VOAL

VOAL

HOROSKOPI 22 JANAR 2016

January 22, 2016
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E PREMTE 24 QERSHOR 2022

Dashi

Nuk është koha për të qenë të fshehtë në lidhje me një projekt karriere për të cilin po punoni. Ndoshta keni frikë se dikush mund të përpiqet të vjedhë idenë tuaj të fundit. Ndaloni së qeni kaq paranojak dhe veproni me besim.
Demi

Konsideroni zgjerimin në të gjitha frontet. Çfarëdo që jeni duke punuar, cilido qoftë investimi juaj, cilado qoftë puna juaj aktuale, zgjerojeni atë. Përqafoni më shumë, investoni më shumë dhe punoni më shumë. Suksesi do të vijë në rrugën tuaj shumë shpejt.

Binjakët

Durimi dhe këmbëngulja juaj do të vihen në provë. Njohja nga figurat e autoritetit nuk do të jetë e lehtë, ndaj mos prisni shumë prej tyre. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të keni shumë fat.

Gaforrja

Jeni në një periudhë rritjeje sa i përket karrierës. Në përgjithësi, ju jeni në ngritje. Përditshmëria mund të ketë uljet dhe ngritjet e saj, por kur tërhiqeni dhe shikoni situatën tuaj, do bëni përparim të rëndësishëm drejt qëllimeve më të mëdha.

Luani

Nuk ka gjasa të fitoni asnjë debat sot, pavarësisht nëse keni apo jo të drejtë, ndaj as mos u shqetësoni të përfshiheni. Shanset janë kundër jush në këtë aspekt. Prisni një kohë më të favorshme për të bërë ndonjë lëvizje të madhe.

Virgjëresha

Çështjet financiare janë në favorin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të kërkuar një rritje rroge ose një promovim. Nuk do të ishte keq të blini një biletë lotarie. Fati juaj është mjaft i fortë dhe ju keni mundësinë të përfitoni nga ky fat në mënyrë monetare.

Peshorja

Jeni në prag të diçkaje të madhe, por ndiheni sikur jo të gjitha pjesët janë në vendin e tyre. Ato nuk janë, kështu që duroni. Është më mirë të prisni derisa gjithçka të jetë në vend të përsosur përpara se të bëni lëvizjen tuaj.

Akrepi

Merrni parasysh të ndiqni një rrugë të re pune. Diçka ka të ngjarë të ndezë interesin tuaj në momentin aktual. Mos e hidhni mënjanë këtë ide. Këtu ka potencial të madh për sukses të madh. Mos qëndroni të mbërthyer në një situatë që nuk është as tërheqëse.

Shigjetari

Nëse karriera juaj aktuale duket se po shkatërrohet tani, mos luftoni shumë për këtë. Ky është një mesazh nga universi se kjo rrugë e veçantë nuk është e juaja për tu marrë në momentin aktual. Lërini gjërat të shkërmoqen në mënyrë që të ndërtoheni më të fortë se më parë.

Bricjapi

Ju keni aftësinë për të punuar dy herë më shpejt se zakonisht. Prirja juaj mund të jetë të uleni duarkryq dhe të relaksoheni pasi kur në fakt bëni punë, jeni dy herë më efikas. Rezistojini këtij tundimi dhe përpiquni të shkoni përtej asaj që pritet prej jush.
Ujori

Sot është një ditë pushimi për ju në lidhje me karrierën tuaj. Mos u lodhni. Është thjesht një nga ato ditë. Asgjë nuk duket se po shkon siç duhet, por kjo nuk do të thotë se jeni të dënuar përgjithmonë. Jini të qetë me veten dhe jini të durueshëm. Gjërat do të përmirësohen.
Peshqit

Ka të ngjarë të jeni jashtëzakonisht të shqetësuar sot, duke e bërë të vështirë për ju të përqendroheni në ndonjë gjë. Mendimet tuaja gravitojnë natyrshëm drejt barit më të gjelbër në anën tjetër. Bëni më të mirën për të qëndruar të përqendruar dhe besoni se jeni në rrugën e duhur.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 23 QERSHOR 2022

Dashi

Situatat e punës mund të ecin jashtëzakonisht mirë, por mos u kapni duke menduar se gjërat do të ecin gjithmonë kaq mirë për ju. Ekziston një rrymë vështirësish që mund të dalin në sipërfaqe në çdo kohë. Qëndroni të vetëdijshëm.
Demi

Jeni të lumtur të lini të tjerët të bëjnë punën sot dhe kjo është diçka e mirë. Delegoni sa më shumë që të jetë e mundur te të tjerët. Ju jeni më mirë sot si dirigjent i grupit sesa si një nga lojtarët.

Binjakët

Sot mund të përballeni me disa kundërshtime. Mos mendoni për asnjë minutë se do të jeni në gjendje ta shmangni këtë situatë. Ju gjithashtu mund të ngriheni dhe të përballeni me situatën në vend që të përpiqeni të fshiheni dhe të pretendoni se nuk kishit asnjë lidhje me të.

Gaforrja

Sot do të keni një hapësirë të konsiderueshme frymëmarrje, ndaj përfitoni prej saj. Vlerësoni situatën tuaj pa u kapur nga drama që ju rrethon. Vetëm kjo kohë do të jetë jashtëzakonisht e vlefshme në lidhje me efikasitetin tuaj të përgjithshëm.

Luani

Bëni një hap aventuresk përpara sot. Mos kini frikë të shfrytëzoni një shans. Rreziku i madh sjell shpërblim të madh. Për momentin mund të mos ndiheni se jeni në një terren krejtësisht të qëndrueshëm me karrierën tuaj, por kjo është mirë. Merrni frymë thellë dhe mos hiqni dorë.

Virgjëresha

Një objektiv që i keni vënë vetes rreth tre muaj më parë po përballet me kundërshtime të vështira. Mos e hidhni ende poshtë. Në vend të kësaj, përdorni këtë kohë të vështirë për të modifikuar planin tuaj dhe për të dalë me një qasje më realiste për ëndrrën tuaj.

Peshorja

Jeni gati për të ecur përpara por ndiheni sikur njerëzit përreth jush janë ende një hap prapa. Ndoshta tregu që dëshironi të synoni është një hap prapa. Mos u shqetësoni. Kjo është mundësia juaj për të dhënë shembullin. Ecni përpara me besim.

Akrepi

Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, sot është një ditë e mirë për ju që të dilni atje. Bëni disa telefonata. Dërgoni CV-në tuaj me email tek punëdhënësit për të cilët dëshironi të punoni. Takohuni me një mik për drekë, nëse është e mundur. Në përgjithësi, ju duhet të ndërveproni me të tjerët.

Shigjetari

Struktura e rutinës suaj të përditshme të punës mund të vihet nën kritika sot. Ndoshta një punëdhënës nuk e miraton qasjen tuaj. Përpiquni të arrini një kompromis duke mbajtur parasysh se puna juaj më e mirë bëhet kur jeni vetëm. Synoni për pavarësi.

Bricjapi

Mund të mos jeni të frymëzuar për të bërë shumë punë sot, por në përgjithësi, shpirti juaj në lidhje me punën do të jetë pozitiv. Kjo është një ditë më e mirë për ju për të komunikuar me klientët, bashkëpunëtorët ose punëdhënësit e mundshëm.
Ujori

Sigurohuni që të keni kontrollin e punës tuaj në vend që të lejoni që puna juaj të marrë kontrollin mbi ju. A po punoni me vetëdije drejt një qëllimi më të madh karriere, apo thjesht po kaloni lëvizjet e një pune të përditshme për të paguar faturat? Ti vendos.
Peshqit

Njerëzit po punojnë me qëllime të ndryshme për përpjekjet tuaja. Nga ana profesionale, veprimet e pakujdesshme të dikujt po ju vështirësojnë kryerjen e detyrës. Ndoshta informacioni nuk është shpërndarë me saktësi. Qasuni problemit me një qëndrim të mirë.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 22 QERSHOR 2022

Dashi

Mendoni përsëri për një citim ose një lloj mësimi që keni dëgjuar nga dikush afër jush. Fjalët e tyre mund të mos kenë pasur kuptim atëherë, por tani ju keni filluar ta vlerësoni këtë grimcë mençurie. Dëgjoni këshillën e këtij shpirti të ditur.

Demi

Qëllimet e karrierës që dëshironi të arrini nuk do t’ju dorëzohen në një pjatë argjendi. Nëse vërtet dëshironi që ëndrrat tuaja të realizohen, duhet të punoni për to. Tani është koha për të bërë punën në vend që të uleni dhe të prisni për një mrekulli.

blank

Binjakët

Ju ndiheni të bllokuar në lidhje me situatën tuaj aktuale të karrierës. Ju dëshironi lirinë, por ky koncept duket si një ëndërr e largët që mund të mos realizohet kurrë. Qëndroni atje dhe mos u shqetësoni. Puna që po bëni tani së shpejti do të çojë në lirinë që kërkoni.

blank

Gaforrja

Një përpjekje e vogël do t’ju bëjë shumë në këtë moment. Mos e nënvlerësoni fuqinë tuaj për të arritur atë që është më e rëndësishme për ju në lidhje me karrierën tuaj. Rrethanat rreth jush janë në favorin tuaj ndaj përfitoni nga kjo kohë e favorshme.

blank

Luani

Mos i kaloni kufijtë tuaj sot. Për t’u siguruar që nuk e bëni këtë, merrni kohë për t’i rregulluar gjërat me një bashkëpunëtor dhe/ose punëdhënës. Sigurohuni që të gjithë të jenë të qartë se cilat janë pritshmëritë. Të bësh këtë do të ndihmojë në parandalimin e një konfrontimi të keq.

blank

Virgjëresha

Në përgjithësi, ju jeni duke operuar në një kohë shumë dekurajuese në lidhje me karrierën tuaj, dhe mund të jetë e vështirë për ju të mbani mjekrën lart gjatë gjithë kësaj. Jini të qetë me veten në vend që të prisni shumë. Do të vijë koha juaj. Jini të durueshëm.

blank

Peshorja

Një zhvendosje fantastike mendore ndodh për ju sot, duke hapur derën për mundësi të reja fantastike në lidhje me karrierën tuaj. Ciklet në jetën tuaj që duket se kanë lëvizur prapa, më në fund po ecin përsëri përpara. Ecni përpara me besim.

blank

Akrepi

Sigurohuni që po punoni me të mirën e aftësive tuaja dhe se po i përmbushni pritjet dhe përgjegjësitë tuaja. Shqyrtoni këtë koncept në lidhje me punën tuaj aktuale, si dhe qëllimet tuaja të përgjithshme të karrierës gjatë gjithë jetës. Të dyja janë çelësi i suksesit.

blank

Shigjetari

Ju dhe partneri juaj mund të vlerësoni një ditë jashtë në fshat, mes paqes dhe harmonisë së natyrës, ku mund të përshtateni me ritme më natyrale. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse të dy keni qenë vërtet të zënë në punë. Aspekti aktual në lojë tregon se një pushim do t’ju mundësojë të ndiheni edhe më afër njëri-tjetrit.

 

Bricjapi

Sot është një ditë e mirë për të forcuar veten tuaj në punë, në mënyrë që të jeni më të përgatitur për t’u përballur me sfidat e ardhshme. Merrni mjete shtesë për kutinë tuaj të veglave. Mësoni nga mjeshtrit që janë të gatshëm të ndajnë truket e tyre të tregtisë me ju.

Ujori

Projektet që kanë ngecur në një rrugë të vështirë më në fund do të fillojnë të ecin përsëri përpara. Sot do të ndjeni një ndjesi më të madhe disipline që do t’ju ndihmojë të përfundoni çdo detyrë që ju mundon prej shumë kohësh.

Peshqit

Kjo është një kohë përmbushjeje për ju, por në të njëjtën kohë, shënon një periudhë fatkeqësie. Ju mund të jeni nën një vëzhgim të ashpër nga të tjerët, por në përgjithësi, ju po punoni drejt ëndrrës suaj dhe kjo është më e rëndësishmja. Mbajeni të gjallë këtë ëndërr!

blank

HOROSKOPI E MARTË 21 QERSHOR 2022

Dashi
Ju mund të ndiheni pak të zymtë sot, dhe ndoshta nuk e keni idenë pse. Shikoni brenda për të zbuluar nëse ndonjë gjë që mund të keni parë mund të ketë zgjuar kujtime të pavetëdijshme nga e kaluara. Çfarë lehtësimi nëse është kështu. Lironi traumat nga e kaluara dhe do të ndiheni sikur një peshë e rëndë ju ka rënë nga supet.
Demi
Një nga miqtë tuaj më të ngushtë mund të jetë në një humor jo të mire sot. Kjo mund të jetë më shumë për shkak të problemeve personale dhe pak, nëse asgjë, të bëjë me ju ose dikë tjetër. Ju ndoshta do të vendosni ta lini atë vetëm për të zgjidhur gjërat dhe për të vazhduar me çështjet tuaja. Kjo është mënyra më e mençur e veprimit.
Binjakët
Një projekt për të cilin jeni mjaft të emocionuar mund të kërkojë një punë intensive sot. Ndonjëherë mund të ndiheni sikur muret po ju mbyllen, por ju duhet të përqendroheni në mënyrë që të merrni rezultatet më të mira të mundshme. Do t’ju duhet gjithashtu të bëni pushime të herëpashershme për të kthjelluar kokën.
Gaforrja
Keni kaluar shumë kohë duke e shtyrë trupin fizikisht. Nëse po, mund t’i ndjeni efektet sot. Dhimbjet muskulore dhe rraskapitja mund t’ju dëmtojnë. Harrojini projektet dhe punët e shtëpisë dhe kujdesuni për veten për pak kohë. Mundohuni të pushoni pak. Nuk do të jesh i mirë me askënd nëse e bën veten dëshmor.
Luani
Një natë e trazuar me pak gjumë mund t’ju bëjë të ndiheni të çuditshëm dhe nuk ju pëlqen të bëni shumë shoqëri sot. Nëse mundesh, puno vetëm në shtëpi në projekte ku mund të ndalesh dhe të marrësh një sy gjumë nëse dëshiron. Përqendrimi juaj mund të mos jetë ai që është zakonisht, por nëse e izoloni veten nga shpërqendrimet, duhet të jeni të kënaqur me atë që arrini.
Virgjëresha
Ndoshta keni mundur të shihni miqtë ose fqinjët një ditë më parë, por sot nuk keni dëshirë të shoqëroheni me ta. Tensioni nervor dhe streset e tjera mund t’ju nxisin dëshirën për të qenë vetëm. Gjëja më e mirë për të bërë është të qëndroni në komunikim të ngushtë me njerëzit që keni përreth. Përmbushni atë që dëshironi sa më shpejt që të jetë e mundur.
Peshorja
Me siguri nuk do të ndiheni shumë social sot. Në fakt, ka të ngjarë të dëshironi të punoni vetëm në projekte dhe detyra nëse mundeni. Kjo mund të jetë mirë për ju, pasi ndoshta duhet të përqendroheni për të përfunduar ato që keni nisur. Më aspektin financiar mund të ndiheni në formën e duhur.

Akrepi
Nevoja për t’u përqendruar mund të bëjë të nevojshme që të izoloheni në mënyrë që të përqendroheni plotësisht në detyrën në fjalë. Ata që janë në pushtet duhet të jenë gjithashtu të kënaqur me ju. Në aspektin sentimental sot mund të ndjeni nevojën e një personi.
Shigjetari
Hulumtimi mbi një temë që lidhet me një projekt mund t’ju bëjë të shkoni në një vend ku mund të lexoni pa u hutuar vazhdimisht. Përqendrimi juaj është i lartë dhe ka të ngjarë të arrini shumë në këtë drejtim. Megjithëse materiali mund të mos ju duket aq interesant sa do të kishit shpresuar.
Bricjapi
Sot mund të kaloni shumë kohë duke u marrë me disa punë. Jeni të prirur të punoni për diçka të rëndësishme që do të dëshironi t’i riktheheni sa më shpejt të jetë e mundur. Sidoqoftë, trafiku ose vonesa të tjera mund t’ju pengojnë. Shkoni me rrjedhën dhe do të arrini atë që dëshironi.
Ujori
Përgjegjësi të tjera mund t’ju detyrojnë të shtyni punën për projekte personale që kanë shumë vlerë për ju. Kjo mund të jetë zhgënjyese, dhe ka të ngjarë të dëshironi të izoloni veten me gjithçka që duhet të bëni dhe të hidheni në zgjidhjen e problemit sa më shpejt të jetë e mundur. Mos i sabotoni përpjekjet tuaja.
Peshqit
Stresi nga puna e tepërt mund t’ju bëjë të ndiheni më të dobët se zakonisht. Ju mund të tundoheni të qëndroni në shtëpi, të pushoni pak dhe të rikuperoni energjitë tuaja. Bëje këtë nëse mundesh. Përndryshe, ju mund të mos jeni në gjendje t’i jepni projektit tuaj përqendrimin që i nevojitet, dhe për këtë arsye mund të mos arrini aq sa mendoni se duhet.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 20-26 QERSHOR 2022

Dashi

 

Gjatë kësaj jave planetët do ju ndihmojnë të kuptoni edhe më mirë aftësitë që keni. Për ju të dashuruarit nuk do ketë ditë problematike. Debatet dhe mosmarrëveshjet absurde do lihen pas krahëve dhe do mendoni në çdo moment të përjetoni emocione së bashku me partnerin. Ju beqarët do keni një takim të veçante të mërkurë ose të enjte. Gjendja financiare do jetë e mirë ditët e para dhe të fundit. E mërkura dhe e enjtja do jenë delikate dhe mund të përballeni me shqetësime të vogla. Shëndeti do vijë dita ditës duke u përmirësuar. Nuk do jeni më nervozë si më parë, përkundrazi qetësia do mbizotërojë dhe nuk do keni shqetësime aspak. Në punë do hidhni hapa para dhe do merrni vlerësime pa fund.

Demi

 

Asgjë nuk do ju shkojë ashtu si e kishit menduar gjatë kësaj jave. Për ju të dashuruarit kjo periudhë herë pas here do këtë turbullira. Ndonjëherë debatet do jenë përtej të imagjinueshmes. Mundohuni të reflektoni para se të flisni dhe të mos nxitoheni për asgjë. Ju beqarët më mirë të mos pranoni asnjë ftesë sepse më shumë do lëndoheni sesa do gëzoheni. Financat do varen tërësisht nga ju kështu që kujdes me menaxhimin e tyre. Shëndeti do ketë probleme të vogla. Mos e ndërprisni menjëherë dietën që keni filluar prej kohësh sepse jo vetëm do shtoni shumë në peshë, por do keni edhe shqetësime. Në punë merrni edhe mendimet e kolegëve para se të kryeni ndonjë projekt të madh.

Binjakët

 

Hidheni pak krahëve të shkuarën e hidhur këtë jave dhe ecni përherë me skema. Ju që jeni në një lidhje do keni disa mosmarrëveshje me partnerin sepse sjellja e tij do iu duket e papranueshme. Do kishit preferuar që ai të tregohej më i hapur me ju. Më në fund, falë mbështetjes së Venusit edhe ju beqarët do mund të takoni personin ideal. Jeta juaj do të ndryshojë rrënjësisht. Edhe me financat do keni shumë fat. Buxheti juaj do të rritet mjaft dhe kjo do iu lejojë të bëni pak më shumë shpenzime. Falë mbështetjes së Marsit dhe Venusit tek shëndeti, nuk do keni për çfarë të shqetësoheni. Merruni edhe me pak sport. Në punë do jeni të vendosur të realizoni të gjitha objektivat dhe do ia dilni mbanë me sukses.

Gaforrja

 

Kjo ka për të qenë një javë pozitive për të gjithë. Nëse jeni në një lidhje gjithmonë do bëni gjënë e duhur dhe më të mirën për të dyja palët. Ju beqarët do jeni me fat dhe do e gjeni princin tuaj të kaltër. Ai do jetë fiks ashtu si ata e kanë ëndërruar gjithmonë. Në planin financiar do i kuptoni gabimet e bëra deri sot dhe do mundoheni të gjeni një zgjidhje për çdo problem. Shëndeti për fat të keq do ketë probleme të mëdha. Do hani pa fund dhe kjo mund t’iu sjellë probleme edhe me stomakun përveçse do shtoni në peshë. Në punë do lodheni pak, por do kënaqeni kur të arrini atje ku keni dashur.

Luani

 

Merrini gjërat shtruar këtë javë dhe mos kërkoni asgjë me ngulm pasi vetëm ashtu nuk do lëndoheni. Nëse jeni në një lidhje dhe kohët e fundit ajo ka lënë për të dëshiruar duhet të flisni me partnerin dhe të mundoheni t’i zgjidhni problemet. Mos prisni një ndryshim të menjëhershëm sepse gjërat bëhen dalëngadalë. Ju beqarët do mundoheni të fitoni më shume lek në mënyrë që të krijoni një lidhje serioze apo të martoheni. Ky është prioriteti juaj këtë periudhë. Të gjithë duhet të bëni të pamundurën për të mos prishur shume lek dhe të bëni pak ekonomi. Kujdesuni pak me shumë edhe për shëndetin, sidomos për lëkurën. Në punë duhet ta studioni me kujdes terrenin para se të merrni një vendim me rëndësi.

Virgjëresha

 

Këtë javë priten të merren vendime shumë të mëdha që do ua ndryshojnë rrjedhën e gjërave. Nëse keni një lidhje do i jepni prioritet marrëdhënies me partnerin dhe do zyrtarizoni gjithçka. Do jeni gjithë kohës me humor të mirë dhe do buzëqeshni. Ju beqarët do ndihmoheni nga Venusi dhe jeta do ju ndryshojë njëherë e mirë. Ndryshe nga sa mendonit do mund ta ndryshojë rrënjësisht për mirë. Sektori i financave do e kalojnë zonën e rrezikshme dhe do ndiheni shumë më të qetë kur të shpenzoni. Shëndeti do vijë duke u përmirësuar ditë pas dite e madje nuk do keni më as shqetësime nga shpina. Në punë do ju tregoni të gjithëve se kur i vini një qëllim vetes askush nuk mund t’iu pengojë t’ia dilni mbanë.

Peshorja

Sado që të mundoheni nuk keni për ta ruajtur dot një klimë të ngrohtë këtë javë. Herë pas here do ju duhet të bëni më shumë durim dhe të këmbëngulni. Jeta juaj në çift ka për të qenë shumë e trazuar dhe nuk do bëni as përpjekjen më të vogël për ta ndryshuar. Debatet do vazhdojnë edhe në mbrëmje. As beqarët nuk do e kenë mendjen për të krijuar një lidhje të qëndrueshme dhe do  refuzojnë ftesat që do ju bëhen. Buxheti mund të mbahet i qëndrueshëm vetëm falë ndihmës së të afërmve sepse ju nuk do arrini dot t’i vini fre vetes. Shëndeti nuk do jetë shumë problematik, por nuk do ndiheni as shumë të qetë. Në punë përfitoni të kërkoni çdo gjë që do doni në momentin e duhur sepse askush nuk do ju thotë dot jo.

Akrepi

 

Kjo javë nuk do jetë ashtu si e kishit imagjinuar. Dashuria sidomos ka rrezik të ketë probleme. Yjet do ua vështirësojnë gjërat dhe shpesh nuk do e duroni dot ta keni pranë partnerin. Mundohuni të kafshoni gjuhën dhe të mos merrni vendime të nxituara për të cilat do pendoheni. Ju beqarët do keni takime shumë të bukura, por që nuk do mund të çohen më tej. Gjendja e financave do jetë disi më e qëndrueshme, çka mund t’iu lejojë edhe ndonjë shpenzim më tepër se zakonisht. Shëndeti do jetë problematik dy ditët e para për shkak të mungesës së gjumit dhe lodhjes profesionale. Sido që të jetë mos neglizhoni asnjë shqetësim. Në punë fillimi i javës do jetë goxha pozitiv, ndërkohë që pas të enjtes ka rrezik që situata t’iu dale jashtë kontrollit.

Shigjetari

 

Kjo javë nuk do jetë as e mirë e as e keqe. Për çështjet e zemrës gjërat nuk do ecin për mrekulli. Ju të dashuruarit do keni dyshime për partnerin tuaj dhe do mundoheni ta përndiqni atë gjithë kohës. Kjo do e acarojë edhe më tepër marrëdhënien mes jush. Ju beqarët nuk do ngurroni t’ia shprehin ndjenjat atyre që do pëlqeni dhe në këtë mënyrë do e ndryshoni shumë shpejt statusin. Me financat do keni vështirësi dy ditët e para, por dalëngadalë situata do stabilizohet. Do e gjeni çelësin e suksesit. Shëndeti do jetë i shkëlqyer. Do keni mbrojtje të mirë imunitare. Në punë do mundoheni shumë gjithë javës, por do arrini atë që keni dashur. Disa kolege do ju mbështesin fort.

Bricjapi

 

Këtë jave do jeni të gatshëm të lëvizni edhe malet që gjërat t’iu ecin sa më mirë. Do i arrini të gjitha objektivat. Fale mbështetjes se Venusit marrëdhënia juaj në çift do jetë e ngrohtë dhe e bukur. Do kaloni edhe momente plot pasion dhe sensualitet. Ju beqarët do kaloni një javë shumë të mirë. Do keni mundësi për të takuar persona interesantë dhe mund të mendoni edhe për gjëra serioze. Për sa i përket planit financiar do jetë një javë e vështirë prandaj duhet të tregoheni të matur me shpenzimet. Nëse tregoheni më të kujdesshëm me shëndetin nuk do keni probleme. Vetëm nëse keni organizëm më të dobët mund të sëmureni pak nga ndonjë virozë. Në pune duhet të jeni më vigjilentë dhe të kujdesshëm.

Ujori

 

Ka mundësi që të jeni më nervozë gjatë kësaj jave dhe më të paduruar. Kjo do ju çojë shpesh drejt gabimeve. Nëse jeni në një lidhje duhet të bëni çdo gjë për ta mbajtur sa më pranë partnerin dhe pse jo ta surprizoni herë pas here atë. Ju beqarët do jene pa fat, kështu që sado të mundoheni ta ndryshoni statusin nuk do mundin dot. Në planin financiar duhet të mendoni vetëm si t’i përmirësoni të ardhurat. Po menduat të ndihmoni të tjerët keni për të pasur probleme serioze nga të cilat nuk do dilni dot. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë gjatë javës. Mund të ndiheni në ankth dhe mund të keni edhe probleme me zemrën. Në pune do jeni më të matur dhe do e programoni çdo hap qe do hidhni.

Peshqit

 

Kjo javë do jetë përgjithësisht e këndshme. Komunikimi juaj me të gjithë do jetë i shkëlqyer dhe kjo gjë do ju ndihmojë në planin profesional dhe personal. Nëse jeni në një lidhje do preferoni që çdo moment të lirë ta kaloni me atë që keni në krah. Pas mesit të javës mund të mendoni edhe për disa pushime në fundjavë. Ju beqarët ka rrezik të mbeteni vetëm edhe pse do e kërkoni në çdo moment princin tuaj të kaltër. Marsi do ju nxitë të jeni më të logjikshëm me shpenzimet dhe do keni një gjendje financiare të qëndrueshme. Shëndeti mund të ketë shqetësime vetëm ditën e parë dhe më pas do jeni më energjikë. Në punë, komunikimi, këmbëngulja dhe vendosmëria do jenë çelësat për të arritur atje ku dëshironi.

blank

HOROSKOPI E HËNË 20 QERSHOR 2022

Dashi

Marrja e disa përgjegjësive të reja dhe motivimi i vetes për t’u fokusuar në çështje të rëndësishme, do t’ju bëjë të ndiheni më pak të lodhur. Duhet të vlerësoni kohën dhe paratë ose përndryshe e ardhmja e afërt do të jetë plot me telashe dhe sfida. Partneri juaj dëshiron vetëm të kalojë pak kohë me ju, por ju nuk jeni në gjendje të përmbushni dëshirën e tij.
Demi

Shmangni sjelljen impulsive ose kokëfortë në mbledhjet shoqërore. Mbani nën kontroll zemërimin tuaj dhe trajtojini të gjithë në zyrë me mirësjellje. Devijimi nga kjo rrugë mund të vërë në rrezik punën tuaj.

Binjakët

Udhëtimet e këndshme dhe takimet sociale do t’ju bëjnë të ndiheni të relaksuar dhe të lumtur. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, ndaj kontrolloni situatën tuaj të parave dhe kufizoni shpenzimet tuaja. Një pasion i njëanshëm do t’ju sjellë vetëm dhimbje.

Gaforrja

Do tëjeni shumë aktiv gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Pozicioni juaj financiar ka gjasa të përmirësohet shumë shpejt. Mund të ketë promovime ose përfitime monetare për punonjësit e kësaj shenje zodiakale.

Luani

Suksesi nga sipërmarrjet e kaluara do të rrisë besimin ndaj jush. Përqendrohuni në gjëra të reja dhe kërkoni ndihmë nga miqtë tuaj më të mirë. Romanca do të sundojnë mendjen tuaj pavarësisht punëve në pritje.

Virgjëresha

Nëse jeni duke gjykuar zgjedhjet e dikujt tjetër, kujdesuni që të mos lëndoni ndjenjat e tyre. Thënia e gjërave të gabuara jo vetëm që do të ndikojë tek ata, por do të krijoni edhe një përshtypje të keqe për veten tuaj. Dikush me plane dhe ide të mëdha do të tërheqë vëmendjen tuaj.

Peshorja

Një vizitë në një vend fetar do t’ju sjellë paqe. I dashuri juaj mund të mos arrijë t’i vlerësojë gjestet tuaja të dashurisë sot. Do t’i arrini qëllimet tuaja me punë të palodhur dhe durim.

Akrepi

Niseni ditën me joga dhe meditim. Biznesmenët sot mund të pësojnë humbje në tregti. Gjithashtu, mund t’ju duhet të shpenzoni para për të përmirësuar biznesin tuaj. Sipërmarrjet e reja do të jenë tërheqëse dhe do të premtojnë fitime të mira.

Shigjetari

Do të bëni disa shpenzime që do t’ju ulin humorin. Çështjet në frontin e familjes mund të jenë problematike. Neglizhimi i përgjegjësive tuaja familjare mund të shkaktojë zemërimin e një anëtari të familjes. Mos luani rolin vartës në jetën tuaj të dashurisë.

Bricjapi

Përgjithësisht do të jetë një ditë argëtuese. Luani sipas rregullave, pasi të vepruarit në fshehtësi mund të çojë në telashe sot. Planifikoni një surprizë për partnerin/partneren tuaj, duke e bërë atë të ndihet i/e veçantë.
Ujori

Sot do të jeni plot energji, çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni në gjysmën e kohës që merrni zakonisht. Miqtë ose familja do të bëjnë çmos për t’ju kënaqur. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të mos jenë në humor për të diskutuar një temë me rëndësi që ju mund të hapni.
Peshqit

Do të jeni në humor për të udhëtuar. Një lajm i mirë i papritur gjatë pjesës së fundit të ditës do t’ju bëjë të mendoheni gjatë. Në aspektin professional përpiquni për sukses. Do të jeni me fat, pasi kjo është një ditë e mirë për ju.

blank

HOROSKOPI E DIEL 19 QERSHOR 2022

Dashi
Sot për ju fillon një cikël i ri që do të zgjasë rreth katër javë. Mundësi të pabesueshme në lidhje me karrierën tuaj do t’ju vijnë gjatë kësaj kohe. Edhe pse do të ketë ulje-ngritje brenda asaj periudhe, përparësia e përgjithshme është e juaja.

Demi
Mendoni dy herë përpara se të vazhdoni me një ide të vjetër. Informacioni më i avancuar do t’ju vijë sot që do t’ju bëjë të konsideroni një qasje të re. Merreni seriozisht këtë qasje të re. Nuk është diçka që duhet ta hidhni automatikisht poshtë.

Binjakët
Situata juaj e karrierës po vjen në një pikë kulmore. Për katër javët e ardhshme, do ta gjeni veten në një kryqëzim të rëndësishëm. Vlerësoni përparimin tuaj gjatë gjashtë muajve të fundit dhe gjeni një mënyrë për të përmirësuar situatën për gjashtë muajt e ardhshëm.

Gaforrja
Mënyrat tuaja të të folurit të shpejtë dhe të të menduarit të shpejtë do të jenë shumë të dobishme sot. Do të ketë shumë mundësi në të cilat do t’ju duhet të mendoni. Besoni vetes për të marrë këto vendime spontane në vend që të kaloni orë të tëra duke menduar.

Luani
Gjatë katër javëve të ardhshme, ju keni aftësinë për të bërë përparime të mëdha në lidhje me karrierën tuaj. Përdoreni këtë kohë për të bërë ndonjë lëvizje të madhe. Skena është vendosur. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përqafoni rolin tuaj dhe të vendoseni në qendër të vëmendjes.

Virgjëresha
Idetë tuaja janë të mira, por ato duhen rafinuar. Kërkoni këshillën e të tjerëve. Bëni gjëra me një partner. Nuk ka nevojë të rishpikni timonin, veçanërisht kur keni burimet në majë të gishtave për të përmbushur qëllimet tuaja me lehtësi.

Peshorja
Qëllimet e karrierës që i keni vendosur vetes disa muaj më parë duhet të zbatohen tani. Filloni të bëni hulumtime dhe kërkoni këshillën e të tjerëve. Njerëzit janë më se të gatshëm t’ju ndihmojnë në këtë kohë.

Akrepi
Marrja e vendimeve sot do të jetë pothuajse e pamundur. Në vend që t’i mendoni gjërat në kokën tuaj për orë të tëra, konsultohuni me dikë tjetër. Komunikimi do të rrjedhë mirë mes jush. Në aspektin sentimental do të ndiheni të plotësuar.

Shigjetari
Tani është koha për të vendosur synime njëvjeçare për veten tuaj në lidhje me karrierën tuaj. Energjia është në vend që ju të mbillni farat. Kaloni kohë vetëm për të marrë parasysh se çfarë ka më shumë rëndësi për ju dhe çfarë dëshironi të arrini gjatë 12 muajve të ardhshëm.

Bricjapi
Sot do të vini re ndryshime të mëdha në lidhje me punën. Atmosfera ka të ngjarë të jetë jashtëzakonisht e ndryshme nga një ditë më parë. Merrni vendime bazuar në atë se si janë gjërat tani në vend se si ishin gjërat. Jini fleksibël ose do të mbeteni prapa.

Ujori
Sot do të ndjeni një rritje të jashtëzakonshme krijuese. Imagjinata juaj është e egër. Mos e ndaloni ose mos u përpiqni ta zbutni. Përfitoni nga kjo energji duke marrë një qasje më artistike në karrierën tuaj dhe do të lulëzoni si kurrë më parë.

Peshqit
Pavendosmëria do të jetë armiku juaj më i keq sot. Me shumë mundësi do t’ju mundojë si kurrë më parë. Përmes gjithë kësaj, ju mund të përfitoni nga idetë e të menduarit përpara për sa kohë që jeni të gatshëm të merrni një rrezik dhe të mos ngecni duke debatuar se cilën mënyrë të vazhdoni.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 18 QERSHOR 2022

Dashi
Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta. Vendosjet planetare të sotme mund të mos jenë më të favorshmet për ju për sa i përket parave, kështu që jini vigjilent në financat tuaja. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre.

Demi
Mundohuni të mos e humbni qetësinë, veçanërisht në një kohë krize. Sot mund të jeni dëshmitarë të fitimeve të moderuara në aktivitetet e biznesit. Një vizitë nga një mysafir mund të pushtojë mbrëmjen tuaj.

Binjakët
Ata që kanë shpenzuar më shumë para sesa duhet, do ta kuptojnë vlerën e kursimit të parave, pasi mund të lindë një nevojë urgjente financiare. Bashkohuni me familjen ose miqtë e ngushtë për ta bërë këtë një ditë të mbushur me argëtim.

Gaforrja
Përdorni nivelet tuaja të larta të energjisë sot. Dëshira juaj për njohuri do t’ju ndihmojë të bëni miq të rinj. Mos u dorëzoni para kërkesave të panevojshme të të dashurit tuaj. Besnikëria dhe aftësia juaj për t’i bërë gjërat me përsosmëri do t’ju sjellë atë çfarë prisnit.

Luani
Mos e humbni energjinë tuaj duke menduar për të pamundurën, përqendrohuni më shumë në atë që mund të arrini. Do të jeni në humor për të udhëtuar dhe për të shpenzuar para, por kjo mund t’ju bëjë të pendoheni.

Virgjëresha
Edhe pse pozicioni juaj financiar do jetë i qëndrueshëm, një dalje e vazhdueshme e parave do t’ju pengojë të realizoni plane të reja. Kjo është një ditë e favorshme për të dhënë dhe marrë dhurata nga ata që doni. E dashura/I dashuri juaj do t’ju mungojë gjatë gjithë ditës.

Peshorja
Entuziazmi dhe sipërmarrja juaj do t’ju mundësojnë të arrini diçka të dukshme. Një lajm i mirë i papritur drejt mbrëmjes do të sjellë lumturi për të gjithë familjen. Romanca do të jetë emocionuese, ndaj mos hezitoni të kontaktoni personin që doni.

Akrepi
Mund ta keni të vështirë të kontrolloni emocionet tuaja, sjellja juaj e pazakontë do të ngatërrojë njerëzit përreth jush. Sot mund të shpenzoni para për riparimin e një pajisjeje shtëpiake me defekt. Mund të ketë emocione dhe një energji të re në jetën tuaj të dashurisë.

Shigjetari
Mos u shqetësoni kur përballeni me situata të ndërlikuara. Merrni pjesë në aktivitete sociale për të mbajtur veten në humor të mirë. Ndjenjat romantike do jene reciproke sot me personin që pëlqeni.

Bricjapi
Bëni kujdes nga konsumimi i ndonjë ushqimi të ndenjur apo të keq sot. Mundësitë për punë do të vijnë përmes një të afërmit tuaj. Në mes të jetës suaj të ngarkuar, do të gjeni kohë për të kaluar me fëmijët tuaj. Kalimi i kohës me ta do t’ju bëjë të mendoni për gjërat që po humbisni.

Ujori
Natyra juaj fëmijërore do të dalë në sipërfaqe dhe do të jeni lozonjarë. I dashuri/ e dashura juaj mund të jetë i/e mërzitur nga diçka që mund të thoni. Pranoni gabimet tuaja dhe korrigjojini ato.

Peshqit
Sot do të jeni të relaksuar dhe në humorin e duhur për t’u kënaqur. Një letër me postë do të sjellë një lajm të rëndësishëm për ju. Një rritje e përgjegjësisë duket e mundshme në frontin profesional.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 17 QERSHOR 2022

Dashi
Kjo do të jetë një ditë e dobishme. Ndryshimi i vendbanimit do të jetë shumë i favorshëm. Mos u trego i ashpër me të dashurën/dashurën pa arsye. Mos bëni asnjë angazhim nëse nuk jeni të sigurt se do ta respektoni atë.

Demi
Përfytyroni imazhe të ndritshme dhe të bukura në mendjen tuaj. Vizitoni një mik i cili mund të ketë nevojë për ndihmë. Ndërsa përmbushni nevojat e familjes, shpesh harroni t’i jepni kohë vetes për të pushuar.

Binjakët
Punoni shumë për mirëqenien e familjes suaj. Veprimet tuaja duhet të diktohen nga dashuria dhe vizionet pozitive dhe jo nga lakmia. Kambanat e dasmës mund të bien për disa, ndërsa disa persona të tjerë të kësaj shenje mund të gjejnë shumë shpejtë dashurinë që kërkojnë.

Gaforrja
Sot mund të merrni disa vendime të rëndësishme për të forcuar biznesin tuaj, për të cilat dikush i afërt mund t’ju ndihmojë financiarisht. Dashuria do jetë në ajër dhe mundësitë do jenë të shumta. Ju duhet të konsideroni shtyrjen e projekteve dhe shpenzimet e reja.

Luani
Nëse jeni duke përjetuar probleme shëndetësore, shqetësimi i tepërt për shëndetin tuaj vetëm mund ta përkeqësojë situatën. Sot mund të takoni një person, i cili mund t’ju japë disa këshilla të rëndësishme që do të forcojnë pozicionin tuaj financiar. Një grua do të luajë një rol të madh në suksesin tuaj sot.

Virgjëresha
Mund të përballeni me disa pengesa në jetën tuaj. Përpiqu më shumë për të arritur atë që dëshiron. Bëjini këto pengesa hapat tuaja drejt suksesit. Një i afërm do t’ju vijë në ndihmë në një kohë krize.

Peshorja
Do të jeni në gjendje të mirë shëndetësore. Marrëdhëniet bankare duhet të trajtohen me shumë kujdes. Sot nëse jepni këshilla, atëherë jini të hapur edhe për të marrë të tilla. Zgjidhni të vishni sot diçka me të cilën partneri juaj pëlqen t’ju shohë.

Akrepi
Kujdesuni për veten, relaksohuni, përndryshe lodhja mund të shkaktojë ndjenja depresioni. Sot mund të ketë shqetësime për shkak të problemeve me paratë. Sot dikush mund t’ju bëjë komplimentin që keni dashur gjithmonë t’i dëgjoni.

Shigjetari
Sot mund të grindeni me bashkëshortin/bashkëshortin tuaj për çështje që lidhen me paratë. Gjithsesi do rregulloni gjithçka me qëndrimin tuaj të qetë. Sigurohuni që të keni miratimin e të gjithëve përpara se të bëni ndryshime në mjedisin tuaj të shtëpisë.

Bricjapi
Sot një nga prindërit tuaj mund t’ju mbajë leksione mbi rëndësinë e kursimit të parave. Duhet t’i dëgjoni me shumë kujdes. Historia juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë të re sot, në të cilën partneri juaj mund të diskutojë perspektivën e martesës.

Ujori
Edhe pse gjatë ditës do të hasni probleme me paratë, ka të ngjarë të përfundoni me një shumë të vogël parash në mbrëmje. Mundohuni të mos ofendoni të tjerët dhe përshtatuni me nevojat e familjes suaj. Do të ketë një ëmbëlsi në jetën tuaj të dashurisë sot.

Peshqit
Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, ndaj kontrolloni situatën tuaj të parave dhe kufizoni shpenzimet tuaja. Sot do të jeni të fokusuar kryesisht tek fëmijët dhe familja. Lëvizjet romantike nuk do të japin rezultat sot.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 16 QERSHOR 2022

Dashi
Ju do të duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj. Të gjitha angazhimet dhe transaksionet financiare duhet të trajtohen me kujdes. Do të përjetoni një moment romantic të papritur.

Demi
Do të jetë një ditë e mirë dhe do të merrni të gjithë vëmendjen që dëshironi. Do të keni shumë gjëra përpara dhe do të keni probleme për të vendosur se cilat të ndiqni. Silluni siç duhet kur dilni me partnerin/partneren tuaj. Mund të merrni një telefonatë nga dikush me të cilin keni dashur të bisedoni për një kohë të gjatë.

Binjakët

Të tjerët do t’ju shohin si shumë tërheqës sot. Investimet për shtëpinë tuaj sot, do të jenë fitimprurëse më vonë. Sjellja e një anëtari të familjes mund t’ju shqetësojë.

Gaforrja
Do të dëshironi t’i kushtoni më shumë kohë partnerit, por për shkak të një çështjeje të rëndësishme nuk do ia dilni dot. Dikush pranë jush mund të përpiqet të ndërhyjë në jetën tuaj martesore, por nuk do të jetë në gjendje të lëkundë lidhjen që keni me partnerin/partneren tuaj.

Luani
Nënat e ardhshme të këtij zodiaku duhet të jenë më të vëmendshme dhe të kujdesshme gjatë ditës së sotme. Biznesmenët sot mund të pësojnë humbje në tregtinë e tyre. Gjithashtu, mund t’ju duhet të shpenzoni para për të përmirësuar biznesin tuaj.

 

Virgjëresha
Vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju, ndaj jini të fortë, të vendosur dhe përgatituni të jetoni me rezultatet. Investimet në pasuri të paluajtshme do të jenë fitimprurëse. Kjo do të jetë një ditë e mirë dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi.

 

Peshorja
Kujdesuni për shëndetin tuaj. Kjo do të jetë një ditë më e mirë financiarisht se ditët e fundit dhe do të fitoni një shumë të moderuar parash. Dita e duhur gjithashtu për të planifikuar një udhëtim të shkurtër në një vend me rëndësi historike.blank

 

Akrepi
Shqetësimet tuaja do të zhduken, ndërsa ju merrni komandën e situatës aktuale në jetën tuaj. Në përgjithësi, kjo do të jetë një ditë e dobishme, por dikush që mendoni se mund t’i besoni, mund t’ju zhgënjejë. Mund të ketë emocione dhe një energji të re në jetën tuaj të dashurisë.

 

Shigjetari
Mbani nën kontroll emocionet tuaja dhe shpëtoni nga çdo ndjenjë frike, pasi kjo mund të bllokojë rezultatet pozitive që të vijnë në rrugën tuaj. Sot do të ndjeni mungesën e një miku të dashur. Ka gjasa të ketë ndryshime në vendin tuaj të punës.

 

Bricjapi
Sot do të jeni plot energji. Do të jetë një ditë e mrekullueshme në jetën tuaj të dashurisë. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund t’ju blejë diçka vërtet të veçantë sot.

Ujori
Orari juaj i ngarkuar i punës mund t’ju irritojë. Partneri/partnerja juaj do të ndërmarrë më shumë përgjegjësi seç e prisnit. Ndërveprimi me një mik të vjetër, do t’ju ndihmojë të gjeni një zgjidhje për një problem të vështirë.

Peshqit
Performanca e fëmijëve tuaj do t’ju sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme. Pa shoqërinë e të dashurit/dashurës suaj mund të ndiheni të humbur sot. Ekziston mundësia e një debate në punë.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 15 QERSHOR 2022

Dashi
Ndani problemet familjare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj. Kaloni pak kohë me njëri-tjetrin për të rizbuluar pasionet e humbura dhe për të riafirmuar veten si çift. Fëmijët tuaj do të përjetojnë gjithashtu këtë ndjenjë gëzimi, harmonie paqeje në shtëpi.

Demi
Gatishmëria juaj për të ndihmuar të gjithë do t’ju rraskapisë. Ata që ende nuk i kanë marrë rrogat e tyre mund të fillojnë të shqetësohen për çështjet e parave dhe mund të jenë të prirur të kërkojnë borxh. Shëndeti i bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund t’ju shkaktojë shqetësime dhe stres.

Binjakët
Shijoni shoqërinë e miqve dhe të afërmve. I dashuri/e dashura juaj do të përpiqet maksimalisht t’ju bëjë të lumtur. Mos jini emocional gjatë takimeve të biznesit, pasi mund të dëmtoni imazhin tuaj.

Gaforrja
Shmangni grindjet, pasi kjo mund të ndikojë negativisht në marrëdhënien tuaj me dikë. Përpiquni të jeni më mendje hapur dhe të shmangni nxitimin teksa merrni vendime. Suksesi është padyshim i juaji, nëse bëni ndryshime vendimtare hap pas hapi.

Luani
Pozicioni juaj aktual i parave do të përmirësohet më vonë gjatë ditës. Mbajeni jetën tuaj të dashurisë të gjallë, si të gjitha gjërat e çmuara. Ditë e mbarë për biznesmenët e kësaj shenje.

Virgjëresha
Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Duhet të kuptoni se zemërimi dhe zhgënjimi vetëm do të prishin qetësinë tuaj mendore. Do të ketë sinjale pozitive në jetën tuaj të dashurisë.

Peshorja
Investimet e reja mund të jenë produktive, por ushtroni kujdesin e duhur. Miqtë dhe bashkëshorti/bashkëshortja do të sjellin rehati dhe lumturi pas një dite të mërzitshme. Të qenit pak i ashpër, teksa negocioni një çështje të rëndësishme, do t’ju sjellë përfitime.

Akrepi
Përfshihuni në aktivitete që ju ndihmojnë të qëndroni të qetë. Të qenit inovativ do t’ju sjellë para shtesë. Miqtë dhe anëtarët e familjes do ju marrin pjesën më të madhe të kohës. Romanca sundon zemrën dhe mendjen tuaj.

Shigjetari
Ata pjesëtarë të kësaj shenje të zodiakut që kohët e fundit kanë punuar jashtë orarit dhe që tani po i ndjejnë efektet, sot do të pushojnë nga kjo rutinë e mundimshme. Çdo shqetësim financiar i vazhdueshëm ka gjasa të zgjidhet, nëpërmjet ndihmës së dhënë nga një i afërmi juaj. Çështjet e taksave dhe sigurimeve do të kenë nevojë për vëmendje.

Bricjapi
Sot do të keni kohë dhe prirje për të bërë gjëra që do të përmirësojnë shëndetin dhe pamjen tuaj. Edhe pse sot mund të shpenzoni para për të argëtuar miqtë tuaj, kjo nuk do të ndikojë shumë në gjendjen tuaj aktuale financiare. Bashkëshorti/ juaj do të ndihmojë për të sjellë ndryshime pozitive në jetën tuaj.

Ujori
Disa anëtarë të kësaj shenje të zodiakut mund të përballen me një situatë të rëndësishme, por të ndërlikuar. Një përmirësim në financat tuaja do t’ju bëjë të përshtatshme për të bërë blerje të rëndësishme. Miqtë dhe të afërmit do të kërkojnë më shumë nga koha dhe vëmendja juaj.

Peshqit
Sot mund të jeni në rrezik për probleme me stomakun ose me dhëmbët. Grindjet me një koleg mund t’ju prishin humorin. Por mos e humbisni durimin, sepse vetëm sa do t’i hidhni benzinë zjarrit.

blank

HOROSKOPI E MARTË 14 QERSHOR 2022

Dashi

Projektoni imazhe të ndritshme, të bukura në mendjen tuaj, për ta bërë ditën tuaj më të kënaqshme. Nëse jeni duke udhëtuar, atëherë kujdesuni veçanërisht për gjërat tuaja me vlerë. Mos u përpiqni të jeni gjithë kohës në qendër të vëmendjes në jetën tuaj të dashurisë.

Demi

Programet e fitnesit dhe humbjes së peshës do t’ju ndihmojnë të arrini rezultatet që dëshironi. Një mbrëmje me miqtë do jetë e këndshme. Nëse mendoni se i dashuri/e dashura juaj nuk ju kupton, atëherë merrni pak kohë për të kaluar me ta.

 

Binjakët

Do të ndiheni mirë pavarësisht orarit të ngarkuar. Sot, me ndihmën e një miku të ngushtë, disa biznesmenë ka gjasa të kenë përfitime të mira financiare. Falja e të dashurit/dashurës suaj për gabimet e së kaluarës do të ketë një efekt të fortë pozitiv në marrëdhënien tuaj.

blankGaforrja

Ju mund të ndjeni një formë të shqetësimit fizik, por ndihma e dikujt do të jetë jashtëzakonisht e dobishme për të zgjidhur problemin. Dëgjimi i muzikës suaj të preferuar do t’ju ngrejë humorin. Ka gjasa të ketë një mosmarrëveshje midis anëtarëve të familjes në lidhje me çështjet e parave.

blank

Luani

Sjellja juaj do të vlerësohet maksimalisht. Sot llogaria juaj do të kreditohet me paratë e debitorit pa asnjë njoftim paraprak, gjë që mund t’ju befasojë dhe t’ju bëjë të lumtur. Grindjet me një fqinj mund t’ju prishin humorin.

 

Virgjëresha

Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme të shoqëruara me mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate të suksesshme. Shmangni njerëzit që e kanë zakon të kërkojnë borxh. Punoni në koordinim të ngushtë për të sjellë harmoni në shtëpinë tuaj.

 

Peshorja

Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Të dashurit tuaj janë të lumtur dhe duhet të planifikoni diçka me ta për mbrëmjen. Shmangni marrjen e vendimeve të nxituara në lidhje me jetën tuaj të dashurisë.

 

Akrepi

Një ëndërr e bukur mund të realizohet. Mbani nën kontroll emocionet, pasi emocionimi i tepërt mund të çojë gjithashtu në probleme të papritura. Shëndeti i një gruaje të familjes mund t’ju shkaktojë shqetësime. Jini vigjilentë, pasi një i afërm mund t’ju mashtrojë.

blank

Shigjetari

Sot do të jeni të relaksuar dhe në humorin e duhur për t’u kënaqur. Sot ndihma e vëllait ose motrës do t’ju sjellë përfitime. Shkuarja në një shëtitje me të dashurin/dashurën tuaj do të ndriçojë jetën tuaj të dashurisë.

 

Bricjapi

Shëndeti juaj sot pritet të jetë i fortë. Kjo ndjenjë mirëqenieje do t’ju inkurajojë të dilni me miqtë dhe të kaloni momente argëtuese. Duhet të shmangni çështjet e diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me njerëzit e dashur. Një udhëtim i mundshëm do të nxisë lidhje të reja romantike.

Ujori

Mbani nën kontroll emocionet tuaja dhe do të shpëtoni nga çdo ndjenjë frike, pasi do të ketë shanse që kjo mund të ndikojë negativisht dhe të bllokojë rezultatet pozitive që vijnë në rrugën tuaj. Shmangni dhënien e kredisë në aktivitetet e biznesit. Tensionet e punës do të turbullojnë mendjen tuaj duke mos lënë kohë për familjen dhe miqtë.

Peshqit

Shmangni stresin që kjo të jetë një ditë e lumtur. Shëndeti i partnerit/partneres suaj mund të rezultojë me shpenzime financiare për ju sot. Por kjo nuk do të jetë asgjë për t’u shqetësuar, pasi paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju vijnë në ndihmë. Jeta juaj familjare do jetë e qetë dhe e adhurueshme.


Send this to a friend