 

Luani

Ka pak nervozizëm në dashuri, por përpiquni të ruani qetësinë. Në punë, mos ndaloni kurrë së besuari në atë që bëni dhe realizoni projektet tuaja me përkushtim dhe zell.

 

Virgjëresha

Në dashuri është koha për njohje të reja ndaj mos u mbyllni në shtëpi. Në punë yjet flasin për një ditë me fat.

 

Peshorja

Përpiquni të hapeni pak më shumë për të dialoguar në dashuri dhe për sa i përket punës do të arrini ta shndërroni një situatë negative në pozitive, ndaj vazhdoni kështu.

 

Akrepi

Në dashuri ka ardhur koha të buzëqeshni sërish, kështu që lëreni veten dhe mos u shqetësoni për punën, kënaqësitë janë afër.

 

Shigjetari

Nëse keni takuar dikë që ju bën të rrahë zemrën, keni edhe favorin e yjeve. Në punë është më mirë të mos nxitoheni shumë.

 

Bricjapi

Dita e sotme nuk jep shumë emocione pozitive, por ju lejon të reflektoni për atë që dëshironi vërtet në dashuri. Në punë përpiquni ta shisni veten mirë.

 

Ujori

Është ditë ideale për të zgjidhur disa dyshime dashurie dhe në punë duhet të jeni të duruar, por lajmet e mira do të vijnë me pranverën.

 

Peshqit

Dita e sotme nis me humor pak në tokë por tashmë rikuperohet nga pasditja. Në punë dilni përpara pa shumë frikë, jeni të mirë në atë që bëni dhe ua tregoni edhe të tjerëve.

 

blank

HOROSKOPI I MUAJIT SHKURT 2023

 

Dashi

– Jeni gati për të bërë plane, për të kthyer mendimet drejt së ardhmes. Ju mund të filloni të planifikoni për ndryshime të mëdha që në fakt duhet të lejohen për pranverën e ardhshme. Nëse deri tani e keni lënë veten të tërhiqeni nga vendimet e njerëzve të tjerë, së shpejti më në fund do të jeni në gjendje të merrni tuajat në dorë dhe të jeni arkitekti i zgjedhjeve tuaja të jetës. Jeni gati të bëni një fotografi cilësore që do t’ju lejojë të bëheni përsëri protagonist.

 

Demi

– Do të jetë një muaj i vështirë. Angazhimi që do t’ju kërkohet është i konsiderueshëm, si në aspektin profesional ashtu edhe në atë emocional. Me siguri mund të mbështeteni në rritjen tuaj profesionale, e cila, megjithatë, do të kërkojë një angazhim të konsiderueshëm. Është thelbësore që ju të rezistoni në këtë periudhë tranzicioni disi të rëndë. Nëse arrini t’i rezistoni angazhimit që ju kërkohet në këtë moment, do të arrini të korrni rezultate të shkëlqyera.

 

Binjakët

– Kjo shenjë mund të llogarisë në një periudhë rozë të përbërë nga udhëtime që zgjerojnë horizontin. Do të gjeni energjinë tuaj të zakonshme, e cila ndoshta për disa kohë kishte dështuar pak. Shkurti do të jetë gjithashtu një muaj i rëndësishëm nga pikëpamja e punës, mund të vijnë mundësi të reja profesionale falë të cilave duhet të mbështeteni në një pozicion pune më të kënaqshëm, qoftë edhe ekonomik.

Gaforrja

– Jeni pak intolerantë në këtë periudhë, mbi të gjitha sepse keni një dëshirë të papërmbajtshme për të rregulluar, madje edhe për të larguar personat që ju prishin qetësinë. Jeni të vendosur të bëni ndryshime në jetën tuaj edhe nëse kjo do të thotë të largoni njerëzit që ju shkaktojnë telashe. Kjo dëshirë për rinovim do t’ju bëjë të zbuloni aspekte të rëndësishme të vetes tuaj dhe gjithashtu mund të mbështeteni në dashuri të reja ose në çdo rast në një përmirësim të dukshëm në marrëdhënien tuaj.

 

Luani

– Është një periudhë në të cilën do të dëshironi të merrni kohë për të bërë një bilanc të jetës private dhe profesionale. Një raport që është i dobishëm për të përcaktuar se ku ka boshllëqe për të plotësuar dhe për të mbyllur çështjet që po ju shkaktojnë vetëm bezdi. Nuk keni ndërmend të dorëzoheni në mënyrë pasive. Do të keni energjinë dhe vendosmërinë për të marrë anën dhe për të zgjidhur çështjet që keni lënë pezull.

Virgjëresha

– Keni një dëshirë për të rregulluar jetën tuaj. Ky do të jetë një angazhim prioritar për ju që jeni të prirur natyrshëm për të organizuar gjërat. Një synim i qartë që i keni vendosur vetes për ta ndjekur, të cilin do t’ju duhet të mendoni edhe për të marrë kohë për veten tuaj. Ju duhet të bëni pushime. Mos jini të nxituar në dashuri, duhet të mendoni shumë për zgjedhjet dhe gjërat për të thënë. Ndërsa në punë duket se gjithçka po shkon mirë.

Peshorja

– Keni pasur një periudhë që thjesht nuk ju ka shkuar mirë. Ndiheshit se ju mungonte forca dhe iniciativa. Kjo gjendje shpirtërore do të ndryshojë dhe do të keni më shumë kontroll mbi veten dhe zgjedhjet tuaja që do t’ju bëjnë të ndërmerrni projekte të reja. Mos kini frikë të mbani një qëndrim, kjo zgjedhje mund t’ju nxjerrë në pah profesionalisht.

 

Akrepi

– Mund të keni vështirësi të vogla. Është e rëndësishme që të mos frikësoheni dhe në vend të kësaj të përpiqeni të kuptoni se si t’i trajtoni ato dhe t’i kapërceni ato. Ju keni cilësitë për të lënë pas çdo lloj problemi. E sigurt është se është një muaj kërkues, në të cilin do të kërkohet nga ju një angazhim i madh. Por përkushtimi dhe bindja juaj do t’ju bëjnë ta kapërceni këtë periudhë të vogël vështirësie në mënyrën më të mirë dhe me shumë sukses.

 

Shigjetari

– Ky është një muaj me projekte të mëdha sidomos në nivel profesional që mund të çojnë në lajme të mira. Këto do të jenë mundësi që mund t’ju bëjnë të ngjiteni në shkallët hierarkike, duke folur profesionalisht dhe, për rrjedhojë, të mbështeteni edhe në një kompensim më të mirë. Gjithçka është në duart tuaja. Edhe në dashuri mund të mbështeteni në perspektiva më të ndritshme sidomos në fund të muajit.

Bricjapi

– Paratë janë në qendër të këtij muaji shkurt. Është koha për bilancet ekonomike dhe kërkimi i një stabiliteti më të madh. Situata financiare do jetë shqetësimi juaj kryesor këtë shkurt dhe për rrjedhojë nuk përjashtohet mundësia që të synoni edhe një ndryshim pune. Konkretiteti dhe intuita juaj do t’ju bëjnë të zgjidhni zgjidhjen më të favorshme. Beso ne vetvete.

 

Ujori

– Jeni në humor për ndryshime. Një dëshirë e papërmbajtshme që gjithashtu mund t’ju shtyjë të bëni gabime. Kjo do të thotë, kini kujdes kur vendosni të ndryshoni gjërat që mendoni se nuk shkojnë siç do të dëshironit, rreziku është të mposhtni dikë ose diçka. Në angazhimin tuaj revolucionar, vlerësoni me kujdes se kush është ajo që ju ka krijuar probleme, përpiquni të jeni të matur në vendimet tuaja.

 

Peshqit

– Ky është një muaj kalimtar për ju. Një periudhë për të rrjedhur me shumë qetësi, duke iu përkushtuar reflektimit dhe ndoshta edhe planifikimit. Po vjen koha për ndryshime thelbësore në jetën tuaj, por duhet të jeni gati t’i përballoni ato në mënyrën më të mirë të mundshme. Kjo nuk është koha për të bërë, por vetëm një fazë tranzicioni në të cilën të vlerësoni se cilat synime dëshironi t’i vendosni vetes në të ardhmen e afërt.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 1 SHKURT 2023

Dashi

Nëse jeni profesionist i pavarur, mbështetja e Jupiterit në sektorin e punës ju garanton mundësi interesante.

 

Demi

Mos e lini të shkojë! Shumë nga përpjekjet që keni bërë deri tani kanë qenë për të arritur rezultate konkrete.

 

Binjakët

Po hidhni hapa të vegjël por konkretë. Mos kini frikë nëse shihni një ngadalësim të mprehtë në sferën e punës.

Gaforrja

Nuk ju mungojnë problemet, por dalëngadalë mund të shihni dritën në fund të tunelit.

Luani

Ndikimet planetare nuk janë të favorshme dhe për këtë shkurti mund t’ju zhysë në mendime.

 

Virgjëresha

Puna bëhet më kërkuese, por nuk ju rëndon sepse po bëni atë që ju pëlqen.

 

Peshorja

Keni shumë për të zgjidhur. Mos u frikësoni nga yjet armiqësorë, sepse së shpejti ata do t’ju buzëqeshin përsëri.

 

Akrepi

Shkurti do jetë i mbushur me situata intensive. Kini kujdes që të mos përfshiheni në çështje të mundimshme që lidhen me paratë.

 

Shigjetari

Yjet e muajit të ri ju ftojnë të shtypni përshpejtuesin e suksesit. Ju keni kartat e duhura për të bërë një hap në cilësi.

 

Bricjapi

Horoskopi shënon një ndryshim rrënjësor në jetën tuaj, ndoshta një punë të re ose një dashuri të re.

 

Ujori

Nuk keni kohë për të humbur, yjet po lëvizin dhe ju duhet të kapni trenin e duhur! Ka disa oferta të shijshme që vijnë në mes të muajit.

Peshqit

Me Venusin në shenjën tuaj mund të mbështeteni në lidhje të reja. Mund të merrni iniciativën në fusha të ndryshme, e rëndësishme është që të jeni të bindur për atë që po bëni.

blank

HOROSKOPI E MARTË 31 JANAR 2023

Dashi

Sot jeni pak nervozë në dashuri dhe mund të merrni disa kritika që thjesht nuk do t’ju mbajnë të heshtur. Në punë gjithmonë preferoni të mbështeteni vetëm tek vetja, por ndonjëherë mendimi i dikujt tjetër mund të jetë i dobishëm.

 

Demi

Mëngjesi do të jetë më i mirë se pasditja, veçanërisht nga pikëpamja e dashurisë ku mund të ketë diskutime me partnerin tuaj, veçanërisht me një Ujor ose një Akrep. Në punë, jini pak më pak të ngurtë.

 

Binjakët

Ditë e mirë për dashurinë dhe nëse ende nuk ia keni treguar dikujt dashurinë tuaj, tani është koha e duhur për ta bërë këtë. Në punë gjithçka shkon mirë, sidomos për ata që punojnë në fushën krijuese.

Gaforrja

Qielli i sotëm sjell disa dyshime të vogla dashurie ndaj kushtojini vëmendje maksimale dhe në punë prisni që të vijë një ndryshim i bukur, pak destabilizues në fillim, por më pas do t’ju çojë aty ku keni dashur të shkoni.

 

Luani

Kjo është një epokë e artë për dashurinë dhe do ketë një mënyrë për të hedhur hapa të rëndësishëm për çiftin. Në punë jeni gjithmonë plot energji dhe dëshirë për të bërë dhe ambicia juaj do ju çojë larg.

 

Virgjëresha

Ky qiell është shumë i bukur për ndjenja edhe nëse ka ende disa pengesa për të kapërcyer. Në punë realizoni projektet që besoni.

 

Peshorja

Ditë e bukur për të jetuar emocionet në maksimum edhe nëse nuk jeni ende plotësisht të qetë. Në punë keni nevojë për durim, por lajmet janë afër.

 

Akrepi

Është një ditë nervoze, ndaj kushtoni vëmendje në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Përsa i përket punës ndiheni pak të bllokuar dhe keni një dëshirë të madhe për rebelim, por duhet të keni durim.

 

Shigjetari

Kjo e martë nis me një energji të bukur për t’u derdhur në dashuri. Nga ana profesionale prisni propozime të këndshme.

 

Bricjapi

Më në fund po vijnë lajme të mira nga pikëpamja sentimentale ndërkohë që në punë ka ndryshime në pamje. Kujdes sepse mund të ndiheni të humbur dhe të pakënaqur.

 

Ujori

Dashuria po lulëzon kështu që nëse tashmë ka dikë që ju intereson, përpiquni të thelloheni. Në punë ka nevojë për një angazhim të madh, të paktën për momentin.

 

Peshqit

Ka ardhur koha për të bërë plane të rëndësishme për të ardhmen në dashuri dhe në punë do të ketë një mënyrë për të sqaruar atë që nuk funksionon. Kjo është një ditë e mirë, jini të kënaqur me atë që keni arritur deri tani.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 30 JANAR – 5 SHKURT 2023

Dashi

Siç parashikon horoskopi, java mund t’ju rezervojë një surprizë të këndshme në dashuri, ndoshta mes të premtes dhe të shtunës. Këta yje do të rindezin shkëndijën tek çiftet ku pasioni ka munguar kohët e fundit. Një ferment i caktuar gjithashtu do të fillojë të rritet në punë. Do të keni ide të mira dhe dëshirë për t’i zbatuar ato.

Demi

Në dashuri do të dëshironi të jeni shumë të kujdesshëm, të shmangni çdo tension mes jush dhe partnerit. Po afrohen ditë të shënuara nga disa mosmarrëveshje të vogla: kini kujdes! Nga pikëpamja profesionale, këto do të jenë ditë të mira për të vlerësuar, planifikuar, investuar dhe hartuar synime të reja për të arritur.

Binajkët

Duhet të përfitoni nga këto ditë për të adresuar sqarimet në pritje në dashuri. Kohët e fundit nuk kanë qenë të qeta dhe tani do të jetë e rëndësishme të zgjidhni të gjitha vështirësitë deri në fund të shkurtit dhe jo më vonë se fundi i shkurtit. Mundësi të reja të rëndësishme do të vijnë në punë që do të përfshijnë më shumë angazhim dhe më shumë përgjegjësi për të vazhduar.

Gaforrja

Më në fund, pas një dhjetori për t’u harruar, ju do të ktheheni në krye në dashuri. Që tani e tutje do të mund të rikuperoni qetësinë që ju ka munguar deri më tani në nivel emocional dhe sentimental, edhe nëse nuk do të jetë i menjëhershëm. Në punën tuaj ju është dashur të kapërceni një periudhë ngërçi, disa probleme që ju përthithën shumë. Më e keqja është tani pas jush.

 

Luani

Sipas horoskopit javor, do të arrini një pikë ku do të ndjeni nevojën për të dhënë arsyet tuaja, veçanërisht në dashuri dhe në familje. Kujdes, sidomos rreth të martës, sepse rreziku i debatit do të jetë i lartë. Në planin profesional do të jetë e nevojshme të ruani qetësinë në ditët e para të javës. Përpiquni të mos shfryni tensionet e lindura në shtëpi tek kolegët.

Virgjëresha

Dashuria do t’ju detyrojë të tregoni kujdes të veçantë, veçanërisht të premten. Mundohuni ta dëgjoni më shumë partnerin, kushtojini më shumë kohë dhe vëmendje, sepse muajt e fundit i keni dhënë prioritet profesionit dhe çështjeve praktike. Në punë mund të merrni pak kënaqësi nga e marta e tutje. E keni merituar, sepse keni punuar shumë.

Peshorja

Është koha që të mos ulni më kokën përballë mungesës së respektit apo bullizmit. Mundohuni të tregoni se çfarë ndjeni dhe mendoni për partnerin tuaj, flisni qartë dhe mos zvarritni ankesat e pathëna. Nëse ju duhet të përballeni me një ndryshim praktik, disa punë të veçanta, më mirë planifikoni gjithçka menjëherë dhe mos prisni deri në momentin e fundit.

 

Akrepi

Një fazë e re e jetës suaj dashurie do të fillojë, shumë më premtuese, falë kalimit të ri të Venusit. Nëse në të kaluarën ka pasur probleme, tani e tutje çdo mosmarrëveshje mund të kapërcehet me qetësi dhe durim. Në punë, mos u kapni nga frika, nëse jeni duke punuar në një projekt inovativ që po testohet. Mundohuni të relaksoheni.

 

Shigjetari

Siç parashikon horoskopi, java mund t’ju kapë të papërgatitur në dashuri. Në ditët në vijim, mund të hasni në mënyrë të paqartë, një takim që do t’ju hedhë jashtë ekuilibrit. Lëreni veten të tërhiqen nga ndjesitë që do të përjetoni. Në punë, do të dëshironi të vendosni bast gjithçka të enjten dhe të premten e ardhshme! Nëse dikush bën komente ose insinuata të këqija, lëreni gjithçka të rrëshqasë mbi ju dhe vazhdoni rrugën tuaj.

 

Bricjapi

Në dashuri do t’ju duhet ende shumë kujdes. Angazhimet e punës marrin një pjesë të madhe të kohës dhe energjisë tuaj, partneri mund të ndikohet. Tensione të vogla edhe me familjen e origjinës. Në frontin e punës, do të jeni në gjendje të vazhdoni ngjitjen tuaj drejt suksesit të patrazuar. Nëse hasni në diçka të papritur, do të gjeni lehtësisht zgjidhjen më të mirë.

Ujori

Koha e mirë për dashuri. Historitë e reja sentimentale do të lindin nën yje të mirë. Ata që janë vetëm prej disa kohësh mund të krijojnë një njohje interesante, ndërkohë që çiftet prej kohësh do të kenë më shumë mundësi për të rizgjuar pasionin. Nëse keni me vete probleme të vogla burokratike ose ligjore, do të jeni në gjendje t’i zgjidhni ato në javët e ardhshme. Qielli premtues për të punuar në projekte të reja.

Peshqit

Java juaj do të fillojë me këmbën e djathtë, por do të përfundojë edhe më mirë. Dashuria do pasurohet me pasion, romancë dhe sensualitet më të madh. Takime të reja përpara për zemrat e vetmuara. Në punë mund të ndodhë që t’ju duhet të ndërprisni një projekt që nuk ishte duke u nisur. Asgje serioze! Muajt ​​e ardhshëm do të ofrojnë mundësi të reja shumë më premtuese dhe fitimprurëse.

blank

HOROSKOPI E HËNË 30 JANAR 2023

Dashi

Kjo e hënë nis mirë edhe pse pak me lëvizje të ngadalta. Në dashuri ka ende diçka për të zgjidhur dhe kujdes në punë sepse edhe nëse pika e kthesës është afër qoshes, do të duhet të bëhen zgjedhje të kujdesshme.

 

Demi

Ditë e bukur për dashuri me një hënë të favorshme dhe shumë emocione të bukura për të ndarë me partnerin tuaj. Në punë keni nevojë për stimuj të rinj.

 

Binjakët

Ka pak tension në dashuri, nuk është një kohë e lehtë por duhet të shtrëngoni dhëmbët. Nuk është një moment i shkëlqyer në punë por surprizat do të vijnë shumë shpejt.

Gaforrja

Sot disa dyshime dashurie mund t’ju sulmojnë, por mos e lini veten të pushtoni nga shumë mendime. Për sa i përket punës, duhet ende pak durim përpara kërcimit në cilësi.

 

Luani

Në dashuri sot jeni pak të shqetësuar, ndoshta shumë lodhje të akumuluar. Në punë duhet të mbani sytë hapur dhe gjithashtu të bëni kujdes që të mos shpenzoni shumë para.

 

Virgjëresha

Në dashuri do të ketë një mënyrë për të përjetuar momente të bukura me partnerin dhe për të lënë mënjanë një krizë të afërt. Kënaqësia vjen në punë.

 

Peshorja

Peshore të dashura, kjo e hënë nis me pak pavendosmëri emocionale. Kuptoni se çfarë dëshironi me të vërtetë dhe merrni një moment për të rimbushur bateritë tuaja në punë.

 

Akrepi

Duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme në dashuri dhe të filloni të vendosni themelet për të ardhmen. Në punë do ketë një mënyrë për të fituar edhe më shumë respekt nga kolegët.

 

Shigjetari

Yjet e sotëm flasin për një energji të bukur që duhet derdhur tërësisht në dashuri. Organizoni diçka të pazakontë me partnerin tuaj dhe përpiquni të mos e teproni në punë.

 

Bricjapi

Keni një dëshirë të madhe për të ndryshuar jetën tuaj, por fillimisht duhet të kuptoni se në cilin drejtim të shkoni. Dashuria është në një krizë, ashtu si puna, por gjithçka varet nga ju. Jini më objektivë dhe merrni vendime më konkrete.

 

Ujori

Dëshira për ndryshim është gjithmonë e pranishme për ju sot më shumë se kurrë. Në dashuri mund të filloni të mendoni se dëshironi dikë ndryshe dhe në punë jeni pak intolerantë. Merrni pak kohë për të kuptuar se çfarë dëshironi me të vërtetë.

 

Peshqit

Kini kujdes që Afërdita të mos ju bëjë ndonjë të keqe sot. Dashuria shkon pak në lëvizje të ngadalta ndërsa në punë gjithçka shkon mirë. Muajt ​​e ardhshëm do të jenë vendimtarë për rritjen tuaj profesionale, mos u dorëzoni.

blank

HOROSKOPI E DIEL 29 JANAR 2023

Dashi

Kjo fundjavë për të trajtuar të gjitha çështjet e mprehta në dashuri me të cilat nuk keni pasur guximin t’i përballeni deri tani. Në punë duhet të bëni zgjedhje.

 

Demi

Këtë të dielë do të na duhet të zgjidhim një problem të vogël në çift, të cilin e keni zvarritur prej pak kohësh. Në punë keni akumuluar pak lodhje por sot do ketë një mënyrë për të rimbushur bateritë.

 

Binjakët

Kjo ditë është e bukur për ndjenjat, por do të duhet të jeni të mirë në largimin e çdo dyshimi që mund t’ju sulmojë. Në punë duhet të nxirrni pak më shumë bindje.

Gaforrja

Dita fillon me disa mendime, por do t’ju duhet të bëni përpjekje për të mos rënë në humor të keq. Në punë bëhuni gati sepse së shpejti do të nisë një fazë e re ndryshimesh.

 

Luani

Kjo e dielë ofron emocione të bukura, mundohuni ta kaloni me personin që doni. Në punë është një kohë shumë e mirë, por duhet të ndani pak më shumë kohë të lirë.

 

Virgjëresha

Sot në dashuri mund të ketë zënka, kujdes, prej pak kohësh po ndiheni nën presion. Në sferën e punës, është më mirë të mos e teproni si zakonisht. Sot relaksohuni.

 

Peshorja

Shkurti është afër, kështu që filloni të bëni plane për të ardhmen e afërt si në sferën tuaj të dashurisë ashtu edhe në atë profesionale. Është koha për të bërë zgjedhje.

 

Akrepi

Në dashuri duhet të jeni pak më pak kritikë, përndryshe rrezikoni të prishni një marrëdhënie të mirë. Në punë është më mirë të bëni pak pushim për të eliminuar stresin, nesër do të mendoni për angazhimet tuaja.

 

Shigjetari

Ju duhet të hidheni në dashuri dhe jeni specialistë për këtë. Prisni të bëni takime interesante. Në punë duhet të vazhdoni të angazhoheni dhe të vendosni pasionin në të.

 

Bricjapi

Përpiquni të gjeni pak më shumë kohë për dashurinë dhe familjen. Për sa i përket punës, përpiquni të angazhoheni pak më shumë dhe t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve të tepërta.

 

Ujori

Sot duhet të gjejmë pak energji dhe ekuilibër psikofizik. Merrni ditën për veten tuaj dhe maksimumi për të qenë me personin që doni. Nesër do të mendoni për punën.

 

Peshqit

Kjo e diel është shumë e bukur për ndjenjat edhe nëse mund të ndiheni pak të lodhur dhe të menduar. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, pika e kthesës është afër qoshes.


Send this to a friend