VOAL

VOAL

HOROSKOPI 15 MARS 2016

March 15, 2016
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E ENJTE 6 TETOR 2022

Dashi

Në jetën në çift do jeni më të motivuar për të bërë gjithcka që partneri të ndihet mirë. Atmosfera do jetë e ngrohtë dhe emocionet që do përjetoni do jenë të shumta.

Demi
Dielli do ua bëjë ditën më të lehtë dhe më të bukur në dashuri. Jeta në çift do jetë edhe më harmonike dhe më e ngrohtë. Beqarët duhet të përgatitën për një takim shumë të rëndësishëm.

Binjakët
Të enjten do kërkoni paqën në jetën tuaj dashurore. Duhet të tregoheni më tolerantë dhe të dashur më partnerin. Mos provokoni debate. Beqarët duhet të bëjnë më shumë kujdes më ata që do takojnë.

Gaforrja
E enjtja nuk do jepni maksimumin në dashuri. Megjithatë më mbështetjen e planeteve do keni qëndrueshmëri sentimentale dhe dëshirat do ju realizohen. Mos u shqetësoni.

Luani
Duhet t’i kushtoni më shumë vemendje personit tuaj të zemrës. Ai do këtë nevoje për një këshillë dhe ju jeni të vetmit që mund t’ia jepni. Beqarët kanë kërkuar shumë një dashuri të bukur të enjten do keni shumë mundësi që ta gjëjnë.

Virgjëresha
Të enjten duhet t’i pranoni realitetet edhe pse disa mund të jene të vështira për ju. Mundohuni të rregulloni konfliktet më partnerin. Jeni ende në kohë duke qënë së situata nuk është alarmante.

Peshorja
Neptuni do ua turbullojë pak mendimet në jetën në cift. E vështirë do jetë të gjeni edhe ekuilibrin. Tregohuni më të sinqertë dhe shprehini të gjitha ato që ndieni.

Akrepi
Për pjesën më të madhë të cifteve dita e enjte do jetë aktive dhe bashkëpunimi do të përforcohet. Nga ana tjetër Plutoni do nxite edhe ndonjë debat të vogël që do e zgjidhni menjëherë.

Shigjetari
Dëshirat tuaja më të zjarrta edhe mund të realizohen gjatë kësaj ditë duke parë pozicionin e mirë që ka Plutoni. Partneri do iu përkedhele më tepër sesa kohët e fundit.

Bricjapi
Në jetën në cift duhet të tregoheni shumë të duruar dhe të matur. Shumë shpejt do vijnë edhe momentet që mezi po i prisni. Për beqarët mund te jetë të enjten dita e shumëpritur.

Ujori
Do ketë disa konflikte të vogla në jetën në cift por do rregullohen sa hap e mbyll sytë. Pjesa tjetër e ditës do shkojë shumë mirë. Ciftet do bëjnë një kthesë të rëndësishme në jetën e tyre.

Peshqit

Jeta në çift mund të ketë disa probleme gjatë kësaj ditë. Do debatoni ashpër mbi një temë delikate dhe nuk do bini ende dakord. Lerëni tjetrin te shprehet lirisht.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 5 TETOR 2022

Dashi
Falë influencës mjaft pozitive të Venusit, do gjeni më në fund qetësinë dhe harmoninë në çift. Do e largoni rutinën dhe emocionet që do përjetoni do jeni të njëpasnjëshme.

Demi
Gjatë kësaj dite të gjithë çiftet do kenë një jetë sentimentale të paqëndrueshme. Shmangni më cdo kusht ta kritikoni apo t’i ngrini zërin personit që keni në krah sepse çdo gjë do të ndërlikohet!

Binjakët
Xhelozia do arrijë kulmin të mërkurën. Kujdes, sepse pasojat mund të jenë shumë negative dhe mund të sjellin probleme që as që i kishit menduar. Beqarët, falë planetëve, nuk do kenë ambientin e duhur për të dashuruar.

Gaforrja
Edhe pse planetët nuk do jenë të vendosur shumë mirë në qiellin tuaj të dashurisë, ju do bëni cmos të ruani një klimë të qetë dhe të ngrohtë. Beqaret duan te bien në dashuri por kanë edhe frikë nga ajo që i pret.

Luani
Ata që janë në çift do tundohen nga dikush tjetër të mërkurën dhe do e keni të vështirë të mos tradhtojnë. Mendohuni mirë, sepse nuk do ketë kthim prapa. Venusi i pozicionuar mirë të mërkurën në qiellin e beqarëve, do i bëjë ata me joshës së kurrë.

Virgjëresha
Do kërkoni më shumë liri të mërkurën në jetën tuaj në cift. Kërkojeni më delikatesë dhe pa vënë në rrezik lidhjen që keni krijuar. Beqarët do kenë një ditë të mbushur më dashuri dhe emocione pa fund.

Peshorja
Marrëdhënia juaj më atë që keni në krah do jetë e shkëlqyer të mërkurën! Do i kushtoni shumë vemëndje dhe do bëni çmos që ai të ndihet si mbi rë pranë jush. Do ia dilni! Beqarët do kenë ndryshime në jetën sentimentale.

Akrepi
Partneri juaj do iu çoje në qiell të shtatë këtë të mërkurë dhe ju do ndiheni jashtezakonisht mirë. Do donit që kjo ditë të mos mbaronte kurrë! Beqarët është më mirë të tregoheni të kujdesshëm më personat që do takojnë sepse do këtë edhe nga ata që do tallen.

Shigjetari
Duhet të jeni më të hapur ndaj dialogut në çift të mërkurën në mënyrë që çdo gjë të shkoje më së miri. Mbrëmja do të nxehet! Për beqarët kjo ditë nuk do jetë e lehtë për t’u kaluar.

Bricjapi
Të mërkurën do hyni në një fazë të rëndësishme të jetës suaj në çift. Harmonia do të mbizotërojë gjatë gjithë ditës! Për beqarët kjo e mërkurë do jetë plot surpriza të këndshme.

Ujori
Perfitoni nga dita e mërkurë për të zgjidhur një problem që keni më partnerin tuaj. Nëse vonoheni edhe pak gjërat do ndërlikohën më shumë! Beqarët do joshin dhe do joshen gjatë gjithë kohës.

Peshqit
Kënaqësi dhe mirëqenie të mërkurën në jetën tuaj në çift. Do ndiheni mirë pranë njëri-tjetrit dhe marrëdhënia më partnerin do jetë më harmonike. Ditë e bukur në këtë atmosfere.

blank

HOROSKOPI E MARTË 4 TETOR 2022

Dashi
Në dashuri duhet të qartësoni zemrën sepse këtë të martë dhe të mërkurë, këto dy ditë do të jenë paksa të vështira. Në punë, përpiquni të jepni më të mirën tuaj dhe prishni marrëdhëniet me njerëz jo bashkëpunues!

Demi
Mëngjesi është interesant për dashurinë, por kini kujdes nga tensionet pasdite. Në punë, një lajm i mirë po vjen, ndaj mos u dorëzoni.

Binjakët
Hëna është në anën tuaj, ndaj pasditja premton gjëra të mira në dashuri dhe ditët më pas janë të favorshme. Në punë, përpiquni të ecni përpara dhe të thoni atë që mendoni. Propozimet tuaja do të jenë fituese!

Gaforrja
Në dashuri, mëngjesi do të jetë paksa i turbullt, por gjithçka do të zgjidhet pasdite. Në punë, përpiquni të jeni të zënë dhe po ashtu, të zgjidhni një problem personal!

Luani
Jeni të motivuar dhe entuziastë, por pasdite në dashuri do të ketë probleme. Në punë, diçka po lëviz. Mos e humb durimin!

Virgjëresha
Hëna është në anën tuaj në dashuri, ndaj lëreni veten të shkoni tek emocionet e mira. Në punë, dëshironi të përfundoni një projekt deri në fund të vitit do ia dilni!

Peshorja
Dita në dashuri nuk fillon në mënyrën më të mirë, por më pas do të përmirësohet. Në punë Jupiteri është kundër, ndaj përpiquni të qëndroni të qetë. Kujdes sferën ekonomike!

Akrepi
Në dashuri nëse duhet të përballeni me disa probleme përpiquni ta bëni këtë diskutim në mëngjes. Në punë, në sferën ekonomike, ka disa dyshime dhe dilema!

Shigjetari
Ditë e rëndësishme në frontin sentimental, takimet janë të preferuara. Dhe do të jenë të rëndësishme! Në punë, situata duket premtuese nëse keni dëshirë të filloni nga e para!

Bricjapi
Në dashuri ka disa dyshime dhe paqartësi, ndaj përpiquni të qëndroni të qetë. Në punë, kini kujdes nga zgjedhjet e rrezikshme duhet të mendoheni mirë!

Ujori
Në dashuri, nëse po jetoni dy histori, duhet të merrni një vendim, kuptoni se në cilën anë të qëndroni. Në punë, mos u rrezikoni – duhet të ruani qetësinë!

Peshqit
Në dashuri duhet të jeni në gjendje të kapërceni disa vështirësi dhe disa pengesa. Në punë, me pak më shumë qetësi dhe kujdes, do të arrini të kapërceni të gjitha problemet!

blank

HOROSKOPI I JAVËS 3-9 TETOR 2022

Dashi

Në dashuri nuk po mundeni të ruani qetësinë ndaj dhe do të keni vështirësi sidomos të hënën dhe të martën. Jeni të lodhur, e për më tepër duhet të përballeni me shumë keqkuptime dhe për faktin se Afërdita është në dizavantazh me shenjën tuaj. Prandaj kushtojini vëmendje mënyrës sesi silleni dhe fjalëve që përdorni.

Demi

Njohjet e reja në frontin sentimental janë të rëndësishme. Qielli ju buzëqesh pas muajve të vështirë. Por duhet të harroni të kaluarën dhe të ecni përpara. E premtja është një ditë premtuese, por edhe shumë intriguese. Në punë nuk ju mungon energjia, avantazhet nuk do të mungojnë. Nëse keni kaq shumë përgjegjësi dhe keni një rol të rëndësishëm, dikush do të përpiqet të rreshtohet kundër jush. Mos u shqetësoni, vazhdoni të ecni para në rrugën tuaj!

Binjakët

Afërdita është në anën tuaj, zemra po rreh shpejt dhe takimet, ato speciale, janë të favorizuara, sidomos të mërkurën. Mundohuni të dëgjoni zemrën tuaj, ndjenjat tuaja, por kini kujdes nga historitë dhe aventurat me kohë të pjesshme.

Gaforrja

Ditët në frontin sentimental janë paksa të vështira, do të duhet të qartësoni zemrën. Ka nga ata që preferojnë të vëzhgojnë. Emocionet nuk mungojnë, por pikat e referimit janë të pakta. Në punë, gjithçka duket se është kundër jush. Idetë janë aty, por duhet të luftoni pak dhe të bëni luftë bërrylash për t’ia dalë!

Luani

Sfera e dashurisë po përmirësohet. Afërdita është në anën tuaj, duhet ta lini veten të shkojë dhe të përjetoni emocione të bukura, mjaft me frikën dhe mosbesimin. Ndeshjet tani janë favoritë. Në punë po vijnë rezultate të mira. Ju keni një rol të rëndësishëm, por duhet të promovoni veten dhe t’u tregoni të gjithëve se kush jeni. E hëna premton për mirë!

Virgjëresha

Afërdita nuk është më në anën tuaj, por energjia nuk ju mungon. Ju dëshironi ta lini veten të hidhet pas dashurisë, por po kërkoni personin e duhur për ju, një person që mbi të gjitha ju bën të ndjeheni mirë. Në punë, zhvillime të mëdha janë në rrugë e sipër, në funksion të vitit të ardhshëm: së pari, megjithatë, do t’ju duhet të zgjidhni disa çështje të pazgjidhura!

Peshorja

Në dashuri duhet ta lini veten të shkojë pas një emocioni të qartë, veçanërisht nëse do të bëni zgjedhje. Duhet të përfshiheni, sidomos të enjten. Në punë gjithçka po ndryshon dhe java është e favorshme. Hajde, përpjekjet, herët a vonë, do të shpërblehen!

Akrepi

Afërdita së shpejti do të jetë në anën tuaj, por përpiquni të mos ngatërroheni në situata të vështira. Qielli ju buzëqesh dhe e premtja do të jetë intriguese, por mos kërkoni njerëz të vështirë dhe që për më tepër janë edhe larg jush. Në punë situata është e qëndrueshme, por kujdes nga diskutimet. Ka nga ata që nuk ndajnë mendime të njëjta me ju!

Shigjetari

Jeni duke vënë në dyshim një histori dhe e enjtja dhe e premtja mund të jenë pak të bezdisshme. Momentalisht dëshironi ta përjetoni një raport dashurie lirisht, pa kufizime. Në punë, Jupiteri është në anën tuaj dhe ju ndihmon të bëni zgjedhje për të ardhmen. Përpiquni të provoni risi të ndërmerrni shtigje të reja, pa humbur kurajën dhe nxitjen!

Bricjapi

Në periudhën e fundit i keni dhënë më shumë hapësirë ​​punës, e më pak ndjenjave. Por tani ju duhet të përpiqeni të zgjidhni një problem dhe të kuptoni si janë gjërat, mbi të gjitha të sqaroheni me zemrën tuaj, mjaft më pështjellim. Në punë ka ardhur koha, duhet të përfshiheni duke i lënë mënjanë gjërat që ju shqetësojnë.

Ujori

Lidhjet tani mund të forcohen, Afërdita dhe Marsi janë në anën tuaj. Megjithatë ndjeheni pak të lodhur, duket se jeni vënë në kërkim për partner/in ideal… Në punë duhet të vini në dyshim një projekt, duke punuar me strategji të reja. Ata që ju rrethojnë mund të jenë të dobishëm, këshillat janë gjithmonë të çmuara!

Peshqit

Afërdita nuk është në dizavantazh me shenjën tuaj, ndaj mund ta lini veten të hidhet pas pasionit në dashuri, sidomos nga e enjtja kur edhe Hëna do të hyjë në shenjën tuaj. Në punë, periudha është e rëndësishme, mund të bëni edhe një revansh. Marsi, megjithatë, është kundër, ndaj mos e humbni durimin dhe mbani mend se qetësia është gjithmonë aleati më i mirë!

blank

HOROSKOPI E HËNË 3 TETOR 2022

Dashi

Këtë të hënë do të duhet të bëni pak durim, siç ndodhi edhe mbrëmjen e ditës së shkuar, sidomos për ata që janë në një lidhje. Nga ana tjetër situata është interesante për projekte të reja pune.

Demi

Një situatë rikuperimi në dashuri është në mbërritje e sipër. Do të ketë investime në shtëpi, ndaj është mirë të vazhdoni të punoni shumë.

Binjakët

Hutimet e lindura në ditët e fundit mund të kapërcehen këtë të hënë, përpiquni të flisni me partnerin/en. Ditë e favorshme nëse duhet të bëni propozime të reja në punë.

 

Gaforrja

Kjo ditë e hënë fillon me horoskopin në dizavantazh, prandaj është më mirë të qëndroni të qetë duke shmangur kështu diskutimet e kota me partnerin/en. Situata nuk është e lehtë për t’u menaxhuar edhe në vendin e punës.

Luani

I ftoj ata që janë vetëm të hedhin sytë përreth, mundësi të mira po vijnë në sferën e dashurisë. Nuk përjashtohet një propozim i ri për bashkëpunim në punë.

Virgjëresha

Është një periudhë e rëndësishme për ndjenjat, mos i nënvlerësoni takimet e reja. Propozime të mira edhe në punë, ka mundësi të mëdha.

Peshorja

Kushdo që ka përjetuar një krizë në fund të shtatorit, duhet të jetë i qetë tani. Përpjekja në punë është e madhe, por do të shpërblehet.

Akrepi

Ju keni një aftësi të madhe për të vepruar dhe duhet ta bëni këtë për të parashikuar situata të caktuara në dashuri. Në punë jeni gjithmonë gati për të ngjitur majën, por tani ndjeheni të lodhur.

Shigjetari

Pak pasiguri kthehet në dashuri, por vetëm në marrëdhëniet me Virgjëreshën dhe Binjakët. Këtë të hënë është e mundur të bëni diçka më shumë në punë.

Bricjapi

Takimet e reja janë të rëndësishme. Nga kjo e hënë dhe të martën, Hëna do të jetë në shenjën tuaj. Gjërat që vendosni janë më të mira dhe nëse keni pasur probleme në punë tani do të zgjidhen.

Ujori

Do të dëshironit të kishit një partner/e më të kuptueshëm/me, ndoshta duhet të reflektoni për personin që keni pranë. Disa dyshime apo probleme ka edhe në punë dhe po ju stresojnë shumë, nuk keni pse të lodheni, mjaft që të merrni masa.

Peshqit

Jo gjithçka është kaq e thjeshtë për t’u kuptuar, ka pasiguri në dashuri. Ambicia në punë jep rezultate.

blank

HOROSKOPI E DIEL 2 TETOR 2022

Dashi
Marrëdhëniet romantike me Bricjapin dhe Gaforren janë momentalisht në një situatë nervoze. Në aspektin profesional tani mund të jeni të zënë në punë, është koha më e mirë për t’i parë frytet.

Demi
Jeni më të fortë, edhe nëse muajt e fundit kanë qenë të pakta çiftet që kanë rishikuar lidhjen e tyre. Në punë, edhe nëse dikush ju ka penguar, së shpejti do të jeni në gjendje të ktheheni në normalitet.

Binjakët
Përpara se të nxirrni përfundime të nxituara është më mirë të prisni, gjithçka që lind në këto ditë do të jetë e rëndësishme. Mos nënvlerësoni dikë që mund t’ju ndihmojë në punë.

Gaforrja
Nuk është një kohë e vështirë për ata që duan të bien në dashuri, mund të jeni me fat. Duhet të përpiqeni t’i çoni përpara idetë tuaja edhe nëse dikush ju pengon në punë.

Luani
Kujdes në marrëdhëniet ndërpersonale dhe në lidhje dashurie, jeni shumë agresivë. Projektet e punës janë gjithmonë të favorizuara nga Jupiteri.

Virgjëresha
Marrëdhëniet e lindura në ditët e mëparshme do të konsolidohen edhe më shumë këto ditë. Ata që kanë mbetur të palëvizshëm në punë tani mund të rikuperohen.

Peshorja
Nuk ka dyshim që për momentin ndjenjat janë protagoniste. Ashtu si në dashuri, edhe në vendin e punës, takimet e reja mund të sjellin lajme të mira.

Akrepi
Hëna është e favorshme, mund të përdoret për takime të veçanta. Veproni tani për të zgjidhur problemet që kanë lindur në punë.

Shigjetari
Në dashuri mund të bëni një ndryshim që do të jetë i rëndësishëm për javët në vijim. Çdo ndërlikim në punë do të kapërcehet lehtësisht.

Bricjapi
Ditë e veçantë për ndjenjat, por duhet bërë kujdes. Nëse keni nevojë të dilni me projekte të reja, kjo e diel është një ditë e mirë.

Ujori
Mos bëni shumë gjëra dhe përpiquni t’i kushtoni kohën e duhur gjithçkaje, madje edhe partnerit/es tuaj. Nuk ka asnjë shans për të ndryshuar, por ju mund të përmirësoni metodat tuaja edhe në punë.

Peshqit
Edhe nëse në të kaluarën ka pasur një ndarje, tani mund të përjetoni një emocion të bukur. Në punë duhen braktisur polemikat dhe nervozizmi.

blank

HOROSKOPI I MUAJIT TETOR 2022

 

Dashi

 

Ndryshe nga një muaj më parë, këtë muaj do keni më shumë kohë për t’ia kushtuar vetes dhe atyre që doni. Jeta juaj në çift do jete e shkëlqyer sidomos pas datës 12. Do ndryshoni sjellje dhe do jeni të kujdesshëm për gjithçka. Problemet e së shkuarës do i lini pas krahëve. Ju beqarët do keni një periudhe të favorshme të cilën duhet ta shfrytëzoni sa të mundeni. Përfitoni nga ftesat sepse dikush mund të jetë personi që po kërkoni. Gjendja shëndetësore nuk do jetë ashtu si keni dashur, megjithatë probleme serioze nuk do keni. Mbrohuni nga i ftohti dhe mos abuzoni me ushqimin. Financat do mbeten të qëndrueshme gjithë kohën. Do mendoni edhe për të ardhmen. Në puna do ju mungojë vendosmëria dhe këmbëngulja dhe nuk do arrini majën e suksesit. Gjithsesi nuk duhet të ankoheni.

Demi

 

Muaj i turbullt ky për të gjithë. Nëse jeni në një lidhje do keni herë pas here vështirësi në jetën tuaj dhe mosmarrëveshjet nuk do kenë të ndalur. Tregohuni më të arsyeshëm dhe hapni rrugë. Nëse jeni beqarë do argëtoheni pafund me disa persona që do njihni dhe do pranoni të filloni lidhje me ta. Çdo gjë ka për të qenë më e bukur. Shëndeti fatkeqësisht nuk do jetë ashtu si e keni pritur. Mund të keni dhimbje fyti, dhimbje koke dhe do ndiheni pa fuqi. Merrni masa dhe konsumoni ushqimet e duhura. Në planin financiar do bëni të pamundurën për ta mbajtur gjendjen të qëndrueshme, por nuk do ja dilni dot. Në punë kërkoni ndihmë nga kolegët dhe kohë nga shefat nëse gjerat nuk ju ecin si keni dashur. Të gjithë janë gjendur në të tilla situata dhe do iu mbështesin fort.

Binjakët

 

Ky nuk do jete një muaj shumë i mirë për ju. Herë pas here do keni probleme, debate dhe do ndiheni keq. Jeta juaj në çift do jetë goxha e trazuar. Nuk do arrini të merreni vesh me partnerin dhe nuk do doni që gjerat të bëhen si thotë ai. Kujdes sepse po këmbëngulet shumë gjërat mund të marrin tatëpjetën. Ju beqarët do realizoni takime mbresëlënëse të cilat do ua ndryshojnë jetën. Shëndeti nuk do jetë i keq, përveç ndonjë aksidenti të vogël që mund të ndodhë nga nxitimi i tepërt. Për sa iu përket financave duhet thënë se do i mbani gjithë kohës të stabilizuara dhe do shpenzoni me kujdes. Disa persona do ua shlyejnë edhe borxhet që ju kane marre. Në punë do dini si të veproni në çdo situatë dhe çdo gjë ka për t’iu shkuar si keni dashur. Do merrni vlerësime dhe shpërblime goxha të majme.

Gaforrja

 

Ky muaj do jetë shumë aktiv për ju. Nëse keni mundësi qëndroni më shumë kohë pranë familjes suaj sepse do ndiheni më mirë. Nëse jeni në një lidhje do mendoni për një fëmijë. Nëse jeni beqarë do tërhiqeni nga moshat shumë më të mëdha se ju. Nëse është kjo ajo që doni, pse të mos vazhdoni. Shëndeti nuk do ketë probleme. Do keni shumë energji dhe nuk do ndjeheni aspak të lodhur. Për sa i përket buxhetit, do e menaxhoni shumë mirë dhe nuk do shpenzoni shumë. Pas datës 14 mund të ndodhë edhe diçka e bukur. Nëse doni të merrni një kredi, mos e bëni këtë muaj. Në punë do keni goxha ngarkesë. Organizohuni më mirë në mënyre që ta keni më të thjeshtë çdo gjë. Në fund të muajit do jeni pak më të lirë.

Luani

 

Dashuria do jetë ajo që do shkëlqejë këtë muaj. Nëse jeni në çift, do gjeni mënyrat e duhura për të dalë nga rutina dhe do kaloni një muaj mjalti të dytë. Nuk do ju mungojë aspak sensualiteti. Nëse jeni beqarë do mundoheni shumë për të krijuar një lidhje dhe do ja dilni mbanë. Për shëndetin nuk do keni për se të shqetësoheni. Paratë nuk do jene një problem. Do dilni më tepër për t’u argëtuar dhe do shpenzoni pa iu ardhur keq. Që nga data 22 do ju lindin edhe ide të reja për të fituar më shumë. Planetët premtojnë shumë në jetën profesionale. Do jeni mjaft të organizuar dhe do vlerësoheni nga koleget e nga shefat. Përfitoni nga kjo për të kërkuar rritje rroge.

Virgjëresha

 

Gjatë këtij muaji do jeni shumë të organizuar dhe të gjithë do e kenë më të lehtë të komunikojnë me ju. Nëse keni një lidhje, partneri nuk do e ketë të lehtë t’ua plotësojë dëshirat. Do jeni pafund kërkues dhe ndonjëherë edhe kritikë. Fatmirësisht ai do bëjë një sy shurdh dhe do ua bëjë qejfin. Nëse jeni beqarë, mund të nisni një histori dashurie që në fillim të muajit. Gjendja shëndetësore nuk do kalojë peripeci. Me shpenzimet nuk duhet ta teproni sepse përndryshe do mbeteni me gisht në gojë. Jeta profesionale ka për të shkuar më mirë nga sa mund ta kishit imagjinuar. Çdo qëllim që do i vini vetes do e arrini pa u lodhur shumë.

Peshorja

 

Gjysma e parë e muajit do jetë shumë e lodhshme dhe e mërzitshme. Nëse keni një lidhje do keni disa probleme të vogla. Partneri do ju kërkojë llogari, por ju nuk do keni dëshirë t’i përgjigjeni. Nëse jeni beqarë, do keni shumë takime, por ka pak mundësi ta gjeni atë që kërkoni. Shëndeti nuk do jetë problematik, por as shumë i mirë. Kujdesuni më tepër për dhëmbët dhe tensionin. Për sa ju përket financave gjërat do jenë normale. Do paguani faturat e muajit, por përsëri do ju ngelen edhe ca para. Në punë do jeni goxha të ngarkuar. Kolegët do mundohen t’iu kritikojnë, por mos e vrisni shumë mendjen. Pjesa e dyte e muajit do shkojë më mirë. Do jeni më diplomatë dhe do bëni që të tjerët t’ju dëgjojnë.

Akrepi

 

Gjatë këtij muaji nuk do jeni në gjendje të kuptoni se çfarë doni vërtet. Nëse keni një lidhje partneri do ju mbështesë për gjithçka dhe do ju bëjë të ndiheni mjaft mirë. Ai do jetë i duruar, megjithëse nuk duhet ta teproni dhe të bëheni të bezdisshëm. Nëse jeni beqarë do keni takime të veçanta me dikë që do ju bëjë të ndjeheni mirë. Më vonë do e kuptoni se ky person nuk është i lirë. Gjendja shëndetësore në shumë momente do jetë delikate. Do jeni pak të stresuar dhe të lodhur. Për sa iu përket financave, deri në datën 15 nuk duhet të kryeni shumë shpenzime sepse do ngeleni shpejt me xhepat bosh. Në punë, ato që bëni nuk do ju kënaqin mjaftueshëm kështu që do kërkoni diçka tjetër.

Shigjetari

 

Në përgjithësi ky do jetë një muaj i suksesshëm dhe plot të mira. Nëse keni një lidhje gjërat do ju shkojnë mirë tre javët e para. Nga data 24 mund t’iu lindin disa probleme të vogla që do i kaloni sa hap e mbyll sytë. Nëse jeni beqarë do ju buzëqeshë fati. Për sa i përket shëndetit do keni rënie në peshë. Financat nuk do jenë të mira deri në datën 19 dhe ju nuk do bëni gjithçka doni. Pas kësaj date çdo gjë do rregullohet dhe dëshirat tuaja do bëhen realitet. Nëse merreni me tegeti do fitoni akoma më tepër. Në punë do keni sukses. Do jeni diplomatë dhe do arrini çdo objektiv që i keni vënë vetes. Data 18 do jete ditë e shënuar për karrierën tuaj. Edhe nëse keni për të firmosur një kontrate zgjidhni këtë date sepse do ju sjellë fat.

Bricjapi

 

Muaj shumë i qetë dhe aspak problematik. Ju që jeni në një lidhje do bashkëpunoni me partnerin tuaj për gjithçka dhe do i zgjidhni edhe disa dyshime që keni pasur më herët. Nëse jeni beqarë do e kërkoni gjithë kohës shpirtin tuaj binjak, por vështirë se mund ta gjeni edhe këtë muaj. Gjithsesi mirë është të përfitoni sa të mundni nga ftesat pasi asnjëherë nuk i duhet çfarë mund të ndodhe më vonë. Shëndeti nuk do jetë shumë i mirë. Mos e teproni me lodhjen dhe mundohuni të mos konsumoni shumë qetësues kur të keni pagjumësi. Në planin financiar familjarët do ju mbështesin fort dhe nuk do keni asnjë vështirësi. Në punë do keni goxha të papritura, prandaj do bëni mirë të mos nxitoheni para se të hidhni çdo hap. Kolegët shikojini gjithmonë me një hije dyshimi.

Ujori

 

Këtë muaj duhet të tregoheni më të kujdesshëm sepse në një moment apo ne një tjetër situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit. Nëse jeni në një lidhje gjërat nuk do ju ecin si kishit menduar. Si ju ashtu edhe partneri do jeni kokëfortë dhe nuk do toleroni aspak. Duhet të ndryshoni sjellje sepse kështu nuk do keni nga t’ia mbani. Ju beqarët do keni ndryshime pozitive në jetën sentimentale. Nuk do ndiheni më të vetmuar përkundrazi do realizoni takime të veçanta. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e keqe edhe pse nëse vuani nga problemet me stomakun apo me zemrën duhet të bëni pak kujdes me ushqimet. Financat do mbeten të turbullta ende. Në punë do ju mungojë besimi tek vetja dhe ka rrezik të mos i arrini dot objektivat. Do ishte mirë ta pranonit ndihmën e disa kolegëve.

Peshqit

 

Pritet një muaj pozitiv dhe me gjëra të mira. Ju që jeni në një lidhje do i kushtoni më shumë kohë partnerit tuaj këtë muaj dhe do ndani me të çdo ide apo mendim. Mos dëgjoni aspak çfarë do ju thonë disa miq sepse ju kanë zili dhe duan t’ia prishin harmoninë. Ju beqarët do realizoni disa takime fantastike të cilat do iu bëjnë të ëndërroni gjithë kohës. Nuk do mbeteni vetëm për shumë kohë. Shëndeti do jetë goxha delikat. Stresi do ju shkaktojë ankth dhe probleme me zemrën. Në planin financiar do i kryeni të gjitha shpenzimet e domosdoshme dhe do filloni të hiqni edhe para mënjanë për të pasur një të ardhme të qëndrueshme. Në punë do jeni profesionistë të vërtetë dhe nuk do bëni as gabimin më të vogël. Më të suksesshme do jenë 10 ditët e fundit të muajit kur mund të përfundoni edhe një projekt goxha fitimprurës.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 1 TETOR 2022

Dashi
Krijoni një miqësi të fortë dhe ndaloni gjykimet. Ajo që ju duhet për të lulëzuar është e ndryshme nga çfarë u duhet të tjerëve. Më shumë se sa titulli i pozicionit të punës, për ju ka rëndësi paga. Shpenzoni më shumë kohë me art dhe kështu do mbroni veten nga konsumimi.

Demi
Nëse doni të bëni diçka bujare për dikënd, pyeteni për çfarë ka nevojë. Pavarësisht se sa i këndshëm jeni për një koleg, ju hasni vazhdimisht në njerëz armiqësorë. Në vend që të përpiqeni të merrni aprovimin e tyre, bëni diçka të mirë për veten tuaj. Ndaloni së e dënuari veten për gabime të vogla.

Binjakët
A jeni nervoz për ndarjen e parave me partnerin tuaj. Mbani tri llogari bankare: e juaja, e atij dhe e përbashkëta.. Lumturia juaj nuk mbështetet në një marrëdhënie romantike. Ju keni kaq shumë interesa personale. Ndjekja e një hobi do t’ju japë lumturinë që donit prej kohësh.

Gaforrja
Ju gjithmonë keni bërë punët e vështira që askush tjetër nuk dëshiron t`i bëjë. Kushtojini më shumë kohë shtëpisë se sa punës jashtë saj. Një i afërm do të përpiqet t’ju bëjë të ndiheni fajtorë sikur keni bërë më pak se zakonisht. Kthejeni një vesh të shurdhër ndaj ankesave të tyre.

Luani
Ndaloni së menduari pak për punën. Një i afërm ose fqinj që vazhdimisht ankohet është një shenjë paralajmëruese se nga diçka do heqë dorë. Kur të përballeni me një ndryshim, imagjinoni se gjithçka do të funksionojë në avantazhin tuaj. Ky qëndrim optimist do të hapë rrugën drejt suksesit.

Virgjëresha
Ndaloni së insistuari. Keni qenë gjithmonë të mirë në punët që bëni me duart tuaja. Mund të ndërtoni mobilje, të bëni punë dore apo piktura të ndryshme. Përpjekja për të blerë dashurinë e dikujt nuk do të funksionojë. Nëse një person do të dashurohet me ju, kjo do të ndodhë se ai vlerëson inteligjencën dhe humorin tuaj.

Peshorja
Familja juaj ka ndërmend t`i bëjë gjërat në mënyrën e duhur. Ju nuk keni dëshirë të ndiqni një punë të mërzitshme. Bëni atë që ju duket e duhura, edhe nëse kjo do të thotë të gaboni. Ju mund të keni një karrierë shpërblyese në arte, të blini një shtëpi të bukur dhe të gjeni partnerin tuaj të ëndërruar. Ndiqni intuitën tuaj.

Akrepi
Frika nga e panjohura nuk duhet t’ju ndalojë të merrni një rrezik. Të provuarit e diçkaje të re do ta bëjë pulsin tuaj të rrahë shpejt. Sytë do të shkëlqejnë dhe lëkura do të shkëlqejë gjithashtu. Nëse jeni beqar, do të takoni dikë të veçantë. Prezantohuni. A jeni në një lidhje? Mbështetuni tek i dashuri juaj.

Shigjetari
Mos u shqetësoni nëse nuk keni arritur sigurinë financiare që kanë miqtë tuaj. Të gjithë kanë nevoja dhe përparësi të ndryshme. Ju jeni një person aventurier. Vazhdoni t`i besoni fatit tuaj. Dikush po përpiqet të përfitojë nga natyra juaj e mirë. Ndaloni së u shqetësuari për vështirësitë. Mbroni interesat tuaja.

Bricjapi
Ndaloni së qeni modest në punë. Nëse kërkoni atë që ju takon do ecni shpejt drejt suksesit. Ju jeni përballur me një situatë që kërkon vëmendje të detajuar. Bërja e gabimeve do t`ju ndikojë për keq. Fokusohuni dhe kërkoni përsosje.

Ujori
Obsesioni mbi integritetin e zyrtarëve qeveritarë do të jetë një humbje energjie. Sa më shumë të mësoni se sa i korruptuar është një politikan, aq më i pafuqishëm do të ndiheni. Merrni kontrollin mbi fatin tuaj. Në vend që të ëndërroni për një udhëtim në distanca të gjata, lexoni një libër mbi të.

Peshqit
Impulsi juaj për të ndihmuar të tjerët është i admirueshëm, por nuk duhet të lërë në hije nevojat tuaja. Kur dikush ju kërkon të bashkoheni me një projekt për mbledhjen e fondeve, refuzojini me mirësjellje dhe vendosmëri. Ju keni gjëra më të mira për të bërë me kohën tuaj, si të plotësoni nevojat sensuale.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 30 SHTATOR 2022

Dashi
Përpiquni të qëndroni të qetë, sepse jo gjithçka shkon sipas planit. Në të kaluarën e afërt, në fakt, ka pasur disa diskutime dhe zënka, por tani ato kanë rifilluar në masë të madhe.

Demi
Ju vini nga ditë absolutisht të rënda dhe stresuese. Mundohuni të rikuperoni dhe të ecni përpara, pa polemika. Lajme të mëdha po vijnë, veçanërisht në punë. Qielli në fakt do të marrë një kthesë të këndshme dhe do të kthehet për t’ju buzëqeshur.

Binjakët
Të dashur Binjakë, me këtë Hënë në opozitë, gjërat nuk po shkojnë mirë. Në dashuri duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon si duhet. Në punë, nga data 10 tetor do të keni disa lajme të mira. Vazhdoni jetën tuaj dhe nuk do të zhgënjeheni.

Gaforrja
Ky është një muaj sprovash dhe dyshimesh në dashuri. Keni pasur grindje dhe debate të forta dhe rrezikoni ta humbisni lehtësisht durimin. Në punë po jepni maksimumin, por nuk po arrini rezultatet e dëshiruara. Dukesh sikur jep shumë, por mbledh pak.

Luani
Dashuria fiton gjithmonë. Ju takon të kuptoni nëse jeni të kënaqur me atë që keni. Dëshironi të vazhdoni një histori apo është më mirë ta mbyllni dhe të vazhdoni jetën tuaj? Mendoni me kujdes se çfarë të bëni. Jini më të kuptueshëm me ata që ju rrethojnë.

Virgjëresha
Më në fund qielli ju buzëqesh. Yjet janë në anën tuaj dhe takime të reja favorizohen. Sidomos ata që janë vetëm prej kohësh mund të takojnë sërish shpirtin binjak. Në punë do t’ju duhet të bëni një zgjedhje të rëndësishme për të ardhmen. Së pari vlerësoni të mirat dhe të këqijat.

Peshorja
Me Hënën në anën tuaj mund të largoni kënaqësi të mëdha. Ndjesitë janë pozitive. Në punë mos i nënvlerësoni projektet dhe marrëdhëniet me të lindurit në shenjën e Shigjetarit apo Luanit. Ato mund të kthehen në diçka vërtet të favorshme.

Akrepi
I dashur Akrep, Afërdita së shpejti do të jetë në anën tuaj dhe ky është sigurisht një lajm i shkëlqyer. Së shpejti ndjenja të mira në dashuri. Në punë keni shumë projekte në mendje, por për t’i realizuar ato duhet të filloni nga e para. Do të jenë ditë të ngarkuara, por plot kënaqësi.

Shigjetari
Ky muaj ka nisur keq në sferën sentimentale. Por tashmë është shumë më mirë dhe ju mund të ktheheni si në fillim. Ke tejkaluar keqkuptimet dhe grindjet. Në punë po mendoni për të ardhmen.

Bricjapi
Në dashuri është e nevojshme të ruani qetësinë, sepse jo gjithçka shkon ashtu siç dëshironi. Jeni kontrovers dhe nervoz, por nuk është momenti i duhur, ndërsa është më mirë të kërkoni rrugën e dialogut.

Ujori
Marsi, Dielli, Venusi dhe Jupiteri janë në anën tuaj. Në këtë mënyrë dhe me këta yje, do të ketë lajme të shkëlqyera në dashuri. Ata që janë vetëm prej kohësh mund të gjejnë së shpejti një shpirt binjak.

Peshqit
Venusi nuk është më përballë, ky është padyshim një lajm i mrekullueshëm në dashuri. Mund të marrësh frymë. Bëhuni gati për të përjetuar emocione të reja. Në punë, Marsi është kundër.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 29 SHTATOR 2022

Dashi
Mos jini debatues në dashuri, duhet të jeni të mençur dhe të durueshëm. Në punë do të jetë e mundur deri në fund të muajit të finalizohet një marrëveshje!

Demi
Muaji shtator, në dashuri, përfundon me tensione. Duhet të sqaroheni me dikë. Në punë, keqkuptime të vogla në horizont, por gjithçka do të zgjidhet!

Binjakët
Horoskopi premton gjëra të mira në dashuri, ju dëshironi të kompensoni të gjithë kohën e humbur. Në punë duhet të qëndroni të qetë dhe do të arrini të gjeni qetësinë shpirtërore. Nga ana tjetër, Jupiteri është me ju!

Gaforrja
Hëna është në anën tuaj, por ka diçka që nuk shkon me dashurinë. Në punë, edhe aty gjërat nuk duken fort mirë, do të duhet të bëni kompromis!

Luani
Mundohuni të ruani qetësinë në dashuri. Duhet t’i lini gjërat t’ju rrëshkasin, pa u përfshirë polemika. Në punë, përpara se të pranoni një propozim do të ishte mirë të mendoheni pak më shumë!

Virgjëresha
Në dashuri, qielli ju buzëqesh dhe dy ditët e ardhshme janë të rëndësishme. Në punë, mos vallë ka ardhur koha për të lëvizur përsëri?!

Peshorja
Nëse jeni beqar duhet të keni besim te të tjerët dhe të rizbuloni të njëjtin pasion si gjithmonë. Në punë po kërkoni stabilitet por kujdes sepse nervozoheni lehtë!

Akrepi
Keni dyshime në dashuri? Epo, besojini atyre që janë në gjendje t’ju dëgjojnë. Në punë, mos u përfshini në çështje më të mëdha se ju. E nga ana tjetër duhet të largoni pak hutimin!

Shigjetari
Në dashuri, përpiquni ta shihni të ardhmen në një mënyrë tjetër. Në punë favorizohen ata që janë në kontakt me publikun. Mundësitë janë aty!

Bricjapi
Në dashuri jeni paksa të pavendosur, përpiquni të kapërceni problemet. Në punë, lajme të mira po vijnë!

Ujori
Dielli dhe Afërdita janë në anën tuaj. Bëni zemrën tuaj të pastër. Në punë përpiquni të qëndroni të qetë dhe të kapërceni problemet!

Peshqit
Hëna është në anën tuaj, Venusi nuk është kundër, por horoskopi nuk bën mrekulli ndaj dhe në dashuri duhet të qëndroni të qetë. Në punë dëshironi të ndryshoni jetën tuaj, por realiteti është ndryshe!

blank

HOROSKOPI 28 SHTATOR 2022

Dashi
Tani që Hëna nuk e keni më përballë, mund të largoni kënaqësi të mëdha. Ndoshta mund të jetë një kohë e mirë për të gjetur një shpirt binjak. Periudha i kushtohet rikuperimit.

Demi
Hëna është në opozitë dhe kjo nuk është kurrë një shenjë e mirë. Në dashuri ka shumë konfuzion dhe shumë stres. Në punë duhet të jeni të qetë dhe të qetë të paktën deri në fund të muajit!

Binjakët
Në tetor do t’ju pushtojë pasioni. Partneri do të jetë i lumtur, nëse keni një të tillë, sepse do të keni netë intensive dhe të zjarrta. Nëse, nga ana tjetër, jeni beqarë, mund të kënaqeni me një natë me një të dashur të rastësishëm.

Gaforrja
Në dashuri mos u nxito dhe mos u zemëro. Mendoni më shumë përpara se të veproni. Në punë mos u zemëroni pa nevojë. Ju rrezikoni të bëni gabime serioze. Atëherë do të pendoheni.

Luani
Hënën disonante është e lehtë të nervozoheni dhe të humbni durimin edhe për gjëra të vogla. Mundohuni të flisni më shumë dhe të jeni diplomatikë, veçanërisht në dashuri.

Virgjëresha
E dashur Virgjëreshë, gjërat paraqiten veçanërisht mirë në dashuri, veçanërisht me të lindurit në shenjën e Akrepit. Në punë mund të mendoni për të ardhmen, me siguri dhe entuziazëm më të madh.

Peshorja
Peshore e dashur, në dashuri duhet ta lini veten për më shumë, përndryshe rrezikoni të mbeteni beqarë për gjithë jetën. Thjesht duhet të gjesh një pikë të qartë referimi dhe ta ndjekësh atë.

Akrepi
Hënën kaq pozitive, nuk mund të bësh gjë tjetër veçse të arrish gjëra të mëdha. Filloni të jeni më të sinqertë me ata që ju rrethojnë. Në punë mundohuni të rikuperoni pak qetësi, e cila ju ka munguar së fundmi.

Shigjetari
Në dashuri keni suksese të vogla, por domethënëse. Yjet ju mbrojnë edhe në punë. Mundësi të shkëlqyera për ata që duhet të fillojnë një projekt të ri.

Bricjapi
Mundësi të mëdha në dashuri. Nëse e kaluara ishte e dhimbshme dhe keni dhimbje, ndoshta duhet të ktheheni në rrugën e duhur dhe të mos qani shumë për “qumështin e derdhur”.

Ujori
Venusin që kthehet në krahun tuaj, mund të largoni kënaqësi të mëdha. Kështu që lëre veten të dashurohesh. Në punë ka nga ata që duan të ndryshojnë diçka, jeni të lodhur nga rutina e zakonshme.

Peshqit
Më në fund mund të kapërceni një krizë në dashuri dhe të rikuperoni marrëdhënien me partnerin. Flisni me njëri-tjetrin dhe sqarohuni. Në punë ka shumë projekte për të nisur dhe kjo ju vë në agjitacion dhe ankth.

blank

HOROSKOPI E MARTË 27 SHTATOR 2022

Dashi
Takimet e këtyre ditëve janë të diskutueshme, Afërdita hyn në një fazë konkurrence. Ata që kanë një rrugë të re për të trajtuar në punë emocionohen sepse duan më shumë.

Demi
Shanse të mira edhe për lidhje të reja, shpesh paksa të tensionuara me shenjën e Peshores. Ka nisur një javë e ngarkuar në punë.

Binjakët
Në dashuri është më mirë të lëvizni me kujdes në këtë kohë. Në punë është më mirë të gjeni bashkëpunëtorë të rinj.

Gaforrja
Jeni nervozë në marrëdhënien tuaj të dashurisë me një person tjetër. Ju duhet të gjeni paqe me veten në radhë të parë. Në punë jeni të rrethuar nga njerëz që nuk e kryejnë detyrën.

Luani
Kjo e martë është ditë e mirë në dashuri, të mërkurën ca më pak dhe zemra juaj është në ankth. Tani për tani ju duhet të relaksoheni në punë.

Virgjëresha
Kjo e martë është një ditë e shkëlqyer për t’u përballur me dikë. Entuziazëm edhe në punë, sidomos për më të rinjtë, rishtarët.

Peshorja
Ata që janë të ndarë nuk duan të kthehen pas, por historitë e reja mund të jenë intriguese. Keni pasur një problem në punë që mund të rikthehet.

Akrepi
Zemrat e vetmuara duhet të përfitojnë nga këto ditë për takime të reja. Në punë ka shqetësime për paratë.

Shigjetari
Hëna dhe Venusi janë të favorshme dhe ju mund të shkoni veçanërisht mirë me shenjën e Peshores. Ka një rikuperim në punë.

Bricjapi
Edhe këtë të martë diçka nuk shkon me marrëdhënien tuaj, veçanërisht me Dashin dhe Gaforren. Nuk ka asnjë lajm në punë, por disa arritje mund të vijnë në fillim të vitit të ardhshëm.

Ujori
Nëse ka probleme në marrëdhënie, do të jetë më mirë të flisni për këtë tani. Duke qenë se është një periudhë rikuperimi në punë, mund të shpresohet për diçka më shumë.

Peshqit
Dy ditët e ardhshme janë premtuese, nëse duhet të sqaroheni pas një sherri, kjo është koha e duhur. Njerëzit nuk ndryshojnë dhe as kolegët e tu nuk ndryshojnë, ti e merr çdo gjë seriozisht dhe pasojat dihen.


Send this to a friend