VOAL

VOAL

HOROSKOPI – 24 GUSHT 2015

August 24, 2015

Komentet

HOROSKOPI E MARTË 16 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Përshëndetje Deshë! Duket se yjet janë pak me temperament kohët e fundit, apo jo? Mos prisni shumë nga fusha sentimentale në këtë periudhë, ndoshta është më mirë të përqendroheni te vetja. Në punë mund të keni disa lëkundje, por asgjë që nuk mund ta përballoni me shpirtin tuaj luftarak. Fati ju shikon nga larg, ndoshta dërgon një sinjal herë pas here. Financat janë të qëndrueshme, por kini parasysh humbjet e energjisë – energjia juaj duket se po kërcen tani.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Demit

Pra, Dema, dëgjoni këtë. Në dashuri dukeni pak lart e poshtë, mos prisni fishekzjarre çdo ditë por mos prisni as heshtje të akullta. Në punë, fryn një erë e lehtë ndryshimi që mund të jetë freskuese dhe e bezdisshme. Fati? Nuk është Shën Bernardi juaj i besueshëm për momentin, më mirë të mos llogarisni shumë në këtë. Financat varen në balancë si një artist trapezi: kujdes nga ato blerje impulsive! Dhe energjia… le të themi se mund të dëshironi të merrni parasysh atë rutine që grumbullon pluhur në qoshe.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Duket se kur bëhet fjalë për dashurinë, yjet sugjerojnë pak qetësi, mund të mos jetë një periudhë fishekzjarre. Në punë ka sinjale të përziera, mbajini sytë hapur dhe përdorni zgjuarsinë. Fati është tallës, herë duket se ka shpatullën tuaj dhe herë të tjera kthehet nga ana tjetër. Financat? Tiller i qëndrueshëm për të shmangur valët e padëshiruara. Dhe energjia… le të themi se keni parë ditë më të mira, por edhe më të këqija.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Gaforres

Përshëndetje Gaforre, duket sikur yjet kanë një periudhë mjaft neutrale për ju, me pak sfida aty-këtu. Energjia juaj mund të lëkundet si një anije në det të hapur, ndaj bëni kujdes që të mos mbyteni nga dallgët. Për sa i përket dashurisë, ju sugjeroj t’i mbani këmbët të vendosura fort në tokë dhe të mos prisni fishekzjarre çdo ditë. Në punë mund të ndjeni nevojën për një pushim, merrni nëse mundeni! Dhe hej, nga ana financiare: mbase është koha e duhur për të shmangur shpenzimet.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Luanit

Luanë, duket sikur gjërat janë paksa në ekuilibër kohët e fundit, apo jo? Ju mund të ndiheni sikur po ecni në një litar të ngushtë në disa aspekte të jetës. Dashuria mund të paraqesë disa sfida, por mos e lini t’ju dekurajojë shumë. Në punë bëni kujdes që të mos humbni ekuilibrin, qëndroni të fokusuar dhe gjithçka do të shkojë mirë. Financat… mirë, mbani një sy në kursimet tuaja. Energjia juaj luhatet më shumë se një sinjal i paqëndrueshëm Wi-Fi, ndërsa fati luan me ju fshehurazi.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket se yjet kanë disa ulje-ngritje për ju. Aftësia juaj për t’u përshtatur mund të testohet, por mbani mend se çdo re ka një argjend të gjallë. Në dashuri prisni disa tronditje, ndoshta nuk është koha e duhur për pritshmëri shumë të guximshme. Qëndroni të qetë në punë, sfidat e vogla mund të kthehen në mundësi të mëdha nëse trajtohen me mençuri. Për sa i përket financave, eh… më mirë kini një sy në atë portofol! Energjia luhatet: bëni pushime kur mundeni.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, duket se kjo periudhë është si një nga ato seriale që nuk di t’i duash apo t’i urresh. Në dashuri mund ta gjeni veten duke kaluar disa ulje-ngritje, asgjë dramatike, por jini gati për disa slitë të vogla emocionale. Në punë? Epo, le të themi se është koha e duhur për të mbajtur sytë hapur, ka mundësi të fshehura edhe në detajet më të vogla. Fatmirësisht, kohët e fundit fati ju bën shumë shpesh. Financat janë të qëndrueshme, por shmangni blerjet impulsive për të qenë në anën e sigurt. Energjia luhatet: mos harroni të pushoni!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket se yjet po luajnë pak me ty së fundmi. Në dashuri mund të ketë sfida për t’u përballur, jo gjithçka shkon ashtu siç dëshironi, por mos u frikësoni. Në punë ka shenja stabiliteti, ndaj merrni frymë dhe ecni përpara me besim. Fat… mirë, le të themi se është më mirë të mos llogarisni shumë në Lady Luck në këtë periudhë. Financat janë një fushë e minuar: kujdes ku shkelni! Energjia luhatet më shumë se disponimi i një diva para debutimit.

Dashuria: 2
Puna: 4
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur universi ka një përzierje surprizash për ju! Disa aspekte janë të hapura, ndërsa të tjera… mirë, le të themi se mund të dëshironi t’i mbani sytë hapur. Energjia juaj ka qenë në një slitë rul kohët e fundit dhe kjo reflektohet kudo në jetën tuaj. A ka sinjale kontradiktore në dashuri dhe në punë? Mund të jetë koha për të përmirësuar CV-në tuaj. Në planin financiar nuk jeni të prishur, por ndoshta shmangni nxitimin në shitje.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, duket sikur universi ka vendosur të mos të japë dorën në dashuri, a? Mund të gjeni disa pengesa gjatë rrugës. Nga pikëpamja e punës, ka njëfarë stabiliteti, por jo fishekzjarre. Financat janë në një vijë të mirë midis “uh-oh” dhe “ok”, kështu që kushtojini vëmendje detajeve! Fati duket se po fle këtë raund, por ne jemi në anën e energjisë: ju keni vendosmërinë e duhur për të përballuar rutinën.

Dashuria: 1
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur ka disa ulje-ngritje në horizont. Dëgjoni, mund të ndiheni sikur universi po ju teston profesionalisht, por mos u shqetësoni shumë. Emocionalisht gjërat janë shumë, nuk duket dramë, por as zemra kudo. Financat tuaja? Epo, ata mund të jenë më të qëndrueshëm, kini kujdes se ku i hidhni paratë tuaja! Energjia është një lloj yo-yo kohët e fundit, kështu që dëgjoni trupin tuaj kur thotë “pauzë”. Fati luan fshehurazi: varet nga ju që ta gjeni!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, yjet sugjerojnë një reflektim të vogël për pajtueshmërinë tuaj me të tjerët. Nga pamja e tij, mund ta gjeni veten duke u përballur me disa sfida kur bëhet fjalë për përshtatshmërinë dhe shëndetin. Nuk është më e mira, e di. Nga ana tjetër, duket sikur keni një lloj prekjeje magjike kur bëhet fjalë për financat tuaja, kushedi se çfarë është duke gatuar! Dhe ndërsa jeni atje duke notuar në rrjedhën e sipërme në karrierën tuaj, mbani mend se energjia juaj nuk është e pafundme, merrni momentet tuaja për të rimbushur bateritë tuaja.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 5
Energjia: 3

HOROSKOPI I JAVËS 15-21 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket sikur ka disa sfida që ju vijnë, por mos e mundni veten. Energjia juaj luhatet dhe mund të ndiheni pak nën mot. Në dashuri gjërat po shkojnë më mirë se sa pritej ndërsa jeni në punë… le të themi se duhet të përveshni mëngët! Financat tuaja janë një sharrë: monitorojini mirë. Po, diçka në shpirtin tuaj kërkon ekuilibër, dëgjojeni!

Dashuria: 4
Puna: 2
Fat: 3
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Demit

Hej Dema, duket se yjet kanë pak ulje-ngritje për ju. Dashuria mund t’ju ikë nëse nuk jeni të kujdesshëm, ndërsa në punë ka të ngjarë të ndiheni sikur jeni në një xhiro: ndonjëherë lart, ndonjëherë … jo aq shumë. Fati ka vendosur të luajë fshehurazi me ju, le të shpresojmë që ajo të jetë e mirë për t’ju kërkuar. Financat tuaja? Asgjë që nuk mund ta trajtoni me pak kujdes. Dhe energjia? Epo, ju keni pasur ditë më të mira, por kafeja nuk mund të rregullojë asgjë.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2

Horoskopi i Binjakëve

Hej Binjakë, duket se universi ka në pritje për ju disa ulje-ngritje! Pajtueshmëria juaj po shkëlqen me dikë të afërt, ndërsa fati mund t’ju mashtrojë. Ka sfida në punë, por asgjë që nuk mund ta përballoni. Kushtojini vëmendje shëndetit tuaj: bëni një pushim nëse keni nevojë. Në aspektin financiar, kini kujdes se ku i vendosni këmbët (dhe paratë). Mos harroni, çelësi është të ruani ekuilibrin!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi Gaforres

Hej Gaforre, duket se yjet kanë pak ulje-ngritje për ju. Në dashuri mund të keni disa tronditje, por mos u dëshpëroni. Në punë, gjithçka që shkëlqen nuk është flori, por as hekuri i vjetër. Pasuria ju bën syrin me maturi, përfitoni prej tij pa pritur Hënën. Tregohuni të kujdesshëm me financat tuaja: pa blerje të pakujdesshme! Energjisë? Mund të jetë më mirë, ndaj dozoje mirë që të mos ndihesh i shkurtër.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 1
Energjia: 2

Horoskopi i Luanit

Hej Luanë, duket se yjet kanë një mesazh të përzier për ju. Ndërsa disa aspekte të jetës suaj mund të ecin pa probleme, të tjerat kërkojnë pak më shumë durim. Mbani sytë hapur për disa mundësi të papritura dhe përpiquni të ruani ekuilibrin kur bëhet fjalë për shëndetin tuaj fizik dhe emocional. Fati mund të jetë i pakapshëm këtë herë, ndaj kini kujdes të mos mbështeteni shumë tek zonja me sy të lidhur!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëreshë, duket sikur universi ka përgatitur një përzierje interesante për ju. Nuk është koha për të qenë të turpshëm, ka shenja të vogla që mund të çojnë në gjëra të mëdha nëse qëndroni vigjilentë. Në punë, ndoshta jo gjithçka shkon ashtu siç dëshironi, por duroni. Dashuria? E komplikuar, por kush kërkon gjen! Kushtojini vëmendje shëndetit dhe financave tuaja: një vështrim i kujdesshëm mund të shmangë dhimbjet e kokës në të ardhmen.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Pra, Peshore, duket se yjet kanë planifikuar disa ulje dhe ngritje për ju. Në sferën e dashurisë mund të gjeni disa pengesa për të kapërcyer, në punë, megjithatë ka sfida që kërkojnë prekjen tuaj të ekuilibruar. Fati nuk është saktësisht në anën tuaj, por as kundër tij: varet nga ju që ta luani mirë. Financat… le të themi se është më mirë t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve tuaja. Energjisë? Mund të jetë një slitë emocionale, ndaj përpiquni të ruani ekuilibrin e brendshëm.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Akrepit

Akrepë, duket sikur qielli po luan me ju pak zare. Përputhshmëria juaj mund të testohet, ndaj kini kujdes për njohje të reja. Në fushën e punës, ka sfida që do t’ju kërkojnë të nxirrni në pah atë kreativitet të fshehur. Dashuria? Mund t’ju japë njëfarë kënaqësie, por pa e ekzagjeruar, mbani një profil të ulët. Edhe financat kërkojnë menaxhim të kujdesshëm: është më mirë të shmangni shpenzimet e çmendura! Për sa i përket shëndetit dhe energjisë… le të themi se mund të ndjeni nevojën për të kaluar disa mbrëmje relaksuese.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 3

Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetarë, duket sikur kozmosi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Në dashuri mund të hasni disa pengesa, por asgjë që nuk mund të kapërcehet me një dozë të mirë durimi. Në punë gjërat duken të qëndrueshme mesatarisht, ndaj mos u frikësoni. Fat? Epo, mund të dalë më mirë, por mbani mend se ndonjëherë nuk duhet shumë për ta kthyer situatën. Financat kërkojnë vëmendje: kujdes shpenzimet! Energjia luhatet: përpiquni të dëgjoni trupin tuaj.

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjapë, duket sikur ka një lloj lëkundjeje kozmike me të cilën keni lëvizur kohët e fundit. Ndërsa disa fusha të jetës suaj janë pak të lëkundshme, të tjera tregojnë shenja premtuese. Mos lejoni që pengesat e vogla t’ju shkatërrojnë rrjedhën, përkundrazi përqendrohuni në pikat e forta që dalin ngadalë.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 5

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur universi po luan zare me ju! Disa aspekte janë pak të çuditshme, ndërsa të tjerët ju befasojnë këndshëm. Nuk është koha për të bërë baste të mëdha në dashuri apo financa, por mund të gjeni surpriza pozitive në ekuilibrin dhe energjinë tuaj të brendshme. Puna dhe shoqëria? Hm, ka pasur ditë më të mira.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Peshqve

Hej Peshq, duket se yjet kanë një mesazh të përzier për ju. Ndonëse disa gjëra mund të mos shkojnë ashtu siç do të dëshironit, të tjerat do t’ju befasojnë në një mënyrë pozitive. Mos harroni të mbani sytë hapur dhe zemrën tuaj të gatshme për çdo mundësi, mund të ketë një kthesë të papritur në horizont.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5

HOROSKOPI E HËNË 15 PRILL 2024

DASHI***

Dielli ndriçon shenjën tuaj, duke i sjellë dikujt një ditëlindje të lumtur. Në dashuri, hidhuni pas një ftese, jini spontan dhe reagoni me impuls, nëse doni të kërkoni viktima. Sot një kënaqësi në fushën profesionale do ta përfundojë punën.

DEMI**

Jupiteri në shenjën tuaj do ju çojë drejt shoqërimit, kontakteve të reja, të cilat do krijojnë mundësi intriguese dhe do ju bëjnë të harroni periudhat e gjata të vetmisë. Dëgjoni këshillat e mençura të një shoku nëse doni të bëni realitet një ëndërr shumë interesante.

BINJAKËT**

Ndiqni shqisën tuaj të gjashtë, e cila sot do t’ju udhëheqë të sigurt në rrugën më të mirë dhe do të mund t’i përfundoni të gjitha detyrat tuaja pa shumë përpjekje. Më në fund, mund t’i kushtoni pak kohë një aktiviteti që nxit interesin tuaj.

GAFORRJA**

Me Hënën në shenjën tuaj, duhet t’ju pëlqejë gjithçka në këtë ditë të rëndësishme, e cila do t’ju presë një takim të pazakontë dhe jo pa një ndjenjë të caktuar. Potenciali i mbrëmjes do të jetë gjithashtu shumë i këndshëm, në emër të shkeljes së shëndetshme.

LUANI **

Guximi dhe impulset në dashuri do t’ju bëjnë të ëndërroni dhe do t’ju tërheqin të gjithë vëmendjen, ndërsa për detyrat e tjera do të mbeten vetëm thërrime. Përballoni ditën e punës me qartësi dhe vendim dhe do të arrini të mbyllni një negociatë apo kontratë interesante.

VIRGJËRESHA***

Do të ketë një kthesë përfundimtare në profesion që do t’ju lejojë të arrini qëllimet që keni vendosur dhe për të cilat keni punuar shumë. Në planin e zemrës nuk do të ketë ndonjë lajm të madh, por do të keni gjithçka që ju nevojitet për t’u ndjerë mirë.

PESHORJA**

Do të merrni një fitore të vogël, për të cilën keni punuar shumë për ta arritur, në një çështje pune ose biznesi: nëse nuk doni të ngjallni xhelozinë e kolegëve, shmangni shfaqjet. Një shqetësim sentimental do të reduktohet.

AKREPI***

Përballë një mundësie të re, mos e lini veten të ndikoheni nga frika dhe shqetësimet. Përveshni mëngët, është koha për t’u zënë: aksionet janë të larta dhe ia vlen pak përpjekje! Partneri do ju kuptojë duke ju qenë pranë në mënyrën më të mirë.

SHIGJETARI***

Mos harroni rëndësinë e gjesteve të vogla dashurie, të tilla si një puthje ose një përkëdhelje. Pa dyshim që personi i afërt do t’i vlerësojë shumë. Disa rregullime të vogla në shtëpi ose në zyrë do të jenë të mjaftueshme për të krijuar një mjedis më të favorshëm për ju.

BRICJAPI**

Do të keni një mori angazhimesh, madje të këndshme, por jo më pak të lodhshme dhe në fund do të mbeteni të kënaqur me rezultatet e arritura. Në historitë tuaja të dashurisë ka shumë racionalitet, sepse keni frikë të jetoni dita-ditës dhe dëshironi të planifikoni të ardhmen.

UJORI***

Momentet e ëmbla dhe intriguese shumohen. Edhe nëse e keni humbur besimin tek i dashuri juaj, sot do ta kuptoni se e keni gabuar dhe do ta lini veten të mbaheni sërish në krahët e tij. Trajtojeni veten me një udhëtim të shkurtër ose një shëtitje romantike së bashku.

PESHQIT **

Sot situata aktuale e punës nuk do ju kënaqë dhe do përpiqeni të gjeni mundësi që i përshtaten më shumë personalitetit tuaj. Nëse prej disa kohësh po kërkoni një partner ideal, gjatë kësaj mbrëmje do të keni mundësinë të tregoni një njohje të re.

HOROSKOPI E DIEL 14 PRILL 2024

DASHI***

Kjo ditë do t’ju sjellë një formë fizike të lakmueshme dhe një pasion të jashtëzakonshëm. Lëreni humorin dhe lumturinë të jenë karta juaj e vizitës në marrëdhëniet me të tjerët. Do të përjetoni momente shumë të këndshme me të dashurin tuaj.

DEMI**

Disa keqkuptime në familje dhe në çifte takimesh mund të prishin ecurinë e qetë të ditës. Jepini më shumë hapësirë ​​fjalëve dhe më pak melankolisë. Nëse jeni ende beqarë, dëgjoni mesazhet subkoshientë që ju dërgon një mik.

BINJAKËT***

Do të jeni në formë të shkëlqyer, gati për të përballuar botën me gëzim. Falë vitalitetit dhe optimizmit tuaj të pashërueshëm, miqtë do të pëlqejnë të jenë në shoqërinë tuaj. Mos u mundoni të mbytni ndjenjat e forta që ndjeni, përkundrazi shprehini ato në mënyrë spontane.

GAFORRJA**

Qielli mbi ju ka gjithçka që duhet për t’ju ndihmuar ta përfundoni javën me një notë të lartë. Dashuritë dhe pushtimet tuaja do të ecin me not, për të mos thënë që nismat tuaja në fusha të tjera do të jenë të suksesshme. Praktikoni sportin tuaj të preferuar, por pa e detyruar atë.

LUANI **

Jini të vendosur në kërkimin e zgjidhjes së një problemi, sepse dikush mund të mos tolerojë qëndrimin tuaj të frikshëm dhe të pasigurt. Përfitoni nga festa publike për të rigjeneruar trupin dhe mendjen, por edhe për t’i dhënë më shumë gjallëri marrëdhënies në çift.

VIRGJËRESHA **

Dita do jetë e favorshme për nisma, programe të pazakonta, argëtime të dëshiruara prej kohësh por të pa realizuara. Gjithçka që duhet të bëni është të vendosni se si ta kaloni të dielën, mundësisht në harmoni me të dashurin tuaj. Për ata që janë beqarë ka një lajm në horizont.

PESHORJA **

Sot do të mund ta jetoni marrëdhënien tuaj të zakonshme me intensitet më të madh, por gjithashtu do të jeni në gjendje të vlerësoni me optimizëm një situatë të palumtur dhe ta zgjidhni atë pa shumë vuajtje. Një rrethanë do t’ju lejojë të gjeni ndonjë mik të rremë.

AKREPI **

Yjet minojnë fushën tuaj të shtatë, atë të marrëdhënieve. Disa prej jush do të ndihen të pakënaqur me rutinën normale në çift dhe do të zhyteni nga dëshira për aventura. Të tjerët, megjithatë, do të duhet të ndihen të qetësuar emocionalisht nga partneri i tyre.

SHIGJETARI***

Për të kaluar në maksimum një të diel duhet të ndiqni këshillat e Hënës dhe të shkëputeni në mënyrë drastike nga çështjet profesionale; pa kompjuter apo celular fare. Ju duhet t’i përkushtoheni me trup dhe shpirt partnerit tuaj.

BRICJAPI**

Dita do të nisë me disa pengesa, të cilat do ju vendosin në humor të keq, por falë favorit të yjeve do t’ia dilni mirë. Për të dhënë më të mirën, përpiquni ta bëni jetën tuaj të rehatshme: do të mjaftojnë disa masa paraprake të vogla!

UJORI**

Sot do ju kërkohet gjithë vetëkontrolli për të mos rënë pre e emocioneve. Do e gjeni veten përballë njerëzve kërkues dhe kjo, në vend që t’ju inkurajojë, do t’ju bëjë më të kujdesshëm. Nëse kujdeseni për marrëdhënien tuaj në çift, ka ardhur koha të sqaroni çdo dyshim.

PESHQIT***

Do të jetë një ditë e përshtatshme për realizimin e ëndrrave dhe shpresave. Kanalizoni energjitë tuaja në fushën që ka më shumë rëndësi për ju. Një ngarkesë e fortë emocionale do t’i japë një shtysë të re marrëdhënieve të dashurisë. Lëvizni me delikatesë në një marrëdhënie që sapo ka filluar.

HOROSKOPI E SHTUNË 13 PRILL 2024

DASHI **

Një ditë për të jetuar mes të tjerëve. Pranoni bashkëpunimin dhe ndihmën e më shumë njerëzve: nuk është koha për të bërë gjithçka vetëm, kërkoni aleatë të rinj. Mbani parasysh se do të keni ndihmën e Mërkurit dhe jeta juaj do të rrjedhë në drejtimin e duhur.

DEMI**

Jupiteri në shenjën tuaj do t’ju bëjë të arsyeshëm në shkallën e duhur. Prandaj duhet të përpiqeni gjithmonë ta mbani gjallë dialogun në mënyrë harmonike me partnerin, në mënyrë që marrëdhënia juaj të mos kthehet në një burg plot keqkuptime.

BINJAKËT**

Hëna në shenjën tuaj do të lëvizë ditën tuaj. Nuk do t’ju mungojnë idetë dhe nëse keni guximin t’i ndani me të tjerët, ato do të japin fryte të mira. Zgjidh nyjet e fundit që të lidhin me një histori të përfunduar.

GAFORRJA***

Do të kuptoni se keni nevojë për më shumë dashuri dhe se dëshironi të ndiheni si objekt i interesit të dikujt. Kjo do të çlirojë një pasion të furishëm tek beqarët; për ata që janë në çift, megjithatë, do të jetë një e enjte me harmoni të madhe.

LUANI***

Do të bëni njohje interesante që do të jenë të dobishme edhe në profesionin tuaj dhe do t’ju hapin horizonte të reja. Ndër surprizat e ndryshme që mund t’ju rezervojë një udhëtim jashtë qytetit, do të jetë ajo e një atraksioni fatal, të favorizuar nga Hëna në trinë.

VIRGJËRESHA**

Mos lejoni që të ndikoheni as nga Hëna negative dhe as nga gjykimi i familjarëve tuaj që janë të vendosur të pengojnë realizimin e një projekti që ju intereson shumë. Sektori emocional është shumë më i mirë: do të jeni në gjendje t’i shprehni ndjenjat tuaja më të thella të dashurit tuaj.

PESHORJA **

Ju pret një ditë me dy tehe. Ata që janë të prirur për të shkelur do të përballen me rrethana që nuk e lejojnë fare, ndërsa ata që kanë vapë më pak intensive do të kenë një fundjavë më relaksuese. Mos abuzoni me dialektikën në dashuri!

AKREPI **

Një rrethanë e rastësishme do t’ju bëjë të hutuar dhe të pasigurt, deri në atë pikë sa të shtyni shumicën e vendimeve dhe të ktheheni vazhdimisht te ato pak që keni arritur të merrni. Një fjalë e tepërt mund të shkaktojë fërkime me një mik të vjetër.

SHIGJETARI*

Nëse keni të bëni me të afërmit, do t’ju duhet të përballeni me një diskutim të papritur dhe të pakëndshëm. Sidomos nëse pika në fjalë ka të bëjë me punën apo paratë, mos i fshihni qëllimet dhe nevojat tuaja reale pas “smoke screen” klasik.

BRICJAPI***

Jeni të ringjallur, gjithçka po shkon mirë dhe rezultatet nuk mungojnë. Miqtë do t’ju tregojnë se janë gjithmonë pranë jush dhe nëse është e nevojshme, gjithashtu të gatshëm t’ju japin një dorë, duke ju bërë të ndiheni një lehtësim të madh. Gëzuar ndarjen e projekteve me të dashurit tuaj!

UJORI**

Jo gjithmonë gjërat do të ecin mirë, sidomos këtë të shtunë. Reagoni filozofikisht ndaj një takimi të humbur ose një ngjarjeje të papritur familjare. Emocionalisht do jeni pak të pakënaqur por, për fat, kjo atmosferë nuk do të zgjasë shumë.

PESHQIT **

Një punë në grup që ju shqetëson do të ketë rezultate më të mira se sa pritej. Nëse arrini të mos bëheni autoritar me ata që duhet të bashkëpunojnë me ju, do të keni mundësinë të merrni një rezultat të mirë. Në dashuri nuk do të mungojnë lufta, por kjo sigurisht që nuk do t’ju trembë.

HOROSKOPI E PREMTE 12 PRILL 2024

DASHI **

Është një kohë për nderime, dafina dhe pushtime: Marsi kalon tranzit në shenjën tuaj, duke ju mbytur me shumë energji dhe një frymë mahnitëse iniciative që do t’ju shtyjë të guxoni gjithnjë e më shumë në sport dhe në jetën tuaj private. Fati do ju ndihmojë por mbi të gjitha besnikëria do të shpërblehet.

DEMI**

Disa aspekte planetare disonante do t’ju japin shumë energji, por jo gjithmonë do t’ju lejojnë ta kontrolloni atë. Nëse kujdeseni për punën tuaj, gjeni kohë për të aplikuar më shumë veten dhe jini më diplomatik me njerëzit përreth jush.

BINJAKËT***

Dita, falë Hënës në shenjë, premton të jetë fitimprurëse nga të gjitha pikëpamjet. Do të ketë takime të reja dhe kontakte të rëndësishme dhe kjo do t’ju lejojë të arrini sukses si në fushën sentimentale ashtu edhe në atë profesionale.

GAFORRJA**

Nuk ju pëlqen më puna juaj dhe keni në plan të ndryshoni. Ka mundësi të ndryshme, por ju jeni pak konfuz kështu që përpara se të nisni një rrugë të re, konsultohuni me një ekspert. Bëjuni një dhuratë të vogël atyre që ju duan për t’i falënderuar për gjithçka që kanë bërë.

LUANI **

Do të pranoni me entuziazëm një sfidë pikante, vetëm për të zbuluar se nuk keni armët e duhura për ta mbajtur atë deri në fund. Tërheqja është e ndaluar, do të ishte e dobët: përpiquni të jeni thjesht vetvetja; yjet parashikojnë një fund surprizë për ju.

VIRGJËRESHA***

Në vendin e punës, planetët premtojnë bashkëpunime të reja dhe fitimprurëse. Dini se si të zgjidhni njerëzit më të përshtatshëm për të përfshirë në projektin tuaj. Nëse jetoni në një marrëdhënie të bazuar në ndjenja të konsoliduara, yjet do t’ju japin një shtysë të re.

PESHORJA **

Një ditë relaksuese dhe e këndshme nuk do të kërkojë asgjë më shumë se një harmoni të mirë me njerëzit që doni më shumë. Pas kësaj, sigurohuni që edhe të tjerët të gjejnë pak hapësirë ​​dhe disponueshmëri për të shprehur shijet e tyre.

AKREPI***

Lëvizni me qetësi dhe mendoni përpara se të merrni vendime të rëndësishme në punë. Ju mund të bëni gabime në kohën dhe vlerësimet, dhe rregullimi i gjërave nuk do të ishte i lehtë. Jeta juaj e dashurisë do të ofrojë më shumë siguri dhe harmoni nga sa keni marrë ditët e fundit.

SHIGJETARI **

Aktivitetet tuaja do të vazhdojnë me një ritëm të shpejtë dhe produktiv. Do të ketë një fazë të përkohshme dekoncentrimi ose vështirësie pas qasjes së adoptuar, atëherë do të rifitoni kontrollin e plotë të iniciativave tuaja.

BRICJAPI**

Miqësia dhe një sens i veçantë humori do t’i bëjnë të gjithë t’ju duan, madje edhe ata që nuk kanë besim. Një person i fuqishëm do ju bëjë një ofertë pune interesante, për të mos u refuzuar. Nëse dashuria nuk shkon siç duhet, miqësia do t’ju japë gëzim të madh.

UJORI**

Ka të ngjarë që këto ditë të keni rënë viktimë e një mashtrimi. Planifikimi i mirë i angazhimeve që ju presin do t’ju ndihmojë në ato momente kur improvizimi nuk mjafton. Mundohuni të mos debatoni me partnerin.

PESHQIT **

Yje të ndryshëm sot do të tentojnë të krijojnë konfigurime plot tension si për t’ju vënë në litar dhe për t’ju bërë të humbni durimin. E vetmja rrugë fituese do të jetë ajo e qetësisë së gjithanshme, një cilësi që nuk është e veçantë për ju: por ju provoni gjithsesi!

HOROSKOPI E ENJTE 11 PRILL 2024

DASHI **

Në dashuri me siguri do të thithni një ajër qetësie. Do të ndiheni të animuar nga ndjenja edhe më të forta dhe një dëshirë e shtuar për të komunikuar me partnerin. Nëse jeni beqarë, shkëndija e dashurisë mund të lindë nga një takim.

DEMI**

Yjet janë sërish në anën tuaj dhe do t’ju sjellin racionalitet dhe stabilitet, intuitë dhe dëshirë për risi. Do të varet nga ju që të gjeni ekuilibrin e duhur për t’u çliruar nga rutina dhe për t’i dhënë ngjyrë të re marrëdhënieve që janë bërë gri për shkak të përditshmërisë.

BINJAKËT**

Në këtë ditë, një pengesë rrezikon t’ju vendosë në humor të keq. Për të dhënë më të mirën tuaj, përpiquni ta bëni jetën tuaj të rehatshme: disa rregullime të vogla do të jenë të mjaftueshme për të marrë një mjedis më mikpritës që është më i favorshëm për harmoninë tuaj të brendshme.

GAFORRJA

Ju pret një ditë e qetë, në të cilën gjithçka do të jetë e lehtë dhe e qetë. Shfrytëzojeni rastin për të kaluar disa orë me ata që ju duan, ndoshta jashtë qytetit. Pak pafytyrësi do t’ju lejojë të merrni menjëherë diçka që e dëshironit prej disa kohësh.

LUANI **

Hëna e kundërt do t’ju bëjë kontrast dhe do të kontribuojë në krijimin e një atmosfere nervoze dhe mjaft kërkuese; mos u përfshini në çështje që nuk ju shqetësojnë nga afër. Dashuritë dhe miqësitë do të ndërthuren dhe do të përplasen: qëndroni të qetë!

VIRGJËRESHA **

Një ngjarje befasuese do t’ju bëjë të ndryshoni mendimin tuaj për një person. Do t’i dërgoni një ftesë të këndshme, por ajo nuk do të mund të pranojë për shkak të forcës madhore. Në punë do të gjeni veshë të gatshëm për të dëgjuar projektet tuaja dhe për të investuar disa burime në to.

PESHORJA***

Shqyrtoni propozimet e reja, do të mund të bëni një hap përpara në karrierën tuaj dhe të gjithë do të jenë të kënaqur me ju. Ndikimet e mira astrale do të zgjerojnë harmoninë e çiftit, duke ju dhënë ndjesinë e të qenit vërtet në paqe dhe të aftë për të përballuar çdo situatë.

AKREPI **

Dëshira për të marrë më shumë mund t’ju tradhtojë ata prej jush që kanë një biznes të pavarur dhe t’ju shtyjë të mos vlerësoni siç duhet rreziqet e një operacioni; maturia nuk është pika juaj e fortë, por këtë herë më mirë bëni kujdes.

SHIGJETARI **

Po kaloni një periudhë pavendosmërie dhe keqkuptimi me partnerin, por sot do të keni mundësi të trajtoni këtë temë. Dashuria juaj do të jetë e gatshme t’ju dëgjojë dhe të hedhë dritë mbi dyshimet tuaja. Në profesionin tuaj, mos u shqetësoni për një vonesë të mundshme.

BRICJAPI*

Do të duhet të mbani nën kontroll agresionin i cili mund të jetë përgjegjës për disa lëvizje të gabuara. Edhe ju mund të përfitoni nga kjo ditë për të zgjidhur problemet familjare dhe keqkuptimet që ekzistojnë prej disa kohësh.

UJORI**

Do të hapen rrugë të reja, veçanërisht në fushën emocionale. Fatkeqësisht, do ta kuptoni vetë se nuk jeni mjaft të pjekur për të marrë vendime të rëndësishme. Merrni gjithë kohën që ju nevojitet për të kuptuar atë që dëshironi në të vërtetë.

PESHQIT **

Jeni shumë mendjemëdhenj në vendin e punës dhe ndonjëherë shkelni personalitetin e kolegëve ose punëdhënësve tuaj. Ky defekt i juaji mund të çojë në telashe serioze ndaj kini kujdes. Në dashuri, jini vigjilentë sepse ka një stuhi në horizont.

HOROSKOPI E MËRKURË 10 PRILL 2024

DASHI***

Qetësia dhe pasioni do të jenë brenda mundësive tuaja sot, duke e bërë më të këndshme çdo lloj miqësie apo marrëdhënie pune. Në sferën e dashurisë do të paraqiteni si joshës të aftë për të lindur interesa shumë premtuese në zemrat e të tjerëve.

DEMI**

Hëna do ta bëjë ditën tuaj plot ngjarje, me një sërë shkrepjesh të suksesshme dhe takime të frytshme. Duket se sot fati dëshiron të luajë me ju duke përzier letrat në tavolinë.

BINJAKËT***

Do të keni shoqëri të mrekullueshme me partnerin, duke vibruar në unison si kurrë më parë: harmonia e “sferave qiellore” do të reflektohet në marrëdhënien tuaj në çift, duke krijuar një atmosferë intriguese dhe shumë të veçantë. Në vendin e punës priten ndryshime të shkëlqyera.

GAFORRJA**

Në jetën tuaj në çift do të jeni të prirur të jeni të shqetësuar, të prekshëm dhe gjithmonë do të dëshironi të keni të drejtë, pa dëgjuar as çfarë ka për të thënë partneri juaj. Në vend të kësaj, do t’ju duhet të përfitoni nga dita për të dëgjuar dhe rigjeneruar veten dhe marrëdhënien tuaj emocionale.

LUANI **

Të sigurtë dhe simpatikë, nuk do ta keni të vështirë të tërhiqni personin që doni në rrjetin tuaj. Do të jetë pak më e vështirë për ta bindur atë se keni ndryshuar dhe se ndjenjat tuaja janë të sinqerta. Mbrëmja do jetë argëtuese në shoqërinë e miqve tuaj më të ngushtë, por mos e teproni.

VIRGJËRESHA***

Në fushën e punës do jeni të zënë, por edhe shumë të motivuar nga ajo që mund t’ju ndodhë dhe nga rezultatet që do të arrini. Nëse jeni prej disa kohësh në një lidhje në çift, sot dashuria do gjejë jetë të re, qoftë edhe me ndonjë lajm të papritur.

PESHORJA **

Ju do të jeni në gjendje të përmirësoni anën më të gjerë të karakterit tuaj. Të përthithur nga interesat tuaja të shumta, do të jeni pak të hutuar në shtëpi dhe jo shumë të vëmendshëm ndaj dëshirave të të dashurit tuaj dhe kjo do të ushqejë humor të keq dhe debate budallaqe që zgjidhen lehtësisht.

AKREPI **

Përplasjet dhe keqkuptimet në profesion nuk duhet t’ju thyejnë, por t’ju japin energji për të ecur përpara me guxim. Në marrëdhënien tuaj në çift, shmangni spiunimin e çdo sjelljeje të partnerit, sepse mund të përfundoni duke shkaktuar një alarm të caktuar.

SHIGJETARI **

Në këtë ditë do të shfaqen anët më të mprehta dhe më polemike të karakterit tuaj të vështirë, me kontraste pasuese: ju preferoni qetësinë. Në mbrëmje do ketë një bashkim të çuditshëm mes dashurisë dhe punës për ata që janë ende beqarë.

BRICJAPI**

Falë rezultateve të mira të marra në punë dhe shoqërisë së njerëzve miqësorë, do ta gjeni veten të gëzuar gjatë gjithë ditës. Megjithatë, mos e shfrytëzoni këtë mundësi për ta marrë lehtë një detyrë: mund të arrini rezultate të shkëlqyera, por, padyshim, vetëm me angazhimin e duhur!

UJORI**

Nuk është e lehtë të pajtoheni me të tjerët, sepse rrallë bëni një hap prapa nga idetë tuaja. Mund të përpiqeni të jeni pak më pak të shqetësuar dhe kështu të fitoni disa miq më shumë! Po humbisni kohë të çmuar në punë!

PESHQIT **

Mos nxitoni të zgjidhni situata që ende duhet të ripunohen dhe përdorni një pengesë të detyruar për të studiuar me qetësi strategji të reja. Rruga drejt harmonisë me partnerin do të jetë ajo e disponueshmërisë së zemrës, jo ajo e kritikës.

HOROSKOPI E MARTË 9 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Ah, Dashi! Ka disa dridhje mjaft interesante në këtë kohë kozmike që mund të ndikojnë në jetën tuaj në mënyra të pazakonta. E ndjeni atë energji? Mund të jetë pak me gunga, kështu që përpiquni të mbani ritmin pa u lodhur. Dashuria duket se lundron në ujëra të qeta, por për financat është më mirë të mbani sytë hapur, një shpenzim i papritur mund të trokasë në derë. Në punë, qëndroni të fokusuar dhe mos lejoni shpërqendrimet e vogla të sabotojnë planet tuaja afatgjata.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4
Horoskopi i Demit

Hej Demi, duket sikur gjërat po shkojnë mjaft mirë përsa i përket dashurisë, por mos prisni fishekzjarre çdo ditë, mirë? Në punë mund të ndiheni sikur jeni në një rrugë me pengesa të pafundme, qëndroni aty! Fati është pak i luhatshëm: një ditë je zgjuar dhe tjetra… mirë, le të themi se do të ishte më mirë të mos mbështetesh vetëm te fati i mirë. Financat janë të qëndrueshme, asgjë e bujshme por as flamuj të kuq për të raportuar. Për sa i përket energjisë, përpiquni të ruani ritmin pa e tepruar.

Dashuria: 4
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 4
Horoskopi i Binjakëve

Hej Binjak, tingëllon sikur universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Përputhshmëria juaj mund të testohet, por mos lejoni që kjo t’ju dekurajojë shumë. Duket se keni një sasi të mirë fati në anën tuaj, përdorni atë në avantazhin tuaj! Në frontin e dashurisë, gjërat mund të jenë më mirë – ndoshta është koha të tërhiqeni dhe të reflektoni? Dhe ja, karriera duket premtuese – mbajini sytë hapur për mundësitë. Mbani veten të ekuilibruar me disa aktivitete rekreative për t’u kujdesur për shëndetin tuaj.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 5
Financat: 2
Energjia: 3
Horoskopi i Gaforres

Hej Gaforre, dëgjo, kjo nuk është koha për të kërcyer nëpër rrathë në dashuri. Ka pak statikë në ajër dhe marrëdhëniet mund t’i keni pak të vështira. Në punë? Mund të jetë më mirë të përqendroheni në atë që tashmë keni në vend që të kërkoni aventura të reja të rrezikshme. Fati juaj po lëkundet tani, kështu që asgjë shumë emocionuese, por as tragjike. Kur bëhet fjalë për financat, mbani një sy në atë portofol! Dhe energjia… le të themi se mund të nxjerrësh vendosmërinë e duhur kur të nevojitet.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3
Horoskopi i Luanit

Hej, Leo! Duket sikur yjet po luajnë ping-pong me fatin tuaj – pak lart e poshtë. Në dashuri mund të gjeni disa pengesa, asgjë të pakapërcyeshme, por kini kujdes nga të papriturat. Mbani fokusin tuaj në punë: ka sfida në horizont që kërkojnë të gjithë energjinë tuaj leonine. Financiarisht? Kushtojini vëmendje detajeve! Dhe për sa i përket energjisë së përgjithshme… mirë, do të keni mjaft zhavor për të trajtuar çdo gjë!

Dashuria: 3
Puna: 3
Fat: 2
Financat: 4
Energjia: 4
Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëreshë, duket se yjet kanë përgatitur një përzierje interesante për ju. Përputhshmëria juaj mund të lëkundet si një gjethe në erë, prandaj kini kujdes. Përshtatshmëria dhe cilësia janë fjalë kyçe, do të keni disa ditë ku do të ndiheni si kameleon, të tjera… jo dhe aq. Dashuria është një fushë e minuar, vazhdoni me kujdes! Por mos u shqetësoni, karriera juaj tregon shenja stabiliteti. Shëndeti dhe energjia? Ju mund të dëshironi të investoni në disa vitamina shtesë.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 4
Energjia: 2
Horoskopi i Peshores

Kështu, Bilancino, duket se yjet janë pak kapriçioz së fundmi. Sa për dashurinë, le të themi se nuk është vërtet koha e përrallave të Disney-t, mbajini sytë hapur dhe përdorni kokën. Në punë mund të ndiheni sikur jeni në një maratonë të pafund, por mbani mend: të rezistosh është të fitosh. Fat… hm, mund të jetë më mirë, mos llogaritni shumë te Lady Luck tani për tani. Financat janë të qëndrueshme por pa fishekzjarre, menaxhoni mirë atë që keni dhe gjithçka do shkojë mirë. Energjisë? Mund të lëkundet më shumë se zakonisht, ndaj dëgjoni trupin tuaj!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 2
Horoskopi i Akrepit

Hej Akrep, me siguri duket se kohët e fundit universi ka vendosur të luajë pak me ju. Kjo nuk është koha më e mirë për çështjet e zemrës, ndaj merrni pak kohë për të reflektuar përpara se të bëni lëvizje të guximshme. Në punë, mund të ndiheni sikur po vozitni kundër grurit, por mos lejoni që kjo t’ju dëmtojë shpirtin luftarak. Fat? Epo, le të themi se mund të jetë më bujare, por kini kujdes sepse mund t’ju vijë ndonjë surprizë e vogël. Financat janë të qëndrueshme, asgjë emocionuese, por pa alarm. Po energjia juaj? Me pak më shumë relaksim do të rikthehet te yjet.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 3
Energjia: 4
Horoskopi i Shigjetarit

Hej Shigjetar! Dëgjo, nuk është koha për të vënë bast për të fituar kuaj në dashuri dhe financa. Mbani një profil të ulët atje, yjet sugjerojnë se mund të hasni në disa pengesa. Megjithatë, duket sikur keni një avantazh kur bëhet fjalë për energjinë dhe kreativitetin: përdorni ato në avantazhin tuaj! Në punë? Epo, le të themi se rutina nuk do të të hajë të gjallë… akoma.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4
Horoskopi i Bricjapit

Hej Bricjap! Në këtë periudhë era po fryn në drejtime disi të çuditshme. Unë mendoj se disa gjëra mund të jenë më mirë, por nuk është gjithçka fatkeqësi dhe errësirë, mirë? Ndoshta sfera sentimentale ju bën të ngrini hundën dhe ka ditë më të mira në punë. Fati duket se lëkundet, ndonjëherë lart, ndonjëherë poshtë. Financat? Lëreni mënjanë për ditët me shi! Energjia luhatet: dëgjoni atë trup që keni më shpesh!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 3
Financat: 2
Energjia: 3
Horoskopi i Ujorit

Hej, Ujori! Duket sikur universi ka përgatitur disa ulje-ngritje për ju. Mund të ndjeni nevojën për një rikthim në financat, ndërsa shoqërisht jeni një yll në rritje. Ne dashuri? Epo, mund të jetë më mirë, por mund të jetë edhe më keq. Në punë, megjithatë, ka një dridhje të çuditshme, sikur diçka po gatuhet, por nuk është ende gati… kështu që mos u shqetësoni, eh! Dhe mbani mend: pasuria favorizon guximtarët.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 1
Energjia: 5
Horoskopi i Peshqve

Hej, Peshku i Vogël! Jeta është një slitë me ulje dhe ngritje, apo jo? Gjatë kësaj kohe mund të ndjeni se disa gjëra janë më të mira se të tjerat. Ndoshta ka një tension në ajër për sa i përket financave apo karrierës, mos u shqetësoni, keni intuitën për të lundruar edhe në ujëra të rrëmbyeshëm. Dashuria duket e qëndrueshme, por mos merrni asgjë si të mirëqenë, ruajtja e ekuilibrit të duhur të brendshëm do të jetë çelësi. Dhe mbani mend: një aventurë e vogël mund t’i nxisë gjërat!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 2
Energjia: 3

HOROSKOPI I JAVËS 8-14 PRILL 2024

Horoskopi i Dashit

Hej Deshë, duket sikur yjet kanë pak ulje-ngritje për ju. Në fushën emocionale mund të ndiheni sikur jeni në një karusel: një moment lart, tjetrin poshtë. Në punë? Ndoshta jo gjithçka është ashtu siç duket, qëndroni në këmbë dhe vëzhgoni me kujdes situatën përpara se të bëni lëvizje të rrezikshme. Fati funksionon sipas jush, por mos e lini të udhëheqë çdo zgjedhje tuajën. Financa të qëndrueshme, nuk ka slitë për momentin. Dhe energjia… le të themi se do të keni mjaftueshëm sprint për të përballuar atë që vjen.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Demit

Të dashur Dema, duket se yjet janë pak kapriçioz me ju së fundmi. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një xhiro kur bëhet fjalë për dashurinë dhe financat, një ditë jeni në krye, ditën tjetër… jo aq shumë. Nga ana e punës, ka sfida, por asgjë që nuk mund ta përballoni me kokëfortësinë tuaj tipike. Fati mund të jetë i pakapshëm, ndaj mos u mbështetni ende te Lady Luck. Energjia e luhatshme: Mos harroni të pushoni!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Binjakëve

Hej, Binjakë! Në këtë periudhë të pacaktuar që na shqetëson, duket se yjet e tu i ngjajnë pak motit të prillit: luhatës. Bëhuni gati për momente sinkronizimi të pastër me ata përreth jush dhe kulme krijuese që do ta bënin Picasso-n ziliqar. Megjithatë, jo gjithçka është rozë, mund të hasni disa dhimbje koke për sa i përket shëndetit apo ekuilibrit të brendshëm, asgjë madhore nëse e prisni. Po energjia juaj? Është si një bateri gjysmë e ngarkuar: funksionon, por mos prisni mrekulli.

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Gaforres

Pra, Gaforre. Duket sikur yjet kanë disa ulje-ngritje për ju, por asgjë shumë dramatike. Në dashuri ka disa nuanca interesante që mund të zbulohen, në punë, megjithatë, ndoshta është më mirë të qëndroni të qetë dhe të mos merrni vendime të nxituara. Fati… mirë, le të themi se nuk është koha për të luajtur llotarinë. Financat kërkojnë vëmendje: shikoni ku i vendosni këmbët (dhe paratë). Energjia vjen dhe shkon: përpiquni të dëgjoni trupin tuaj!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Luanit

Hej, Luanë! Duket se ka një përzierje interesante të ngritjeve dhe uljeve gjatë kësaj kohe. Në dashuri, gjërat mund të jenë paksa të pasigurta, ndaj mbajini sytë hapur dhe zemrën gati për çdo eventualitet. Megjithatë në punë situata është më e qëndrueshme, shfrytëzojeni këtë fazë për të konsoliduar projektet tuaja. Financat kërkojnë vëmendje: shmangni shpenzimet e panevojshme dhe investimet me rrezik. Energjia juaj luhatet, por përpiquni të ruani ritmin!

Dashuria: 3
Puna: 4
Fat: 2
Financat: 3
Energjia: 3

Horoskopi i Virgjëreshës

Hej Virgjëresha, duket sikur universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Ju mund të ndiheni sikur jeni në një xhiro kur bëhet fjalë për jetën tuaj shoqërore, përpiquni të mos lejoni që ajo t’ju hedhë shumë. Në dashuri mund të ketë më pak shkëlqim se zakonisht, por mos u frikësoni! Në punë, qëndroni fleksibël, do të ketë ditë më të mira në horizont. Fati është pak tiranik kohët e fundit, a? Mbani kursimet tuaja sepse financat janë të pasigurta. Sa për energjinë tuaj… mirë, merre me qetësi!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Peshores

Hej Peshore, duket se universi ka disa ulje dhe ngritje në pritje për ju. Ndërsa disa fusha të jetës mund të ndihen sikur po vozisin kundër rrymës, të tjera duket se rrjedhin bukur në favorin tuaj. Jini të përgatitur për të përballuar disa sfida në frontin emocional dhe shpirtëror, por mos harroni se keni burime të fshehura gati për t’u përdorur. Mbani mend: qëndrimi i qetë është atuti juaj!

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 2

Horoskopi i Akrepit

Hej Akrepë, duket se yjet janë pak me temperament kohët e fundit. Ka disa emocione interesante që qarkullojnë me ju – disa energji të mira që qarkullojnë rreth krijimtarisë dhe anës suaj shpirtërore. Por shikoni financat tuaja, apo jo? Ata mund t’ju sjellin disa telashe nëse nuk jeni të kujdesshëm. Në dashuri mund të ndjeni një ftohje të lehtë, është koha e duhur për të reflektuar për atë që dëshironi vërtet. Në punë… le të themi se duhet të përmbaheni! Dhe fati? Epo, ndoshta nuk është koha për të vënë bast gjithçka në të kuqe.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Shigjetarit

Miq Shigjetarë, duket sikur disa ditë janë të destinuara për të qëndruar nën mbulesë, a? Por mos u shqetësoni, jo gjithçka shkon keq. Ju mund të ndiheni sikur jeni një cicinin më pak i përshtatshëm se zakonisht dhe ndoshta është më mirë të kujdeseni për ato ndryshime të lirshme në portofolin tuaj. Kjo nuk është koha për të luajtur kumar pagesën tuaj në lotari! Në planin e dashurisë mund të ketë disa debate, por asgjë që nuk mund të zgjidhet me një bisedë të mirë. Përsa i përket punës… le të themi se mund ta gjeni veten duke kontrolluar orën disa herë duke shpresuar për orën e lëshimit.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 3

Horoskopi i Bricjapit

Hej, Bricjapë! Shikoni, qielli po ju dërgon sinjale të përziera. Në dashuri mund të ketë disa tronditje: jini gati për të papriturat. Në punë, karriera juaj duket se po ngec, tani nuk është koha për të pushuar mbi dafinat tuaja. Nga pikëpamja financiare? Le të themi se duhet t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve tuaja pak më mirë. Fati nuk është me të vërtetë në anën tuaj këtë herë, shikoni se ku shkelni (metaforikisht dhe ndryshe). Niveli i energjisë… epo, të paktën kjo duket premtuese!

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 2
Energjia: 4

Horoskopi i Ujorit

Hej Ujorë, duket sikur ka disa valë konfliktuale që ju prekin. Prisni disa sfida përputhshmërie: jo çdo ndeshje do të jetë një shtrat me trëndafila. Përshtatshmëria juaj është testuar, por ju dini si të lundroni edhe në det të trazuar. Përsa i përket karrierës, mbajeni timonin të qëndrueshëm sepse mund të ketë disa gunga. Në nivel shëndetësor, kujdesuni për veten pa lënë pas dore sinjalet e rëndësishme nga trupi juaj.

Dashuria: 2
Puna: 3
Fat: 1
Financat: 4
Energjia: 3

Horoskopi i Peshqve

Hej ju, Peshq! Nuk është koha për të notuar kundër rrymës. Përputhshmëria juaj me të tjerët duket se është në një fazë delikate, ndaj bëni kujdes të mos bëni valë. Përshtatshmëria mund t’ju shpëtojë në më shumë se një rast dhe mbani mend se ekuilibri i brendshëm shpesh gjendet në gjërat e vogla. Në planin financiar, themi se nuk është koha për të bërë hapin e madh, por jo për t’u fshehur në rërë, për të qëndruar të qetë dhe për të lundruar të sigurt.

Dashuria: 3
Puna: 2
Fat: 4
Financat: 3
Energjia: 2

HOROSKOPI E HËNË 8 PRILL 2024

DASHI***

Dielli dhe Venusi ende në shenjën tuaj do t’ju bëjnë më të hapur se kurrë ndaj joshjeve të ëmbla të dashurisë. Do të keni një sens të gjashtë të veçantë për ta gjetur veten gjithmonë në kohën e duhur dhe në vendin e duhur, në mënyrë që të takoni personin që ju intereson.

DEMI***

Do ta gjeni veten më praktik dhe më të sigurt se zakonisht. Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni objektivat e duhura dhe do të jeni në gjendje të përfundoni të gjitha detyrat që ju interesojnë në mënyrë të sigurt dhe të shpejtë. Nëse keni fëmijë, nipër ose vëllezër më të vegjël, suksesin e tyre të madh do ta festoni në mbrëmje.

BINJAKËT**

Yjet premtojnë gjallëri, pasion dhe dialog në çift: është koha e duhur për të zgjidhur vështirësitë e marrëdhënies ose për të shmangur rrezikun e monotonisë me imagjinatën dhe komunikimin. Nuk do mungojnë rezultatet pozitive në punë dhe shpërblimet financiare.

GAFORRJA***

Veçanërisht të hapur ndaj kontakteve me jashtë, do të mund të përjetoni emocione të forta me partnerin, duke rinovuar marrëdhënien me freski dhe mençuri. Kënaqësi të mira në fushën e punës, dita do jetë e favorshme sidomos për ndërmarrjen e bizneseve të reja dhe të huaja.

LUANI**

Të angazhuar në organizimin praktik të jetës suaj, nuk do t’i kushtoni vëmendje dinamikës së brendshme, disponimit dhe emocioneve, të cilat përkundrazi mund t’ju pasurojnë. Ju gjithashtu do të prireni të refuzoni kujtimet që duhet të rilexohen në një dritë më të qartë.

VIRGJËRESHA **

Suksesi i një prej nismave tuaja do t’ju autorizojë të formuloni projekte ambicioze. Nëse lidhja juaj në çift funksionon, do jeni shumë pranë parajsës, nëse jeni beqarë ju pret një mbrëmje e jashtëzakonshme e karakterizuar nga aventura të guximshme.

PESHORJA***

Sot planetët do ju shtojnë imagjinatën. Do të keni në dispozicion të gjitha burimet e krijimtarisë dhe sensit estetik. Nëse dikush ndërhyn në jetën tuaj emocionale, sqaroni menjëherë situatën, duke theksuar kufizimet që keni ndërmend të zbatoni.

AKREPI **

Yjet do ju bëjnë të padurueshëm. Nga njëra anë do të prireni t’u jepni substancë dyshimeve dhe frikës që janë fantazma të vërteta të imagjinatës suaj, nga ana tjetër do t’u tregoni “kthetrat tuaja” edhe atyre që ju afrohen me dashamirësi.

SHIGJETARI***

Trajtojeni veten me një ditë pushimi të plotë, larg problemeve të punës. Ndoshta nuk do i keni idetë shumë të qarta, por nga ana tjetër do përjetoni një ditë intriguese dhe romantike në të njëjtën kohë nga pikëpamja emocionale.

BRICJAPI***

Ndryshimet e mundshme të pajustifikuara të humorit mund ta bezdisin partnerin, ndaj nëse nuk ndiheni në formë të mirë, shmangni takimet romantike. Një interes i ri për punë mund t’ju hapë dyert e suksesit: përveshni mëngët dhe së shpejti do t’i shihni rezultatet!

UJORI**

Sot do të jeni më pak tolerantë dhe më pak të kuptueshëm në marrëdhëniet ndërpersonale: nuk do hiqni dorë nga kërkesat tuaja dhe nuk do dëgjoni kërkesat e familjarëve dhe të dashurit tuaj, duke krijuar momente të pashmangshme tensioni. Patjetër që qëndroni të qetë!

PESHQIT **

Neptuni i qëndrueshëm në shenjën tuaj, i penguar nga kundërshtime të ndryshme planetare, do të ndikojë që ta bëjë horizontin paksa të turbullt me ​​shpejtësi në rritje, nga ora në orë. Ndërkohë përpiquni të rikrijoni atmosferën e duhur në dashuri, duke kënaqur dëshirat e partnerit.

HOROSKOPI E DIEL 7 PRILL 2024

DASHI**

Dëshira juaj për të kaluar një ditë në shoqëri të mirë, e nxitur nga kalimet e Marsit dhe Venusit, do t’ju shtyjë të organizoni një shëtitje me miqtë. Beqarët do kenë takime interesante por janë të destinuar të mos kenë asnjë zhvillim në të ardhmen e afërt.

DEMI**

Hëna në Peshq, dinamike dhe qartësisht e favorshme, do të rrisë qëndrimin tuaj të sigurt dhe fitues, edhe nëse këtë herë çmimi për të paguar në këmbim të fitores do të jetë i lartë. Bazojeni çdo marrëdhënie me të tjerët me sinqeritetin më të madh.

BINJAKËT**

Në përgjithësi do të jeni mirë, por do të keni shumë punë për të bërë. Inteligjenca do t’ju lejojë të drejtoni një çështje që deri dje ju shihte në disavantazh nga ana juaj. Qielli blu kur bëhet fjalë për dashurinë.

GAFORRJA**

Kjo ditë festimi do të ofrojë mundësinë e rilidhjes me dikë që nuk e keni harruar kurrë; Megjithatë, mbani vigjilentë dhe sigurohuni që kujtimet e vjetra të mos çojnë në ndonjë surprizë zhgënjyese. Për të pushuar mendjen, gjumi është i dobishëm, por edhe koha e lirë.

LUANI***

Për të gjithë ju do të ketë një konfigurim astral shumë dinamik që do të fillojë një shkëputje të vërtetë me zakone të konsoliduara për t’ju dhënë një pushim të merituar dhe disa lajme interesante. Me partnerin do përjetoni momente intensive sinqeriteti.

VIRGJËRESHA***

Do të jeni në gjendje të shkëlqyer shpirtërore dhe do të jeni në gjendje ta përballoni këtë ditë festive me energji dhe gëzim. Do të jeni të vetëdijshëm për problemet aktuale dhe nuk do të keni ndërmend t’i shpëtoni. Shfrytëzojeni ditën për t’u argëtuar me guximin që ju karakterizon.

PESHORJA***

Kjo e diel do të jetë një pararojë e lajmeve në të gjitha fushat, si emocionale ashtu edhe familjare, do të duhet të falënderoni qiellin sipër jush, i cili sot është pozitiv. Nëse është e mundur, më në fund organizoni një shëtitje me personin e zemrës në një vend romantik dhe të izoluar.

AKREPI **

Do të merrni sinjale shumë të qarta dhe siguruese në lidhje me disa çështje që keni lënë pezull për shkak të hutimit të pazakontë. Do të jetë thelbësore të merrni parasysh portofolin tuaj sepse një vendim për të marrë mund të jetë i shtrenjtë.

SHIGJETARI***

Do të jetë një e diel shumë e favorshme. Një grup astraliteti të gjallë dhe kontrast do të testojë ambiciet tuaja kryesore, por edhe planet tuaja për ditën dhe veçanërisht për mbrëmjen. Takimi me një person që ju tërheq pa fjalë do jetë vendimtar.

BRICJAPI*

Një çështje e vjetër me partnerin do të dalë sërish në sipërfaqe dhe do të përfundojë duke ju bërë të debatoni. Mos lejoni që kjo ditë të kalojë pa gjetur një zgjidhje. Merrni këshilla nga një mik apo i afërm i cili është i besuar nga të dy.

UJORI**

Do të ndiheni të irrituar. Gjithçka do të fillojë me një zgjim të pakëndshëm. Mos i pranoni provokimet dhe reagoni me mençuri ndaj humorit tuaj të keq duke shmangur situatat më të vështira dhe njerëzit që nuk ju pëlqejnë.

PESHQIT **

Nëse diçka nuk ju kënaq në marrëdhëniet me të tjerët, ndryshoni taktikat: mjafton një dozë e kujdesshme vendosmërie dhe mirësjelljeje për të fituar edhe të pamundurën nga të tjerët! Tërheqja e luftës midis Hënës dhe Neptunit kërkon kujdes në rrugë.


Send this to a friend