VOAL

VOAL

HOROSKOPI 25 KORRIK 2016

July 25, 2016

Komentet

HOROSKOPI E SHTUNË 13 PRILL 2024

DASHI **

Një ditë për të jetuar mes të tjerëve. Pranoni bashkëpunimin dhe ndihmën e më shumë njerëzve: nuk është koha për të bërë gjithçka vetëm, kërkoni aleatë të rinj. Mbani parasysh se do të keni ndihmën e Mërkurit dhe jeta juaj do të rrjedhë në drejtimin e duhur.

DEMI**

Jupiteri në shenjën tuaj do t’ju bëjë të arsyeshëm në shkallën e duhur. Prandaj duhet të përpiqeni gjithmonë ta mbani gjallë dialogun në mënyrë harmonike me partnerin, në mënyrë që marrëdhënia juaj të mos kthehet në një burg plot keqkuptime.

BINJAKËT**

Hëna në shenjën tuaj do të lëvizë ditën tuaj. Nuk do t’ju mungojnë idetë dhe nëse keni guximin t’i ndani me të tjerët, ato do të japin fryte të mira. Zgjidh nyjet e fundit që të lidhin me një histori të përfunduar.

GAFORRJA***

Do të kuptoni se keni nevojë për më shumë dashuri dhe se dëshironi të ndiheni si objekt i interesit të dikujt. Kjo do të çlirojë një pasion të furishëm tek beqarët; për ata që janë në çift, megjithatë, do të jetë një e enjte me harmoni të madhe.

LUANI***

Do të bëni njohje interesante që do të jenë të dobishme edhe në profesionin tuaj dhe do t’ju hapin horizonte të reja. Ndër surprizat e ndryshme që mund t’ju rezervojë një udhëtim jashtë qytetit, do të jetë ajo e një atraksioni fatal, të favorizuar nga Hëna në trinë.

VIRGJËRESHA**

Mos lejoni që të ndikoheni as nga Hëna negative dhe as nga gjykimi i familjarëve tuaj që janë të vendosur të pengojnë realizimin e një projekti që ju intereson shumë. Sektori emocional është shumë më i mirë: do të jeni në gjendje t’i shprehni ndjenjat tuaja më të thella të dashurit tuaj.

PESHORJA **

Ju pret një ditë me dy tehe. Ata që janë të prirur për të shkelur do të përballen me rrethana që nuk e lejojnë fare, ndërsa ata që kanë vapë më pak intensive do të kenë një fundjavë më relaksuese. Mos abuzoni me dialektikën në dashuri!

AKREPI **

Një rrethanë e rastësishme do t’ju bëjë të hutuar dhe të pasigurt, deri në atë pikë sa të shtyni shumicën e vendimeve dhe të ktheheni vazhdimisht te ato pak që keni arritur të merrni. Një fjalë e tepërt mund të shkaktojë fërkime me një mik të vjetër.

SHIGJETARI*

Nëse keni të bëni me të afërmit, do t’ju duhet të përballeni me një diskutim të papritur dhe të pakëndshëm. Sidomos nëse pika në fjalë ka të bëjë me punën apo paratë, mos i fshihni qëllimet dhe nevojat tuaja reale pas “smoke screen” klasik.

BRICJAPI***

Jeni të ringjallur, gjithçka po shkon mirë dhe rezultatet nuk mungojnë. Miqtë do t’ju tregojnë se janë gjithmonë pranë jush dhe nëse është e nevojshme, gjithashtu të gatshëm t’ju japin një dorë, duke ju bërë të ndiheni një lehtësim të madh. Gëzuar ndarjen e projekteve me të dashurit tuaj!

UJORI**

Jo gjithmonë gjërat do të ecin mirë, sidomos këtë të shtunë. Reagoni filozofikisht ndaj një takimi të humbur ose një ngjarjeje të papritur familjare. Emocionalisht do jeni pak të pakënaqur por, për fat, kjo atmosferë nuk do të zgjasë shumë.

PESHQIT **

Një punë në grup që ju shqetëson do të ketë rezultate më të mira se sa pritej. Nëse arrini të mos bëheni autoritar me ata që duhet të bashkëpunojnë me ju, do të keni mundësinë të merrni një rezultat të mirë. Në dashuri nuk do të mungojnë lufta, por kjo sigurisht që nuk do t’ju trembë.

HOROSKOPI E PREMTE 12 PRILL 2024

DASHI **

Është një kohë për nderime, dafina dhe pushtime: Marsi kalon tranzit në shenjën tuaj, duke ju mbytur me shumë energji dhe një frymë mahnitëse iniciative që do t’ju shtyjë të guxoni gjithnjë e më shumë në sport dhe në jetën tuaj private. Fati do ju ndihmojë por mbi të gjitha besnikëria do të shpërblehet.

DEMI**

Disa aspekte planetare disonante do t’ju japin shumë energji, por jo gjithmonë do t’ju lejojnë ta kontrolloni atë. Nëse kujdeseni për punën tuaj, gjeni kohë për të aplikuar më shumë veten dhe jini më diplomatik me njerëzit përreth jush.

BINJAKËT***

Dita, falë Hënës në shenjë, premton të jetë fitimprurëse nga të gjitha pikëpamjet. Do të ketë takime të reja dhe kontakte të rëndësishme dhe kjo do t’ju lejojë të arrini sukses si në fushën sentimentale ashtu edhe në atë profesionale.

GAFORRJA**

Nuk ju pëlqen më puna juaj dhe keni në plan të ndryshoni. Ka mundësi të ndryshme, por ju jeni pak konfuz kështu që përpara se të nisni një rrugë të re, konsultohuni me një ekspert. Bëjuni një dhuratë të vogël atyre që ju duan për t’i falënderuar për gjithçka që kanë bërë.

LUANI **

Do të pranoni me entuziazëm një sfidë pikante, vetëm për të zbuluar se nuk keni armët e duhura për ta mbajtur atë deri në fund. Tërheqja është e ndaluar, do të ishte e dobët: përpiquni të jeni thjesht vetvetja; yjet parashikojnë një fund surprizë për ju.

VIRGJËRESHA***

Në vendin e punës, planetët premtojnë bashkëpunime të reja dhe fitimprurëse. Dini se si të zgjidhni njerëzit më të përshtatshëm për të përfshirë në projektin tuaj. Nëse jetoni në një marrëdhënie të bazuar në ndjenja të konsoliduara, yjet do t’ju japin një shtysë të re.

PESHORJA **

Një ditë relaksuese dhe e këndshme nuk do të kërkojë asgjë më shumë se një harmoni të mirë me njerëzit që doni më shumë. Pas kësaj, sigurohuni që edhe të tjerët të gjejnë pak hapësirë ​​dhe disponueshmëri për të shprehur shijet e tyre.

AKREPI***

Lëvizni me qetësi dhe mendoni përpara se të merrni vendime të rëndësishme në punë. Ju mund të bëni gabime në kohën dhe vlerësimet, dhe rregullimi i gjërave nuk do të ishte i lehtë. Jeta juaj e dashurisë do të ofrojë më shumë siguri dhe harmoni nga sa keni marrë ditët e fundit.

SHIGJETARI **

Aktivitetet tuaja do të vazhdojnë me një ritëm të shpejtë dhe produktiv. Do të ketë një fazë të përkohshme dekoncentrimi ose vështirësie pas qasjes së adoptuar, atëherë do të rifitoni kontrollin e plotë të iniciativave tuaja.

BRICJAPI**

Miqësia dhe një sens i veçantë humori do t’i bëjnë të gjithë t’ju duan, madje edhe ata që nuk kanë besim. Një person i fuqishëm do ju bëjë një ofertë pune interesante, për të mos u refuzuar. Nëse dashuria nuk shkon siç duhet, miqësia do t’ju japë gëzim të madh.

UJORI**

Ka të ngjarë që këto ditë të keni rënë viktimë e një mashtrimi. Planifikimi i mirë i angazhimeve që ju presin do t’ju ndihmojë në ato momente kur improvizimi nuk mjafton. Mundohuni të mos debatoni me partnerin.

PESHQIT **

Yje të ndryshëm sot do të tentojnë të krijojnë konfigurime plot tension si për t’ju vënë në litar dhe për t’ju bërë të humbni durimin. E vetmja rrugë fituese do të jetë ajo e qetësisë së gjithanshme, një cilësi që nuk është e veçantë për ju: por ju provoni gjithsesi!

HOROSKOPI E ENJTE 11 PRILL 2024

DASHI **

Në dashuri me siguri do të thithni një ajër qetësie. Do të ndiheni të animuar nga ndjenja edhe më të forta dhe një dëshirë e shtuar për të komunikuar me partnerin. Nëse jeni beqarë, shkëndija e dashurisë mund të lindë nga një takim.

DEMI**

Yjet janë sërish në anën tuaj dhe do t’ju sjellin racionalitet dhe stabilitet, intuitë dhe dëshirë për risi. Do të varet nga ju që të gjeni ekuilibrin e duhur për t’u çliruar nga rutina dhe për t’i dhënë ngjyrë të re marrëdhënieve që janë bërë gri për shkak të përditshmërisë.

BINJAKËT**

Në këtë ditë, një pengesë rrezikon t’ju vendosë në humor të keq. Për të dhënë më të mirën tuaj, përpiquni ta bëni jetën tuaj të rehatshme: disa rregullime të vogla do të jenë të mjaftueshme për të marrë një mjedis më mikpritës që është më i favorshëm për harmoninë tuaj të brendshme.

GAFORRJA

Ju pret një ditë e qetë, në të cilën gjithçka do të jetë e lehtë dhe e qetë. Shfrytëzojeni rastin për të kaluar disa orë me ata që ju duan, ndoshta jashtë qytetit. Pak pafytyrësi do t’ju lejojë të merrni menjëherë diçka që e dëshironit prej disa kohësh.

LUANI **

Hëna e kundërt do t’ju bëjë kontrast dhe do të kontribuojë në krijimin e një atmosfere nervoze dhe mjaft kërkuese; mos u përfshini në çështje që nuk ju shqetësojnë nga afër. Dashuritë dhe miqësitë do të ndërthuren dhe do të përplasen: qëndroni të qetë!

VIRGJËRESHA **

Një ngjarje befasuese do t’ju bëjë të ndryshoni mendimin tuaj për një person. Do t’i dërgoni një ftesë të këndshme, por ajo nuk do të mund të pranojë për shkak të forcës madhore. Në punë do të gjeni veshë të gatshëm për të dëgjuar projektet tuaja dhe për të investuar disa burime në to.

PESHORJA***

Shqyrtoni propozimet e reja, do të mund të bëni një hap përpara në karrierën tuaj dhe të gjithë do të jenë të kënaqur me ju. Ndikimet e mira astrale do të zgjerojnë harmoninë e çiftit, duke ju dhënë ndjesinë e të qenit vërtet në paqe dhe të aftë për të përballuar çdo situatë.

AKREPI **

Dëshira për të marrë më shumë mund t’ju tradhtojë ata prej jush që kanë një biznes të pavarur dhe t’ju shtyjë të mos vlerësoni siç duhet rreziqet e një operacioni; maturia nuk është pika juaj e fortë, por këtë herë më mirë bëni kujdes.

SHIGJETARI **

Po kaloni një periudhë pavendosmërie dhe keqkuptimi me partnerin, por sot do të keni mundësi të trajtoni këtë temë. Dashuria juaj do të jetë e gatshme t’ju dëgjojë dhe të hedhë dritë mbi dyshimet tuaja. Në profesionin tuaj, mos u shqetësoni për një vonesë të mundshme.

BRICJAPI*

Do të duhet të mbani nën kontroll agresionin i cili mund të jetë përgjegjës për disa lëvizje të gabuara. Edhe ju mund të përfitoni nga kjo ditë për të zgjidhur problemet familjare dhe keqkuptimet që ekzistojnë prej disa kohësh.

UJORI**

Do të hapen rrugë të reja, veçanërisht në fushën emocionale. Fatkeqësisht, do ta kuptoni vetë se nuk jeni mjaft të pjekur për të marrë vendime të rëndësishme. Merrni gjithë kohën që ju nevojitet për të kuptuar atë që dëshironi në të vërtetë.

PESHQIT **

Jeni shumë mendjemëdhenj në vendin e punës dhe ndonjëherë shkelni personalitetin e kolegëve ose punëdhënësve tuaj. Ky defekt i juaji mund të çojë në telashe serioze ndaj kini kujdes. Në dashuri, jini vigjilentë sepse ka një stuhi në horizont.

HOROSKOPI E MËRKURË 10 PRILL 2024

DASHI***

Qetësia dhe pasioni do të jenë brenda mundësive tuaja sot, duke e bërë më të këndshme çdo lloj miqësie apo marrëdhënie pune. Në sferën e dashurisë do të paraqiteni si joshës të aftë për të lindur interesa shumë premtuese në zemrat e të tjerëve.

DEMI**

Hëna do ta bëjë ditën tuaj plot ngjarje, me një sërë shkrepjesh të suksesshme dhe takime të frytshme. Duket se sot fati dëshiron të luajë me ju duke përzier letrat në tavolinë.

BINJAKËT***

Do të keni shoqëri të mrekullueshme me partnerin, duke vibruar në unison si kurrë më parë: harmonia e “sferave qiellore” do të reflektohet në marrëdhënien tuaj në çift, duke krijuar një atmosferë intriguese dhe shumë të veçantë. Në vendin e punës priten ndryshime të shkëlqyera.

GAFORRJA**

Në jetën tuaj në çift do të jeni të prirur të jeni të shqetësuar, të prekshëm dhe gjithmonë do të dëshironi të keni të drejtë, pa dëgjuar as çfarë ka për të thënë partneri juaj. Në vend të kësaj, do t’ju duhet të përfitoni nga dita për të dëgjuar dhe rigjeneruar veten dhe marrëdhënien tuaj emocionale.

LUANI **

Të sigurtë dhe simpatikë, nuk do ta keni të vështirë të tërhiqni personin që doni në rrjetin tuaj. Do të jetë pak më e vështirë për ta bindur atë se keni ndryshuar dhe se ndjenjat tuaja janë të sinqerta. Mbrëmja do jetë argëtuese në shoqërinë e miqve tuaj më të ngushtë, por mos e teproni.

VIRGJËRESHA***

Në fushën e punës do jeni të zënë, por edhe shumë të motivuar nga ajo që mund t’ju ndodhë dhe nga rezultatet që do të arrini. Nëse jeni prej disa kohësh në një lidhje në çift, sot dashuria do gjejë jetë të re, qoftë edhe me ndonjë lajm të papritur.

PESHORJA **

Ju do të jeni në gjendje të përmirësoni anën më të gjerë të karakterit tuaj. Të përthithur nga interesat tuaja të shumta, do të jeni pak të hutuar në shtëpi dhe jo shumë të vëmendshëm ndaj dëshirave të të dashurit tuaj dhe kjo do të ushqejë humor të keq dhe debate budallaqe që zgjidhen lehtësisht.

AKREPI **

Përplasjet dhe keqkuptimet në profesion nuk duhet t’ju thyejnë, por t’ju japin energji për të ecur përpara me guxim. Në marrëdhënien tuaj në çift, shmangni spiunimin e çdo sjelljeje të partnerit, sepse mund të përfundoni duke shkaktuar një alarm të caktuar.

SHIGJETARI **

Në këtë ditë do të shfaqen anët më të mprehta dhe më polemike të karakterit tuaj të vështirë, me kontraste pasuese: ju preferoni qetësinë. Në mbrëmje do ketë një bashkim të çuditshëm mes dashurisë dhe punës për ata që janë ende beqarë.

BRICJAPI**

Falë rezultateve të mira të marra në punë dhe shoqërisë së njerëzve miqësorë, do ta gjeni veten të gëzuar gjatë gjithë ditës. Megjithatë, mos e shfrytëzoni këtë mundësi për ta marrë lehtë një detyrë: mund të arrini rezultate të shkëlqyera, por, padyshim, vetëm me angazhimin e duhur!

UJORI**

Nuk është e lehtë të pajtoheni me të tjerët, sepse rrallë bëni një hap prapa nga idetë tuaja. Mund të përpiqeni të jeni pak më pak të shqetësuar dhe kështu të fitoni disa miq më shumë! Po humbisni kohë të çmuar në punë!

PESHQIT **

Mos nxitoni të zgjidhni situata që ende duhet të ripunohen dhe përdorni një pengesë të detyruar për të studiuar me qetësi strategji të reja. Rruga drejt harmonisë me partnerin do të jetë ajo e disponueshmërisë së zemrës, jo ajo e kritikës.

HOROSKOPI E MARTË 9 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Ah, Dashi! Ka disa dridhje mjaft interesante në këtë kohë kozmike që mund të ndikojnë në jetën tuaj në mënyra të pazakonta. E ndjeni atë energji? Mund të jetë pak me gunga, kështu që përpiquni të mbani ritmin pa u lodhur. Dashuria duket se lundron në ujëra të qeta, por për financat është më mirë të mbani sytë hapur, një shpenzim i papritur mund të trokasë në derë. Në punë, qëndroni të fokusuar dhe mos lejoni shpërqendrimet e vogla të sabotojnë planet tuaja afatgjata.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4
Horoskopi i Demit

Hej Demi, duket sikur gjërat po shkojnë mjaft mirë përsa i përket dashurisë, por mos prisni fishekzjarre çdo ditë, mirë? Në punë mund të ndiheni sikur jeni në një rrugë me pengesa të pafundme, qëndroni aty! Fati është pak i luhatshëm: një ditë je zgjuar dhe tjetra… mirë, le të themi se do të ishte më mirë të mos mbështetesh vetëm te fati i mirë. Financat janë të qëndrueshme, asgjë e bujshme por as flamuj të kuq për të raportuar. Për sa i përket energjisë, përpiquni të ruani ritmin pa e tepruar.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4
Horoskopi i Binjakëve

Hej Binjak, tingëllon sikur universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Përputhshmëria juaj mund të testohet, por mos lejoni që kjo t’ju dekurajojë shumë. Duket se keni një sasi të mirë fati në anën tuaj, përdorni atë në avantazhin tuaj! Në frontin e dashurisë, gjërat mund të jenë më mirë – ndoshta është koha të tërhiqeni dhe të reflektoni? Dhe ja, karriera duket premtuese – mbajini sytë hapur për mundësitë. Mbani veten të ekuilibruar me disa aktivitete rekreative për t’u kujdesur për shëndetin tuaj.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 5
Financat: 2
Energjia: 3
Horoskopi i Gaforres

Hej Gaforre, dëgjo, kjo nuk është koha për të kërcyer nëpër rrathë në dashuri. Ka pak statikë në ajër dhe marrëdhëniet mund t’i keni pak të vështira. Në punë? Mund të jetë më mirë të përqendroheni në atë që tashmë keni në vend që të kërkoni aventura të reja të rrezikshme. Fati juaj po lëkundet tani, kështu që asgjë shumë emocionuese, por as tragjike. Kur bëhet fjalë për financat, mbani një sy në atë portofol! Dhe energjia… le të themi se mund të nxjerrësh vendosmërinë e duhur kur të nevojitet.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3
Horoskopi i Luanit

Hej, Leo! Duket sikur yjet po luajnë ping-pong me fatin tuaj – pak lart e poshtë. Në dashuri mund të gjeni disa pengesa, asgjë të pakapërcyeshme, por kini kujdes nga të papriturat. Mbani fokusin tuaj në punë: ka sfida në horizont që kërkojnë të gjithë energjinë tuaj leonine. Financiarisht? Kushtojini vëmendje detajeve! Dhe për sa i përket energjisë së përgjithshme… mirë, do të keni mjaft zhavor për të trajtuar çdo gjë!

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 4
Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëreshë, duket se yjet kanë përgatitur një përzierje interesante për ju. Përputhshmëria juaj mund të lëkundet si një gjethe në erë, prandaj kini kujdes. Përshtatshmëria dhe cilësia janë fjalë kyçe, do të keni disa ditë ku do të ndiheni si kameleon, të tjera… jo dhe aq. Dashuria është një fushë e minuar, vazhdoni me kujdes! Por mos u shqetësoni, karriera juaj tregon shenja stabiliteti. Shëndeti dhe energjia? Ju mund të dëshironi të investoni në disa vitamina shtesë.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2
Horoskopi i Peshores

Kështu, Bilancino, duket se yjet janë pak kapriçioz së fundmi. Sa për dashurinë, le të themi se nuk është vërtet koha e përrallave të Disney-t, mbajini sytë hapur dhe përdorni kokën. Në punë mund të ndiheni sikur jeni në një maratonë të pafund, por mbani mend: të rezistosh është të fitosh. Fat… hm, mund të jetë më mirë, mos llogaritni shumë te Lady Luck tani për tani. Financat janë të qëndrueshme por pa fishekzjarre, menaxhoni mirë atë që keni dhe gjithçka do shkojë mirë. Energjisë? Mund të lëkundet më shumë se zakonisht, ndaj dëgjoni trupin tuaj!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2
Horoskopi i Akrepit

Hej Akrep, me siguri duket se kohët e fundit universi ka vendosur të luajë pak me ju. Kjo nuk është koha më e mirë për çështjet e zemrës, ndaj merrni pak kohë për të reflektuar përpara se të bëni lëvizje të guximshme. Në punë, mund të ndiheni sikur po vozitni kundër grurit, por mos lejoni që kjo t’ju dëmtojë shpirtin luftarak. Fat? Epo, le të themi se mund të jetë më bujare, por kini kujdes sepse mund t’ju vijë ndonjë surprizë e vogël. Financat janë të qëndrueshme, asgjë emocionuese, por pa alarm. Po energjia juaj? Me pak më shumë relaksim do të rikthehet te yjet.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4
Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetar! Dëgjo, nuk është koha për të vënë bast për të fituar kuaj në dashuri dhe financa. Mbani një profil të ulët atje, yjet sugjerojnë se mund të hasni në disa pengesa. Megjithatë, duket sikur keni një avantazh kur bëhet fjalë për energjinë dhe kreativitetin: përdorni ato në avantazhin tuaj! Në punë? Epo, le të themi se rutina nuk do të të hajë të gjallë… akoma.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4
Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjap! Në këtë periudhë era po fryn në drejtime disi të çuditshme. Unë mendoj se disa gjëra mund të jenë më mirë, por nuk është gjithçka fatkeqësi dhe errësirë, mirë? Ndoshta sfera sentimentale ju bën të ngrini hundën dhe ka ditë më të mira në punë. Fati duket se lëkundet, ndonjëherë lart, ndonjëherë poshtë. Financat? Lëreni mënjanë për ditët me shi! Energjia luhatet: dëgjoni atë trup që keni më shpesh!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3
Horoskopi i Ujorit

Hej, Ujori! Duket sikur universi ka përgatitur disa ulje-ngritje për ju. Mund të ndjeni nevojën për një rikthim në financat, ndërsa shoqërisht jeni një yll në rritje. Ne dashuri? Epo, mund të jetë më mirë, por mund të jetë edhe më keq. Në punë, megjithatë, ka një dridhje të çuditshme, sikur diçka po gatuhet, por nuk është ende gati… kështu që mos u shqetësoni, eh! Dhe mbani mend: pasuria favorizon guximtarët.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5
Horoskopi i Peshqve

Hej, Peshku i Vogël! Jeta është një slitë me ulje dhe ngritje, apo jo? Gjatë kësaj kohe mund të ndjeni se disa gjëra janë më të mira se të tjerat. Ndoshta ka një tension në ajër për sa i përket financave apo karrierës, mos u shqetësoni, keni intuitën për të lundruar edhe në ujëra të rrëmbyeshëm. Dashuria duket e qëndrueshme, por mos merrni asgjë si të mirëqenë, ruajtja e ekuilibrit të duhur të brendshëm do të jetë çelësi. Dhe mbani mend: një aventurë e vogël mund t’i nxisë gjërat!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

HOROSKOPI I JAVËS 8-14 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket sikur yjet kanë pak ulje-ngritje për ju. Në fushën emocionale mund të ndiheni sikur jeni në një karusel: një moment lart, tjetrin poshtë. Në punë? Ndoshta jo gjithçka është ashtu siç duket, qëndroni në këmbë dhe vëzhgoni me kujdes situatën përpara se të bëni lëvizje të rrezikshme. Fati funksionon sipas jush, por mos e lini të udhëheqë çdo zgjedhje tuajën. Financa të qëndrueshme, nuk ka slitë për momentin. Dhe energjia… le të themi se do të keni mjaftueshëm sprint për të përballuar atë që vjen.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Demit

Të dashur Dema, duket se yjet janë pak kapriçioz me ju së fundmi. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një xhiro kur bëhet fjalë për dashurinë dhe financat, një ditë jeni në krye, ditën tjetër… jo aq shumë. Nga ana e punës, ka sfida, por asgjë që nuk mund ta përballoni me kokëfortësinë tuaj tipike. Fati mund të jetë i pakapshëm, ndaj mos u mbështetni ende te Lady Luck. Energjia e luhatshme: Mos harroni të pushoni!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Në këtë periudhë të pacaktuar që na shqetëson, duket se yjet e tu i ngjajnë pak motit të prillit: luhatës. Bëhuni gati për momente sinkronizimi të pastër me ata përreth jush dhe kulme krijuese që do ta bënin Picasso-n ziliqar. Megjithatë, jo gjithçka është rozë, mund të hasni disa dhimbje koke për sa i përket shëndetit apo ekuilibrit të brendshëm, asgjë madhore nëse e prisni. Po energjia juaj? Është si një bateri gjysmë e ngarkuar: funksionon, por mos prisni mrekulli.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Pra, Gaforre. Duket sikur yjet kanë disa ulje-ngritje për ju, por asgjë shumë dramatike. Në dashuri ka disa nuanca interesante që mund të zbulohen, në punë, megjithatë, ndoshta është më mirë të qëndroni të qetë dhe të mos merrni vendime të nxituara. Fati… mirë, le të themi se nuk është koha për të luajtur llotarinë. Financat kërkojnë vëmendje: shikoni ku i vendosni këmbët (dhe paratë). Energjia vjen dhe shkon: përpiquni të dëgjoni trupin tuaj!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanë! Duket se ka një përzierje interesante të ngritjeve dhe uljeve gjatë kësaj kohe. Në dashuri, gjërat mund të jenë paksa të pasigurta, ndaj mbajini sytë hapur dhe zemrën gati për çdo eventualitet. Megjithatë në punë situata është më e qëndrueshme, shfrytëzojeni këtë fazë për të konsoliduar projektet tuaja. Financat kërkojnë vëmendje: shmangni shpenzimet e panevojshme dhe investimet me rrezik. Energjia juaj luhatet, por përpiquni të ruani ritmin!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket sikur universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një xhiro kur bëhet fjalë për jetën tuaj shoqërore, përpiquni të mos lejoni që ajo t’ju hedhë shumë. Në dashuri mund të ketë më pak shkëlqim se zakonisht, por mos u frikësoni! Në punë, qëndroni fleksibël, do të ketë ditë më të mira në horizont. Fati është pak tiranik kohët e fundit, a? Mbani kursimet tuaja sepse financat janë të pasigurta. Sa për energjinë tuaj… mirë, merre me qetësi!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Hej Peshore, duket se universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Ndërsa disa fusha të jetës mund të ndihen sikur po vozisin kundër rrymës, të tjera duket se rrjedhin bukur në favorin tuaj. Jini të përgatitur për të përballuar disa sfida në frontin emocional dhe shpirtëror, por mos harroni se keni burime të fshehura gati për t’u përdorur. Mbani mend: qëndrimi i qetë është atuti juaj!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Akrepit

Hej Akrepë, duket se yjet janë pak me temperament kohët e fundit. Ka disa emocione interesante që qarkullojnë me ju – disa energji të mira që qarkullojnë rreth krijimtarisë dhe anës suaj shpirtërore. Por shikoni financat tuaja, apo jo? Ata mund t’ju sjellin disa telashe nëse nuk jeni të kujdesshëm. Në dashuri mund të ndjeni një ftohje të lehtë, është koha e duhur për të reflektuar për atë që dëshironi vërtet. Në punë… le të themi se duhet të përmbaheni! Dhe fati? Epo, ndoshta nuk është koha për të vënë bast gjithçka në të kuqe.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Shigjetarit

Miq Shigjetarë, duket sikur disa ditë janë të destinuara për të qëndruar nën mbulesë, a? Por mos u shqetësoni, jo gjithçka shkon keq. Ju mund të ndiheni sikur jeni një cicinin më pak i përshtatshëm se zakonisht dhe ndoshta është më mirë të kujdeseni për ato ndryshime të lirshme në portofolin tuaj. Kjo nuk është koha për të luajtur kumar pagesën tuaj në lotari! Në planin e dashurisë mund të ketë disa debate, por asgjë që nuk mund të zgjidhet me një bisedë të mirë. Përsa i përket punës… le të themi se mund ta gjeni veten duke kontrolluar orën disa herë duke shpresuar për orën e lëshimit.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Hej, Bricjapë! Shikoni, qielli po ju dërgon sinjale të përziera. Në dashuri mund të ketë disa tronditje: jini gati për të papriturat. Në punë, karriera juaj duket se po ngec, tani nuk është koha për të pushuar mbi dafinat tuaja. Nga pikëpamja financiare? Le të themi se duhet t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve tuaja pak më mirë. Fati nuk është me të vërtetë në anën tuaj këtë herë, shikoni se ku shkelni (metaforikisht dhe ndryshe). Niveli i energjisë… epo, të paktën kjo duket premtuese!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur ka disa valë konfliktuale që ju prekin. Prisni disa sfida përputhshmërie: jo çdo ndeshje do të jetë një shtrat me trëndafila. Përshtatshmëria juaj është testuar, por ju dini si të lundroni edhe në det të trazuar. Përsa i përket karrierës, mbajeni timonin të qëndrueshëm sepse mund të ketë disa gunga. Në nivel shëndetësor, kujdesuni për veten pa lënë pas dore sinjalet e rëndësishme nga trupi juaj.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Hej ju, Peshq! Nuk është koha për të notuar kundër rrymës. Përputhshmëria juaj me të tjerët duket se është në një fazë delikate, ndaj bëni kujdes të mos bëni valë. Përshtatshmëria mund t’ju shpëtojë në më shumë se një rast dhe mbani mend se ekuilibri i brendshëm shpesh gjendet në gjërat e vogla. Në planin financiar, themi se nuk është koha për të bërë hapin e madh, por jo për t’u fshehur në rërë, për të qëndruar të qetë dhe për të lundruar të sigurt.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 2

HOROSKOPI E HËNË 8 PRILL 2024

DASHI***

Dielli dhe Venusi ende në shenjën tuaj do t’ju bëjnë më të hapur se kurrë ndaj joshjeve të ëmbla të dashurisë. Do të keni një sens të gjashtë të veçantë për ta gjetur veten gjithmonë në kohën e duhur dhe në vendin e duhur, në mënyrë që të takoni personin që ju intereson.

DEMI***

Do ta gjeni veten më praktik dhe më të sigurt se zakonisht. Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni objektivat e duhura dhe do të jeni në gjendje të përfundoni të gjitha detyrat që ju interesojnë në mënyrë të sigurt dhe të shpejtë. Nëse keni fëmijë, nipër ose vëllezër më të vegjël, suksesin e tyre të madh do ta festoni në mbrëmje.

BINJAKËT**

Yjet premtojnë gjallëri, pasion dhe dialog në çift: është koha e duhur për të zgjidhur vështirësitë e marrëdhënies ose për të shmangur rrezikun e monotonisë me imagjinatën dhe komunikimin. Nuk do mungojnë rezultatet pozitive në punë dhe shpërblimet financiare.

GAFORRJA***

Veçanërisht të hapur ndaj kontakteve me jashtë, do të mund të përjetoni emocione të forta me partnerin, duke rinovuar marrëdhënien me freski dhe mençuri. Kënaqësi të mira në fushën e punës, dita do jetë e favorshme sidomos për ndërmarrjen e bizneseve të reja dhe të huaja.

LUANI**

Të angazhuar në organizimin praktik të jetës suaj, nuk do t’i kushtoni vëmendje dinamikës së brendshme, disponimit dhe emocioneve, të cilat përkundrazi mund t’ju pasurojnë. Ju gjithashtu do të prireni të refuzoni kujtimet që duhet të rilexohen në një dritë më të qartë.

VIRGJËRESHA **

Suksesi i një prej nismave tuaja do t’ju autorizojë të formuloni projekte ambicioze. Nëse lidhja juaj në çift funksionon, do jeni shumë pranë parajsës, nëse jeni beqarë ju pret një mbrëmje e jashtëzakonshme e karakterizuar nga aventura të guximshme.

PESHORJA***

Sot planetët do ju shtojnë imagjinatën. Do të keni në dispozicion të gjitha burimet e krijimtarisë dhe sensit estetik. Nëse dikush ndërhyn në jetën tuaj emocionale, sqaroni menjëherë situatën, duke theksuar kufizimet që keni ndërmend të zbatoni.

AKREPI **

Yjet do ju bëjnë të padurueshëm. Nga njëra anë do të prireni t’u jepni substancë dyshimeve dhe frikës që janë fantazma të vërteta të imagjinatës suaj, nga ana tjetër do t’u tregoni “kthetrat tuaja” edhe atyre që ju afrohen me dashamirësi.

SHIGJETARI***

Trajtojeni veten me një ditë pushimi të plotë, larg problemeve të punës. Ndoshta nuk do i keni idetë shumë të qarta, por nga ana tjetër do përjetoni një ditë intriguese dhe romantike në të njëjtën kohë nga pikëpamja emocionale.

BRICJAPI***

Ndryshimet e mundshme të pajustifikuara të humorit mund ta bezdisin partnerin, ndaj nëse nuk ndiheni në formë të mirë, shmangni takimet romantike. Një interes i ri për punë mund t’ju hapë dyert e suksesit: përveshni mëngët dhe së shpejti do t’i shihni rezultatet!

UJORI**

Sot do të jeni më pak tolerantë dhe më pak të kuptueshëm në marrëdhëniet ndërpersonale: nuk do hiqni dorë nga kërkesat tuaja dhe nuk do dëgjoni kërkesat e familjarëve dhe të dashurit tuaj, duke krijuar momente të pashmangshme tensioni. Patjetër që qëndroni të qetë!

PESHQIT **

Neptuni i qëndrueshëm në shenjën tuaj, i penguar nga kundërshtime të ndryshme planetare, do të ndikojë që ta bëjë horizontin paksa të turbullt me ​​shpejtësi në rritje, nga ora në orë. Ndërkohë përpiquni të rikrijoni atmosferën e duhur në dashuri, duke kënaqur dëshirat e partnerit.

HOROSKOPI E DIEL 7 PRILL 2024

DASHI**

Dëshira juaj për të kaluar një ditë në shoqëri të mirë, e nxitur nga kalimet e Marsit dhe Venusit, do t’ju shtyjë të organizoni një shëtitje me miqtë. Beqarët do kenë takime interesante por janë të destinuar të mos kenë asnjë zhvillim në të ardhmen e afërt.

DEMI**

Hëna në Peshq, dinamike dhe qartësisht e favorshme, do të rrisë qëndrimin tuaj të sigurt dhe fitues, edhe nëse këtë herë çmimi për të paguar në këmbim të fitores do të jetë i lartë. Bazojeni çdo marrëdhënie me të tjerët me sinqeritetin më të madh.

BINJAKËT**

Në përgjithësi do të jeni mirë, por do të keni shumë punë për të bërë. Inteligjenca do t’ju lejojë të drejtoni një çështje që deri dje ju shihte në disavantazh nga ana juaj. Qielli blu kur bëhet fjalë për dashurinë.

GAFORRJA**

Kjo ditë festimi do të ofrojë mundësinë e rilidhjes me dikë që nuk e keni harruar kurrë; Megjithatë, mbani vigjilentë dhe sigurohuni që kujtimet e vjetra të mos çojnë në ndonjë surprizë zhgënjyese. Për të pushuar mendjen, gjumi është i dobishëm, por edhe koha e lirë.

LUANI***

Për të gjithë ju do të ketë një konfigurim astral shumë dinamik që do të fillojë një shkëputje të vërtetë me zakone të konsoliduara për t’ju dhënë një pushim të merituar dhe disa lajme interesante. Me partnerin do përjetoni momente intensive sinqeriteti.

VIRGJËRESHA***

Do të jeni në gjendje të shkëlqyer shpirtërore dhe do të jeni në gjendje ta përballoni këtë ditë festive me energji dhe gëzim. Do të jeni të vetëdijshëm për problemet aktuale dhe nuk do të keni ndërmend t’i shpëtoni. Shfrytëzojeni ditën për t’u argëtuar me guximin që ju karakterizon.

PESHORJA***

Kjo e diel do të jetë një pararojë e lajmeve në të gjitha fushat, si emocionale ashtu edhe familjare, do të duhet të falënderoni qiellin sipër jush, i cili sot është pozitiv. Nëse është e mundur, më në fund organizoni një shëtitje me personin e zemrës në një vend romantik dhe të izoluar.

AKREPI **

Do të merrni sinjale shumë të qarta dhe siguruese në lidhje me disa çështje që keni lënë pezull për shkak të hutimit të pazakontë. Do të jetë thelbësore të merrni parasysh portofolin tuaj sepse një vendim për të marrë mund të jetë i shtrenjtë.

SHIGJETARI***

Do të jetë një e diel shumë e favorshme. Një grup astraliteti të gjallë dhe kontrast do të testojë ambiciet tuaja kryesore, por edhe planet tuaja për ditën dhe veçanërisht për mbrëmjen. Takimi me një person që ju tërheq pa fjalë do jetë vendimtar.

BRICJAPI*

Një çështje e vjetër me partnerin do të dalë sërish në sipërfaqe dhe do të përfundojë duke ju bërë të debatoni. Mos lejoni që kjo ditë të kalojë pa gjetur një zgjidhje. Merrni këshilla nga një mik apo i afërm i cili është i besuar nga të dy.

UJORI**

Do të ndiheni të irrituar. Gjithçka do të fillojë me një zgjim të pakëndshëm. Mos i pranoni provokimet dhe reagoni me mençuri ndaj humorit tuaj të keq duke shmangur situatat më të vështira dhe njerëzit që nuk ju pëlqejnë.

PESHQIT **

Nëse diçka nuk ju kënaq në marrëdhëniet me të tjerët, ndryshoni taktikat: mjafton një dozë e kujdesshme vendosmërie dhe mirësjelljeje për të fituar edhe të pamundurën nga të tjerët! Tërheqja e luftës midis Hënës dhe Neptunit kërkon kujdes në rrugë.

HOROSKOPI E SHTUNË 6 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Deshë, duket se yjet kanë përgatitur diçka interesante për ju. Në dashuri mund të gjeni disa pengesa për të kapërcyer, por asgjë të pakapërcyeshme. Ka sfida në punë, por ju dini t’i trajtoni me vendosmëri. Fati… mirë, nuk është vërtet pika juaj e fortë kohët e fundit, mbajini sytë hapur dhe përpiquni të mos i mbështeteni shumë fatit! Kujdes me shpenzimet: Financat kërkojnë pak më shumë kujdes. Energjia shkon në faza të alternuara: ajo kërkon ekuilibër.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Demit

Hej, Dema! Kini parasysh se mund të ndiheni paksa të ulët për sa i përket energjisë dhe kjo mund të reflektohet në shëndetin tuaj. Në punë ka sfida që do të kërkojnë vëmendjen tuaj, ndaj përgatituni të jepni gjithçka. Në dashuri, gjërat duket se po shkojnë mirë, ruajtja e këtij ekuilibri të brendshëm do të jetë thelbësor. Në planin financiar nuk është koha për të kërcyer rrathët, por nuk është koha as për t’u shqetësuar shumë: qëndroni në mes. Fat? Epo, le të themi se nuk është vetëm afër qoshes, por as shumë larg.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 1

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Duket sikur yjet po luajnë pak me ju kohët e fundit. Në dashuri, mund të ndiheni sikur jeni në një varkë në mes të një stuhie, por duroni. Në punë, gjërat duken mjaft standarde: asnjë goditje në horizont. Sa i përket fatit… epo, le të themi se nuk është koha për të luajtur kumar gjithçka në kazino. Financat janë të qëndrueshme, pa ngjitje marramendëse por as rënie të lira. Dhe energjia? Do të keni mjaftueshëm sprint për të përballuar jetën e përditshme pa shumë gogësira.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Gaforres

Hej, Gaforre! Duket sikur jeni gati për të lundruar në disa ujëra mjaft të rrëmbyeshëm. Dashuria mund t’ju shkaktojë disa dhimbje koke dhe financat tuaja kërkojnë vëmendje shtesë – kjo nuk është koha për të bërë shpenzime të mëdha. Në punë qëndroni të qetë, ka sfida për të përballuar por asgjë që nuk mund ta përballoni me pak durim. Energjia juaj? Ajo lëkundet, ndaj dëgjoni trupin tuaj. Dhe mbani mend: herë pas here një ditë e keqe na ndihmon të vlerësojmë të mirat.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Luanit

Luanë, duket sikur universi po luan me ty. Në disa zona mund të ndiheni sikur jeni në majë të një mali, por në të tjera do të ndiheni sikur po ngjitni mure të pjerrëta pa litarë. Energjia juaj është një sharrë dhe financat janë po aq të pasigurta sa moti në pranverë. Puna kërkon durim, për dashurinë, mos prisni sot fishekzjarre.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëreshë, duket se dashuria mund t’ju shkaktojë dhimbje koke, por mos u frikësoni! Në punë mund të ndiheni pak nën mot. Fati juaj është si një karusel: herë lart, ndonjëherë poshtë. Financat? Situata është stabile, pa tronditje. Energjia juaj nuk është në maksimumin e saj, por me pak pushim do të riktheheni të rimbushur!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Peshores

Hej, Peshore! Duket se në këtë periudhë ka ulje-ngritje emocionale për të lundruar me kujdes. Pak paqëndrueshmëri në financat mund t’ju sjellë vështirësi, por mos u shqetësoni, asgjë e pakapërcyeshme. Në dashuri, gjërat mbeten në një vijë mjaft neutrale: as fishekzjarre dhe as stuhi në horizont. Në punë situata është diskrete, thjesht mos lejoni që energjia e luhatshme të ndikojë në performancën tuaj!

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Pra, Shigjetarë, duket sikur disa yje janë pak të lëkundur për ju. Në fushën e dashurisë mund të gjeni disa sfida të vogla por asgjë të pakapërcyeshme. Në punë mbani një profil të ulët: nuk është koha për të bërë lëvizje të guximshme. Fat… mirë, le të themi se mund të luajë fshehurazi me ju, kështu që jo llotari eh! Financat nuk do jene emocionuese por nuk do jene as katastrofike, menaxhojini me mençuri. Më në fund, energjia do të jetë kaq e tillë: gjeni kohë për të rimbushur bateritë tuaja!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, duket se përshtatshmëria nuk është pika juaj e fortë këto ditë, a? Ju mund të ndiheni pak të ngurtë kur gjërat ndryshojnë. Nga ana tjetër, vë bast se krijimtaria juaj po fryn nën sipërfaqe – kështu që lëreni! Në dashuri… epo, le të themi se mund të jetë më mirë të përqendrohesh te vetja tani për tani. Sa i përket punës, ka sinjale të përziera: merrini ato në mënyrë filozofike. Dhe shikoni, ju jeni pothuajse një krijues i sigurt në financa, pikërisht në kuptimin e mençurisë financiare, shpresojmë!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur qielli juaj astral është paksa i një slitë rul kohët e fundit, a? Në disa zona mund të ndiheni në majë të botës, ndërsa në të tjera… epo, le të themi se është më mirë të mbani sytë hapur. Energjia juaj luhatet si dallgët e detit dhe fati duket se luan fshehurazi me ju. Në planin financiar, qëndroni të kujdesshëm, por jo paranojak! Dashuria sjell buzëqeshje të çuditshme, aventura romantike mund të jetë afër qoshes ose nën qilim.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Peshqve

Peshku im, duket se dashuria po luan me ty, por mos lejo që puna të të tërheqë poshtë. Financat? Epo, le të themi se është koha për të hapur atë derrkuc. Fati dhe energjia janë paksa të luhatshme: përpiquni të kapni momentet e duhura.

Dashuria: 4
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

HOROSKOPI E PREMTE 5 PRILL 2024

DASHI**

Mërkuri, në shenjën tuaj, do të marrë aspekte të kundërta nga Hëna. Do të keni shumë emocione, disa të mira, të tjera të papërcaktueshme, të përziera me frikë dhe dyshime. Mos u tërhiqni nga imagjinata juaj sepse do të përfundoni duke humbur në një labirint. Jepini partnerit tuaj më shumë besim!

DEMI**

Me Hënën negative semafori përgjatë rrugës tuaj bëhet i kuq. Një melankoli delikate mund të zvarritet në shumë prej jush: shpreheni me ata që ju duan, do t’i arrini deri në fund. Megjithatë, projektet e punës po ecin në drejtimin e duhur.

BINJAKËT*

Një mosbesim i vogël i shëndetshëm do t’ju ndihmojë të shmangni zhgënjimin në një çështje shumë delikate sot. Ndërkohë, xhelozia do të jetë kurthi në të cilin do të duhet të shmangni me çdo kusht rënien: në fakt mund të komplikojë një situatë ndërpersonale.

GAFORRJA***

Hëna do të favorizojë shenjën tuaj. Kjo do t’ju ndihmojë të qartësoni mendimet tuaja dhe të bëni plane për të ardhmen. Do të jetë gjithashtu koha e duhur për të rregulluar jetën tuaj të dashurisë.

LUANI **

Simpatia që do të jeni në gjendje të ngjallni tek të tjerët do të shumëfishohet nga konfigurimet e favorshme astrale. Shoqërueshmëria dhe dëshira juaj për t’u argëtuar do të rritet; pritet një mbrëmje shumë argëtuese. Do të jetë një kohë e mirë për të pushtuar një pre të bukur dhe të pamundur.

VIRGJËRESHA***

Puna juaj do të jetë fitimprurëse dhe jeta juaj shoqërore do jetë e gëzuar dhe e gjallë: do të keni kontroll mbi çdo situatë dhe do ta drejtoni pikërisht në drejtimin tuaj të preferuar. Nëse është biznes, do të manipuloni me mjeshtëri njerëzit dhe rrethanat për të marrë atë që dëshironi.

PESHORJA***

Qetësia dhe humori i mirë do t’ju lehtësojnë durimin, duke i bërë marrëdhëniet tuaja më të lehta, më të rastësishme dhe të këndshme. Do të jeni në disponimin e duhur për të shkuar dhe për t’u argëtuar me miqtë, për të takuar njerëz të rinj dhe për të rivendosur marrëdhënien tuaj me partnerin në rrugën e duhur.

AKREPI **

Shmangni ngatërresat e panevojshme dhe mbi të gjitha të bëheni të çrregullt ose të pakujdesshëm nga ankthi për të nxituar. Mos përdorni romancën në punë dhe ashpërsinë në dashuri. Në këtë moment, marrëdhënia paksa e çuditshme e dashurisë që keni mund t’ju çojë drejt kësaj!

SHIGJETARI **

Një pauzë për reflektim nuk është kurrë humbje kohe. Nëse ka një bllokim të përkohshëm në një situatë familjare ose në një marrëdhënie që ju intereson, qartësoni me qetësi idetë tuaja! Qielli, megjithatë, është në anën tuaj: sinjalizon mundësi madhështore në punë.

BRICJAPI**

Do të përjetoni sharmin magnetik dhe disi të paqartë të një personi që e keni takuar vetëm së fundmi. Do të ndiheni të lajkatur nga interesi që do të tregojë për ju, por do t’ju duhet të mësoni të “matni veten” me kujdes nëse nuk dëshironi që ai të shfrytëzojë disponueshmërinë tuaj.

UJORI***

Hëna në shenjë do të nxisë interesin për para. Për disa prej jush mund të zhbllokohen situata që do të çojnë në marrëveshje të shkëlqyera ose rikuperim të borxheve të vjetra. Në dashuri nuk mund të përjashtohen surprizat e ëmbla për ata që janë në një lidhje prej kohësh.

PESHQIT**

Venusi do të bëhet gjithnjë e më tërheqës sensualisht për ju, duke sjellë qetësi të rastësishme në jetën tuaj në çift dhe pak më shumë fat. Do kaloni orë të lumtura edhe në rrethin më të madh familjar. Ndoshta një sqarim me partnerin do të jetë i nevojshëm.

HOROSKOPI E ENJTE 4 PRILL 2024

DASHI***

Kjo ditë mund të jetë më e përshtatshme për të rritur cilësitë tuaja dhe për t’ju sjellë më afër qëllimeve tuaja. Me siguri do të shfrytëzoni anën më imagjinative të karakterit tuaj për të përmirësuar nivelin e miqësisë dhe popullaritetit. Sektori sentimental do jetë shumë emocionues!

DEMI**

Do t’ju duhet të analizoni çdo detaj: vetëm në këtë mënyrë nismat tuaja profesionale mund të kurorëzohen me sukses të plotë. Forma juaj fizike nuk do të jetë shumë e kënaqshme dhe disa çështje mund t’ju kërkojnë të punoni më shumë se sa pritej.

BINJAKËT**

Ndikimet e ndryshme disonante astrale ju bëjnë të ndjeshëm, reagues dhe pesimist në të njëjtën kohë. Me pak fjalë, ju duket se jetoni në një lloj apatie të dorëhequr, nga e cila dilni vetëm për të replikuar dhe për të nxjerrë fraza thumbuese. Do të ishte koha për të shqyrtuar ndërgjegjen e dikujt.

GAFORRJA***

Mund të mbështeteni edhe në dashurinë e një miku: do të keni prova të padiskutueshme për këtë kur ai t’ju lejojë të hyni në një sekret që e shqetëson. Në punë nuk duhet të jeni të varur për çështje të parëndësishme, sepse nuk është koha për t’u prekur.

LUANI **

Presioni astral mbetet i lartë. Sektori i afeksioneve dhe marrëdhënieve ndërpersonale tashmë ka filluar të dalë në plan të parë, duke e lënë disi në hije atë të punës. Në fushën emocionale, kushtojini vëmendje tensioneve dhe punoni për t’i ulur ato në minimum.

VIRGJËRESHA **

Sekreti i kësaj dite të gjallë qëndron në mbajtjen e njëfarë impulsiviteti dhe përdorimin e më shumë dinakërisë, aleatit tuaj shumë të vlefshëm, nëse doni të argëtoheni dhe të kënaqeni në momente të këndshme dhe të pafajshme. Lëreni veten me partnerin tuaj, marrëdhënia mund të përfitojë vetëm.

PESHORJA **

Miqësia dhe një sens i veçantë humori do t’i bëjnë të gjithë t’ju duan, madje edhe njerëzit më të vështirë. Nëse dashuria nuk shkon siç duhet, miqësia, përkundrazi, do t’ju japë gëzim të madh.

AKREPI **

Nëse gjithçka shkon mirë në punë, do të hasni disa vështirësi në shtëpi, kryesisht për shkak të përputhshmërisë së dobët të personazheve. Nuk do të mungojnë kritikat, veçanërisht nëse kënaqeni me disa shpenzime të pamenda. Lajm i mirë për studentët.

SHIGJETARI **

Gjithçka ju çon drejt thellimit të një lidhjeje sentimentale që nuk ju bindi shumë në fillim. Nëse e kapërceni mosbesimin tuaj, do të kuptoni se lumturia është një hap larg jush. Në profesionin tuaj, fokusohuni në projekte afatshkurtra.

BRICJAPI**

Planetët që nuk janë shumë të favorshëm sot, sado që evoluojnë me shpejtësi, do t’ju shtyjnë të vini në dyshim një vendim të marrë tashmë, ndoshta për ta ndryshuar atë rrënjësisht. Në mjedisin familjar do ketë konflikt interesi apo mirëkuptimi. Merreni filozofikisht.

UJORI**

Kalimet e Hënës dhe Saturnit nuk premtojnë asgjë të mirë; Për të kufizuar dëmin, përpiquni të mos përfshiheni në çështje që nuk ju shqetësojnë dhe mos mbani anën. Relaksohuni vetëm ose në shoqërinë e njerëzve që ju bëjnë të ndiheni të qetë.

PESHQIT***

Dashuria do të jetë në qendër të ekzistencës suaj, ndërsa Venusi vazhdon të favorizojë këtë aspekt të jetës tuaj. Sot lini mënjanë çdo hobi dhe përkushtohuni për përgatitjen e një takimi romantik, pasdite apo mbrëmje, me të dashurin tuaj.

HOROSKOPI E MËRKURË 3 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Pra, Deshë, duket se kohët e fundit universi po luan me zaret me ju. Në dashuri mund të ndiheni sikur jeni në një varkë pa rrema, por mos u shqetësoni shumë, edhe rrymat kanë një drejtim. Në punë… eh, le të themi se është koha për të nxjerrë në pah atë shpirtin tuaj të famshëm luftarak. Fati? Një yo-yo do të ishte një simbol i shkëlqyeshëm për ta përshkruar atë tani. Financat janë paksa të paqëndrueshme – mbani një sy në to! Dhe sa për energjinë, mirë, ju jeni motori – jepini gaz!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Demit

Hej, Dema! Duket sikur universi e ka lënë në pritje për një moment dashurinë tuaj – mos u frikësoni, është vetëm një fazë. Në punë mund të ndiheni sikur po marshoni në vend, ndoshta është koha për një ndryshim strategjie? Pasuria ju shkel syrin, por mos prisni shira të artë. Financat janë të qëndrueshme: asnjë slitë ekonomike në horizont. Energjia vjen dhe shkon, kështu që merrni momentet tuaja për t’u rimbushur.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Duket sikur disa erëra konfliktuale po fryjnë në drejtimin tuaj. Mos u shqetësoni shumë për pajtueshmërinë dhe financat, ato janë pak të lëkundshme, por asgjë që nuk mund ta përballoni me zgjuarsinë tuaj tipike. Në planin e dashurisë, mund të hasni disa pengesa të papritura, kështu që mbani një sy. Energjia juaj është mesatarisht e lartë: përdorni atë për të balancuar ndjenjën e çekuilibrit të brendshëm që mund t’ju vizitojë herë pas here.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Gaforres

Pra, të dashur Gaforre, duket se yjet i kanë përzier pak kartat për ju. Në dashuri mund të ndiheni sikur jeni në një varkë në mes të detit pa rrema, qetësohuni dhe mos u stresoni shumë. Në punë, është më mirë të mbani sytë hapur: nuk është koha për të luajtur gjithçka në një kartë. Fat? Epo, le të themi se është pak lart e poshtë, nuk ka numra llotarie tani për tani! Shikoni me kujdes se ku i vendosni paratë tuaja, sepse kur bëhet fjalë për financat, do të dëshironi të jeni një magjistar maturie. Energjia shkon çdo ditë tjetër – përpiquni ta merrni atë!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Luanit

Pra, Luanë, yjet kanë një përzierje uljesh dhe ngritjesh për ju. Nuk është koha për të kërcyer në dashuri apo në punë, mbani një linjë më konservatore. Pasuria ju shkel syrin, por mos prisni shira të artë. Kur bëhet fjalë për financat, mund të dëshironi të shikoni pak më me kujdes kursimet tuaja. Energjia luhatet: merreni ashtu siç vjen dhe përpiquni të mbani një ritëm të mirë.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Përshëndetje Virgjëresha! Duket se yjet kanë vendosur të luajnë fshehurazi me ju. Në dashuri mund të hasni disa pengesa por asgjë që nuk mund të kapërcehet me pak fleksibilitet. Në punë, megjithatë, mbani sytë hapur sepse mund të ketë mundësi të papritura. Fati është si moti: i ndryshueshëm, prandaj është më mirë të sillni një ombrellë si masë paraprake. Financat? Kushtojini vëmendje detajeve! Dhe në planin e energjisë… mirë, rezervoni kafen!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Hej, Peshore! Duket sikur universi ka përgatitur disa surpriza të vogla për ju. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një slitë emocionale, por mos u shqetësoni shumë, mirë? Dashuria është një fushë e minuar këtë raund, vazhdoni me kujdes. Në punë… epo, le të themi se mund të jetë koha të përveshni mëngët. Pasuria ju shkel syrin, por me masë. Financat tuaja? Vendosni një buxhet dhe kini kujdes nga ato blerje impulse! Sa i përket energjisë, ruajeni për momentet e duhura.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Hej, Akrepë! Duket se yjet kanë në pritje për ju disa ulje-ngritje. Dashuria mund të jetë duke kaluar nëpër një fazë delikate, merreni filozofikisht. Në punë, megjithatë, ka shenja pozitive: kapeni momentin! Fati është i paqëndrueshëm: mos u mbështetni shumë te Lady Luck, por punoni shumë. Kujdesuni për financat tuaja, menaxhojini ato me kujdes. Më në fund, energjia juaj luhatet – përpiquni të ruani një ekuilibër të mirë.

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Energjia juaj është si një slitë rul kohët e fundit, ndaj kini kujdes nga kthesat. Në dashuri mund të hasni disa gunga, por asgjë që nuk mund ta përballoni me shpirtin tuaj aventurier. Në punë… epo, le të themi se është koha për të nxjerrë në pah atë krijimtarinë e fshehur! Financat? Mbani një sy, nuk janë kritika, por asnjëherë vigjilencë e tepërt.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Bricjapit

Përshëndetje Bricjapë! Duket se yjet kanë përgatitur disa surpriza për ju. Nuk është realisht koha për të kërcyer nga gëzimi, por përsëri, nuk ka nevojë as t’i shkulni flokët. Përputhshmëria me dikë mund të testohet dhe ndoshta energjia juaj do të jetë pak lart e poshtë si një slitë rul. Në punë ju presin sfida, ndaj bëni kujdes të ruani ekuilibrin e zakonshëm të brendshëm. Oh, dhe përpiquni të mbani një sy në financat tuaja: ato mund t’ju bëjnë të vështirë!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Ujorit

Hej, Ujorë! Duket sikur yjet kanë një përzierje sinjalesh për ju. Në dashuri mund të ketë disa pengesa për të kapërcyer, qëndroni të qetë. Në punë prisni sfida por edhe mundësi rritjeje të fshehura mes rreshtave. Fati luhatet: mos u mbështetni tek shanset për sukseset tuaja. Për sa i përket financave, kini parasysh humbjet dhe kërkoni investime të mençura. Dhe energjia? Do të keni ulje-ngritje, ndaj trajtojeni me mençuri!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, duket sikur do të vijnë disa ulje-ngritje. Përputhshmëria juaj mund të kërcasë pak, ndërsa krijimtaria nuk është në kulmin e saj. Në dashuri ka disa re në horizont, ndaj mbajini sytë hapur. Në punë mund të ndiheni sikur po vozitni kundër valës, por mos u shqetësoni! Ndonjëherë edhe lundrimi me pamje mund t’ju çojë atje ku duhet të shkoni. Vetëm mos harroni të ruani ekuilibrin tuaj të brendshëm dhe gjithçka do të bjerë në vend.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2