VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

HOROSKOPI 24 JANAR 2017

By | January 24, 2017
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 12 QERSHOR 2021

Dashi
Kjo ditë që keni përpara do t’ju përshtatet, por nuk duhet të prisni mrekulli. Tani është koha e shërimit. Në javët në vazhdim ju do të rivendosni harmoninë në energjitë tuaja dhe do të rigjeni mënyrën më të mirë të jetesës. Aspekti juaj emocional gjithashtu merr një zgjidhje.
Demi
Ndoshta do të duhet të zgjoheni dhe të bëni më shumë përpjekje se zakonisht për të shpëtuar nga zakonet tuaja të vjetra. Do të befasoheni këndshëm nga ajo që ndodh sot. Energjia planetare e bën një ngjarje, ndoshta të lidhur me karrierën tuaj, në diçka shumë më interesante, pasi zbuloni se dikush në veçanti ju tërheq për shkak të pasionit dhe angazhimit të tij.
Binjakët
Energjia astrale e sotme do të thotë që mund të ketë një diskutim ose një takim të rëndësishëm virtual që ju njofton për praninë e dikujt shumë të veçantë. Sa më shumë përpara dhe të drejtpërdrejtë të jeni në lidhje me idetë tuaja, aq më shumë do t’u bëjë përshtypje të tjerëve.
Gaforrja
Nuk ka kuptim të fshiheni sa i përket një personi të veçantë. Konfigurimi aktual astral nënkupton që ai person është mëse i vendosur për të folur me ju, pasi ai ka një sens të brendshëm që të dy do të shkonit shumë mirë së bashku. Tregoni guxim dhe bëni një hap para. Tani për tani, nuk keni asgjë për të humbur.
Luani
Aspekti aktual e bën jetën tuaj sentimentale shumë më emocionuese dhe aventureske. Ju keni më shumë të ngjarë të takoni një kandidat të përsosur romantik, nëse përfshiheni në çështje që lidhen me botën e akademisë. Filloni të flisni me dikë me të cilin ndjeni atë raport të menjëhershëm. Gjërat mund të përparojnë shpejt nga këtu.
Virgjëresha
Ju nuk mund ta vlerësoni energjinë përreth nëse ndiheni disi dembelë ose të qetë. Aspekti aktual do të thotë që partneri juaj romantik dëshiron veprim. Partneri duhet të ndiejë se po bëni dhe po arrini diçka të dobishme. Prandaj, çohuni nga divani dhe përfshihuni, dilni dhe bëni një aventurë së bashku nëse jeni në gjendje.
Peshorja
Energjitë planetare aktivizojnë jetën tuaj shoqërore në masën që ju të pyesni veten se çfarë po ndodh. Një takim i rastësishëm në internet mund të jetë me fat për sa i përket romancës, megjithëse mund të mos e njihni menjëherë këtë potencial te personi që takoni.
Akrepi
Ju mund të ndjeni se dikush po përpiqet t’ju shtyjë më shpejt në një marrëdhënie. Rreshtimi i planetëve krijon një atmosferë shumë energjike në të cilën ata që janë mjaft të vendosur e kanë të vështirë të durojnë ndonjë pengesë. Sa i përket aspektit financiar, sot mund të hasni në ndonjë vështirësi.
Shigjetari
Energjia e sotme astrale ju bën të veproni dhe të ndjeheni si një milioner. Nëse kohët e fundit keni filluar një marrëdhënie të re, që është ende në atë fazë emocionuese dhe pasionante, atëherë prisni që sot ta rrisni edhe më shumë ritmin. Nëse jeni duke kërkuar romancë, atëherë do ta gjeni kudo.
Bricjapi
Dashuria është e zjarrtë, me energjitë e sotme planetare. Nëse jeni duke biseduar me video me dikë për herë të parë, atëherë të dy do ta dini menjëherë se ajo që keni midis jush është shumë më tepër sesa një çështje e rastësishme. Ju gjithashtu e dini që do të zgjasë shumë më gjatë se disa javë të shkurtra.
Ujori
Ju mund të jeni të ndjeshëm, por edhe këmbëngulës. Valët që keni përjetuar javët e fundit vetëm sa kanë forcuar vendosmërinë tuaj. Sidoqoftë, do të duhet të jeni të kënaqur me këtë periudhë. Javët në vazhdim do të jenë shumë më të qeta. Përdorni kohën për të rimarrë në kontroll jetën tuaj sentimentale.
Peshqit
Ndoshta javët e fundit ju bëjnë përshtypje si një nga periudhat më intensive të këtij viti. Ju me siguri do të pranoni që çdo gjë që lidhet me punët e zemrës ishte e pajisur me një kuptim të thellë dhe të qëndrueshëm. Tani është koha për një pushim fizik dhe psikologjik në mënyrë që t’ju lejojë të integroni plotësisht përvojat tuaja.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 11 QERSHOR 2021

Dashi
Mund të keni dëshirë të ngriheni dhe të largoheni sot nga rrëmuja e përditshme. Ndiqni këtë instinkt dhe filloni ta zbatoni në praktikë. Çelësi për ju tani është të siguroheni që ato që janë filluar të bëhen para se të merreni me gjërat e të tjera.
Demi
Ju mund të zbuloni se keni disa kundërshtime nga njerëzit e tjerë sot, veçanërisht në lidhje me emocionet. Mund të ndiheni të kërcënuar në një farë mënyre. Një qëndrim agresiv mund të jetë duke ju bërë të ndiheni inferior, ose të padenjë për një vëmendje të caktuar.
Binjakët
Ju jeni të mrekullueshëm në ndjekjen e projekteve, por ndoshta jo aq të shkëlqyeshëm në fillimin e tyre. Sot është koha perfekte që ju të provoni se kjo teori është e gabuar. Ekziston një forcë e madhe për t’ju ndihmuar të lëshoni raketën tuaj.
Gaforrja
Vetëvlerësimi juaj është i prirur të jetë mjaft i lartë sot dhe ju mund të ndjeni një zjarr shtesë, duke ju ndihmuar gjatë gjithë ditës. Merrni drejtimin e projekteve, që duket se nuk po shkojnë askund. Nëse doni që puna të bëhet si duhet, mund të duhet ta bëni vetë.
Luani
Mund të ketë pak tension dhe konflikt në botën tuaj sot. Jini të përgatitur për grindje të lehta, që mund të përhapen në fusha të gjithanshme, nëse nuk jeni të kujdesshëm. Mos i merrni gjërat shumë personale! Mendoni për këto mosmarrëveshje si sfida që do t’ju bëjnë më të fortë kur t’i kapërceni ato.
Virgjëresha
Sot mund të përjetoni tension, që mund të jetë e vështirë të kalojë. Ju mund ta keni të vështirë të lidheni me njerëz ose që të ndjeni se tjerët nuk po ju dëgjojnë. Qëndroni mendjehapur ndërsa merreni me të tjerët.
Peshorja
Mundohuni të mos jeni të padurueshëm sot. Kjo mund të jetë një ditë në të cilën ju ndiheni të shqetësuar dhe gjithçka duket se zgjat shumë më tepër sesa do të donit. Provoni më të mirën tuaj për të shkuar me rrjedhën. Cilësia është më e rëndësishme se shpejtësia.
Akrepi
Të luftosh apo të mos luftosh mund të jetë çështja e ditës. Ana juaj e ndjeshme ka të ngjarë të thotë një gjë, ndërsa ana luftarake thotë një tjetër. Kryesorja është që të mos veproni me ngut në asnjë situatë.
Shigjetari
Një fillim i rremë ka të ngjarë të bëjë që ju të skualifikoheni. Energjia aktuale astrale ju inkurajon të visheni për të bërë përshtypje për të dashurin tuaj. Ekziston mundësia për një takim të mrekullueshëm. Bëni një shëtitje buzë detit sot.
Bricjapi
Një situatë romantike në të cilën gjendeni do t’ju zbusë zemrën. Kjo mund të jetë një ditë mjaft produktive për ju nëse i qaseni në mënyrën e duhur. Do të zbuloni se keni një shpërthim energjie të shtuar, që mund t’ju ndihmojë të pushtoni pothuajse çdo detyrë që i vendosni mendjes.
Ujori
Konfigurimi astral i sotëm është ndikimi i përsosur kozmik për një mbrëmje të mrekullueshme romantike me një të dashur. Mund të jetë më së miri të vendosni një lloj mburoje psikike për të mbrojtur veten nga gjendjet shpirtërore të njerëzve të tjerë.
Peshqit
Zemra juaj duhet të ndihet mjaft bujare sot. Ka shumë të ngjarë të ndjeni nevojën për t’i mbajtur të gjithë të buzëqeshur. Kjo ditë ka aspekte të favorshme, që tregojnë se jeni duke kërkuar mënyra për të fituar para. Marrëdhëniet tuaja do të luajnë një rol të rëndësishëm sot.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 10 QERSHOR 2021

Dashi

Hezitimi i fundit nga ana juaj mund t’ju ketë futur papritmas në një detyrim. Mund të duket sikur keni arritur bllokimin dhe zgjedhjet tuaja janë të kufizuara. Në vend që të përpiqeni të bëni një lëvizje tani, mund të duhet të prisni derisa të hiqet pluhuri dhe të mund të shihni përsëri qartë.

Demi

Ka forca të fuqishme që veprojnë tani. Pavarësisht nëse e kuptoni apo jo, ju keni një kontroll të jashtëzakonshëm mbi drejtimin e këtyre energjive. Merrni kontrollin e situatës në vend që të lini dikë tjetër ta bëjë atë për ju. Ju do të zbuloni se njerëzit rreth jush janë mjaft të gatshëm të ecin përpara në cilindo drejtim ku i çoni ju.

Binjakët

Nëse lind konflikt në botën tuaj, duhet të keni parasysh se askush tjetër nuk duhet fajësuar përveç jush. Mbajtja e fokusit tuaj të vendosur në një qëllim është e dobishme, ndërsa përqendroni të gjithë energjinë tuaj drejt kësaj gjëje. Sigurohuni që të vazhdoni të jeni një lojtar i ekipit duke treguar kujdes për njerëzit në krahë.

Gaforrja

Jeta mund të duket si një udhëtim i shkëlqyeshëm me tren. Ju keni dhomën tuaj të vogël që po përpiqeni ta mbani rehat dhe të rregullt. Mjedisi aktual astral mund të nënkuptojë që ju të ngatërroni atë që dikush i afërt po ju thotë ose po përpiqet t’ju përcjellë. Prisni para se të hidheni në ndonjë konkluzion.

Luani

Ju duhet të mësoni një leksion të rëndësishëm në vazhdim. Ndërsa përpiqeni për përsosmëri, mund të keni ndjesinë se asgjë nuk është përfunduar kurrë plotësisht. Mundohuni të mos jeni aq të fortë me veten tuaj. Puna që keni realizuar deri tani është shumë më e mirë sesa shumica që keni përreth.

Virgjëresha

Mos shkoni në drejtimin e gabuar sot nga ndërveprimi intensiv i energjive planetare. Nëse sapo keni filluar një lidhje të re me disa persona për të cilët dini shumë pak, atëherë mund të zbuloni se nuk janë ata që prisnit.

Peshorja

Aspekti aktual në lojë ju jep një mundësi për të parë dikë afër jush në një dritë të re. Problemi i vetëm është që ju mund të duhet të rregulloni idetë tuaja të mëparshme në lidhje me to, pasi këto tani provojnë të jenë diçka si një iluzion. Kjo ju afron në një mënyrë dhe prapëseprapë në një tjetër krijon më shumë distancë.

Akrepi

Mos u shqetësoni nëse nuk jeni mjaft të sigurt se si po përparon marrëdhënia juaj aktuale. Rreshtimi planetar i sotëm do të ndihmojë që të jeni në qendër të vëmendjes së partnerit sot. Intuita ju tregon se ai bën shumë, por megjithatë veprimet e tij për momentin nuk mund të duket se e pasqyrojnë këtë.

Shigjetari

Rreshtimi aktual planetar ju lejon të pretendoni deri në një pikë, por a do t’ju ndihmojë në të vërtetë në situatën tuaj aktuale romantike? Nëse keni ndonjë ide se si sjellja juaj mund të ndryshojë marrëdhënien aktuale, atëherë ndërmerrni veprimet e nevojshme. Duke qenë vetvetja, do të mund të fitoni besimin e të tjerëve.

Bricjapi

Ju mund të jeni në një pozitë të vështirë. Bërja e një zgjedhjeje është shumë e vështirë, kështu që ju kuptoni se më mirë nuk do të duhet ta bëni fare. Sa i përket aspektit financiar, sot parashikohet të jetë një ditë e mbarë.

Ujori

Vetëvlerësimi juaj duhet të jetë i fortë këtë ditë, duke ju ndihmuar të ndërtoni më shumë besim te vetja. Megjithatë, mund të ketë një problem në veprim sot, megjithëse dikush me një perspektivë ekstreme për gjërat papritmas futet në kornizë. Emocionet tuaja mund të lëkunden papritmas nga një person.

Peshqit

Një rreze dielli ka të ngjarë të shkëlqejë mbi ju. Gjërat mund të kenë qenë me re kohët e fundit, duke e bërë më të vështirë për ju të mbani një gjendje pozitive. Lajmet e sotme do të jenë tërheqëse dhe me siguri do të kujtoheni për të gjitha kohët e mira që keni kaluar. Të tjerët mund t’ju shkaktojnë pak stres në punë.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 9 QERSHOR 2021

Dashi

Nëse keni lidhje me ndonjë profesion terapeutik, ju mund të bëni një zbulim të çuditshëm në lidhje me fushën e shëndetit sot. Këtë zbulim nuk do ta gjesh në asnjë libër apo metodologji që ndjek zakonisht. Emocionet nuk janë aq të verbra siç përpiqet shoqëria racionale të na bindë! Ndonjëherë ata na drejtojnë rrugën drejt dijes.

Demi

Ju duhet të bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë tani dhe duhet të keni nerva të forta për të përballuar këtë lodhje. Ju nuk mund të vazhdoni kështu. Në vend që të hiqni dorë nga qëllimet e tua, pse të mos i jepni vetes më shumë kohë për t’i arritur ato?

Binjakët

Sot mund të merrni një kërkesë veçanërisht të ngutshme nga dikush në familje për t’i dhënë kohë ose paratë. Për momentin nuk jeni të gatshëm ta bëni këtë. Nuk do t’i lini emocionet të zgjedhin për ju. Veproni sipas bindjeve tuaja dhe mos i lini të tjerët të ndikojnë në vendimet tuaja!

Gaforrja

Sot duhet të mbroni privatësinë. Mund të detyroheni të bëni një lloj partneriteti me disa njerëz të paskrupullt. Ata do t’ju bëjnë të ndiheni sikur territori juaj po pushtohet, por ajo që nuk dinë është se ju jeni të përgatitur. Nuk është koha kjo që njerëzit t’ju shqetësojnë!

Luani

Sot do të duhet të vendosni rregull në dashuri, edhe pse nuk do të jeni në të njëjtën valë mendimi me partnerin. Pse të mos e përdorni ditën për t’u fokusuar te marrëdhënia? Mbi të gjitha nuk ka asgjë dramatike për faktin se nevojat dhe dëshirat tuaja nuk janë të sinkronizuara.

Virgjëresha

Sot dita mund t’ju duket paksa e mërzitshme. Aspekti sentimental nuk parashikohet shumë i mirë, për shkak të aspektit planetar. Nëse i merrni gjërat me optimizëm, atëherë ndikimi i energjisë pozitive do të sjellë ndryshimin e kërkuar prej jush. Me paratë do të duhet të tregoni kujdes.

Peshorja

Sa irrituese të kuptosh që disa probleme bezdisëse nga e kaluara nuk janë zgjidhur ende. Sot do të keni forcën dhe vetëdijen për t’i zgjidhur këto probleme thjesht duke folur për to. Ironikisht, qortimet e bëra nga partneri juaj janë ato që shkaktojnë ndryshimin e qëndrimit që ju nevojitet.

Akrepi

Do të ishte një kohë e mirë për të dhënë përparësi për atë që vërtet dëshironi të bëni. Jini të kujdesshëm ndaj gjithçkaje që ju shpërqendron. Ju keni një dëshirë kaq të madhe për të jetuar përvoja të jashtëzakonshme. Jepini vetes kohë për t’i përjetuar plotësisht ato! Me partnerin do të kaloni më shumë kohë sot.

Shigjetari

Për disa muaj jeni ndjerë se gjërat po përshpejtohen në jetën tuaj profesionale. Ndoshta disa projekte janë zhvilluar më shpejt sesa keni parashikuar. Ata mund të kenë dalë edhe pak nga kontrolli. Sot duhet ta kuptoni më qartë se çfarë keni bërë deri më tani. Ju mund të zbuloni një surprizë.

Bricjapi

Nëse rastësisht duhet të flisni në publik, besoni se njerëzit do të kënaqen duke ju dëgjuar. Fjalët ju vijnë pa mundim dhe tregoni vetëbesim. I pranoni me dëshirë komplimentet e të tjerëve. Sot jeni shumë energjikë dhe të pandalshëm.

Ujori

Rreshtimi aktual planetar nuk krijon me të vërtetë energjinë e përsosur për t’u njohur me dikë. Ka shumë mundësi që në një mënyrë ose në një tjetër ju do të arrini ta keqkuptoni njëri-tjetrin. Kjo nuk duhet të jetë kështu. Mos e teproni me akuzat e pabaza!

Peshqit

Ju mund të jeni në qendër të vëmendjes në ditët në vijim. Mundohuni të bëni rezistencë, pasi mund të hasni disa pengesa të papritura. Përgjigjja qëndron në marrjen e një qasjeje modeste që nga fillimi. Sa i përket aspektit financiar, ai paraqitet i mirë, gjë që ju lejon të bëni blerjet e nevojshme.

blank

HOROSKOPI E MARTË 8 QERSHOR 2021

Dashi

Mund të jetë e vështirë të merresh me të gjithë informacionin që fluturon përreth jush sot. Mundohuni të mos i merrni gjërat shumë seriozisht, Afrohuni ditës me pasion dhe kujdesuni për çdo punë hetimore që kërkon të bëni. Ka fakte të rëndësishme që vijnë nga burime të papritura.

Demi

Energjia aktuale astrale mund t’ju inkurajojë, mishërimin e përgjegjësisë, për të bërë diçka mjaft të çmendur në lidhje me jetën tuaj romantike. Nëse preferoni të mbani ndjenjën tuaj të dekorit, atëherë mos iu dorëzoni impulseve të verbra – sigurohuni që të mendoni së pari.

Binjakët

Jeni të prirur të ndiheni pak më të egër sot. Ekziston një valë energjie e fuqishme që punon për të forcuar egon dhe vetëbesimin tuaj. Përdoreni këtë nxitje sa më të mirë të aftësive tuaja. Ju do të keni nevojë për të. Ekziston një forcë e fortë, e orientuar drejt fakteve që punon për të luftuar qëllimet tuaja.

Gaforrja

Një taktikë e mirë sot do të ishte kthimi i frikës në motivim për veprim pozitiv. Keni shumë energji në dispozicionin tuaj. Mos e humbni kot. Jini të vetëdijshëm se është një nga ato situatat kur komenti ose fyerja më e vogël mund të shkaktojë një reagim zinxhir. . Njerëzit janë të ngarkuar emocionalisht, prandaj bëni kujdes ku shkelni.

Luani

Ju ka të ngjarë të përballeni me raporte kontradiktore sot. Informacioni mund të jetë i ndotur me emocione, prandaj kini kujdes që të shkoni me zgjedhjen që bërtet më fort. Kini kujdes paralajmërimet e brendshme që merrni. Kjo është një ditë e mirë për të punuar dhe luajtur me pasion.

Virgjëresha

Ju mund të josheni nga premtime fantastike që ofrojnë shpërblime të mrekullueshme. Kujdes nga shumë zile dhe bilbila. Mund të ketë shumë fjalë, por jo shumë veprime. Sa i përket aspektit emocional, gjasat janë që të merrni disa lajme pozitive që kanë të bëjnë me gjetjen e një partneri.

Peshorja

Mos djersitni për gjërat e vogla në marrëdhënien tuaj sot, pasi vëmendja juaj u jepet shumë më mirë çështjeve shumë më të mëdha, më emocionuese dhe padyshim më sfiduese. Ndikimet aktuale planetare mund të tregojnë një bllokim të lehtë. Nëse tregoheni i durueshëm, gjithçka do të shkojë mirë.

Akrepi

Energjitë aktuale astrale mund të tregojnë se dikush me të cilin keni menduar se keni pasur një marrëdhënie të veçantë, ose të paktën një kuptim më të thellë, mund të mos jetë personi që keni menduar. Nëse keni pasur ndonjë prirje romantike ndaj tij, atëherë mbase ky është një bekim tani.

Shigjetari

Tani jeni në një pikë kulmore emocionale, Shigjetar, dhe mund të zbuloni se kundërshtimi i ashpër po ju godet pa ndonjë arsye të qartë. Ekziston një forcë kokëfortë që ju rrethon dhe duhet të jeni të vetëdijshëm se sa më e ngurtë pikëpamja juaj, aq më e vështirë do të jetë për çdo rezolucion.

Bricjapi

Do të ishte e mençur të përvetësonit një ton më serioz se zakonisht. Ju mund të jeni të prirur të thoni fjalë pa kujdes, por njerëzit do t’ju dëgjojnë me vëmendje. Sigurohuni të keni parasysh ato që thoni. Sa i përket aspektit emocional, sot mund të njihni një person shumë interesant.

Ujori

Ju keni ndjeshmërinë për të kuptuar se çfarë po ndodh në çdo situatë sot. Emocionet e fuqishme mund të bien ndesh me mendime jashtëzakonisht të forta. Mirësevini në betejën midis mendjes dhe zemrës! Kuptoni që kjo arenë është e ndezur dhe se forcat rreth jush janë jashtëzakonisht kokëforta.

Peshqit

Bota e fantazisë që keni ndërtuar për veten tuaj është një kënaqësi. Njerëzit kënaqen në të dhe kalojnë një kohë të shkëlqyer. Prania juaj i kënaq njerëzit. Sot, megjithatë, kjo botë mund të kërcënohet nga realitete të ashpra që vijnë në formën e informacionit elektronik. Jini të gatshëm të përballeni me nervozizëm.

blank

HOROSKOPI E HËNË 7 QERSHOR 2021

Dashi
Ngjarjet shoqërore ose aktivitetet në grup mund t’ju vendosin në kontakt me shumë njerëz, miq të ngushtë dhe të njohur të rastësishëm. Një person i ri mund të vijë në jetën tuaj që bën një ndryshim për ju. Mund të dalin çështje për të cilat nuk do të hezitoni të shprehni mendimet tuaja.

Demi
Ju duhet të ndjeheni fizikisht të fortë dhe energjikë sot dhe të gatshëm për të marrë përsipër gjithçka që ju del përpara. Kjo është gjë e mirë, pasi mund t’ju paraqiten disa sfida të fuqishme që sjellin qëllim të ri në jetën tuaj. Çdo gjë që vjen në rrugën tuaj do ta përballoni me vendosmëri.

Binjakët
Pasioni shpirtëror zbutet nga dëshira romantike sot dhe ka të ngjarë të dëshironi t’i ndiqni të dyja. Ndoshta partneri juaj romantik është i prirur shpirtërisht si ju, dhe të dy aspironi për të njëjtat qëllime. Pjesa më e madhe e pasionit që ndjeni ngrihet nga brendësia juaj.

Gaforrja
Nëse jeni aktualisht i përfshirë në një lidhje sentimentale, mund të prisni që marrëdhënia juaj të kalojë në nivelin tjetër të angazhimit. Ju dhe partneri juaj mund të bini dakord të fejoheni ose të caktoni një datë martese. Nëse nuk jeni në një lidhje, prisni lajme pozitive në këtë drejtim.

Luani
Një ftesë për një ngjarje të rëndësishme shoqërore mund të vijë sot. Kjo mund të përfaqësojë një shans për të takuar njerëz të rëndësishëm që mund të përparojnë karrierën tuaj ose që mund të përfshihen në një fushë që ju intereson. Energjia dhe entuziazmi juaj nuk do të humbasë.

Virgjëresha
Një talent i pashfrytëzuar më parë mund të shfaqet sot. Ju mund të vendosni ta trajnoni këtë talent dhe të nxisni një aftësi që mund t’ju ndihmojë për çdo lloj pune që do të bëni. Kjo është padyshim dita për të, pasi duhet të jeni plot energji dhe entuziazëm, të aftë për të marrë përsipër çdo detyrë, sado e frikshme.

Peshorja
Pasioni romantik mund t’ju motivojë të punoni në përmirësimin e pamjes suaj. Ju mund të vendosni të ushtroni, të ndryshoni dietën tuaj dhe të eksperimentoni me stile të reja veshjesh. Gjithashtu ka të ngjarë të prodhoni rezultatet që dëshironi me energjinë dhe entuziazmin që fryn brenda jush sot.

Akrepi
Do të zgjoheni gati për të marrë botën në dorë. Entuziazmi dhe qëllimet do ta mbushin shpirtin tuaj, megjithatë mund të pyesni veten nga vjen, pasi asgjë nuk ka ndryshuar që nga dje. Mos e humbni kohën duke e menduar – shfrytëzojeni! Filloni një projekt. Kjo energji gjenerohet nga thellësia e nënvetëdijes.

Shigjetari
Informacioni i mbledhur nga miqtë mund të bëjë që ju të përqendroheni në një qëllim të ri. Ju mund të keni shumë ide në lidhje me projektet për të cilat doni të kujdeseni dhe sot mund të kuptoni se cili ka përparësinë kryesore. Filloni të lëvizni! Çfarëdo që të zgjidhni të bëni.

Bricjapi
Universi po ju fton të madhëroni vizionin tuaj, Bricjap. Eshtë koha për të parë anën më të madhe, më të mirë, më të përparuar të gjërave. Mos harroni se jeta është një pasqyrë. Ju ka shumë të ngjarë të mos merrni më shumë nga sa shpresoni. Kështu që asgjë nuk ju pengon të ëndërroni.

Ujori
Ju duhet të ndiheni veçanërisht emocionalë sot, duke reaguar me forcë në pothuajse gjithçka që shihni. Shpirtërisht, ju jeni shumë të motivuar dhe dëshironi të dini më shumë mbi aspektit spiritual. Ju mund të dëshironi të bëni një pelegrinazh, ndoshta në një faltore të shenjtë ose në një vend tjetër të shenjtë.

Peshqit
Endrrat dhe vizionet mund të vijnë e të shkojnë sot, ndërsa imazhet pa ndjenja shfaqen në sipërfaqe. Disa nga këto përshtypje mund të përfaqësojnë trauma të vjetra ose fobi që duhen çliruar. Ju gjithashtu mund të merrni frymëzim krijues nga këto perceptime dhe t’i përdorni ato si bazë për projektet artistike.

blank

HOROSKOPI E DIEL 6 QERSHOR 2021

Dashi

Pas rrëmujës emocionale që keni kaluar gjatë javëve të fundit, periudha që fillon sot do të jetë mjaft qetësuese. Ju mund të përfitoni nga këto ujëra të qeta për të rizbuluar harmoninë emocionale dhe për të përmirësuar ekuilibrin e rrjedhës tuaj të energjisë.

Demi

Konfigurimi qiellor flet për një periudhë të re në jetën tuaj sentimentale. A jeni në dijeni të aspekteve që ju bëjnë unik? Nëse jo, meditoni për këtë temë ose pyesni miqtë e ngushtë për të dhënë informacion. Javët e ardhshme do t’ju mësojnë shumë rreth kësaj teme!

Binjaket

Ky është fillimi i një cikli të ri. Do të ketë çështje të reja në rritje gjatë disa ditëve të ardhshme. Ju duhet të rimendoni disa parime të cilat i keni respektuar deri tani në marrëdhëniet tuaja. Pas reflektimit, zbuloni se nuk jeni më dakord me ta.

Gaforrja

Kjo është një ditë e këndshme. Në të vërtetë, aspektet qiellore po parashikojnë që ajo do të jetë mjaft rrezatuese, edhe pse më pak intensive se javën e kaluar. Tani do t’ju duhet të filloni punën duke vendosur qëllime! Po prisnit vetëm këtë moment?

Luani

A jeni në formë për atë që do të ndodhë sot? Aspektet qiellore po paralajmërojnë një cikël të ri që do të mbushet plot me aktivitete, njerëz të rinj dhe perspektiva të reja profesionale. Le të shpresojmë se keni qenë në gjendje të pushoni kohët e fundit.

Virgjëresha

A do të ketë ndryshime për ju javëve të ardhshme. Kjo është gjithmonë pyetja që bën dikush me këtë mjedis planetar që ndryshon. Eshtë tërheqëse të mendosh se mund të udhëtosh në vende ekzotike ose ndoshta të ndryshosh punë dhe të takosh disa njerëz të rinj interesantë.

Peshorja

Një erë e re po fryn në marrëdhëniet tuaja dhe ndoshta nuk do të pendoheni shumë për këtë! Planetët po rreshtohen për të sinjalizuar fillime të reja. Ju do të jeni në gjendje të përfitoni nga reflektimet tuaja të fundit dhe të provoni imazhin tuaj të ri. Ju me siguri nuk do të zhgënjeheni nga rezultatet.

Akrepi

Ju do të jeni të lumtur të kuptoni se dita e sotme përmban farërat e ndryshimit për jetën tuaj të dashurisë. Duke filluar nga sot dhe për muajin tjetër apo më shumë, ka të ngjarë të habiteni nga kthesa e ngjarjeve në marrëdhëniet tuaja me të tjerët.

Shigjetari

Muajin e kaluar mund të keni qenë disi më të shoqërueshëm se zakonisht, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet tuaja emocionale. Por duke filluar nga sot, qëndrimi juaj do të pësojë një ndryshim. Ju ndoshta do të jeni më të qetë dhe më të arsyeshëm.

Bricjapi

Si një person që pëlqen të eksperimentojë me ide të reja dhe të zbulojë njerëz të rinj, ju do të kënaqeni me periudhën që tani po fillon. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të njihni personin ideal që do t’ju bëjë të ndiheni ndryshe.

Ujori

Pikëpamja e përgjithshme e sotme është pozitive për ju. Mos hezitoni të sugjeroni diçka origjinale. Njerëzit që keni përreth do të presin me kënaqësi mendimet tuaja. Në aspektin financiar mund të merrni disa lajme pozitive që mund t’ju nxisin të investoni më shumë.

Peshqit

Po filloni një fazë kushtuar pjesës më të madhe të jetës suaj të dashurisë. Bëjeni këtë kohë plotësisht të përmbushur duke prezantuar ide të reja. Mos lejoni që këto kënaqësi të bëhen bajate. Cikli përpara është jashtëzakonisht i mbara për romancën. Eshtë një kohë e mirë për të bërë një udhëtim.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 5 QERSHOR 2021

Dashi

Përfshihuni në aktivitete sportive dhe evente në natyrë. Një situatë në shtëpinë tuaj mund t’ju kërkojë të dilni dhe të blini diçka me vlerë. Komplikimet e shkaktuara nga ana e familjes së bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të ju shqetësojnë pak. Projektet dhe planet në pritje po lëvizin drejt një formë përfundimtare.

Demi

Natyra juaj fëmijërore do të dalë në sipërfaqe dhe do të jeni në humor të mirë. Sot ju mund të ziheni me dikë të afërt dhe çështjet mund të përshkallëzohen. Anëtarët e familjes do të jenë shumë kërkues ndaj jush. Marrëdhënia juaj romantike mund të vuajë sot.

Binjakët

Do të zbuloni se përfshirja në ndonjë formë të punës vullnetare do t’ju kënaqë emocionalisht. Ekziston një mundësi që ju të mund të grindeni me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj për një çështje parash. Ju mund të merrni një mësim të mirë mbi shpenzimet tuaja ekstravagante dhe mënyrën e jetesës.

Gaforrja

Do të jetë një ditë përgjithësisht e mbarë, ku do të mbizotërojnë buzëqeshja.
Mblidhni paratë dhe mendohuni mirë se kur dhe ku t’i shpenzoni me mençuri, përndryshe mund të pendoheni në ditët në vijim. Kjo do të jetë një ditë e favorshme për përfundimin e punëve në pritje të shtëpisë. Partneri juaj romantik mund t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot.

Luani

Një përmirësim në financat tuaja do t’ju lejojë të përfundoni disa detyrime. Sot, ka shanse që të takoni dikë që do t’ju lërë një përshtypje mjaft të mirë. Në punë, gjërat do jenë në favorin tuaj sot.

Virgjëresha

Dhimbjet trupore dhe problemet e lidhura me stresin nuk mund të përjashtohen. Lajmet për trashëgiminë e pasurisë së paraardhësve do ta lumturojnë të gjithë familjen. Ata që ndërmarrin një pushim të vogël me të dashurit e tyre do të kalojnë një periudhë të paharrueshme.

Peshorja

Angazhimi në aktivitete shoqërore do t’ju falë shumë kënaqësi. Mos dyshoni në besnikërinë e të dashurit/dashurës suaj. Ju do të bëni ndryshime të dobishme në karrierë nëse paraqiteni në një mënyrë profesionale.

Akrepi

Do ta nisni ditën plot energji, por presionet e punës mund të ndikojnë negativisht. Mund të prezantoheni me disa skema të reja financiare sot. Shihni me kujdes avantazhet dhe disavantazhet para se të merrni një vendim. Sot, bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju kthejë në ditët e hershme të dashurisë dhe romancës.

Shigjetari

Nënat e ardhshme të kësaj shenje duhet të jenë mjaft të kujdesshme gjatë ditës së sotme. Të vepruarit sipas pasioneve tuaja romantike mund të provojë të jetë joproduktive për ju sot. Sa i përket aspektit profesional, gjërat do të jenë në favorin tuaj.

Bricjapi

Punët në shtëpi do t’ju zënë pjesën më të madhe të kohës. Dashuria e njëanshme do të tregojë se është e kotë. Mund të merrni një ftesë të rëndësishme nga burime të papritura. Mund të ndiheni të shqetësuar për shkak të bashkëshortit/bashkëshortes suaj sot.

Ujori

Ju mund ta çoni biznesin tuaj në lartësi tjetër sot. Do të merrni kohë të konsiderueshme për të kaluar me miqtë dhe familjen. Jeta juaj e dashurisë do të arrijë në një nivel tjetër të shumëpritur prej jush.

Peshqit

Braktisni çdo qëndrim kokëfortë për të cilin po luftoni së fundmi. Do të jeni më të lumtur për këtë, pasi këto mendime thjesht ju pengojnë. Ndarja e problemeve tuaja me anëtarët e familjes suaj, do ta lehtësojë barrën tuaj.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 4 QERSHOR 2021

Dashi

Dilni me miq të ngushtë, që kuptojnë situatën dhe nevojat tuaja. Sot mund ta keni të vështirë t’i shprehni partnerit/partneres ndjenjat e vërteta. Do të keni pak kohë të lirë, ndaj rekomandohet ta përdorni për t’u çlodhur ose medituar.

Demi

Ndani problemet me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj. Kaloni më shumë kohë me njëri-tjetrin për të rizbuluar dhe rikonfirmuar veten si çift. Planifikoni diçka të veçantë me të gjatë ditës.

Binjakët

Udhëtimet për kënaqësi dhe takimet shoqërore do t’ju bëjnë të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Nuk do të keni shumë durim në punë sot, por bëni kujdes, pasi fjalët e thëna ashpër mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush. Partneri/partnerja juaj do të kërkojë më shumë vëmendje prej jush sot.

Gaforrja

Sot mund të ndiheni të pasigurt. Ata që kanë shpenzuar më shumë para seç duhet, është koha të kuptojnë vlerën e kursimit, pasi mund të paraqitet një nevojë urgjente financiare. Ju mund të jeni të mërzitur për shëndetin e një të afërmeje.

Luani

Merrni parasysh të investoni dhe kurseni paratë që nga sot, përndryshe mund të përballeni me probleme. Dialogu dhe bashkëpunimi i duhur do të përmirësojë marrëdhënien me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj. Bashkëjetesa me të dashurin/dashurën do të ndriçojë jetën tuaj të dashurisë.

Virgjëresha

Një letër me postë do të sjellë lajme të mira për të gjithë familjen. Sot do të rifreskoni një miqësi të vjetër, duke rikujtuar kujtimet e mira. Komunikimi do të jetë pika juaj e fortë.

Peshorja

Sigurohuni që të keni një dietë të ekuilibruar, për ta mbajtur veten në gjendje të mirë fizike. Përmbaheni nga konsumimi i tepërt i alkoolit. Ju mund të mos jeni dakord me diçka që thonë anëtarët e familjes suaj, por nuk ju bën dëm të mësoni nga përvojat e tyre.

Akrepi

Do të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Gjendja juaj e mirë emocionale do të jetë ajo çfarë keni dëshiruar. Ekziston mundësia që sot të bëni shpenzime të kota, për të cilat do të pendoheni shumë shpejt.

Shigjetari

Një lajm i mirë i papritur gjatë pjesës së fundit të ditës do t’ju ndryshojë ditën. Do të përjetoni një romancë të papritur. Një detyrë mund të mbetet në pritje në punë dhe mund t’ju duhet t’i kushtoni kohën tuaj të vlefshme në mbrëmje për ta përfunduar atë.

Bricjapi

Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni këtë sa më romantike. Do të merrni kohë për veten sot dhe do të jeni në gjendje të realizoni planet tuaja. Partneri juaj do të përpiqet maksimalisht që të jeni të lumtur dhe të kënaqur sot.

Ujori

Temperamenti juaj i paqëndrueshëm mund t’ju fusë në telashe. Bashkëshorti/bashkëshortja dhe fëmijët tuaj do t’ju kushtojnë shumë kujdes dhe vëmendje. Dita do të jetë kryesisht e mbushur me gëzim dhe lumturi.

Peshqit

Ju duhet të shmangni konfuzionin dhe zhgënjimin për të ruajtur qartësinë mendore. Biznesmenët sot mund të pësojnë humbje në tregtinë e tyre. Gjithashtu, mund të duhet të shpenzoni para për të përmirësuar biznesin tuaj. Atmosfera festive në shtëpinë tuaj do t’ju çlirojë nga tensioni.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 3 QERSHOR 2021

Dashi
Sot vendimet e këqija të së kaluarës do të çojnë në zhgënjim dhe shqetësime. Mund të ndiheni të bllokuar dhe të paaftë të vendosni se çfarë të bëni më tej, prandaj kërkoni ndihmën e të tjerëve. Përpiquni të mos dilni jashtë buxhetit tuaj!
Demi
Do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe do të bëni plane për të ardhmen. Qëndrimi me fëmijët do të jetë kohë e kaluar në mënyrë të vlefshme. Jini të durueshëm dhe mirëkuptues me të dashurit tuaj sot. Duhet të përqendroheni në çështje të rëndësishme.
Binjakët
Hidhni çdo ndjenjë urrejtjeje në favor të një natyre më bujare e të dashur, përndryshe emocionet negative mund të fillojnë të dominojnë jetën tuaj. Romancën mund ta keni rrugës, pasi një miqësi mund të kthehet në diçka më të thellë.
Gaforrja
Ankthet tuaja do të zhduken, ndërsa merrni komandën e situatës aktuale në jetën tuaj. Ka gjasa të kuptoni se problemet tuaja janë aq delikate sa një flluskë sapuni. Sot do të keni pak kohë të lirë dhe duhet ta përdorni për t’u çlodhur ose medituar.
Luani
Së shpejti do të kapërceni çdo problem me të cilin jeni hasur së fundmi. Një anëtar i familjes mund t’ju shkaktojë tension. Sensi i humorit do të jetë një pasuri e madhe për ju sot.
Virgjëresha
Praktikimi i meditimit do t’ju japë energji. Të vepruarit sipas pasioneve romantike mund të provojë të jetë joproduktive për ju sot. Qëndroni larg thashethemeve në punë! Një fqinj mund të përpiqet të ndërhyjë në jetën tuaj në çift, por nuk do të jetë në gjendje të lëkundë lidhjen me partnerin/partneren.
Peshorja
Problemet personale mund të ndikojnë në qetësinë tuaj shpirtërore. Organizoni një takim në mbrëmje me miqtë dhe familjen. Romanca do të jetë e këndshme dhe shumë emocionuese. Mund të përballeni me kritika nga ana e eprorit tuaj, për shkak të detyrave jo të plota që ju është dashur të ndiqni.
Akrepi
Lajmet për një sekret familjar mund t’ju befasojnë. Mos u dorëzoni para kërkesave të tepërta të partnerit/partneres suaj. Sot është një nga ato ditë kur gjërat ka gjasa të mos ecin sipas dëshirave tuaja.
Shigjetari
Rekomandohet të bëni një pushim nga orari juaj monoton dhe të dilni me miqtë. Gërshetimet romantike do të shtojnë emocion në jetën tuaj. Sot do ta kuptoni më shumë se kurrë se martesa juaj mund të marrë një kthesë shumë të bukur.
Bricjapi
Dita mund të fillojë me lajme të mira nga një mik apo i afërm i ngushtë. Sot mund të ketë shumë çështje që kërkojnë vëmendjen tuaj të menjëhershme. Një ndryshim mendimi mund të çojë në një grindje mes jush dhe partnerit/partneres tuaj.
Ujori
Ju mund ta keqkuptoni një mik, duke shkaktuar një reagim të pakëndshëm ndaj tij/saj. Sigurohuni që i keni të gjitha faktet, para se të jepni ndonjë gjykim. Edhe pse sot mund të shpenzoni para për të argëtuar miqtë tuaj, kjo nuk do të ndikojë shumë në gjendjen tuaj aktuale financiare.
Peshqit
Sigurohuni që të kontrolloni zemërimin tuaj para se situata t’ju dalë jashtë kontrolli. Çështjet në pritje mund të bëhen më të errëta dhe shpenzimet do t’ju shqetësojnë. Mbani dashurinë të freskët dhe të gjallë, si të gjitha gjërat e çmuara.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 2 QERSHOR 2021

Dashi
Niseni ditën me ushtrime fizike. Ju duket se e dini saktësisht se çfarë njerëzit kanë nevojë dhe duan nga ju, por përpiquni të mos jeni shumë bujarë në shpenzimet tuaja sot. Një anëtar i familjes ose bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund t’ju shkaktojë tension.
Demi
Shqetësimet e panevojshme mund të dominojnë gjatë ditës suaj sot. Provoni më të mirën tuaj për të shmangur shqetësime të tilla, para se situata të përkeqësohet. Investimet e reja duhet të shmangen sot.
Binjakët
Dikush mund t’ju vizitojë në shtëpi, duke krijuar një atmosferë të gëzueshme. Dhimbjet e dashurisë do t’ju bëjnë të paaftë të përqendroheni në punën tuaj. Shpërqendrimet do të ndikojnë në fuqitë tuaja vendimmarrëse.
Gaforrja
Për disa persona të kësaj shenje, gjykata do të marrë vendime në favorin tuaj sot. Kjo do t’ju sjellë përfitime financiare. Dashuria mund të sjellë gëzim të pakufishëm, mbase ju e dini këtë, por sot do ta përjetoni këtë më shumë se asnjëherë.
Luani
Disa prej jush ka gjasa të bëjnë disa blerje të rëndësishme për shtëpinë. Fuqia e dashurisë ju jep një arsye për të ecur përpara. Kolegët do të jenë shumë mbështetës dhe do t’ju ndihmojnë në përfundimin e disa punëve në pritje. Ditë e shkëlqyer për jetën tuaj në çift.
Virgjëresha
Romanca nuk do të jetë ashtu si ju dëshironi sot, pasi partneri/partnerja juaj mund t’ju bëjë një bisedë aspak të këndshme. Shefi juaj mund të vlerësojë punën tuaj.
Peshorja
Ju ka gjasa të merrni një lajm të mirë, i cili jo vetëm do t’ju entuziazmojë ju, por edhe të gjithë familjen. Romanca do të jetë emocionuese, prandaj kontaktoni personin që doni dhe bëni më të mirën e mundshme. Hapat dhe vendimet e guximshme do të sjellin shpërblime mjaft të mira.
Akrepi
Ndihma e dikujt do t’ju ndihmojë të përmirësoni aftësinë për të fituar para. E vetmja gjë që ju nevojitet është të besoni në veten tuaj. Dilni me miq që janë pozitivë dhe mbështetës. Mendimi për të takuar një mik të mirë, pas një kohe të gjatë, do t’ju mbushë plot pozitivitet.
Shigjetari
Dita e duhur për të planifikuar një udhëtim të shkurtër në një vend me rëndësi historike. Kontrolloni statuset e kaluara në mediat sociale të partnerit/partneres suaj, pasi do të merrni një surprizë të bukur. Veproni me kujdes sot, sepse rreziku mund të jetë pjesë e ditës suaj.
Bricjapi
Fillimi i ditës mund të jetë i mirë, por do të ketë shpenzime në mbrëmje, të cilat do t’ju shqetësojnë. Ju do të përqendroheni kryesisht te fëmijët dhe familja juaj sot. Mund të ketë një romancë të re për disa persona të kësaj shenje.
Ujori
Mosrespektimi i mendimeve të prindërve tuaj mund të jetë joproduktiv për ju. Kohët e mira nuk zgjasin përgjithmonë. Mos e zhgënjeni partnerin/partneren tuaj sot, pasi do të ketë pasoja për këtë më vonë. Idetë e reja do të jenë produktive.
Peshqit
Ju do të jeni në gjendje të mirë shëndetësore pavarësisht nga presionet që mund të keni aktualisht. Financat tuaja ka gjasa të përmirësohen gjatë ditës. Tensionet në punë mund t’ju turbullojnë, duke mos ju lënë kohë për familjen dhe miqtë.

blank

HOROSKOPI I MUAJIT QERSHOR 2021

 

Horoskopi per dashin ne muajin qershor 2021
Horoskopi per dashin ne muajin Qershor 2021

Dashi

Situata juaj do të përmirësohet ndjeshëm dhe ju do të ndiheni sërish protagonist në këtë periudhë. Kjo si shkas i propozimeve që ju janë bërë, apo i provimeve që do të mund t’i merrni. Këto mundësi nuk do t’ju vijnë përsëri, kështu që rriheni hekurin sa është i nxehtë. Gjatë këtij muaji do të vendosni edhe nëse do të vazhdoni me punën që keni, apo do të nisni me projekte të reja. Tre muajt që shkuan ishin tepër të rëndësishëm për ju, thuajse revolucionar. Vetë jeta juaj ka marrë një kthesë që prej gushtit të vitit 2020. Që prej asaj kohe, mundësitë nuk ju kanë munguar. Lum ata që kanë ditur t’i shfrytëzojnë.

Datat 8,9 dhe 23 do të jenë të rëndësishme  për të marrë vendime pune. E hëna e datës 27 do të jetë e tensionuar. Duhet të bëni kujdes para se të thoni  “jo!” këtë muaj, pasi nuk do t’ju vijnë më mundësi të tilla. Do të jetë një muaj special sa i takon dashurisë. Dy javët e para do të jenë mjaft intensive. Lidhjet e konsoliduara do të funksionojnë më së miri. Por edhe ju që nuk doni të angazhoheni me lidhje serioze gjatë kësaj periudhe, do të ndiheni të kënaqur. Do të keni një tendencë të përfshiheni emocionalisht me më shumë se një njeri dhe kjo do të përbëjë problem.

Sidomos ju, që e konsideroni lidhjen tuaj të mërzitshme tashmë, do ta lini veten të përjetoni histori më transgresive. Bëni kujdes në datat 20, 21 dhe 28 , pasi do të ketë momente shqetësimi, sidomos për ju që keni lidhje jo fort të konsoliduara. Nëse nuk keni asgjë për të fshehur, nuk keni pse të shqetësoheni. Në të kundërt, disa të vërteta edhe mund të dalin në shesh. Bëni kujdes edhe me familjarët për probleme që i takojnë parave.  10 ditët e para të muajit do të jenë më të vështirat. Nëse do të ndesheni me probleme, do të bëni mirë të këshilloheni me një specialist. Kjo do t’ju bëjë mirë për të qetësuar shpirtin tuaj kaq intensiv dhe përherë aventurier.

Horoskopi per demin ne muajin qershor 2021
Horoskopi per demin ne muajin Qershor 2021

Demi

Do të ekzistojnë dy ndikime kontradiktore dominuese, të cilat me veprime të tilla këtë muaj do t’ju bëjë person kontradiktor.

Nga njëra anë, do të ndiheni të sigurt dhe të qëndrueshëm dhe gjatë gjithë kohës do të përpiqeni që me konsekuencë të vëni në veprim atë që mendoni, madje ngadalë dhe sigurt, ndërsa, nga ana tjetër, vazhdimisht do të bini në fazën e veprimeve të panevojshme dhe të vrullshme me të cilat do të mund të avanconi punën tuaj. Me financat do të gjendeni mirë.

Për shkak të gjithë kësaj do t’i ndieni të gjitha efektet e stresit për të cilat fajin do ta keni ju vetë. Ushtroni vetëkontrollin.

Për ata të cilët janë në lidhje, ky muaj kryesisht do t’u kalojë qetë me ndonjë gabim të vogël dhe ndërhyrje të pakëndshme nga ana e tyre.

Nuk bën përjashtim as ndonjë grindje me familjarët, mirëpo megjithatë ajo është familjare. Megjithatë, ajo nuk do t’i rrezikojë lidhjet ekzistuese, por vetëm do të sjellë shqetësim kalimtar.

Horoskopi per binjaket ne muajin qershor 2021
Horoskopi per binjaket ne muajin Qershor 2021

Binjaket

Ju do të duartrokiteni më shumë se të gjithë shenjat e tjera për vizionin, kreativitetin dhe punët që keni bërë së fundmi. Diçka e tillë do të bëjë që karriera dhe puna juaj të tërheqin vëmendje edhe më shumë se zakonisht. Qershori është muaji që sjell mundësitë më të mira të vitit në lidhje me karrierën dhe ndoshta më i rëndësishmi në 2021 për të bërë progres në fushën profesionale.

Ndoshta për momentin ju duket e pamundur të gjeni një pozicion të ri pune apo të promovoheni për shkak të pandemisë dhe keni të drejtë, por prisni. Aftësia juaj për të komunikuar qartë do të vlerësohet dhe zhvillohet edhe më.

Nëse je në një lidhje prej kohësh, mund ta gjeni veten në ankth kur nisni me planet rreth martesës. Sidoqoftë, Afërdita në Binjakë është në prapavijë, prandaj nuk është kohë e duhur për dasma- prisni deri në 2021. Edhe ideja për t’i premtuar partnerit dashuri të përjetshme ju bën të hezitoni, por do të keni kohë mjaftueshëm për t’u menduar.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 17 qershori deri në 12 korrik, nëse ju duhej një tjetër arsye për t’u treguar të duruar. Do të përballeni me vonesa gjatë kësaj kohe dhe me ndryshime të herëpashershme mendjeje.

Eklipsi i 5 qershorit mund të ndikojë paksa në shëndetin tuaj, prandaj ndiqni rregullat. Hani shëndetshëm, mbani maska dhe flini mirë. Nëse i bëni këto dhe pushoni mjaftueshëm, do të merrni edhe vendime më efektive më tej.

Ky eklips do të sjellë lajme të reja në lidhje me të ardhurat tuaja, kursimet, shpenzimet dhe karrierën, por gjithsesi fokusi kryesor duhet të jetë tek lidhjet e ngushta. Ndoshta zbuloni diçka që do t’ju bëjë të mendoheni gjatë. Aty nga 21 qershori do të fitoni para, kështu që qëndroni optimistë. Arritjet dhe reputacioni juaj do të jenë në diskutim gjatë 18 muajve në vazhdim dhe nëse keni punuar fort, Jupiteri dhe Plutoni do të sigurohen që t’i gëzoni gjithë të mirat materiale që ju takojnë.

Horoskopi per muajin Qershor 2021

Horoskopi per gaforrja ne muajin qershor 2021
Horoskopi per gaforrja ne muajin Qershor 2021

Gaforrja

Një projekt i madh do të përfundojë pikërisht me shfaqjen e  Hënës së Plotë, më 2 Qershor, kështu që ju do të nxitoni për tu siguruar që të gjitha detajet janë të përsosura. Neptuni do të jetë i pozicionuar në kënd të vështirë me këtë Hënë të Plotë, kështu që nëse keni për të dorëzuar një raport, shikoni për fakte të cilat mund ti keni harruar pa dashje ose që mund të jenë të pasakta. Urani dhe Jupiteri do t’ju japin mundësi të papritura, kështu që është shumë e mundur që ky projekt tju sjellë shumë lavdërime dhe përgëzime nga të tjerët. Marsi do të jetë gjithashtu bashkëpunues me këtë Hëne të Re, por edhe me Diellin, prandaj do t’i gëzoheni energjisë që do të ndjeni përreth jush.

Kjo Hënë e Plotë e 2 Qershorit, mund t’i japë fund një çështjeje të shëndetit, ndoshta me diagnostikimin e një problemi ose me sqarimin e një sërë protokollesh mjekësore. Në qoftë se rezultatet e analizave nuk janë ato që keni pritur, kërkoni një kontroll të dytë , pasi me Neptunin aktiv dhe Mërkurin në prapavijë deri në 11 Qershor, mund të jetë bërë një gabim. Nuk ka asnjë të keqe të kontrollohen dy herë rezultatet, ose të kërkoni një mendim të dytë.

Nëse ju doni të merrni një kafshë shtëpiake në shtëpinë tuaj, shkoni në strehezat/ dyqanet e kafshëve dhe kërkoni një aty – kjo Hënë e Plotë e 2 Qershorit (plus ose minus katër ditë) do të krijojë kushtet që ju të bëni zgjedhjen më të mirë. Gjithsesi, ju këshilloj që gjatë kësaj kohe vetëm të kërkoni dhe mos të merrni vendime deri në 11 Qershor. Me Neptunin dhe Mërkurin në prapavijë, kërkoni të merrni të gjithë informacionin e duhur për kotelen ose qenushin e vogël, që doni të merrni në shtëpi për tu kujdesur. Gjithashtu, duhet të jeni plotesisht i vetëdijshëm për përgjegjësitë që do të merrni me këtë krijesë.

Shënojeni me rreth të kuq datën 5 Qershor sepse  Marsi dhe Jupiteri do të punojnë së bashku në harmoni të plotë me njëri-tjetrin, ndaj në një mënyrë apo tjetër, do të gjeni mënyra për të fituar para. Ka mundësi që kjo të jetë një shumë e konsiderueshme dhe bujare parash.

Ju mund të dëshironi që të strukeni diku, në fshehtësi të plotë, për të shijuar privatësinë tuaj, sapo të shfaqet Hëna e Re më 16 Qershor, e cila do t’ju nxisë që të gëzoni privatësinë tuaj në qetësi. Kjo Hënë e Re do të jetë veçanërisht e dobishme për t’ju ndihmuar që të hiqni dorë nga një ves që ju e dini që nuk është i mirë për ju. Çdo zakon, sado i rrënjosur që të jetë, mund të kapërcehet me ndihmën e njerëzve të kualifikuar. Kjo Hënë e Re do të ketë mbështetje të jashtëzakonshme nga Urani, planeti i të papriturave, kështu që një teknikë të re ose inovacion, mund të funksionojë për mrekulli, në përpjekjen tuaj për të hequr zakonin që keni.

Qershori ka një nga ditët më të mira të gjithë aspekteve të veçanta të gjithë vitit 2021.  Planeti i Jupiterit do të pozicionohet në kënd të perkryer me planetin e Uranit, një moment ky që do ti duhen muaj që të ndodhë sërish.  Ky takim i rrallë do të ndodhë më 22 Qershor, ku ju do të keni fatin e mirë që të keni Jupiterin në sektorin tuaj të shtëpise dhe banesës. Kështu që ëndrra e të pasurit shtëpinë tuaj, apo të shisni një pronë me çmim të mirë, tashmë është brenda mundësive për tu realizuar. Urani godet si vetëtima, kështu që ju duhet të veproni me shpejtësi dhe me vendosmëri, kur të shfaqen mundësite papritmas.

Ju do të shkëlqeni, ndërsa jeni në pozicionin e udhëheqësit dhe do të merrni vendime që të tjerët do të jenë entuziastë për t’i ndjekur më pas. E gjithë kjo do të ndodhe falë lëvizjes që do të bëjë Marsi, kur të vendoset në shenjën e Gaforres për herë të parë në dy vjet, nga data 24 Qershor deri në 8 Gusht. Kontrolli është ajo çka e duan të gjithë dhe ju do ta keni atë me bollek.

Në karrierën tuaj, gjërat janë duke shkuar shkëlqyeshëm, gati spektakolare. Jini të vëmendshëmnë datën 29 Qershor, kur Afërdita në shenjën e Luanit dhe e vendosur në shtëpinë tuaj të të ardhurave të fituara/pagave, do të marrë një rreze të bukur nga Urani në shenjën e Bricjapit, në shtëpinë tuaj të dhjetë të fames dhe nderimeve. Statusi dhe pozita juaj do të rritet sebashku me të ardhurat tuaja.

Horoskopi per luani ne muajin qershor 2021
Horoskopi per luani ne muajin Qershor 2021

Luani

Ky është një muaj i rëndësishëm për ata që presin të firmosin kontrata apo marrëveshje në vjeshtë. Do të përballeni me disa pengesa që vetëm pas datës 10 do të sheshohen disi. Kush nga ju ka punuar shumë, tani do të shpërblehet . Jupiteri do të mbështesë të gjithë ata që janë me provime. Krahasuar me vitin e kaluar, rrugët tuaja tanimë janë të hapura dhe prisni të korrni frytet e mundit tuaj. Në aspektin financiar gjithçka shkon më së miri. Mos e nënvlerësoni kreativitetin tuaj pasi do të keni shumë benefite prej tij. Investime të mira për të ardhmen. E keni lënë pak pas dore dashurinë gjatë fundit të majit. Pas datës 10, ndjenjat do të zgjohen sërish. Kush nga ju ka nisur një lidhje prej pak kohësh, duhet ta vazhdojë pa e vrarë shumë mendjen.

Por, edhe për të joshur dikë që ju intereson, s’do të keni nevojë për shumë teknika, thjesht lini zemrën të flasë. Me kënaqësi them se të gjithë ata që kanë kaluar një krizë dhe janë ndarë, tani janë të gatshëm të nisin histori të reja. Takimet e reja janë të favorizuara pas datës 16, një nga të dielat më të bukura të muajit. Disa nga ju do të heqin qafe dikë që i pengon, dikë që në të kaluar është sjellë keq me ju. Të lindurit në shenjën e Luanit mund të ngrihen në këmbë nga hiçi, ja pse të tjerët ju kanë zili. Forma fizike mbështetet nga një Jupiter i shkëlqyer në shenjën tuaj. Kjo është situata ideale për të planifikuar një verë argëtuese. Ju sugjeroj aktivitetet sportive, sidomos ata që kanë probleme me kilet e tepërta.

Horoskopi Qershor 2021

Horoskopi per virgjeresha ne muajin qershor 2021
Horoskopi per virgjeresha ne muajin Qershor 2021

Virgjëresha

Yjet do të ndihmojnë të gjithë ata që kanë vullnet. Disa nisma të reja i keni ndërmarrë, por s’do të mungojnë edhe të tjera që i keni në plan për të ardhmen. Kontrata dhe projekte të reja mund të sjellin të ardhura të shumta brenda muajit shtator. Ata që kanë aktivitet privat ndoshta s’do të kenë kaq shumë fitime, por s’do të humbasin asgjë nga ato që kanë. Mos harroni, kur mbyllet një derë, hapen dhjetë të tjera! Ky është momenti i duhur për të kontaktuar me personat që mund t’ju ndihmojnë për realizimin e projekteve afatgjata. Ambicia juaj është rizgjuar falë lajmeve të mira që keni marrë.

Mërkuri vjen në shenjën tuaj në datën 12 dhe ndikimi i tij forcohet edhe nga Hëna që mbërrin në datën 19. Është koha të veproni pa u menduar dy herë. Një klimë kaq pozitive dhe fitimprurëse në aspektin profesional nuk vjen shumë shpesh. Për meshkujt e lindur në këtë shenjë është normale ta kalojnë dashurinë në plan të dytë. Por edhe ata më të fjeturit duhet ta kuptojnë kur marrëdhënia është në rrezik. Nuk keni më frikë nga ndryshimet, ja pse duhet të shfrytëzoni çdo mundësi që ju jepet. Dëshira për të joshur dhe për të bërë dikë tuajin/ën shtohet.

Ata që kanë një marrëdhënie “të fjetur” bëjnë  mirë t’i japin duart dhe të marrin një vendim përfundimtar. Takimi me një person të ri ndoshta do t’ju ndihmojë ta keni më të lehtë marrjen e këtij vendimi. Kujdesuni më shumë për familjen tuaj, sepse një nga të afërmit ka nevojë për kujdes. Keni lënë disa çështje trashëgimie pezull. Ju këshillojmë të mos bëni debate me dikë që ju ka vënë në provë shumë herë në të shkuarën. Ata që kanë pasur probleme psikologjike, tanimë kanë njohur personin e duhur që po i ndihmon. Lodhja do të fillojë të ndihet rreth datës 6, por gjithçka do të shkojë më së miri pas datës 13. Ditët e fundit të muajit premtojnë gjëra të bukura.

Horoskopi per peshoren ne muajin qershor 2021
Horoskopi per peshoren ne muajin Qershor 2021

Peshorja

Në qershor do të befasoheni nga ngjarje të këndshme ose takime me njerëz që mund të jenë të afërmit ose miqtë tuaj. Gjatë këtij muaji, shumë nga ju do të marrin një ofertë ose do të angazhohen në një biznes të ri. Një rast gëzimi në shtëpinë tuaj këtë muaj do të jetë për një fëmijë ose një person tjetër të familjes tuaj. Është e mundur që dikush të vizitojë shtëpinë tuaj ose të organizojë një festë të veçantë.

Gjatë këtij muaji ekziston rreziku për të pësuar humbje ose aksidente në pronë. Sidoqoftë, kjo ngjarje mund të ketë një lidhje edhe me shtëpinë e miqve ose fqinjëve tuaj, dhe në njëfarë mënyre të reflektojë edhe tek ju. Gjatë këtij muaji do të keni shqetësime ose angazhime në lidhje me një pronë. Rezultatet do t’ju bëjnë krenar për atë që keni arritur. Ju do të keni vizita të papritura nga disa njerëz që do ju kërkojnë ndihmë.

Ata mund të shqetësohen për një ngjarje në jetën e tyre dhe do të kenë nevojë për ndihmën tuaj, megjithëse ata mund të ndihen në siklet që t’u thonë. Mos mbani shumë shpresa për të bërë një udhëtim të planifikuar këtë muaj, pasi do të keni disa ndryshime. Qershori do të jetë një muaj i rëndësishëm për ata që dinë të qëndrojnë në gjendje të mirë fizike dhe emocionale. Padyshim që nuk duhet do të humbisni asnjë mundësi për të ndërmarrë një hap të rëndësishëm përpara.

Horoskopi per akrepin ne muajin qershor 2021
Horoskopi per akrepin ne muajin Qershor 2021

Akrepi

Nuk mungon asnjëherë një fazë rebelimi në jetën tuaj apo në punën që bëni. Nëse nuk rebeloheni ju vetë, atëherë ju çorientojnë ngjarjet e shumta që ndodhin rreth e rrotull jush. Bëni shumë kujdes me paratë dhe shpenzimet e tepërta! Urani s’do të tregohet aspak miqësor me të lindurit në shenjën tuaj këtë muaj, ja pse do të ndiheni të pakënaqur.

Datat 11, 12, 17 dhe 18 do të jenë vërtet ditë “prove” për ju. Disa bashkëpunime do të mbyllen, do të mendoni të ndryshoni ambient. Tension dhe konflikte me eprorët. Jupiteri dhe Saturni ju mbrojnë, prandaj  duhet të gjeni një rrugë të mesme për të ndrequr gjithçka. Yjet nuk janë të këqij, por jeni ju që kërkoni ndryshime të mëdha, gjëra që s’i keni provuar më parë. Ditët e para të qershorit do të jenë më të mirat. Disa nga ju e kanë të vështirë të harrojnë një histori të kaluar dashurie. Nëse jeni peng i së kaluarës, atëherë nuk u jepni mundësi marrëdhënieve të reja që të lulëzojnë.

Dukeni të gatshëm në sy të të tjerëve, por nuk ju interesojnë. Mendoni për gjëra të reja. Nëse jeni të lidhur prej kohësh, qershori do të jetë muaji i ideve të reja. E keni të vështirë që t’i gjykoni dëshirat tuaja bazuar te realiteti apo të ndani ëndrrat nga iluzionet. Vazhdojnë debatet për çështje parash, sidomos nëse keni fëmijë. Tregoni shumë kujdes për çështjet e trashëgimive me të afërmit tuaj. Ju rrethojnë lakmitarët. Ndiheni të lodhur, por s’ndaleni për asnjë çast. Datat 17 dhe 18 do të shoqërohen nga nervozizmi. Bëni kujdes me stomakun! Ushqehuni sa më mirë. Jupiteri ju mbron, por edhe ju kini kujdes me provokimet. Ndonjëherë kënaqeni duke vënë në provë veten, krijoni tensione vetëm për t’u bërë pjesë e debatit. Pse inatoseni, edhe kur nuk është e nevojshme?

Horoskopi per shigjetarin ne muajin qershor 2021
Horoskopi per shigjetarin ne muajin Qershor 2021

Lexoni Mbi horoskopin mujor Qershor 2021

Shigjetari

Hëna e Plotë në shenjën e Shigjetarit, e cila do të shfaqet në 2 Qershor, do t’ju japë shtysë për të shqyrtuar pesë muajt e fundit, si për të shqyrtuar veprimet tuaja dhe atë që keni mësuar deri tani. Saturni është duke lëvizur nga Shigjetari tani, por vetëm për trembëdhjetë javë.  Ju mund të mendoni rreth vendimeve që keni marrë gjatë pesë muajve të fundit dhe të përcaktoni se si gjërat janë duke përparuar.

Pas datës 17 Shtator, kur Saturni do të pozicionohet në shenjën tuaj për një periudhë të pandërprerë dy vjecare, ju do të jeni në gjendje për ta përdorur praninë e tij akomë edhe më shumë.. Hëna e Plotë te shigjetari, tregon se dicka me rëndesi të madhe  do të vijë. Kujdesuni për shendetin tuaj, pasi keni për të qenë shumë të lodhur në këtë moment.

Neptuni do të shkojë në prapavijë këtë muaj, nga data 12 Qershor deri në 15 Nëntor. Gjatë kësaj kohe ju mund të ndryshoni mendjen tuaj në lidhje me metodën që ju keni zgjedhur për të zgjidhur një strehim apo një çështje familjare. Ju mund të keni pasur një strategji, që tani ju duket se nuk po funksionon. Mos u merakosni, pasi ndërkohë që po mendoni për ecurinë e gjerave, ju mund të bëni ndryshime dhe përmirësime.  Ju tani mund të prezantoni një plan të ri, të cilin mund ta zbatoni deri në fund të Gushtit, por ndoshta ka për të patur edhe më shumë sukses.

Fokusi juaj kryesor në qershor do të vendoset tek një marrëdhënie serioze partneriteti, pasi shumica e planeteve janë vendosur në pjesën perëndimore të kartelës tuaj yjore. Tregoni që keni  frymë bashkëpunimi dhe mos shkarkoni shqetësimet e përditshme tek partneri juaj –në këtë mënyrë marrëdhënia juaj (personale ose biznesi qoftë) do të shkojë shumë mirë. Marsi do të shkojë në sektorin tuaj financiar nga 24 Qershori deri në 8 Gusht, kështu që pjesë e bisedimeve që do të keni me partnerin tuaj tani, do të jenë rreth strukturës ose fondeve që duhet të ndani midis njëri tjetrit. Ky është një moment shumë i për ta zgjidhur këtë çështje.

Merkuri është ende në prapavijë, duke filluar kete trend muajin e kaluar, por do të shkojë në qarkullim  direkt në 11 Qershor. Mërkuri në prapavijë, do tju inkurajojë që të shihni mbrapa, sidomos në një partneritet që mund të keni formuar kohë më parë,ose dhe thjesht kohët e fundit. Duket se po hyni në një kapitull të ri – qoftë marrëdhënie personale apo biznesi,- kjo në mënyrë të qartë, do të paraqesë një angazhim serioz për të dyja anët. Hëna e Re që do të shfaqet në 16 qershor dhe dy jave që pasojnë këtë hënë, do tju japin gjithë kohën e duhru që jut ë formësoni të ardhmen tuaj së bashku.

Aspekti i dashurisë dhe romances gjatë muajit qershor do të jetë shumë i fortë. Afërdita do të hyjë në shenjën e zjarrit, Luanin, nga data 5 Qershor deri më 18 Korrik, një vend i bukur për shenjën tuaj të zjarrit gjithashtu, për të mirepritur Afërditën. Ju mund të udhëtoni me të dashurin tuaj ose bashkëshortin, ose të shkoni në aktivitete zbavitëse në qytetin tuaj për të hyrë në një nivel më të afërt me njëri-tjetrin. Rrethoni në kalendar datat 8 , 9 dhe 10 Qershor , gjatë të cilave do ta ndieni më së shumti dashurinë të triumfojë. Por mbani mend se dita më e mirë nga të gjitha do të jetë 22 Qershori, kur sundimtari juaj, Jupiteri do të marrë një rreze të artë nga Urani, planeti i të papriturave dhe spontanitetit. Një takim interesant i papritur do të ndodhë në fund të muajit, në datën 29 Qershor, falë sinjaleve që Afërdita dhe Urani do t’i dërgojnë njëri tjetrit. Ky muaj do të jetë plot me momente elektrizuese , kështu që ju do të ndiheni sikur jeni duke ecur në re shumicen e kohës, i dashur Shigjetar.

Horoskopi per bricjapin ne muajin qershor 2021
Horoskopi per bricjapin ne muajin Qershor 2021

Bricjapi

Do të punoni më shumë se zakonisht dhe me vullnet të madh do ta plotësoni dhe tejkaloni normën, ndërkaq cilësia e punës së kryer nuk do të vihet në dyshim.

Asgjë nuk do të jetë e vështirë, prandaj të tjerët do të mbeten të mahnitur me aftësinë tuaj organizative, shprehitë e punës, profesionalizmin dhe me çdo gjë tjetër. Kujdes të mos u krijoni komplekse sepse t’juaxhelozojnë.

Do të merreni me pasionet dhe imtësitë, të cilat kanë rëndësi për jetë dhe në mënyrën më të thjeshtë njëri-tjetrit do t’i shfaqni dashuri.

Do të jeni në formë në pjesën më të madhe të muajit dhe vetë do të kujdeseni për ushqimin më shumë se zakonisht.

Horoskopi per ujorin ne muajin qershor 2021
Horoskopi per ujorin ne muajin Qershor 2021

Ujori

Gjatë këtij muaji do të ndiheni nervoz për shkak të pozicionit jo të përshtatshëm të planetit Mars. Bëni mirë të ruani qetësinë. Do t’ju lindin ide të reja, apo do të merrni oferta mjaft të mira. Gjithsesi bëni mirë të prisni datës 12 qershor për të vepruar. Nëse prisni që t’ju realizohen disa projekte, do të merrni lajme të shkëlqyera. Të favorizuar do të jeni edhe ju që jeni me sezon provimesh. Nëse ndiheni të pakënaqur me punën që bëni, ose keni të bëni me një shef që nuk ju vlerëson, do të kaloni nj ë periudhe rebelimi.

Për këtë arsye mund të ndodhë që t’ju duhet të ngrini zërin në mënyrë që t’jua vënë veshin. Fitimet do të jenë më të mëdha për ju që zotëroni një aktivitet privat. Atmosfera do të jetë tepër pozitive edhe sa i takon fushës së ndjenjave. Do ta kenë të vështirë vetëm ata, të cilët këmbëngulin për të pasur një marrëdhënie që nuk premton më. Të lindurit nën shenjën e Ujorit janë përherë në kërkim të emocioneve speciale. Në rast se do të përjetoni një ndarje, do të rinisni menjëherë një histori të re. Do t’ju duhet të bëni disa zgjedhje rrënjësore.

Nuk mund të jetoni më të dyzuar. Kini parasysh data 14 dhe 23, pasi do të jenë me rëndësi. Në fund të muajit mund të bëni  një propozim për martesë, nëse jeni vërtetë të dashuruar. Ditë më të mira ju presin edhe ju që keni kaluar një periudhë të stresuar. Do të ndesheni me shqetësime që kanë të bëjnë me paratë. Rreth datës 3 do të ndiheni shumë të lodhur. Bëni kujdes të mos i përshpejtoni gjërat, siç mund të ndodhë në datat 8 deri më 10 qershor. Mund të keni probleme me dhimbjet muskulore.

Horoskopi per peshqit ne muajin qershor 2021
Horoskopi per peshqit ne muajin Qershor 2021

Peshqit

Marsi do të jetë te Peshqit për herë të parë në dy vite dhe ky është një lajm i mirë për ju. Marsi ju sjell energji dhe optimizëm dhe ju mbush me dëshirë për të nisur projekte të tjera.

Kjo do të jetë një nga periudhat më të fuqishme të vitit – gjithçka që do të vendosni tani do të funksionojë në favorin tuaj më vonë. Duhet të tregoni kujdes për të vepruar përpara se Mërkuri të shkojë në prapavijë, nga 17 maji deri më 12 qershor.

Karriera do të marrë vëmendjen tuaj të plotë në 5 maj dhe shkak për këtë do të jetë eklipsi i Hënës së plotë. Një lajm i mirë do të dalë në sipërfaqe. Diçka e rëndësishme po vjen. Një projekt i ri do t’ju bëjë të punoni fort.

Emocionet do të shtohen dhe nuk është e qartë nëse jeni të lumtur apo të mërzitur në këtë fazë.

Do të ndiheni të tërhequr mes gjithë zhvillimeve të papritura që po ndodhin në shtëpi, teksa ju merreni me karrierën.

Në këtë muaj do të ndodhin dy eklipse. Më 21 maj, eklipsi në Gaforre do t’ju bëjë jashtëzakonisht energjikë dhe do të ndriçojë shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë, fëmijëve dhe krijimtarisë. Krijimtaria do të jetë një temë kryesore e këtij muaji dhe në këtë fazë, do të fillojë një periudhë e re për ju.

Eklipsi i 21 majit mund të sjellë një zhvillim pozitiv në jetën personale. Nëse jeni në një lidhje të qëndrueshme, mund të zbuloni se jeni shtatzënë, ose nëse keni fëmijë, mund të merrni një lajm të mirë për të.

Nëse nuk jeni në një lidhje, gjatë pandemisë mund të keni filluar një shoqëri të këndshme me dikë. Miqësi? Ndoshta po, ndoshta jo. Merreni me ngadalë.


Send this to a friend