VOAL

VOAL

HOROSKOPI 26 MARS 2016

March 26, 2016
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MARTË 5 DHJETOR 2023

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket sikur universi ka në pritje për ju disa ulje-ngritje. Në disa zona mund të ndiheni sikur jeni duke hipur në një slitë. Merrni kohë për të reflektuar mbi atë që ka vërtet rëndësi dhe mos lejoni që luhatjet e vogla t’ju shpërqendrojnë nga tabloja e madhe. Mbani mend, edhe nëse disa gjëra nuk shkojnë sipas planit, të tjerat çuditërisht mund të përfundojnë më mirë se sa pritej!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Demit

Të dashur Dema, duket sikur universi po ju teston në disa fusha. Ndërsa mund të ndiheni të mbërthyer në disa kufij, fusha të tjera të jetës suaj do të lulëzojnë papritur. Mos harroni të qëndroni të qetë dhe të vazhdoni me kujdes, jo gjithçka që shkëlqen është flori. Dhe nëse gjërat bëhen paksa tepër intensive, kërkoni ngushëllim në gëzimet e vogla të përditshme.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Duket se yjet janë në një humor të veçantë kohët e fundit. Ekziston një përzierje e energjisë kontrastuese që mund të funksionojë në favorin tuaj ose të vendosë një çelës në veprat tuaja. Dashuria rezulton të jetë një fushë e minuar, vazhdoni me kujdes dhe mos prisni fishekzjarre çdo ditë. Në punë mund të hasni sfida por asgjë që nuk mund të zgjidhet me pak vendosmëri. Financat? Epo, ndoshta është koha të mendoni para se të shpenzoni.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Gaforres

Pra, të dashur Gaforre, tingëllon sikur po kaloni një kohë më tepër… a duhet të themi “interesante”? Disa gjëra janë të shkëlqyera, të tjera… mirë, le ta themi kështu: mund të jenë më të mira. Në dashuri ka disa atmosfera pozitive që nuk duhet t’i anashkaloni. Ndërsa jeni në punë mund të ndiheni sikur jeni në një maratonë Netflix, përparim të ngadaltë dhe shumë përsëritje. Fati është pak si Wi-Fi: i sinqertë, por jo gjithmonë i besueshëm. Financat? Kujdes buxhetet tuaja! Dhe për sa i përket energjisë, ju lutemi vini re: rimbushjet mendore janë thelbësore!

Dashuria: 4
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanë! Duket sikur universi e ka shijuar udhëtimin tuaj të dashurisë kohët e fundit, apo jo? Jo çdo gjë shkon siç është planifikuar. Në punë, mund të ndiheni në një lloj harrese, nuk është koha më e mirë, por as më e keqja. Fati luan fshehurazi – duke u shfaqur dhe zhdukur kur nuk e prisni. Financat janë të qëndrueshme: nuk ka goditje në horizont. Dhe energjia? Mund të ishte më mirë, por hajde, mund ta bësh!

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej, Virgjëresha! Dëgjoni këtu, situata është paksa e ekuilibruar për ju. Ju mund të mendoni se disa gjëra nuk po shkojnë ashtu siç dëshironi, por kjo nuk do të thotë se gjithçka ka humbur. Ekziston një energji e caktuar rreth jush që mund t’ju shtyjë drejt ndonjë aventure të papritur ose përmbushjeje personale. Mos e injoroni atë zë të vogël të brendshëm, ai mund t’ju udhëheqë mirë. Shëndeti duket se është në një rrugë të mirë, ju jeni duke bërë diçka pikërisht aty.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, dëgjoni këtë: aftësinë tuaj të komunikimit tani? Unë do të thoja se është më mirë se sa mendoni. Puna dhe karriera? Mund të hasni disa pengesa, por asgjë që nuk mund të kapërcehet me pak përpjekje. Dashuri? Ndoshta ka ardhur koha të bëni kujdes që të mos anashkaloni gjërat e vogla. Shëndeti dhe energjia duket se janë në rrugë të mbarë, vazhdoni atë mënyrë jetese të shëndetshme! Dhe sa për financat… mirë, unë do të mbaj një sy në ndryshimin e lirë!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket sikur yjet kanë vendosur të luajnë ruletë ruse me ty së fundmi, a? Sa i përket dashurisë, disa situata mund t’i gjeni pak të ndërlikuara për t’u zgjidhur. Në punë, megjithatë, përqendrimi nuk është në krye, por mos u rrëzoni: duroni! Fati ka uljet dhe ngritjet e tij, ndoshta duhet t’i lini të qetë letrat gërvishtëse për një kohë. Financat janë të qëndrueshme, pa Ferrari, por jo vetëm makarona me gjalpë. Energjia… le të themi se jeni më shumë divan dhe batanije sesa palestër dhe smoothie.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 1

Horoskopi i Shigjetarit

Hej, Shigjetarë! Dëgjoni, duket sikur universi ka vendosur të luajë zare me ty. Kjo nuk është koha për të hyrë në çdo bast, por as nuk është koha për t’u mbyllur në shtëpi. Dashuria mund të jetë një lojë e çmendur dhe e paparashikueshme, ndërsa në punë… le të themi se mbase nuk është koha më e mirë për të kërkuar atë ngritje të nevojshme. Shëndeti? Qëndroni të hidratuar dhe përpiquni të pushoni kur të mundeni, stresi mund të luajë mashtrime të këqija. Mos harroni: jo gjithçka që shkëlqen është fat.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, ka disa emocione interesante që ndodhin për ju. Ju mund të ndiheni pak lart e poshtë me energjinë tuaj dhe financat mund t’ju shkaktojnë dhimbje koke – asgjë që nuk mund ta përballoni, sigurisht. Dashuria është… le të themi e ndërlikuar, por ju dini si të lundroni në këto ujëra të trazuar. Në punë, mbani atë qëndrim vendimtar, keni vetëm atë që duhet për të shkëlqyer edhe në momente të mërzitshme.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket se disa yje janë paksa temperament kohët e fundit. Dashuria mund t’ju ofrojë disa lëkundje, ndaj bëhuni gati për valë të papritura emocionale. Në punë? Epo, le të themi se nuk është koha për të bërë hapa në errësirë. Fati luan fshehurazi, kini kujdes që të mos mbështeteni shumë tek ai. Për financat mos u çmendni, menaxhojini me kujdes dhe do e shihni që do t’ia dilni. Dhe energjia… shpresojmë të keni pasur një gjumë të mirë!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Peshqve

Dëgjoni, Peshq, duket sikur universi ka vendosur t’ju zvogëlojë pak në disa zona, ndërsa ju sfidon në të tjera. Dashuria mund të mos jetë një shëtitje në park, por gjërat janë më të mira në punë. Financat? Le të themi se është koha për të mbajtur një sy në shpenzimet tuaja. Hej, të paktën energjia juaj kalon nëpër çati! Shfrytëzojeni rastin për të ndërmarrë disa hapa strategjikë.

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 5

blank

HOROSKOPI I JAVËS 4-10 DHJETOR 2023

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket se yjet kanë një foto mjaft të gjallë për ju. Kujdes me financat: mund të ketë sfida të papritura. Në planin e punës, megjithatë, mbani fokusin tuaj sepse ka shenja rritjeje. Në dashuri? Mund të mos jetë e gjitha rrezet e diellit dhe ylberi, por mos u shqetësoni! Vetëm mos harroni të mbani nën kontroll energjinë tuaj, nuk dëshironi të mbaroni shumë shpejt.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Demit

Dema, duket se kohët e fundit qielli ka vendosur të luajë me ju. Situata sentimentale është paksa sui generis, ndaj merreni filozofikisht. Në punë mund të ndiheni sikur jeni në një rrugë me pengesa, por nuk jeni të panjohur për sfidat, apo jo? Financat… mirë, kujdes shpenzimet! Energjia luhatet dhe fati? Më mirë të mos varet nga llotaritë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Ndihet pak si një slitë rul, apo jo? Momente me energji të lartë dhe më pas bam, qetësi e sheshtë. Dashuria mund të marrë një kthesë interesante, përgatituni për disa surpriza. Në punë? Jo saktësisht më e mira, por asgjë që nuk mund të përballosh. Kujdes për financat tuaja: këtë herë pa shpenzime të çmendura! Duke folur shpirtërisht, mund të ndiheni më të lidhur se zakonisht.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Gaforres

Përshëndetje Gaforre, duket se kjo periudhë i ngjan paksa një zile me ulje-ngritje. Le të themi se në dashuri gjërat mund të nxehen, por kini kujdes që të mos digjeni. Në punë? Epo, ndoshta është koha për të bërë një hap prapa dhe më pas të hidheni më tej. Pasuria ju shkel syrin, por mos i besoni verbërisht propozimit të tij që bën syrin. Financat janë të qëndrueshme, këtu nuk ka slitë. Energjia nga ana tjetër… le të themi se duhet të keni parasysh disa mbrëmje relaksuese.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 5
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanë! Sfidat dhe mundësitë ndërthuren në udhëtimin tuaj. Fati mund të jetë kapriçioz, ndaj është më mirë të mos mbështeteni vetëm në këtë. Në dashuri gjërat shkojnë pak me lëvizje të ngadalta, merrni hapësirën tuaj nëse është e nevojshme. Ka emocione përmirësimi në punë, por mbështetuni tek vetja për të bërë një ndryshim. Financat? Kushtojini vëmendje detajeve! Dhe energjia? Ju mund të ndiheni sikur po vraponi një maratonë, ndaj trajtojeni mirë.

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket se kohët e fundit universi ka vendosur të luajë pak me ty. Nuk është më e mira, por nuk është as fundi i fuçisë. Në punë mund të ndiheni sikur po ecni mbi lëvozhgat e vezëve, ndaj shikoni se ku shkelni! Në dashuri, mirë… le të themi se nuk është java juaj si Kazanova. Financat janë një shaka: bëhuni gati për disa surpriza të papritura. Energjia vjen dhe shkon – përpiquni të kapni momentet e mira!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, duket se universi po luan pak me ekuilibrin tuaj. Keni një energji të mirë brenda vetes, por bëni kujdes që të mos mbyteni nga emocionet në financa apo punë. Dashuria? Mund të ketë disa goditje, ndaj përgatituni. Me fat… është një lëkundje! Mos harroni të merrni frymë thellë dhe të kërkoni qendrën tuaj shpirtërore për t’ju mbajtur në këmbë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 4

Horoskopi i Akrepit

Hej, Akrepë! Duket sikur universi ka disa letra të egra të fshehura në kuvertë për ju. Dashuria mund t’ju shkaktojë disa dhimbje koke, kështu që mbani vigjilentë dhe mos e merrni gjithçka shumë personalisht. Në punë, gjërat janë paksa të pasigurta: qëndroni fleksibël dhe gati për t’u përshtatur. Fati është si moti në prill, i paparashikueshëm, por me disa rreze dielli të papritura. Financat? Ju mund të dëshironi të shtrëngoni rripin tuaj këtë raund. Dhe energjia… epo, më mirë të ngarkoni veten siç duhet!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 4

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur ka dallgë në detin e jetës, apo jo? Herë pas here ndiheni pak të dëshpëruar për përputhshmërinë tuaj me të tjerët, ndonjëherë ajo shkëndijë nuk bie. Por hej, ju jeni kapiteni i kësaj anije! Për sa i përket financave dhe karrierës, mund të përballeni me disa sfida. Energjia juaj është e luhatshme: kujdesuni për veten. Dashuria? Epo, ndoshta është më mirë të përqendrohemi në gjëra të tjera tani.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Bricjapit

Bricjapë, me sa duket, ju keni disa atmosfera mjaft të lezetshme që ju rrethojnë. Nuk do të thosha se gjithçka është rozë, por do të vijnë disa gjëra të mira. Në punë mund të ndiheni pak nën presion, por fati nuk duket se ju braktis plotësisht – jini gati për të kapur shpejt mundësitë. Dashuria? Epo, le të themi se është një periudhë reflektimi dhe jo veprimesh impulsive. Financat kërkojnë vëmendje, pa shpenzime të çmendura! Dhe përpiquni të mbani energjinë tuaj me disa rutina të reja.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Hej, Ujorë! Dëgjoni me kujdes: yjet sugjerojnë se ka disa fusha të jetës tuaj ku mund të ndiheni sikur po notoni kundër grurit. Megjithatë, nuk është e gjitha gri dhe me mjegull, ka pak diell pas reve. Energjia juaj duket se është si një llambë e kursimit të energjisë, jo e ndritshme, por konstante. Dhe mbani mend, fati është i paparashikueshëm, ndaj mos u mbështetni ende tek Lady Luck.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Hej, Peshq! Prisni një fazë disi të pasigurt në lidhje me financat: mbani një sy në kursimet tuaja. Dashuria? Mund të ketë disa sfida për të kapërcyer, por asgjë që nuk mund ta përballoni me ndjeshmërinë tuaj të zakonshme. Në punë mund të ndiheni sikur po notoni kundër rrymës, mos harroni të mbani ekuilibrin dhe gjithçka do të bjerë në vend. Energjia juaj luhatet, ndaj dëgjoni trupin tuaj. Dhe për fat… epo, le të themi se është më mirë të mos mbështetemi shumë tek Lady Luck në këtë periudhë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

blank

HOROSKOPI E HËNË 4 DHJETOR 2023

DASHI***

Të pajisur me shkathtësi dhe qartësi mendore, do të jeni në gjendje ta bëni këtë ditë fitimprurëse, duke krijuar kontakte të dobishme dhe duke sjellë në jetë biznesin e mirë. Një ribashkim me miqtë e vjetër do të nxjerrë në pah aftësinë tuaj për t’i bërë të gjithë të ndihen të qetë.

DEMI**

Edhe sot do të arrini të pajtoni mirë format dhe paraqitjet me natyrën tuaj më të thellë. Mos hiqni dorë nga siguria dhe liria dhe sigurohuni që këto dy pole të mos përplasen me njëri-tjetrin, duke ju shkaktuar nervozizëm të panevojshëm.

BINJAKËT**

Nëse keni debatuar me partnerin tuaj, lini mënjanë krenarinë tuaj dhe mos i fshehni ndjenjat tuaja të vërteta për inat të pastër. Shpalluni pa modesti të rreme dhe gjithçka do të zgjidhet. Në profesion po vijnë ndryshime të forta pozitive.

GAFORRJA***

Pak fat do të bashkohet me instinktet tuaja të pagabueshme dhe do t’ju ofrojë mundësinë për të kapur një mundësi të shkëlqyer pune. Mos e neglizhoni një propozim romantik: edhe nëse nuk ju duket i rëndësishëm, do të rezervojë një surprizë të këndshme.

LUANI **

Ndjeshmëria artistike, shkathtësia dhe vitaliteti do të jenë pika juaj e fortë! Në një nivel praktik do të gjeni shumë mundësi për t’i vënë në përdorim aftësitë tuaja dhe për të përmirësuar aftësitë tuaja. Dedikojini gjithë mbrëmjen dashurisë dhe të dashurit tuaj.

VIRGJËRESHA **

Do të lejoni që ndjesitë negative dhe zhgënjimi i përgjithshëm të dalin në sipërfaqe, të cilat do të rezultojnë në reagime jonormale qoftë edhe në pengesën më të vogël. Sqaroni çdo mosmarrëveshje në mënyrë që të mos grumbulloni zhgënjime dhe përpiquni të merrni përgjegjësinë për atë që ju intereson.

PESHORJA***

Ditë plot romancë. Afërdita do ju mbështesë si në çështjet financiare ashtu edhe në ato sentimentale. Nëse duhet t’i deklaroheni dikujt ose të përfundoni një negociatë, përfitoni nga kjo ditë.

AKREPI **

Një ekzaminim i kujdesshëm i ndërgjegjes dhe një majë përulësie do t’ju ndihmojnë të kuptoni të gjitha gabimet që keni bërë. Sigurisht, ndreqja e kësaj nuk do të jetë e lehtë, por të paktën do të keni një ide objektive të situatës. Në punë, përpiquni të mos i impononi idetë tuaja me shumë dëshirë.

SHIGJETARI **

Marsi nuk do t’ju ndihmojë të qetësoni konfliktet: nervat tuaja do të jenë në teh dhe do ju nënshtroheni ndryshimeve të humorit. Nëse ka çështje për të sqaruar, në vend që të nervozoheni, përpiquni t’i diskutoni ato! Në fushën e punës, studioni tërësisht një situatë dhe zbatojeni veten vazhdimisht.

BRICJAPI***

Jeta sociale do favorizohet nga Hëna në sekstil e cila do ju bëjë miqësore, komunikuese dhe të hapur ndaj njohjeve të reja. Në dashuri nuk do të mungojnë argumentet: kur merreni me to, përpiquni të kombinoni taktin dhe vendimin.

UJORI**

Nëse doni të rregulloni jetën tuaj, mos e humbni kohën me njerëz të paqartë dhe me çështje që tani janë pjesë e së kaluarës. Angazhohuni në frontin ekonomik: ka disa situata për të zgjidhur dhe negociata interesante për të përfunduar.

PESHQIT **

Mos kini frikë t’i rrëfeni partnerit se cilat janë dëshirat tuaja të vërteta. Ai do t’ju kuptojë dhe do të bëjë gjithçka për t’ju kënaqur. Në zyrë, përpiquni të jeni më pak ekzibicionist dhe më modest: do të shmangni debatet e mundshme me një koleg ziliqar.

blank

HOROSKOPI E DIEL 3 DHJETOR 2023

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket sikur universi ka përgatitur një përzierje të çuditshme për ju. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një garë emocionale – por mos u shqetësoni, nuk ka humbur gjithçka. Në disa fusha mund të hasni disa sfida, ndërsa në disa të tjera ju pret një surprizë e këndshme. Qëndroni fleksibël dhe gati për të kapur mundësitë e rritjes aty ku ato lindin.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Demit

Pra, Dema, duket sikur disa aspekte të jetës suaj janë paksa lart e poshtë kohët e fundit. Në dashuri mund të gjeni disa pengesa të papritura, ndërsa në punë gjërat po zgjidhen më mirë nga sa e kishit menduar. Sa për fat… le të themi se nuk është koha për të bërë baste të mëdha. Financat janë të qëndrueshme por kujdes nga shpenzimet e panevojshme! Energjia luhatet: përpiquni të mbani një mënyrë jetese të ekuilibruar.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Binjakëve

Hej Binjakë, duket se keni disa truke në mëngë këtë herë, veçanërisht kur bëhet fjalë për t’u futur në aventura të reja ose për të ruajtur atë ekuilibër të brendshëm shumë të lakmuar. Por shikoni financat tuaja, nuk është koha për të qenë një sipërmarrës i pamatur. Në dashuri mund të gjeni disa surpriza, por mos harroni se komunikimi është gjithçka. Karriera? Epo, le të themi se ka më shumë stabilitet në motin britanik… dhe për shëndetin tuaj, është më mirë të mos e neglizhoni!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Gaforres

Hej Gaforre, duket sikur kozmosi ka vendosur të luajë pak kumar me ju. Në dashuri mund të përjetoni situata paksa lart e poshtë, asgjë dramatike, por përgatituni për disa slitë emocionale. Në punë… mirë, le të themi se nuk është koha për të synuar karrigen e shefit, është më mirë të fokusoheni në atë që keni përpara. Për sa i përket fatit dhe financave, mbani sytë hapur sepse mund të ketë një surprizë të papritur (shpresojmë të këndshme!). Dhe energjia? Duket se është i duhuri për t’u marrë me të gjitha këto!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Luanit

Hej Luanë, duket se universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Dashuria mund t’ju sjellë disa telashe, por mos e lini që t’ju zhgënjejë. Në fushën profesionale ka sfida, por ju jeni në krye të anijes tuaj, ndaj mbajeni timonin të qëndrueshëm! Fati është kapriçioz si gjithmonë: një ditë ju buzëqesh dhe tjetrën fshihet. Financat? Kushtojini vëmendje detajeve dhe shkoni lehtë. Energjia luhatet, por mos harroni të bëni pushimet tuaja.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket se universi ka disa surpriza në mëngët e tij për ju. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një udhëtim paksa të lëkundur në disa aspekte të jetës suaj, por mos u shqetësoni! Dashuria mund t’ju shkaktojë disa dhimbje koke, ndaj qëndroni fleksibël dhe të hapur ndaj gjërave të reja. Në punë, megjithatë, gjërat premtojnë të jenë mjaft të qëndrueshme – asgjë emocionuese, por as katastrofike. Financat? Kini kujdes të mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, duket se keni disa sfida për t’u përballur në aspektin e energjisë dhe financave. Mund të ndiheni pak të dëshpëruar, por mos lejoni që kjo të ndikojë në shëndetin tuaj. Në dashuri ka sinjale të përziera – mund të ketë ulje dhe ngritje. Në punë, qëndroni të patundur dhe përdorni këtë kreativitet për të shkëlqyer edhe në kohë të vështira.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 2

Horoskopi i Akrepit

Hej, Akrepë! Duket sikur universi ka vendosur të luajë pak fshehurazi me ju kohët e fundit. Ndërsa disa aspekte të jetës suaj po shkojnë çuditërisht mirë, të tjera mund t’ju bëjnë të ngrini hundën. Jini të përgatitur për të përballuar disa sfida në departamentin e shëndetësisë dhe financave, por gjithçka nuk është gri – ka një shkëndijë interesante që vjen në dashuri. Mos harroni, fati vjen dhe shkon, por energjia juaj do t’ju ndihmojë të lundroni në ujërat e turbullta.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 4

Horoskopi i Shigjetarit

Hej, Shigjetarë! Shikoni, duket sikur universi ka disa surpriza mënjanë për ju. Jo gjithçka shkëlqen ashtu siç duhet, por nuk është koha as për të shtrënguar rripat në maksimum. Ju jeni në rrugën e duhur në disa gjëra, dhe në të tjera … mirë, keni nevojë për një busull më të mirë. Mos harroni: yjet vetëm sugjerojnë, detyra e lundrimit është e juaja!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Bricjapit

Përshëndetje Bricjapë, duket sikur universi po përzien letrat për ju! Mund të ndjeni energji të përzier në lidhje me financat tuaja – kini kujdes se ku shkelni. Sa i përket dashurisë, ne i mbajmë gishtat të kryqëzuar, sepse mund të ketë disa goditje në rrugë. Në punë, mirë… le të themi se është koha për të nxjerrë në pah atë shpirt të famshëm kokëfortë dhe elastik. Shëndeti juaj mund t’ju luajë një ose dy mashtrime, ndaj kini kujdes të mos e neglizhoni veten!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Ujorit

Hej, Ujorë! Shikoni, nuk është se yjet janë të gjithë në anën tuaj këto ditë. Ju mund të ndiheni pak të mërzitur për disa aspekte të jetës, por mos u shqetësoni! Jo gjithçka është e keqe, e dini? Disa fusha mund t’ju befasojnë pozitivisht nëse qëndroni të hapur ndaj gjërave të reja. Dhe mbani mend: çdo re ka anën e saj të argjendtë!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 5
Energjia: 1

Horoskopi i Peshqve

Hej, Peshq! Shikoni, mund të ketë disa valë të frikshme që vijnë në rrugën tuaj. Por mos u emociono shumë, mirë? Ndonjëherë ju jeni lart dhe ndonjëherë jeni poshtë – si baticat. Ju mund të ndiheni sikur fati juaj është një lojë e ruletës ruse kohët e fundit. Në punë? Epo, le të themi se nuk është koha për të luajtur gjithçka në të kuqe apo të zezë, të qëndroni të sigurt dhe të ecni ngadalë. Dashuria duket se lundron në ujëra më të qeta, por kini kujdes nga stuhitë e papritura, jini gati të ngrini velat nëse është e nevojshme!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 3

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 2 DHJETOR 2023

Horoskopi i Dashit

Përshëndetje Deshë, duket sikur qielli është pak i pasigurt për ju kohët e fundit. Mund të jeni në një fazë energjie të luhatshme, ndaj nuk është koha për të rrezikuar gjithçka. Mbani sytë hapur në punë, sepse mund të ketë mundësi të fshehura pavarësisht disa dhimbje koke financiare. Gjërat po shkojnë më mirë se sa pritej në dashuri: kënaquni! Dhe mbani mend, ngadalësimi herë pas here ju ndihmon të ruani ekuilibrin.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Demit

Të dashur Dema, duket se yjet janë pak kapriçioz së fundmi. Në dashuri ka sfida për t’u përballur, kështu që mbajuni fort dhe mos lejoni që pengesat e vogla t’ju dekurajojnë. Në punë mund të ndiheni sikur po pedaloni përpjetë, por qëndrueshmëria është pika juaj e fortë. Financat? Mund të ketë ulje dhe ngritje të paparashikueshme, ndaj shkoni lehtë me shpenzimet e panevojshme! Është koha e duhur për t’i kushtuar vëmendje energjisë suaj: kujdesuni për veten.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Binjakëve

Hej Binjakë, duket se universi ka një përzierje interesante për ju. Ndërsa disa fusha të jetës tuaj po shkojnë mirë, të tjerat mund të kenë nevojë për pak më shumë vëmendje. Mos u trembni nëse mendoni se ekuilibri juaj i brendshëm po testohet, merreni si një ftesë për të kërkuar aventura të reja ose përvoja shpirtërore. Kushtojini vëmendje financave tuaja, ndoshta shmangni blerjet impulsive dhe fokusohuni në atë që tashmë keni.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Gaforres

Përshëndetje Gaforre! Duket sikur universi po luan fshehurazi me ju, a? Ndoshta në dashuri ka pak konfuzion, por mos u dekurajoni. Në punë mund të ndiheni sikur po vozitni kundër rrymës, por kush tha që kjo është një gjë e keqe? Fat… mirë, le të themi se nuk është klubi juaj i fansave për momentin. Financat janë të qëndrueshme, nuk ka slitë për momentin. Dhe energjia? Mund të lëkundet më shumë se disponimi i një adoleshenti.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Luanit

Hej Luanë, tingëllon sikur jeni në disa momente të bukura… interesante. Në dashuri mund të hasni disa pengesa të papritura, ndaj mbajini sytë hapur. Në punë gjërat mbeten të qëndrueshme, por mos prisni kërcime të papritura në karrierë. Fat? Nuk është momenti juaj i artë, por as një fatkeqësi totale, le të themi se mund të anohet në njërën anë ose në tjetrën në varësi të rrethanave. Financat kërkojnë vëmendje: menaxhoni me kujdes asetet dhe investimet tuaja. Dhe energjia? Mund të ketë ose jo shumë, kjo varet vërtet nga disponimi juaj.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Virgjëreshës

Të dashur miq Virgjëresha, kohët e fundit mund të ndiheni sikur jeni në një xhiro emocionale. Jo çdo gjë shkon sipas planit, por ka një rresht të argjendtë: disa surpriza financiare mund të sjellin një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Në dashuri dhe punë, është më mirë të mos i detyroni gjërat, lërini të evoluojnë natyrshëm. Po për energjinë tuaj? Mund të jetë koha për të ngadalësuar pak. Mbani mend, bilanci është çelësi.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 5
Energjia: 2

Horoskopi i Peshores

Hej, Peshorja! Duket sikur dashuria po kalon një fazë të tillë, apo jo? Mos u shqetësoni, nuk është koha për ta marrë veten shumë seriozisht. Në punë mund të ndjeni presion, por ruani qetësinë dhe përdorni atë kokën e vogël të ndritshme që keni. Fati duket se është në gatishmëri për momentin – megjithatë nuk ka alarm. Kujdes financat, është më mirë të shmangni shpenzimet e çmendura. Energjia luhatet: momentet kryesore të alternuara me momentet e rënies.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Hej Akrepë, duket sikur jeta po luan pak me ty kohët e fundit. Disa gjëra janë të shkëlqyera, të tjera… mirë, le të themi se mund të jenë më mirë. Sidoqoftë, mbani mend, një rënie në një gjë mund të jetë një rritje në një tjetër, mbani sytë hapur dhe përpiquni të shfrytëzoni mundësitë e fshehura në ndryshimet e papritura.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 5
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket se këtë herë universi ka vendosur të luajë pak zare me jetën tuaj. Nuk është koha për të bërë plane të mëdha për të ardhmen, veçanërisht në dashuri dhe financa, më mirë të mbani gjithçka në një frekuencë të ulët. Në punë mund të ndiheni sikur po marshoni në vend, por mos e humbni shpresën. Energjia juaj luhatet më shumë se Wi-Fi falas në kafenenë tuaj lokale, prandaj kujdesuni për veten.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, duket sikur yjet po ju vështirësojnë kohët e fundit në disa fusha, por mos kini frikë. Në dashuri mund të jeni duke kaluar një periudhë qetësie, kështu që nuk ka slitë emocionale për ju. Në punë, megjithatë, ka mundësi që t’ju duhet të përballeni me disa sfida të papritura, të qëndroni të qetë dhe do t’ju kalojë. Fati juaj duket se luhatet: mos harroni të përfitoni prej tij në kohën e duhur. Financat janë të qëndrueshme, por kujdes të mos kafshoni më shumë se sa mund të përtypni! Dhe energjia? Mundohuni ta dozoni me mençuri.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Përshëndetje Ujorë, duket sikur yjet kanë në pritje për ju disa ulje-ngritje. Nuk është koha për të bërë baste të mëdha, por mund të gjeni rehati në gjërat e vogla. Kini kujdes të mos neglizhoni shëndetin tuaj dhe përpiquni t’i mbani këmbët fort në tokë kur bëhet fjalë për financat. Dashuria mund të kërkojë durim, ndërsa në punë mund të ketë sfida për t’u përballur me vendosmëri.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Peshqve

Hej, Peshq, duket se yjet kanë një mesazh të vogël për ty. Në dashuri mund të ndjeni disa lëkundje, por asgjë që nuk mund ta përballoni me prekjen tuaj të zakonshme magjike. Në punë? Epo, le të themi se është koha për të mbajtur sytë hapur dhe kokën ulur. Nuk do t’ju them se do të jeni Elon Musk i zodiakut këtë herë, por jo edhe një peshkaqen i falimentuar, financat janë kështu. Fati i ngjan pak motit: i ndryshueshëm. Dhe energji… bëni vetes një çaj kamomili dhe vazhdoni!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 2

blank

HOROSKOPI I MUAJIT DHJETOR 2023

Dashi

Edhe sikur të kishte disa mbyllje dhe shqetësime, në fund rezultati është në favor, dhjetori gjithashtu fillon me dy planetë në aspekt të shkëlqyer, Diellin dhe Marsin, duke dhënë një dëshirë të madhe për të bërë plane dhe programe, ditë më të mira po vijnë, pasi unë do të tregoj në horoskopin ditor, të ketë një takim, të flasë për planet për të ardhmen. Dyshimet e vetme mund të kenë të bëjnë me paratë, veçanërisht nëse ka mosmarrëveshje të vjetra të hapura, një mosmarrëveshje me partnerë ose bashkëpunëtorë, diçka për të cilën kisha folur tashmë në muajt e fundit. Falë një qëndrimi drastik dhe shumë të vendosur, nuk do të jetë e vështirë të distancoheni nga njerëz që i bezdisin. Sfidat kushtojnë shumë edhe në planin fizik, të mos harrojmë se dy muajt e fundit mund të kenë sjellë edhe një problem. Një vit po vjen, 2024, i cili është interesant dhe i aftë për të dhënë njohuri të reja në jetë. Ata që e duan me të vërtetë njëri-tjetrin nuk do të kenë kufij për të bërë dhe planifikuar javët e ardhshme. Dhe kështu vjen një moment kur të menduarit për të ardhmen nuk do të jetë aq i vështirë apo shqetësues. Marrëdhëniet e krijuara me njerëz tashmë të lidhur dhe të vështirë për t’u menaxhuar do të duhet të shqyrtohen me kujdes. Është e vërtetë që kemi një horoskop të mirë, por do të ishte më mirë të mos e shtynim fatin dhe të kërkojmë gjithmonë mënyrën më të lehtë për të dashuruar. Yjet e pasionuar në natën e Vitit të Ri.

Demi

Një kurs i ri i jetës profesionale është tashmë i hapur, të lindurit më të vrullshëm do të donin të kërkonin zgjidhje në qytete të tjera, ne mund të eksperimentojmë. Jupiteri që nga marsi ka marrë mbrojtjen e shenjës, sjell aftësinë për të ndriçuar jetën, frymëzime që lënë gjurmë, ata që kryejnë një aktivitet publik dhe kanë nevojë për konsensus do ta mbyllin vitin në mënyrë interesante, ju këshilloj fort kundër. Megjithatë, të hidhesh në sherr me paratë, përveç faktit që ky qëndrim nuk është në natyrën e demit, tradicionalisht i matur dhe i rezervuar, do të ishte gabim të investosh nëse nuk i ke idetë e qarta. Shpenzimet e hapura për shtëpinë, për ndjenjat, Venusi në opozitë këshillon që të mos ktheheni në diskutimet e vjetra. Është i vetmi planet kundër, nuk do të ketë tensione të pakapërcyeshme. Kushtojini vëmendje shpenzimeve, sidomos nëse ka plane në lidhje me shtëpinë apo fëmijët… rekomandim i dobishëm sidomos për çiftet e reja që bashkëjetojnë që duhet të përballen me kosto rinovimi, tensionet që krijohen tani nuk janë aq serioze, por kujdes mos e ekzagjeroni me polemikat, disa ditë duken pak më armiqësore siç do ta shpjegoj në horoskopin ditor.

Binjakët

Ka një vonesë në përgjigje, nuk është e përshtatshme të filloni të debatoni, këtë vit, me Saturnin armiqësor, ishte normale të përjetonim disa vonesa ose t’i përgjigjesh sulmeve nga njerëz më pak se besnikë, Jupiteri ka mbrojtur të gjitha situatat më të rëndësishme, tani ne duhet të gjesh siguri edhe te të tjerët, veçanërisht nëse ke ndryshuar një grup pune ose nuk u beson më njerëzve të caktuar, jo më momente të errëta, duhet të gjesh përsëri vetëbesimin dhe të shikosh përpara, pa errësirën nuk do të kishte ëndrra! Planifikimi, puna, drita do të mbërrijë brenda disa javësh, për fat je një person me një optimizëm të palëkundur, që nuk ndryshon lehtësisht mënyrën e të bërit të gjërave dhe bindjet e tua, të jesh vetvetja nuk është kurrë jashtë modës, është dhe do të jetë jotja. çelësi fitues: një periudhë e vlefshme për të planifikuar ngjarje të lumtura në funksion të vitit 2024, edhe ata që kanë përjetuar një ndarje do të mund të llogarisin në yje më të mirë.

Gaforrja

Është mirë të fillojmë të mendojmë për vitin 2024 si një vit i projekteve të mira që do të vihen në tubacion. Mbaj larg njerezit qe duan te te vene ne krize, mund te distancohesh nga ata qe nuk te meritojne, mund te mbrohesh me mire nga nje akuze, te kesh te drejte per nje gabim qe ke vuajtur, ka nga ata qe do te nderrojne agjente. , kontabilistë, përfaqësues ose bashkëpunëtorë brenda 6 muajve. Fitoret nuk do të mungojnë në rast sfidash. Ndoshta jo të gjitha paratë janë rikuperuar, por e rëndësishme është të bëni një analizë serioze të së ardhmes dhe të filloni biznese të reja, të strukturoni biznesin tuaj dhe të mos shtypni iniciativat që ju i konsideroni më të mira. Afërdita është e favorshme, i këshilloj të gjithë çiftet që janë ndarë për arsye të ndryshme të mendojnë sërish ose të arrijnë një kompromis. Ata që janë vetëm, natyrisht, nuk do të duhet të gërmojnë të kaluarën, por të shpresojnë për diçka të re… Mërkuri është i favorshëm, Jupiteri dhe Saturni mbrojnë. Dëshira erotike rikthehet dhe takimet janë magjepsëse, vetëm mos u izoloni nga pjesa tjetër e botës, këtë ua them beqarëve të papenduar, në këtë rast yjet nuk mund të bëjnë mrekulli. Ka një fazë emocionaliteti të rinovuar që i ndihmon të gjithë ata që janë në kërkim të dashurisë dhe ju mund të jepni dhe të bëni më shumë, ata që janë fejuar së fundmi po mendojnë tashmë për një jetë për dy.

Luani

Ka patur momente, gjatë javëve të fundit, kur durimi yt nuk e ka përballuar pushtimin e punës nga njerëz të paaftë, personazhe nga të cilët është më mirë të distancohesh, që të kanë sulmuar pa asnjë arsye, që të kanë paragjykuar. Por fitoret nuk munguan. Ata që kryejnë të njëjtin aktivitet prej kohësh duan t’u japin më shumë hapësirë ​​ideve të reja, të fillojnë rrugë alternative, të kërkojnë dalje të reja. Nuk është një muaj i spikatur për ndjenjat. Ndaj ata që jetojnë një marrëdhënie paqësore do ta vazhdojnë por pa maja pasioni, me të vërtetë, kini kujdes nga xhelozia. Nuk ka kuptim të merreni me histori për jetën. Takimet e mbajtura në dhjetor, në fakt, mund të jenë argëtuese, por duhet të shqyrtohen me kujdes në muajt në vijim, mendja juaj është e zënë me diçka tjetër dhe ka ende shumë tensione, dyshime dhe beteja që krijojnë siklet në vendin e punës. Kështu që dorëzimi ndaj ndjenjave rezulton pak më i ndërlikuar, qoftë edhe sepse ndoshta nuk ka kohë për t’iu kushtuar një lidhjeje.

Virgjëresha

Dhjetori fillon me Diellin dhe Marsin disonant. Mendoj se je paksa tepër i vrullshëm për momentin, është e vështirë t’i rezistosh dëshirës për të larguar pak bezdi. Më shumë se çdo gjë do të dëshironit të kishit bashkëpunëtorë më të vlefshëm pranë. Padyshim që duhet të zgjidhni me kujdes dhe të mos mbështeteni shumë tek të tjerët. Thirrje të rëndësishme, për ata që kanë mundësinë dhe CV-në e duhur është një kohë e lehtë për të marrë konsensus dhe një rol që i përshtatet mirë përgatitjes së dikujt. Viti mbyllet me yje interesantë për dashurinë, familjen. Të rinjtë që luftojnë me dashuritë e tyre të para përjetojnë mundimet e para, ata duhet të hapin zemrat e tyre ndaj atyre që mund t’i këshillojnë për më të mirën. Afërdita është e favorshme që nga dita e 4. Fundjava e parë e muajit tashmë është e rëndësishme, por e dyta do jetë edhe më intriguese. Marsi këmbëngul t’ju japë disa ditë paksa të lodhshme dhe kjo është arsyeja pse është më mirë të shmangni çdo lloj stresi në ditët që do t’ju tregoj në horoskopin ditor. Jo të gjithë do të mund të shijojnë pushimet për pushime, këtë vit ka të ngjarë që në fund të vitit të duhet të punojmë pak më shumë.

Peshorja

Duhet guxim i madh për t’u përballur me gjëra të reja, shpresoj dhe imagjinoj se në krahasim me të kaluarën keni fituar besim më të madh që do t’ju çojë larg, periudha e evolucionit, ky muaji i fundit i vitit konfirmon që ju jeni tani një person i ri, ju jo dëshira më e gjatë për të përjetuar marrëdhënie të paqarta, që po kërkoni një mënyrë për të pohuar veten pa u zvarritur dyshimet e së shkuarës, ju presin konfirmimet se puna e bërë deri tani po jep fryte. Ata që i kanë dhënë fund një lidhjeje vitin e kaluar nuk mendojnë më për këtë, ata tashmë mund të kenë një pasion në zemër, cikli pozitiv si nga pikëpamja emocionale ashtu edhe nga ajo fizike ju lejon t’i përkushtoheni vetes dhe atyre që doni me më shumë entuziazëm. , gjithashtu rekomandoj që zemrat e vetmuara të shikojnë përreth, ka mundësi të ketë takime të rëndësishme, diçka ka lëvizur tashmë që nga nëntori dhe dhjetori vetëm konfirmon emocionet më të vërteta, në dashuri ka nevojë për gëzim, shpresë, buzëqeshje! Kujdesuni gjithmonë për formën tuaj fizike duke qenë se tre muajt e fundit kanë qenë të vështirë, një fazë që do ta përkufizoja si rehabilitim, rikthim në rrugën e duhur.

Akrepi

Nëse keni vendosur të ndryshoni, transformoni jetën tuaj do të thotë që nuk keni qenë mirë më parë. Nuk ka fitues dhe humbës, ju jeni një person tjetër, më i sigurt dhe më i fortë, në një klimë të tillë tashmë mund të bëjmë plane për vitin 2024. Përveç të vetmuarve të pashërueshëm, që të paktën tani për tani nuk e kanë ndërmend si çift, do të ketë jo pak që më në fund do të gjejnë një qetësi shpirtërore përsa i përket dashurisë. Në disa çifte nuk mungon tërheqja fizike, por ka pak debat për çështjet e parave dhe kjo ka disa muaj që po ndodh. Projektet e reja kanë lindur që nga vjeshta, tani e dimë që funksionojnë më mirë, por për shumë muaj kishte një lloj ankthi, frikë për të bërë gabime. E rëndësishme është të kesh më shumë besim te e ardhmja, e cila do të qartësojë situatat e paqarta, do të largojë historitë që të penguan të ndihesh e dashur këtë vit, marrëdhëniet që zgjatën deri në dhjetor kanë kapërcyer pengesat, nëse je beqar yjet mund t’ju tregojnë dashurinë e jetës ose t’ju japë një përvojë për t’u mbajtur mend. Dhjetori është muaji i duhur për të nxitur një rikuperim të mirë dhe vitin e ardhshëm Saturni do të ketë akoma më shumë forcë dhe do t’ju lejojë të kapërceni shumë pengesa. Rifitimi i besimit në aftësitë tuaja është në vetvete një ilaç për rikuperimin e mirëqenies së brendshme.

Shigjetari

Do ta mbyllni vitin me Venusin dhe Marsin në shenjën tuaj, gjë që nuk është diçka e vogël. Unë e kuptoj frymën tuaj aventureske, por merrni kohën tuaj, me fjalë të tjera pranoni një angazhim vetëm nëse jeni në gjendje ta ndiqni. Vitin do ta mbyllni duke menduar se edhe sikur të mos kishit një rritje të madhe ekonomike, nuk ka munguar kënaqësia. Dhurata e Krishtlindjes mund të jetë një takim argëtues dhe i papritur, ata që e mbyllin vitin me një person të këndshëm do të mund të mendojnë për t’i mbajtur pranë tyre në 2024. Jeta e një çifti shënon ndryshime në lidhje me shtëpinë, me punën e njërit prej të dyve në funksion të muajve të ardhshëm. Dhe tashmë po përpiqeni të menaxhoni të gjitha transformimet që keni në mendje në një mënyrë të planifikuar. Pronat familjare shkaktojnë njëfarë tensioni që nuk duhet të ushqehet. Saturni, në fakt, mund të ngadalësojë marrëveshjet. Në raste të caktuara do të jetë e nevojshme të zgjidhet një çështje kontraktuale që ka të bëjë me punën, të konsultohet me një ekspert, një avokat për të zgjidhur një problem të caktuar. Kujdes nga xhelozia. Është një ndjenjë që mund të çojë në kryerjen e veprimeve të pakuptimta

Bricjapi

Mund të flasim për një periudhë motivimesh të reja. Nëse duhet të bëni kërkesa, mos u shqetësoni. Ambicia është shtyrë në maksimum, ju jeni proaktiv dhe në fund të fundit është më mirë në këtë mënyrë. Për një kohë të gjatë keni mbajtur brenda jush projektet dhe ambiciet dhe është e drejtë që tani të dalin në dritë, një detyrë e re në funksion të vitit të ardhshëm do të jetë në gjendje të japë rezultate të rëndësishme dhe t’u japë ideve tuaja një shtysë të madhe. Kjo periudhë është shumë interesante për t’u humbur në rrjedhat e marrëdhënieve të paqarta pasi prireni të jepni siguri dhe t’i kërkoni ato. Ata që ende e gjejnë veten vetëm në këtë muaj dhjetor, duhet të pyesin vërtet veten nëse ka blloqe psikologjike apo frikë të pamotivuara. Ky lloj qëndrimi gjithashtu mund të bllokojë në mënyrë të pashmangshme lindjen e mundshme të marrëdhënieve të reja. Nuk them qe njerezit qe jane ndare do te kene mendime te dyta ne dhjetor, por sigurisht qe do te leshojne pak inat… Nese keni diçka per te thene, qielli i dhjetorit te ndihmon te fshihen hijet, nuk perjashtohet qe rreth natës së ndërrimit të viteve do të ketë nga ata që do të bëjnë një zgjedhje dashurie. Ata që punojnë vetë do të kenë ende shumë gjëra për të thënë dhe planifikuar, nuk do të mungojë konsensusi edhe nëse si zakonisht nuk jepet asgjë.

Ujori

Në kete faze te fundit te vitit deshira eshte te shkojme ne fund te gjerave qe jane te gabuara dhe te nderpritemi me situatat qe sjellin siklet fizik, nuk duhet te dramatizojme shume gjerat qe jane te gabuara ne jeten e perditshme, nevojen per te ndjere pa shqetësime dhe më të lehta do të jenë më bindëse. Nga pikëpamja e punës, profesionistët e lirë po përpiqen të bëjnë diçka kreative, më interesante, por nuk e përjashtoj që për më të gatshëmt një projekt të ketë nisur tashmë në fund të nëntorit. Megjithatë, viti i ardhshëm mund të konsiderohet si një vit i rimëkëmbjes së madhe, veçanërisht nga qershori e në vazhdim. Së bashku do ta zbulojmë. Dhjetori duhet jetuar me kujdes në dashuri. Kujdes në çështjet familjare, nëse ka shpenzime të rëndësishme për t’u përballur ose ndonjë shqetësim me të afërmit. Festat sjellin një pushim, dita e Krishtlindjeve është interesante dhe Viti i Ri edhe më shumë. Me pak durim dhe vullnet të mirë do të jetë e mundur të vazhdoni një marrëdhënie të minuar nga keqkuptimet, nga ana tjetër tashmë duhet të keni mësuar të lundroni në ujërat më të stuhishme dhe do të jeni në gjendje të demonstroni aftësinë tuaj për të menaxhuar ngjarje dhe zhvillime të papritura që hyjnë në jetën private.

Peshqit

Jupiteri vazhdon një tranzit të rëndësishëm, Saturni është në fillim të shenjës, e gjithë kjo sjell një ngarkesë të mirë urtësie dhe vullneti për veprim, për më tepër Saturni do të jetë në sekstil me Jupiterin dhe kjo dyfishon shanset për sukses. Duke folur astrologjikisht, dhjetori është një muaj i burimeve të mira. Jam i lumtur që mund të shpall një periudhë që ofron qëllime dhe intuitë të mira. Nëse ka një ide për t’u zhvilluar, është mirë të lëvizni sa më shpejt, zgjidhjet dhe në disa raste rrugët e daljes do të vijnë. I këshilloj zemrat e vetmuara të shikojnë përreth duke filluar nga dita e 4-të, kur Venusi do të fillojë një tranzit të rëndësishëm. Mund të thuhet se dhjetori flet për dashurinë, një ndjenjë të re, miqësitë shpërblehen. Ata qe duan te nderrojne pune duhet te nisin te bejne kerkesa, me mire te veproni ne kohe.Mjafton te keni kujdes nga Marsi i ‘axhituar’, disa dite te dhjetorit, sic do ta shpjegoj ne horoskopin ditor, do duhet te jetohen me shume vemendje. . Por në përgjithësi shtytja drejt së ardhmes është e madhe, programet janë në rrugë e sipër, konsensusi po rritet. Nëse keni një projekt që duhet ta përfundoni ose ta filloni deri në maj 2024, do të flas për të në indikacionet e përgjithshme për vitin e ri.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 1 DHJETOR 2023

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket se yjet po ju vështirësojnë në disa fusha, ndërsa në disa të tjera mund të keni surpriza të këndshme. Nuk është koha për të lënë rutinën t’ju pushtojë, jini gati për disa rrëshqitje por edhe për goditje të vogla fati. Mbani sytë hapur dhe qëndroni të shkathët: ekuilibri është çelësi.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Demit

Hej Dema, duket se yjet janë pak me temperament kohët e fundit. Ka një sfidë që fshihet në fushën e financave, kështu që mbani një sy në atë portofol! Ju mund të ndiheni sikur jeni në një sharrë emocionale, por mos harroni të merrni frymë dhe të gjeni qendrën tuaj. Në dashuri prisni më pak shkëndija se zakonisht, është koha të konsolidoheni në vend që të kërkoni emocione të reja. Karriera përparon me një ritëm të qëndrueshëm, këtu nuk ka slitë. Dhe energjia? Unë do të thoja se mjafton për të kaluar pa e tepruar.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! E dini që yjet ndonjëherë janë pak të paparashikueshëm, apo jo? Epo, mund të ndiheni pak të parregullt në disa fusha të jetës suaj. Ndoshta dashuria dhe karriera nuk kërcejnë saktësisht me ritmin që ju pëlqen, por në planin financiar ka një notë më pozitive. Mos harroni të ruani ekuilibrin tuaj të brendshëm dhe ta përdorni atë si busull – do t’ju ndihmojë të lundroni nëpër uljet dhe ngritjet momentale energjike.

Dashuria: 2
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Hej Gaforre, duket sikur dashuria është pak lart e poshtë kohët e fundit, mos e humbni shpresën. Mund të ndjeni presion në punë, por qëndroni atje! Fati është kapriçioz, ndaj është mirë të mos mbështeteni vetëm tek ai. Shikoni financat tuaja: planifikoni me kujdes. Energjisë? Ju mund të keni nevojë për një mbushje! Mos harroni të ruani ekuilibrin.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 1

Horoskopi i Luanit

Leone, mendoj se është pak kohë si kjo për ty. Në dashuri mund të ndiheni sikur po ecni mbi akull të hollë, apo jo? Dhe në punë… le të themi se nuk është koha për t’u çmendur. Fati luan fshehurazi, ndaj ki kujdes! Për financat, mbani një sy në ndryshimin tuaj dhe përpiquni të mos jeni bujarë me modelin më të fundit të smartfonit të lëshuar. Energjia është aty, por duket sikur u desh një pushim kafeje, shfrytëzoje atë pak që ke me mençuri!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Virgjëreshës

Përshëndetje Virgjëresha, duket sikur kjo është një kohë ulje-ngritjesh për ju. Ndërsa disa fusha të jetës suaj mund të jenë në ndalesë, të tjerat do t’ju befasojnë këndshëm. Mos lejoni që një mungesë e lehtë fati t’ju dekurajojë, gjithmonë ka vend për një kthesë pozitive. Kushtojini vëmendje financave tuaja dhe përpiquni të ruani ekuilibrin në marrëdhënie pa pritur shumë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Peshores

Hej Peshore, duket se yjet i kanë ngatërruar pak gjërat për ju. Në dashuri mund të gjeni disa pengesa por asgjë të pakapërcyeshme, ndërsa në punë rutina mund të jetë paksa e mërzitshme. Fati nuk është saktësisht në anën tuaj, ndaj kini kujdes nga vendimet e rrezikshme! Financat janë të qëndrueshme, por pa teprime. Energjisë? Ju mund të ndiheni më energjik me ndërprerje.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 3

 

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket se yjet kanë vendosur të luajnë pak me ju së fundmi. Në punë mund të gjeni pak më shumë dhimbje koke se zakonisht, por asgjë që nuk mund të stimulojë elasticitetin tuaj natyral. Dashuria? Epo, le të themi se është një lëkundje: do të mund të përjetoni momente intensive, por edhe të qeta. Financat janë të qëndrueshme, por kujdes të mos kafshoni më shumë se sa mund të përtypni! Energjia juaj luhatet, ndaj dëgjoni trupin tuaj dhe bëni pushimet tuaja.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket se qielli ka përgatitur disa surpriza për ju! Gjithçka që shkëlqen nuk është ari, por jo vetëm retë në horizont. Përgatituni për një fazë ku aftësia juaj për t’u përshtatur do të vihet në provë, mund të zbuloni aspekte të fshehura të krijimtarisë suaj. Financat kërkojnë vëmendje, ndaj kushtojini vëmendje detajeve. Dashuria? Mund të jetë plot ngjarje, sigurohuni që t’i komunikoni qartë ndjenjat tuaja.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Bricjapit

Bricjapë, duket se mund të gjeni disa pengesa në aspektin financiar: mbani një sy në shpenzimet tuaja. Në punë mund të ketë pak turbullira, por asgjë që nuk mund ta përballoni me vendosmërinë tuaj të zakonshme. Në dashuri ju presin momente të qeta, shijojini pa ankth. Energjia juaj është e luhatshme: mos harroni të pushoni kur është e nevojshme.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur ka një përzierje uljesh dhe ngritjesh këto ditë, kështu që kini vëmendje. Në dashuri mund të gjeni disa surpriza, ndoshta jo të gjitha të dashura, por mbani mend se dashuria e vërtetë forcohet edhe në stuhi. Në planin e punës, gjërat po shkojnë mjaft mirë, vazhdoni të bëni atë që bëni! Financat? Epo, le të themi se është më mirë të mbani një sy në shpenzimet tuaja tani për tani. Energjia luhatet si moti në pranverë, një ditë je ringjallur dhe një ditë tjetër kërkon një pushim kafeje çdo gjysmë ore.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, duket sikur dashuria mund të jetë pak lart e poshtë për ju këto ditë. Në punë, mund të ndiheni sikur po notoni kundër rrymës – jo ideale, por e menaxhueshme. Fati nuk është veçanërisht në anën tuaj, ndaj përpiquni të shmangni rreziqet e panevojshme. Financat janë të qëndrueshme, nuk ka tronditje në horizont. Dhe energjia? Epo, ndoshta është më mirë ta lehtësoni dhe t’i rimbusni bateritë kur të mundeni.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 2

blank

HOROSKOPI E ENJTE 30 NËNTOR 2023

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, dëgjoni këtë. Kjo periudhë është si një biftek i rrallë: jo për shijen e të gjithëve, por ka arsyet e veta. Sfera sentimentale mund t’ju sjellë disa telashe, ajo flakë që digjet gjithashtu mund të piqet. Në punë, le të themi se jeni më i qëndrueshëm se një tavolinë me tre këmbë, mund të mbaheni, por kujdes mos u mbështetni shumë në të. Fat? Është si shiu në verë: kur mbërrin të befason. Financat janë pak… trajtojini ato me kujdes pa qenë malabarist. Më në fund, energjia është normale, nuk ka kafe shtesë sot!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Demit

Të dashur miq Dema, duket se universi ka lënë mënjanë disa surpriza për ju. Jo çdo gjë do të shkojë mirë: disa probleme shëndetësore mund t’ju bëjnë të ngrini hundën, por mos e humbni besimin. Ka disa sfida interesante në punë që mund të tregojnë vlerën tuaj nëse luani letrat tuaja siç duhet. Dashuria? Ju mund të gjeni më shumë se çfarë po kërkoni, thjesht mbani sytë hapur dhe dëgjoni zemrën tuaj.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Duket sikur era është pak e ndryshueshme kohët e fundit, a? Disa gjëra po shkojnë mirë dhe të tjera… mirë, le të themi se ka vend për përmirësim. Mbani mend, jo gjithçka është e shkruar me yje, ndonjëherë ju takon juve t’i përzieni letrat. Ju mund të ndjeni se disa fusha të jetës suaj janë në një lloj sharrë emocionale, por qëndroni atje – ekuilibri do të vijë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Gaforres

Përshëndetje Gaforre, duket se ka disa sfida për ju, por jo gjithçka është gri, ka edhe pak dritë në fund të tunelit. Përshtatshmëria juaj mund të testohet, prandaj përgatituni të lëvizni me rrjedhën. Në planin financiar, mund t’ju duhet të mbani një sy mbi kursimet tuaja më shumë se zakonisht. Sidoqoftë, energjia dhe ekuilibri juaj i brendshëm do t’ju japin një dorë ndihmëse kur të keni më shumë nevojë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 5

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanë! Shikoni, duket sikur universi ka vendosur të luajë ping-pong me fatin dhe disponimin tuaj. Do të jetë një periudhë e nuancave të kundërta: disa gjëra do të shkojnë mirë, ndërsa të tjerat… mirë, le të themi se do të keni mundësinë të stërvitni durimin tuaj. Dashuria mund t’ju japë disa dhimbje koke nëse nuk jeni të kujdesshëm për dinamikat delikate. Në vendin e punës, ruani vendosmërinë e luanit, por pa e ekzagjeruar, mund të jetë e dobishme të punoni si ekip. Financat? Kini kujdes t’i menaxhoni mirë!

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej, Virgjëresha! Përgatituni për një periudhë ku financat tuaja mund të kenë më shumë ulje dhe ngritje sesa slitë. Kur bëhet fjalë për dashurinë, në të vërtetë nuk është koha për të pritur fishekzjarre. Në punë, qëndroni në rrugën e duhur sepse karriera juaj ka nevojë për të tani më shumë se kurrë. Shëndeti? Epo, le të themi se mund të dëshironi të provoni jogën ose meditimin për t’ju mbajtur të ekuilibruar.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 5
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Hej Peshore, me siguri duket se kohët e fundit fati ka vendosur të luajë ping-pong me ju. Dashuria mund të jetë pak lart e poshtë, ndërsa në punë është më mirë të mbani sytë hapur dhe të mos e lini veten të shpërqendroheni shumë. Financat? Mmm… le të themi se kujdesi nuk dëmton kurrë. Dhe sa i përket energjisë, mund të ndiheni si një bateri gjysmë e ngarkuar, ndaj përpiquni ta menaxhoni me mençuri.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, mendoj se mund të ndiheni sikur po lundroni në ujëra paksa të trazuar në këtë fazë. Nuk është koha për të bërë baste të mëdha apo për të nxituar përfundime, veçanërisht në punë. Ndihesh pak statik në dashuri? Mund të jetë thjesht një ndjesi kalimtare. Fati po ju bën sy, por mos prisni dushe të arta. Qëndroni aktiv dhe kërkoni ekuilibër në rutinën tuaj për të mbajtur energjinë tuaj të lartë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur era po ndryshon drejtimin. Fati juaj mund të jetë pak lart e poshtë, ndaj lini mënjanë këtë optimizëm dhe përgatituni për të papriturat. Në frontin e dashurisë ka një atmosferë tensioni, merrni kohë për të reflektuar përpara se të veproni sipas impulsit. Puna kërkon durim por mos e humbni shpresën, ka shenja pozitive në horizont. Shëndeti dhe financat? Mbani qetësinë, ato duhet të trajtohen me kujdes.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, duket sikur ka disa ulje-ngritje në horizont. Në të vërtetë nuk është koha për kërcime të mëdha në boshllëk, veçanërisht në sektorin financiar, mbajeni një kapak në atë portofol! Sa i përket dashurisë, mos prisni as fishekzjarre apo heshtje të akullta. Karriera? Epo, le të themi se mund të dëshironi ta luani të sigurt për momentin. Dhe atë energji… ruajeni mirë, sepse mund t’ju duhet pak më shumë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 2

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur yjet kanë një plan të përzier për ju. Disa ulje dhe ngritje mund të hyjnë në jetën tuaj financiare, kështu që mbani një sy në portofolin tuaj! Dashuria mund të mos jetë një film romantik këtë herë, por gjithmonë ka vend për t’u rritur dhe mësuar. Energjia juaj? Epo, le të themi se nuk do t’ju mungojë energjia për të përballuar sfidat e reja. Mos harroni të ruani ekuilibrin dhe gjithçka do të bjerë në vend.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Peshqve

Të dashur Peshq, duket se ka disa dallgë konfliktuale në detin e jetës suaj. Fati mund të mos jetë në anën tuaj gjatë kësaj periudhe, kështu që është më mirë të shmangni mbështetjen te rastësia. Në dashuri gjërat janë paksa të pasigurta, por mos harroni se edhe detet e qeta kanë rrymat e tyre të fshehura. Në punë, qëndroni në kurs pa pritur promovime të menjëhershme. Kur bëhet fjalë për financat, mbajini mbeturinat larg dhe lundroni me kujdes për të shmangur grackat e fshehura.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 29 NËNTOR 2023

Horoskopi i Dashit

Deshë, a mendoni se dashuria është pak në ekuilibër kohët e fundit? Ndoshta është koha të reflektoni për atë që dëshironi vërtet. Puna shkon me ulje-ngritje, por mos u shqetësoni: energjia juaj do t’ju ndihmojë të kapërceni pengesat. Financat nuk janë në krye, ndaj kini parasysh shpenzimet tuaja! Në përgjithësi, mund të ndiheni sikur jeni në një karamele emocionale. Përdorni kreativitetin tuaj për të gjetur ekuilibrin dhe mbani mend: të bëni një pushim herë pas here është gjithashtu e mirë për shpirtin.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Demit

Hej Dema, duket se kohët e fundit universi po luan me zaret me ju. Mos u shqetësoni shumë nëse mendoni se gjërat mund të jenë më mirë në dashuri, fokusohuni në atë që mund të përmirësoni. Në punë, qëndroni të qetë dhe vazhdoni pa u stresuar shumë. Fat? Epo, nuk është saktësisht epoka juaj e artë, por ju e dini se çfarë thonë: pas shiut vjen gjithmonë dielli. Kujdesuni për financat tuaja dhe përpiquni të ruani energjinë tuaj!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Pra, Binjakë, duket sikur ekuilibri i brendshëm po luan fshehurazi me ju kohët e fundit, a? Mos u shqetësoni shumë për financat, nuk është koha për të fituar lotarinë, por nuk është as koha për të shpallur falimentimin. Dashuria? Mund t’ju japë disa dhimbje koke: mbani sytë hapur dhe përpiquni të mos pengoni ndjenjat tuaja. Në zyrë ose ku punoni mund të ndjeni nevojën për një ndryshim peizazhi, mendoni me kujdes përpara se të bëni lëvizje të rrezikshme. Dhe hej, përpiquni t’i rimbusni ato bateri energjie!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Gaforres

Përshëndetje Gaforre, duket se kjo periudhë është paksa e vështirë për ju. Në disa fusha situata është mjaft premtuese, ndërsa në të tjera mund t’ju duhet të merrni parasysh disa telashe. Mos lejoni që luhatjet e vogla t’ju shpërqendrojnë shumë, përqendrohuni në aftësinë tuaj për t’u përshtatur dhe për të kërkuar ekuilibrin e brendshëm për të lundruar më mirë në ulje-ngritjet.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanël! Le ta dëgjojmë, mund të ndiheni sikur diçka në dashuri po përpiqet të ngrihet, ndoshta është koha të rishikoni strategjitë tuaja të miqësisë? Në punë duket se keni vendosmërinë e duhur për të përballuar sfida të reja. Pavarësisht kësaj, qindarkat mund të jenë pak të trembur për t’u paraqitur. Mbani energjinë tuaj të lartë, do t’ju duhet shumë përpjekje, veçanërisht kur bëhet fjalë për financat tuaja!

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket sikur qielli ka disa sfida për ju, por asgjë të pakapërcyeshme. Në fushën e dashurisë mund të ndiheni paksa statikë, ndërsa jeni në punë… le të themi se ka ardhur koha të përveshni mëngët! Fati nuk është saktësisht në anën tuaj për momentin, ndaj kini kujdes për hapat e ardhshëm. A kërkojnë financat vëmendje dhe energji shtesë? Mund të jetë më mirë, përpiquni të pushoni kur të mundeni.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Hej Peshore, duket sikur universi ka vendosur të luajë ping-pong me fatin tuaj. Jini të përgatitur për një lloj slitë emocionale dhe mbani një sy në financat tuaja, mund të ketë disa lëkundje përpara. Dashuria është një fushë e minuar tani, kështu që vazhdoni me kujdes. Në punë? Epo, le të themi se nuk është koha për rreziqe të panevojshme. Relaksohuni dhe përpiquni të mbani energjinë tuaj.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, ka disa emocione interesante që qarkullojnë. Nuk është se yjet ju dëshirojnë të sëmurë, por mund të ndjeni pak tension në dashuri dhe financa. Në punë, megjithatë, duket se ka një farë stabiliteti, nuk ka slitë për ju atje! Energjia juaj? Epo, le të themi se nuk do të vraponi maratonë së shpejti. Mbani një sy në ekuilibrin tuaj të brendshëm: merrni momentet tuaja zen.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur qielli ka një përzierje lajmesh për ju. Jo gjithçka janë trëndafila dhe lule, por jo vetëm retë në horizont. Ju këshilloj të mbani sytë hapur në dashuri, mund të ketë disa pengesa. Në punë gjërat mbeten të qëndrueshme, asnjë lajm nuk është lajm i mirë! Energjia juaj luhatet, ndaj mundohuni ta menaxhoni sa më mirë. Duke folur për financat… epo, le të themi se mund të ia vlen të shtrëngoni rripin për momentin.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Bricjapit

Bricjapë, po ndjeni disa dridhje të përziera kohët e fundit, apo jo? Mund të jetë koha t’i kushtoni vëmendje financave tuaja, t’i mbani nën kontroll. Në dashuri dhe punë ka sfida që kërkojnë durim. Fati nuk është në të mirën e tij, por dijeni se energjia luhatet: përdorni atë me mençuri kur ju paraqitet.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Ujorit

Pra, Ujori, tingëllon sikur ka disa emocione interesante për ju. Mund të vëreni ndryshime në ekuilibrin dhe energjinë tuaj të brendshme – mund të jetë pak lart e poshtë, kështu që merrni kohën tuaj për të rimbushur bateritë tuaja. Për sa i përket financave dhe punës… le të themi se ka ardhur koha t’i kushtoni vëmendje detajeve. Dashuria? Epo, mos prisni fishekzjarre çdo ditë, por ka mundësi nëse jeni të gatshëm të punoni në të.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Peshqve

Peshq, duket se yjet janë pak kapriçioz së fundmi. Ju mund të mendoni se në disa fusha të jetës jeni në një xhiro të çuditshme. Ndërsa dashuria mund t’ju japë disa dhimbje koke të papritura, në horizont shfaqen xixëllime të gjeniut të pastër krijues. Shëndeti është një slitë rul: kujdesuni për veten! Në punë qëndroni të qetë dhe ecni përpara me vendosmëri por pa nxitim. Mos harroni, ekuilibri i brendshëm rafinohet në ujërat e qeta.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 2

blank

HOROSKOPI E MARTË 28 NËNTOR 2023

Horoskopi i Dashit

Deshë, duket sikur ka disa ulje-ngritje në udhëtimin tuaj astral. Në dashuri mund të ndiheni sikur jeni në një karusel, me shkëndija momentale dhe më pas… asgjë. Në punë, qëndroni në rrugën e duhur edhe nëse universi nuk duket se po vozitë përkrah jush. Fat? Është si mot i çmendur: sillni një ombrellë! Financat po kërcejnë harresë, kujdes mos u ulni shumë. Po energjia juaj? Mund të jetë koha e duhur për atë pushim shtesë për kafe.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Demit

Hej Dema, duket se yjet kanë një përzierje drite për ju. Nuk është realisht koha për të synuar xhekpotin, por nuk është koha as të mbylleni në shtëpi. Disa gjëra po shkojnë mjaft mirë, ndërsa të tjerat… le të themi se mund të jetë e dobishme të mbani në dorë një busull emocionale. A mund të kërkojë dashuria pak më shumë durim se zakonisht dhe në punë? Mbaje atë kokë të vështirë në avantazhin tënd!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Kështu, Binjakë, duket se yjet kanë vendosur të luajnë ping-pong me jetën tuaj së fundmi. Ka disa emocione pozitive në lidhje me dashurinë, ndoshta një flakë e re në horizont ose një entuziazëm i rinovuar në marrëdhëniet ekzistuese. Por kujdes me financat, mund të ketë një ose dy shpenzime të papritura që do t’ju detyrojnë të shtrëngoni rripin. Um… me energji, le të themi se nuk është koha për të vrapuar në maratonë, bëni pushimet tuaja.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Hej Gaforre, duket sikur po vijnë disa turbulenca në frontin tuaj shëndetësor, ndaj mos e neglizhoni. Nga ana tjetër, yjet sugjerojnë se mund të jeni në një fazë krijuese mjaft interesante, përdorni këtë valë për t’u shprehur. Në dashuri dhe karrierë… epo, le të themi se është koha të përveshni mëngët dhe të punoni shumë pa pritur mrekulli nga qielli.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Luanit

Të dashur Luanë, kohët e fundit mund të ndiheni sikur jeni në një slitë emocionale. Mos harroni se dashuria mund të jetë e ndërlikuar, por mos lejoni që turbulencat e vogla t’ju largojnë nga tabloja e madhe. Në punë, është koha të qëndroni të qetë dhe të vazhdoni me kujdes. Energjia juaj duket se luhatet më shumë se zakonisht, përpiquni të mbani një ritëm të qëndrueshëm. Dhe tregohuni të kujdesshëm me financat, mund të keni disa surpriza.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket se kohët e fundit kozmosi ka vendosur të luajë ping-pong me energjitë tuaja. Puna mund të paraqesë disa sfida të papritura, por mos lejoni që kjo t’ju demoralizojë. Në planin financiar, ndoshta ka ardhur koha të tregoheni pak më të kujdesshëm me blerjet impulsive. Në dashuri… epo, le të themi se universi ka pasur kohë më të mira për zemrat e vetmuara dhe pasionante.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, duket sikur po kaloni një kohë… le të themi “interesante”. Përputhshmëria me të tjerët është pak e tillë, ndaj mos prisni serenata nën ballkon. Përshtatshmëria? Ju jeni pak a shumë atje, mund të jetë më keq. Në punë mund të ndjeni nevojën për një pauzë ekstra të gjatë kafeje, merrni nëse keni nevojë! Për sa i përket shëndetit dhe financave, pa alarm, por kini një sy si buxhetin ashtu edhe peshoren (po, lojë e fjalëve). Mbani mend: ndonjëherë edhe energjia kalon në modalitetin e kursimit të energjisë.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Akrepit

Hej, Akrepë! Duket sikur yjet duan të shkaktojnë zemërim. Prisni disa goditje financiare dhe mbani një profil të ulët për të shmangur pengesat. Në dashuri, mund ta gjeni veten duke lundruar në ujëra të qeta, por mos e humbni vigjilencën. Fat? Do të jetë si ruleta ruse: përgatituni për më të mirën dhe shpresoni për më të keqen. Ka sfida për t’u përballur në punë, përdorni energjinë tuaj me mençuri!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur yjet po luajnë pak me ju kohët e fundit. Në dashuri mund ta gjeni veten në një karusel me ulje-ngritje, ndaj mbajeni fort! Në punë, përpiquni të mos i humbni qëndrimet tuaja: ka ditë më të mira në horizont. Fat? Epo, është si moti në pranverë: i paparashikueshëm. Mbani gjithashtu një sy në financat tuaja, menaxhoni ato me mençuri për të shmangur surprizat e padëshiruara. Energjia luhatet, por mbani mend se ngadalësimi herë pas here ndihmon për të rikalibruar.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Përshëndetje Bricjapë! Pra, pa u rrahur shumë rreth shkurret, tingëllon sikur ka disa sfida përpara për ju. Jo çdo gjë është perfekte, por mos u shqetësoni shumë. Në dashuri mund të gjeni disa pengesa, ndërsa në punë gjërat janë mjaft neutrale – pa maja apo rënie katastrofike. Fat? Epo, le të themi se nuk është asi juaj në vrimë për momentin. Në planin financiar jeni duke ecur në litar: kujdes të mos e mbiekuilibroni veten! Energjia luhatet: menaxhojeni me mençuri.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket se kohët e fundit yjet janë pak me temperament. Ju mund të ndjeni dashurinë në ajër, por karriera juaj nuk është në të mirën e saj. Energjitë tuaja janë mesatare, kështu që asgjë nuk është shumë rraskapitëse për ju. Nga pikëpamja financiare, mund të ketë disa lëkundje dhe fat… mirë le të themi se nuk duhet të mbështeteni vetëm tek kjo!

Dashuria: 4
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Peshq, duket se yjet kanë në pritje për ju disa ulje-ngritje. Disa valë mund të trazojnë detin tuaj emocional, por mbani mend: jo të gjitha stuhitë dëmtojnë. Në sferën emocionale dhe ekonomike ka sinjale kontradiktore, lundroni me kujdes. Energjia vjen në faza të alternuara, kështu që dëgjoni trupin tuaj përpara se të kaloni në maratonat e jetës. Në punë? Ju mund të ndiheni sikur po notoni kundër rrymës, por aftësia juaj për t’u përshtatur do t’ju ndihmojë të gjeni rrymën e duhur.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

blank

HOROSKOPI I JAVËS 27 NËNTOR – 3 DHJETOR 2023

Horoskopi i Dashit

Përshëndetje Deshë, duket sikur yjet kanë në pritje disa ulje dhe ngritje për ju. Në dashuri mund të gjeni disa lëkundje, ndërsa në punë nuk ju mungojnë energjitë por kujdes që të mos digjni të gjitha burimet tuaja. Pasuri? Epo, le të themi se është më mirë të mos mbështetemi vetëm në këtë. Financat kërkojnë një sy kritik dhe maturi. Duke folur energjikisht ju jeni një bombë, por përpiquni të ruani ekuilibrin.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

 

Horoskopi i Demit

Pra, Dema, duket se kjo periudhë është paksa slitë. Pajtueshmëria dhe dashuria janë në një moment delikat, merrni kohën tuaj përpara se të bëni lëvizje të rrezikshme. Mund të ketë ndryshime në punë: qëndroni vigjilentë. Fati nuk është në anën tuaj, ndaj është më mirë të shmangni rreziqet e panevojshme, sidomos në financat. Energjia luhatet, përpiquni të gjeni ekuilibrin me aktivitete relaksuese.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakët! Në këtë moment të jetës suaj mund të ndiheni pak… si të them, jashtë fazës? Nuk është e mirë për financat tuaja dhe shëndeti juaj mund t’ju shkaktojë disa dhimbje koke. Por, e dini çfarë? Jeni plot energji krijuese që do t’ju bëjë të dalloheni në punë. Dhe në dashuri? Mund të ketë disa surpriza, jo të gjitha të këndshme, por hej, aventura është pjesë e lojës!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Gaforres

Hej, Gaforre! Duket se kohët e fundit ekuilibri i brendshëm është paksa i zbehur. Nuk është më e mira, por hej, nuk mund të qëndroni gjithmonë në krye. Nga ana tjetër, energjia juaj është e ngarkuar mjaftueshëm për të përballuar atë që vjen. Dashuria? Epo, le të themi se mund të ketë disa surpriza gjatë rrugës (merreni në mënyrë filozofike). Në punë, mbajini sytë hapur, mund të gjeni disa mundësi interesante për të kapur!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Luanit

Hej Luanë, duket se kohët e fundit yjet kanë vendosur disa guralecë në këpucën tuaj, veçanërisht në vendin e punës. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një sharrë emocionale, ndaj përpiquni të mos humbni ekuilibrin. Lajmi i mirë? Njëfarë fati mund të trokasë në derën tuaj kur nuk e prisni. Në dashuri, mbani mend: komunikimi është gjithçka!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej, Virgjëresha! Duket se universi ka përgatitur një përzierje magjepsëse për ju. Në financë mund të ndjeni nevojën për të shtrënguar rripin, por mos u dëshpëroni, sfidat janë thjesht mundësi të maskuara. Dashuria është… epo, le të themi aq komplekse sa një serial televiziv me shumë kthesa të plota. Në punë? Jini gati për të luajtur të gjitha letrat tuaja më të mira. Dhe mbani mend: edhe nëse fati duket se ka shkuar me pushime pa ju paralajmëruar, ju ende keni energji për të kursyer!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 5

Horoskopi i Peshores

Peshore, kjo mund të mos jetë epoka juaj e artë për sa i përket financave dhe shëndetit, ndaj mbajini larg teprimeve dhe kini kujdes nga shpenzimet e panevojshme. Në dashuri, megjithatë, duket se ka një dritë në fund të tunelit. Ka sfida në punë, por asgjë nuk mund ta përballoni me diplomacinë tuaj të zakonshme. Energjia luhatet, përpiquni të ruani një ekuilibër.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Pra, Shigjetar, duket se qielli ju ka vënë në një situatë paksa luhatëse së fundmi. Në planin e dashurisë mund të gjeni disa pengesa, ndërsa në punë gjërat shkojnë me autopilot. Fati nuk është saktësisht në anën tuaj, ndaj mos u mbështetni te Lady Luck për kthesa të mëdha. Financat janë të qëndrueshme, asnjë slitë për ju! Dhe energjia? Mund të jetë më mirë por mund të jetë edhe më keq.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Bricjapit

Hej, Bricjap! Duket se yjet kanë qenë pak lart e poshtë për ju kohët e fundit. Prisni disa pengesa në punë dhe tregohuni të kujdesshëm me financat. Fat? Nuk është gjëja jote tani. Por dashuria mund t’ju sjellë disa surpriza të këndshme, ndaj mos e mbyllni veten. Po energjia juaj? Le të themi se keni pasur më mirë, por asgjë që nuk mund të përmirësohet me një pushim të mirë!

Dashuria: 4
Puna: 1
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujori, më duket se financat mund t’ju shkaktojnë dhimbje koke, por mos e shqetësoni shumë trurin. Dashuria duket premtuese, ndoshta është koha për t’u hapur pak më shumë. Energjia juaj luhatet si pritja Wi-Fi: është aty, por ndonjëherë zhduket. Në punë, mbani ritmin dhe do të shihni përparim të ngadaltë por të sigurt. Mos harroni se fati i vërtetë është ai që ndërtoni me duart tuaja të vogla.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Pra, Peshq, duket sikur universi po luan me ty së fundmi. Ndërsa disa gjëra bien në vend si një enigmë e përsosur, të tjera mund t’ju bëjnë të ngrini hundën lart. Dashuria dhe karriera janë në një luhatje të ngritjeve dhe uljeve, por mbani mend: fati është një rrotë që nuk ndalet kurrë së rrotulluari. Mbani ekuilibrin tuaj të brendshëm legjendar për të lundruar në këto ujëra të rrëmujshëm.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 3

blank

HOROSKOPI E HËNË 27 NËNTOR 2023

DASHI **

Familja kërkon dialog, por prania e veshëve kureshtarë komplikon gjithçka. Më mirë të mos flasim për interesa personale para të tjerëve! Priten disa surpriza të këndshme në fushën financiare, por mos u lidhni shumë me letrat aktuale.

DEMI***

Numëroni në favoret e Hënës për të jetuar ditën e parë të javës me stil. Askush nuk do t’ju ndalojë të jetoni marrëdhënien tuaj romantike me intensitet. Në fushën profesionale, idetë e minutës së fundit nuk ka gjasa të jenë më të mirat.

BINJAKËT***

Besoni partnerit tuaj për të rifituar ekuilibrin emocional që keni humbur kohët e fundit. Qetësia e marrëdhënies suaj mund t’ju ndihmojë vetëm të kundërshtoni uljet dhe ngritjet në humorin tuaj që ju kanë penguar të realizoni projektet tuaja.

GAFORRJA **

Lëreni mënjanë drojën dhe hutimin tuaj dhe deklarojuni personit për të cilin keni rënë kokë e këmbë dhe që ju ngroh zemrën: ai nuk pret asgjë tjetër! Kur përballeni me një intervistë pune, ji vetvetja: do të jetë arma fituese!

LUANI **

Sheshi në shenjë, Hëna nga sot në Demi ju ngarkon me tension dhe nervozizëm. Mos lejoni që të mbingarkoheni nga problemet e rreme: përpiquni të jeni objektiv në vlerësimet tuaja. Situata sentimentale do mbetet konfuze dhe do jetë e vështirë për ta rikthyer në rrugën e duhur.

VIRGJËRESHA**

Ju mund të shikoni miqësi të gëzueshme dhe marrëdhënie romantike në horizont, të cilat janë shumë të rëndësishme për të ardhmen tuaj! Do të keni ide të reja dhe interesante për rritjen tuaj profesionale: kërkoni aleatë të rinj për t’i vënë ato në praktikë.

PESHORJA **

Në dashuri, një zhgënjim i vogël do të testojë ndjenjat tuaja: është koha e duhur për të rishqyrtuar të gjithë historinë dhe për të kuptuar se sa rëndësi ka për ju. Në punë, mos e lini veten të lëndoheni nga njerëz që nuk respektojnë dhe shikoni të ardhmen me qetësi!

AKREPI **

Sigurohuni që edhe të tjerët të gjejnë pak hapësirë ​​dhe disponueshmëri për të shprehur shijet e tyre, veçanërisht nëse diskutojmë zgjedhje që lidhen me një aktivitet të përbashkët. Dikush do të kundërshtojë hapur zgjedhjen tuaj.

SHIGJETARI***

Dielli shkëlqen në punë, duke ju ofruar mundësi të shkëlqyera për të kapur shpejt. Retë në pamje, megjithatë, në çështjet e zemrës, ku Afërdita do të nënkuptojë tension dhe xhelozi. Gjithçka do zgjidhet me një darkë romantike, ndoshta e ndjekur nga një natë pasioni.

BRICJAPI**

Ndër planetët e paktë që ju mbështesin hapur, Mërkuri garanton mbarëvajtjen e çështjeve profesionale dhe ju jep siguri.
Afërdita e pafavorshme ju bën të paaftë për të përmbushur nevojat e partnerit tuaj. Për beqarët do ketë histori të shkurtra dhe të pakërkueshme.

UJORI**

Fati duket se troket në derën tuaj dhe ju fton të guxoni pak. Kërkoni këshilla nga një ekspert se si t’i investoni paratë tuaja: ajo që mbillni sot do të japë fryte të mira në të ardhmen. Në mbrëmje, sidomos për ata që janë vetëm, do ketë një takim të bukur.

PESHK **

Nëse dëshironi të shmangni shqetësimet e pakëndshme në punë, jini të saktë, të përpiktë dhe të organizuar si kurrë më parë. Disa përleshje të vogla mes jush dhe të dashurit tuaj mund të mos dëmtojnë aspak dhe t’ju detyrojnë të rrisni vëmendjen ndaj njëri-tjetrit.


Send this to a friend