VOAL

VOAL

HOROSKOPI – 12 KORRIK 2015

July 12, 2015
blank

Komentet

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 18 MAJ 2022

Dashi

 

Nuk do ndiheni shumë mirë shpirtërisht gjatë kësaj dite dhe nuk do merrni as guximin t’i ndryshoni gjërat. Motivimi do ju mungojë plotësisht. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë rutinë. Në disa momente mundet edhe të mërziteni, por nuk duhet kurrsesi të hidhni hapa të nxituara. Ju beqarët do keni një ditë harmonike dhe të mbushur me njohje të reja. Duhet ta shfrytëzoni në maksimum gjithsecilën. Në punë sado që do ju mbështesin dhe do ju nxitin të veproni do e keni shumë të vështirë. Mërzitja do ju pushtojë dhe nuk do keni dëshirë për asgjë. Në planin financiar do jeni më të organizuar dhe gjendja do vijë duke u përmirësuar.

Demi

 

Nëse doni qetësinë në jetën tuaj sot bëni shumë kujdes me çdo hap që do hidhni. Mos u nxitoni dhe mos merrni vendime të pabazuara. Nëse jeni në një lidhje ka rrezik që të mendoni për disa aventura me persona të tjerë dhe kjo mund te sjellë probleme serioze për jetën në çift. Nëse jeni beqarë duhet të joshni pafund sepse sot çdo gjë do jetë e lejuar për të arritur qëllimin. Në punë do jeni më të ndërgjegjshëm dhe do ua vini veshin edhe këshillave që do iu japin disa kolegë. Në përgjithësi do jetë ditë e mirë. Në planin financiar do dini të bëni ekonomi. Do i llogaritni me kujdes shpenzimet që keni për të kryer dhe do mund të hiqni edhe disa para mënjanë.

Binjakët

 

Gjatë kësaj dite do flisni shpejt dhe fuqishëm kështu që do tërhiqni vëmendjen e të gjithëve. Do dini edhe si të imponoheni lehtësisht. Ju të dashuruarit do kaloni momente mjaft euforike. Do jeni në një mendje me partnerin dhe kënaqësitë do jenë të paimagjinueshme. Ju beqarët do keni mundësi për aventura të njëpasnjëshme, por do jetë në dorën tuaj nëse do doni të përfitoni apo jo. Në punë ka rrezik që në mëngjes situata të jetë paksa e trazuar, por me kalimin e orëve çdo gjë do mund të qartësohet. Sektori i financave do jetë disi i mjegullt. Tregohuni të kursyer me shpenzimet.

Gaforrja

 

Pas gjithë përpjekjeve që keni bërë së fundmi për të kthyer ekuilibrin, më në fund do ja dilni mbanë. Për ju të dashuruarit më në fund do rikthehet qetësia që keni pritur. Do ndiheni mirë dhe do mund të flisni hapur për çdo gjë me partnerin. Ju beqarët do jeni gati të bëni çdo gjë vetëm që të mos mbeteni më me të njëjtin status. Planetët, por edhe miqtë e ngushtë do iu ndihmojnë mjaft. Në punë dëgjojini këshillat e kolegëve dhe mos veproni sipas mendjes tuaj. Buxhetin duhet ta keni më tepër kujdes. Kryeni njëherë shpenzimet e nevojshme dhe më pas nëse ju mbeten para bëni ndonjë investim.

Luani

 

Nëse nuk merrni në dorë frenat e jetës gjërat kanë për të ecur shumë keq për ju. Planetët do i keni të gjithë kundër. Për ju të dashuruarit do jetë ditë mjaft e tensionuar kjo e sotmja. Do e ngrini zërin më shumë sesa duhet dhe situata do ju marrë tatëpjetën. Ju beqarëve nuk do ju krijohen mundësi për lidhje serioze, por nuk do mungojnë rastet për të filluar aventura kalimtare. Jeta profesionale do kalojë peripeci. Nëse nuk tregoheni të logjikshëm dhe nuk mendoni për të ardhmen do keni vetëm humbje. Financat do vazhdojnë të mbeten njësoj. Mundohuni që çdo shpenzim ta kryeni të mirëmenduar në mënyrë që mos keni probleme.

Virgjëresha

 

Në shumë momente do gjendeni në situata të sikletshme gjatë kësaj dite. Do keni rivalitet të fortë dhe mund të futeni edhe në konflikte. Ju të dashuruarit do keni më shumë nevojë se kurrë për qetësi dhe dashuri. Partneri do ju mbajë në pëllëmbe të dorës dhe do ju bëjë të ndiheni më së miri. Nëse jeni beqarë keni për të pasur një ditë fantastike. Mund të takoni persona të shenjës suaj me të cilët do dashuroheni kokë e këmbë. Në punë do jeni më të përgjegjshëm, por disa kolegë nuk do ju lenë rehat dhe do ju stresojnë gjatë gjithë kohës. Buxheti do varet nga mënyra sesi ju do i menaxhoni të ardhurat. Po nuk treguat kujdes do keni probleme edhe në vazhdimësi.

Peshorja

 

Gjatë kësaj dite do gjendeni para disa dilemave të vështira, por që nëse reflektoni dhe tregoheni të kujdesshëm do mund t’i zgjidhni. Për ju që keni një lidhje Venusi do ndikojë shumë pozitivisht. Ai do ju ndihmojë t’i zgjidhni edhe disa probleme të vogla të së shkuarës dhe do ndiheni më të qetë. Ju beqarët do realizoni mjaft takime, por ka pak gjasa që ato të shndërrohen në diçka më tepër. Në punë do bëni mirë të veproni me gjakftohtësi dhe të mos mbani inate të vjetra me kolegët. Po të jeni të qetë keni për të arritur shumë më lart. Në planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi, kështu që mos u shqetësoni.

Akrepi

 

Çdo gjë do varet nga sjellja juaj sot. Po nuk u treguat të kujdesshëm keni për t’u futur në probleme shumë serioze. Nëse jeni në një lidhje duhet të bëni shumë kujdes me xhelozinë sepse situata mund t’iu dalë menjëherë jashtë kontrollit. Duhet të keni më tepër besim tek ai që keni në krah. Ju beqarët do jeni me fat në dashuri dhe do filloni një lidhje serioze ashtu si nuk e kishit imagjinuar ndonjëherë. Në punë mos kërkoni një post të ri pa e merituar sepse do bëni shumë armiq dhe e ardhmja ka për të qenë shumë e vështirë. Tregohuni më largpamës. Me shpenzimet ka rrezik të jeni impulsivë dhe do bëni gabime të pafalshme.

Shigjetari

 

Me maturi, durim dhe largpamësi mund të arrini edhe gjërat më të vështira gjatë kësaj dite. Do jeni pozitivë dhe nuk do ndaleni asnjë moment. Për ju që keni një lidhje klima yjore nuk do jete mjaftueshëm e përshtatshme për një ambient të qetë. Shumë gjëra do ecin ndryshe nga sa mund ta kishit menduar dhe mund të ndiheni keq në disa momente. Ju beqarët, të ndikuar tej mase nga Hëna, do jeni sharmantë dhe joshës. Me siguri që do e gjeni personin e përshtatshëm. Në punë do ndryshoni aktivitet dhe do keni ide mjaft interesante. Do mbusheni me frymë dhe çështjet e nisura do iu japin goxha kënaqësi. Sektori i financave do stabilizohet tej mase kështu që mund të bëni edhe investime.

Bricjapi

 

Gjatë kësaj dite gjërat nuk kanë për t’iu ecur mirë. Mund të jeni kokëfortë dhe nuk do doni të bashkëpunoni me askënd. Nëse keni një lidhje ka mundësi të mbylleni në vetvete dhe nuk do ja shprehni aq sa duhet ndjenjat partnerit. Marrëdhënia mes jush do lërë për të dëshiruar. Ndryshoni sa pa pasur pasoja më të mëdha. Ju beqarët me shumë gjasë do takoni një person që do ju përshtatet në çdo pikë dhe do i bëjë t’iu rrahë zemra fort. Në punë do e keni të vështirë të ndërmerrni iniciativa dhe nuk do i arrini rezultatet e kërkuara. Bëni kujdes sepse e nesërmja do jetë akoma më e vështirë. Në planin financiar duhet të tregoheni sa më të matur që të mundeni pasi në të kundërt situata do ju dalë jashtë kontrollit.

Ujori

 

Yjet do ju motivojnë edhe më shumë gjatë kësaj dite dhe do ju nxitin të bëni projekte të reja. Do merrni frymë më lirisht dhe do jeni më të qetë. Ju të dashuruarit do jeni shumë të drejtpërdrejtë dhe do ja bëni partnerit edhe disa kritika që më parë nuk keni mundur dot. Nëse jeni beqarë do ndiheni gati për t’ia shprehur ndjenjat atij që keni kohë qe e pëlqeni dhe jeta shumë shpejt do ju ndryshojë. Në punë do merrni mbështetje nga të gjitha anët dhe çdo gjë për ju ka për të qenë më e lehtë. Do keni shumë ego dhe nuk do ndaleni asnjë çast. Buxhetin do dini si ta menaxhoni në çdo moment dhe gjendja ka për të mbetur e kënaqshme. Vazhdoni me këtë strategji.

Peshqit

 

Edhe pse nuk do ndodhë ndonjë gjë e jashtëzakonshme në tërësi dita e sotme ka për të qenë e kënaqshme dhe aspak problematike. Nëse keni një lidhje jeta juaj nuk do ketë asnjë lloj problemi. Do ruani një klimë të ngrohtë me partnerin dhe do bashkëpunoni për çdo gjë me njëri-tjetrin. Ju beqarët do mundoheni gjithë kohës, por nuk do arrini dot ta bëni për vete atë që pëlqeni. Në punë do keni ide shumë të mira dhe formimi i marrë së fundmi do ju ndihmojë pafundësisht. Mund të ndryshoni edhe orientim, por çdo gjë do ju ecë si duhet. Me financat duhet të merreni më shumë. Po i latë gjërat pas dore dhe po shpenzuat pa menduar për të ardhmen situata do ju dalë jashtë kontrollit.

blank

HOROSKOPI E MARTË 17 MAJ 2022

Dashi

Në fillim të ditës mund të pësoni një humbje financiare që mund t’ju prishë disi pjesën tjetër të ditës. Ndihma e anëtarëve të tjerë të familjes do të kujdeset për disa nga përgjegjësitë tuaja. I dashuri/ e dashura juaj mund të mërzitet nga diçka që ju mund të thoni.

Demi

Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj. Koha e duhur për kontakte të reja në aspektin professional. Sot do të keni kohë për veten tuaj dhe do të jeni në gjendje të bëni diçka që ju pëlqen.

Binjakët

Sipërmarrjet e reja do të jenë tërheqëse dhe do të premtojnë fitime të mira. Para se të filloni ndonjë detyrë ose projekt të ri, bisedoni me ata që kanë fituar përvojë të mjaftueshme në atë fushë. Mund të ndiheni të zhgënjyer nga partneri/partnerja juaj dhe kjo mund t’ju bëjë të rivlerësoni marrëdhënien tuaj.

Gaforrja

Merrni pak kohë për veten tuaj, për t’u çlodhur dhe për t’u rikuperuar. Sot duhen shmangur investimet e reja. Romanca do të mbizotërojë në mendimet tuaja, ndërsa bëni plane për t’u takuar me të dashurin/dashurën tuaj.

Luani

Problemet financiare në jetën tuaj do të jenë burim tensioni për ju. Problemet duket se po krijohen në shtëpi, kështu që kujdesuni për atë që thoni. Kontrolloni rrjetet sociale të partnerit/partneres suaj, pasi ka gjasa të merrni një surprizë të bukur.

Virgjëresha

Motivoni veten për të qenë më optimistë. Tregtarët dhe biznesmenët këshillohen të bëjnë shumë kujdes gjatë lëvizjeve sot. Mos u trego i ashpër me të dashurën/dashurin tuaj, përndryshe harmonia në marrëdhënien tuaj do të prishen shumë shpejt.

Peshorja

Një zakon i keq i juaji mund të shqetësojë të dashurin/dashurën tuaj. Një person i afërt mund të tradhtojë besimin tuaj dhe kjo mund të dominojë mendimet tuaja gjatë gjithë ditës. Ata që kanë qenë shumë të zënë ditët e fundit, më në fund do të shijojnë pak kohë të lirë.

Akrepi

Do të dukeni shumë tërheqës para të tjerëve sot. Më në fund do të rikuperohen borxhet dhe detyrimet e gjata në pritje. Mund të ketë agoni në jetën tuaj të dashurisë gjatë ditës.

Shigjetari

Dikush mund t’ju shqetësojë, por mos lejoni që kjo t’ju dominojë. Shqetësimet dhe ankthet e panevojshme mund të jenë dëshpëruese dhe në fund mund të rezultojnë në probleme shëndetësore. Mund të ketë promovime ose përfitime monetare në aspektin profesional.

Bricjapi

Fëmijët mund t’ju shkaktojnë pak zhgënjim në shkollë për shkak të mungesës së interesit të tyre për studime. Mund të dështoni të realizoni të gjitha planet tuaja për këtë ditë. Ndërhyrja e të huajve do të çojë në shqetësime në jetën tuaj martesore.

Ujori

Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të jetë në një humor të mirë. Sot mund të kujtoni ditët e bukura me të. Në punë do të jeni energjikë dhe të motivuar.

Peshqit

Mos bëni gjykime të shpejta për njerëzit e tjerë dhe motivet e tyre. Ata mund të jenë nën presion dhe mund të kenë nevojë për dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj. Do të jetë një ditë e mirë në jetën tuaj martesore.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 16-22 MAJ 2022

Dashi

 

Gjatë kësaj jave do hidhen hapa shumë të rëndësishme. Nëse keni qenë në pritje të një lajmi të madh çdo gjë do ju realizohet. Ju të dashuruarit do i keni mendimet më të qarta dhe do i kuptoni edhe gabimet që keni bërë më parë. Ju beqarët do jeni pafund joshës dhe tërheqës prandaj do e gjeni edhe personin që do iu përshtatet me tepër. Shumë gjera do ndryshojnë për ju duke filluar nga dita e mërkurë. Në planin financiar do jeni më me fat se kurrë më parë, prandaj gjendja do përmirësohet tej mase. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla ditët e para, por situata do përmirësohet menjëherë. Në pune do ketë ndryshime rrënjësore, kështu që bëhuni gati. Edhe të papunët do marrin lajme pozitive.

Demi

 

Falënderojini gjithë kohës yjet këtë javë sepse ato do ju përkëdhelin. Do jetë Marsi ai që do e mbrojë në çdo moment jetën tuaj në çift këtë jave. Priten vetëm momente të bukura dhe tejet emocionuese, kështu që mos u shqetësoni. Ju beqarët do jeni shumë të izoluar dhe kjo nuk do iu lejojë të keni njohje të reja. Nuk do jetë periudhe me fat për ju. Buxheti nuk do jetë aspak i keq. Do jeni të kujdesshëm me shpenzimet që do kryeni dhe do i menaxhoni me maturi paratë që do ju mbeten. Shëndeti do jetë disi më i mirë se më parë. Kujdesi që keni treguar kohët e fundit do japë rezultatet e veta. Në punë duhet t’i hidhni hapat me qetësi dhe maturi, pasi po nxituat situata mund të dalë jashtë kontrollit.

Binjakët

 

Kjo do jetë me të vërtetë një javë fantastike dhe e mbushur me alegri. Ju që jeni në një lidhje mund të vendosni edhe data për fejesa, martesa apo edhe zgjerim në familjeje. Më e rëndësishmja është që do përjetoni emocione pozitive. Ju beqarët që nuk besoni në dashuri me shikim të parë, këtë javë do surprizoheni pa masë. Në planin financiar duhet t’i rregulloni patjetër disa probleme urgjente sepse po i latë pas dore situata mund të ndërlikohet edhe me tepër. Shëndeti herë pas here mund të ketë shqetësime të vogla që do vijnë si pasojë e lodhjes së tejskajshme. Në punë do jeni profesioniste të vërtetë dhe do arrini majat.

Gaforrja

 

Nëse nuk doni që gjërat t’iu ecin keq gjatë kësaj jave duhet të tregoheni më të përgjegjshëm dhe të qetësoheni. Ju të dashuruarit duhet të bëni shumë kujdes nga ndikimi pervers i Neptunit. Papritur personi me të cilin ndani jetën mund të ndryshojë dhe do ju dalin plot keqkuptime. Veten me qetësi dhe dialog mund t’i zgjidhni problemet. Ju beqarët do influencoheni pozitivisht nga yjet dhe optimizmi do iu shoqërojë në çdo moment. Ka mundësi që nga mesi i javës të bini kokë e këmbë në dashuri me disa persona dhe mund të ndërmerrni hapa të mëdha. Financat do jenë të begata. Edhe gjendja shëndetësore ka mundësi të përmirësohet shumë dhe do ndiheni energjikë. Në punë do jeni të përgjegjshëm dhe nuk do bëni gabime aspak.

Luani

 

Hëna do ju ndihmojë mjaft gjatë kësaj jave për t’u përqendruar më tepër dhe për të mbjellë farat e arritjeve të mëdha. Falë Venusit, për ju të dashuruarit ka mundësi që jeta të ecë më së miri. Do gjeni gjuhën e përbashkët me partnerin dhe do përjetoni të dy emocione të këndshme. Ju beqarët gjithashtu do mbështeteni nga yjet dhe do afroheni më tepër me personin që keni rënë kokë e këmbë në dashuri. Financat në përgjithësi do jenë të stabilizuara megjithatë nuk duhet të rrezikoni shumë duke shpenzuar shuma marramendëse. Shëndeti do ketë disa shqetësime të vogla, por asgjë për t’u shqetësuar. Një kurë me vitamina dhe një gjumë më i mirë do ju rikthejnë shpejt në formë. Në punë do bëni më shumë përpjekje se më parë dhe situata do vijë duke u përmirësuar ndjeshëm.

Virgjëresha

 

Hëna do ju detyrojë këtë javë të qëndroni statikë dhe t’i bëni gjërat si zakonisht. Në bazë të sjelljes do vijnë edhe rezultatet. Nëse jeni në një lidhje ka mundësi që të kaloni ditë rutinë. Shpesh herë kjo do ju duket mbytëse, por kujdes mos bini pre e ndonjë provokimi nga dikush. Disa do mundohen vetëm t’iu lëndojnë. Ju beqarët do keni një javë të zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Do ju duhet të prisni ende disa kohë për të bërë ndryshime. Financat ka mundësi të mos i menaxhoni si duhet dhe në fundjavë do ju dalin vështirësi. Shëndeti herë do jetë i mirë dhe herë mund të ketë disa shqetësime të vogla. Kujdesuni pak më tepër për të. Në punë do ju duhet më shumë durim, këmbëngulje dhe largpamësi për të arritur majat.

Peshorja

 

Do merrni dhe do përcillni energji pozitive gjatë kësaj jave. Komunikimi dhe durimi do jenë pikat tuaja më të forta. Nëse keni një lidhje do i përkushtoheni edhe më tepër jetës tuaj në çift dhe do e bëni partnerin të ndihet mirë në çdo moment. Durimi do jetë një nga gjërat që ai do e adhurojë. Për ju beqarët gjithçka do varet nga sjellja juaj. Po u treguan të hapur dhe po nuk kërkuat perfeksionin keni për ta gjetur personin e duhur. Gjendja e financave do konsolidohet tej mase. Do jeni më të qetë kur të shpenzoni. As shëndeti nuk do ketë shqetësime, përkundrazi do jeni energjikë dhe plot imunitet. Në punë do bëni mirë të përqendroheni tek gjërat thelbësore, pasi po u morët me detajet do humbisni kohën kot dhe nuk do e përfundoni në kohë detyrën e dhënë.

Akrepi

 

Ndonjëherë është më mirë t’ia mbathni nga vendi ku jeni dhe të bëni çdo gjë ndryshe. Kjo javë do jetë shumë më ndryshe nga më parë për juve që jeni në një lidhje. Do jeni të logjikshëm dhe do i pranoni gabimet që keni bërë. Ju beqarët do realizoni takime interesante të cilat kanë për të ndryshuar rrënjësisht të ardhmen. Emocionet do shumëfishohen. Financat do jenë akoma më të begata falë një trashëgimie që do merrni. E kishit ëndërruar prej kohësh këtë gjë. Shëndeti për fat të keq nuk do jetë i mirë. Do keni dhimbje grykësh, dhimbje koke dhe do jeni pa fuqi. Bëni vizita tek mjeku dhe merrni kura vitaminash. Në punë do jeni ekip i fortë dhe keni për ta përmbyllur me sukses atë që keni arritur.

Shigjetari

 

Para se të hidhni çdo hap, reflektoni dhe mendohuni mirë këtë javë. Ndani ndonjë mendim edhe me miqtë e ngushtë. Ju qe jeni në një lidhje nuk duhet t’i dramatizoni gjërat sepse do e prishni harmoninë me dorën tuaj. Mundohuni që herë pas here të hapni edhe rrugë. Ju beqarët do jeni të ndjeshëm dhe ka rrezik të bini pre e çdokujt që do iu joshë. Kujdes me hapat sepse më pas nuk do ketë më kthim mbrapa. Në planin financiar do dini si ta mbani situatën nën kontroll. Nuk do kryeni aspak shpenzime të pamenduara dhe nuk do jepni as para hua. Shëndeti herë pas here do lërë për të dëshiruar. Do keni dhimbje stomaku, koke, mbase edhe veshkash. Në punë të gjitha përpjekjet e bëra së fundmi do shpërblehen me sukses dhe fitime.

Bricjapi

 

Gjatë kësaj jave do jeni shumë të ndërgjegjshëm për hapat që duhet të hidhni dhe do e dëgjoni zërin tuaj të brendshëm. Nëse keni një lidhje marrëdhënia juaj do ketë prioritet absolut. Mund të lini shumë gjëra të tjera pas dore vetëm e vetëm që të kaloni më tepër kohë me partnerin dhe të dashuroheni si ta ndieni. Ju beqarët do jeni flirtues në pafundësi dhe do e keni shumë më të thjeshtë ta bëni për vete këdo që do pëlqeni. Buxheti nuk do jetë i keq në fillim të javës, por për shkak të shpenzimeve të konsiderueshme që do kryeni, gjendja mund të përkeqësohet. Mundohuni vetëm mos arrini fundin sepse zor se do rimëkëmbeni më pas. Shëndeti do lërë për të dëshiruar. Do keni shqetësime të njëpasnjëshme. Në punë mos u tregoni të pamatur, por mendohuni para se të veproni.

Ujori

 

Urani do ju nxjerrë nga rutina ku keni rënë gjatë kësaj jave. Çdo ditë ka për të qenë më e veçantë. Nëse keni një lidhje kjo periudhë nuk do fillojë shumë mirë. Shpesh do ndiheni konfuzë dhe nuk do dini çfarë hapash të hidhni. Vetëm pas të premtes situata do normalizohet. Ju beqarët duhet të tregoheni sa më realistë dhe nuk duhet të kërkoni gjëra të pamundura. Saturni do ju ndihmojë të ruani ekuilibrin në planin financiar. Do ecni me llogari dhe kjo do i mbajë larg problemet. Shëndeti do jetë i mirë. Edhe nëse keni qenë me grip apo keni pasur shqetësime të ndryshme, do ndiheni disi më të qetë. Në punë do keni pengesa të njëpasnjëshme dhe me zor do i arrini objektivat që i kishit vënë vetes.

Peshqit

 

Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë gjatë kësaj dite duhet t’i tregoni synimet tuaja dhe të bëni përpjekje për të arritur atë që doni. Nëse keni një lidhje mos u tregoni të padrejtë me partnerin tuaj sepse ka rrezik që ta largoni atë nga vetja. Mundohuni nga ana tjetër të ruani qetësinë dhe të bëni pak më tepër lëshime. Ju beqarët do keni ditë pozitive dhe nga mesi i javës mund të takoni edhe persona interesantë. Në planin financiar do ketë veçse përmirësim të situatës dhe do arrini t’i kryeni disa shpenzime më tepër nga zakonisht. Shëndeti nuk do jetë në formën më të mirë, sidomos nëse kohët e fundit keni mbajtur dieta ekstreme. Në punë do merrni promocione për shkak të arritjeve që keni pasur. Shefat do ju shprehin se ndihen të privilegjuar që ju kanë në stafin e tyre.

blank

HOROSKOPI E HËNË 16 MAJ 2022

Dashi

Ju jeni plotësisht në harmoni me ndjenjat e njerëzve përreth jush. Kjo po e bën shumë më të lehtë për ju të vazhdoni përpara. Energjia planetare e sotme nënkupton që ju duhet të gjeni një mënyrë për të motivuar veten për të dalë sonte.

Demi

Romanca është shumë një çështje goditëse ndërsa hekuri është i nxehtë. Konfigurimi aktual astral nënkupton që nëse ndërmerrni veprime tani ndërsa ekziston një mundësi e artë, do të keni më shumë gjasa të tërhiqni vëmendjen e dikujt që ka qenë në qendër të mendimeve tuaja për disa kohë.

Binjaket

Me energjinë e tanishme planetare, keni shumë për të festuar, veçanërisht pasi së fundmi jeni takuar me dikë të veçantë. Ju mund të vendosni që kjo është mundësia e përsosur për të organizuar një festë të improvizuar, ose për të dalë për një vakt të mrekullueshëm.

Gaforrja

Ju mund të jeni vërtet personi më popullor sonte nëse do të dilni në një festë ose ndonjë rast tjetër shoqëror. Energjitë aktuale planetare ju ndihmojnë të ndiheni plotësisht të sigurt dhe rrezatues. Nëse jeni në një lidhje partneri juaj do të jetë i emocionuar që t’ju ketë pranë.

Luani

Me energjitë planetare të sotme, mund të jetë më mirë të kaloni pak kohë në reflektim të qetë, duke marrë parasysh se sa larg keni arritur në marrëdhënien tuaj të fundit dhe ku do të dëshironit të shkoni në mënyrë ideale nga këtu. Do të përfitoni nëse i jepni njëri-tjetrit pak hapësirë.

Virgjeresha

Shtrirja planetare e sotme mund të mos krijojë atmosferën ideale për një mbrëmje me partnerin. Gjërat që duhet t’i thoni njëri-tjetrit kërkojnë konsideratë të kujdesshme dhe një planifikim mjaft realist. Gjithcka shkon mire për ju!

Peshorja

Edhe pse mund të mos jeni aty ku dëshironi në një marrëdhënie aktuale, mund të bëni pak përparim sot. Konfigurimi aktual astral nënkupton që mund të mos jetë në drejtimin që do të dëshironit në mënyrë ideale. Sot është koha ideale për një projekt.

Akrepi

Me energjinë qiellore të sotme, do të prireni ta merrni veten shumë seriozisht sot, dhe partneri juaj gjithashtu mund të jetë në një kornizë të ngjashme mendore. Pavarësisht se sa shumë qeshni dhe bëni shaka, nuk do të argëtoheni lehtësisht me ndonjë referencë për dobësitë e njëri-tjetrit.

Shigjetari

Ju jeni në vendin e duhur në kohën e duhur. Ju keni gjithçka që ju nevojitet, kështu që ndaloni së ankuari. Nuk ka asnjë arsye që ju të jeni të mërzitur, të inatosur ose të zemëruar. Ju keni fuqi të madhe në pëllëmbën e dorës. Përfitoni nga kjo kohë e vlefshme.

Bricjapi

Merrni kohë për të kuptuar perspektivën në anën tjetër të gardhit. Kur kërkoni së pari të kuptoni situatën nga të gjitha këndvështrimet, zgjidhja do të bëhet shumë më e qartë sesa nëse e shihni atë vetëm nga perspektiva juaj e kufizuar. Sa i përket financave, ato paraqiten në formë.

Ujori

Në përgjithësi, dita do të shkojë e qetë dhe do të merrni mbështetje të jashtëzakonshme emocionale për punën që po bëni. Të tjerët janë në gjendje të simpatizojnë atë që po kaloni – për mirë ose për keq – dhe kjo po jua bën punën shumë më të lehtë.

Peshqit

Koka juaj po rrotullohet në një vorbull konfuzioni. Idetë që kalojnë në mendjen tuaj do të jenë kreative, por jo domosdoshmërisht realiste. Do ta keni të vështirë ta mbani veten me këmbë në tokë. Kjo është sfida juaj më e madhe e ditës. Paç fat!

blank

HOROSKOPI E DIEL 15 MAJ 2022

Dashi

Presioni nga eprorët tuaj në punë mund të prishin qetësinë tuaj. Të afërmit do të përpiqen të përfitojnë nga sjellja juaj shumë bujare. Mos e shantazhoni emocionalisht partnerin tuaj, pasi mund t’ju japë rezultat të kundërt.

Demi

Nëse do të shkoni në një udhëtim, kujdesuni për gjërat me vlerë dhe bagazhet tuaja, pasi mund të ndodhë një incident. Kjo është koha e duhur për të rivlerësuar pikat tuaja të forta dhe planet tuaja për të ardhmen. Jeta juaj bashkëshortore do të jetë në kulmin e saj.

Binjakët

Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për përfitime afatgjata. Shijoni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Kujtimet romantike do të pushtojnë mendimet tuaja.

Gaforrja

Dyshimi për aftësitë tuaja do të jetë kundër produktive për ju. Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë mjaft të mirë, ndërsa zhvilloni një lidhje më të thellë me partnerin/partneren. Sot do të kaloni një ditë të mrekullueshme në jetën tuaj martesore.

Luani

Ka gjasa të përfshiheni në aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike. Partneri/partnerja juaj romantike do ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot. Projektet e ndërmarra në partneritet do të krijojnë më shumë probleme sesa rezultate pozitive.

Virgjëresha

Do të prekeni nga dashuria e vëllait apo motrës. Shmangni humbjen e durimit për çështje të vogla, pasi kjo do të dëmtojë vetëm interesat tuaja. Mos u dorëzoni ndaj kërkesave emocionale të të dashurit/dashurës suaj.

Peshorja

Do të ndiheni të lumtur në jetën tuaj të dashurisë sot. Profesionistët e sektorit bankar do të marrin një lajm të mirë. Një promovim mund të ndodhë në jetën tuj profesionale.

Akrepi

Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Një sekret mund të shkatërrojnë reputacionin tuaj. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të jetë i zhytyr në punë sot.

Shigjetari

Qëndrimi juaj pozitiv i vazhdueshëm do të shpërblehet dhe ka gjasa të keni sukses në përpjekjet tuaja aktuale. Nëse jeni të përfshirë në një çështje ligjore që përfshin një mosmarrëveshje financiare, kjo mund të vendoset në favorin tuaj sot.

Bricjapi

Të qenit sipërmarrës dhe entuziast do të sjellë rezultate të favorshme dhe do të lehtësojë tensionet e brendshme. Duhet të ruani përqendrimin dhe të punoni pa pushim për të arritur suksesin. Shmangni thashethemet.

Ujori

Në rast se po kërkoni mënyra për të fituar pak para shtesë, investoni në skema të sigurta financiare. Merrni në konsideratë shtyrjen e një projekti që keni në plan të realizoni. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të jetë shumë i zënë me miqtë e tij sot, gjë që mund t’ju shqetësojë.

Peshorja

Koha ideale për të organizuar një festë. Në aspektin profesional sot do të jeni mjaft i favorizuar. Sa i përket lidhjes në çift, nuk parashikohen ndryshime.

blank

HOROSKOPI E SHTUNË 14 MJAJ 2022

Dashi

Sot truri juaj është i mbingarkuar. Nëse keni menduar të shkruani ose të analizoni një problem veçanërisht të ndërlikuar, kjo do të ishte dita e përsosur për të filluar. Do të keni të gjithë frymëzimin që mund të keni nevojë.
Demi

Me energjinë planetare të sotme, do ta gjeni veten pak më ekstravert se zakonisht. Më në fund do të jeni në gjendje të thoni atë që mendoni vërtet për gjërat. Është një ndryshim i rëndësishëm për ju dhe do të zbuloni se shprehja e ideve dhe besimeve tuaja është një ndihmë e madhe për të arritur qëllimet.

Binjakët

Sot je i pandalshëm! Ju jeni një punëtor shumë i mirë nga natyra dhe me shtrirje planetare do të jeni në gjendje të arrini edhe më shumë se zakonisht. Ju keni një bollëk energjie, më shumë se për të përballuar gjithçka që ju del përpara.

Gaforrja

Hidhni ato sende nga e kaluara për të cilat nuk i keni më në përdorim. Sado që ju pëlqen të rrethoheni me objekte me vlerë sentimentale, vjen koha kur është e nevojshme të shikoni nga e ardhmja në vend që të ndaleni tek e kaluara.

Luani

Ju jeni në një pozicion pushteti. Njerëzit shikojnë te ju për këshilla, udhëzime dhe mbështetje. Mos harroni se mënyra se si qëndroni në pushtet është duke u shërbyer të tjerëve dhe jo duke i kontrolluar apo manipuluar ata.

Virgjëresha

Sigurohuni që të mos sakrifikoni veten për punën tuaj. Është e lehtë për ju të mbështilleni aq shumë në punën tuaj sa të harroni aspektet e tjera të jetës suaj. Ka gjëra të tjera të rëndësishme për t’u marrë parasysh. Mos harroni se ekuilibri është çelësi.

Peshorja

Pohoni pavarësinë tuaj. Ju po arrini një qëllim të rëndësishëm dhe njerëzit e tjerë po ju pengojnë. Mos i lejoni. Veproni në mënyrë të pavarur nga të tjerët. Ecni përpara pa u penguar nga të tjerët.

Akrepi

Një ide e rëndësishme po merr formë. Jeni në fazat e para për të marrë një ide dhe për ta kthyer atë në realitet. Një fazë e rëndësishme ka filluar. Kjo është një fazë e manifestimit. Mos lejoni që frika e dështimit t’ju kapërcejë gjatë kësaj kohe.

Shigjetari

Njerëz të tjerë po shikojnë nga ju dhe respektojnë idetë tuaja. Merrni drejtimin në projekte ose gjatë takimeve virtuale. Mendimet tuaja do të fitojnë favorin e atyre që ju rrethojnë. Të tjerët do të ndjekin shembullin tuaj.

Bricjapi

Shpirti juaj dëshiron të fluturojë. Mos u ndal më. Lëreni personalitetin tuaj të vërtetë të shkëlqejë. Origjinaliteti juaj është forcë, jo dobësi; ndaj, mos kini frikë t’ua tregoni atë njerëzve përreth jush. Përndryshe, do të ndiheni të mbytur.

Ujori

Zhurma e thashethemeve dhe informacioneve të padobishme po krijon një pengesë të vështirë rreth jush. Ju nuk mund ta shihni të vërtetën qartë, dhe as të tjerët nuk janë në gjendje t’ju shohin qartë.

Peshqit

Një ide e rëndësishme po merr formë. Jeni në fazat e para për të marrë një ide dhe për ta kthyer atë në realitet. Një fazë e rëndësishme ka filluar. Kjo është një fazë e manifestimit.

blank

HOROSKOPI E PREMTE 13 MAJ 2022

Dashi
Nëpërmjet tensionit dhe fërkimit me një mik apo një të dashur sot, ka të ngjarë të arrini një ndjenjë të përtërirë qartësie. Nëpërmjet kritikave të bezdisshme të dikujt tjetër, hidhet dritë mbi një situatë të vështirë. Përdoreni këtë qartësi të re në javën e ardhshme.
Demi
Duke u fokusuar në detyrat dhe punët e përditshme ka të ngjarë të fitoni njohuri të rëndësishme në lidhje me karrierën tuaj. Ky informacion i vlefshëm do të vijë përmes kanaleve delikate të zemrës suaj – jo zërave në kokën tuaj. Dëgjoni instiktin tuaj.
Binjakët
Ju jeni në një pozicion me fuqi të madhe. Sigurohuni që po fitoni rrogën që meritoni. Talenti dhe syri juaj kritik vlejnë shumë. Ju keni një reputacion të fortë. Njerëzit mund të mbështeten tek ju.
Gaforrja
Çështjet e punës dhe karrierës janë një mister për ju tani. Gjithçka rreth kësaj teme është jashtëzakonisht e pasigurt. Nuk jeni të sigurt se si të vazhdoni. Mblidhni guximin tuaj. Në aspektin sentimental do të keni sukses.
Luani
Një agim i ri po vjen. Papritmas po hidhet dritë mbi një çështje që më parë ishte në hije. Përfitoni nga ky fillim i ri. Mund t’ju duhet të ndryshoni pak pozicionin tuaj në mënyrë që të përfitoni plotësisht nga kjo kohë emocionuese.
Virgjëresha
Ju jeni në një pozicion me fuqi të madhe. Sigurohuni që po fitoni rrogën që meritoni. Talenti dhe syri juaj kritik vlejnë shumë. Ju keni një reputacion të fortë. Njerëzit mund të mbështeten tek ju.
Peshorja
Sot po ndiheni mirë edhe pse mund të mos jeni në punë, ky është një moment i mirë për të menduar për çështje që lidhen me punën. Mendja juaj është e qartë, e qëndrueshme dhe praktike. Ajo që planifikoni sot me siguri do të realizohet më vonë.
Akrepi
Pyesni veten nëse jeni vërtet realist me situatën tuaj të punës dhe karrierës. Ky lloj qëndrimi ju ka futur në telashe kohët e fundit. Përdoreni sot për të rindërtuar strategjinë tuaj.
Shigjetari
Mundësi të reja investimi mund t’ju paraqiten sot, Kjo mund të përfshijë një investim në kohë, para ose burime të tjera. Ju gjithashtu mund të konsideroni një fillim të ri emocionues. Ju mund të dëshironi të konsultoheni me një mik ose partner.
Bricjapi
Mund t’ju vijë një mundësi për të udhëtuar me një partner ose koleg, ndoshta për biznes. Çdo udhëtim i planifikuar ose i nisur sot ka të ngjarë të shkojë mirë dhe t’ju sjellë rezultatet që shpresoni. Çfarëdo që të planifikoni, duhet të nxisë entuziazmin dhe optimizmin tuaj për suksesin tuaj të ardhshëm.
Ujori
Lajmet për një rritje të mundshme mund të vijnë sot, ndoshta përmes ndonjë sipërmarrjeje për të cilën keni punuar. Ju ndiheni veçanërisht energjik dhe për këtë arsye mund të tundoheni të merrni më shumë seç do të bënit zakonisht.
Peshqit

Një grup miqsh mund t’ju ftojë të merrni pjesë në një projekt krijues. Çfarëdo që të bëni ka të ngjarë të jetë stimuluese dhe emocionuese. Ju do të dëshironi të kanalizoni shumë energji dhe entuziazëm në të. Mund ta gjeni veten duke menduar për një partneritet, duke bërë plane për të eksploruar më tej mundësinë.

blank

HOROSKOPI E ENJTE 12 MAJ 2022

Dashi

Mos u varni nga fati por merrni përgjegjësitë që ju takojnë. Fëmijët mund të kërkojnë ndihmë për të përfunduar projektet shkollore. Sot do të kuptoni se dashuria pushton gjithçka.

Demi

Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe mendime të ndryshme që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar. Një romancë e re do t’ju përmirësojë humorin. Një rritje në detyrë duket e mundshme në frontin profesional.

Binjakët

Nëse jeni të përfshirë në një çështje ligjore që përfshin një mosmarrëveshje financiare, kjo mund të vendoset në favorin tuaj sot. Do keni disa vështirësi me familjarët, por mos lejoni që kjo t’ju prishë qetësinë. Parashikohet një ditë mjaft e mirë në jetën tuaj të dashurisë.

Gaforrja

Miqtë do ju mbështesin dhe do ju mbajnë në humor të mirë. Nëse keni pasur mall për dashurinë e bashkëshortit/bashkëshortes suaj, dita do t’ju bekojë me këtë. Nuk parashikohen zhvillime në aspektin professional.

Luani

Vullneti juaj do të vihet në provë, pasi mund të gjendeni në një situate të ndërlikuar. Jini të matur dhe pragmatikë gjatë marrjes së vendimeve emocionale. Sot do të keni mundësi të kurseni një shumë të moderuar parash. Përgjegjësitë familjare do të shtohen, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj.

Virgjëresha

Miqtë do t’ju prezantojnë me dike, që do të ketë një ndikim në mendimet tuaja. Sot mund t’ju duhet të diskutoni për investimet financiare dhe kursimet, me anëtarët e tjerë të familjes. Nuk do të keni shumë durim sot, por bëni kujdes, pasi fjalët e ashpra mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush.

Peshorja

Ditë me fat për biznesmenët e kësaj shenje. Mos jini të ngurtë me familjen tuaj, pasi kjo mund të prishë paqen. Ju mund të duhet të përgjigjeni për mungesën e vëmendjes ndaj partnerit/partneres suaj.

Akrepi

Luani sipas rregullave, pasi të vepruarit në fshehtësi mund të çojë në telashe sot. Një mesazh i komunikuar gabimisht mund të sjellë probleme për ju. Planet e udhëtimit nëse ka, mund të shtyhen për shkak të ndryshimeve të minutës së fundit. Jeta në çift ndonjëherë mund të jetë e mbushur me kontradikta dhe mund të përballeni me disa prej tyre sot.

Shigjetari

Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj. Ndikimet romantike në jetën tuaj do të jenë të forta. Bëni kujdes në punë, pasi mund të përballeni me probleme.

Bricjapi

Çdo plan kursimi parash që mund të keni sot, mund të japë fryte. Kushtojini kohën e duhur familjes suaj, lërini të ndiejnë se ju kujdeseni për ta. Çdo ankesë apo mëri që mbani në lidhje me marrëdhënien tuaj, do të zhduket në këtë ditë të gëzueshme.

Ujori

Sot nuk do të arrini të përmbushni asnjë nga premtimet tuaja, gjë që mund të mërzisë partnerin/partneren tuaj. Shefi juaj nuk do të interesohet për justifikime, ndaj qëndroni në krye të të gjitha angazhimeve në lidhje me punën.

Peshqit

Zgjidhja e çdo mosmarrëveshjeje që keni me anëtarët e tjerë të familjes, do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja. Disa anëtarë të kësaj shenje të zodiakut mund të fillojnë një punë të re. Ka gjasa të eksploroni mundësi të reja udhëtimi.

blank

HOROSKOPI E MËRKURË 11 MAJ 2022

Dashi

Ka ardhur momenti për të konfirmuar individualitetin tuaj dhe zgjedhjet e jetës. Energjia planetare do t’ju bëjë të punoni shumë për të rimenduar numrin e detyrimeve që do të merrni përsipër. Pranojeni – ju kanë rënduar.

Demi

Pse të mos shkoni drejtpërdrejt në zemër të problemit? Kjo mund të jetë pyetja që i keni bërë vetes në lidhje me një angazhim për një kauzë që është e rëndësishme për ju. Në aspektin sentimental sot mund të merrni disa lajme pozitive.

Binjakët

Mos lejoni që frika apo zemërimi juaj t’ju pushtojë sot. Do të shtyheni në ballë dhe madje mund të detyroheni të merrni disa vendime të mëdha në lidhje me drejtimin e jetës suaj profesionale. Ndoshta e keni ndjerë se është pak herët për të ndërmarrë veprime, por, sinqerisht, nuk keni më zgjidhje.

Gaforrja

Idetë tuaja për jetën po kalojnë disa ndryshime rrënjësore. Asnjë nga të dhënat që gjithmonë i keni marrë si të mirëqena nuk vlejnë më. Në vend që të ankoheni për ndryshimet, rrituni prej tyre. Ngrihuni dhe ecni përpara. Nuk është koha për pushime.

Luani

Aspektet e sotme do të qartësojnë çdo situatë ekipore, pjesë e së cilës jeni ju. Kjo mund të shqetësojë ekipet në jetën tuaj private ose profesionale. Ky është momenti për të ndërmarrë veprime. Nëse hezitoni, do të arrini vetëm të shqetësoni më shumë veten.

Virgjëresha

Shëtitja juaj nëpër universin e mundësive që aq shumë i doni ka marrë fund. Është koha që ju të ktheheni në tokë dhe të bashkoheni me ne. Ju e kuptoni që ne kemi nevojë për imagjinatën dhe guximin tuaj për të ardhmen! Sot mund t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm profesional.

Peshorja

Ju duhet të keni ndjerë presionin në rritje gjatë javës së kaluar. Intensive, apo jo? Keni një punë për të përfunduar në minutën e fundit? Sot mund të keni një fillim të ri, të kompletuar me zgjidhje të mira. Mjafton të tregoni vullnetin e duhur.

Akrepi

Ka disa gjasa që zemra juaj të dridhet ndërsa plane të caktuara fillojnë të realizohen. Nëse e keni zemrën të lidhur me dikë që duket tepër i largët, ose po shpresoni të transformoni dhe përmirësoni një marrëdhënie dashurie ekzistuese, dita në vijim do t’ju mundësojë të bëni hapa drejt këtij qëllimi.

Shigjetari

Edhe pse parashikimi është i stuhishëm, dita e sotme mund t’ju japë një mundësi për t’u çliruar nga familja. Jini të kujdesshëm edhe nëse kursi ju duket i qartë. Zgjidhjet që merrni sot mund të kenë një ndikim të madh në të ardhmen tuaj.

Bricjapi

Sot mund të ndiheni pak më të ndjeshëm se zakonisht. Ndoshta ndiheni të rrethuar nga vendimet që nuk mund t’i keni në kontroll. Ose mund të jeni pak të mbingarkuar nga të gjitha aktivitetet tuaja. Dita e sotme do t’ju ndihmojë të bëni një përparim vendimtar.

Ujori

Dita në vazhdim do jetë shumë e ngarkuar. Çështjet që kishin mbetur të pazgjidhura tani po bëhen urgjente. Dita e sotme sjell një mundësi për të lëshuar pak avull, por është gjithashtu koha për të kuptuar se çfarë ndikimi kanë këto situata stresuese në shëndetin tuaj fizik.

Peshqit

Mund të prisni që sot të jeni të tensionuar, pasi njerëzit afër jush ka të ngjarë të jenë veçanërisht nervozë. Të rriturit dhe fëmijët mund të shfaqin zemërim pa arsye dhe ju do të kritikoheni se keni anashkaluar ndonjë detaj të vogël. Për fat të mirë, vetëdija juaj e re ju ndihmon të kuptoni se nuk jeni të detyruar t’i bëni askujt ndonjë favor.

blank

HOROSKOPI E MARTË 10 MAJ 2022

Dashi

Disa njerëz priren t’i ekzagjerojne gjërat. Aktualisht, ka të ngjarë të ndiheni sikur jeni të rrethuar nga njerëz që fokusohen vetëm tek prioblemet. Ju, nga ana tjetër, keni një perspektivë më të ndryshme. Ju jeni një vizionar që mund të parashikojë tendencat e ardhshme sociale.

Demi

Jeni vizionar dhe progresiv sot, pavarësisht se çfarë mund të thonë njerëzit për prirjen tuaj për të qenë konservator. Ju lehtë mund të gjeni një mënyrë efektive për të ndihmuar njerëzit. Për disa arsye, problemet praktike janë të lehta për t’u zgjidhur. Mos i kushtoni vëmendje muhabetit të kotë dhe të paefektshëm.

Binjakët

Sot duhet të braktisni çdo aktivitet intelektual dhe të përqendroheni në problemet praktike që lidhen me organizimin dhe përcaktimin e qëllimeve. Ka të ngjarë të gjeni zgjidhje perfekte. Qiejt po ju ndihmojnë, Jepuni atyre një meritë për zgjuarsinë tuaj.

Gaforrja

Ti je një krijues i madh i sistemeve. Sot planetët po ju drejtojnë në rrugën e duhur. Ju jeni një kompjuter i përsosur, i aftë për të sintetizuar ngjarje të rastësishme me arsye të pastër. Me siguri do të tërhiqni vëmendjen nëse ndani mendimet tuaja me të tjerët.

Luani

Kush do ta merrte me mend se ju keni një aftësi për të kuptuar tema po aq irracionale sa pasionet njerëzore? Jeni poshtë dhe ndoteni me realitetet ngjitëse, të parëndësishme të jetës së përditshme që nuk ju kanë interesuar kurrë më parë.

Virgjëresha

Ju po krijoni një ide apo projekt të ri dhe për këtë keni mbështetje të mirë. Mos i rezistoni kësaj rruge të re. Do t’ju sjellë shumë lumturi dhe sukses në planin afatgjatë. Energjia juaj është mjaft e fortë në këtë kohë. Kini besim të plotë në veten tuaj.

Peshorja

Në shumë mënyra, ju ndiheni të bllokuar nga rrethina juaj. Presionet sociale ju bëjnë të besoni se duhet të veproni ose të mendoni në një mënyrë të caktuar. Përqafoni guximin që keni brenda dhe dijeni se në fund të fundit, gjëja më e rëndësishme është të jeni të vërtetë me veten tuaj.

Akrepi

Ju sapo keni përfunduar një detyrë të rëndësishme. Festoni suksesin tuaj! Keni këmbëngulur dhe kjo ju jep rezultat. Ju keni fuqi të madhe. Nëse ndiheni gati për të ndërmarrë hapin tjetër të madh, atëherë ndiqeni atë. Nuk ka nevojë të hezitoni. Ju jeni në rrugën e duhur.

Shigjetari

Gjithçka po shkon në vendin e duhur. Njerëzit, situatat dhe mundësitë kanë kuptim për ju. Bashkohuni me njerëz të tjerë. Është një kohë e mirë për të bërë partneritet me dikë ose diçka në të cilën besoni fort. Suksesi është i juaji.

Bricjapi

Informacione të rëndësishme do të vijnë nga të gjitha këndvështrimet. Të gjithë do të flasin. Vetëm sigurohuni që informacioni që merrni është i vërtetë dhe jo vetëm thashetheme të dikujt. Sigurohuni që të kontrolloni me kujdes faktet tuaja përpara se të bëni ndonjë lëvizje të madhe.

Ujori

Sigurohuni që të keni dashuri për punën që po bëni. Nëse puna juaj nuk është e frymëzuar nga një dashuri e vërtetë nga brenda, atëherë lëre punën dhe gjej diçka tjetër. Ndiqni pasionin tuaj. Ndiqni zemrën tuaj dhe paratë dhe mundësitë do të vijnë natyrshëm.

Peshqit

Ju keni punuar shumë dhe tani puna ka filluar të shpërblehet. Mos e humbni momentin tani! Vazhdoni të njëjtën mënyrë operimi, ndërsa mbani mend se çelësi i suksesit tuaj është të njohësh veten dhe atë që je në gjendje të arrish.

blank

HOROSKOPI I JAVËS 9-15 MAJ 2022

Dashi

 

Yjet do ju favorizojnë gjithë kohës këtë javë. Ambienti në jetën tuaj në çift do jetë shumë i këndshëm. Në çdo moment do përjetoni emocione dhe kënaqësi të pafundme. Ju beqarët do jeni të arsyeshëm dhe nuk do rendni me sy mbyllur drejt çdo personi. Në këtë mënyrë do shmangni edhe zhgënjimet. Tek financat yjet do ndikojnë negativisht dhe gjendja mund të ketë goxha tronditje. Nuk do jeni të zotet ta kontrolloni veten dhe të ulni shpenzimet. Shëndeti për fat të mirë nuk do jetë problematik. Do keni mbrojtje të mire imunitare dhe nuk do prekeni aspak nga virozat e stinës. Në punë duhet të bëni më shumë durim dhe nuk duhet të dorëzoheni lehtësisht.

Demi

 

Mos lejoni rutinën t’iu pushtojë këtë jave sidomos ju të dashuruarve sepse do mërziteni, do grindeni me partnerin dhe asgjë e mirë nuk do iu ndodhe. Për beqaret Marsi do krijoje mundësi te njëpasnjëshme për takime. Jeta e tyre mund te ndryshojë njëherë e përgjithmonë. Ditët më me fat do jenë ato në fundjavë. Buxhetin nuk do e mbani dot nën kontroll prandaj situata mund të vije duke u përkeqësuar gjithnjë e më shumë. Shëndeti mund të jetë delikat ditët e para, ndërkohë që pas të mërkurës situata do ndryshojë për mirë. Pak me shumë kujdes duhet të bëni ju diabetikët. Në punë nuk duhet të dekurajoheni nga problemet që do ju dalin sepse me pak përpjekje gjithçka do kalojë.

Binjakët

 

Edhe pse ndikimi i yjeve do jetë shumë pozitiv gjatë kësaj jave, ju sërish do ndiheni disi keq në disa momente. Saturni do ndikojë pozitivisht këtë jave në jetën tuaj në çift. Për çdo gjë do merreni vesh me partnerin tuaj dhe nuk do ju dalin aspak të papritura të pakëndshme. Edhe ata që kanë pasur mosmarrëveshje do jenë më të qetë. Ju beqaret do dashuroheni kokë e këmbë me dikë dhe nuk do i ndaheni asnjë moment derisa ta tërheqin pas vetes. Në planin financiar nuk do keni kurrfarë problemi. Yjet do përkujdesen për ju në çdo moment. Shëndeti nuk do ketë shqetësime të mëdha, madje edhe nëse keni pasur probleme të ndryshe do ndiheni shumë herë më të qetë. Saturni dhe Jupiteri do bëhen bashke në planin profesional dhe do ju çojnë në drejtimin e duhur.

Gaforrja

 

Gjatë kësaj jave do jetoni në një atmosferë shumë të këndshme dhe do ndiheni më të sigurt në vetvete. Emocionet që do përjetoni do jenë të mëdha. Për ju të dashuruarit do jetë periudhë e mbushur me çaste të lumtura. Do ndiheni gjithë kohës mirë pranë atij që dashuroni. Ju beqarët do keni plot takime interesante të cilat do i shfrytëzoni në maksimum. Shumë gjëra do ndryshojnë që ditën e mërkurë. Në planin financiar nuk duhet të ndërmerrni rreziqe vetëm që ta ndryshoni situatën në të cilën ndodheni. Për shëndet më të mirë, merruni me aktivitet fizik dhe ushqehuni në mënyrën më të mirë të mundshme. Në punë do keni vështirësi për t’i konkretizuar të gjitha planet, por me pak sakrifica do mund t’ia dilni mbanë. Pranojeni edhe mbështetjen e kolegeve.

Luani

 

Gjatë kësaj jave do përjetoni ndjesi të çuditshme dhe në disa momente nuk do jeni shumë të ndërgjegjshëm për hapat që duhet të hidhni. Po nuk u treguat më të organizuar do keni vetëm humbje. Për ju të dashuruarit do jetë periudhë e vështirë do jete. Do jeni shumë kokëfortë dhe nuk do pranoni të bëni ato që do ju kërkojë partneri. Po nuk ndryshuat do pendoheni për gjithë jetën. Ju beqarët do i riktheheni një lidhjeje të vjetër, por kësaj here do mendoheni me kujdes para se të hidhni hapa. Në planin financiar do ju duhet akoma më tepër maturi dhe përkujdes. Hua nuk duhet të jepni për asnjë lloj arsyeje. Shëndeti do jetë i kënaqshëm. Nuk do i ndieni më as shqetësimet që kishit nga stomaku. Në punë do jeni pasivë dhe do i lini gjërat pas dore. Koleget do përfitojnë nga kjo sjellje e juaja dhe ju do humbni shumë.

Virgjëresha

 

Javë përgjithësisht e qetë do jetë kjo për ju. Tregohuni të butë dhe të matur në çdo moment. Për ju të dashuruarit do jetë periudhë pozitive. Do pajtoheni me partnerin dhe do i shihni gjërat me një sy krejtësisht tjetër. Edhe momentet intime do shtohen. Ju beqarët do keni plot mundësi si për aventura kalimtare ashtu edhe për lidhje serioze. Do jetë në dorën tuaj më pas nëse do përfitoni apo jo. Buxheti nuk do jetë në gjendjen më të mirë të mundshme, por kjo nuk do të thotë që ju nuk do kryeni dot shpenzimet e nevojshme. Turbullirat yjore do sjellin shqetësime shëndetësore. Do ndiheni të lodhur, pa fuqi dhe mund të keni dhimbje në disa pjesë të trupit. Në punë do i arrini një e nga një të gjitha objektivat që i kishit vënë vetes.

Peshorja

 

Po nuk u treguat të matur dhe të logjikshëm gjërat mund të marrin tatëpjetën këtë javë. Nëse jeni në një lidhje duhet të tregoheni më të përgjegjshëm dhe në asnjë mënyrë nuk duhet të hidhni hapa të nxituara. Kujdes edhe nga disa provokime të partnerit. Ju beqarët do keni një periudhe të mbushur me njohje të reja, por ata nuk do preferojnë ende të hedhin hapa. Buxhetin mbajeni gjithë kohës nën kontroll pasi shumë shpejt do keni nevojë jetike për para. Për shëndetin do kujdeseni mjaft dhe gjendja do vazhdoje të mbetet e stabilizuar. Në punë nuk do jeni shumë energjike ditët e para të javës, por pas të enjtes shumë gjera do ndryshojnë. Mos u dorëzoni lehtësisht.

Akrepi

 

Fati dhe arritjet do jenë pjesë e kësaj jave. Do i hapni edhe më shumë dyert për bashkëpunim me të tjerët. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më mirë me partnerin dhe do e kuptoni se e keni pasur gabim për ato që keni menduar. Nuk do mendoni më për ndarje. Ju beqarët do ndiheni më mire këtë javë. Do realizoni takimet e ëndërruara dhe nuk do e ndieni më vetminë. Në planin financiar situata do lërë për të dëshiruar dhe kjo për shkak të pamaturisë tuaj me shpenzimet. Për shëndetin do jetë periudhë e mirë. Do keni imunitet dhe rezistencë të mirë fizike e morale. Në punë yjet do ndikojnë pozitivisht dhe do filloni t’i bëni planet më me kujdes. Pas të mërkurës mund të fitoni edhe një pozicion të ri me më tepër të ardhura se më parë.

Shigjetari

 

Mënyra sesi do shpreheni dhe gjestet që do bëni mund të sjellin probleme këtë javë. Jeta në çift nuk do jetë aq e mirë sa ju e kishit ëndërruar. Kujdes duhet bërë ditën e martë dhe të mërkurë sepse partneri do jetë me nerva dhe mund të këmbëngulë për disa gjëra. Më mirë hapni rruge. Nëse jeni beqarë nuk duhet t’i jepni fjalën dikujt apo të bëni premtime, por duhet të njiheni sa më mirë me ta para se të hidhni hapa. Financat duhet t’i menaxhoni me sa më shumë përkujdes dhe maturi që të mundeni edhe pse në fakt do merrni para nga të afërmit. Për shëndet të mire, mos e teproni me ushqimet dhe mbani dieta. Do e shihni që do ndiheni sikur keni rilindur. Në punë do ja dilni mbanë t’i realizoni projektet falë vendosmërisë dhe këmbënguljes.

Bricjapi

 

Do keni shumë fat gjatë kësaj jave dhe arritjet do ju inkurajojnë për të hedhur edhe hapa të tjera më vonë. Venusi, perëndesha e dashurisë do iu vizitojë ju të dashuruarve. Gjërat mes jush dhe partnerit kanë për të ecur më mirë dhe pasioni ka gjase të shtohet. Ju beqarët gjithashtu do ndiheni të lumtur pasi që ditët e para do vendosni të filloni një lidhje me personin që e keni njohur para disa kohësh. Në planin financiar duhet të tregoheni të kujdesshëm edhe sikur gjendja të jetë e mirë. Po filluan problemet situata mund të marrë shpejt tatëpjetën. Gjendja shëndetësore ka për të qenë shumë herë më e mirë se një javë më parë. Do ndiheni energjikë. Në punë do jeni luftarakë dhe mjaft elokuentë. Çdo gjë që keni dashur do e arrini.

Ujori

 

Gjatë kësaj jave do ketë zhvillime shumë të rëndësishme në jetën tuaj dhe mund të ndiheni herë pas here në presion të madh. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj do jetë e privilegjuar. Do keni një komunikim të ngrohtë me partnerin dhe nuk do keni as mosmarrëveshjen më të vogël. Mund të merrni edhe vendime të mëdha. Ju beqarët do jeni mjaft entuziastë sepse më në fund do arrini ta bëni për vete personin për të cilin keni ëndërruar gjithë këto kohë. Në planin financiar do iu jepet mundësia ta përmirësoni mjaft situatën. Përfitoni nga kjo për të hequr edhe disa para mënjanë. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e keqe, përveç ndonjë dhimbje koke apo shpine që mund të ndieni për pak momente. Në punë do ndryshoni tërësisht profil, por do keni më tepër arritje.

Peshqit

 

Gjatë kësaj jave do jeni të bindur për rrugën që duhet të ndiqni dhe nuk do ndiheni më në ankth si më patë. Ju të dashuruarit duhet të përkujdeseni më tepër për partnerin tuaj dhe nuk duhet ta lini atë pas dore. Përgatisni surpriza për të dhe mos reshtni se ja shprehuri ndjenjat me mënyra nga më të ndryshmet. Ju beqarët do keni plot takime premtuese, por nuk do ndiheni ende gati të hidhni hapa. Shfrytëzojeni këtë periudhe për t’u njohur më mirë e më pas hidhni hapa. Sektori i financave do ketë përmirësime të jashtëzakonshme. Shpesh nuk do ju besohet se po ju ndodhin juve këto. Shëndeti do fillojë të përmirësohet pas të martës. Nuk do keni më asnjë lloj shqetësimi. Në punë do mbizotërojë gjatë gjithë kohës rutina.

blank

HOROSKOPI E HËNË 9 MAJ 2022

Dashi

Pozicioni juaj financiar mund të përmirësohet më vonë gjatë ditës. Në jetën romantike do të jeni në humor dhe do ta ngacmoni partnerin. Do të keni probleme për të bindur partnerin/partneren që t’u përmbahet planeve tuaja.

Demi

Performanca e fëmijëve tuaj mund t’ju sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme. Një lajm i mirë i papritur do të sjellë lumturi për të gjithë familjen. Sjellja e çrregullt e partnerit/partneres suaj mund të prishë ndjenjën e romancës në jetën tuaj sot.

Binjakët

Mund të ndërmerrni një udhëtim të shkurtër, por të ëmbël romantik. Bisedoni me bashkëshortin/bashkëshorten përpara se të ndërmerrni ndonjë vendim gjatë ditës. Një i panjohur mund t’ju shqetësojë gjatë ditës së sotme.

Gaforrja

Çështjet në frontin e familjes mund të jenë problematike. Neglizhimi i përgjegjësive tuaja familjare mund të shkaktojë zemërimin e një anëtari të familjes. Shpirti juaj binjak do të mendojë për ju gjatë gjithë ditës.

Luani

Dashuria juaj e pakufishme do të jetë shumë e vlefshme për të dashurin/dashurën tuaj. Zgjidhni fjalët tuaja me kujdes kur ndërveproni me njerëz të rëndësishëm. Sot ka gjasa që të grindeni me një prej kolegëve tuaj.

Virgjëresha

Nëse dëshironi që jeta juaj e dashurisë të mbetet e fortë dhe harmonike, mos arrini në asnjë përfundim për të dashurin/dashurën tuaj bazuar në mendimet e të tjerëve. Parashikohet një ditë e mbarë në aspektin profesional.

Peshorja

Kjo mund të mos jetë një ditë shumë e mirë për nënat në pritje. Personat e kësaj shenje të zodiakut, të cilët janë në një situatë të tillë, duhet të jenë të kujdesshëm gjatë kryerjes së rutinës së përditshme gjatë ditës së sotme. Ekziston mundësia të keni nevojë për ndihmë financiare.

Akrepi

Përpjekjet tuaja për të kursyer para mund të dështojnë sot. Megjithatë, nuk duhet të shqetësoheni për këtë, pasi situata do të përmirësohet së shpejti. Përgjegjësitë e papritura do t’ju prishin planet për ditën.

Shigjetari

Do të jeni në humor për t’u angazhuar në aktivitete në natyrë. Dikush mund të shfaqet në familje dhe kjo do të çojë në festë të bukur. Do të jeni me fat në aspektin profesional, pasi kjo do të jetë një ditë e mirë për ju.

Bricjapi

Ka të ngjarë të përfshiheni në aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike. Kjo do të jetë një tjetër ditë me shumë energji dhe parashikohen fitime të papritura. Mund të mërziteni për shkak të shëndetit të një të afërmi në familjen tuaj.

Ujori

Suksesi nga sipërmarrjet e kaluara do të rrisë besimin ndaj jush. Tregohuni me takt me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj, pasi mund të mos jetë në humor të mirë. Për disa persona të kësaj shenje, të afërmit e partnerit/partneres suaj mund të prishin harmoninë në jetën tuaj bashkëshortore.

Peshqit

Romanca do të sundojë zemrën dhe mendjen tuaj. Sot mund të bini sërish në dashuri me bashkëshortin/bashkëshorten, sepse e meriton.


Send this to a friend